üchapers haakt als enige af n zegereeks van tennisploeg Annuleren van EK nog niet aan de orde fan 't Oever en z'n schaatswinkeltje trafworpen nekken andbalteam mannen IJsprimeur Yatanen vrijwel zeker van zege Houding Zweden overtrokken. erugkeer an Aerle !pORT QeidoaQowumt DONDERDAG 17 JANUARI 1991 PAGINA 17 RVIK Twee gemiste strafworpen in de slotfase hebben het lerlands mannen handbalteam gisteren een positief resultaat >n Tsjechoslowakije gekost. Op de openingsdag van het zes- ientoernooi in Noorwegen ging de formatie van Guus Can- erg met 19-22 onderuit. oeger zouden we met deze uitslag blij zijn geweest. Nu ben ik niet meer. Tsjechoslowakije is weliswaar een A-land, maar vind dat de ploeg ook moeilijke wedstrijden moet kunnen nen". onderstreepte Cantelberg zijn ambities met het team. Ierland begon matig aan het duel. Binnen vijf minuten keek nje tegen een achterstand van drie treffers op. De nadelige •ge werd rechtgetrokken. Bij de rust was de stand gelijk: 9-9. vijf minuten voor het einde bleek de nationale ploeg gelijk- irdig aan de Tsjechoslowaken. Bij 18-19 en 18-20 misten En- raart en Joop Fiege een straf worp. Frank Rijkaard Rijkaard blijft nog twee jaar bij AC Milan MILAAN Frank Rijkaard verlengt zijn contract met AC Milan tot medio 1993. Dat ver klaarde een woordvoer der van de Italiaanse club gisteren in Milaan. De middenvelder on dertekent binnenkort de verbintenis, die hem een jaarsalaris van ruim 2,5 miljoen gulden ople vert. De ex-internatio nal is sinds 1988 in dienst van de Italiaanse club. LEEUWARDEN Het plaatsje Nijelamer, gelegen on der Wolvega, heeft dit seizoen de primeur van schaatswed strijden op natuurijs. Vandaag zijn er korte baanwedstrijden voor mannen gehouden. Op de baan ligt viif centimeter ijs. Slechts één-aerde deel van de piste is in redelijk staat. Daar op zal de wedstrijd plaatsvin den. De heer De Boer van het organiserende comité vindt dat langer wachten niet nodig. „Nu kan het nog. Met de korte winters van tegenwoordig moet je er snel bij zijn. Anders wordt er helemaal niet meer op natuurijs Roland Liboton niet naar WK veldrijden BRUSSEL De Belgische wielerbond heeft Roland Liboton niet geselecteerd voor de wereldtitelstrijd veldrijden, die op 2 en 3 februari in Gieten wordt ge reden. De oud-wereldkampioen bij de professionals, die dit seizoen matig presteerde, werd slechts aangewezen als reserve. In het afgelopen weekeinde gaf hij bij de strijd om het Belgische kampioenschap wegens een inzinking kort voor de finish een zeker lijkende tweede plaats uit handen. Liboton ein digde als vierde. De nationale kam pioen Danny de Bie leidt de Belgische ploeg in Gieten. Hij wordt bijgestaan door De Brauwer, Lambrechts en Van Dijck. Bij de amateurs rijden Blomme, De Roose, Thielemans en Van Bouwel. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 19.20 uur: De heilige koe. Nederland 3. 22.15 uur: Studio Sport Journaal. RTL 4, 22.55 uur: Match Barend Van Dorp. BBC 2, 01.00 uur: Cricket. Eurosport, 18.