Barcelona stikt van emotie na zege op Real ma De Danaïden loopt uit op concurrentie Verlies voor AC Milan Trip naar India werkt niet heilzaam voor PSY Foreholte kan zich weer meten met top TRAINER Saturnus komt goed weg tegen stug Anirr SPORT CeicbeSoiwatit MAANDAG 21 JANUARI 1991 PAGIll Farrington bij Feyenoord ROTTERDAM De Britse voetballer Mark Farrington traint mee bij Feye noord. Farrington, die bij Fortuna Sittard en Willem II speelde en overbodig was bij Hertha BSC, vroeg aan de technische leiding van de Rot terdammers of hij John Metgod (rechts) kijkt toe hoe Mark mee mocht doen. Hij Farrington met een kopbal scoort tij- komt niet automa- dens een gisteren gehouden oefenpartij- tisch in aanmerking tje. vopr een contract. foto: anp EINDHOVEN India heeft niet heilzaam gewerkt voor PSV. Bij de hervatting van de competitie speel de de koploper even stroef als voor de winterstop. FC Groningen, dat in Marbella overwinterde, kon zaterdagavond vrij gemakkelijk ongeslagen in uit wedstrijden blijven: 1-1. Bobby Robson heeft van de Eindhovense sterrenploeg nog steeds geen soepel draaiende machine kunnen maken. In het Indiase trainingskamp is hij daar ook niet in geslaagd. Het eerste uur legde PSV veel druk op de combina ties. De thuisclub kwam echter zelden in de buurt van Lodewijks. De vleugels, Ellerman en Kalusha, trokken steeds naar het midden. Het gevaar moest komen van Vanenburg. De dribbelaar trof in de 21e minuut 'de lat, nadat hij vier Groningers uitspeelde. Op slag van rust kwam PSV voor. Koeman stuurde de bal uit een vrije trap met een curve naar Popescu. De kopbal van de Roemeen was hard en trof doel via de vuisten van Lodewijks, 1-0. PSV probeerde na rust het moeilijke karwei snel af te maken. Het tem po werd verhoogd Lodewijks kreeg werk van Va nenburg (harde schuiver) en Bosman (snoekduik). Op het moment dat Romario in de ploeg kwam, zak te PSV weg. FC Groningen kreeg volledige controle over de wedstrijd en kon zelfs druk op Van Breuke- len uitoefenen.. Voor Romario bij zijn enige kans tien meter naast kopte, schoot Wilson van 16 meter af stand de gelijkmaker in. Van Breukelen verwachtte dat de verdediger zou afspelen naar de vrijlopende Van Duren. De nationale doelman reageerde pas toen de bal tegen het net sloeg. De karakteristieken van de in de eredivisie gespeelde wedstrij den zijn als volgt: PSV-FC Groningen 1-1 (1-0) 44. Popescu 1-0, 76. Wilson 1-1. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers' 25.100. Gele kaart: Hui- zingh (FC Groningen). PSV: Van Breukelen; Gerets, Valckx, De Jong en Heintze, Va nenburg, Popescu en Koeman; Ellerman, Bosman en Kalusha (61. Romario). FC Groningen Lodewijks; Veenhof, Boekweg, Wilson en Hol- band. Van Dijk, Roossien en Olde Riekerink; Meijer (64. Van Duren). Djurovski en Huizingh. RKC - Fortuna Sittard 1-1 (0-1). 20. Meijer 0-1, 59. Boogers 1-1. Scheidsrechter: Schuurmans Toeschouwers: 1800. Gele kaart: Frijns (Fortuna). RKC: Teeuwen; Hutten, Brands, Joore en Van Hintum; Jalink, Moniz (81 Maas). Brard en Boogers; Goossens en De Wijs. Fortuna Hesp; Maessen. Samuel, Mordang en Frijns; Van Hel mond (85. Kicken), Sneekes, MacLeod (87. Schmitz) en Reijners, Meijer en Brusselers Roda JC - Willem II 1-0 (1-0). 