G^ef jezelf een nieuwe Image. „Palendorp wordt een appartementencomplex Commissie begeleidt jumelage Leidschendam met Pools Konstancfcl Carnavalsfeest in Roelofarendsveen gaat gewoon door r- Geen subsidie Leiderdorp voor aparte begeleiding gereformeerd onderwijs Citroën AX Image. Nu al genieten, op 1 juli 1991 pas betalen. Een nieuw image? Wat dacht je van a de Citroen AX Image? Een droomauto voor nog geen 20 mille. Metallic grijs, zwarte bumpers, verchroomde grille, getint glas, zwart interieur met zwart/ f 2.500,-VOORDEEL Veel extra's standaard en uitstel van betaling tot 1 juli 1991* LEIDEN OMGEVING EckUeSou/iant donderdag 24 ianuari 1991 pagii „DE Tennispark in Leidschendam wordt vernieuwd en uitgebreid LEIDSCHENDAM Het tennispark Overdam aan de Van Ruysdaellaan in Leid schendam wordt nog voor de aanvang van het tennissei- zoen van 1992 uitgebreid met vijf banen. Direct na het sei zoen 1991 wordt met een re novatie van het tennispark begonnen. Dat heeft wethouder F. IJm- kers van sport en recreatie gis teren de betreffende raads commissie meegedeeld. De re novatie omvat verbetering van de bestaande banen en ver nieuwing van de kantine. De plannen van de naastgelegen paardensportvereniging Hestar zullen wellicht niet in gevaar komen omdat voor de uitbrei ding van Overdam een stukje parkeergelegenheid zal ver vallen. Hestar heeft zelf ook uitbreidingsplannen en maak te enkele maanden geleden bezwaar tegen uitbreiding van Overdam als die ten koste gaat van de paardensport. Overdam zal de leden vragen zoveel,mo gelijk te voet of per fiets te ko men. Hierdoor zou parkeren in de straten rondom het ten nispark worden voorkomen. Huren Bij het spreekrecht voor de aanvang van de commissiever gadering maakte André Barel, voorzitter van de overlegcom missie van de verenigingen op Overdam (TCO), bezwaar te gen de aangekondigde huur verhogingen in 1991. Vorig jaar februari werd eveneens bezwaar gemaakt tegen de toen „drastisch" genoemde huurverhoging. Aanleiding hiervoor was de minder goede kwaliteit van banen en accom modaties. Bovendien speelde de verminderde spelgelegen- heid voor doordeweekse mid dagen en avonden mee. De raadscommissie ging evenwel akkoord met het voorstel. En kele tarieven stijgen daardoor met drie a vier provent wor den verhoogd. Parkeer- en stopverboden Oude Wetering veranderd OUD WETERING De parkeer- en stopverboden in de Veer- straat in Oude Wetering worden gewijzigd. Dat heeft het ge meentebestuur van Alkemade aangekondigd. Zo wordt een reeds lang bestaand parkeerverbod voor de west zijde van de Veerstraat ter hoogte van de percelen 32 t/m 42 opgeheven. De belangrijkste reden hiervoor is dat de Veerstraat onlangs gedeeltelijk is gereconstrueerd en verbreed. Er rijden geen lijnbussen meer. Geparkeerde auto's kunnen er een snel- heidsremmend effect hebben. Het parkeerverbod voor de westzijde van de Veerstraat nrs. 39 t/m 42 blijft wel gehandhaafd omdat de straat daar tamelijk smal is gebleven en er een onoverzichtelijke bocht is. Voorts mogen op de optelstrook voor het pontveer naar Rijnsaterwoude geen auto's worden geparkeerd. Ter hoogte van de westzijde van de Veerstraat 43 en 45 heeft het gemeentebestuur daarom een parkeerverbod ingesteld. Het stop verbod voor de oostzijde van de Veerstraat en het par keerverbod voor de oostzijde van de Plantage worden opgehe ven. De reden daarvan is dat het slechts aan één zijde aanwezig zijn van natuurlijke snelheidsremmers, waarmee geparkeerde auto's worden bedoeld, onvoldoende is. LEIDSCHENDAM Een speciale