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. MORGEN Nederland 3, 10.55 en 17.15 uur EK schaatsen in Sarajevo. Duitsland 1, 12.05 uur Skiën. BBC 2, 15.15 uur: Sport on friday. Eurosport, 09.00 uur: Sport. Sportnet, 08.00 uur: Sport. LBOURNE Michiel - iapers, de senior van Nederlands tennisge- -ichap bij de Open Au- -ilische kampioenschap- in Melbourne, was aag de enige die ■est afhaken. Jan Sie- rink, Mark Koever en Petra Kamstra en een vervolg aan de lerkelijke zegereeks de Oranje-ploeg. sburger Jan Siemerink in vijf sets, 6-2 5-7 4-6 6-4 van Carl-Uwe Steeb, die als zoveelste speler zo op- d over de aanmoedigingen de Nederlander dat hij geldboete tegemoet kan Mark Koevermans beuk- ïls een ware rambo over de arme Jason Stoltenberg (6-3 6- 3 6-3) en „groentje" Petra Kamstra (16) maakte het hele maal mooi door met een mini mum aan winnende slagen, maar een maximale betrouw baarheid te winnen van de veel ervarener Julie Halard, 6- 3 6-4. Samen met Jacco Eltingh en Hagenaar Richard Krajicek (die in de volgende ronde de Australiër Cahill treft) be schikt Nederland dus over vier mannen bij de laatste 32. Traditionele tennislanden als Zweden, Duitsland en Austra lië kunnen dat aantal hooguit evenaren, niet overtreffen. Eén lid van het groepje rond bondscoach Stanley Franker is zelfs zeker van een plaats bij de laatste zestien: de winnaar van het treffen tussen Mark Koevermans en Jan Sieme rink in de derde ronde. Een leuk succes voor de thuisgeble ven Naaldwijkse coach Frits Don. Mark Koevermans zal hem niet bellen. Hij weet het antwoord al: „Vechten jullie het maar mooi uit". Steeb De 20-jarige Siemerink speel de in zijn leven één vijf-setter, voordat hij vanmorgen tegen Steeb aantrad: Twee jaar gele den bij de nationale kampioen schappen tegen Menno Oost- ing. In het begin miste Steeb nogal wat backhands. Toen die slag beter werd, had de Rijns burger lange tijd geen ver weer. Tot hij in de vierde set de lastige service van de Duit ser begon te blokken en hij tot zijn eigen verrassing merkte dat zijn tegenstander minder conditie en in elk geval min der lef had. Siemerink kwam naar voren en maakte het in de vijfde set overtuigend af. De 16-jarige Kamstra, de enig overgebleven Nederlandse vrouw in het toernooi, ver sloeg verrassend eenvoudig de Francaise Julie Halard: 6-3 6- Stefan Edberg: „Oorlog heeft geen invloed' MELBOURNE Het nieuws over de oorlog in de Golf beheerste van daag uiteraard ook de ten- nisstrijd in Melbourne. Het was in Australië allang dag toen Baghdad werd aange vallen. Sommige spelers hoor den ervan in de kleedkamers, anderen pas toen zij van de baan kwamen. Televisie-toe- stellen werden op de nieuws uitzendingen afgestemd, maar verder ging het leven gewoon door. Stefan Edberg trad als woord voerder op: „Het is een buiten gewoon tragische zaak. Vooral voor degenen die er directer bij betrokken zijn dan wij. Maar wat wij ook doen, we kunnen er totaal geen invloed op uitoefenen". „Het nieuws over de Golf-oor- log doet je beseffen dat er be langrijker zaken zijn dan het verliezen van een partijtje ten nis", aldus Michiel Schapers na zijn nederlaag tegen Jaime Yzaga uit Peru. ÉT Mark Koevermans in zijn partij tegen de Australiër Stoltenberg. TAMBACOUNDA Zes tig kilometer race en 476 kilometer geneutraliseerd traject scheiden Ari Vata- nen van de zege in Parijs- Dakar. De Fin eindigde gisteren met zijn Citroën ZX in de dertiende etappe van Kiffa (Mauritanië) naar Tambacounda (Sene gal) op de zesde plaats achter dagwinnaar Auriol (Lada). Vatanen verloor op zijn direc te rivaal Lartigue ruim tien minuten. Zijn voorsprong op