Klooster Leimuiden dit jaar onder slopershamer Bsf'1 - Bowlsters Holiday-Inn tonen zeer goede vorm Gemeente Zoeterwoude huldigt sporters LEIDEN OMGEVING CoidóeSowumt DONDERDAG 17 JANUARI 1991 PAGINJ[[ Bezwaren tegen bijdrage voor nieuwe grondkering LEIDSCHENDAM De commissie van be heer van de Gereformeerde Kerk van Leid- schendam heeft bij het gemeentebestuur be zwaar aangetekend tegen een rekening van ruim 17.000 gulden als bijdrage in de kosten van een nieuwe grondkering. De grondke ring bij de Kruisheuvelkerk, bestemd als ta lud voor de aangrenzende waterpartij werd bijna dertig jaar geleden voor de gezamenlij ke kosten (gemeente en kerk) van 2500 gul den aangelegd. Het talud moet dringend vernieuwd worden maar de kosten bedra gen nu 35.000 gulden. De kerk is opnieuw voor de helft aangesproken omdat de keer- muur ook dient als begrenzing van het voorterrein van de kerk. De hogere kosten, aldus de heer G. Groen van gemeentewer ken, worden veroorzaakt door een betere constructie. Afscheid van ds. Westera KATWIJK Dominee H. Westera-Franke verlaat de Hervormde Gemeente De Rank in Katwijk. Zij treedt vervroegd uit. Zondag 27 januari wordt tijdens een kerkdienst in de aula van het Pieter Groen College aan de Helmbergweg 10 af scheid van mevrouw Wes tera genomen. Na afloop van de dienst, die om half drie begint, kan bovendien persoonlijk afscheid van de dominee en haar echtge noot worden genomen. Ds. Westera wordt opgevolgd door ds. C. Rog-Pronk uit Scheveningen. MEI STREEFDATUM FUSIE REDDINGSMAATSCHAPPIJEN SCHEVENINGEN De streefdatum voor de fusie van de beide Nederland se Reddingsmaatschappijen is één mei. Dat werd deze week op de gezamenlij ke persconferentie in het Scheveningse Visafslaggebouw bekend gemaakt. Directeur van De Nederlandse Reddingsmaatschappij (NRM) wordt S.E. Wie- benga, tot nu toe directeur van de Koninklijke Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingsmaatschappij (KNZHRM). N. de Jonge, tot nu toe inspecteur van de Koninklijke Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schipbreukelin gen (KZHMRS), wordt de onder-directeur. Het idee van de fusie kwam tot stand na een reeks van gesprekken tussen J.F. Dudok van Heel (voorzitter van de KNZHRM) en mr. J.C. van Munster van Heuven (voorzitter van de KZHMRS). Beide heren worden respectievelijk voorzitter en vice-voorzitter van de NRM. „We hebben besloten van bovenaf te beginnen. Eerst de bestu ren bij elkaar brengen en dan de rest", aldus Dudok van Heel. „In septem- ber-oktober vorig jaar kwamen we tot de conclusie we zijn er. Over de hoofdpunten waren we het eens en de punten waar we geen overeenstem ming over hadden waren bespreekbaar'Vervolgens werd de hulp van een adviesbureau ingeroepen om de fusie vorm te geven. De hoofdvestiging van de nieuwe reddingsmaatschappij wordt IJmuiden. Het duurt echter nog even voor het zover is. „Als alles mee zit kunnen we van nu af rekenen op twee jaar", aldus directeur Wiebenga van de NRM. Gemeentebode van Nieuwkoop neemt afscheid NIEUWKOOP De eer- ste gemeentebode van Nieuwkoop, H. Steijn, neemt op 8 februari af scheid van de gemeente. Hij maakt gebruik van de VUT-regeling. Steijn, die 20 jaar in dienst van de