commissie gaat de jumelage van Leidschen dam met het Poolse Kon- stancin begeleiden. Voor zitter is J. van Reisen, oud-directeur van Dè Groene School aan de Westvlietweg. Hij zal zich via een werkgroep ook bezig houden met agrari sche zaken. Voorts maakt directiesecreta ris Stappers van het zieken huis Sint Antoniushove deel uit van de commissie. Zijn taak is onder andere het leg gen van contacten met de An- nakliniek in Leiden waar or thopedische materialen wor den gemaakt. Het is de bedoe ling daar enkele mensen uit Konstancin onder te brengen voor stages. Burgemeester W. de Vreeze die dit gisteren de commissie algemeen bestuurlijke aangele genheden (ABA) meedeelde zei dat de kontakten met Kon stancin voorlopig voorname lijk een economische achter grond hebben. De jumelage op cultureel en sportief terrein AA ■8en komt pas in een later si Een delegatie van Kon met aan het hoofd burg ter J. Hlebowicz breng laatste week van april zoek aan Leidschenda h° bezoekers zullen onder kassen in Stompwijk be iar maar willen ook naar d |e kenhof. Voor de financiering contacten heeft de raad 25.000 gulden beschikba steld. Hieraan werd en week ter gelegenheid gro heropening van de Ral in de Damlaan een chec 5.000 gulden toegevoegr ROELOFARENDSVEEN Het traditioneel vroege carnaval van Roelofarendsveen gaat dit jaar, ondanks de Golfoorlog, gewoon door. De festiviteiten hebben plaats in de Veense veiling en gaan op vrijdag 1 februari om 20.30 uur van start met een carnaval voor iedereen die ouder is dan 16 jaar. De dag erna is er 's middags feest voor de kleintjes tot tien jaar en 's avonds voor de donateurs van muziekvereniging Liefde voor Harmonie. Zon dagmiddag 3 februari is het hoogtepunt van het driedaagse feest, namelijk het familiecarnaval. Optredens van artiesten verhogen ook dit jaar de feestvreugde. Zo treden vrijdagavond op het duo Marc Dave op alsmede de Sonny Boys en het Sas- senheimse blaasorkest „Kleintje Pils". Toegangs kaarten voor dit evenement kosten tien gulden en zijn verkrijgbaar bij Drogisterij E. van Berkel in winkelcentrum Noordplein. Het kinderfeest op za terdagmiddag duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Er wordt muziek gemaakt door de Veense blaaskapel De Sprotbuizen. Toegang kost een rijksdaalder, 's Avonds begint om 20.30 uur het donateurscarna val onder leiding van Joop van Berkel. De Aals- meerse carnavalsvereniging „De Pintenwippers" met hun Prins Jan de Derde zijn present evenals „Kleintje Pils" en de Sonny Boys, die de carnavals muziek zullen verzorgen. Verder treden op vader Abraham en Henk Wijngaard. Wie donateur wil worden van muziekvereniging Liefde voor Harmo nie, kan zich alsnog opgeven tegen betaling van tien gulden bij een van de drie Nieken: Niek Dobby (Geestweg 30), Niek van Ruiten (Noordeinde 108a) en Niek Straathof (Vondelsingel 7). Op zondagmiddag 3 februari wordt vanaf 14.00 uur het traditionele familiecarnaval gevierd. Dan komt de Veense prins Carnaval met zijn Raad van Elf. Blaaskapel De Sprotbuiken treedt op as hofkapel. Om elf voor drie komen de Aalsmeerse prins Jan de Derde met zijn Pintenwippers en zijn hopkapel Kleintje Pils de Veense veilinghallen binen. Andere muzikanten zijn die middag de Sonny Boys en het beroemde accordeonduo Jan en Zwaan. Entree vier gulden. Kudde schapen aangereden STOMPWIJK Vier schapen zijn gisteravond ge dood en drie gewond, toen een kudde van in totaal zeventien losgebroken beesten onverhoeds de Mid delweg tussen Zoetermeer en Stompwijk overstak. Een 20-jarige vrouw uit