Grasshoppers komt tekort tegen Festo Strijdlustig Leython gaat in spannende slotfase ten onder Badmintonners Vlietwijk stunten tegen koploper Hoornse BV Formule Leiden Nederlaag bren; LZ in probleme Kley weg en Stigtei lopen sterk in Bre( SPORT £eidóc Commit MAANDAG 21 JANUARI 1991 PAGIN blijft aan kop LEIDEN Vlietwijk heeft op de laatste speel dag van de badminton- competitie koploper Hoornse BV met 6-5 ver slagen. Hierdoor blijven de Voorschotenaren be houden voor de eerste klasse. Flair pakte de laat ste strohalm en won met 6-2 van Badso, Voor Lisse is de strijd ook nog niet gestreden. De 5-3 over winning tegen Delft biedt de ploeg uit Lisse een kans om de degradatie te ontlopen. In de thuishal Vliethorst zorg de Vlietwijk voor een stunt door koploper Hoornse BV met 6-5 te verslaan. In een zeer spannende wedstrijd bleek dat de goede resultaten van Vlietwijk in de heren-en kels de doorslag gaven. Erik Bokhorst, Henk Westerbeek, Rick Pielaat en Allan Mens zorgden voor vier Voorscho tense overwinningen. Sonja en Sylvia Groeneveld hadden hun dag niet en verloren zo wel hun singles als hun dub bel, maar door winst in de he- rendubbel (Bokhorst, Pielaat) en een van de twee gemengd dubbelspelen (Bokhorst, Sonja Groeneveld) zorgden voor de belangrijke competitiepunten voor Vlietwijk. Het Alphense Flair heeft op de laatste speel dag van de badmintoncompeti- tie het tweedeklasserschap veilig kunnen stellen. De Al- phenaren wonnen zelf ruim bij Badso (6-2) en zagen de naaste concurent voor degra datie Thiela met 5-3 bij Schijn- del ten onder gaan. Flair had voor het belangrijke duel te gen Badso het team gewijzigd. John Roessink moest het veld ruimen en Ronald van der Meer uit het tweede nam zijn plaats in. Deze omzetting had een positieve uitwerking op de prestaties van de Alphenaren. Lisse toonde zich in Delft mentaal erg sterk. Een ruime voorsprong in de singles ging in de dubbels nog bijna verlo ren. Maar de mix (Rob Put, Angela Conijn) bracht Lisse in veilige haven. Het tweede van Flair had van de Utrechtse studenten van USS weinig te duchten. Ondanks twee inval lers werd overtuigend met 7-1 gewonnen. Het derde van Flair kwam tegen Merenwiek 3 met 2-2 uit de singels (de da mes gaven de winstpartijen van de heren terug) waarna nog slechts het gezamelijk op treden van de dames verloren ging: 5-3 winst derhalve voor de Alphenaren. BC Leiden ging tegen Metro 2 uit Ridder kerk fors ten onder. In de laatste wedstrijd van het sei zoen werd toch nog met de blamerende cijfers 8-0 verlo ren. Aanzienlijk prettiger slo ten De Spotvogels het jaar af. Met een 8-0 overwinning ver zekerden de Leiderdorpers zich van een nog niet eerder vertoonde derde plaats. LEIDEN De bowlers van Formule Leiden hebben in Schiedam kostbare punten aan hun totaal toegevoegd. Vooral Jan Cornet was bij de Leide- naars goed op dreef. Hij gooide een serie van 1268 (gemiddeld 211.3). Zijn hoogste game was 258. Formule Leiden won in Schiedam van de thuisclub Maaspoort met 3-0, Zoeter- meer werd met 2-1 verslagen en de grootste concurent Dui- vendrecht moest eveneens met 2-1 het onderspit delven. De stand aan kop is nu Formule Leiden 28.5, Duivendrecht 27.5 en Hellevoetssluis 22 punten. LEIDEN De dames van Grasshoppers verlo ren zaterdag onnodig van runner up Festo BW (53-60). Het vele balverlies deed de Kat- wijksen de das om. In de heren eerste divisie B verloor Lisse verrassend van Azimma (62-69). De derde confrontatie