ge meente is geweest, blijft wel marktbeheerder op de zaterdagen. Volgens ge meentesecretaris Kwakkel is niet bekend hoe het ver trek van de bode wordt opgevangen. Momenteel werkt Nieuwkoop met drie part-timers. Parallelweg Papelaan vijf dagen afgesloten VOORSCHOTEN In verband met werk zaamheden aan de overweg zal de parallel weg Papelaan-West in Voorschoten van maandag 21 tot en met vrijdag 25 januari voor het doorgaande verkeer zijn afgesloten. Het betreft hier het gedeelte ter hoogte van de inrit naar de ANWB en de doorsteek naar de Rouboslaan. De spoorwegovergang wordt op hoogte gebracht. Zoals bekend wordt de overgang vervangen door een tun- nelbak. Dit hangt samen met het uitbreiden van de bestaande spoorlijn Leiden-Maria- hoeve tot vier sporen. De aanleg is in volle gang. Het gemotoriseerde verkeer kan in die week gewoon gebruik blijven maken van de hoofdrijbaan. Fietsers en bromfiet sers wordt geadviseerd het afgeloten gedeel te van de parallelweg te voet, via het voet pad, af te leggen. LEIMUIDEN Het aan de Willem van der Vel den gevestigde klooster in Leimuiden wordt ge sloopt. Dit zei gisteren G. Teerenstra, eigenaar van het pand. Het klooster maakt plaats voor drie vrije sectorwoningen in de vorm van één vrijstaande en twee twee-onder-één- kapwoningen. Architect A. van Eyk verwacht dat met de bouw nog dit jaar wordt begonnen. Het Bouw- en aannemersbe drijf Teerenstra BV uit Heiloo kocht het klooster half oktober 1990 voor 350.000 gulden van het RK-kerkbestuur. Direc teur G. Teerenstra overwoog toen nog om het klooster om te bouwen tot vijf woningen zo dat het beeldbepalende pand kan worden behouden. Vol gens de projectontwikkelaar is echter uit onderzoek gebleken dat het behoud van het pand „financieel onhaalbaar" is. De in de arm genomen archi tect A. van Eyk van het in Castricum gevestigde bureau Van Eyk/Krouwel architec tuur BNA, bevestigt deze con clusie. „Teerenstra heeft zeer serieus overwogen om het klooster te laten behouden. De kosten waren zodanig dat het risico op het maken van winst te groot werd. Met andere woorden: het bedrijf was er niet zeker yan dat er een markt was voor in het klooster gebouwde woningen". Van Eyk houdt zich nu bezig met het ontwerp van de drie nieu we woningen. Wanneer het klooster wordt gesloopt, weet Teerenstra nog niet. „Dat hangt af van de ar chitect, ons overleg met het kerkbestuur over de aanleg van een parkeerterrein en de belangstelling voor de aan koop van één van de drie wo ningen". Het klooster werd in 1905 ge bouwd. Tot de zomer van 1961 verbleven daar tien tot twaalf zusters fransiscanessen van Bennebroek. Daarna heeft de onlangs overleden pastoor Thomas er met zijn huishoud ster gewoond. De leden van de Stichting Oud Leimuiden-Rijnsaterwoude be treuren het besluit van Teer enstra. Toch gaan zij geen ac tie ondernemen. Dit in tegen stelling tot twee jaar geleden, toen de eerste geruchten over de sloop van het klooster de ronde deden. „We hebben toen actie gevoerd, maar we verlo ren. We gaan nu niet opnieuw beginnen", zei voorzitter H. van der Wereld gisteravond tijdens een bijeenkomst van de stichting. „Het is jammer, maar we hebben begrip voor de sloop. Het klooster is