Bouterse roemt Nesty als „sportambassadeur" oud en wereldrecord joor Hongaar Darnyi Hockeyers op 't nippertje gelijk Jonge jans achtste achter Ferguson Zes nieuwelingen in ploeg Gisbers Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! A PORT £ekióe Soutant WOENSDAG 9 JANUARI 1991 PAGINA 15 )ranje-Malta i Rotterdam ;IST De wedstrijd Neder- e ici - Malta van 13 maart, voor kwalificatieronde in de strijd het Europees kampioenschap k* etbal 1992 in Zweden, wordt, enals de duels tegen Finland Portugal, in het Feyenoord- an idion te Rotterdam gespeeld. ?n ;t bestuur betaald voetbal van KNVB nam dit besluit gister- ond, mede op grond van de inomen belangstelling voor wedstrijd sinds de overwin- e'' ng met 8-0 op Malta in La Va- h na eind vorig jaar. Het bonds- ireau in Zeist wordt momenteel rerstelpt met verzoeken om toe voor dit duel. Haan op schopstoel bij l.FC Nürnberg NEURENBERG l.FC Nürnberg begint morgen pas met de training voor de tweede helft van de Bundesliga. Aanvan kelijk was de hervatting van het werk door de spelersselectie begin deze week voorzien. Het bestuur van de club stelde de training uit, omdat eerst een beslissing over Arie Haan moet worden genomen. Het bestuur komt daartoe vanavond bij een. Nürnberg wil de 42-jarige Nederlan der het liefst met onmiddellijke ingang ontslaan, maar kan de financiële conse quenties van een tussentijdse trainerswis sel niet dragen. Maandag werd de speler Dörfner van Bayern München voor twee miljoen Mark aangetrokken. De club kampt met een schuldenlast van 13,5 mil joen Mark. Universiteit Utrecht stopt dopingcontroles UTRECHT Het dopinglaboratorium in Utrecht is gestopt met het uitvoeren van controles bij sportmensen. De bonden die hun monsters bij het lab aanbieden voor on derzoek, krijgen deze week bericht van de ontwikkeling. Het onderzoekscentrum, dat verbonden is aan de universiteit van Utrecht, kan de kosten niet meer opbren gen. De universiteit wil niet opdraaien voor de tekorten, het ministerie van WVC heeft tot nog toe afwijzend gereageerd op subsidie verzoeken en de sportbonden willen of kun nen hun uitgaven voor dopingonderzoek niet verhogen Vorig jaar april trok het In ternationaal Olympisch Comité de olympi sche accreditatie van Utrecht tijdelijk in. In 1990 werden slechts 600 controles uitge voerd, tegen 1200 het jaar daarvoor. Tegenvaller Luc Nijholt MOTHERWELL Het herstel van Luc Nijholt verloopt minder voor spoedig dan verwacht. De Nederlandse voetbal ler, die dinsdag 6 novem ber bij zijn Schotse club Motherwell de enkel van zijn rechtervoet brak, verwachtte nog voor de jaarwisseling weer in ac tie te kunnen komen. Nadat de breuk zich goed herstelde, bleek Nijholt echter ook te kampen met een blessure aan de en kelbanden. Vatanen schudt concurrentie af AGADEZ De Fin Ari Vatanen heeft als eerste de tweedaagse marathon door de woestijn van Niger vol tooid. Vatanen versterkte op de elfde dag van de rally Parijs-Dakar zijn leidende positie. De drievoudige winnaar zegevierde in het tweede deel van de zevende etappe, een race over 490 km van Gosso- •lolom naar Agedez. De marathon, over een lengte van 840 km. duurde twee dagen. Technische hulp tijdens deze speciale proef was niet toegestaan. De