org over massaal dumpen elies op exportmarkten 9 NAAL Lof voor bouwplan „Gat van Palace Graffity in Leiderdorp fOORZITTER BOND VAN BLOEMBOLLENHANDELAREN: Provincie rooit 160 caprijpe populieren Het was een laffe churkenstreek" Geen apart parkeerterrein vrachtauto's in Sassenheim '4 TIDEN OMGEVING' CcidócSommxt WOENSDAG 9 JANUARI 1991 PAGINA 13 eparkeerde vrachtauto's slecht voor tuinbouw LKENBURG Een vraehtwa- [parkeerterrein tussen de To- ivlietslaan en de Torenvliets- itering in Valkenburg geeft risi- 's voor de glastuinbouw. Dit zei Vis gisteren namens de Christe- re Boeren en Tuindersbond iti BTB) en de Agrarische Struc- ircommissie Bollenstreek, tij- 2lj een hoorzitting van de com- ssie voor bezwaarschriften. wees er op dat de kans bestaat er olievervuilingen op de par- erplaats ontstaan met kans op rslechtering van het gietwater. bestrijdt de stelling van de ge- >nte Valkenburg dat er onge- 11 er 50 vrachtwagens her en der het Rijndorp staan geparkeerd hetgeen de aanleg van het terrein buiten de bebouwde waardoor deze parkeergelegenheid buiten de kom gepland werd. Volgens hem zijn dat hoogstens 20 vrachtwa gens. Volgens beide organisaties zijn er parkeermo^elijkheden in de naaste omgeving van de ge meentewerkplaats aan de Achter weg. Vis zei wel dat een veilige aanleg van een parkeerplaats bij de twee organisaties bespreekbaar blijft. Burgemeester C. Sinke zegde toe een en ander met de commissie te bestuderen en te overwegen. De VVD-er P. Mizee merkte op: „We kunnen als commissie de zorgen delen met de georganiseerde land bouw." Verkeersremmende maatregelen in drie Sassenheimse straten SASSENHEIM In de Meidoornlaan, de Berkenlaan en de Floris Schouten straat in Sassenheim worden snel- heidsremmende maatregelen getrof fen. Welke dat zijn is nog niet bekend. De gemeente moet een keuze maken uit: drempels, ribbels, bloembakken, bomen of de aanleg van huisvuilaan- biedplaatsen. De commissie voor ver- keersaangelegenheden moet hier van avond een advies over uitbrengen aan burgemeester en wethouders. Een vierde straat waar onlangs tellingen zijn gehouden naar de verkeersintensi teit, de Charbonlaan tussen de Hoofd straat *en de Westerstraat, komt niet voor maatregelen in aanmerking. LEIDERDORP Op veel plaatsen in het oude dorp in Leiderdorp is afgelopen nacht graffity aangebracht. Van het ptt-kantoor, een slagerij en de school aan de Ericalaan kwa men meldingen binnen bij de politie. In alle gevallen werden de voor de politie vooralsnog on verklaarbare kreten als „Enar" en „Assa" op de mu ren gekladderd. Getuigen worden verzocht contact op te nemen met de politie. VVV Katwijk brengt nieuwe folder uit KATWIJK De nieuwe informatiefolder van de Katwijkse VVV is uit. Het boekje, dat wordt verspreid in een oplage van 55.000 exemplaren, geeft de toerist in vier talen informatie. De wetenswaardigheden worden vermeld in het Nederlands, Duits, Frans en Engels. De folder wordt ver spreid in het buitenland en is in Neder land verkrijgbaar bij de VVV-kantoren. Klokken gestolen OEGSTGEEST Uit een woning aan de Alkemadelaan in Oegstgeest hebben in brekers gisteren tussen twee uur in de middag en tien uur 's avonds enkele antie ke klokken gestolen. Zij kwamen binnen door een schuifpui met een schroeven draaier te openen. Paard breekt los NOORDWIJK/WASSENAAR Een paard is gistermiddag tijdens een oefening waarbij hij rondjes moest lopen, losgebroken. De lon geerlijn kwam tussen de benen van het paard. Nadat hij de weide in Noordwijk was ontvlucht, liep het dier richting Oegstgeest, waar hij een auto beschadigde. Hij ver volgde zijn weg via de A44. Ter hoogte van de Plesmanlaan nam hij de afslag, waarbij nog een auto het moest ontgelden. Pas in Was senaar, nabij de Maaldrift en Ro- zenweg, werd het paard tot beda ren gebracht. Het dier had aan zijn dollemansrit vier beschadigde be nen overgehouden, maar na be handeling door een dierenarts kon hij weer terug naar Noordwijk. Video, cheques en geld buit bij inbraak NOORDWIJK Bij een in- braak in een woning aan de Schoolstraat in Noordwijk zijn gisternacht een video, euroche ques, een portemonnee en een buskaart gestolen. De dieven kwamen het huis binnen door de achterdeur in te trappen. Daarna werd met een kaars in de hand de hele woning door zocht. Ook twee winkelpanden die in directe verbinding ston den met de woning werden doorzocht. Uit de een, een stof fenzaak, wordt niets vermist. Uit de tweede winkel, een han del in elektrische apparaten, werd de kassa 130 gulden lich ter gemaakt. 