wel beeldbepalend, maar zeker geen monument". Begrip heeft hij ook voor het besluit van het kerkbestuur om het kloos ter te verkopen. „Het geld was nodig voor de restauratie van de kerk. En die is ook beeldbe palend". Cuddly Toy De gitaristen Frans van Steijn en Frans Elferink, drummer Stijn Claassen, toetsenist Armando Jansen en bassist /zanger Marcel Zandbergen vormen samen de band Cuddly Toy. Van avond treedt het gezelschap op in muziekcafé De Voogd aan de Hoofdstraat in Sas- senheim. Cuddly Toy speelt rock, funk en soul. Aanvang tien uur, toegang gratis. Concert In het kader van het Bel gisch-Nederlands cultureel verdrag verzorgt het Klari- nettenkwartet van België za terdag een concert in 't Huys Dever in Lisse. Het optreden is de vierde in de serie De- verconcerten die in dit veer tiende eeuwse bouwwerk wordt gegeven. Het Belgische gezelschap speelt onder meer werken van C. F ra nek en H. Eklund. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de VVV van Lisse en kosten 12,50 (CJP/Pas 65 10 Aanvang acht uur. Country De Limburgse countryband The Moonlight Riders treedt zaterdag op tijdens de eerste muziek- en dansavond van de stichting Country Music Promotion Rijn- en Bollen streek in het nieuwe jaar. The Moonlight Riders wisselt een eigen repertoire af met nummers van countrystrer- ren als Dwight Yoakam, Randy Travis, Willie Nelson, Merle Haggard en Hank Wil liams. De toegang tot het concert, dat wordt gehouden in De Schelft in Noordwij- kerhout, kost 10Aanvang negen uur. Stek De Amsterdamse formatie Hard to Handle speelt zater dagavond in jongerencen trum Stek in Hazerswoude. De band brengt een mix van rhythm blues, funk en rock roll. De zaal gaat om negen uur open. Toegang kost f7,50leden moeten f5 betalen. Kasteel De maandelijkse „house-par- ty" in jongerencentrum Het Kasteel in Alphen aan den Rijn wordt zaterdag van ne gen uur tot half drie gehou den. Disc-jockey J. van de SA drive-in-show zorgt voor de muziek. Entree kostf5. Zwemmara thon Wethouder J. van der Reij- den geeft zaterdag om mid dernacht het startschot voor de derde ABN-nachtzwem- marathon in zwembad Poel meer in Oegstgeest. De be langstelling is groot. Er zul len zich achttien ploegen aan de start melden, waarvan elf in wedstrijd- en zeven in re- creatieverband. Er wordt van middernacht tot acht uur zondagochtend gezwommen door wedstrijdploegen zoals Vivax, De Zijl/LGB en de Watervrienden Lisse. De prijsuitreiking heeft op zon dagochtend 20 januari om half negen plaats. Hazes André Hazes treedt morgen avond op^ in Club '71 in Noordwrjk. Het concert is uitverkocht, maar een vol gend optreden van de Am sterdamse volkszanger in de Noordwijkse discotheek staat al op het programma. De voorverkoop voor dit tweede concert, dat vrijdag 5 april plaatsvindt, start morgen avond. De zaal gaat open om negen uur. Vijf kwartier la ter begint het optreden. Bruidsshow In tuincentrum Jaap Kooy aan de Heereweg in Lisse wordt zaterdag een grote bruidsshow gehouden. Aan de show doet een groot aan tal bedrijven uit de Bollen streek mee. Van half tien tot vijf uur kan men terecht. De officiële opening wordt om half elf door de zanger Peter Douglas „de Nederlandse Frank