zege in het eerste deel ging naar de Zweed Kenneth Ericsson. Kenners menen dat naast Vatanen slechts de Belg Jacky Ickx nog enige aanspraken op de zege kan laten gelden. Björn Waldegaard en Jean-Pierre Fontenay mogen zich als uitgeschakeld beschouwen. Een groot aantal coureurs liep vast in het rulle zand. De Japanner Kenjiro Shinozu- ka maakte met zijn Mitsubishi een aantal merkwaardige buitelingen. Zijn co-equipier, de Fransman Henri Magne, moest met kneuzingen naar een ziekenhuis worden afge voerd. Shinozuka staakte de» strijd. BARCELONA De Nederlandse hockeyman- nen hebben gisteren in Barcelona op het nip pertje een gelijkspel behaald in de tweede oefeninterland tegen Spanje. Door een treffer van spits Erik Parlevliet in de laatste minuut werd het 1-1 Drie dagen eerder had Neder land het eerste duel in de reeks van drie ge wonnen. Het werd toen in Valencia 2-1. Net als in Valencia scoorde een Nederland gis teren in de laatste minuut. Deze keer was het de beurt aan Parlevliet, die in de eerste wed strijd voor het openingsdoelpunt had gezorgd. Vandaag staat, opnieuw in Barcelona, de derde en laatste wedstrijd van deze trip op het pro gramma. De dagen daarna benut het gezel schap met bezoeken aan het Olympisch dorp en het olympische hockeystadion in Terrassa. PARAMARIBO Poli tieke beslommeringen hebben in Suriname gis teren plaats gemaakt voor vreugde over de gouden medaille die An- ,lg thony Nesty in Perth op de 100 meter vlinderslag. Legerleider Desi Bouter se noemde Nesty de „on betwiste sportambassa- deur die Suriname op het wereldforum naam en faam bezorgt". Vice-president Jules Wij- denbosch zei dat Nesty zijn positie als „identifi catiefiguur voor de jon geren" vereeuwigd heeft. De raad van ministers zal een speciale vergadering wijden aan de „uitmun tende prestatie" van Nes ty. Bij verschillende ge bouwen in Paramaribo was de vlag uitgestoken. Nesty kan zich zo langzamer hand de meester van de klei- marges noemen Als onbe kende zette hij bij de Olym pische Spelen van Seoul Su riname op de landkaart door de grote Matt Biondi met het kleinst mogelijke verschil te verslaan. Gisteren nam hij genoegen met een marge van tweehonderdste van een conde. Opnieuw was het slachtoffer één van de aller- grootsten uit de zwemsport: Michael Gross, de albatros die gisteren zijn afscheid als wemmer aankondigde. !ot een flink stuk na het keerpunt gaven de machtige armen van de Westduitser hel slagtempo aan. Nesty Antony Nesty „vlindert" op weg naar zijn wereldtitel. - HIP FOTO: EPA PERTH De Amerikaan Kent Ferguson heeft van morgen bij de wereldtitelstrijd schoonspringen in de Australische stad Perth het goud veroverd bij het springen van de 3-meter plank. Ferguson bleef mei zijn totaal van 650,25 punten de Chinees Tan Liangde (643,95) en de Duitser Albin Killat (619,77) voor. Edwin Jongejans, de wereldkampioen van de 1-me- terplank, ging als elfde naar de finales, waarin hij uiteindelijk achtste werd. Het was reden voor een soort blije ontevredenheid. „Ik sta in de finale en daar gaat het uiteindelijk om. Maar mijn prestatie had veel beter gekund. Ik stond op een gegeven moment zelfs vijfde. Dan weet je, dat je het gemakkelijk gaat halen. Prompt ging