toelendans rond benoeming an gemeentesecretarissen Nieuwkopers in geweer voor kindertehuis 3)e Seicbohc Gou/tant Sportcomplex De Does draait redelijk goed Sogers kozijnen het betere raamwerk - -IDEN OMGEVING Ceidóe Commit ZATERDAG 12 JANUARI 1991 PAGINA 17 oks in prijzen STERDAM J Houwaart Noordwijkerhout en H liian uit Voorschoten zijn je prijzen gevallen bij de Lnale kookwedstrijden om Zilveren Koksmuts De Strijden zijn afgelopen >k gehouden tijdens de Ho- ava in de Rai in Amster- n Houwaart, die chef-kok restaurant Zegers is, .pte de tweede prijs in de jht in de categorie Toeris- menu's. Dijkman is derde van het Voorschotense be- lentehuis Huize Oud Bij- Hij won de derde prijs in ategorie Instellingen a la Hotelgast vertrekt zonder te betalen ALPHEN AAN DEN RIJN Bij de politie van Alpen aan den Rijn is aangifte gedaan van een geval van flessentrek kerij Een 30-jarige man ver bleef van 29 december tot 8 ja nuari in hotel Toor in Alphen en vertrok uiteindelijk zonder af te rekenen. De man pakte zijn bagage op en wandelde doedgemoedereerd het hotel uit zonder de rekening, die was opgelopen tot 1.600 gul den, te betalen. De eigenaar van het hotel deed gisteren aangifte. LEIDERDORP Het sport complex De Does aan de Hoogmadeseweg in Leider dorp draait redelijk. Na een wat moeizaam begin met hoge energie- en waterkosten kon 1989 worden afgesloten met een tekort van bijna 62.000 gulden, hetgeen 75.000 gulden lager is dan was ver wacht. Het verbruik van energie en water was nog steeds aanzienlijk hoger dan aanvankelijk was geraamd. Inmiddels zijn deze ramingen echter bijgesteld. De kosten van groot onderhoud lagen echter 165.000 gulden lager dan was verwacht. Er hoefden niet veel onderhouds werkzaamheden te worden uitge voerd, omdat het complex vrijwel nieuw is. Het onderhoud dat ge daan moest worden werd in eigen beheer uitgevoerd, hetgeen de kos ten aanzienlijk drukte. Het bezoekersaantal van De Does is volgens verwachting. In 1989 waren er bijna 176.000 bezoekers. Het gebruik van de sauna valt te gen. Combinatiekaarten voor sau na en zwembad worden niet meer verkocht. Het les- en diploma- zwemmen liep daarentegen erg goed. In juni 1990 werden maatregelen genomen om te besparen op het gebruik van energie en water. Die maatregelen hebben inmiddels al hun vruchten afgeworpen. In 1990 daalde het gasverbruik aanzienlijk. Het verbruik van elektriciteit en water steeg, onder meer door het toenemende aantal bezoekers. In 1990 hebben in totaal omstreeks 210.000 mensen gebruik gemaakt van het sportcomplex. De gemeen te wil bekijken of verdere bezuini gingen op energie- en waterver bruik mogelijk zijn. In 1991 zullen de tarieven naar wordt verwacht stijgen. De inkomsten uit kaartverkoop worden jaarlijks geraamd op 600.000 gulden. Dat bedrag wordt in 1990 waarschijnlijk niet ge haald, in verband met de tijdelijke sluiting van het recreatiebad van wege problemen met de tegelvloer. De bezetting van bad en hal wordt steeds beter. In principe zulen de tarieven in 1991 niet worden ver hoogd, tenzij het tekort toeneemt. In dat geval wordt een tariefsver hoging niet uitgesloten. Bankoverval in Hillegom HILLEGOM De Amrobank aan de Hout tuin in Hillegom is gistermorgen overvallen. Rond elf uur dwong een gewapende over valler, die zich door middel van een blauwe integraalhelm onherkenbaar had gemaakt, de cassière geld af te staan. Nadat zij de overvaller een niet nader genoemd geldbe