van dit seizoen tussen de ploegen van Leiderdorp en BVO leverde een overwinning op voor Leiderdorp. De thuis ploeg kwam van grote achterstand terug en zag Diederik Hofstede de winnende treffer maken (75-73). De dames van Grasshoppers zijn nooit echt goede vrien dinnen van die van het Voorburgse Festo BW ge weest. In het verleden wer den de wedstrijden nogal eens ontsierd door een ande re strijd dan die om de bal. De Katwijksen trokken daar bij altijd aan het kortste eind en dat heeft bij hen toch wat ontzag gekweekt voor Festo. De Voorburgse ploeg plukte daar zaterdag de vruchten van. Festo heeft met speel sters. als Annet Keur en Jo- landa Hoolboom behoorlijk wat meer kwaliteit in huis heeft dan Grasshoppers, maar de ploeg kan dit seizoen nauwelijks overtuigen. Voor af getipt als dé kandidaat voor het Nederlands kampi oenschap, opende Festo de competitie met drie nederla gen op rij, en was het duide lijk dat het team problemen heeft. Zaterdag bleek dat opnieuw. Festo haalde nauwelijks een aanvaardbaar niveau en als Grasshoppers iets brutaler was geweest dan hadden de punten in Katwijk kunnen blijven. Voor coach Han Wal- laart stond het vast dat in dat geval zijn ploeg voor een ver rassing had kunnen zorgen. „Als Voorburg ooit voor ons te kloppen was, dan was dat zaterdag. We zijn de hele wedstrijd in de race geweest, terwijl we niet eens goed speelden". Vooral het balver lies deed zijn ploeg de das om. De Katwijksen leverden vierentwintig maal onvrij willig de bal in bij de kwak kelende Voorburgsen. Tot diep in de tweede helft deden die daar nauwelijks iets be ters mee (rust 29-29, 10e min. 39-42). Na een dik half uur slaagde Festo er dan toch in de winst veilig te stellen (39- 42, 39-47). De aloude strijd tussen beide ploegen kwam toen weer even boven drij ven (zie foto), maar het bleef ditmaal voornamelijk bij ver baal geweld. Festo won uit eindelijk verdiend met 53-60. Topscorers Grasshoppers: Al- lers 16 punten; Malacko 11 punten; Hoek en Kuit 8 pun ten. De dames van Lisse pro fiteerden door voor eigen pu bliek van Akrides te winnen (66-61). Lisse heeft nu even als Grasshoppers acht punten uit veertien wedstrijden. BVG is laatste met zes pun ten uit dertien wedstrijden. In de eerste divisie B gebeur de Lisse waar coach Johan Koster bang voor was. Tegen BVO beschuldigde hij zijn ploeg van ongepaste arrogan tie en hield hij zijn spelers voor dat een dergelijk hou ding punten zou kosten. Eén week later werden zijn woorden waarheid. Azimma uit Amsterdam een soms heel aardig spelende vrienden- ploeg sloeg een lek in de Lis- seboot. Zoals de Azimma spe lers de sporthal Meerzicht binnendruppelden, zo drup pelde de vertwijfeling bij de ploeg uit Lisse binnen. Lisse schoot als team niet meer dan 25% van de schoten raak, verzilverde slechts zeven van de achttien strafworpen en leverde op de cruciale mo menten de bal in. Azimma incasseerde enkele minuten voor tijd door Paul Ruigrok (acht punten op rij) voor het eerst een achterstand (rust 29-37, 61-59). Peter van Zon neveld speelde in die situatie tot tweemaal toe de bal in handen van een Amsterdam mer. Dat betekende de nek slag voor Lisse dat met 62-69 verloor. Belangrijk verlies voor Lisse dat echter de ach terstand op de koploper Weert niet zag groeien. Weert verloor in Voorburg van Festo met 85-69. Het derde duel tussen Lei derdorp en BVO verliep minstens zo nerveus als de voorgaande wedstrijden. BVO dat met de komst van Theo van