er toen het een en ander mis". Als mogelijke oorzaak wees Jongejans op het ellenlange programma, waarop liefst 34 deelnemers van goed maar ook bedenkelijk allooi prijkten. Voor het publiek was dat af en toe best amusant, omdat behalve hoge-school-springen ook re gelmatig bijdragen werden geleverd voor een uitzen ding van 'bloopers'. De namens Zimbabwe startende Evan Stewart viel zelfs een keer zo plat, dat de jury een 0 gaf, omdat kennelijk niet uit te maken viel of 's mans hoofd dan wel zijn voeten eerst het water raak- leek net zo verslagen als Biondi op de buitenbaan. Maar evenals in Seoul zorgde een onwaarschijnlijke eind sprint op de slotmeters voor de ommekeer. „Mijn laatste tien meter zijn altijd het sterkst geweest", zou Nesty later beamen. Gross kreeg verderop in het avondprogramma toch zijn derde achtereenvolgende we reldtitel. En wel op een ma nier, die hem het meest deugd deed. Na tien jaar ver geefs pogen slaagde de Duitse estafetteploeg op de 4x200 meter vrije slag erin de Ame rikanen voor te blijven. De ankerman, die het voorberei dende werk van Peter Sit, Steffen Zesner en Stefan Pfeiffer naar behoren af rondde, heette Michael Gross. Simpel „Het was eigenlijk niet zo moeilijk", versimpelde de Su rinamer zijn zege. „Ik had met mijn trainer afgespro ken, dat ik de eerste vijftig meter gecontroleerd zou zwemmen, dus dichtbij Gross blijven en dan op de tweede baan toeslaan'*. Bij grote wedstrijden wordt Nesty nog altijd begeleid door de man, die hem zwemmen leerde: Kenneth McDonald. „We kennen elkaar al zolang, dat ik meer zijn oudere broer ben". De Surinaamse sport leider maakte het laatste deel van Nesty's voorbereiding in Gainsville mee. Zonder dat zou hij niet aan het Australi sche avontuur zijn begonnen. Na zijn olympische zege werd Nesty een thuiskomst bereid, zoals slechts weinigen ten deel valt. Duizenden mensen stonden zwaaiend langs de weg van Zanderij naar Para maribo. Zijn beeltenis ver scheen op een munt en een postzegel. Een stadion werd naar hem genoemd, evenals een vliegtuig, dat later bij Zanderij neerstortte. Kinde ren kozen massaal voor de zwemsport en het resultaat is dat er nu vijf Surinaamse zwemmers in de Verenigde Staten studeren, van wie vier op een Surinaamse beurs. Zo'n tweede triomfantelijke intocht zit er voorlopig niet in. Nesty is al een half jaar niet in Suriname geweest en zal er de komende tijd ook niet naartoe gaan. „Misschien na 1992," weerde hij af. Politicus Voor een ambassadeur had Nesty trouwens opvallend weinig over zijn vaderland te melden. Hij weigerde vragen dienaangaande te beantwoor den. „Meneer Nesty is een zwemmer, geen politicus", kwam de Australische pers chef tussenbeide. Daar ver giste de man zich. Nesty weet precies wat hij zegt. Hij wil alleen zo weinig mogelijk zeggen. Naar alle waarschijn lijkheid is dat een tijdelijke situatie. De Surinaamse zwemmer studeert in Florida criminologie. En dat is een studie, die volgens zijn zeg gen best van pas kan komen bij een politieke carrière. Nesty dus als toekomstig po liticus? „Wie weet. Ik sluit het niet uit". Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 21.25 uur: Studio Sport; 22.15 uur: Studio Sport Journaal. België Nederlands 2, 20.00 uur: Sportavond. TV 5, 19.15 uur: Sport. Duitsland 2, 22.10 uur: Zwem- BBC 1, 23.00 uur: Sportsnight. Eurosport, 18.