drag had overhandigd, verliet de overvaller de bank. Buiten wachtte een handlanger met een motorfiets waarop beiden wegre den. Ook de bestuurder van de motor droeg een blauwe helm. De motor is later onbe heerd aangetroffen bij het parkeerterrein van zwembad De Vosse in Hillegom. Het is niet bekend waarheen de overvaller vervol gens zijn gevlucht. De rijkspolitie in Hille gom heeft, in samenwerking met de techni sche en tactische recherche van het district Den Haag, een onderzoek ingesteld. COBSWOUDE- [EUWVEEN De vier |-gemeentesecretaris- van Nieuwveen, Ze ihoven, Leimuiden en lubrugge verkeren als van de gemeente herindeling nog eds in onzekerheid, e vier willen zij hun ictie in de nieuwe ge enten Jacobswoude en ■uwveen voort blijven ten. Binnen enkele we- wordt in beide ge enten bekend welke het veld moeten rui- >r Nieuwveen/Zevenhoven J. Hospes en J. Bons kan- aat. Hospes was gemeente- retaris van Nieuwveen, is vervulde die functie in 'enhoven. W. Bello, oud-ge- intesecretaris van Leimui en Rijnsaterwoude en A. ester, die werkzaam was in lubrugge. willen allebei in de nieuwe gemeente ubswoude aan de slag. terlijk 31 januari moeten eruit zijn wie de gemeente- Burgemeester Brouwer de Koning: „Voor 31 januari moeten we er uit zijn". secretaris van Jacobswoude wordt. Later is niet meer ver antwoord", vindt burgemees ter D. Brouwer de Koning. Hij erkent dat het achteraf ver standiger was geweest als de keuze van een nieuwe ge meentesecretaris op 29 novem ber, bij de eerste bijeenkomst van de gekozen raadsleden, ter sprake was gekomen. „Wij wisten toen niet dat er een patstelling zou ontstaan. De sollicitatiecommissie eindigde namelijk zonder beslissing". Op voorstel van raadslid H. van Woerden (VVD) krijgen zowel Meester als Bello een psychologische test. Brouwer de Koning vindt dit een goede zaak. Voorlopig is G. Verweij uit Leimuiden waarnemend gemeentesecretaris. „Dit ter- wille van de objectiviteit. Er is op dit moment zoveel werk dat Meester en Bello beiden andere kaderwerkzaamheden uitvoeren" De verliezer van de concur rentiestrijd krijgt de functie van loco-secretaris toebedeeld. „Daar hebben ze beiden al in toegestemd", aldus Brouwer de Koning. „De rechtspositierege ling blijft gehandhaafd. Toch is het een stapje terug". Nieuwveen In Nieuwveen/Zevenhoven wordt het besluit genomen tij dens de raadsvergadering van 22 januari. Als dat niet lukt, verschuift het volgens burge- Burgemeester Huigsloot: „Niet aanstel len gemeente secretaris is manco in het meester J. Huigsloot van Nieuwveen naar de raadsver gadering van 5 februari. Ook in deze gemeente vindt er een besloten procedure tussen J. Hospes en J. Bons plaats. „Een van beiden wordt op wacht geld gezet", vertelt Huigsloot. De afgewezen kandidaat krijgt geen vervangende functie in de nieuwe gemeente. Tijdens de vergadering van 2 januari, toen de raad werd geïnstalleerd, zei Huigsloot nog dat het nog niet aan kunnen stellen van een gemeentese cretaris voor de nieuwe ge meente „een manco is in het geheel" Desgevraagd zei hij gisteren dat het verloop van de procedure nog wel meevalt. „De beslissing kon niet eerder vallen, omdat de raad pas 2 ja nuari werd geïnstalleerd. Men wilde eerst rustig de feestda gen in gaan", aldus Huigsloot. Als tijdelijk gemeentesecreta ris is door gedeputeerde staten G. Bos uit het Friese Ooststel lingwerf in Nieuwveen aange steld. De betrokken gemeentesecre tarissen willen