de Fransman bedraagt voor de slotetappe ruim twee en een half uur. Uitgezonderd pech kan Vata nen de vierde overwinning in de monsterraly niet meer ont gaan. Het wordt de derde zege op rij in de rally tussen Parijs en Dakar. De Fin verspeelde een deel van zijn voorsprong bij de start. Hij vergat zijn con- trolekaart af te stempelen. Kort na zijn vertrek moest hij keren om de fout te herstellen. Bij de motoren behield Stepha- ne Peterhansel de eerste plaats in het algemeen klassement. Hij moest veertien minuten in leveren op zijn landgenoot La- lay, die de dertiende rit won. Peterhansel is vandaag met een voorsprong van iets meer dan zeventien minuten op La- lay aan de laatste proef begon nen. IAJEVO De drei- van de Golfoorlog e gisteren al de eerste irtieve slachtoffers'. e vroege ochtenduren van nsdag 16 januari, een paar .voor het verstrijken van ïltimatum aan Irak, ver- ïrde de Zweedse schaats- een zeven koppen tel- delegatie, de vliegtickets Sarajevo. In deze olympi- stad beginnen morgen de opese schaatskampioen- ippen. opees kampioen Bart Veld- ïp vond de reactie van de iden overtrokken. „Er is niets in Europa aan de d", meende de Europees ipioen voordat in Irak de te bom was gevallen. „Ik het belachelijk. Tomas toch al geen zin. Hij heeft Golf-crisis als excuus ge kt". lagenaar maakte zich ove- ïs niet druk over de ont- /V wikkelingen in de Golf. „Ik vind het een belachelijk idee om het EK af te gelasten. Je denkt toch zeker niet dat er raketten richting een onbedui dend schaatstoernooitje wor den gestuurd? Ja, wanneer de Olympische Spelen of een we reldkampioenschap op dit mo ment zouden plaats hebben, was enige vrees gerechtvaar digd. Pas wanneer Turkije in de oorlog wordt betrokken, kunnen we misschien beter naar huis gaan. Maar zo lang het conflict zich tot de Golf beperkt, hoeven wij ons niet druk te maken". Het afzeggen door de Zweden betekent dat op voorhand al een favoriet voor de erfenis van de regerend kampioen Bart Veldkamp kan worden weggestreept. Tomas Gustafs- on zit de komende dagen thuis en volgt de verrichtingen van zijn schaatscollega's hoogst waarschijnlijk voor de televi- SARAJEVO Volgens Jan Charisius zal de Golf oorlog niet van nadelige invloed zijn op het ver loop van de Europese kampioenschappen schaatsen voor mannen en vrouwen, die morgen in Sarajevo dienen te begin nen. De Fries, als lid van de techni sche commissie van de Inter nationale Schaats Unie aanwe zig in Joegoslavië, werd van nacht om twee uur uit z'n bed gebeld. „Een journalist vertel de me dat Baghdad in brand saat", aldus Charisius, die „alle nieuws uit tweede hand" moet vernemen. Zijn persoonlijke visie, want directe inspraak in Bart Veldkamp: „Belachelijk om EK af te gelasten". Veldkamp in een ander hotel SARAJEVO Europees kampioen Bart Veldkamp zet zijn kruistocht tegen het roken in Joegoslavië onverminderd voort. Bij aankomst in het Belgrado Hotel in het hartje van de Joego slavische stad rook de Hagenaar het al. En toen hij eenmaal op zijn kamer was, vluchtte Veldkamp hoestend naar buiten. Kwaad meldde hij zich bij de balie, maar de receptioniste keek hem slechts verwonderd aan. Veldkamp zette echter Van 't Oever, de regelneef op dergelijke schaatstrips, aan het werk. Hij regelde een hotelkamer in het Holiday Inn. Ook Carla Zijlstra