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Rai Uno, 22.15 uur: Sport. BBC 2, 16.05 uur: Darts Eurosport, 09.00 uur: Sport. Sportnet, 08.00 uur: Sport. Romario afwezig bij winst PSV BANGALORE PSV heeft gisteren de selectie van India opnieuw met forse cijfers ver slagen Na de 7-0 van zaterdag in New Delhi werd het in Bangalore 8-1. Aanvaller Romario was giste ren nog steeds niet in India gearriveerd. De Braziliaan had in zijn vaderland zijn ticket wel opgehaald. Eerst had hij nog een strandhuisje gekocht. Wanneer hij komt. wist nie mand in het PSV-trainings- kamp te zeggen. Ook de vader van Romario kon daar dins dagavond in de radio-uitzen ding van Veronica-Sport geen uitsluitsel over geven. Mana ger Kees Ploegsma heeft ver klaard Romario, als hij hem ontmoet, een boete op te leg gen voor zijn laat- c.q. niet-ko- men. Tennis De Internationale Tennis Federatie (ITF) heeft de Amerikaan André Agassi een boete opgelegd van 25.000 dollar (circa 44.000 gulden) voor het feit, dat hij zich vori ge maand terugtrok voor het toernooi om de Grand Slam Cup in München. SRTH De Hongaar amas Darnyi is gisteren Perth wereldkampioen worden op de 400 meter isselslag. De Oosteuro- laan verbeterde even- ins het al op zijn naam aande wereldrecord met lim twee seconden en acht het op 4.12,36. weede werd de Ameri- aan Namesnik en derde Italiaan Battistelli. Nederlandse vrouwenploeg de 4x100 meter vrije slag arianne Muis, Van der aats, Mildred Muis en Mas- urs) plaatste zich vanmorgen s derde voor de finale. Toch itstonden er problemen over vraag wie in de eindstrijd moeten uitkomen, omdat leen de beide „Muizen" een lede tijd realiseerden. De rspectieyen voor de wissel- g-estafette fleürden iets op. igslagzwemster Ellen Elzer- an, gekozen toen zij de ge- ilgen van de ziekte van eiffer nog niet te boven was, anifesteerde zich redelijk in de series van de 100 meter rugslag. Haar 1.04,48, waarmee zij zich voor de troostfinale plaatste, was in elk geval heel wat beter dan de tijd van-de officieel geselecteerde Iris Westrik. Zij eindigde met 1.06,31 achterin het veld. Soortgelijke posities waren weggelegd voor Granneman en Dekker op de 100 meter vrije slag en voor Sloeserwij en Van der Spoel op de 200 meter rugslag. De Duitse mannen estafette ploeg (Sitt, Zesner, Pfeiffer en Gross) veroverde gisteren de titel op de 4x200 meter vrije* slag. Ze bleef de Amerikanen en de Italianen ruim voor. De winnende tijd was 7.33,50, bij na een seconde boven het we reldrecord. De Sovjetrussische Jelena Volkova werd wereld kampioene op de 200 meter schoolslag. In de eindstrijd bleef zij de verrassend sterke Australische Linley Frame en de Duitse Jana Dörries voor. V-olkova bleef met 2.29,53 bij na drie seconden verwijderd van het wereldrecord dat'met 2.26,71 op naam staat van de Duitse Silke Hörner. Karin Brienesse eindigde als vijfde op de 200 meter vrije slag. De wereldtitel ging naar de Australische Lewis, het zil ver naar de Amerikaanse Evans en het brons naar de Deense Jacobsen. Tweeling De Amerikaanse Josephson- tweeling, die al jaren meegaat in het