B sterdamproject in bollen ïvaarschi jnli jk op herhaling f 1 HAAL Materialenveiling in Lisse werd zeer druk bezocht )oorgaan carnavals optocht nog onzeker In Noordwijkerhout PADDEN OMGEVING SteidóaQowvard DONDERDAG 24 JANUARI 1991 PAGINA 15 Nieuw speelterrein voor Sassenheimse kinderen De actie voor nieuwe speel ruimte van de leerlingen van de Sassenheimse basisschool De Overplaats en de kinderen uit de omgeving van het Ko ningspark lijkt succes te gaan krijgen. De kinderen vroegen 8 oktober wethouder N. Wage- makers om compensatie voor hun speelterrein in het Ko- Automobilist schept fietser NOORDWIJK Een 18-jari- ge Noordwijkse is gistermid dag met een gecompliceerde beenbreuk overgebracht naar het AZL in Leiden. Het meisje fietste over het fietspad langs de Van de Berkelweg in haar woonplaats toen zij werd ge schept door een 70-jarige auto mobilist uit Eindhoven. De man verliet de uitrit van een benzinepomp zonder goed uit te kijken. ningspark, dat door de bouw van het nieuwe gemeentehuis verloren is gegaan. De wethou der heeft nu de kinderen per brief laten weten dat de poli tiek gaat bekijken welke moge lijkheden er zijn. Tijdens com missievergaderingen op 18 en 21 februari komt de kwestie aan de 'orde. De gemeente Bolt Thrower De Engelse band Bolt Thro wer en de Amerikaanse for matie Nocturnus treden za terdag op in het Katwijkse hardrockcentrum Scum. De zaal gaat open om negen uur. De entree bedraagt12,50 Ruilbeurs Gemeenschapscentrum De Poel in Lisse houdt zaterdag een ruilbeurs voor postzegels en munten. De beurs wordt gehouden in het Poelhuijs en duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Toegang volwassenen f1,-, kinderen een kwartje. Bingo Het clubhuis van VV Meer burg in Zoeterwoude is mor gen het decor van een bingo avond. Aanvang 20.00 uur. Pianoconcert De 22-jarige pianist Patrick Hopper treedt zondagmiddag op in Hofstede De Cleyburch in Noordwijk. Hopper stu deerde aan het conservatori um in Den Haag, won in 1983 het Edith Steinconcours en maakte enkele jaren geleden een succesvolle toernee door Canada en de Verenigde Sta ten. In Noordwijk speelt hij werken van Chopin. Entree: 10f7,50 en f5. Aanvang kwart over twee. Natuurwandeling Het IVN Alphen aan den Rijn houdt zondagmiddag een natuurwandeling. Doel is het bekijken van waterwild op en rond de Wijde Aa. Om twee uur wordt gestart bij het witte bruggetje bij Ofwe- gen in Hoogmaae. Inlichtin gen bij Nico Verwoerd, tele foon 01714-12595. Jazz De Dixieland AU Stars, onder leiding van Frits Katee, tre den zondagmiddag op in bar- restaurant Nautique, Heren weg 100 in- Leimuiden. Het concert begint om drie uur en eindigt om zeven uur. heeft een stukje grond op het oog, gelegen aan de Jacoba van Beierenlaan en de Wester straat. Als de plannen door gaan, zo kondigt Wagemakers aan, wordt een aantal bomen gekapt. Daarna wordt het ter rein opgevuld met zand en wordt gras ingezaaid. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Broncan torij Het 20-jarig bestaan van het Alphense parochiekoor De Broncantorij wordt zondag morgen om elf uur tijdens een eucharistieviering in de Bron herdacht. Het koor zingt dan de Missa Brevis Sancti Joannis de Deo van Joseph Haydn, enkele motet ten alsmede gregoriaanse ge zangen. Cadeaus zijn in de vorm van financiële steun welkom. Het geld komt ten goede aan het derde wereld land Malawi. De Bron staat aan de Troubadourweg. Tafeltennis Een instuif voor de jeugd van acht tot dertien jaar wordt elke zondagmiddag door ta fel tennisvereniging A van ti van twee tot vijf uur gehou den in het clubgebouw aan de Sportparklaan in Hazers- woude-aorp. Buiten deze in stuif, die een recreatief ka rakter draagt, kunnen de jongens en meisjes ook te recht op woensdagmiddag van half vijf tot zes uur en op dinsdagavond van half zeven tot acht uur. Onder deskun dige