iax in de race 15 16 17 18 SPORT VANDAAG rioeijink apt na 5 jaar af Willem II op schot tegen FC Den Haag Feyenoord bindt gesjeesde spits Goed op tijd CcidócSouoatit MAANDAG 28 JANUARI 1991 PAGINA 11 "joepmerk Visor van Migdatletiek 1HAAG De Koninklij- Jederlandse Atletiek Unie XU) heeft vanmiddag in ^vegein snoepmerk Mars fsenteerd als sponsor van imbitieus nationaal jeugd- KNAU-voorzitter De maakte over de opmer- |te combinatie bekend dat onder meer zal zorgdra- \ioor een deel van de fi- jiering van de in het plan Somen schoolatletiek, de :ompetitie en het natio- ?ugdtrainingsplan. Eerste zege Ben Johnson OTTAWA Ben Johnson weet weer wat winnen is. De Canadese sprinter zegevierde zaterdag tijdens indoorwedstrijden in Ottawa op de 55 meter. Voor Johnson was het de eerste triomf in de derde wedstrijd na zijn schorsing van twee jaar we gens doping. Het publiek beloonde hem met een staande ovatie. Dank zij een flitsende start won Johnson in een tijd van 6,20 seconden. Hij vestigde daarmee een Canadees re cord. Eerder had Johnson op die af stand 6,01 laten registreren, maar die tijd werd uit de boeken geschrapt nadat hij had toegegeven verboden middelen te hebben gebruikt. Ernstige blessure Aron Winter ARNHEM Ajax zal het de komende tijd zonder Aron Winter moeten doen. De middenvelder verdraai de in de wedstrijd tegen Vitesse de knieband van zijn linkerknie. Hij werd onmiddellijk voor nader onder zoek naar het ziekenhuis gestuurd. Winter zal zeker enkele weken niet kunnen spelen. Hoe lang hij buiter- spel zal staan, kan pas in de loop van de week word— vastgesteld. UEFA schorst voetbalster BERN De tuchtcommissie van de Europese voetbal unie (UEFA) heeft zaterdag in Bern voor een primeur gezorgd. Voor de eerste keer in de historie werd een speelster een schorsing opgelegd. De twijfelachtige eer viel de Italiaanse Stefania Antonini te beurt. Ze werd voor een duel uitgesloten wegens grof spel tijdens de EK-wedstrijd tegen Zweden in december vorig jaar. Sprinttop niet naar Houtrust DEN HAAG - De Nederlandse sprinttop zal komen de zondag tijdens de atletiekwedstrijd in .Houtrust niet aan de start verschijnen. Nederlands kampioen Paul Franklin (Metro), Frenk Perri, Sam Monsels, Pierre Monte (allen V&LTC) missen daardoor een laatste kans om zich in Houtrust voor te bereiden op de Nederlandse indoorkampioenschappen die op 16 en 17 februari as. worden gehouden. De organiseren de verenigingen Sparta en AV'40 zijn onverbiddelijk in hun afwijzing. „We hebben een overweldigend aantal inschrijvingen ontvangen", vertelt Tina Nieuwkerk, die de wedstrijdorganisatie verzorgt. „Er kunnen ongeveer 700 atleten aan de wedstrijd deel nemen. En wij hebben 1500 aanmeldingen ontvan gen. Iedereen die te laat heeft ingeschreven valt au tomatisch af. Daarnaast moesten er helaas ook atle ten op grond van hun prestaties worden afgewezen. Het is heel vervelend dat ook de Nederlandse top pers daarbij zijn. Maar we kunnen er echt maar 700 toelaten". Kemkers wacht overleg af COLLALBO Gerard Kemkers beslist bin nen enkele dagen of hij deelneemt aan de Nederlandse sprintkampioenschappen, die komend weekeinde in Assen worden gehou den. De Drent, die al ruim een jaar kampt met een „zwabbervoet", wil eerst nog met bondscoach Ab Krook van de allroundploeg overleggen. Kemkers heeft zich voor het sprinttoernooi ingeschreven om nog iets van het tot nu toe verloren seizoen goed te maken. Hij denkt op de korte afstanden minder last te hebben van zijn coördinatieproblemen. De Eeldenaar reed afgelopen weekeinde in Collalbo en Inns bruck zijn eerste wedstrijden van dit seizoen. Hij kon op de 500 meter allerminst overtui gen: 39,02 (25ste) en 40,08 (28ste). Zijn tijd op de kilometer was van nog minder gehalte, 1.21,67 (26ste). RNHEM Richard loelofsen kwam met een gezicht uit de :leedkamer