Voorschoten, die in de rich ting van Stompwijk reed, kon de beesten niet ont wijken. Datzelfde gold voor een 62-jarige en een 43- jarige bestuurder uit Zoetermeer, die beide uit te gengestelde richting kwamen. De drie auto's werden door het ongeval beschadigd. De dode schapen zijn naar slachterij Westgeest afgevoerd. Een dierenarts heeft zich over de gewonde dieren ontfermd. De po litie stelt een onderzoek in naar de vraag hoe dé schapen op de weg hebben kunnen komen en wie de eigenaar van de dieren is. bowlsclub maand en 38 appartementen met een huur van 895 gulden per maand. Verder is voorzien in een uitbreiding van de bi bliotheek en enkele commer ciële ruimten voor bijvoobeeld een huisarts of een fysiothera peut. Subsidie Wethouder Veldstra maakte bekend, dat om van het Palen dorp verlost te worden, een fi nanciële injectie van de ge meente nodig is geweest. Op de totale stichtingskosten van 16!/2 miljoen gulden heeft de gemeente Leiderdorp zo'n acht ton ingezet. De commissies Fi nanciën en Ruimtelijke Orde ning hebben in besloten verga deringen inmiddels hun in stemming met de plannen be tuigt. Projectmanager M. Hoogen- dorp van Planoform deelde mee, dat eind mei, begin juni 1991 met de bouw zal worden gestart. De bouwtijd nemt on geveer een jaar in beslag. Pen ningmeester De Bruin van Midden-Holland liet echter weten, dat de woningstichting vasthoudt aan een startdatum die een maand eerder ligt. Hoe de toewijzing van de aan leunwoningen, die voor wat de voorzieningen betreft, zijn aangewezen op het nabijgele gen verzorgingshuis De Dil lenburg, zal verlopen is nog niet bekend. Volgens wethou der Kerner worden daarvoor, in overleg met het gecoördi neerd ouderwerk en de thuis zorginstellingen, regels ont worpen. De gemeenteraad neemt maandag een besluit over de bouwplannen. Leiderdorp subsidieert Het Palendorp naast De Muzenhof staat al jaren te wachten op afbouw, foto: henk van den ende LEIDERDORP De Stichting Begeleidingscen trum Gereformeerd Schoolonderwijs, waarbij de Leiderdorpse Goma- russchool voor de begelei ding van haar leerlingen is aangesloten, heeft geen recht op een subsidie van de gemeente Leiderdorp. Tot deze uitspraak is de ge meentelijke commissie Beroep en Bezwaarschriften gekomen. De commissie blijft daarmee bij een eerder ingenomen standpunt staan. Bij de behan deling vorig jaar van de be zwaren van de stichting BGS tegen een weigering van de gemeente over 1989 een subsi die toe te kennen, sprak de commissie Beroep- en Be zwaarschriften zich in dezelf de zin uit. De afdeling Recht spraak van de Raad van State moet nog het beroep dat de stichting tegen het gemeente lijk besluit heeft ingesteld be handelen. Leiderdorp is voor het school- begeleidingswerk een gemeen schappelijke regeling met on der meer Leiden aangegaan. De commissie is het met het gemeentebestuur van Leider dorp eens, dat de eigen identi teit die de Gomarusschool er op na wil houden geen belem mering is om gebruik te ma ken van de regionale School begeleidingsdienst Rijnland. De commissie is er van over tuigd, dat de leerlingen van de Gomarusschool door de SBD Rijnland kunnen worden be geleid, met eerbiediging en inachtneming van de geloofso vertuiging van ouders en leer lingen. Bovendien, zo stelt de commissie in het advies aan de gemeenteraad, kan de Goma russchool voldoende bestuur lijke invloed uitoefenen op de SBD Rijnland. LEIDERDORP Als d J0I van Leiderdorp er m stemt kan de bowlsvere e'j. Parabowls rekenen op i j nanciële tegemoetkomin n de gemeente. De aansch drie