leiding worden de fijne kneepjes van de tafeltennis bijgebracht Appel De kunsthistorica drs. E. Reinhartz-Tergau zal zondag middag een lezing houden over Karei Appel in het Am- bachts- en Baljuwhuis aan de Voorstraat 12 in Voorscho ten. Dit naar aanleiding van de Appel-expositie die tot en met 1 april in het Haags Ge meentemuseum wordt ge houden. Aanvang half één, entree gratis. Ijseum zoekt jwilligers IE Het Museum voor de jmbollenstreek is op zoek Holf vrijwilligers. Het gaat om Videtnen of vrouwen die op de a8: \ekers van het museum =stern ontvangen en bij toer- 58, |tt het beheer van het mu- Inviiwinkeltje en de koffieka- 17-| op zich nemen. Het mu- is in de maanden april 'DJrnei weer langer geopend, j. dinsdag tot en met zondag K 10.00 tot 17.00 uur. Be- itellenden kunnen voor ïhtingen terecht in het mu- n aan de Heereweg 219, i,5, {dinsdag tot en met zondag 13.00 tot 17.00 uur, tele- 5 v« 02521-17900. Postkantoor Valkenburg mag blijven VALKENBURG Het postkan toor van Valkenburg blijft open. Het hoort tot tien postkantoren in Nederland die alsnog worden ge handhaafd. Dat heeft kantoorhou der A. Tabbers meegedeeld. Zoals bekend wil de PTT landelijk 335 postkantoren sluiten. Dat aan tal is nu met tien verminderd. Val kenburg is wel een toetsingkan toor geworden. Als de huidige om- zetnorm blijft gehandhaafd houdt Valkenburg zijn eigen postkan toor. Het besluit om het hulpkan toor aan de Asserstraat te Katwijk aan de Rijn te sluiten, blijft ge handhaafd. Verkeersagressie leidt tot ravage SASSENHEIM Agressie tussen een 42-jarige au tomobilist uit Nijmegen en een 38-jarige automobi list uit Lisse heeft vanmorgen op Rijksweg A44 ter hoogte van de ijsbaan in Sassenheim geleid tot een ravage. De Lissenaar kwam vanaf de Van Pallandt- laan rond zeven uur de rijksweg in de richting van Den Haag oprijden. Hij voegde te vroeg in naar de zin van de Nijmegenaar. Ge- sein en gesar tussen het tweetal was het gevolg. Eén van de automobilisten raakte bij een inhaalmanoeuvre in een slip en raakte de ander. De Lissenaar reed van het talud af en kwam tegen een boom tot stilstand. Zijn auto werd totaal vernield. De man uit Nijmegen kwam halverwege de berm tot stilstand. Beide auto's werden weggetakeld. Om te onder zoeken wie de schuldige is, werd de Rijksweg vanmorgen tussen acht uur en kwart over acht afgezet. Het tweetal krijgt een proces-verbaal. Inbreker gepakt NOORDWIJK Een 42-jarige man zonder vaste woon- en ver blijfplaats is gisteren door de Noord wijkse politie opgepakt na dat hij bij een hotel, een pension en het evangelisch centrum aan de Oude Zeeweg had ingebroken. Getuigen herkenden de man die even later in dezelfde straat kon worden aangehouden. De man, die onder een groot aantal ver schillende namen door het leven ging, bleek al eerder voqr vernie lingen en inbraken bij verstek te zijn veroordeeld tot 90 dagen cel. Met het uitzitten daarvan is hij in middels begonnen. Uit de drie panden die hij gisternacht binnen drong wordt niets vermist. Leidenaren aangehouden SASSENHEIM Twee mannen van 31 en 33 jaar en een 36- jarige vrouw uit Lei den, zijn gisterochtend rond tien uur door de politie in Sassenheim aangehouden. Het drietal had even daar voor een flesje parfum gestolen uit een dro gisterij aan de Hoofd straat. De politie werd ingeschakeld toen de drogist vanwege het vreemde gedrag van de drie, argwaan Parochies in Voorschoten kampen met personeelstekort VOORSCHOTEN De meeste urgente nood in de beide Voorscho- tense parochies St. Laurentius en Moeder Gods is dat er sinds augus tus vorig jaar maar één priester is, pastor G. Paardekooper. De beide parochiebesturen willen daarom een pastoraal medewerker aanstel len. De kosten daarvan zijn begroot op minimaal 70.000 gulden per jaar. Dat blijkt uit een mededeling van het team Kerkbalans 1991 van beide