van Vitesse tevoorschijn. De ex-spits van FC Zwolle had zich volledig leeg gespeeld in GEI zijn eerste officiële wed strijd voor de Arnhem- ners. Zijn nieuwe colle- ga's John van den Brom Ur en Martin Laamers stap- m ten met een rood hoofd onder de douche van daan. Dat was van pure jn schaamte. Met twee kapi- j'tale blunders zorgden zij .'er voor, dat Ajax gister enmiddag in Arnhem geen schipbreuk leed tegen Vitesse: 1-3. De ploeg van Leo Beenhak ker draait lang niet zo floris sant als in de eerste helft van de competitie. Het flitsende is verdwenen uit het spel van tjax en dat maakt de Am- terdammers bijzonder kwetsbaar tegen puur verde digende tegenstanders. Zoals gistermiddag Vitesse, dat met Van den Brom als voorstop per een enorme knieval voor Ajax maakte. De smaakma ker van Vitesse zet normaal gesproken de lijnen op het middenveld uit, maar werd deze keer door trainer Bert Jacobs bewust een stuk ver der naar achteren gediri geerd. JDe Arnhemmers wilden het speelveld bij balverlies zo klein en zo vol mogelijk ma ken Die tactische vondst be zorgde Ajax handenvol pro blemen. Of zoals Leo Been hakker het zei: „De flanken werden onbenut gelaten en het eind van het liedje was, dat alle ballen heel dom door het midden werden gespeeld. En daar was het dus over vol". Onverwacht Met uitzondering van een knal op de lat van Brian Roy kwam Ajax in het eerste be drijf niet in het stuk voor. Ook Vitesse slaagde er op ei gen kracht niet in om iets af te dwingen, maar de Arn hemmers kregen in de 36e minuut onverwachte steun van doelman Stanley Menzo. Zwaar op de huid gezeten door Roelofsen verkeek de sluitpost zich volledig op een indraaiende hoekschop van René Eyer. De bal plofte in één keer in de touwen: 0-1. Roelofsen kreeg gistermiddag om precies kwart voor één te horen, dat hij tegen Ajax in de basis diende op te draven. „Daar stond ik echt wel een beetje van te kijken. Ik had in het gunstigste geval reke ning gehouden met een- in- valbeurtje in de slotfase", al dus de, 21-jarige Harderwij ker. Tijd om zich zenuwach tig te maken had hij niet. Wel moesten er in allerijl nog wat afspraken gemaakt wor den over het nemen van vrije trappen en hoekschop pen. „Bij corners zou Van Arum de tweede paal kiezen en moest ik meespringen met Menzo. Dat pakte direct goed uit. Menzo zag die bal van Eyer volgens mij niet eens Hans van Arum (links) in duel met Ajacied Marciano Vink. aankomen. Hij raakte mij Na rust kwam Roelofsen en met beide vuisten wel vol in eigenlijk heel Vitesse niet de nek, maar de pijn was ik meer in het verhaal voor. natuurlijk zo vergeten". Beenhakker had zijn spelers tijdens de thee een paar nut tige tips in het oor gefluis terd. Vooral bestemd voor Dennis Bergkamp. „Berg- FOTO: ANP kamp bleef in de eerste helft veel te veel in het centrum hangen en moest gewoon wat meer de flanken opzoeken. Daar lag de ruimte en boven dien kon hij op die manier Van den Brom of Thijssen mooi weglokken uit het hart van de verdediging". Nadat Eyer eerst in de 50e minuut alleen voor Menzo nog een enorme kans voor Vitesse had verprutst, onder streepte Bergkamp tien mi nuten later hoogst persoon lijk de juistheid van de woorden van Beenhakker. De 'valse' spits van Ajax werd op maat bediend door Richard Witschge en haalde in één keer doeltreffend uit: 1-1. In het resterende half uur ebde alle concentratie bij Vi tesse weg. Uitgerekend de twee steunpilaren van het team, Van den Brom en Laamers, gingen daardoor vol in de fout. Van den Brom gleed een onschuldige voor zet van Danny Blind in zijn eigen doel en Laamers bracht met een mislukte kopbal opeens Stefan Petterson in stelling. Voor Raymond van der Gouw waren de proble men toen onoplosbaar: 1-3. Trainer Bert Jacobs begreep niks van die twee onbegrijpe lijke blunders. „Ik weet ook wel, dat we door Ajax