Goud lonkt voor waterpoloploeg ffeerenveen errast met antrekken /an der Gijp Drie skiërs naar het WK oda JC in wartfinale VROUWEN OP DREEF NA SLECHTE GENERALE Failliet Bordeaux onafwendbaar KOERSEN Eigen sponsor marathonloopsters Jacky Ickx uit strijd Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! VORT foidóC&MttCMlt ZATERDAG 12 JANUARI 1991 PAGINA 11 larl Lewis dronken hter het stuur fSTON De atleet Carl Lewis heeft in iton, met te veel alcohol in het bloed, een on- [je gehad met zijn auto. De zesvoudig olym- kampioen raakte, de controle over het stuur botste tegen een stoeprand en bleef met kapotte banden op het midden van de weg Hij werd betrapt door een patrouille van de e. Volgens de politie moest Lewis na het on- il een alcoholtest doen, die slecht voor hem lel. Het promillage in zijn bloed was te hoog. van zijn drie passagiers werd beschuldigd openbare dronkenschap en verzet tegen ar- atie. Lewis betaalde 1400 gulden borgsom om te komen, aldus de politie. Bij veroordeling eert hij een geldboete tot 700 gulden en een rwaardelijke veroordeling van twee jaar. Vitesse-speler Kroetov vertrekt ARNHEM Sergei Kroetov, de Sovjetrussische speler van Vitesse, gaat op korte termijn terug naar huis. Kroetov heeft heimwee en komt voorlopig niet in aanmerking voor een plaats in het eerste elftal. Met de terugkeer van Kroetov naar Moskou is het avontuur van de Arnhemse voetbalclub, morgen tegenstander van FC Den Haag in de derde ronde van de KNVB-bekerstrijd, met twee spelers uit de Sovjetunie definitief mislukt. Kroetov werd in het najaar van 1989 met Valeri Masalitin overge nomen van CSKA Moskou. Amsterdam vraagt Karpov en Kasparov AMSTERDAM Wereldkampioen Gari Kasparov en zijn grote tegenstre ver Anatoli Karpov zijn uitgenodigd voor de lustrum-editie van het Vere nigde Spaarbank-schaaktoernooi, dat van 1 tot 13 mei in Amsterdam wordt gehouden. Het veld wordt, als alle invi taties worden aangenomen, aangevuld met de spelers die aan de voorafgaande toernooien hebben deelgenomen. De grootmeesters die een uitnodiging heb ben ontvangen, zijn: Kasparov, Karpov, Goerevitsj, Salov (allen Sovjetunie), Timman, Van der Wiel (Ned), Korts- jnoi (Zwi), Short (GBr), Ljubojevic (Joe) en Hjartarson (IJsl). Het toernooi valt in de hoogste categorie die de wereld schaakbond FIDE kent (zestien). EBEN De Nederlandse ski-bondscoach Peter Pro- dinger heeft gisteren in het Oostenrijkse Eben, na de laatste onderdelen van de Open Nederlandse kampi oenschappen, de selectie be kend gemaakt voor de we reldtitelstrijd Alpine skiën, die over twee weken in Saalbach plaatsvindt. Mi- chiel Slootweg, Bram van Es en Harald de Man II zullen Nederland in Oostenrijk in alle disciplines vertegen woordigen. Frits Avis is aan gewezen als reserve. Badmintonners uitgeschakeld TAIPEH De Nederlandse inbreng tijdens het toernooi om de open titels van Taiwan is gisteren in de kwartfina les tot nul gereduceerd. Eline Coene en Erica van den Heuvel werden in zowel enkel- als dubbelspel uitgeschakeld. Nadat Van den