Leeuwen aan kwa liteit heeft gewonnen, leek lange tijd op een monsterzege uit te zijn. Via 5-12, 5-22 en 8-30 wist Leiderdorp toch nog voor de rsut iets terug te doen (rust 26-44). De 'dorpe naren waren inmiddels Rob Beekhuis met een oogblessu re kwijtgeraakt. Na de pauze was het verras senderwijs Leiderdorp dat het spelbeeld bepaalde. BVO speelde vanwege de fouten- last voorzichtig en de thuis club profiteerde. Just Blom deed het in de één tegen één duels beter dan zijn tegen stander die in totaal achttien punten van Blom moest in casseren. 'Coach' Campbell deed het nog net iets beter (22 punten). Leiderdorp kwam in de slotminuut voor het eerst langszij (73-73). Het was Diederik Hofstede die vanuit de rebound de kroon op het werk mocht zetten. BVO droop teleurgesteld af. Temeer daar de ploeg de laatste plaats in de competitie nu weer deelt met Leider dorp. In de heren promotie divisie verloor Leiden de aansluiting met de midden moot. In Werkendam bleef Grasshoppers' Heieen van Beelen (5) en Kim Erikson (7) van Festo vechten een onderonsje uit. Rebecca Groenhuis (met bal) is er maar even bij gaan zitten. Virtus de Leidenaren net iets voor (80-79). Dat minimale verschil aan het einde zagen we dit seizoen helaas al va ker in het nadeel van Lei den. Ditmaal had Leiden na een zwakke eerste helft (rust 39-36) de winst tot aan de tiende minuut in de tweede helft ruim in handen (54-63). Virtus gaf op dat moment de brui aan de zone verdediging en dat werd Leiden noodlot tig. Zonder Ben de Jong om de Amerikaan Miles (24 pun ten) af te stoppen schoot Vir tus bij 79-79 vanaf de straf- worplijn de winst binnen. Een laatste poging van Geor ge Haverkamp miste doel. Leiden voert door dit resul taat de oriderste vier ploegen FOTO: HENK SNATERSE aan. De laatste drie moeten rekening houden met recht streekse degradatie. Leiden kan dat beter ook doen. In de damespromotiedivisie ver sloeg MSV in eigen huis DAS uit Delft. MSV won met 78-47. MSV houdt daarmee uitzicht op het kampioen schap en een plaats in de ere- LEIDEN De waterpoloërs van LZ blijven in de hoek zit ten waar de klappen vallen. De Leidse ploeg verloor het belangrijke duel tegen De Ham (8-5). Vivax speelde in Oegstgeest een vier punten duel tegen Rapido en verloor met 4-2. In Alphen nam Eric Noordegraaf afscheid van AZC in wedstrijd tussen de huidige Alphense selectie en team van oudgedienden. De Leidse eersteklasser LZ vecht opnieuw tegen degrada tie. De nederlaag tegen De Ham drukt de Leidse ploeg diep in de problemen. In een energiek en snel duel gingen de Leidenaren strijdend ten onder. De opponent bleek in de spelsituaties geroutineerder en koelbloediger: 8-5. In Oegstgeest vocht Vivax een titanengevecht uit met mede- koploper Rapido. Een voor spoedige start van de Welling equipe zorgde voor gunstige perspectieven. Het antwoord van Rapido bleef echter niet lang uit. De spelers van Rapi do waren in staat om het zone- en press spel uitstekend af te wisselen. Toch realiseer vax in de laatste perit aansluitingstreffer, maar de gelijkmaker: 6-7. De .deklap viel even later andere kant van het b Aan de imposante wat loopbaan van Eric N graaf is gisteren een ein komen. In het goed t zwembad de Thermen Noordegraaf een waard bovendien leuke afso wedstrijd gegund. Het li bestond uit een duel tua huidige AZC-selectie e team uit 1977 dat de landstitel binnen sleept 'oude rotten' team werd door coach George Geu Met nog enkele sea speeltijd op