5SE De vreugde in bloembollensector over stijgende afzetcijfers is ng iet terecht. „Met loze te- 2 edenheid over weer zo- iel kilogram meer afrooien we onszelf zand de ogen". Dat zei gis- E^rmorgen P. Vermeulen, recteur van de Bond i an Bloembollenhandela- n bij de opening van de sde Midwinterflora in izig te houden, dat hij zelfs H| id overwogen bij de opening in de bloemententoonstelling n uitgewerkt pleidooi voor 2 zetbelemmering te houden. ver ging de Bondsdirecteur )g net niet. Wel zei hij met exportgroei die zich nu lordoet absoluut niet geluk- g te zijn. Een groei die voor door de lelie wordt veroor- akt J olgens Vermeulen is' van itwikkeling van nieuwe han- el geen sprake maar kan ten nzien van de lelie-export orden gesproken van pure imp. De oorzaak is dat veel veel nieuwe soorten ont ij aan. „De handel krijgt bij ■Urijze van spreken iedere drie ^minuten een zogenaamde n nieuwe leliesoort om de oren Midwinterflora nog tot en met zondag LISSE Luttele minuten nadat P. Vermeulen, directeur van de Bond van Bloembollenhandelaren, in scherpe bewoordin gen kritiek leverde op het toenemend aantal leliesoorten dat de markt overspoelt, opende hij de zesde Midwinterflora. Vermeulen deed dit door het dopen van een nieuwe lelie van de firma Vletter en Den Haan uit Rijnsburg. De nieuwe bloem kreeg de naam „Heraut". De bolbloemententoonstelling Midwinterflora is nog tot en met zondag te zien in de CNB-hallen aan de Grachtweg in Lisse. De tentoonstelling beslaat 1700 vierkante meter die zijn ingevuld door 75 inzenders. Er zijn tulpen, hyacinthen, nar cissen, lelies en bijgoed in volle bloei te zien. De openingstij den zijn tot en met vrijdag van half negen 's morgens tot tien uur 's avonds en in het weekeinde van tien tot vijf uur. De toegang is gratis. waar men geen andere weg mee weet dan maar te dumpen bij de grote lelielandèn, Italië voorop. De afnemers weigeren vervolgens vanwege teleur stellende resultaten een zinnig bedrag te betalen". Trekpaard De instelling van een ge bruikswaarde-onderzoek naar elke nieuwe soort die wordt gepresenteerd zou naar de me ning van Vermeulen het min ste zijn dat in de huidige situa tie geboden is. „De lelie is het enige trekpaard dat we op dit moment voor onze export heb ben. Dan moeten we wel tot bezinning komen voordat we dat beest in ademnood bren gen", aldus Vermeulen. De Bond van Bloembollenhan delaren-directeur zei het in dit verband geen slechte zaak te vinden dat Japan vooralsnog weigert de Stargazer, een be paalde leliesoort, te importe ren. Vermeulen: „Ik vind het nog zo gek niet dat wij nog wat geduld moeten oefenen om een deel van de produktie vrij te krijgen voor Japan. Niet omdat ik een tegenstan der ben van vrije invoer in Ja pan. Integendeel, maar omdat het er om gaat een profijtelijke markt te ontwikkelen en geen nieuwe dump. De moeite die wij ons moeten getroosten om de Stargazer aan Japan te slij ten, brengt ons hopelijk terug tot het principiële uitgangs punt dat een zich ontwikke lende markt, vooral een veel belovende, moet worden be handeld als een kasplant". Arbeid Een ander probleem dat Ver meulen in zijn openingstoe spraak aanstipte was de ar beidsvoorziening. Volgens hem wordt het de hoogste tijd dat de ondernemers zelf alter natieven aandragen om dit probleem het hoofd te bieden. „De sector moet zelf inititatie- ven ontplooien. We moeten even ophouden met kritiek le veren op de minister, stoppen met verwijten richting ar beidsbureau, ons misprijzen over de uitbundige sociale voorzieningen even voor ons houden. De tijd die vrijkomt kunnen we gebruiken om zelf voorstellen uit te werken. Ik zeg niet dat wij Onze kritiek moeten intrekken. Het meeste daarvan heeft grond. Ik vind het alleen onze eer als onder nemers te na om het maken van collectieve plannen voor ons probleem van iedereen te eisen behalve van onszelf. Om Polen blijven roepen, akkoord. Maar tegelijkertijd moeten we alternatieven hebben ontwik keld voor het geval ze niet ko men", aldus Vermeulen. Behalve het probleem in het gelegenheidswerk signaleerde de Bondsdirecteur ook een toenemend gebrek aan men sen voor het middenkader. Voor vertegenwoordigers bij voorbeeld moet de sector een toenemend beroep doen op buitenlanders. „Het is teleur stellend dat onze bedrijven kennelijk niet in staat zijn om te investeren