Sinatra" verricht. Om elf uur, kwart over een en kwart over drie zijn er bruidsm odesh o ws. Bridge De niet-roken bridgeclub De Schrandere Vos organiseert K. ff y V ■RK w t F*-« 'Jf r5r - zaterdag een Interpolis-voor- ronde in hotel het Witte Huis aan de Endegeesterstraatweg in Oegstgeest. Aanvang één uur, entree f10 per paar. Op geven kan via tel. 071-176797. Klaverjassen Leden, donateurs en mede werkers van voetbalvereni ging ROAC '79 en hun part ners zijn zaterdag welkom in de kantine op het Hertog spark in Rijpwetering om deel te nemen aan het jaar lijkse koppelklaverjassen. Er zijn veel prijzen, waaronder een wisselbeker, te verdienen en er wordt met vaste maat gekaart. Vanaf acht uur kan worden ingeschreven en ui terlijk half negen wordt met kaarten begonnen. Vooraf opgeven kan bij J. van der Poel, H.P. van der Poellaan 3, telefoon: 01712-2478. Het inschri koppel Receptie Zaterdag bestaat de Sassen- heimse IJsclub op de kop af honderd jaar. Om dit te vie ren is er 's avonds van half acht tot half negen in feest gebouw Kasanova een recep tie. De Sassenheimse IJsclub is de oudste vereniging van de gemeente. Concert (2) In de Witte Kerk in Noord- wijkerhout is zaterdagavond een concert georganiseerd door de Orgelkring Noord- wijkerhout. Het optreden, het derde in een serie van vijf, wordt verzorgd door organist Jaco van Leeuwen en hoboïst Henk Knops. Het programma bestaat uit werken van onder anderen Handel, Pachelbek, Böhm, Buxtehude en Vivaldi. Van Leeuwen studeerde aan het Seelinck conservatorium, waar hij in 1987 het solisten diploma behaalde. Een jaar later won hij de eerste prijs op het Internationaal Orgel- concours in Utrecht. Hij is thans cantor-organist van de Grote of St. Jeroenskerk in Noordwiik-Binnen. Knöps studeerde aan het Utrechts conservatorium en sloot zijn hobo-studie af in 1976. Hij is werkzaam bij de omroepor kesten en het Metropole-or- kest. De toegangsprijs is f5. Het concert begint om om kwart over acht. Zangavond Een zang- en orgelavond wordt zaterdag gegeven in de Oudshoornse kerk in Al phen aan den Rijn. Het Al- phense meisjeskoor Vivace onder leiding van T. Zweeris en de organist Ronald de Jong werken hieraan mee. De aanvang is kwart over acht. De toegang is gratis, maar er wordt wel een col lecte gehouden. Spijkerman Het cabaret Dubbel en Dwars, met onder anderen Jack Spijkerman in de gele deren, treedt zaterdag op in Tripodia in Katwijk. Het ge zelschap, dat naast Spijker man uit de muzikanten Joop van Dijk en Arie van der Wulp bestaat, brengt „Er staat een gek om de hoek" op de planken. De voorstelling wordt omschreven als „een mengeling van humor, emo tie, satire en vooral dwazer- nij". Kaarten kosten f10, /12,50 en f15 en zijn te koop bij het Katwijkse VVV-kan- toor, K&O Katwijk en aan de zaal. Aanvang kwart over acht. Leerlingen Buitenkaag verkopen speelgoed voor hongerend Afrika Afrika sterft van de honger. „Dat laten wij zeker niet ge beuren", zo denken de leer krachten en 77 leerlingen van de Sint Willibrordusschool in de Buitenkaag er over. Gister middag voegden zij de daad bij het woord. De gemeen schapsruimte werd omge bouwd tot een gezellig, sfeer vol marktplein. De leerlingen, van de