niets over de zaak kwijt. irkeerverbod deel Poolster WIJK Op een gedeelte de Poolster in Katwijk is parkeerverbod ingesteld, 'erbod geldt voor de ijde van de weg ter van de Maranathakerk. jmeente is tot de maatre- ergegaan omdat de ge- ;rde auto's van winkel- im- en kerkbezoekers de oor grote auto's be ieren. Onder andere de H-bus op de nieuwe door rokken route van lijn 32 rrvindt hinder van de au- Langs de weg is een gele ip aangebracht. Ook zal elmatig door de politie wor- gecontroleerd. NIEUWKOOP „Kinde ren in kindertehuis Voila in Roemenië lopen nood gedwongen in pyama als hun kleren worden ge wassen", vertellen de Nieuwkopers J. Quak en A. Louman. In november zijn zij er een kijkje gaan nemen en kwamen tot de conclusie dat de situatie zo schrijnend is dat hulp dringend noodzakelijk is. Op 8 februari vertrekt er daarom een hulpkonvooi vanuit Nieuwkoop naar het Oosteuropese land. Het tweetal is verbonden aan de middelbare school De Nieu we Cope. De hele school wordt actief betrokken bij het pro ject. Kleding, speelgoed, hand doeken en speelgoed stromen al binnen. Een team van lera ren, vier chauffeurs en drie leerlingen vertrekken met het verzamelde materiaal naar het plaatsje Cimpina in Roemenië. In het kindertehuis verblijven daar 120 kinderen in de leef tijd van zes tot zeventien jaar. Behalve het uitdelen van de verzamelde goederen, gaan zij ook het kindertehuis opknap pen. Zo krijgen de badkamers en de toiletten een flinke beurt. „En ook de keuken moet onder handen genomen worden. Alle pannen zijn lek. Bij het koken moet er om de vijf minuten een ketel warm water in de pannen worden Wat misschien nog wel de meeste indruk heeft gemaakt op de twee is de smeekbede die zij van een machteloze moeder kregen. „Zij heeft een 9-jarig dochtertje met verlam ming. Zij kan hiervan gene zen. En dan heeft ze ook nog een 4-jarig dochtertje die niet kan praten. Ook dat is volgens de doktoren in Roemenië te verhelpen. Ze kan het echter niet betalen. Zij trekt zich het lot van haar kinderen zo aan dat ze is opgenomen in een psychiatrische inrichting". Quak en Louman maken zich er sterk voor om deze kinde ren te helpen. Naar verwach ting lopen de kosten wel in de tonnen. Hetzelfde machteloze gevoel dat de moeder heeft, bekruipt de Nieuwkopers daarom. Heel veel geld kunnen ze nog gebruiken. Vooral ook om de brandstof voor onderweg te kunnen betalen. Morgen wordt een sponsorloop gehou den door de Stichting Triathlon Nieuwkoop. De te lopen afstanden zijn 2,5, 5 of 10 kilometer. Behalve recrea tief lopen, kan de afstand van 10 kilometer ook in wedstrijd verband worden uitgevoerd. Er zijn in totaal zes bekers be schikbaar gesteld. De loop be gint om twee uur. Een uur eerder kan worden ingeschre ven in de Nieuwe Cope aan de Lindenlaan. In die tussentijd wordt een video getoond die Quak en Louman tijdens hun verblijf in Cimpina hebben ge maakt. Ook is er een fototen toonstelling. Volgende week zaterdagavond wordt een veiling gehouden in de dependance van de Nieuwe Cope aan de Churchillaan. De bijeenkomst begint om acht uur en wordt gehouden onder leiding van veilingmeester Willem Klijn. Ook kan geld worden gestort op bankrekeningnummer 34.64.43.660 of giro 494496 ten name van Actie Roemenië- Nieuwe Cope. Onder redactie van Ton Pieters. dinsdag 6 januari 1931 rst even een duik in de tagenbus van de Leidsche Jurant. „Vraag: Is het juist, il een winkelier wettelijk irphcht is, om