Becker vreest leegte ia veroveren titel Hockeyers „sans rancune" na aanblijven Bianchi Voorsprong voor Jan Timman Vorm veldrijders belooft weinig goeds eles is Dngste innares Cooman tevreden over rentree ORT EcidócSomont MAANDAG 28 JANUARI 1991 PAGINA 13 met elkaar samen kunnen werken. Het is heus niet zo dat we huilend van ellende van het veld af zijn gerend, dat slaat nergens op. Bianchi heeft z'n eigen invulling voor oefen stof en coaching. Dat gaat heus nog wel een paar maanden goed. We moeten nu met z'n allen keihard gaan trainen voor dat Europees kampioen schap. Want dat willen we straks met succes zien te ver dedigen". Op langere termijn, met het oog op de Olympische Spelen van 1992 in Barcelona, hoopt Delissenalsnog op een terug keer van Hans Jorritsma. Die hij overigens binnenkort „elke dag" zal zien. Delissen speelt bij HGC, Jorritsma is na de winterstop bij dezelfde vereni ging als trainer/coach bij de vrouwenploeg actief. „Maar we zullen heus niet aan de bar van de Roggewoning over het Nederlands elftal gaan zitten roddelen, hoor", lacht Mare Delissen die verheugd is dat Jorritsma zich volledig buiten de actuele discussie wenst te houden. DICK KIERS Publiekslievelingen grijpen naast goud SOFIA Het Franse paar Isabella en Paul Duchesnay boeide het publiek voldoende, maar niet de jury. De rechtsprekers ho noreerden de act van het Sovjetrussische duo Marina Klimova en Sergei Ponomarenko tijdens het Europees kampioenschap ijs- dansen in Sofia opnieuw hoger. Evenals vorig jaar grepen de Franse broer en zus naast het goud, dat voor de derde keer op rij naar Klimova en Ponomarenko ging. Het brons was voor hun landgenoten Oesova/Zhoelin. Het Nederlandse paar Joanne en Eerde van Leeuwen eindigde als achttiende en laatste. DEN HAAG Onze tips voor de paardenkoersen in Hilver sum (morgen om 18.30 uur) zijn: 3e koers: 1 New Yorker. 2 Deter Morgan, 3. Chaunty Top (7-4-5). 4e koers: 1. Florean Lelystad, 2 Ful- da R. 3. Eloi Shoeing (2-5-8). 5e koers: 1. Dignity Hanover, 2. Deli- us Van Troje, 3. Carel Buitenzorg (5- 9-10). 6e koers: 1. Benza, 2. Zora Volomon, 3. Dex Di Tricia (7-12-4). 7e koers: 1. Calista Cunera, 2. Abba- do R, 3. Brieslv (6-5-3). 8e koers: 1. Jj Joel, 2. Dutch Hano ver, 3. Ajax White (5-7-9). 9e koers: 1. Alain B, 2. Delight Nobo, 3. Carin Buitenzorg (9-3-8). 10e koers: 1. Ciao Magnus, 2. Yok Van de Lente, 3. Amor O (1-5-7). SARAJEVO Jan Timman leidt in Sarajevo na drie van de acht partijen met 2-1 in de achtste finales van het kandi datentoernooi tegen de Duitser Hübner. Hübner wist zich in Sarajevo geen raad met het openingsrepertoire van Jan Tim man. Na ontsnappingen in de eerste twee partijen werd hij gisteren in de derde ont moeting regelrecht opge bracht. Na vijftien zetten stond Hübner totaal verloren, na 41 zetten en vier uur gaf hij op. Zettenverloop derde partij. Wit: Timman. Zwart: Hübner. 1. e2-e4 e7-e5, 2. Pgl-f3 Pb8-c6, 3. d2-d4 e5xd4, 4. Pf3xd4 Lf8-c5, 5. Pd4-f5 Dd8-f6, 6. Pbl-c3 Pg8-e7, 7. Pf5-e3 0-0, 8. Lfl-d3 Pc6-e5, 9. Ld3-e2 Pe5-g6, 10. g2-g3 d7-d6, 11. h2-h4 Tf8-e8, 12. h4-h5 Pg6-f8, 13 Thl- h4 c7-c6, 14. Pc3-a4 Df6-d4, 15. Pa4xc5 Dd4xc5, 16. Pe3-c4 Te8-d8, 17. Lcl-e3 Dc5-b5, 18. a2-a4 Db5- a6, 19. b2-b4 d6-d5, 20. Pc4-b6 Da6xb6, 21. Le3xb6 a7xb6, 22. e4xd5 Pe7-f5, 23. Th4-f4 Td8xd5, 24. Le2-d3 g7-g6, 25. h5xg6 h7xg6, 26. Tf4-e4 Lc8-e6, 27. Ddl-d2 Pf5- d4, 28. Dd2-c3 c6-c5, 29. b4xc5 b6xc5, 30. Ld3-c4 Td5-h5, 31. Lc4xe6 Pf8xe6, 32. Te4-h4 Th5-f5, 33. Kel-fl Tf5-f3, 34. Dc3-b2 Ta8- e8, 35. Tal-el Te8-e7, 36. a4-a5 Te7-d7, 37. Kfl-g2 Tf3-f5, 38. Tel- hl Pe6-g5, 39. a5-a6 b7-b5, 40. c2-c3 Pd4-f3, 41. Th4-f4, zwart geeft op. Jarig Jeroen Piket heeft zichzelf