onder druk werden gezet maar dan nog mag je de doelpunten niet zo maar weggeven. Dit waren regelrechte cadeautjes. Een verklaring? Zeg het maar. Laten we het er maar op houden, dat Ajax gewoon wat meer kwaliteit in huis heeft dan Vitesse', sprak de Arnhemse oefenmeester met een stalen gezicht. GERT VAN DIJK Marktwaarde Theo de Jong niet ja verlaagd door 1 laatste plaats I Becker vreest leegtena veroveren titel Rijnsburgse Boys op de weg terug UVS mist bezieling tegen fel Wilhelmus GWS en Alphia delen in topper Leidse korfbalclubs naderen topvorm lijkspel tussen slopers ijshockey I HAAG In de play-offs de strijd om de nationale ickey-titel in de eerste di- hebben de koplopers Til- en Rotterdam gister- ïd de punten gedeeld. In doelpuntarm duel werd de stand 1-1, een stand die al de eerste periode was be- Beide ploegen gaan nu de leiding met dertien len na zes duels (inclusief us). In de door 3500 toe- luwers bekeken confronta- tussen de twee koplopers de play-offs liep thuisclub urg 22 strafminuten op. salf daarvan gingen naar n Bouckaerd. Voor Rotter- werd acht strafminuten iteerd. icht, met twee punten ach- and derde op de ranglijst, met 6-1 (2-1 0-0 4-0) van ïegen. Het duel tussen imer vier Geleen en het laatste geklasseerde- Am- dam kende een eindstand 3-1. tfEKAMP Met een de plaats in een ATB- TS heeft Herman eijink na 25 jaar en nationale crosstitels punt gezet achter zijn pbaan als actief wiel- coureur uit Denekamp per 1 januari van dit jaar de slag als assistent- ploeg er bij het door zijn plaats tot Hennie Kuiper gerun- Telecom-team, waarvoor er meer Erwin Nijboer en 'ard Veldscholten rijden. In laatste wedstrijd nam iijink na een val in de 'ingsronde voor enkele enden toeschouwers in de ede helft van de race een rsprong van twintig secon- Maar uiteindelijk moest ludi Kemna, Marcel Arntz ïrik Cent voorrang verle- FOTO'S: CORNÉ SPARIDAENS Marcel Valk (voorgrond) loopt na de nederlaag van 5-0 teleurgesteld van het veld. TILBURG Sinds be kend werd dat Willem II en trainer Adri Koster aan het einde van het sei zoen uit elkaar gaan, scoort de Tilburgse club er lustig op los. Nadat af gelopen woensdag voor de beker SVV met 5-0 werd afgedroogd, versloeg Wil lem II voor de competitie FC Den Haag met dezelf de cijfers (rust 1-0). De kans dat Koster alsnog als trainer in Tilburg aan blijft, is volgens hem on denkbaar. „Maar deze re clame is natuurlijk mooi meegenomen." Dat Willem II met grote cijfers kon winnen, dankte de ploeg voor een deel aan een wel zeer geringe Haagse tegenstand. Van de ploeg die met fris aan vallend spel tot de vierde plaats op de ranglijst wist te klimmen, is na vier opeenvol gende nederlagen niet veel meer over. FC Den Haag speelde gisteren in Tilburg mat en verdiende het alleen daarom al te verlie zen. Ook van de veelbespro ken 'kerstboom' als spelsys teem viel tegen Willem II niets te bespeuren. Veel eerder was sprake van een verstopte zandloper: met vier verdedi gers, vijf aanvallers en Cor Lems in zijn eentje op het middenveld, kreeg Willem II alle ruimte en mocht FC Den Haag blij zijn dat het bij rust slechts 1-0 stond. In de tweede helft speelde FC Den Haag een stuk agressie ver, maar Willem II liet zich daardoor niet imponeren. De bal ging snel rond en FC Den Haag bleef onder druk. FC Den Haag-coach Rene Notten - Co Adriaanse verblijft in het ziekenhuis voor een enkelope ratie - verweet na afloop enke le spelers persoonlijke fouten. Van een falend systeem wilde hij niet horen. Willem II-trai- ner Koster beloofde snel bete re resultaten in uitwedstrijden. Van de vijftien punten tot nu toe, haalde Willem II er slechts een in een uitwedstrijd (bij SVV: 0-0). ROTTERDAM Bij Fey enoord - NEC was nie mand van de 9621 kou kleumen in de Kuip ver baasd door de 0-0 die als eindstand op het bord verscheen. De toeschou