een artikel t in een etalage geprijsd at, tegen de daarop aange ven prijs bij contante beta- ig af te geven? Antwoord: wetsartikel, dat den win dier daartoe met evenzoo- ;1 woorden verplicht, be at niet, doch o.i. staat de rplichting daartoe, geba- xd op ons rechts-systeem, omstootelijk vast". )oor den Commisaris van ilitie wordt ter kennis ge acht, dat met ingang van bnderdag 8 Januari a.s. op n verkeerspost nabij de De jselaarsbank een houten rhooging zal worden aange- acht, waarop de verkeers- |ent standplaats zal inne- 3. Bij wijze van proef zal verkeer, komend van het ort Rapenburg en rijdende de Breestraat vóór den [ent langs worden geleid", -en rijk industrieel uit Bir- ngham (Ver.Staten), r.Harwey G.Woodward, die ikele weken geleden is verleden, heeft bij testament paald, dat het grootste deel n zijn vermogen nl. 7.500.000 dollar, besteed oet worden voor den bouw, richting en onderhoud van n school, waarin geen gods- enstonderricht gegeven ag worden, evenmin als les vreemde talen. Bovendien g er geen sport beoefend orden door de leerlingen, rwijl de examens zijn afge- haft. Na 75 jaar zou deze oefneming gestaakt moeten orden 'dien deze methode niet af- *nde blijkt, moet de helft het fonds geschonken ~1en aan het Technolo- Instituut van Massachu- en de andere helft moet verdeeld worden onder de oud-leerlingen, met uitzonde ring van degenen die in den geestelijken stand zouden ge treden zijn". „Dinsdagmiddag is op den Waaldijk een ernstig ongeluk gebeurd. Een familie uit Kes- teren had uit Tiel een auto ontboden, teneinde eenige fa milieleden naar Tiel over te brengen ter bijwoning van een familiefeest. Toen de chauffeur op weg naar Keste- ren op den hoogen Waaldijk - bij IJzendoorn reed, slipte de auto en stortte van den dijk. De auto kwam met een zwa- ren slag tegen een .woning aan en bleef daarbij ernstig geha vend liggen. De chauffeur werd door de voorruit van de auto en door het venster van de woning geworpen en kwam in de voorkamer te recht. Het toeval wilde, dat hier juist een lijk stond opgebaard. Door den schok viel de baar om, zoodat de verongelukte chauffeur en het lijk teza men over den grond rolden. Men zal zich 's mans ontzet ting kunnen voorstellen, toen hij tot bezinning kwam en be merkte, dat hij naast een lijk lag. Met een gebroken pols en in overspannen toestand werd de autobestuurder naar het ziekenhuis in Tiel overge bracht". Massabekering in India. „Het aantal Katholieken in de dis tricten Kistria en Godavery is sedert 1911 gestegen van 1000 op 23.000, waarbij natuurlijk het aantal doopleerlingen niet begrepen is. In het laatste half jaar komen er op de missiesta ties geregeld aanvragen bin nen, waarin geheele dorpen smeeken om in de Kath.Kerk opgenomen te worden. Jam mer genoeg dat tengevolge van het groote gebrek aan priesters aan al deze aanvra gen geen gevolg kan worden gegeven, hetgeen nog des te treuriger is daar andere sek ten o.a. de Baptisten, geld en personeel in overvloed bezit ten, zoodat een groot deel van den zielenoogst verloren gaat!" Een onbegrijpelijk intermez zo. De betrokken redacteur pioet, zestig jaar geleden, in een vlaag van hevige ver strooiing geredigeerd heb ben. Het ging als volgt: „Wie kippen in 't groot wil houden, doet beter te beginnen met een 50-tal, dan met 1000. De laatste manier is wel vlugger, maar ook gevaarlijker, omdat daardoor ziekten binnenge loodst worden, die men nooit meer kwijt raakt. Zorg