kunstzwemmen, heeft het geduld beloond gezien. Eindelijk kon een wereldtitel aan de schier eindeloze erelijst worden toegevoegd. Veel goud stond daar niet op en zeker het mondiale niet, omdat in het verleden het befaamde Cana dese koppel Carolyn Waldo- Michelle Cameron steeds in de weg dreef. Van die concur rentie hadden Sarah en Karen Josephson in Perth geen last meer. De Amerikaanse even beelden, die morgen 27 jaar worden, behielden zonder moeite de badlengte voor sprong op de overgebleven ri valen. Japan kreeg het zilver dank zij de artistiek hooggewaar deerde Mikako Kotani en Aki Takayama, die ondanks vijf tienen voor originaliteit meer dan vijf punten achterbleven bij het Amerikaanse tweetal, dat in totaal acht keer de maximale score zag oplichten waaronder twee keer als blijk van waardering voor de tech nische uitvoering. Grootmacht Canada werd beloond voor zijn status als kunstzwemnatie. Kathy Glen en Lisa Alexander haalden brons tot licht onge noegen van de toeschouwers. Die kozen instinctief voor de uitgebalanceerde en oorspron kelijke show van de Russin nen Gana Maksimova en Olga Sedakova. De Sovjetunie presenteerde zich ruim vijf jaar geleden, bij de Europese titelstrijd in Sofia, voor het eerst met een groep kunstzwemsters. Sindsdien groeide de belangstelling en het niveau enorm. De jury remde die stormachtige ont wikkeling in Perth enigszins door het Sovjet-duet naar de vierde plaats te verwijzen. Nederland was niet vertegen woordigd in de finale. Maijo- lijn Both en Marjolein Philip- sen slaagden er, ondanks de goede vooruitzichten, niet in zich te kwalificeren. De uit schakeling van het Oranje duet kan worden goedgemaakt door de groepsuitvoering. Het nationale achttal bezet na de verplichte figuren de negende plaats achter Groot-Brittannië. Het verschil, is twee punten, geen onoverbrugbare achter stand in de voorronde die voor morgen op het programma staat. SOLDEN De wieler ploeg PDM telt in het sei zoen 1991 achttien cou reurs, onder wie zes nieu we gezichten. Naast de Nederlanders Tom Cor- des, John Talen en Jean Paul van Poppel werden de Duitsers Falk Boden, Thomas Dürst en de Oos tenrijker Harald Maier aangetrokken. Als bege leider werd Ferdi van den Haute aangesteld als assis tent-ploegleider naast Jan Gisbers. PDM draait aanstaand seizoen tBreukink maakt in de sporen van Sean Kelly in de Oostenrijkse sneeuw op alternatieve wijze met een budget van 7,5 mil- inis met zijn nieuwe collega s. foto: anp joen gulden. Dat is iets min der, vergeleken met vorig jaar. De tapefabrikant blijft nog de komende twee seizoenen hoofdsponsor van de ploeg. Er is een optie op 1993. De ploeg van Gisbers doet opnieuw twee grote ronden aan: Spanje en Frankrijk. Erik Breukink richt zich weer volledig op de Tour. Een podiumplaats is het uitgangspunt, al mag het ook ietsje meer zijn. „Dat iedereen van mij nu een Tour-zege ver wacht, is natuurlijk onredelijk. Ik ben gewoon één van de kanshebbers. Ik kan zo nog een heel rijtje opnoemen. Le- mond moet het in elk geval zwaarder krijgen". De ploeg van Gisbers ziet er als volgt uit: Jos van Aert (Ned/28), John van den Akker (Ned/24), Raul Alcala Geen profs naar Spelen STUTTGART Tijdens een vergadering in Stutt gart