bowlsmatten om h jjt0] gelse balspel wekelijks Dl woensdagmiddag in sp De Does te kunnen bea 'j dreigde de krachten v vereniging te boven te g De matten die aanvan door de Sportcomplex Df ^zouden worden gekocht I 8.000 gulden per stuk. I groting van Parabowls t dit jaar een tekort van gulden. Om de verenigir in 1989 is opgericht, in s stellen zich te ontplooien college bereid de koste de aanschaf van de drie matten voor rekening v gemeente te nemen. De commissie Sport en V vond dat de bowlsverei ongelijk werd behandel opzichte van andere spor nigingen, die eveneens v sporthal De Does gebrui ken. Die sportvereni| betalen uitsluitend huur de hal en niet voor het m aal dat wordt gebruikt. Het college is het daar eens, maar wil toch niet gaan, dat bowlsmatten normale uitrusting van sporthal kunnen worden kend. Als dat wel zo is kent dit dat een uitbr van het aantal speeln naar de maximale cap van zes ook voor rekenii de gemeente komt. De cieringswijze voor de drie matten is volgens dt van het college aan de slechts gekozen om de v ging te ondersteunen start. De vereniging telt leden. Door de aanschaf de speelmatten kan de ging groeien naar 48 lede raad neemt maandag ee sluit over het voorstel. Prijs exclusief aflevenngskoslen Wijzigden voorbehouden Uitstel van betaling op basis van financiering op de gebruikelijke huurkoopvoorwaardc-n van Citroen Financiering Nederland Autobedrijf Van der Velde BV, Kennedylaan 118, Leiden. De Jong's Autobedrijf, Van der Mortelstraat 254, Noordwijk. Willem Bakker, Hoofdstraat 133, Sassenheim. De Jong's Autobedrijf, Hoofdstraat 104-106, Valkenburg. De maquette waarin met wat fantasie de vormen zijn te ontdekken van het appartementencomplex dat naast De Muzenhof moet komen. foto: wim van noort LEIDERDORP Het einde van het „Palen dorp", zoals de nooit afge bouwde betonnen staket sels naast De Muzenhof in Leiderdorp worden ge noemd, komt in zicht. Tijdens een gisteren in het ge meentehuis van Leiderdorp gehouden persconferentie maakten de wethouders C. Huigen-van Boven (financiën), C. Kerner-Schellingerhout (welzijn) en J. Veldstra-van Donk (volkshuisvesting) be kend, dat eindelijk overeen stemming met projectontwik kelaar Planoform is bereikt over de bouw van een appar tementscomplex. De bouw daarvan heeft aan een zijden draad gehangen. Aanvankelijk was uitgegaan van huizen in de sociale huur en premiekoopsector. Het ge meentebestuur van Leider dorp had zijn hoop gevestigd op de'toewijzing van de nodige woningbouwcontingenten. Die hoop bleek echter ijdel. Toen de Arnhemse projectontwik kelaar er niet in slaagde beleg gers voor het project te inte resseren leek ht tot mislukken gedoemd. Op het allerlaatste moment is echter de Woning stichting Midden-Holland uit Gouda in beeld gekomen. Mid den-Holland, dat eigenaar en beheerder van het complex wordt, slaat een brug tussen woningbouwverenigingen en particuliere beleggers. Het nieuwe project voorziet in 54 aanleunwoningen met een kale huur van 750 gulden per rood velours, GT stuurwiel en pook. De Citroën AX image heeft een zuinige 1100 cc motor met geregelde katalysator. En hij blijft heel lang mooi: 6 jaar anti-corrosie garantie. Je nieuwe Image wacht op je bij de Citroën dealer, voor maar f 19.500,-* (3-deurs versie). En weet je wat zo aardig is? Je hoeft 'm pas op 1 juli 1991* te betalen. Met het voordeel van de standaard ex- /^lynAËM tra's scheelt je dat Gl I KUtIM zo'n f 2.500,-1 Kom. Hij wil met je weg. Laat 'm niet wachten.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12