het sco kreeg Noordegraaf ee bliekswissel en was h scheid een feit. De n AZC selectie wist de wiri nauwernood naar zich trekken: 12-11. Noordegrj hiervan niet wakker j hij zal de komende dat de Franse lichtstad ontM Deze trip behoorde nal tot de afscheidscadeaus. Springdemonstratie Edwin Jongejans LEIDEN Edwin Jongejans, wereldkampioen schoonspr! zal woensdag in zwembad De Zijl in Leiden tussen 15.30 en een demonstratie geven. Jongejans zal diverse sprongen I en daarbij uitleg geven. Tevens bestaat er de mogelijkhe| een handtekening te vragen aan de kersverse wereldkam| De toegang is gratis. LEIDEN In de Bredaa- se Sprintcross hebben Joke Kley weg en Aart Stigter laten zien zich meer dan thuis te voelen in het Mastbos. Jan Jan sen nestelde zich in de korte cross net achter de top drie. Twee keer won Joke Kley- weg de Bredaase Singelloop en vorig jaar was ze al de sterkste in de Sprintcross, maar dit jaar leek ze het on derspit te moeten gaan del ven. De Leidse atlete had de laatste ronde van het bijna zes kilometer lange parkours nodig om in een verbazing wekkende opmars de sterke Belgische Marleen Renders de baas te blijven. „Voor deze overwinning heb ik me helemaal leeg moeten knmokken en dat geeft een verschrikkelijk lekker ge voel, ik ben er ook heel blij mee," aldus Kleyweg. Regina van Duyn maakte haar de buut in Bataven tenue met een vijftiende plaats op eer biedige afstand van het Leids-Belgische duo. Bij de mannen bepaalde AAC-er Marc van Rooy lange tijd het tempo. Aart Stigter bed als eerste de kleine Au dammer voor de gedar beid, versnelde in de 1 400 meter, maar ver zich bijna in de laatste I Daar werd hij door de winnaar voorbij gegaa verschalkte ook de taait Rooy de AAV-er bijna een felle eindspurt 1 Stigter tot op 0,2 secc van de winnaar en hiel Van Rooy 0,4 seconden zich af. Han Kulker m van de gelegenheid gé om een pittige tempotra te maken en finishte nel ter Theo van der Vet een vijftiende plaats. korte cross waren de kt voor Jan Jansen al fc start verdwenen. In eer partij raakte een spiki hem op de voet waardo aan een ijihaalrace ove vernieuwde parkours beginnen. Dit leverde een bewonderenswa; vierde plaats op. Joost 1 (achtste) en Cor Bran (tiende) gaven uitsteken stalte aan hun steeds ende vorm. In Zwolle werd tijden nationale indoor meerl kampioenschappen tt een indoor gala geoi] seerd. Bij de heren wei sinds november als A ji optredende Stefan Molt fraai tweede in de versp bak met een afstand var meter. Op de 50 meter den kon AAV-er Ruud Maurik zich niet echt gen in de strijd voorin, James Sharpe, Robert di en Rino Curiel behe de Groot er bovenuit. Zij leid de Leython naar een 3-0 winst via 15-12, 17-16 en 15-10. NOVO wil de wedstrijd tegen Ridderveld snel vergeten. De Noordwijkse dames hadden in Alphen aan de Rijn weinig in te brengen. De ijzersterke ser vice kon niet onder controle gebracht worden. Dit resul teerde in bijna twintig directe punten voor Ridderveld. Na twee ruim verloren sets begon NOVO de derde set weer met goede moed. De snelheid aan het net gaf uiteindelijk de doorslag in het voordeel van Ridderveld (3-0). WW miste de middenaanvalsters Jeanette Rietkerk en Ingrid de Geus. Cecile van Beers maakte een verdienstelijk debuut. Iedere set ging de strijd gelijkop. Aan het eind van de set kwamen de Wassenaarse dames tekort ten opzichte van opponent Rentokil/ZVH 2. Persoonlijke fouten deden WW de das om (0-3). Leython 2 knokte zich tegen Mov'over