parochies. Dat gaat behalve op de personele problemen ook in op de zorgen voor het behoud van beide kerkgebouwen. Het ge bouw van de Moeders Godsparochie aan de Baron Schimmelpen- nincklaan is nog geen dertig jaar oud, maar de koperen dakbedek king is dringend aan herstel of vervanging toe evenals de verwar ming. De kosten worden geschat op enkele tonnen. Dat geld moet door de parochianen bijeen gebracht worden. De St. Laurentius aan de Leidseweg is 123 jaar oud. Het gebouw moet nodig gerestaureerd worden. Hoewel het gebouw een monument is en de overheid waar schijnlijk 80 procent bijdraagt, betekent dit dat de parochie zelf ook nog tonnen moet bijdragen. Beide kerkgebouwen worden vrij inten sief gebruikt en de kerkbesturen willen ze daarom in stand houden. «RENIGINGEN STREEK iVERLEGGEN VANAVOND asj loo] Jl RE f OORDWIJKERHOU- REGIO Over het Dorgaan van de carna- ilsoptroeht in Noord wij erhout bestaat nog geen uidelijkheid. „We zijn er Dg niet uit", aldus burge meester F. Winkel van- lorgen. Hij verwacht wel It het college van B en vandaag een definitief landpunt inneemt. De nnenactiviteiten gaan in (k geval allemaal door. e buitenactiviteiten van De aninefaaten en andere car- Ivalsverenigingen in de regio n op losse schroeven komen staan als gevolg van de blfoorlog. In sommige plaat- pi in het Zuid-Nederland erd deze week besloten een (ber carnaval te vieren en de Kochten af te gelasten. De reek, met Noordwijkerhout k belangrijkste carnavals- laats voorop, twijfelt nu ook. blgens burgemeester Winkel »n Noordwijkerhout gaat het vooral om welke rol het ge- jeentebestuur zelf in de offi- Ële carnavalsactiviteiten wil spelen. „Over het al dan niet doorgaan van een optocht heb ben we formeel geen zeggen schap. Als er maar aan bepaal de eisen wordt voldaan. Pri mair ligt de verantwoordelijk heid bij de carnavalsvereni ging", aldus Winkel die niet vooruit wenst te lopen op de vandaag in het college te ne men beslissing. Ook zijn per- sooonlijke menjng wil de bur gemeester niet kwijt. In Noordwijkerhout komen vanavond de voorzitters van negen carnavalsverenigingen uit de Duin- en Bollenstreek bij elkaar om te overleggen. De Kaninefaaten heeft het ini tiatief tot deze bijeenkomst ge nomen. Voorzitter D. Hulspas: „We willen overleggen hoe we ons als verenigingen uit de streek moeten opstellen. Als besluiten genomen worden be paalde activiteiten af te gelas ten, moet dat wel in de hele streek gebeuren. Ook willen we eens horen hoe de burge meesters in al deze plaatsen er over denken". Aan het overleg nemen de carnavalsverenigin gen van Lisse, Sassenheim, Voorhout, Warmond, Noord wijk, Noordwijkerhout en De Zilk deel. Lannemersbedrijf mag blijven zagen (EN HAAG/NOORDWIJ- IERHOUT De hinderwet- trgunning die de gemeente loordwijkerhout aan het aan- femersbedrijf Willemse heeft trleend wordt niet ingetrok- 6n. Dat heeft de Raad van »te bepaald in de zaak die >r twee omwonenden tegen in de Kerkstraat gevestig- bedrijf was aangespannen, bewoners eisten intrekking de vergunning omdat zij »en veel geluidshinder van bedrijf te ondervinden. >ral de zaagmachines van fillemse zouden veel lawaai iroorzaken. Soms is het voe- in van een gesprek in de iastgelegen woningen vrijwel ïmogelijk, aldus de omwo nenden tijdens de zitting afge lopen maandag. Aannemer Willemse en de ge meente Noordwijkerhout voerden aan dat slechts spora disch van de machines in het bedrijf gebruik wordt ge maakt. Alleen voor noodklus- jes. Omgerekend zou er gemid deld maar enkele minuten per dag met de luidruchtige ma chines worden gewerkt. Bo vendien zou een geluidsmeting hebben uitgewezen dat van overschrijding van aanvaard bare geluidsniveaus geen spra ke is. Op grond van het resul taat van die meting had de ge meente destijds de hinderwet vergunning afgegeven. LISSE De materialen- of boedelveiling