kleutergroep tot aan groep 8, boden spontaan en met veel enthousiasme hun ei gen speelgoed te koop aan. Spullen die gretig aftrek von den bij'de bezoekers. Zo werd er een pluche beer bij opbod verkocht voor 25 gulden. Ook was er een terras ingericht waar koffie, thee en door ou ders gebakken cake, taart of appelflappen konden worden genuttigd. De actie bracht in totaal 1002,60 op. Directeur H. Stoop van de basisschool sprak van „een actie die in de opzet goed geslaagd is". FOTO: WIM VAN NOORT LEIDEN De bowlsters van Holiday-Inn waren deze week goed op dreef. Exponent hier van was Diny de Mooy (Mooj- oo's) die de hoogste damesserie van het seizoen gooide. Een fraaie serie van 747 was het resultaat van haar inspannin gen. In Noord wijkerhout wa ren de bowlers wat minder op dreef. Alleen Fer van der Zij den imponeerde met een serie van zeshonderd rond In Noordwijkerhout vielen deze week weinig hoge scores te noteren. Alleen Fer van der Zijden van Video gooide op dinsdagavond een zeshonderd rond. Hij had met deze score een belangrijk aandeel in de overwinning van zijn team op het Hof van Eeden (8-0). Bij dames liet Anja Kok-Edelaar van Madero zich van haar goed kant zien in de topper te gen Auto Valkenburg. Haar score van 540 vormde een pri ma aanzet voor de 6-2 over winning van Madero. In de andere confrontatie tussen twee toppers, TZN en De Lan taarn, trok de koploper TZN aan het langste eind. Door deze overwinning lijkt de ploeg de titel niet meer kun nen ontgaan. Bij de jeugd lijkt het team van Duivenvoorde rechtstreeks op het kampioen schap af te stevenen. De bow lers van Duijndam moesten dat met 8-0 aan den lijve on dervinden. Ondanks het goede spel van Louis Petitjean en Bert de Mooy ging Holland Casino bij Holiday-Inn roemloos ten on der tegen Bon Bon (1-4). Een hoofdrol was bij Bon Bon weg gelegd voor Chris de Mooy die een fraaie serie van 959 aan liet tekenen. Concurent Tapijt plan had geen enkele moeite met De Kanjers (4-1). In de Maandag competitie verloor Vermeer verrassend van con curent Vermeer. Manfred Le- febre gooide in dit duel een 578 serie. Dinsdag verspeelde V&R belangrijke punten tegen hekkesluiter Turkey Four (2- 3). Holiday-Inn profiteerde be kwaam en won met 1-4 van Oh Shit. Frits van der Berg moest ondanks zijn prima serie van 730 toezien hoe zijn team met 4-1 ten onder ging tegen O Solo Mio. Anja Pieterse gooide in dit treffen een serie van 711 voor O Solo Mio. Bowlingstanden Noordwijkerhout: Maandag vroeg: Invaders 18-98, HBE 18-96, Van der Zwart 18-76, Duyndam 18-72, Lelies 18-61, Van der Meer 18-64, Hillegom 18-46, Lievers 18-40. Maandag laat: Madero 18-110, Auto Valkenburg 18- 92, Nissan 18-72, Van de Berg 18-65, Aartman 1 18-61, Subaru 18-55, Hof van Eden 18-49, Van der Mey Ladies 18-48. Dinsdag vroeg: TZN 18-100, De Lantaarn 18-80, Juffermans de Engel 18-76, Krassantjes 18-70, Van Maanen 18-68, Le Coq d'Or 18-62, Aartman 2 18-54, Duif Katwijk 18-42. Dinsdag laat: Auto Valkenburg 17- 83, Disco '78 18-81, BAM 18-71, OCB Panda 18-69, Hof van Holland 16-61, Hof van Eden 18-62, Video 17-54, El Banna 18-50. Woensdag: The Champ 16-106, Tukker Nederland 16-74, An dré Schilder 16-70, Estec 2 16-68, Tukker Transport 