heeft de profsectie (FICP) van de wereldwiel- renunie (UCI) besloten geen beroepsrenners toe te laten tot de Olympische Spelen in Barcelona. Dit om onenigheid met de amateursectie (FIAC) te voorkomen. (Mex/26), Maarten den Bakker (Ned 21). Falk Boden (Dui/30), Erik Breukink (Ned/26), Tom Cordes (Ned/24), Thomas Dürst (Dui/23), Martin Earley (Ier/28), Gert Jakobs (Ned/26), Sean Kelly (Ier/34), DannyNe- lissen (Ned/20), Jean Paul van Poppel (Ned/28), Uwe Raab (Dui/28), John Talen (Ned/25), Nico Verhoeven (Ned/29), John Vos (Ned/27). sportuitslagen AUTOSPORT Parijs-Dakar Gos8ololom-Agadez, 490 km Auto's: 1. Vatanen/Berglund (Fin- /Zwe-Citroén) 1.23.11 straftijd, 2. Fontenay/Masmara (Fra-Mitsubishi) op 33 seconden. 3. Ickx/Tarin (Bel- Citroén) 0.56 seconden, 4. Lartigue- /Destaillats (Fra-Mitsubishi) 1.08, 5. Tambay/Lemoyne (Fra-Lada) 1741. Algemeen klassement: 1. Vatanen 10.54.07. 2. Ickx 39.26, 3. Fontenay 1.55.40, 4 Waldegaard (Zwe) Citroen 2.00.48. 5 Ambrosino (Fra) Citroën 4.24.59, 6. Lartigue 4.50.12. Motoren: 1. Peterhansel (Fra-Yama- ha) 5.32,26, 2. Picard (Fra-Yahaah) op 24 44, 3. De Petri (Ita-Yamaha) 27.12, 3. Rahier (Bel-Suzuki) 30.12. 5. Arca- rons (Spa/Cagiva) 40.51. Algemeen klassement: 1. Peterhansel 35.10.54, 2 Arcarons 9.34, 3. Magnaldi (Fra- Yamaha) 14.59. 4. Laly (Fra-Yamaha) 24.35. 5 Morales (Fra-Cagiva) 29.24, 6. Mas (Spa-Yamaha) 35.42. 2e ronde: Giëskens (Eemnes)-Arkes- teijn (Den Haag) 50-35 in 51 beurten Jaspers (St. Willebrord)-Van Straalen (Den Haag) 50-25 (33). PAARDESPORT koersen van Hilversum 1e koers, 2000 m 1. Excellent V (H W. Langeweg) 2.43,1-1.21,6, 2. Flak Hazelaar, 3. Eminence. Niet gestart: Elisa Morgan. Toto: winnend 1,70 plaats 1,70 4,00 koppel 16,90 trio 164,50. 2e koers, 1609 m: 1. Fiasco B (J. van Koolwijk) 2.07,2-1.19,1, 2. Elstar Hal- linck, 3. Exciting Crown. Niet gestart: Erasure. Toto: winnend 1,70 plaats 1,60 2,20 koppel 5,20 trio 21,90. 3e koers, 2000 m: 1. Dash of Scot (A. H. Suykerbuyk) 2.39,4-1.19,7, 2. De Beste Peka, 3 Elles Vrijenesse, 4. Es cape B. Toto: winnend 5,90 plaats I,50 2,00 1,30 koppel 18,60 trio 128,40 kwaret 1493,40. 4e koers, 2000 m: 1. Ego Rapido (A. v d Wal) 2.42,5-1.21,3, 2. Donald Tef- ka, 3. Dave K. Niet gestart: Cindy Gerron. Toto: winnend 5,90 plaats 2,90 1,50 koppel 8,90 trio 106,70. 5e koers, 2000 m: 1. Dazraff B (A. J. Mollema) 2.40,1-1.20,1, 2. Bryan Har vester, 3. Bewin Volente. Toto: win nend 1,20 plaats 1,20 2,40 koppel 2,90 trio 20,00. 6e koers. 2440 m: 1. Champion's (Ao de Wrede) 3.14,6-1.19,8, 2. Djashin, 3. Crack M, 4. Zipper Spencer. Toto: winnend 1,80 plaats 1,50 2,10 koppel 4,20 trio 51,70, kwartet 178,60. 7e koers. 2000 m: 1. Candy White (B. Dapper) 2 44,3-1.22,2, 2. Jetty Lin- nert. 3. Easy Postille. Toto: winnend 2.70 plaats 1,40 4,90 1,60 koppel 26,20, trio 380,90. 8e koers. 2000 m: 1. Como Queen (F van Klaveren) 2.40,5-1.20.3, 2. Dali Robel. 3 Castlewalk. 4. Chelsea Cede. Toto: winnend 11,80 plaats 1,90 1,30 4,10 koppel 7,90 trio 592,00, kwartet niet geraden. 9e koers. 