overal, in huis en op den akker, voor de grootste orde! Stop het daklek, dat drupt, anders wordt de drup een straal Wie zijn tijd begrijpt, kent ook zijn taak. Wie met een slappe hand werkt wordt arm. Nooit heeft 't iemand hier zoo klaar, of het hapert nogal hier of daar". De „mistvlaag" was ondertekend met „B-r". „Naar gemeld wordt heeft de bekende schaatsenrijd6ter uit Noorwegen, Son ja Henie, wereldkampioene schoonrij- den voor dames, het besluit genomen zich uit de actieve schaatsenrijderssport terug te trekken. Naar verluidt zou zij zich voortaan aan de tennis sport willen wijden". „Bij de N.V.Zilverfabriek te Voorschoten is wegens slapte tegen a.s. Woensdag aan 50 man van het personeel ont- SONJA HENIE: van het ijs naar de tennisbaan, was de bedoeling. „Naar wij vernemen is de prijs van motorbenzine met ingang van heden opnieuw verlaagd. De prijs bedraagt thans in 10-liter bussen 13 per 100 liter en ex benzine pomp 12 per 100 liter". „De Zigeuners maken het on zen grensbewakers in West- Brabant de laatste dagen weer echt moeilijk. Vermoedelijk daartoe aangespoord door de Belgische gendarmes, die deze gasten al lang moe zijn, poog den ze de laatste dagen her haaldelijk de Hollandsche grens te passeeren. Op Drie koningen was het te Acht maal, dat ze een kans waag den, die evenwel strandde op de waakzaamheid der rijkspo litie. Den anderen dag hadden de onwelkome gasten aanvanke lijk meer geluk. Langs een onbewaakt binnenwegje on der Calmpthout slaagden ze er in „de streep" te over schrijden, maar te Huybergen kwam een onverwacht einde aan den opmarsch. De terug tocht werd noodgedwongen aanvaard en eer de Zigeuners en de concurreerende grens wacht er erg in hadden, ston den de bruine broeders weer in „het Belze" Onze zeer ac tieve, hier en daar met mili taire politietroepen versterk te, grenswacht zal ze daar wel weten te houden". Splotsz wordt verplaatst naar parkeerterrein DOSR ROELOFARENDSVEEN Jongerensociëtiet Splotsz aan de kruising Alkemadelaan Stations straat wordt gesloopt en herbouwd op het parkeer terrein van Voetbalver eniging DOSR. Dat blijkt uit een voorstel van bur gemeester en wethouders dat maandag wordt be sproken door de raads commissie welzijn. Eerdere plannen om ook het onderkomen voor de FNV op het parkeerterrein van DOSR te bouwen, zijn gestruikeld op tegenstand van vooral de voet balvereniging. De FNV gaat nu waarschijnlijk de voormali ge telefooncentrale aan de Narcissenstraat inrichten als clubgebouw. Volgens het com missievoorstel zouden Splotsz- leden tegen een vergoeding zelf hun soosgebouw gedeelte lijk kunnen slopen. Het college wil liever niet dat de soos wordt herbouwd op de huidige lokatie, omdat het ge meentebestuur „de toegang tot het centrum" anders wil gaan inrichten. In die plannen past geen jongerensociëteit. Dit le vert een subsidie op van tegen de 30.000 gulden uit de pot „Stads- en Dorpsvernieu wing". Splotsz begroot de nieuwbouw op ruim 350.000 gulden. Circa 50.000 gulden daarvan zou door zelfwerkzaamheid kun nen worden bespaard. De ge meente subsidieert bijna ne gentigduizend gulden op de Splotsz-nieuwbouw. Verwacht wordt dat de jongerensocieteit via particuliere fondsen, spe ciale acties en besparing op sloopwerkzaamheden nog eens ruim vijfendertigduizend gul den op tafel kan leggen. Uit eindelijk moet de soos dan nog anderhalve ton lenen. Volgens een interne ambtelij ke notitie verwacht het ge meentebestuur