FOTO: DIJKSTRA verdween naar de andere accomodate. een eventuele ISU-beslissing heeft de Nederlander niet: „Voor ons is het hier allemaal pure duimzuigerij. Zolang er geen tegenbericht van de ISU komt, gaat alles gewoon z'n normale gang. Mochten de omstandigheden in het Mid den-Oosten zich verslechteren, dan zien we wel weer verder. Maar moet je dan voor al die sporters, die een vol jaar voor dit toernooi hebben getraind om één gek, want dat is die Saddam Husayn toch, de hele boel laten bederven? Dat zou eeuwig zonde zijn". ISU-voor- zitter Olav Poulsen liet weten dat „de strijd zich buiten Euro pa afspeelt en daarom het schaatsen niet in gevaar komt". Charisius: „Ik heb in gedachte de wereldkaart voor me genomen. Nou, we zitten nog een heel eind uit de buurt. Ook teambegeleider Egbert Jan Charisius. FOTO: SP IAJEVO Het lot Nederlandse schaat- (m/v) in den vreemde in handen van Egbert 't Oever. De oud- dscoach, in 1988 bij de mpische Winterspelen het laatst als zodanig leider van de toen :esvolle Yvonne van nip, houdt zich al ge ne tijd (ook) met de misatorische kant van laak bezig. taak die hem opperbest It, zo meldde een montere 't Oever gisteren in het tuig dat de zestien perso- tellende KNSB-delegatie iporteerde naar het Joego- sche Sarajevo, waar mor de Europese kampioen- jpen starten. Van 't •r's eerste zorg ter plekke het de schaats(st)ers naar ander hotel dan journalis- en supporters te loodsen. zijn zeer gesteld op onze zo wees de 64-jarige Lis- lar op beide meegereisde pen. „De pers wil altijd al- weten, dat is jullie taak maar soms komt het ons oon slecht uit". En over de al vlot in de stemming komen de fans: „Die willen nog wel eens wat luidruchtig zijn. Zij komen voor hun lol en om feest te vieren, wij moeten ons met meer serieuze zaken bezig houden. De deelnemers moeten zich ieder op hun ei gen wijze op het toernooi kun nen concentreren. En in welk tempo, dat willen we dan graag zelf kunnen blijven be palen". Dus meed Van 't Oever het plaatselijke Holiday Inn-hotel en verblijven de coaches Ab Krook (mannen) en Jan-Wie- be Last (vrouwen) met hun elk vierdelige gevolg dezer da gen in hotel Beograd. „Dat heeft nog heel wat voeten in de aarde gehad", zegt Van 't Oever „In Davos, Inzeil of Collalbo weten we precies de weg; dat ligt hier totaal anders. Wat staat ons straks te wach ten? Informatie vooraf kregen we niet, hoe vaak we daar ook om hebben gevraagd. Hoe is het eten, ligt het hotel rustig genoeg, hoe zijn de bedden; dat zijn toch zaken die goed geregeld moeten zijn". Opvoeding Speciale wensen omtrent de aangetroffen accommodaties hebben de schaatsers niet of nauwelijks. „Het hoeft heus niet zo luxe te zijn", aldus Van 't Oever, die trots meldt „in zes jaar tijd nog nooit het be schikbare budget te hebben overschreden". Want: „Dat be grijpen de trainers gelukkig ook. Bij het eten is de eerste consumptie altijd voor reke ning van de KNSB, de overige drankjes betaalt men zelf. Zal hier niet zo erg zijn, een bier tje kost, geloof ik, drie kwar tjes. Maar in Scandinavië of Zwitserland moet je toch al gauw zeven tot tien gulden neertellen. Daar zul je nooit een rijder over horen zeuren. Men houdt zich er trouw aan, ik hoef dan heus niet als een soort politie-agent op te gaan lopen treden. Het is een soort huisregel bij de