tij dens het Hoogovens toernooi een fraai verjaardagsgeschenk bezorgd. Op de dag, dat hij 22 jaar werd. versloeg de Leider dorper in de achtste ronde met zwart de Amerikaanse koplo per Yasser Seirawan. Na een weekeinde met veel vecht- schaak ging Michael Adams als nieuwe leider de rustdag in. De negentien-jarige Brit won zaterdag van de Deen Hansen en dwong een dag la ter de Joegoslaaf Kozul tot overgave. Met 5 1/2 punten heeft Adams een half punt meer dan Piket, Seirawan en de Brit Nunn. In de twee tweekampen voor het kandi datentoernooi, die Wijk aan Zee heeft geadopteerd, is alles nog volstrekt in evenwicht. Met louter remises is het bij Kortsjnoi - Sax en Joesoepov - Dolmatov op de helft 2-2. Piket heeft de laatste tijd de smaak te pakken. De nationale kampioen is op de jongste we reldranglijst achter Jan Tim man de tweede Nederlander met een ELO-waarde van 255C punten, twintig meer dan John van der Wiel, die al een tijdlang weinig aansprekende resultaten meer behaalt. Al leen in het begin van het toer nooi van Groningen in decem ber vorig jaar maakte Pikel een inzinking door. Daar her stelde hij zich zo knap van, dat hij alsnog op de gedeelde eer ste plaats uitkwam. Het had er veel van weg, dat Seirawan na zijn winst van eergisteren op zijn landgenoot Fedorowicz wat lichtzinnig over zijn partij tegen Piket was gaan denken. In een Ko- nings-Indische partij koos zwart met zijn zesde zet (Pa6) voor een moderne variant. Aanvankelijk leek Seirawan er goed het oog op te hebben. Hij versterkte ae witte stelling met 11. Pe2. De Amerikaan werd echter iets te optimis tisch. Zijn vijftiende zet (g4) en achttiende zet (Db4) waren re gelrechte missers. jong voor sponsorauto UWARDEN Het Nederlands Olympisch té is te snel geweest met het toekennen van sponsorauto aan Joëlle Koetsveld van Anke- De geblesseerde short-trackschaatster kreeg wijngs te horen dat zij deel uitmaakt van de ep topsporters die gedurende een jaar gebruik maken van een auto. Het gulle aanbod kon worden aanvaard. Koetsveld bereikt namelijk op 2 juni de minimum-leeftijd om een auto te jen besturen. „Het theorie-examen heb ik al zak", verzekerde ze tijdens de nationale titel- jd in Leeuwarden. „Metpraktijklessen begin ik e zomer. Maar die auto stond al zowat voor de Door een langdurige knieblessure zal de i nares van het zilver tijdens de laatste wereld- Jstrijd dit seizoen niet in actie komen. Het is de beling dat zij eind dit jaar, aan de vooravond het eerste Olympische toernooi, haar rentree de binnenbaan maakt. WETZIKON Frank van Bakel was gisteren in Wetzikon het lichtpunt. De vorm van de overige Nederlandse veldrijders in de voorlaatste Superpres- tige-race van het seizoen voorspelt weinig goeds voor het WK in Gieten, ook al wekten ze de in druk hun krachten te spa ren. Een week voor het wereld kampioenschap in Drente ein digde Van Bakel als derde achter winnaar Wabel en diens landgenoot Frisch- knecht. Radomir Simunek had vol doende aan de zevende plaats om de hoofdprijs van bijna 30.000 gulden te incasseren. Zijn voorsprong op de wegens dopingfraude zes maanden ge schorste Danny de Bie liep op tot twintig punten. Meer dan genoeg voor de Tsjechoslo- waak om de Superprestige-tro- fee in ontvangst te nemen. De laatste wedstrijd in het Franse Harnes is nu slechts een for maliteit. Na Van Bakel was amateur- kampioen Richard Groenen- daal op de 23e plaats de vol gende Nederlander. Zijn vader Reinier finishte als 26e, Martin Hendriks als 29e en de niet ge- slecteerde Huub Kools ver in de achterhoede als 36e. Titel verdediger Henk Baars moest na een val in de vijfde ronde opgeven. Hij liep kneuzingen aan zijn linkerbeen op. Of