dat Splotsz „na de verbouwing op verantwoor de wijze zal kunnen functione- Nathalie Geeris sportvrouw van het jaar in Sassenheim SASSENHEIM Nathalie Geeris van het eerste da mesteam van Ter Leede is sporter van het jaar ge worden in Sassenheim. De voetbalster, die ook deel uitmaakt van het nationa le vrouwenelftal, ontving gisteravond uit handen van burgemeester H. de Jonge de door de gemeen te beschikbaar gestelde wisselbeker. De verkiezing van de sporter van het jaar is voor het eerst in Sassenheim georganiseerd De Sportfederatie Sassenheim nam het initiatief tot de ver kiezing. Alleen leden van de bij de twaalf bij de Sportfede ratie aangesloten verenigingen kwamen in aanmerking. Aan de verenigingen is gevraagd een sporter van het jaar te kie zen in de catgoriën: sportivi teit, inzet voor de vereniging, persoonlijke prestatie en team prestatie. Uit de genomineer den heeft de jury, gevormd door burgemeester De Jonge, journalist Herman van Am sterdam en Federatiebestuurs lid Margriet Verdegaal, de uit eindelijke winnaars gekozen. In de categorie sportiviteit ging de eerste prijs naar Nan cy Massaro van badmintonclub Dynamo. Tweede werd Wil- bert van der Lans van voet balvereniging Teylingen. Chris Rewijk werd de winnaar in de categorie inzet voor de club. Tweede werd Jaap van Vliet van jeu de boulesvereni- ging De Vaste Voet. Bij de teams gingen de prijzen naar respectievelijk het eerste da meselftal van Ter Leede en het eerste team van rugbuclub The Bassets. Beide ploegen ontvingen de onderscheidin gen voor hun wekelijks preste ren op, ook landelijk gezien, hoog niveau. Bij de belangrijkste verkie zing, die van sporter van het jaar voor de individuele pres tatie, legde de 12-jarige Antho ny Thirkettel na Geeris beslag op de tweede plaats. Thirkettel is lid van zwemvereniging Sassenheim en wordt als een groot talent beschouwd. Op kringniveau komt de Sassen- heimer met de besten mee. Rolstoeldansgroep krijgt nieuwe geluidsapparatuur KATWIJK Rolstoeld^nsgroep Dansende Wielen krijgt vrij dagavond 18 januari nieuwe geluidsapparatuur. Dat gebeurt aan het begin van een feestavond die Wordt gehouden in Cleijn Duin. De apparatuur, die kon worderwaangeschaft dank zij gif ten van Het Anjerfonds en het Prinses Beatrixfonds, wordt overhandigd door wethouder H. van Mierlo. Vervolgens worden diverse dansen uitgevoerd door leden van de rolstoeldansgroep. (ADVERTENTIE) Knipping draai-Zkiepramen met vijf doordachte kiep- standen en inbraakveilig hang en sluitwerk. In onder- houdsvrije kunststof voor een lange levensduur! En met extra stevige 3-kamerprofielen die samen met dubbel glas voor een optimale isolatie zorgen Wat ook bij onze kwali teit hoort, is perfecte service en een vakkundige montage door uitsluitend eigen medewerkers Als betrouwbare kwaliteit bin nen uw denkraam past stuur dan nu voor meer informatie de bon in. of bel even Showrooms in Beuningen, Zilverwerf 19, 08897-77277 Den Haag: Copernicusplein 6. 070-3600816 Enschede: Haaksber- gerstr 128.053-306366 R()(lFRS Nijmegen: Ziekerstraat 87 LJ vJL_l\_J 080-24H44 Dan is uw woning beter af -x la, over de kwaliteit, isolatie, inbraakveiligheid en afwerking van Knipping-kozijnen wil ik meer weten Maak met mi| een afspraak voor een gesprek Stuur mij nadere documentatie over Knipping-koziinen NaamTelefoon Adres Postcode/plaats Opsturen naar Bogers. Postbus 1507,6501 BM Nijmegen

Leidse Courant | 1991 | | pagina 17