naar een 0-2 setvoorsprong. In de derde set dachten de Leiderdorpse da mes er te gemakkelijk over. Na een spannende vierde set bleek een tie-break nodig. Leython had de meeste reser ves (2-3). Gemini/Kangeroes 2 startte goed tegen Radius 2 met een felbevochten 12-15 winst in de eerste set. Ook de tweede set was voor de Voor- schotense dames. In de derde en vierde set zakte de concen tratie. Radius die beschikte over enkele sterke serveer sters pakten deze sets. In de vijfde set had Gemini het meeste geluk (2-3). Gemini- /Kangeroes 3 speelde een ge- lijkopgaande strijd tegen Agon. Linda Goomans speelde na een tijd afwezigheid weer mee. Na winst in de eerste set wonnen de Boskoopse dames de tweede en derde. In de vierde set knokte Gemini zich terug. In de vijfde set bleken de Voorschotense dames te veel te hebben gegeven (3-2). PSV deze dicipline. Op i meter horden greep 1 lemmer Wichert Thun de winst voor de het Eir vense trio weg met Maurik opnieuw op een de plaats. In Amsterdam werd van Tol tweede in de 10 meter lange Vondelpark althans bij de veteranen 40 jaar en ouder. Bij dl mes werd zijn clubgi Suze Groien in't Woud e eens tweede en ook zij recht op een eerste plaa een leeftijdsklase hoger. Honk-en softb: clinic in Katwij KATWIJK De zevendi ropese honkbal en softba nic wordt ditmaal gehoud Tripodia in Katwijk. Van dag tot en met zondag z 300 coaches uit diverse la instructies krijgen van nommeerde trainers ui Verenigde Staten. In Ka zullen daarvoor aanwezij Gordon Goldsberry, Jim der en Linda Weiss. Goede prestaties Groen-Wit turn LEIDEN De Leidse g stiekvereniging Groer heeft tijdens keuzewedstr in Monster een zeer goed druk achter gelaten. Vijf I van de vereniging plaa zich tijdens deze sterk b< wedstrijd voor de Provir D Turnkampioenscha| Mariska Choufour, Femki der Zwaan, José Scho Lennart Mooy en Bas zullen tijdens dit kamp schap de Leidsé eer ver gen. Rick Dobbinga (5) valt aan namens NOVO. De Noordwijkers gingen nipt met 2-3 ten onder tegen VVM'63. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN Eerste-divi- sionist Leython was tegen Rijnmond dichtbij een 3-2 winst. De Leiderdorpse volleyballers moesten de winst echter aan de Schie dammers laten. De Lange Sport/NOVO ging ook met 2-3 ten onder. Dit maal bleek het Monnie- kendamse VVM'63 strijd lustiger (2-3). Gemini- Kangeroes speelde weer als van9uds en wonnen met 0-3 van V.S. Haag. Leython 2 draait goed. Dit maal was heT Schoonho- vense DOS het slachtoffer van de Leiderdorpse da dendrang (3-2). De dames van Gemini/Kangeroes verloren met 3-1 van Utrecht 2. Leython speelde een spannen de, attractieve wedstrijd tegen het Schiedamse Rijnmond. De eerste set hield Leython de thuisploeg onder druk door een scherpe service. De eerste set werd door de Leiderdor pers dan ook gemakkelijk ge wonnen. In de tweede spelpe- riode ging het team van coach John Groen gemakkelijker serveren. De strijdlust ebte weg en de Rijnmonders kwa men beter in het spel. De van een blessure herstelde Rob Mudde kon Leython in de tweede en derde set niet meer op het rechte spoor brengen. In de vierde set bij een 9-1 stand leek de zaak bekeken. Een bevlieging van buitenaan valler Rik Uiterwijk bracht de ommekeer. Hij leidde Leython naar een 13-15 setwinst. In de vijfde en beslissende set kwa men de Leiderdorpers met 10- 13 voor. Enkele verkeerde keuzes van spelverdeler Derk de Saegher kwamen Leython duur te staan (17-16). Frans Boerefijn ligt