opvoeding die ze in een kernploeg krijgen". Met z'n zestienen dus, slechts de helft ervan doet daadwer kelijk mee om de prijzen, is de KNSB van de partij in het vooralsnog sneeuwloze Saraje vo. „Dat lijkt veel", weet Van 't Oever. „En zeg maar rustig, dat is ook veel. Maar niet té veel. Zo'n EK is nu gecombi neerd voor mannen en vrou wen. Moet je dan met maar één coach gaaïi of met één te ambegeleider of met één fysio therapeut. Dat vinden wij dus van niet, hè. Iedereen, die hier aanwezig is, moet er ook zijn, iedereen heeft een eigen ver antwoordelijkheid. Nee hoor, er worden heus geen snoe preisjes uitgedeeld". Winkeltje Ook de reizen vallen onder Van 't Oever's winkeltje. Daarin wordt bezuinigd waar maar mogelijk is. De kleine man, vaak liefdevol als „tuin kabouter" omschreven, noemt een voorbeeld uit eerdere rei zen naar noord-Amerika. „Dan moesten we van Calgary naar Butte vliegen. Een lijn dienst zou veel te duur wor den. Dus charter ik zelf ergens een kist voor vijftig personen. En zorgen we voor een stukje mond-tot-mond-reclame. Dan reizen de Noren, Zweden, Po len met ons mee. Dan kost het hén veel minder tijd en ons scheelt het natuurlijk in de on kosten. Hoe meer stoelen be zet, des te beter voor de KNSB. Zo spelen we dan ons eigen reisbureautje", lacht Van 't Oever die ook op andere ter reinen graag de zakenman uit hangt. Nog een voorbeeld. „Onze hartslagmeters waren versleten. Die oude dingen moet, ik dan ergens zien te slij ten. Driehonderd gulden, een stuk of twintig, heb je toch al weer zes mille binnen waar je iets nieuws voor kunt aan schaffen. Dat is heel leuk om te doen. En door mijn jaren lange ervaring ben je daarin natuurlijk heel handig gewor den. Als een bedrijf mij aan ziet komen, zeggen ze al: neem maar mee voor een schappe lijk prijsje. Op onze beurt doen we dan wel weer iets terug door wat reclame voor zo'n produkt te maken". Zelf krijgt Van 't Oever af en toe de revenuen van dergelij ke trucs. „We gingen de afge lopen zomer voor de voorbe reiding op dit seizoen naar de Franse Alpen. Een hotel is daar schreeuwend duur. Dus ging ik op zoek naar apparte menten, met zelf-verzorging. Daar gaat veel tijd in zitten, hoor. Maar het is gelukt, dus spaar je heel wat geld uit en toen heb ik ook m'n vrouw maar eens meegenomen. Kijk, die dingen zijn leuk als je ze leuk vindt". DICK KIERS Egbert van 't Oever moet regelen. van 't Oever zegt niet te gelo ven dat de circa duizend man tellende Oranje-kolonie in Sa rajevo eerder dan voorziren huiswaarts moet keren. „Wordt de wereld er slechter van als wij hier al of niet gaan rijden", vroeg de Lissenaar zich af. Volgens mannen- bondscoach Ab Krook zal de Nederlandse ploeg zich confor meren aan het standpunt van de ISU. „Een ieder die niet wil rijden is daarin vrij, maar zul ke geluiden zijn er nog niet geweest", aldus Krook van morgen. DICK KIERS Deelnemers EK SARAJEVO De lijst van deelnemers aan de Europese titelstrijd schaatsen, van mor gen tot en met zondag in Sara jevo, ziet er als volgt uit: Vrouwen: Oostenrijk. Emese Nemeth-Hunyadi Finland: Jaana Kivipelto Duitsland: Urlike Adeberg, Petra Becker, Gunda Kleeman, Heike Warnicke. Italië: Elena Belci, Elke Felicetti. Nederland: Yvonne van Gennip, Jo- landa Grimbergen, Carla Zijlstra. Sandra Zwolle. Noorwegen: Siw Sviggum, Anette