4. Been 1-0. Scheidsrechter: Ui lenberg. Toeschouwers: 4000. Roda JC: Smits, Luypers, Boerebach, Verhagen en Trost; Broe ders, Been en Hanssen, Hofman (85. Haan), Stefan Jansen en Van der Luer Willem II. Roland Jansen, Meeuwsen, Mallien (65. Mutsaers), Dijkstra en Veldman, Feskens, Wolffs, Van der Borgt en Godee, Stewart, Sylla en Godee (Van onze correspondent Edwin Winkels) BARCELONA Barcelo na moest er lang op wach ten, tot de laatste wed strijd uit de eerste Spaanse competitiehelft. Een helft waarin de Catalanen haast ongenaakbaar waren en waarin de eeuwige rivaal, Real Madrid, steeds dieper in het zelf gegraven moe ras wegzakte. Acht punten was tot zaterdag het al im mense verschil. Maar in Barcelona is zoiets niet bevredigend genoeg. Er moet vooral in een recht streeks duel van Real worden gewonnen en dat gebeurde (2-1), zij het moeizaam. Zo sterk was de wil, de drang Real Madrid definitief voor de strijd om de titel uit te schake len, dat de koelbloedigheid in het met 102.000 toeschouwers gevulde Nou Camp heel ver was te zoeken. Niet alleen bij de spelers van de koploper, die in de eerste helft zichzelf voorbijliepen, maar ook bij hun bestuurders. Voorzitter Nunez stikte in zijn tranen toen de zege een feit was en zijn adjudant Gaspart ver dween tijdens de wedstrijd vier maal van de eretribune omdat hij last kreeg van hart kloppingen. Dat ploegen als Atletico Ma drid en Osasuna stukken dich terbij staan, wordt in Barcelo- ROME In de Italiaanse competitie heeft AC Milan zijn derde nederlaag ge- lëden. Parma, de debutant in de Serie A, won op eigen veld, 2-0. Inter, dat tegen Lecce oppermachtig was (5-0), profiteer de. Juventus, verrassend verliezer tegen Genua (0-1), niet. Inter maakte indruk met knap aanvalsspel. Re gisseur MatthSus was uitblinker. De Duitse in ternational maakte bovendien twee doelpunten, waarvan één uit een strafschop. Zijn landgeno ten Brehme en Klinsmann scoorden beiden één keer. Pizzi zorgde voor de Italiaanse inbreng in de produktie. Arsenal is de nieuwe koploper in de Engelse eerste divisie. De Londenaren profiteerden van de halve misstap die Liverpool beging. In de tweede helft bracht een treffer van Paul Mer- son Arsenal de belangrijke overwinning op Everton. Landskampioen Liverpool moest Wimbledon een gelijkspel toestaan: 1-1. Meer dan de treffer van Merson, in de 47ste minuut, had Arsenal zaterdag op Highbury niet nodig. De traditierijke club bleef voor de 23ste achter eenvolgende competitiewedstrijd ongeslagen. Glasgow Rangers stevent op de derde achter eenvolgende Schotse voetbaltitel af. De Ran gers zegevierden op eigen terrein met 2-0 over Hibernians. Celtic hielp stadgenoot Rangers door de voornaamste belager Aberdeen met 1-0 te verslaan. Daarmee kwam een einde aan een reeks slechte resultaten van de groen-witte for matie. AA Gent weigert voorlopig de koppositie in de Belgische eerste klasse af te staan. De koploper beleefde een eenvoudig weekeinde. Genk werd gisteren met 6-1 opgerold, waardoor de voor sprong op Anderlecht één punt bleef. De ploeg van Aad de Mos behaalde zaterdaga vond in de dichte mist een benauwde overwin ning op St. Truiden, 2-1. Club Brugge bleef in het spoor door een moeizame zege op Lokeren, 1-0 Mechelen kwam niet in actie. na niet echt als een bedreiging gezien. „Atletico zal ook nog wel een periode krijgen dat er wat punten worden ver speeld," voorspelde Ronald Koeman, ook toeschouwer op de eretribune. „Het enige dat wij moeten doen is de huidige lijn voortzetten en niet onno dig punten inleveren. Dan kan niemand ons inhalen," voegde Cruiiff toe. De winst zaterdag op Real was in vele