de blessure deelname aan het WK in de weg zal staan, was nog niet bekend. Alle Neder landse hoop is nu gevestigd op Adri van der Poel. De Neder landse kampioen eindigde gis teren in Lanarvilly als derde. Winnaar werd daar de Frans man Magnien. VELZEBOER EN HOOGEVEEN KAMPIOENEN SHORTTRACK LEEUWARDEN Monique Velzeboer en Jan Hoogeveen zijn afgelopen weekeinde in Leeuwarden Nederlands kampioen shorttrack geworden. Velzeboer bleef ongeslagen op alle afstan den. Hoogeveen moest het hebben van zijn regelmaat, hij zege vierde alleen op de 3000 meter. Charles Veldhoven is in principe aangewezen voor de Europese bekerstrijd shorttrack, komend weekeinde in Budapest. De 25-jarige Veldhoven moest op de tweede dag van de nationale titelstrijd in Leeuwarden wegens een blessure verstek laten gaan. De routinier, vijfvoudig kam pioen, liep op de 1500 meter een liesblessure op. Op grond van zijn eerste plaats in de Aegon Cup had de kernploegschaatser zich al voor het toernooi in de Hongaarse hoofdstad geplaatst. Mocht Veldhoven niet op tijd zijn hersteld, dan wordt hij ver vangen door Richard Suyten. De ploegen voor het toernooi zien er als volgt uit: vrouwen: Monique Velze boer, Priscilla Ernst, Penelope di Lella, Simone Velzeboer, Tina Huisman; mannen: Jan Hoogeveen, Jeroen Otter, Mark Velzeboer, Rob Lijtsman en Charles Veldhoven Zeilers voldoen aan NOC-limiet BUZIOS Martine van Leeuwen en Annemiek Beemster hebben tijdens het WK zeilen in de Europe klasse in Buzios voldaan aan de NOC-limiet. Van Leeuwen eindigde na zes races als zesde en Beemster als tiende. We reldkampioene kampioene werd de Deense Jensen. Het behalen van de Olympische eis betekent niet automa tisch dat beiden afgevaardigd worden naar de Olympische Spelen volgend jaar in Barcelona. Nederland mag slechts met één boot in de Europe- klasse uitkomen. Bij de definitieve se lectie worden de prestaties van de ko mende maanden ook betrokken. Hoofdprijzen gaan schaatsers voorbij COLLALBO De hoofdprij zen bij de wereldbekerwed strijden in Collalbo en Inns bruck zijn aan de Nederlandse deelnemers voorbij gegaan. De Noor Johann Olav Koss troef de Leo Visser af op de 5000 meter in 6.55,13. De Duitse specialist Peter Adeberg triomfeerde op de 1500 meter in 1.55,02. Leo Visser legde ontspannen beslag op een tweede (5000 meter) en een derde plaats (1500 meter). De vice-Europese kampioen was beide malen de beste Nederlander. Uwe Jens Mey kwam wel voor de dagzeges. Het welslagen kostte de Duitser weinig moei te. Bij afwezigheid van de Ja panners, Sovjetrussen en Ame rikanen won Mey de sprintafs tanden afgetekend. Ben van der Burg, de vice-we- reldkampioen, droop na de 1500 meter in een zonover goten Collalbo nog teleurstel- gesteld af. Na zijn 5000 meter- rit in een mistroostig Inns bruck was zijn humeur flink opgeknapt. Sinds een val in Collalbo eind december is Van der Burg zijn stabiliteit kwijt. Daar kon zijn uitstekende tien-kilometerrace in Sarajevo niets aan veranderen. De Westlander plaatste deze week nieuwe buizen onder zijn schaatsen en moest daar zicht baar aan wennen. In Inns bruck zei hij weer op de goede weg te zijn. Thomas Bos had dat gevoel wat minder. De iongste van het Nederlandse kwartet liet een, naar eigen zeggen, perfec te schaatsmijl volgen door een vijf kilometer waarop hij niet „in zijn slag" kwam. otseconden MPA De New York Gi- s hebben gisteren voor de eede keer in hun bestaan de >er Bowl, het officieuze we ikampioenschap American otball, gewonnen. In de met il veiligheidsmaatregelen geven eindstrijd in Tampa, ereen werd gefouilleerd en i extra stenen muur was igebracht rond het stadion, sloeg de ploeg uit de 'Big ple' de