Tonsberg, Else Ragm Yttredal. Polen: Ewa Borkowska. Aneta Rekas. Roemenië: Michaela Dascalu. Sovjetunie: Svetlana Bojko, Jelena Bonadisenko, Natalja Poloskova, Loedmila Prokasheva Joegoslavië: Bibija Kerla. Mannen: Oostenrijk: Christian Eminger, Mi chael Hadschieff, Zsolt Zakarias. Tsjechoslowakije: Jiri Kyncl. Finland: Timo Jarvinen. Frankrijk: Thierry Lamberton. Duitsland: Peter Adeberg, Rudi Jek- lic, Thomas Kumm, Markus Tröger Groot-Brittannië: Graig McNicoll. Olav Koss, Adne Sondral, Thor Olav Tveter. Polen: Mariusz Maslanka. Jaromir Radke. Roemenië: Dezideriu Horvath. Zwitserland: Notker Ledegerber. Sovjetunie: Andrei Anoefrienko, II- dar Garajev, Nikolai Goeljajev, An- DHOVEN Barry van Ie, die half augustus bij de lingswedstrijd van het terdam-toernooi gebles- d raakte, heeft zijn eerste edige wedstrijd gespeeld. V-er, in Italië vaste keus het Nederlands elftal, ooide zonder zichtbare "lemen de wedstrijd van de rves van PSV tegen RBC Roosendaal. PSV won het met 1-0. sportuitslagen Bekercompetitie mam des-Noordkop 86-77. Eredlvl9le mannen. Elndhoven-Orca's 74-67, Meppel-Goba 96-88. Tweede koers. 2000 m: 1. Esther Mlra (A. Suykerbuyk) 2.44-1.22, 2. Elderstatesman, 3. Don Volante. Niet gestart: Elster O, Eve rett Tornado Toto: winnend 4,00, koppel nannen 5.10 trio 29.90. (Spa)-Llmoges (Fra) Derde koers. 1640 m: 1. Ellne Buitenzorg (G Stand: 1. Barcelona 5-10, 2. Pesaro (Ita) 4- 7. 3. Leverkusen (Dul) 4-6. 4 Arls Salonikl (Grl) 4-6, 5. Split (Joe) 4-6. 6. Macabl Tel Avlv (Isr) 4-6. 7. Limoges 5-6, 8. Kingston (Eng) 4-4 HOCKEY Indira Gandhi Cup New Delhi Kenya-Jong Oranje 1-0 (0-0). 48. Sagoo 1-0. Sovjetunle-Belglë 2-0 (0-0). 49. Barabashln 1-0, 69. Kholopov 2-0. Stand: 1. Sovjetunie 3-5, 2. Kenya 2-3, 3. In dia 1-2. 4. Zuld-Korea 2-2, 5 Jong Oranje 3-2. 6. België 3-2, 7 Polen 2-0 PAARDESPORT Eykelenborg) 2.13.9-1.21,6. 2. Emlel W, Ebely W, 4 Borella W. Toto: winnend 1,80 plaats 1,70 2,80 koppel 6.00 trio 61,10 kwartet 234,80 Vierde koers. 2750 m: 1. Dandy Loo (Ao. de Wrede) 3.47.8-1.22,6, 2. Diane Hanover. 3. Demissionaire. Toto: winnend 3,00 plaats 1,60 3,00 koppel 14.- trio 87,80. Vijlde koers, 2000 m: 1. JJ's Joel (A. Cre- mers) 2.42,5-1.21,3, 2. Chantal Loo, 3. Beauty Spencer. Niet gestart: Cuddy Vo- lann, Cheetah Rider. Toto: winnend 1,89 plaats 1,50 4,20 koppel 18,20 trio 117,20. Zesde koers. 2000 m: 1. Champion d'Amour (R Hauber) 2.44,4-1.22.2. 2. Cya van de 18,60 trio 232,70 kwartet 1540,10. Zevende koers. 1640 m: 1. Chynthljae (T. Kooyman Jr.) 2.12,7-1 20,9. 2. Attica, 3. Do minique. Toto: winnend 4,50 plaats 1,80 2,30 koppel 6,80 trio 166.- Achtste koers, 2000 m: 1. Drummer Girl (Ph. van Dijk) 2.41,6-1.20,8, 2. Coltteurs Lady, 3. Derby Westland. Toto: winnend 6,30 plaats 2,70 7,80 koppel 84,80 trio 1053,10. Negende koers. 2380 m: 1. Balequlna K (H. Langeweg) 3.15,5-1.22,1, 2. Zo Boy Rose, 3. Bllb the Throtle, 4. Barry Rijnstroom. Toto: winnend 2.40 plaats 1,50 2,60 koppel 10,90 trio 308,80 kwartet 2721,30. Tiende koers. 