Heuvel met haar Deen se partner Svarrer onderuit was gegaan in het gemengd dubbel, begonnen vrij wel meteen de enkelspelen. Van den Heuvel was daarin met 5-11 en 4-11 kansloos tegen oud-Europees kampioe ne Troke uit Engeland.' Coene verloor met 5-11 10-12 van het Thaise talent Jaroensgirl. Samen had het duo weinig in te brengen tegen Kjaer en Olsen uit Denemarken: 10-15 3-15. ^RKRADE Roda JC is iravond in Kerkrade de te te kwartfinalist van het 'f1 nooi om de KNVB-beker orden. Op de soppige gras van Kaalheide werd FC jcht met 2-1 verslagen, den in de onderhandelin- over een contract voor en- jaren kreeg FC Utrechts lertrainer' Ab Fafié een ier te verwerken. Toch het er ruim een uur naar dat zijn ploeg voor een iwe stunt ging zorgen. De f ijff kopte in de 13e minuut 1 Roda JC, met Mario als centrale middenvel- maakte in de 65ste minuut jk via Luijpers, tot dan Ro- slechtste speler. In de 77e luut besliste Haan, die nau- ijks vijf minuten in het stond, het duel. hneider wint uze-slalom ANJSKA GORA Vreni neider is tijdig hersteld de wereldtitelstrijd skiën twee weken in Saalbach. ..teren won de Zwitserse in '*injska Gora (Joe) voor het :t sinds twee jaar een we- Ibeker-wedstrijd in de reu- slalom. Ze nam in de eerste iche meer dan een seconde rsprong op de concurren- 1 In de tweede afdaling ;k de marge ruimschoots Joende voor de zege. Nata- 1 Jokal uit Joegoslavië werd ede. De tweevoudig Olym- he kampioene was vorig fjoen langdurig uitgescha- i door een knieblessure. Ze heugde zich na de zege als het haar eerste, terwijl neider toch al 33 keer de e was in een evenement de wereldbeker. PERTH Na het duel tegen de Verenigde Sta ten mogen de Neder landse waterpolosters het matige begin van het toernooi om de wereldti tel beschouwen als de bekende slechte generale repetitie. Door de halve finale met 9-6 (2-0 1-1 3- 3 3-2) te winnen, gaat Oranje vandaag tegen Canada voor goud. De Noordamerikaansen ver sloegen Hongarije met 8- 7. Niet alleen de zege van Ne derland, ook het spel, inci denteel nog wel ontsierd door onnodig balverlies, bood na het duel tegen Duitsland an dermaal perspectief voor de finale. Even dreigden de Amerikaansen bij een achter stand van 4-8 in de vierde periode de tweede adem te krijgen. Die werd bijtijds af gesneden, doordat het Hol landse kwaaltje - in een ge wonnen positie te haastig, te onbezonnen of te dom te werk te gaan - niet doorzette. Nadat aanvoerster Patricia Libregts op een ongelukkig moment een strafworp had gemist, besliste Monique Kra nenburg, zelfverzekerder en gretiger dan ooit, het duel. Klapzoenen Het knusse zwembadje van Bicton, een wijk van de bad plaats Fremantle, kon prompt worden gevuld met het geluid van klapzoenen. De Nederlandse coaches wa ren opvallend zeker van hun zaak. Peter van den Bigge- laar wiegde voor aanvang al ontspannen op de discodreun uit de luidsprekers. Zijn op volger Kees van Hardeveld slaakte na de succesvolle af loop wel even een diep zucht. Maar die had niets met het ontladen van nervositeit te maken. „Nee, we