Buffalo Bills na één de spannendste finales uit historie met 20-19. beslissing in het duel tus- i de kampioenen van de ee leagues, viel pas in de (seconden. Vier tellen voor l einde van het duel,dat htstreeks te volgen was Br de Amerikaanse troepen de Golf-oorlog, miste Buffa- speler Scott Norwood een 47 d-goal. el het stadion, uitverkocht 174.000 toeschouwers, en de lledige teams hielden hun ?m in toen Jim Kelly de ffalo's in een ideale positie icht voor de nog benodigde nten. Norwood faalde ech- de 12-10 stand na de helft i de speeltijd, brak volgens Giants-coach de beslissende iode aan. „De eerste 'drive' het derde kwart zou de be- grijkste worden". Hij had ijk. Tien minuten lang bleef bal in bezit van de Giants, Bills werden er haast wan- >ig van. „Het was de langste ive' van het seizoen, aldus mts Stephen Baker. cheffer voldoet in verplichting ISTERDAM Raymond leffer heeft bij de Neder- idse squashkampioenschap- H in het volgepropte Dickys- Bsh-centrum in Amsterdam zijn verplichtingen vol- an door zijn titel te prolon- ren. Michael Vertogen werd teren snel op de tekortko- hgen gewezen: 3-0. Bij de ciuwen trad eergisteren zes- udig kampioene Babette Ogendoorn al af door onver- eds van Marjolein Houtsma verliezen. Houtsma werd op ar beurt in de eindstrijd af- troefd door Hugoline van Wn: 2-3. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 2, 18.55 uur: AVRO's Sportpanorama. Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport Journaal. België Nederland* 2, 21.00 uur: Tofsport. TV 5, 19.15 uur: Sport. BBC 1, 23.10 uur: Voetbal. BBC 2, 18.10 uur: Kunstrijden; 18.55 uur: Skiën; 20.05 uur: Cric ket. Eurosport, 18.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. ills missen inst in DEN HAAG Rob Bian chi blijft tot en met de Europese titelstrijd, medio juni in Parijs, werkzaam als trainer/coach van het Nederlands mannen-hoc keyteam. De KNHB heeft het afgelopen weekeinde aldus besloten. De zeven internationals, die de bond om een voortijdig ver trek van Bianchi vroegen, be rusten in de beslissing van ho gerhand. Bianchi houdt zich voor commentaar onbereik baar. „Ik heb het net op Teletekst gelezen, ik vind het wel aan vaardbaar", aldus aanvoerder Mare Delissen, die bij be stuurslid Paul Litjens aanklop te voor een liefst directe ren tree van oud-bondscoach Hans Jorritsma. Delissen hoopt dat de draad „sans rancune" weer kan worden opgepakt. „Onze eerstvolgende centrale trai ning is op 27 februari. Tijd ge noeg om nog wat zaken door te praten dus. Om te kunnen beoordelen of er nog een basis van vertrouwen aanwezig is. We kunnen niet zo maar doen of onze neus bloedt, alsof er niets is gebeurd. Het bekende zand móét er over, hoe goed of hoe kwaad dat ook zal gaan". Vervelend De komende maanden zullen, weet Delissen maar al te goed, door de „op een vervelende manier uitgelekte situatie" niet de eenvoudigste worden. „Het zou te gek zijn wanneer we elke wedstrijd of training nu met angst en beven tege moet moeten gaan. Met zo'n gevoel van „oh, als dat maar goed gaat". Dat kan dus niet, we moeten gaan praten. We kunnen geen incidenten, geen onvertogen woord gebruiken. Tot en met het EK moeten alle spelers met hun eventuele pro blemen maar naar mij toe ko men. Of naar Frank Leistra, als vice-aanvoerder. Daar zul len we alle twee heel scherp op moeten letten". Delissen durft Bianchi overi gens nog steeds recht in de ogen te kijken. „We hebben driekwart jaar redelijk goed LBOURNE Monica es heeft van haar eer- optreden bij het toer- ii om de Open Australi- le tennistitel een lenkwaardige gebeur- lis gemaakt. Met haar atief simpele triomf op ia Novotna in de finale rd de spitse Joegoslavi- e