die giste ren in de gebouwen van de veiling Hobaho is ge houden, is druk bezocht. In totaal werden 483 ko persnummers verstrekt, gelijk aan het aantal cata logussen dat werd ver kocht. De omzet zat ruim boven een ton. Talloze materialen, machines, gereedschapen en curiosa kwamen onder de hamer van de veilingmeesters. Niet alles werd verkocht. Voor een klein gedeelte was geen belangstel ling en een deel werd door de veiling zelf opgehouden omdat de veilingmeesters inschatten dat bij een volgende verkoping een hogere opbrengst gehaald zou kunnen worden. Tenslotte verwisselden enkele zaken niet van eigenaar omdat de minimumprijs die de op drachtgever erop had gezet niet werd gehaald. Het over grote deel vond echter „een nieuwe baas". De belangstelling van kooplus tigen was dermate groot dat de veilingzaal letterlijk uitpuilde. De tweehonderd zitplaatsen in de „mijnzaal" waren voortdu rend bezet en ook in de gan gen en looppaden hielden zich kopers op. De veiling die om tien uur 's morgens begon om mensen die van ver kwa men en de kijkdag niet had den bezocht de gelegenheid te geven nog even te bekijken wat het aanbod was duurde tot kwart over zes. De volgende materialenveiling bij Hobaho is op 13 februari. Daarna is er nog een op 6 maart. ÏRKGELEGENHEIDSPROJECT WERPT VRUCHTEN AF «ynJSTERDAM/BOLLEN- EEK Het zogehe- .Amsterdamproject' j werklozen uit de Dfdstad afgelopen zo- ir een tijdelijke baan in bollen bezorgde, krijgt larschijnlijk dit jaar een rvolg. Die verwachting eft projectleider M. van Mosselaer van uitzend- reau Start. Dit aan het Deidsbureau verbonden :endbureau was initia- iemer van het project. i het Amsterdamproject zijn jelopen bollenseizoen 410 tij- Ijke vacatures in de bloem- leiisector opgevuld. Werk- Amsterdammers die zich eid toonden in de bollen i de slag te gaan, ontvingen st het wettig afgesproken 1-loon een premie van enke honderden guldens per and.Bovendien werd voor |tis vervoer tussen de Bol- iStreek en Amsterdam ge en konden de deelne- Irs na uitdiening van het nstens twee maanden du- bde contract rekenen op een prkeursbehandeling van het ieidsbureau bij het vinden p een vaste baan. Dorkeursbehandeling it name dat laatste is vol- wps Van de Mosselaer voor pl mensen de reden geweest. (i het project deel te nemen, tolen zag het als een kans uit t stramien van langdurige irkloosheid te komen. En van de totaal 370 mensen die aan het project hebben deelge nomen met 370 werkzoe kenden hebben we 410 vacatu res opgevuld omdat sommigen bij twee of meer bazen hebben gewerkt hebben er 75 in middels een vaste baan. Vijf tien zijn er bij de bollen- of aanverwante bedrijven geble ven, de rest heeft een andere baan naar zijn zin gekregen. Dat hebben zij te danken aan die voorkeursbehandling die ze na afloop van het project van ons hebben gekregen. Neem iemand die in de auto matisering aan de slag wilde: daar hebben we nadat hij een paar maanden in de bollen had gewerkt gericht vast werk voor gezocht. En gevonden. Zo zijn er meer voorbeelden, van laag- tot hooggeschoolden", al dus Van de Mosselaer. Volgens de projectleider is het project zowel de werkzoeken den als de bedrijven in de Bol lenstreek goed bevallen. „Ook de bedrijven, ja. Veel vooroor delen die bij de werkgevers leefden, zijn verdwenen. 