1609 m: 1. Dutch Hanover (J. Ruijgrok) 2.05,5-1.18,0, 2. Carlos S, 3. Boyke D. Niet gestart: Cha Cha Marco. Toto: winnend 2,90 plaats 1,10 1,20 koppel 2,30 trio 50,90. W-5 Spel (2-3-10-5-1): 1.090.30. Totalisator-omzet: 211 947,00 SQUASH Kampioenspoule: Victoria^HSRC 3-0, Dickysquash-Dekker Squash 2-1. De gradatiepoule: ARSC-Etten Leur 3-0, Centre Court-ESCV 2-1. TENNIS Toernooi van Sydney Vrouwenenkelspel, 1e ronde: Fair- bank (VSt)-Schultz (Ned) 4-6 6-2 6-2, Cunningham (VSt)-Bollegraf (Ned) 7-6 6-4. VOETBAL Engeland FA Cup, 3e ronde (replay): Liver- pool-Blackburn Rovers 3-0. Liverpool in 4e ronde tegen Brighton. ZWEMMEN WK in Perth Zwemmen, finales Mannen, 100 vlinder: 1 Nesty (Sur) 53,29, 2. Gross (Dui) 53,31. 3. Koeli- kov (Sov) 53.74. 6. Biondi (VSt) 53,97. 400 wissel: 1 Darnyi (Hon) 4.12.36 (wereldrecord), 2. Namesnik (VSt) 4.15.21. 3. Battistelli (Ita) 4.16,50. 4x200 vrij: 1. Duitsland (Sitt, Zesner. Pfeiffer. Gross) 7.13,50, 2. Verenigde Staten (Dalbey, Stewart, Jorgensen, Gjertsen) 7.14.87, 3. Italië (Idini, Glo ria. Battistelli. Lamberti) 7.17,18. Vrouwen, 200 vrij: 1. Lewis (Aus) 2.00,48, 2. Evans (VSt) 2.00,67, 3. Ja cobsen (Den) 2.00,91, 5. Brienesse (Ned) 2.01,15, B-finale: 5. Masseurs (Ned) 2.04,34 200 school: 1 Volkova (Sov) 2.29.53. 2. Frame (Aus) 2.30,02, 3. Dörries (Dui) 2.30,14. Series, vrouwen, 400 vrij: 1. Lewis (Aus) 4.13.16. 2. Evans (VSt) 4.14,64. 3. Ortwig (Dui) 4.15,16, 4. Dalby (Noo) 4 15,25, 5. Chiba (Jap) 4.15.97. 6. Melchiorri (Ita) 4.15,99, 7. Cam (Bel) 4 17,64, 8. Muller (Dui) 4.17,74. 100 rug: 1. Egerszegi (Hon) 1.01,92, 2. Szabo (Hon) 1.02,54, 3. Schlicht (Dui) 1.02,76, 4. Wagstaff (VSt) 1.03,05, 5. Poll (CRi) 1.03,43, 6. Hase (Dui) 1.03,59, 7. Livingstone (Aus) 1.03,65, 8 Wilson (VSt) 1.03,91, 9. Slmcic (NZe) 1.04,30, 10. Vigarani (Ita) 1 04,42, 11. Elzerman (Ned) 1.04,48, 12 Page (GBr) 1.04,62, 13. Griggs (Aus) 1.04,76, 14. Gysling (Zwi) 1.05,43, 15. Stanescu (Roe) 1.05.63. 16. Slatter (GBr) 1.05,82, 20. Westrik (Ned) 1.06,31. 4x100 vrij: 1 Duitsland 3.46,15, 2. Verenigde Staten 3.46,49, 3. Neder land 3.47,26 (Marianne Muis 56,59, Van der Plaats 57,14, Mildred Muis 56,31, Masseurs 57,22), 4 Denemar ken 3.50,30, 5 Zweden 3.50,53, 6. Australië 3.51,31, 7. Canada 3.51,79, 8. Groot-Brittannië 3.53,52. Mannen, 100 vrij: 1. Biondi (VSt) 49,59, 2. Caron (Fra) 50,34, 3. Werner (Zwe) 50,35, 4. Holmertz (Zwe) 50,37, 5. Jordan (VSt) 50,48, 6. Sitt (Dui) en Lamberti (Ita) 50,53, 8. Basjkatov (Sov) 50,54, 19. Granneman (Ned) 51,38, 23. Dekker (Ned) 51,58. 200 rug: 1 Lopez Zubero (Spa) 2.00,73, 2. Richter (Dui) 2.01.87. 3. Deutsch (Hon) 2.02,09, 4. Draxinger (Can) 2.02.17. 5. Battistelli (Ita) 2 02.25. 6. Selkov (Sov) 2.02.31. 7. Rouse (VSt) 2.02,61, 8. Sjemetov (Sov) 2 02.66. 23. Van der Spoel (Ned) 2.06.98. 27. Sloeserwij (Ned) 2.09.27. Waterpolo Vrouwen, voorronden, groep A: Ne- derland-Nieuw-Zeeland 11-10 (5-1 2- 3 2-4 2-2). Scheidsrechters: Csaszar (Hon) en Bower (Aus). Canada-Duitsland 10-5 (2-1 3-0 3-1 2-3). Stand: 1. Nederland 3-6, 2. Ca nada 4-6, 3. Duitsland 3-4, 4. Nieuw- Zeeland 3-0, 5. Frankrijk 3-0. Groep B: Australlë-Brazilië 21-1 (4-1 4-0 5-0 8-0), Hongarije-Verenigde Staten 10-8 (3-2 2-2 4-2 1-2). Kunetzwemmen Duo'*, eindstand: 1. Sarah en Karen Josephson (VSt) 199.762.» 2. Kotanl- /Takayama (Jap) 194,307, 3. Glen/A- lexander (Can) 192,649.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 15