zaterdag in Melbour- de jongste winnares het evenement. De itanden waren: 5-7, 6-3, es veroverde op de jeugdige ftijd van zeventien jaar en dagen haar tweede Grand m-zege. In 1960 was de Au- ilische Margaret Smith vier anden ouder, toen ze het mooi in haar geboorteland n. Vorig jaar kroonde Seles 1 in Parijs al tot de jongste inares van de Open Franse lstrijd. nummer twee van de we iranglijst verdiende met r tweede machtsgreep ruim .000 gulden. Novotna, in lbourne als tiende geplaatst, ist genoegen nemen met de t van dat bedrag. De voor- ige dubbelspel-specialiste, ir oud-kampioene Hana LIÉVIN Over zes weken moet Nelli Cooman in Sevilla voor de tweede maal haar we reldtitel indoor op de 60 meter verdedigen. In het Noordfran se Liévin eindigde de Rotter damse wereldrecordhoudster (7.00) afgelopen zaterdag in 7,29 seconden, na twee valse starts, als tweede achter de Russin Galina Malgoetsjina (7,21). Ruim een uur eerder in de se rie had Cooman in haar eerste wedstrijd sedert juli vorig jaar 7,32 seconden op de 60 meter Jaten noteren. „Ik ben niet on tevreden", vertelde Cooman na afloop. „Ik was erg gespan nen omdat ik zo lang geen wedstrijden had gelopen. Je mist dan het ritme. Het ging heel gemakkelijk en soepel". Aanstaande vrijdag start Coo man bij wedstrijden in New York waarna zij doorreist naar Osaka in Japan, waar zij op 11 februari weer een wedstrijd loopt. Daarna volgt op 16 en 17 februari de nationale titelstrijd in Houtrust Sport in Den Haag. Daarna wil Cooman tij dig naar Sevilla reizen waar van 6 tot en met 8 maart het derde toernooi om de wereldti tels indoor wordt gehouden. Nelli Fiere-Cooman (rechts) kan niet voorkomen dat Galina Malgoetsjina als eerste over de finish gaat. foto: epa 3000 meter maar moest toen het tempo omhoog ging afha ken. De Leidse atleet, die in Sevilla 1500 meter hoopt te lo pen, werd in 8.10,63 tiende in de door de Fransman Pascal Thiebault gewonnen wedstrijd. De Amerikaanse atlete Sonia O'Sullivan heeft gisteren tij dens indoor-atletiekwedstrij- den in Boston een wereldre cord op de vijf kilometer ge vestigd. De studentè uit Villa nova kwam uit op een tijd van 15.17,28. Het oude record stond op naam van haar landgenote Lynn Jennings, die vorig jaar 15.22,64 in de boeken liet note- Tevreden was ook Frans Maas. De verspringer, die na de Eu ropese titelstrijd in Split door de diskwalificatie van de Joe goslaaf Borut Bilac wegens ge bruik van doping alsnog brons kreeg, had geruime tijd geen wedstrijd meer gesprongen. Maas eindigde met 7,78 meter als derde achter de Sovjets Ro bert Emmijan (8,07 m) en Leo nid Volosjin (7,94 m). De Ar meniër Emmijan, Europees re cordhouder in de open lucht (8,86 m), maakte zijn winnen de sprong in de zesde en laat ste poging. Emmijan zal ook verschijnen bij het indoor-gala in het Haagse Houtrust Sport op 17 maart. Maas liet een zeer regelmatige serie noteren: 7,63-7,74-7,51-7,77-7,78-ongel- dig. „Ik heb nog twee tot drie wedstrijden nodig om mijn aanloop helemaal kloppend te maken. In februari ga ik pas echt op snelheid trainen voor de WK in Sevilla". Rob Druppers wil ook naar de Spaanse stad. In tegenstelling tot Cooman en Maas is de Utrechter niet voorgeselec teerd. Zaterdag was weer iets te zien van de atleet die in 1983 in Helsinki bij het eerste toernooi om de wereldtitels verraste met zilver op de 800 meter. Han Kulker draafde twee ki lometer ontspannen mee op de (Van onze speciale verslaggever Marcel Coppens) MELBOURNE Toen hij na twee uur en 51 minu ten met een diepe fore handslag voor het eerst de finale van de Australische Open had gewonnen, wist Boris Becker meteen ook dat hij vanaf dat moment de nieuwe nummer