hebben toch de gehele wedstrijd het initatief gehad en de kansen gecreëerd", aldus Van Harde veld. Hij was lovend over de enthousiaste supporterschare - flink uitgebreid met de be schilderde kunstzwemsters, de lange-baanspecialisten en de schoonspringers. W ereldrecords De schoolslag, de oudste en strengst gereglementeerde wijze van voortbewegen in het water, blijkt de meeste rek te vertonen. Bij de we reldrecords die tot dusverre bij het WK in Perth vielen, was steeds de schoolslag be trokken. Twee op de 100 me ter van de Hongaar Norbert Rozsa, één op de wisselslag De Duitser Stefan Pfeiffer van diens landgenoot Tamas Darnyi en gisteren de 2.11,23 waarmee .Mike Barrowman de fantastische race op de 200 meter besloot. De liefhebber van junkfood had zich op voorhand op een flinke ham burger met veel uien getrac- teerd. Mike Barrowman ver beterde op de 200 meter schoolslag zijn eigen oude toptijd van 2.11,53. Barrow- feliciteert zijn landgenoot Jörg Hoffmann na diens zege op de 400 meter vrije j man vestigde die op 20 juli van het vorige jaar bij de Goodwill Games in Seattle. Ron Dekker zwom in de B- finale een Nederlands record, 2.17,39. Hij verbeterde daar mee de tijd, die hij eerderop de dag in de series zwom, 2.17,89. De Australische Linley Fra me pakte goud op de 100 me ter schoolslag voor vrouwen. En Qian Hong uit China won de 100 meter vlinderslag. Haar tijd was 59,68. Haar landgenote Wang Xiaohong werd tweede in 59,81, voor de Franse Catherine Ple- winski, 59,88. Jörg Hoffmann werd wereld kampioen op de 400 meter vrije slag. De tijd van de FOTO: EP A Duitser was 3 minuten en 48,04 seconden. Zijn landge noot Stefan Pfeiffer werd tweede in 3.48,86. Brons was voor de Pool Artur Woidat, 3.49,67. De Amerikaanse mannenes- tafette-ploeg won de 4 maal 100 meter vrije slag. De tijd van Jager, Lang, Gjertsen en Biondi was 3.17,15. ERENVEEN „Echt, de eerste keer dat ik Friesland ben. Het was dichtbij". Een brede ns verraadt dat René der Gijp er niet onge- rig mee is. Geen lotland, geen Turkije ar Sportclub Heeren- n is het nieuwe station >r de voetbalavonturier Rotterdam. Friese eredivisieclub con- teerde de 29-jarige Van Gijp gisteren voor de rest het seizoen, met een optie het volgende. Of Heeren- n inderdaad meer zal wor- dan een tussenstation in turbelente voetballeven Van der Gijp is dus af- :hten. In ieder geval is er volop gretigheid bij de uwe aanwinst, voel me helemaal fit en de laatste drie maanden op meegetraind bij SVV. [ezien van de oud-interna- lals heb ik natuurlijk de vijf maanden geen dstrijd meer gespeeld", al- Van der Gijp. Een gevolg het feit dat hij het voor :n hield bij het Zwitserse rau, maar met een duur fi nancieel snoer aan die club verbonden bleef. Pogingen in Schotland en. Turkije hielpen Van der Gijp niet aan een nieuw shirt en ook bij SVV, waar hij van Dick Advocaat volledig mocht meetrainen, hield men Van der Gijp aan het lijntje. Wereld rond Rode lantaarndrager Heeren veen durfde de investring wel aan. „Bestuur en technische staf zijn voor