2000 m: 1 Zlngana du Bols (R. van Toor) 2 39,2-1.19,6, 2. Billy Vrede- best. 3. Yke Baker. Toto: winnend 10,- plaats 5,20 2,60 koppel 27,10 trio 562,30. Elfde koers, 1640 m: 1. Attack (C. Hetlellng) 2.12,8-1.21, 2. Clip Parade, 3. Bo Bo Tonna- werd. Niet gestart: Crlssl Westland, Yvan S. Toto: winnend 2,60 plaats 2,- 2,- koppel 6,60 trio 46,60. W5-spel: 5-4-5-1- 2, uitbetaling: 3330,60 Omzet totallsator: 301.552,-. Auto's: 1. Auriol (Fra) Lada 1.36.13 straftijd. nTuyl 1. Vatanen 31.20.25, 2. Larti gue 2.36.49, 3. Fontenay 3.19.18, 4.Erlksson 4.51.48, 5. Auriol 5.55.09, 16. Tijsterman 16.46.49. Motoren: 1 Lalay (Fra) Yamaha 3.12.11 straftijd, 2. Peterhansel 14.09. 3. Cavandolll (Ita) Yamaha 19.47, 4. Mas (Spa) Yamaha 20.30, 5. Morales (Fra) Caglva 22.11. Klassement. 1.Peterhansel 73.16.07, 2 La lay 17 22. 3 Magnaldl (Fra) Yamaha 25.51, i Morales 59.28. 5. 1.10.44. (Per)-Schapers (Ned) 7-6 6-4 6-2, Koever mans (Ned>-Stoltenberg (Aus) 6-3 6-3 6-3, Gustafsson (Zwe)-Masur (Aus) 7-6 3-6 7-6 6- 0, Kühnen (Dui)-Dosedel (TsJ) 6-2 6-4 6-4, Onclns (Bra)-Margues (Por) 6-3 6-0 6-2, Courier (VSt/16>-Bloom (Isr) 6-2 6-3 6-2, Prplc (Joe)-Mattar (Bra) 6-3 6-1 6-1, Lendl (TsJ/3FScott Davis (VSt) 7-6 6-3 6-3, Edberg (Zwe/1>-Masso (Bel) 6-1 6-2 6-3, Gilbert (VSt/7)-Fromberg (Aus) 4-6 6-4 6-4 4-6 6-0, Krlcksteln (VSt/13)-Mansdor1 (Isr) 7-5 3-6 7- 6 6-2, Cahill (Aus)-TsJerkasov (Sov) 4-6 2-6 6-3 7-5 7-5, Wllander (Zwe)-Saceanu (Dul) 7-6 6-4 3-6 4-6 6-4 Programma 3e ronde: Koevermans-Sleme rink. Krajicek-Cahill (Aus). Eltlngh-Ferrelra SQUASH Eredivisie mannen Dlckysquash 2-SCG 2-1, Pelllkaan Squash- (Spa) Caglva (ZAf). Vrouwenenkelspel, 2e ronde: Kamstra (Ned)-Halard (Fra) 6-3 6-4, Sukova (Ts|/9)- Cueto (Dul) 6-2 7-5, Sawamatsu (Jap)-Rltt- ner (Dul) 6-3 6-3, HUber (Dul)-Manuela Ma- leeva (Zwl) 6-4 6-4, Faber (VSt)-Probst (Dul) 6-2 6-0, Tan vier (Fra)-Hy (Can) 6-7 7-5 6-1, Seles (Fra/2)-Caverzaslo (Ita) 6-1 6-0, Shrl- ver (VStFPtaff (Dul) 6-3 7-6, Kschwendt (Lux)-Ra|chrtova (TsJ) 6-1 6-1, Magdalena Maleeva (Bul)-Toleafoa (NZe) 6-0 6-3, Fair- bank (VSt/14)-Whltllnger (VSt) 6-4 6-1, Ap pelmans (Bel/16)-Tarablni (Arg) 7-5 6-1, Wood (GBr)-Bartos (Zwl) 3-6 6-3 6-0, Zvere- va (Sov)-Porwik (Dul) 7-6 6-4. Sanchez Vica- rlo (Spa/6K"aver (GBr) 4-6 6-4 6-2, Garrison (VSt)-Mlvaot (Jap) 2-6 6-0 6-2. Programma 3e ronde: Kamstra-Appelmans (Bel/16). Mannendubbelspel, 1e ronde: Krajicek/Suk (Ned/Tsjj-Gunnarsson/Mronz (Zwe/Dul) 6-1 6-4, Woodbrldge/Woodfórde (Aus)-Anto- nltsch/NIJssen (Oos/Ned) 6-2 6-2, Galbralth- /Witsken (VSt/9)-Eltlngh/Ferrelra (Ned/ZAf) 6-4 6-4 Vrouwendubbelspel, 1e ronde: Manuela Maieeva/McNeil (Zwi/VSt)-Kohde-Kllach- /Schultz (Dul/Ned) 6-4 64 VOETBAL Castellon. Vriendschappelijke Interland: Span|e-Portugal 1-1 (0-1). 39. Oceano 0-1, Kwartfinales: Chelsea-Tottenham 04). Leeds gelse League 3-0 (2-0). 24. Van Basten 1 26. Careca 2-0, 65. Slmeone 3-0. Toeschou wers: 10.000. Bijzonderheid: Van Basten In de rust gewisseld. VOLLEYBAL Europa Cup landskampioenen Sneek Kwartfinales vrouwen Olympus Snoek (Ned)-Dynamo Tirana (Alb) 3-0 (15-7 15-7 15-8) Toeschouwers: 3000. Tweede wed strijd op 23 Januari In Durrëa. Overige wedstrijden: Sverdlovsk (Sovj- Cralova (Roe) 3-0, Ravenna (lta)-Levskl Spartak (Bul) 3-0, Feuerbach (Dub-Mladost Zagreb (Joe) 0-3. ZAALHANDBAL Zeelandentoemooi mannen Rorvlk (Noo) Nederland-Ts)echoslowakl|e 19-22 (9-9). Doelpunten Nederland: Veerman 7. Nusaer 5, Groener 2. Joop F lege. Berend sen. Ver sleegden. Coenders en Engelvaan allen 1. Duitsland-Denemarken 22-17 (10-7), Noor- wegen-OostenrlJk 21-23 (12-11).

Leidse Courant | 1991 | | pagina 17