16-66, Estec 1 16- 52, Van Niekerk 16-44, Invaders 16-8. Jeugd: Duivenvoorden 16-108, Vide oland 16-94, Ons Drie 16-85, Duyn dam 16-58, Janssens 16-58, Pinpoint 16-45, Ladies First 16-42, De Onbe kenden 16-0. Holiday Inn Maandag: Vermeer 15- 40,5, Make 15-35, CIOS 14-32, Dubbel Zout 15-28,5, Hoedjes 15-28, Hobbel duif 15-23, Turkey Four 2 13-21, Ta pijtplan 2 15-31. Dinsdag: Holiday Inn 15-46,5, V&R 15-44,5, SG 15- 43,5, AAM 15-42, Moojoo's 15-37,5, Gloeiende Gerrits 15-37, O'shit 15- 34,5, O Sole Mio 14-27,5, Van de Berg 14-26, Turkey Four 14-27 Donder dag: Tapijtplan 13-44,5, KHB 13-41,5 Casino 14-41, Ups and Downs 14-38,5, Bon Bon 13-37,5, Frogs 13-35, Polder boys 13-28, Cardkey 13-25,5, Miami 12-22, Kanjers 12-18,5. ADVERTENTIE MUNTEN Rijksmuseum van Oud heden, Rapenburg 28 te Leiden, dit weekend in ternationale munten- beurs, Holland Coin Fair. Het Munt- en Penning kabinet van de Spaar- en Voorschotbank, (stand 11is hier aanwe zig met een exclusieve collectie munten, „kabi netstukken" voor verza melaars en beleggers. Speciale aanbieding (zolang de voorraad strekt) originele gouden tientjes tegen de gel dende dagkoers. (15-1-1991 159.50 incl. 6% B.T.W.). Openingstijden Holland Coin Fair: 1~ë januari: 18.00-21.00 uur, 19 januari: 10.00- 21.00 uur en 20 januari: 11.00-17.00 uur. Informatie: Spaar- en Voorschotbank, Surhuis- terveen, tel. 05124-1925. ZOETERWOUDE De gemeente Zoeterwoude zet zaterdag 26 januari de beste sporters van 1990 in het zonnetje. Dat ge beurt in Don Bosco aan de Zuibuurtseweg als de uitslag be kend gemaakt wordt van de verkiezing van de sportvrouw, sportman en sportploeg. De feestelijke bijeenkomst begint om negen uur. Kaarten zijn vanaf heden te koop bij Jan van der Geest, Watertje 11 en Gerard van der Hoeven, Watertje 34. De entreeprijs bedraagt drie gulden. Zoeterwoude kent sinds 1988 een sportverkiezing. In januari van dat jaar vond de eerste prijsuitreiking plaats waarbij de sporters die in 1987 tot de beste prestaties waren gekomen werden gehul digd. Shorttracker Peter van der Velde tweemaal op rij en Hein van Heek (tienkamp) komen tot nu toe voor op de lijst van 'Sportman van het Jaar'. Vrouwen De titel bij de vrouwen ging tweemaal naar turnster Debbie On- vlee en vorig jaar naar atlete Ellen Silverentand. Bij de ploegen was ZTC (tennis) de eerste winnaar. Vervolgens de voetballers van Meerburg en vorig jaar de jazzgymnasten van Meerburg. Voor de verkiezing over 1990 zijn 15 genomineerden. Per cate gorie zijn er maximaal drie prijswinnaars. Alleen meetbare sportprestaties (een titel, record, kampioenschap enz.) komen voor een beoordeling in aanmerking. De jury bestaat uit de heren Aad van der Velde, Piet Opdam en Paul de Tombe. De ereprijzen zijn beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Zoeterwoude. De officiële bekendmaking van de prijswin naars vormt een klein deel van de feestelijke avond. Er zijn voorts korte gesprekken met mensen uit de (Zoeterwoudse) sportwereld en er is gelegenheid om op klanken van het duo De Freddy's een dansje te maken. Landbouworganisaties gaan nauw samenwerken LEIDEN Drie landbouwor ganisaties in Zuid-Holland, de Christelijke Boeren- en Tuin- dersbond, de