versterking de wereld een keer rond geweest. Polen, Engeland, Duitsland" zijn we door geweest", aldus trainer Korbach. „Brazilianen, Russen en Joegoslaven hebben we op proef gehad. We hebben constant om ons heen gekeken naar versterking, maar je loopt met al die regels steeds weer met de kop tegen een muur op. Of je krijgt ze het lang niet in, óf de financiële eisen zijn te hoog. Maandag heb ik Rie- mer gebeld en toen zijn we met René van der Gijp gaan spreken. Ik heb een paar uur met Van der Gijp zitten pra ten. Het is een jongen die zijn mondje heeft openstaan, maar het is een perfecte goser. Als voetballer kan hij er een bal inschieten en vast houden. Dat René van der Gijp in de uitmonstering waarmee hij vorig jaar bij Sparta verscheen toen daar het dak van de tribune was gewaaid. is in onze ploeg een element dat moet worden ingevuld". Gezelliger Veel weten van Sportclub Heerenveen („Ik kende de club van naam, maar heb er nooit tegen gespeeld en ze ook nog nooit gezien") doet René van der Gijp niet. „Ik heb vooraf wel bepaalde informa tie ingewonnen, ondermeer bij Johan Derksen (journalist van Voetbal International, red.). Ik weet nu al dat vooral de thuis wedstrijden hier gezelliger zul len zijn, dan die van SVV met zo'n duizend toeschouwers in de Kuip. Ook al is dat vijf mi nuten van mijn huis". Dat practische voordeel hoopt Van der Gijp snel te hebben her steld. „Ik hoop snel in Heeren veen te komen wonen met vrouw en zoon, want ik hou er niet zo van dat op en neer rij den". DFC René van der Gijp, die zeven tien interlands op zijn naam heeft staan, is na zijn voetbal start bij DFC, terecht bij zijn zevende betaalde club. Na wat jeugdige trainingsjaren bij Feyenoord debuteerde hij op zestienjarige leeftijd destijds bij Sparta, vertrok vervolgens naar het Belgische Lokeren en speelde vervolgens een aantal seizoenen bij PSV, voordat hij afreisde naar Neuchatel. In het seizoen '88 - '89 kwam hij uit voor Aaurau, maar na an derhalf seizoen botste hij met de clubleiding en verliet na het conflict Zwitserland. Zijn oude club Sparta hielp hij toen in de rest van dat seizoen, maar de Rotterdamse club was nadien niet in staat het ge vraagde half mijoen voor Van der Gijp neer te tellen. Ook SVV hikte lang tegen de vraagprijs voor Van der Gijp aan. Sportclub Heerenveen kwam, voor een onbekend maar duidelijk lager bedrag, tot overeenstemming met Aa- rua en Van der Gijp. „Nee, be dragen noemen we niet. Maar zeg maar dat hij bij de duur- sten van de club ;behoort", al dus 'koopman-voorzitter' Van der Velde. (Van onze correspondent Bob van Huët) PARIJS De spelers van de in financiële nood ver kerende voetbalclub Bor deaux hebben deze week eindelijk hun salaris over de maand november ont vangen. Terwijl de nieuwe voorzitter en geldschieter Alain Afflelou verwoede pogingen in het werk stelt de club te behouden voor het hoogste niveau zijn ingewijden ervan overtuigd dat faillissement en automati sche degradatie nu onafwend baar zijn. Afflelou is echter be reid tot de Franse Raad van State