één op de wereldranglijst was geworden, waar hij Stefan Edberg nu met enkele puntjes voorafgaat. Dat het voor de 23-jarige Duit ser een bijzonder moment was, bleek duidelijk uit zijn reac ties: eerst een dolle kangoeroe- sprong, alvorens zijn raket hoog in het publiek weg te zwieren. Nog snel een handje aan eervol verliezer Ivan Lendl, aan de scheidsrechter en razendsnel verdween'hij in de gang naar de kleedkamers. „Ik wilde eventjes helemaal alleen zijn met mijn gevoelens, weg van die 15.000 toeschou wers", vertelde een nog steeds geëmotioneerde Becker nadien met een tremolo in de stem. „Ik spurtte naar het parkje achter de parkeerplaats van het gebouw en ik dacht terug aan de voorbije jaren. Zeven jaar lang tracht je zover te ko men en als het dan zover is, weet je echt niet wat je over komt. Waarschijnlijk zal ik nog enkele weken tijd nodig hebben om te beseffen wat dit nu voor mij betekent. Al moet ik natuurlijk voorzichtig zijn, want de voorsprong is zo mi niem, dat ik hem binnen en kele weken al kwijt kan zijn" Mandlikova naar de top in het enkelspel gestuwd, barstte na de matige eindstrijd in tranen uit. „Ik dacht na de eerste set, dat ik de wedstrijd zo goed als verloren had", zei Seles. „Ik besefte dat er iets moest ge beuren. Ik begon getergd en kwaad op mezelf aan de twee de set". Monica Seles is blij met de trofee. foto: ap Boris Becker moest tijdens de finale worden behandeld aan een blessure, die hem er evenwel niet van weerhield zijn vijfde Grand Slamtitel te veroveren. foto: epa voegde hij er alweer nuchter aan toe. Broeierig Toen Boris Becker, na rugge spraak met coach Bob Brett (een inwoner van Melbourne!), vorig jaar besloot reeds op 20 december naar Australië af te reizen, leek dit aanvankelijk geen geslaagde zet. Hij kwam er terecht in de broeierige hit te, die hij zozeer vreesde. Toen het eerste tornopi van 1991 er aan kwam, verloor hij in Ade laide reeds in de eerste ronde van de vrij onbekende Zweed Magnus Larsson. „Wat ben ik hier eigenlijk zo vroeg komeen doen", vroeg hij zich toen af. „Eerlijk gezegd: op dat mo ment dacht ik nooit dat ik in topconditie zou geraken voor Melbourne", bekende de Lei- menaar gisteren openhartig, nadat hij telkens op de crucia le momenten door de opslag van Lendl was geraakt in een wedstrijd, die pas vanaf de derde set openbrak. Voordien had Becker immers af te reke nen met een wat stijve rug, waarvoor hij speciale massage, warme zalf en een warming up op de baan nodig had. De opslagdoorbraak bij 5-4 in de tweede set beschreven beide spelers achteraf als het beslis sende moment van de match. „Tennis betekent voor mij nog steeds de Grand Slamtoernooi- en en de Davis Cup", had Bec ker eerder al verklaard. „Een groot speler herken je aan het aantal Grand Slamtitels dat hij gewonnen heeft". Becker heeft nu zijn vijfde exemplaar; alleen op Roland Garros mocht hij de mooiste eretrofee nog nooit in de lucht steken. Vrijdag beschouwde hij Mel bourne nog als het minst be langrijke toernooi van de hele reeks. „Voortaan zal het num mer één staan", lachte Becker. Meer nog dan over de winst van circa 450.000 gulden in het eerste Grand Slamtornooi van het jaar, was Becker uitermate opgetogen over zijn eerste plaats op de ATP-lijst. Een si tuatie, die hem tegelijkertijd een beetje bang maakt. „Na een grote zege kan ik in totale euforie verkeren, maar even later volgt bij mij de complete leegte", herinnert hij zich nog de dagen na vorige Wimble- don-zeges. „Ik denk dat ik ook een beetje ben zoals Mats Wi- lander, die na zijn eerste plaats op de wereldranglijst nog moeilijk zijn motivatie her vond.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13