opzichten hard nodig. Niet alleen om de kampioen geen kans te geven via het Nou Camp uit het dal te klau teren en op een wat hoopge vender achterstand van zes punten te komen, maar vooral om het geloof in eigen kunnen weer op het oude niveau te brengen. FC Barcelona wor stelde al een dikke maand met het eigen, aanvankelijk zo vloeiende en oogstrelende spel. De Catalanen verloren drie punten in de laatste twee uit wedstrijden en begonnen al weer een beetje aan zichzelf te twijfelen. Een symptoom dat ook in de topper met Real even de kop opstak. Een snelle tegentreffer van Rpal na het openingsdoel punt van de Deen Laudrup had een funeste uitwerking op het voetbal van Barcelona, dat blij was met de 1-1 stand de pauze te halen. Om na een kleine preek van Cruijff in de tweede helft alsnog met twin tig minuten flitsend aanvals spel toe te slaan. Het is het beeld van FC Barce- Twee buitenlanders in de Spaanse competitie. Links de Joegoslaaf Spasic van Real Madrid en rechts de Deen Laudrup in dienst van Barcelona. foto: ap lona dit seizoen. Meestal on herkenbaar, zelfs voor de ei gen 'socios', vanwege het zelf vertrouwen die de ploeg uit straalt en de overtuigende ma nier waarop de tegenstanders over de knie worden gelegd. Maar soms ook weer in oude fouten vervallend en de zege onnodig in gevaar brengend. Grote verschil met andere ja ren is echter dat die inzinkin gen dit seizoen van zeer korte duur zijn en nauwelijks schade toebrengen aan de goed geolie de motor. Zo zou FC Barcelona voorheen nooit een wedstrijd als die van zaterdag nog hebben gewon nen. Waarbij natuurlijk ook meespeelt dat Real Madrid dit seizoen eindelijk de klap kreeg die er al jaren zat aan te ko men. De ploeg die de laatste vijf jaar kampioen werd dank zij een benijdenswaardige een heid, is als los zand uit elkaar gevallen. Debet daaraan zijn het vertrek van twee spel- en gezichtsbepalers, Martin Vaz quez en Schuster, de langduri ge blessure van kilometervre ter Gordillo, de te vaak te be speuren terugval van de mo mentenvoetballers Michel en Butragueno en de iets afgeno men schotvaardigheid van Hugo Sanchez. Eredivisie Roda JC-Willem II PSV - FC Groningen RKC - Fortuna S Jy Alle andere wedstrijden wsr - gelast. PSV 16 11 4 1 26 p Ajax 14 9 5 n Groningen 16 7 8 FC Den Haag 15 8 2 Fortuna S 16 6 6 Vitesse 15 5 6 4 16 h Roda JC 15 7 2 6 16 o FC Utrecht 15 7 2 6 16 4, RKC 16 4 6 6 11 Feyenoord 15 3 7 s "pt Volendam 15 4 5 SVV 15 4 5 Sparta 15 3 7 5 13fcr Willem II 16 5 3 FC Twente 15 4 4 MVV 15 4 3 NEC 15 2 7 Heerenveen ..15 2 2' In de eerste divisie werdi wedstrijden afgelast. KNVB-BEKER Woensdag Ajax-FC Groningen PSV-Wageningen Willem ll-SVV Feyenoord-NAC Den Bosch-Sparta De Graafschap-Dordrecht '90 EREDIVISIE vrijdag Fortuna S-Roda JC zaterdag FC Twente-RKC Zondag FC Utrecht-MVV Volendam-PSV FC Groningen-Heerenveen Willem ll-FC Den Haag Vitesse-Ajax Feyenoord-NEC. EERSTE DIVISIE Vrijdag FC Zwolle-Veendam Zaterdag Dordrecht-RBC NAC-Wageningen AZ-GA Eagles Haarlem-Telstar Cambuur-VVV Helmond Sp-Excelsior Vlissingen-De Graafschap Zondag Eindhoven-BVV Den Bosch. Lotto: 11-12-19-21-26-27. 