te gaan om het laatste te voorkomen. Volkerijk (ADO) in honkbalselectie SANTPOORT Robert Knol en Frank Bos zijn terugge keerd in de selectie voor het Nederlands honkbalteam, waarvan ook ADO'er Volke rijk deel uitmaakt. De 22 spe lers tellende groep is deze week gestart met de indoort- raining. Voor eind februari staat een trainingskamp in Florida op de agenda. De selectie bestaat uit: Werpers: Groot (HCAW), Lommerde (Kinheim), Koster en De Vries (bei den Neptunus), Callenbach en Van Gorkum (beiden Pirates), Kohl en Adam (beiden Haarlem Nicols) en Volkerijk (ADO). Achtervangers: Fluonia (Neptunus) en Halderman (Kinheim). Binnenvelders: De Bruin, Van Aaien en Niggebrugge (allen Neptunus), Boon en Ansjeliena (bei den Pirates), Knol (Kinheim) en Bos (Haarlem Nicols). Buiten velders: Kruyt en Vielvooye (beiden Neptu nus), Faneyte (Pirates) en Crouwel (Haarlem Nicols). Gezien de vele schandalen die het Franse voetbal teisteren (van zwarte kassen en illegale kaartverkoop tot omkoping van spelers en bedreiging van scheidsrechters) hebben de zieltogende Girondins het tij tegen voor een eventuele cle mentie. Volgens artikel 9 van de Franse profliga dient een voetbalclub in, geval van fail lissement onherroepelijk te worden teruggezet naar een lagere divisie. Hoewel dat het einde betekent van de topclub Bordeaux is er volgens een woordvoerder van de Franse voetbalbond geen alternatief, en gaat het om de geloofwaar digheid van de profliga. „Het zou wel erg gemakkelijk zijn om je middels een simpel fail- lissemenent van al je schulden af te maken zonder dat daar sportieve consequenties aan vast zitten. Dat opent de deur naar nog meer wanbeheer". Het Franse ministerie van Jeugd en Sport staat achter de bond. De steenrijke opticien Afflelou ziet het bewuste liga artikel echter in strijd met de wettelijke rechten van in moeilijkheden verkerende on dernemingen. De Raad van State moet de knoop doorhak ken. Kieft Ondertussen is Afflelou er wel in geslaagd een proces en een leegloop van spelers te voorko men. Omdat Bordeaux zich niet aan zijn salarisverplich tingen kon houden dreigde de volledige selectie op te stap pen. Juridisch zou de club ver plicht blijven de miljoenen contracten na te komen, ook wanneer de vedetten elders zouden tekenen. Die dubbele strop bleef de nieuwe voorzit ter bespaard. Door op het nip pertje drie ton aan achterstal lig salaris over te maken aan de aan FC Porto uitgeleende spits Stephane Paille bleef deze aan de club verbonden. De marktwaarde van de inter national beloopt nog altijd eni ge miljoenen guldens. Vrijwel vast staat dat Bordeaux aan het einde van dit seizoen zijn beste en duurtste spelers, on der wie Wim Kieft, moet ver kopen. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 12.30 uur: Skiën; 15.15 uur: NK marathon-schaat sen; 17.30 uur: WK zwemmen; 22.15 uur: Studio Sport. België Nederlands 1, 22.50 uur: Sport op zaterdag België Frans, 22.40 uur: Match 1. Duitsland 1, 18.03 uur: Sport- schau-Telegramm; 18.15 uur: Sportschau. Duitsland 2, 11.25 uur: Zwem men; 12.20 uur: Skiën; 21.50 uur: Das aktuelle Sport-Studio. BBC 1, 13.15 uur: Grandstand BBC 2, 17.40 uur: Darts. Eurosport, 10.00 uur: Sport. Super Channel, 18.00 uur: Ultra Sport. Sportnet, 08.00 uur: Sport. Rai Uno, 14.35 uur: Sport. MORGEN Nederland 2, 12.00 uur: TROS Voetbal Plus. Nederland 3, 13.05 uur: Skiën en zwemmen; 18.45 uur: Studio Sport. RTL 4, 22.40 uur: Match. België Nederlands 1, 12.45 uur: Sportoverzicht; 19.00 en 19.45 uur: Sportweekend. België Nederlands 2, 13.25 uur Veldrijden. België Frans, 18.30 uur: Sport. Duitsland 1, 18.10 uur: Sport schau; 19.50 uur: Sportschau- Duitsland 2, 12.40 uur: Skiën; 17.15 uur: Die Sport-Reportage. BBC 2, 16.10 uur: Cricket; 18.00 uur: Rugby; 19.00 uur: Skiën. Eurosport, 10.00 uur: Sport. Sportnet, 08.00 uur: Sport. Rai Uno, 14.20, 15.20, 16.20 en 22.15 uur: Sport. MAANDAG Eurosport, 09.00 uur: Sport. Sportnet, 08.00 uur: Sport Rai Uno, 15.30 uur: Sport. Betaald voetbal Eredivisie Morgen Sparta-Ajax Eerste divisie Vandaag Telstar-Dordrecht '90 Vlissingen-AZ NAC-Emmen De Graafschap-FC Zwolle Wageningen-Haarlem Go Ahead Eagles-Cambuur Heracles-Eindhoven Veendam-Helmond Sport Morgen VVV-RBC BW Den Bosch-Excelsior KNVB-beker Morgen Vitesse-FC Den Haag DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Hilversum (zondag aanvang 13.30 uur) le koers: 1. Frontie Frisia, 2. Ecarla Lee. 3 Fulda R (5-6-7) 2e koers: l.Ego Papido, 2. Daniel Ha nover, 3. Duke van Barke (3-1-4) 3e koers: 1 Esprit Nora, 2. Dignity Hanover, 3. Estanza (2-6-7). 4e koers: 1. Elaine, 2. Eagle Boshoe- ve, 3 Edel Hollandia (8-2-5). 5e koers: 1 Expres Up, 2. Dino De Bloomerd. 3. Elfje van Troje (3-2-5). 6e koers: 1. Demerick Star, 2. Doris Vryenesse, 3. Ellen Buitenzorg (4-7- 2). 7e koers: 1. Don Trotteur, 2. Duncan Crown, 3. Eagle G (3-6-10) 8e koers: 1 Action Skoatter, 2. Zozo Nevele, 3. Zmanza Princess 16-7-5). 9e koers: 1 Benza, 2. Ciao Magnus, 3. Digitalis. 4. Amazona Capello (11-12- 3-2). 10e koers: 1 Charming Pearl, 2. Winston Oxford, 3 Dynamic Duty Goede start Jaspers RHOON Dick Jaspers is de open Nederlandse titelstrijd driebanden in Rhoon uitste kend begonnen. De 25-jarige biljarter uit St. Willebrord won in de eerste ronde van het hoofdtoernooi met 3-1 van de Zweed Lennart Blomdahl, die in 1989 Europees kampioen werd. Jaspers verwezenlijkte tegen de vader van Torbjörn Blomdahl een imponerend ge middelde: 2,034. In de kwartfi nales komt hij vandaag uit te gen landgenoot Rini van Bracht, LAREN De nationale marathonselectie vrouwen van de Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie beschikt de komende twee jaar over uitgebrei dere mogelijkheden bij de voorbereiding op de strijd om de wereldtitels en de Olympische Spelen. Namens de Unie tekende tech nisch directeur Arie Kauff- man gisteren in Laren een sponsorcontract voor twee jaar met The Athletes Center (TAC). De sportartikelenfirma uit Laren financiert een jaar lijkse hoogtestage van drie we ken, een serie lactaat-metin- gen in de voorbereiding en de advisering en