in de clinch met John Groen. De Alphenaar vindt dat hij te weinig speel- tiid i krijgt. De Lange Sport- /NOVO begon sterk tegen VVM'63. Het Monnickendam- se aanvalsspel werd ontregeld door een afwisselende service. De eerste set was ondanks een achterstand aan het begin van de set een gemakkelijke prooi voor de Noordwijkers (15-10). In de tweede en derde set speelde VVM'63 aggressiever. Met name de blokkering en verdediging van NOVO was onvoldoende. De gasten na men ook in de vierde set een voorsprong en leken op een 1- 3 winst af te stevenen. De Noordwijkers zetten onder aanvoering van de buitenaan vallers Jan Pley en Frank de Vetten een slotoffensief in en dwongen via 15-11 een barra ge af. De Monnickendammers waren aan het einde van de vijfde set iets gelukkiger (14- 16). Gemini/Kangeroes- coach Leon JungslSger was zeer tevreden na de 0-3 winst van zijn ploeg. De Voorschote naren speelden als een hecht team, met name de pass en verdediging waren goed ver zorgd. De van een blessure herstelde lepe Roosjan lijkt zij draai weer gevonden te heb ben. De Hagenaars kwamen er niet aan te pas. Leython 2 be gon de eerste set tegen DOS met een zeer matige aanval. Na een verloren eerste set ging het onder aanvoering van Ronald Kamphuus in de twee de set beter draaien (15-11). De derde periode was voor Ley thon door een goede reeks blokkeringen aan het eind van de set van Joost Bruggeman. Door concentratieverlies ging de vierde set verloren; dit werd in de vijfde hersteld (3- 2). VCS had meer verwacht van het sterk geachte Be Fair. Alles klopte echter aan Sas- senheimse kant. Door de scherpe service beperkten de Waddinxveners zich door hoge buitenaanvallen. Met degelijk spel won VCS vrij eenvoudig via 15-8, 15-10 en 15-8. De der by tussen Graficon/Donar en Gemini/Kangeroes 2 was on danks taai tegenspel van de Voorschotenaren voor Donar. De eerste set was ruim voor de Merenwijkers. In de tweede set trok de ploeg van John Kalmeijer de stand weer gelijk met name door een hechte blokkering. In de derde en vierde set was Donar na een gelijkopgaande strijd sterker ondanks het ontbreken van George Hageman (3-1). Ley thon 3 trad RVV tegemoet zonder Ton Verwoert en Leo Melgers. De eerste set konden de Leiderdorpers nog gelijke tred houden, maar moesten aan het eind van de set afha ken. Het tweede bedrijf was ruim voor RVV. In de derde set startte RVV met de jeugdi ge spelverdeler Ronald Ver- hey; Leython profiteerde hier van. In de vierde set stelden de Rijnsburgers de zege veilig. De dames van Gemini/Kan geroes spelen de laatste wed strijden niet optimaal. De eer ste set tegen Utrecht 2 leek er nog niets aan de hand. Via 6-6 en 10-10 pakte de ploeg van Casper Brussee de set door en kele gunstige wissels. In de tweede set stond Gemini de gehele set achter waardoor de Utrechtse dames niet meer achterhaald konden worden. In de derde periode ging de strijd lang gelijk op. Aan het eind van de set verzaakte de Voorschotense dames de kan sen te benutten. Ook in de vierde set hielden beide ploe gen elkaar in evenwicht. Op de beslissende momenten kwam Gemini tekort (3-1). Leython won weinig overtui gend van Zovoc 2. In de wed strijd waarin Tineke Snelting voorlopig afscheid nam, be streden de beide teams elkaar met veel enthousiasme. Door de vele onzuiverheden aan beide kanten was het niveau van de strijd niet hoog. Aan Leiderdorpse kant stak Maria

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14