32. Deelnemers 521.539 1.085.135. Toto: 2-1-3-3-2-3-1-3-3-1-2- nemers 24.603. Prijzen: 155. Toto-gelijk: 16-18-19-24-26. voegd: 28. Deelnemers 2.336.1 9.619. Cijferspel 3: 4 1 6 2 6 0. Deeln 259.220. Prijzen: 155.532. Belgische lotto: 2-6-9-13-16-2 Spel 77: 2517004. LEIDEN Fiks-heeft op de negende dag van de zaalcompetitie als laatste van de elf clubs uit de Leidse regio haar ongesla gen status verspeeld. De Oegstgeester ploeg verloor bij KOAG met 12-8 en zag achtervolger Oranje Wit tot op één punt naderen. Daarentegen vergrootte De Danaïden via een 8-12 zege over Hoogvliet haar voorsprong op HKV (dat gelijkspeelde) tot twee punten. Overigens was het een goede dag voor de Leidse teams, want behal ve Fiks behaalden enkel TOP en Crescendo geen enkel punt uit een uur korfbal. De aanval van TOP kende te gen Groen Geel weinig team verband en schoot te vaak op momenten, dat de paalpositie niet goed bezet was, met als gevolg een voortdurende ach terstand (5-7 rust). Frank Nij- enhuis, die met zes goals bijna de helft van de produktie op zich nam, Monique Wiegerink en Gerco Langelaan hielden tot 10-11 de aansluiting in stand, maar drie tegentreffers op rij vormden de inleiding voor een 13-17 verlies. Fides Pacta speelde een beke ken wedstrijd tegen Roda en won met name door het sterke afvangen van Sander de Haas en Henk van der Waals afge tekend met 20-15. De thuisclub had een moeilijke start met het uitvallen van Jeanet Smit na amper tachtig seconden en een 5-7 achterstand, om via topscorers Henny Piket (8) en René van der Vooren (5) en invalster Patricia Gottmer na 14-13 definitief afstand te ne men (17-13). Halverwege de tweede helft raakte De Danaïden goalget- ter Eric Kromhout kwijt met een gescheurde achillespees en dat werd de enige smet op het eenzijdige duel met Hoogvliet. Coach Janko Breedveld, die voor één seizoen bijtekende, zag Kromhouts vakgenoot Paul Hiisken de honneurs goed waarnemen met vijf doelpunten tot 6-9, waarna Heiko Locher (2) en Eric Pe ters in het laatste kwartier nog 8-12 vervaardigden. Fiks had beduidend meer moeite met de stugge manden dan thuisclub KOAG en moest door 5-2 voortdurend in de achtervolging. Theo Vreeken (3), Tanje Huizing, Reinetta de Mooy en Mathijs de Visser hielden tot 9-8 de achterstand binnen de perken, maar een strafworp en snel daarop nog een tegentreffer luidden toen het eerste verlies in: 12-8. Tijdens de tweede helft wierp Pernix meer agressiviteit en beweging in de strijd tegen Oranje Wit, dat tot dat mo ment haar lengte-overwicht ongehinderd uitbuitte (8-10 rust). Peter Kuipers, goed voor vijf goals, Lian Tieleman (2), Erica de Rooy, Robin Arnoldus en invaller André de Winter drukten dit betere verzet met 16-15 uit in de score, waarna de bezoekers in de slotminuut tweede promotie-plaats in het zicht gekregen na de knappe 13-14 zege bij Victoria. Het achttal van Ko Paeper had in Theo van Leeuwen en Erik van Lunteren (beiden vier maal scorend) haar beste aan vallers en in Kitty van der Mark haar matchwinnares, die vlak voor het eindsignaal voor de enige en beslissende keer raak schoot. Ondanks de afwezigheid van drie basisspeelsters met win- tervakantie had De Algemene genoeg kwaliteit over om TOV met 13-9 voor te blijven. Al fred Lambooy (4) en Bep de Mooy (3) waren opmerkelijk genoeg de enigen, die in het tweede half uur (6-5 rust) tref zeker waren, waarbij eerstge noemde de mooiste goal maak te met een ver onderhands schot. Hekkesluiter Crescendo zag door het 15-12 verlies tegen DKV (D) het gat met de veili ge zesde plaats tot vijf punten oplopen. Marlies Brouwer, Wijnand Alberts, Peter Baak, Alphons Cornelissen (2) en Henk Alberts zorgden een maal voor een voorsprong met 8-9, maar daarna betekenden vier goals op