begeleiding op het gebied van voedingssup pletie. De twaalf loopsters die van de door het sponsorcontract ont stane extra mogelijkheden ge bruik kunnen maken, zijn: Carla Beurskens, Jolanda Homminga, Barbara Kamp, Anne van Schuppen, Ine Va lentin, Gerrie Timmermans, Joke Kleijweg, Marianne van der Linde, Marlie Marutiak, Mieke Hombergen, Marjan Freriks en Carlien Harms. Freriks en Harms, beiden baanloopsters, zijn met het oog op de toekomst in de mara- thongroep opgenomen. sportuitslagen tOSPORT i - Dakar (Niger) - Gao (Mali), 630 km #'s: 1. Prieto (Spa) Nissan 3.02.56, 2. nara (Ita) Range Rover 0.07, 3. Vatanen Citroen 27 47, 4 Perlini (Ita) Perlini I, 5. Weber (Dui) Mitsubishi 49 44 "I: 1. Vatanen 15.21.35, 2. Fontenay I Mitsubishi 3.06 12, 3. Lartigue (Fra) Mbishi 5.31.00, 4 Ambrosino 5.32.49, 5. (ol (Fra) Lada 6.06.50. "MINTON n Taiwanese kampioenschappein in «wen enkelspel: Jaroensirl (Tha)-Coe- Ned) 11-5 12-10, Troke (Eng)-Van den vel (Ned) 11-5 11-4 "wendubbelspel: Kjaer/Olsen (Den)- W/Van den Heuvel 15-10 15-3. «ngddubbelspel: Bengtsson/Olsson O-Van den Heuvel/Svarrer (Ned/Den) 12-15 18-15. inde: Va.. (Ned)-Havermans (Ned) 3-1 (8-15 15-11 15- 12 15-10/moyennes 1,019 en 0,941), Jaspers (Ned)-Lennart Blomdahl (Zwe) 3-1 (15-1 14- 15 15-6 15-3/2,034 en 0,892), Dielis (Bel)- Gieskens (Ned) 3-1 (15-12 15-1 12-15 15- 6/1,187 en 0,723), Lieberkind (Den)-Van Kuijk (Ned) 3-1 (15-14 15-11 8-15 15-8/1,104 en 1,021). KUNSTRIJDEN NK in Amsterdam Stand na verplichte kiir, vrouwen: 1 Krijgsman (Groningen) 0,5, 2. Winkelman (Dordrecht) 1,0. 3. Van Andel (Den Haag) 1.5 Mannen: 1. Schuiten (Den Haag) 0,5, 2. Deen (Den Haag) 1,0. SKIËN Open NK in Eben im Pongau (Oos) Vrouwen, Super G: 1 Lindh (VSt) 1.04,65, 2. Riegel (Oos) 105,02, 3. Sonntag (Dui) 1 05,04. NK: 1 Hellenbrand (Landgraaf) 1 09,75. 2. Boerma (Bunnik) 1.10,31, 3. Lem- mink (Leeuwarden) 1.15,10. NK combinatie-klassement: 1. Boerma. 2 Mannen, Super G: 1. Jazbec (Joe) 1.20,32, 2. Zepnek (Dui) 1.20,87, 3. Hutteger (Oos) 121,00 NK: 1. Slootweg (Hilversum) 1.22,94, 2 Van Es (Vinkeveen) 1 23,19, 3 De Man II (Alkmaar) 1.23,27 NK combinatie-klassement: 1 Van Es, 2. ZOberer (Koeflach, Oos), 3. De Wit (Akers- Reuze-slalom vrouwen in Kranjska Gora (Joe): 1 Schneider (Zwi) 2.11,66 (1 04.27-1 07,39), 2. Bokal (Joe) 2.12,77 (1.05,53-1 07,24), 3. Kronberger (Oos) 2.12,89 (1.05,48-1 07.41) Stand wereldbeker reuze slalom na 2 wedstrijden: 1 Schneider 45 punten, 2. Kronberger 40, 3. Bokal 20. Stand combinatie wereldbeker na 11 wedstrijden: 1. Kronberger 195, 2. Ginther (Oos) 78, 3. Boumissen (Zwi) 72, 4. Guten- sohn (Dui) 69, 5, Wibero en Schneider bei- (Roe) 6-1 6-3, Daufresne (Fra)-Oostinj (Ned) 7-5 7-5, Schapers (Ned)-Tramacchin (Aus) 6-1 6-4. Vrouwen, le ronde: Nagelsen (VSt)-Van den Berg (Ned) 6-1 6-4, Driehuis (Ned)- Guse (Aus) 6-4 5-7 6-4. Loting le ronde hoofdtoernooi, mannen: Koevermans (Ned)-Pate (VSt), Krajicek (Ned)-Santoro (Fra), Weiss (VSt)-Eltingh (Ned), Haarhuis (Ned)-Javier Sanchez (Spa). Vrouwen: Bollegraf (Ned)-Safford (VSt), Katerin (Ned). 