wers riepen na een uur: „Bengtsson, go home". Toen het fluitconcert na het laatste fluitsignaal was verstomd, verklaarde di recteur-sportief Ger La gendijk Feyenoords Zweedse coach aan zijn contract, tot medio 1992, te houden. Lagendijk kondigde aan van ochtend om acht uur naar Ber lijn te vliegen om de Brit Mark Farrington, gesjeesde spits bij Willem II, Fortuna Sittard, Racing Genk en Her- tha BSC, aan Feyenoord te binden. Farrington trainde de afgelopen week in Rotterdam- Zuid. „Qua agressiviteit en qua mogelijkheden heeft hij in-' druk op ons gemaakt", zei La gendijk. Feyenoord was niet beter dan het verzwakte NEC, maar fy siek wel sterker en mocht bij kleine overtredinkjes - die van NEC door Van Vliet werden afgefloten - doorspelen, zodat een veldoverwicht werd ver kregen. De zwervende aan winst Witschge werd nauwe lijks aangespeeld. Wanneer hij aan de bal kwam waagde de Amsterdammer schoten van afstand, die voortdurend wer den afgevangen door Brook- huis, die net als De Goey aan de overkant zijn normale vorm toonde. Bij één vloeiende aanval en vier klutssituaties kreeg Feye noord uitstekende doelkansen. Griga verprutste voor rust de twee mooiste. Van Gobbel, Heus en Metgod na de pauze de andere. „Als je niet scoort, win je niet", trapte coach Ben gtsson een open deur in. De falende Tsjechoslowaak Griga werd pas in de 71e mi nuut gewisseld voor de nauwe lijks imponerende Hongaar Kiprich. De Haagse schutter Van der Laan bleef op de bank. „Niet scherp genoeg", vond Bengtsson. Met de op handen zijnde komst van Far rington lijken de kansen van Van der Laan minder dan nul geworden. Vertrouwensarts profwielrennen DEN HAAG De Vereniging van Beroepswielrenners (VVBW) heeft gisteren offi cieel gereageerd op de toene mende golf van negatieve pu bliciteit die de laatste tijd het Nederlandse profwielrennen overspoelt. Sinds twee maan den heeft de VVBW overigens een vertrouwensarts in dienst. Dit is gebeurd naar aanleiding van de veel gehoorde klacht van de renners dat zij zonder medeweten ongewenste mid delen zouden krijgen toege diend. De renners kunnen via de belangenvereniging contact opnemen voor deskundig ad vies en begeleiding met de arts, die nadrukkelijk heeft verzocht anoniem te willen blijven. Bij monde van voorzit ter Pieter Hubert wijt de VVBW de negatieve publici taire tendens aan de concur- rentienijd, onstaan door de 'transfers' van topwielrenners naar rivaliserende ploegen. Ook berichten over vermeend dopegebruik bij bepaalde ploe gen schrijft Hubert toe aan rancune en kinnesinne over en weer. „We worden er lang zaam maar zeker verdrietig van", zei Hubert zondag. „Het lijkt naar buiten uit alsof het profmetier een grote chaos is. Dat is niet waar, want er zijn slechts zes toprenners bij be trokken. Ik ben het met Peter Post eens dat door deze vuil spuiterij de nationale profwiel renners hun eigen vak be smeuren. Dat moet voorkomen worden". Zowel thuis als op reis zal dit handig opvouwbare quartz wekkertje u zeker goed van pas komen. Ondanks het bescheiden formaat heeft het een groot aantal func tiemogelijkheden. Het wordt van u na het opgeven van een nieuwe abonnee. Deze nieuwe lezer krijgt de Leidse Courant de eerste twee^x^V: weken gratis bezorgd. xc Noteer als nieuwe abonnee ingaande I Naam: I Adres: I Postcode/plaats: Telefoon: (voor controle bezorging) I J Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. I Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: j maand (automatisch betalen) f 25,70 I kwartaal via acceptgiro f 78,60 l Stuur als dank het reiswekkertje naar: Naam: Adres: I I Postcode/plaats: I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar I Leidse Courant, antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haag. |NZ IIIIIIIIIIBMIHBUmiH

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11