rij tegen de gena deklap. Tempo smaakte het genoegen lijstaanvoerder Atlantis het eerste verlies toe te brengen met 14-11. Joke Boot (2), Ro nald Drieduite, Arjan Kolk man en Patrick Niemeijer brachten in acht minuten tijd 5-0 op het bord en deze voor sprong groeide via 9-2 tot 12-4 uit, waarna de uitstekende Al- phense verdediging zorgeloos meer steekjes kon laten vallen. Aanvankelijk leek KNS het René van der Vooren, de aanvoerder van Fides Pacta, wees zijn ploeg de weg. Hij scoorde vijf maal. Foto: André van Haasteren moeilijk te krijgen met Storm vogels (U), dat met enorm veel inzet 47 minuten lang het sco reverloop dicteerde. De Oegst- geestenaars konden toen vast stellen dat hun tegenstanders leeg waren en liepen via Ed win Kooien, liefst acht keer scorend, Gabriëlle Kok (2), Hans Kooien en Hendrik van Ruiten van 7-8 eenvoudig door naar een 14-8 overwinning. Velocitas stond na zevenen dertig minuten al 11-5 voor op NIO en verviel vervolgens tot nonchalant en onzuiver spel, zodat de zege veel aan glans inboette: 13-11. Jeroen van Driel kon in die mindere fase nog wel zijn vierde doelpunt maken en verder was invaller Paul Robert Nugteren, die Ste ven de Ronde verving, een maal trefzeker. VOORHOUT Na in het begin van het seizoen voortdurend nul op het rekest te hebben gekre gen tegen de topclubs, kunnen de dames van Fo reholte zich nu weer me ten met de topclubs. Vori ge week werd PSV in Eindhoven de winst afge pakt, gistermiddag was het Schiedamse UVG aan de beurt. De Voorhoutse ploeg won, in een overi gens slechte wedstrijd, met 14-10. Foreholte was, vanwege een badmintontoernooi in de Gaasbak, voor het duel tegen UVG uitgeweken naar de Vespo-hal in Nieuw-Vennep. De Voorhoutsen hebben een samenwerkingsverband met de daar spelende club, zodat gelijk enig goodwill kon worden gekweekt. Hopelijk waren de toeschouwers te vreden met het resultaat want eredivisiewaardig was het schouwspel niet. Aan vankelijk overdonderde Fo reholte de Schiedamse ploeg maar daarna verviel het in een rommelig spelletje met veel balverlies. De snel opge bouwde 3-0 voorsprong was dan ook als sneeuw voor de zon verdwenen. Maar geluk kig kon Foreholte, onder aanvoering van de in vorm zijnde Ellen Warmerdam, weer de leiding nemen. De hoeken waren aan de Schie damse kant te mager bezet, waardoor UVG zichzelf con tinu vastliep in het centrum van de Voorhoutse verdedi ging. Hierdoor kon Forehol te, langzaam maar zeker, de wedstrijd naar zich toe trek ken en met 7-5 gaan rusten. In de tweede helft kende de Voorhoutse ploeg wederom een voortvarende start. Het vergrootte met gedicipli- neerd spel de marge naar 10- 6. UVG probeerde het, met een uitblinkende Ingrid Dul- fer, nog wel maar was niet bij machte om de achterstand te verkleinen. Foreholte speelde de wedstrijd hierna beheerst uit en won uiteinde lijk met 14-10. (ADVERTENTIE) s.v. ROAC'79 Rijpwetering-Oud Ade Combinatie spelend in de 4e klas KNVB West II zondag, zoekt per 1-7-1991 een Voor het trainen van de A- en B-selectie. Tevens begeleiding van het 1e elftal. Sfeergevoeligheid is gewenst. Sollicitaties naar: P. v.d. Ploeg, H. P. v.d. Poellaan 20, 2375 XH Rijpwetering. LEIDEN Aan het begin van de tweede competitie helft ontsnapten de heren van Saturnus tegen het Rijswijkse Animo. Door in ondertal situaties op won derbaarlijke wijze over eind te blijven konden de Leidenaars in de laatste minuten alsnog de wed strijd met 22-21 