11, Eindhoven-Aalsmeer 17-22. E O-Sit- tardia 23-24, Blauw Wit-Tachos 15-20, OSC- Hellas 21-21. Zwem s (snelste 8 naar finale): (Bul/5)-Schultz VOETBAL KNVB-beker Achtste finales: Roda JC-FC Utrecht 2-1 (0-1). 13. De Kruijff 0-1, 65. Luijpers 1-1, 77. 4-2 (3-1 0-0 1-1). es-Hengelo 100 vlinder: 1. Plewinski (Fra) 59,91, 2. Ah- mann Leighton (VSt) 1.00,72, 3. Qian (Chi) 1 00,87, 7. De Bruhn (Ned) 1.01,58, 10. Brie- nesse (Ned) 1.01,79. Finale: 1 Hong 59,68, 2. Xiaohong 59,81, 3 Plewinski 59,88, 8. De Bruijn 1.01,64. B-finale: 3 Brienesse 1.02,06. 100 school: 1 Frame (Aus) 1.09,29, 2 Vol- kova (Sov) 1.10,12, 3. Dalla Valle (Ita) 1.10.24, 18. Bulten (Ned) 1.12,31. Finale: 1 Frame 1.08,81, 2. Doerries 1.09,35, 3. Volko- va 1 09.66 800 vrij: 1. Evans (VSt) 8.33,19, 2. McDo nald (Aus) 8.33,46. 3. Henke (Dui) 8.36,91. Mannen 400 vrij: 1 Wojdat (Pol) 3.51,82, 2. Hoff mann (Dui) 3.51,85, 3. Szilagyi (Hon) 3.52,28, 15. Granneman (Ned) 3.56,44 (Ned. record) Finale: 1. Hoffmann 3 48,04, 2. Pfeiffer 3.48,86. 3 Woidat 3.49,67 B-finale.-8. Gran- 2 Gillingham (GBr) 2 14,10, 3 Szabo (Hon) 2.14,36, 16. Dekker (Ned) 2.17,89 (Ned. re cord). Finale: 1 Barrowman 2.11,23 (we reldrecord), 2. Rozsa 2.12,03 (Europees re cord), 3. Gillingham 2.13,12. B-finale: 6 Dekker 2 17,39 (Ned. record). 4x100 vrij: 1 Verenigde Staten 3.19,67, 2. Sovjetunie 3.20,10, 3. Duitsland 3.21.19. 8 Nederland 3.25,45 (Granneman 51,39, Van der Spoel 52,59, Sloeserwij 50,97, Dekker 50,50). Finale: 1 Verenigde Staten (Jager, Lang, Gjertsen, Biondi) 3.17,15, 2. Duitsland (Sitt, Richter, Zesner, Zikarsky) 3.18,88, 3. Sovjetunie (Pigoda, Basjkatov, Troianovitsi, Tkasjenko) 3 18,97, 7. Nederland (Granne man, Van der Spoel, Sloeserwij. Dekker) 3.26,97. Schoonspringen Vrouwen Finale, 3-metcr: 1 Min (Chi) 539,01 pnt, 2. Lasjko (Sov) 524,70, 3 Baldus (Dui) è03,73, 5. Jongejans (Ned) 492,99. Waterpolo Vrouwen, halve finales: Nederland-Vere nigde Staten 9-6 (2-0 1-1 3-3 3-2).' Doelpun ten Nederland Libregts 3, Verdam sepdrijver, Lindhout en Kranenburg; Cat da-Hongarijc 8-7 Klasseringsronde: Dui 3, Os- i (VSt) 2.13.82, lar 17-3. izilie 11-3, Australie-Niei (Vervolg van de voorpagina) GAO Het dodelijke incident met de Franse vrachtwagen chauffeur Cabannes, begeleider van het Citroën-team, stond gis teren niet alleen. Voordat hij werd doodgeschoten was de rally al een van zijn favorieten kwijt geraakt. De Citroën van de Belg Jacky Ickx vloog in brand. Oorzaak: een technisch mankement, lekkage van olie. Een dergelijk ongeluk gebeurde ook met de auto van de Zweed Björn Waldegaard. Ickx stond tweede in het klassement, met een achterstand van 37 minuten op de Fin Ari Vatanen. De Belg en zijn bijrijder Christian Tarin kwamen na 99 kilometer onge deerd uit de auto. „We hadden net genoeg tijd", aldus Ickx, win naar van de rally in 1983. Door het opgeven van Ickx nam de Fransman Jean-Pierre Fontenay de tweede plaats over. Hij heeft bijna twee uur achterstand op Vatanen.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11