Hollandse Maat- schapij van Landbouw en de Land- en Tuinbouwbond gaan nauwer samenwerken om de gezamenlijke belangen beter te kunnen behartigen. De drie organisaties hebben in totaal 2.500 leden. Het gaat vooral om planologi sche belangen. Zo willen de boeren en tuinders gezamen lijk een vuist maken tegen Êrovincie en gemeenten vóór ehoud van de akkerbouw en tegen verplaatsing van de kas sen. Opgericht is de 3 HLO (Hollandse Landbouworgani saties) Midden-Zuid-Holland. Er zijn twee secties, de sectie tuinfc>ouw en de sectie veehou- derij-akkerbouw. Elke organi satie heeft per sectie vier le den en een vaste algemene plaatsvervanger. Het voorzit terschap rouleert per 1 juli van elk jaar. Dit jaar is de Christelijke Boe- ren- en Tuindersbond voorzit ter. Het gebied waarin de 3 HLO Midden-Zuid-Holland actief is wordt begrensd door Den Haag, Delft, Rotterdam, Gouda en Zoetermeer. Voor een uitgebreide aa ook voor de komende <js1 raadplege men „UIT", dj tis wekelijkse bijlage vanlfll krant. LEIDEN LUXOR (Stations^ tel. 071-121239): Problem ch ,cu 19.00. Ghost (al); 21.15. LI STUDIO (Steenstraat 39, tel. 1| Home alone (al); Rocky (1i 14.30, 19.00, 21.15. ma. dl. do. 21.15. Flatliners (12); wo. 18.45, 21.15. ma. dl. do. 18.45, Neverending story II (al); wo. Sheltering sky (12); 18.45, pk Arachnotobia (12); 19.00, 21.li H ne zeemeermin (al); wo. TRIANON (Breestraat 31. 123875): Camilla Claudel (12) REX (Haarlemmerstraat i 071-125414): Sweethearts 21.15. ALPHEN AAN DEN RIJN E NEMA I (Van Boetzelaerstraal 01720-20800): Arachnotobia 18.45, 21.15. Kleine zeemeern' wo. 14.00. EUROCINEMA II: (al); 18.30. 21.15. wo. ook EUROCINEMA III: Problen (al); 18.45, 21.00. wo. ook EUROCINEMA IV: Blue sta 18.45, 21.30. wo. ook 13.45. VOORSCHOTEN GREE (Schoolstraat 69. tel. 01717 Pretty Woman (al); ma. 20.15. Henry and June (16); do. 20.15. Look who's talki wo. 15.45. KINDERVOORSTELLINGEN de vagebond; wo. 14.00 Langkous; wo. 14.00. DEN HAAG ASTA: 1 (S tel. 3463500): Home alone (al) 'V 18.45, 21.30. ASTA 2: Araf hobia (12); 14.00. 18.45, ASTA 3: Ghost (al); 14.00, 21.30. BABYLON 1 (naaj, 561: 1 h' iï eh Haag Centraal tel. 3471656): ches (al); 14.00, 18.45, 21.30. BYLON 2: The sheltering a 14.00, 18.45, 21.30. BABY Ghost (al); 14.00, 18.45, 21.3(16 NEAC 1 (Buitenhof 20, tel. 36 V( Blue steel (16); 14.00, 18.45,. CINEAC 2: Good fellas (16)' ma. di. do. ook 14.00. CIN Rocky V (12); 14.00, 18.45. METROPOLE 1 (Carnegiela 3456756): Home alone (al); 18.45, 21.30. METROPOLE liners (12); 18.45, 21.30.ma. ook 14.00. METROPOLE blue heaven (al); 14.00, 18.45 METROPOLE 4: (al); Pretty (al); 14.00, 18.45, 21.30. L POLE 5: Presumed innocsjlk 14.00, 18.45, 21.30. ODEOf le rengracht 13, tel. 3462400): A ei rica (al); 13.45, 18.45, 21.30. ON 2: Another 48 hours (12) nt 18.45, 21.30. ODEON 3: pen child (al); 13.45, 18.45, ODEON 4: Rocky V (12); 21.3. ma. di. do. ook HAAGS FILMHUIS: Zaal match factory girl; 19.30, 21 2: The killing; 19.30. A clo orange; 21.45. Zaal 3: Dites-hi je i'aime; ma. 19.30, 21.45. kJ Hush, sweet Charlotte; di. 21.45. Hamlet; wo. 20.00. Bl vet; do. 10.30, 21.45. KINDERVOORSTELLINGEN AC 2: De kleine zeemeern 14.00. METROPOLE 2: Ds 14.00. METROPOLE 2: Ds" zeemeermin; wo. 14.00. ODa The never ending story II; wojn Minimum^ APOTHEKEN De avond- eriie diensten van de apotheken int gio Leiden worden waarge I door de apotheken die ook wej0 dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEK! ZEN LEIDEN Ongevalle - elke dag Academisch Ziekenh halve van dinsdag 13.00 u. tot dag 13.00 u. (Diaconessenhuis *- 175639) en van vrijdag zaterdag 13.00 u. (Elisabeth huis). De Geneeskundige Dienst L verhuisd van de Roodenburg in Leiden naar de Cronestf- 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMINI GEBOREN KIND Hulpverle -i ongewenste zwangerschap vo< I der en kind. Bel tel. 071-89631 897762; 033-620244 (dit laatsl mer is dag en nacht bereikba BEZOEKUREN ZIEKENHUIZfV Diaconessenhuis: Bezoekuur f lijks van 14.30 tot 15.15 uur 19.00 tot 19.45 uur. Kinderi dagelijks van 10.30 tot 19.0 meer dan twee bezoekers per E Op de afdeling special care k terecht van 10.30 tot 11.00 1 van 19.00 tot 19.30 uur. VoojD! laatste twee afdelingen bezoc nen worden dient eerst te overlegd met de dienstdoen -1 pleegkundige.» Sint Elizab kenhuis: Volwassenen dageli l 14.00-14.45 u. en van 18.30-1 11 klasse-afdelingen ook 11.15-1 t Kraamafdeling: dag. van 15.015 u. en van 18.30-19.30 u. lc 19.30-21.00 u. alleen voor Kinderafdeling dag. 15.00-11-g CCU (hartbewaking) dag. van 14.30 u. en van 19.00-19.30 u" sieve verpleging: dag. van 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. t Medisch Adviescentrum: Spi ma. 19.30-20.30 u. in het f beth-zlekenhuls. Endegeest vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-1. en 14.00-15.00 u.; eerste kla gehele dag. Jelgersmaklinii gerenteam: za. en zo. 14.00- Opname: werkdagen 16.45-1 za. zo en feestdag. 10.00-1 14.00-16.30 u. Team A, C en tot 21.00 u. met uitzondering handeltljden en etenstijden. misch Ziekenhuis: Voor alle f ten (behalve kinderen) zijn de di kuren als volgt: Dagelijks 14.1 jr u. en 18.30-19.30 u. - - J afdeling verloskunde: De Praematurenafdellng: voor 'r en familie Is na overleg met pl doorlopend bezoek mogelijk, aan ernstige patiënten: wann j, ernstige patiënten doorlopr zoek wordt toegestaan kan d verpleegkundige hiervoor kaarten verstrekken. Kindefci zalen voor peuters, kleuters kinderen 15.15-17.00, baby; boxenafdeling: volgens afspri het verpleegkundig hoofd. B< den kinderafdelingen: voor van opgenomen kinderen na b met verpleegkundig hoofd. V dere bezoekers van kinderen neus- en oorheelkunde en neur 14.15-15.00 en 18.30-19.30. 0 r kunde en heelkunde: 14.15-1 18.30-19.00. Rijnoordziek Dagelijks 14.30-15.15 u. en 19.30 u. Extra bezoek hartbe x 11.00-11.30 u. Extra bezoek kraamafdeling: 19.30-20.30 u. afdeling 15.00-15.30 u. ailed, ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE K OPVANG (Koornbrugsteeg EK Lelden, tel 254810.) li over en aanmelden voor I vang in Leiden. Geopend: ma dag 9-12. reikbaar van 10.00 120903. Spreekuur ma. 13.0 e en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL disch Adviesbureau, Ketelt steeg 10, tel. 130775; «W#T tingen: alleen op afspraak, bureau: di. en do. 18.30-20.31 ling vreemdelingenrecht: miM en do. 18.30-20.30, afdeling vr. 10-12.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14