naar zich toe trekken. De dames van HVS wonnen in een stroef duel met 6-10 van het Rotterdamse Actief. Omdat Saturnus Animo eerder dit seizoen had opge rold was er gistermiddag enige sprake van onderschatting. Veel geluk, het scheidsrechter lijk voordeel van de twijfel en een goed keepende Ad van Fessem. zorgden ervoor dat Saturnus in de aanvangsfase op de been bleef. De strijd ging gelijk op tot 5-5 en pas daarna gelukte het de Leidse ploeg om met handballen het Rijs wijkse team onder druk te zet ten. Door middel van schoten uit de tweede lijn bouwde Sa turnus een 9-6 voorsprong op. Animo knokte zich terug in de wedstrijd door het goede spel van hun gevaarlijke cirkelspe ler, die met listige balletjes re gelmatig de Leidse keeper verschalkte. Vlak voor rust minimaliseerde Animo zelfs de marge, 11-10, door een prach tig doelpunt vanaf twaalf me ter. In de tweede helft speelde Saturnus agressiever op de break-out en dat wierp gelijk zijn vruchten af. De Leide naars liepen uit naar 15-11 maar kregen de tegenstanders niet afgeschud. Animo profi teerde van de vele Leidse tijd- straffen en slopen naderbij. Bij 19-18 scoorden de Rijswijkers gelijk en wilden onder het mom van erop en erover ver der gaan. Gelukkig riep Rene Smit, wederom uitstekend op dreef, hier een halt aan. Met twee persoonlijke acties bracht hij de stand op 21-19. Het ge demoraliseerde Animo had hierna niet meer de kracht om terug te komen en verloor uit eindelijk met 22-21. Saturnus berustte in de gedachte dat een kampioen met slecht spel vaak toch de punten weg kaapt. HVS moest in Rotterdam aan treden tegen het onderaan- staande Actief. Deze wed kende de opmerkelijke stand van 2-3, wat voor wijten was aan het slechtt van de Stompwijksen. kansen, waaronder drie worpen, werden op km wijze om zeep gebracht door HVS meer tegen zie vechtte, dan tegen haar tl stander. In de tweede ging het beter met de Stf wijkse ploeg. Vooral de l speelsters slaagden er nu in, hun vrije kansen te bi ten. Hierdoor bouwde een 4-7 voorsprong die vi door het goede keepen vai Meurs, niet meer in gi kwam. HVS speelde beku de speeltijd vol en won m 10. In de derde divisie profi den de heren van Rijnst in Rotterdam van de zwak van De Treffers en zegev met 14-22. Na tot 3-3 geli te zijn gegaan, bouwde dl phense ploeg gestaag een sprong op. Dit resulteert een 7-10 ruststand. In det de helft deelde Rijnstree na vijf minuten de genade uit. De geel-zwarten tilde stand met break-outs vai 15 naar 11-18. Het toch al van zelfvertrouwen ov pende De Treffers miste u periode ook nog drie straf pen, zodat de moraal tol dieptepunt gezakt was. Da behield Rijnstreek dan ooi makkelijk de voorsprong De dames van Olympia i nen met 12-9 van DSO Zoeterwoude. In de boeke echter 13-9 vermeld wo aangezien de scheidsrec een doelpunt genoteerd den dat verder niemand vallen was. DSO speelde een 6-0 dekking en daar t de Wassenaarse ploeg noj tijd een schrikbeeld Olympia begon dan ook gfl ven en kwam verrassend makkelijk op een 5-0 i sprong. Daarna was er sw van concentratieverlies il door de ruststand tot 8-1 perkt bleef. In de tweede verzorgde Tiske van Duj nadat ze daarvoor de heil zich had genomen, de gfl Wassenaarse produktie. leidde haar ploeg naar I waarna beide teams een W tier lang het net niet kol vinden. Door allebei nog punt te zetten won Olyn dat recht op de titel lijkt i stevenen.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12