'Er zitten toch gemotiveerden bij', werd gezegd, want dat had men kennelijk niet verwacht. En ook veel vooroordelen ten aanzien van allochtonen zijn verdwenen. Dank zij ons pro ject hebben die een ingang bij de bedrijven gevonden, wat voorheen in de Bollenstreek toch niet al' te gemakkelijk bleek", aldus Van e Mosselaer, die vertelt dat het de allochto nen op hun beurt ook prima in de bollensector is bevallen. „Ze vonden het interessant werk. Met name uit die groep zijn er veel die er een vaste baan in de Bollenstreek aan over hebben gehouden". Evaluatie Of het project komend seizoen op herhaling gaat, hangt vol gens Van de Mosselaer af van het overleg dat alle participan ten in het project over twee weken hebben. „Op 6 februari komen START (het uitzendbu reau van de overheid), het ar beidsbureau sociale zaken en vertegenwoordigers van de werkgevers bij elkaar om het project van vorig jaar te eva lueren. Ik verwacht dat beslo ten wordt tot een voortzet ting". C. van der Zwet, die als direc teur van het Lissese arbeids bureau eveneens aan het over leg zal deelnemen, spreekt ook de verwachting uit dat het Amsterdamproject wordt ge continueerd. „Het heeft in mijn ogen redelijk gefunctio neerd, zowel vanuit onze op tiek als vanuit die van de initi atiefnemers. Het was Start er vooral om te doen de mensen een werkervaringsproject te kunnen bieden. Het werd als middel gebruikt om werklozen structureel aan een baan te helpen. Dat is in veel gevallen gelukt. Waar het ons om ging was dat we met een werkgele genheidsprobleem zaten. Veel seizoenwerk en geen mensen. Dit project heeft heel wat druk van de arbeidsmarkt afgeno men". Van der Zwet is er ook voor stander van dat het project wordt voortgezet. „Ik zit met een structureel tekort aan ar beidskrachten in het seizoen. Als daar op wat voor manier dan ook een oplossing voor komt, ben ik daar natuurlijk voor. Het interessert me op dat moment minder of die mensen nou uit Amsterdam of Tiet- jerksteradeel komen". Kat uit de boom Projectleider Van de Mosse laer denkt dat, indien wordt besloten het Amsterdampro ject voort te zetten, dit jaar meer vacatures zullen worden aangemeld. „De bedrijven hebben, denk ik, de kat uit de boom willen kijken. Eerst eens bij de buren informeren hoe het heeft gewerkt. Nu duide lijk is dat het is bevallen, zul len er ongetwijfeld meer be drijven een beroep op ons wil len doen". De projectleider geeft toe dat vorig jaar al op meer tijdelijke banen was gerekend. „Op grond van de geluiden die ons bereikten, hadden we gedacht duizend mensen te kunnen plaatsen. Dat zou ook mogelijk zijn geweest, want er was van de kant van de werkzoeken den belangstelling genoeg. We zijn zelfs op een gegeven mo ment gestopt met mensen in te schrijven. Maar vanuit de be drijven bleef het bij aanvanke lijk 340 en later nog eens 70 vacatures". Volgens arbeidsbureaudirec teur Van der Zwet zal het zo'n vaart niet lopen. „Er zijn mis schien bedrijven die de kat uit de booom hebben willen kij ken, maar er zullen er ook zijn die ontvreden waren en er dit jaar vanaf zien. Streep je die twee groep tegen elkaar weg, dan hou je een behoefte aan 350 tot 400 over, denk ik". Twijfels J.H. de Boer, secretaris van de werkgeverscommissie van de de drie landbouworganisaties, is er nog niet helemaal zeker van dat het Amsterdamproject wordt gecontinueerd. Met name financieel voorziet hij problemen. „De situatie is nu zo dat geld van het Regionaal Bestuur Arbeidsvoorziening (RBA) Amsterdam straks in de Bollenstreek moet worden uit gegeven. Dat kan nog proble men opleveren". In principe is De Boer, die eveneens op 6 fe bruari aan het overleg deel neemt, positief over een voort zetting. „Ondanks alle haken en ogen heeft het een stukje oplossing gebracht en dat uit gangspunt maakt dat ook de werkgevers er voor zijn het project te herhalen". De Boer spreekt met nadruk over „een stukje". In alle va catures die er in het bollensei-' zoen onstaan, heeft het Am sterdamproject niet kunnen voorzien. De behoefte aan ar beidskrachten voor een perio de korter dan twee maanden is volgens De Boer heel groot en daar kwamen de Amsterdam mers niet voor in aanmerking. „Ik hoop daarom dat in ons gesprek in februari duidelijk wordt hoeveel behoefte er is aan kortlopende arbeidscon tracten. Hopelijk valt er dan dit jaar wel met Start over te praten".

Leidse Courant | 1991 | | pagina 15