in nieuwe men sen", aldus Vermeulen, die een pleidooi hield voor het oplei den van jongeren in de han del. Marktonderzoek Tenslotte pleitte Vermeulen in scherpe bewoordingen voor de instelling van een instituut dat zich met gericht marktonder zoek bezighoudt. „We zijn toe aan fundamentelere vragen dan hoeveel mevrouw Rimpi- liaien in Helsinki in de week van 6 tot J3 maart aan bloem bollen heeft besteed. Wie houdt zich, bij een voortdu rend oprukkende produktie, systematisch bezig met de markt voor al dat moois, met de ontwikkelingen in de afzet kanalen, in de distributiesyste men, in de logistiek? Waar is dat centrale punt dat trends in de afzet probeert op te sporen en dat zich bijvoorbeeld de wezenlijke vraag stelt hoe in de nabije toekomst bloembol len meten worden verpakt? Het is algemeen afzetbelang dat er een centrale komt die het vak hier verder helpt", al dus Vermeulen. LPHEN AAN DEN RIJN/NIEUWKOOP Zo'n 160 populie- ïn langs de secundaire weg 10 (S10) in Alphen aan den Rijn en i'euwkoop worden gerooid. De provincie begint half januari et dit karwei. De bomen worden gekapt omdat ze in slechte inditie verkeren en daarom een gevaar zijn voor het verkeer. et gaat om de bomen die staan langs het gedeelte tussen de ostkanaalweg en de Aarlanderveense Wetering in Alphen en uïsen de Elleboogvaart en de Nieuwveenseweg in Nieuwkoop, orig jaar bleek al dat de bomen kaprijp zijn. Tijdens de voor- arsstormen moest al een groot gedeelte worden gerooid, et verkeer zal enige overlast ondervinden van de werkzaam- eden, maar om die hinder zo klein mogelijk te houden worden e bomen buiten de spits, tussen negen en vier uur, gekapt. Voor et verkeer blijft één rijstrook over. r is een plan opgesteld om het bomenbestand langs de S10 te eijongen In het vooijaar worden op de vrijkomende plaatsen Dpulieren of essen geplant. :es jaar geëist voor overval 19- IEN HAAG/HAZERS- VOUDE „De juridische urn is 'diefstal met ge beld', maar ik noem het ever een laffe schurken- treek". Officier van justi- mr. J. van Ek liet er isteren voor de recht- iank in Den Haag geen tijfel over bestaan hoe ij dacht over de drie ïannen die een overval een bejaarde inwoner an Hazerswoude hebben ekend. [oewel de overval al werd ge- op 11 maart 1985, kon- fn de daders pas eind vorig 'ar na een aanwijzing van een pgever door de politie wor- en aangehouden. „Ik heb dus °g hoop dat misdaad uitein- dijk niet loont. De zaak heeft chter wel diepe sporen nage len in de kleine gemeen- L" van Hazerswoude", al- officier. Hij eiste tegen *'ee mannen uit Rijswijk van 1 en 34 jaar een gevangenis- raf van zes jaar onvoorwaar- dijk. Een 27-jarige Rijswijker oorde vier jaar cel eisen, te laatste hield buiten de 'acht in een auto, terwijl de wee anderen met bivakmut- !n over hun hoofd de woning an de 85-jarige man binnen jongen. In een Leids café hadden ze het gerucht opge- 'angen dat hij thuis zo'n vier °n aan contant geld bewaar de. Toen de bejaarde bewoner niet direct de sleutel van zijn kluis afgaf, maar zich verzette, begonnen de overvallers hem te mishandelen. Het slachtof fer liep daarbij een hersen schudding en diverse gebro ken ribben op. Hij werd door de overvallers geboeid met hondenriemen en opgesloten op het toilet. „Het is een won der dat hij het heeft over leefd", benadrukte de officier gisteren. Hij zei volstrekt geen geloof te hechten aan de ver klaringen van de drie ver dachten dat zij spijt hebben over hun gedrag. „In het tele visieprogramma 'Opsporing Verzocht' is de overval al op 2 mei 1985 aan de orde geko men. Oprechte spijt hadden ze dus toen al kunnen tonen in plaats van jaren later, kort voor de zitting. De verjaar dagskaart die het slachtoffer vorige maand heeft gekregen, was dan ook volledig mis plaatst". Advocaat mr. Heeren vond de geëiste straffen echter onaan vaardbaar hoog. „Zes jaar is een straf voor een ontvoerder van Heyneken", meende hij. Volgens hem was een straf van achttien maanden lang ge noeg voor de overval, waarbij de daders overigens bij lange na niet de vier ton buitmaak- ten waarop ze hadden gere kend. De bejaarde bewoner bleek slechts negenduizend gulden in huis te hebben. De rechtbank doet uitspraak op dinsdag 22 januari. Eerste Noordwijkmagazirie Noordwijks wethouder van toerisme P. Barn- hoorn nam gisteravond uit handen van VVV-di- recteur Marjolijn van der Jagt het eerste exem plaar van het „Noordwijkmagazine" in ont vangst. Dat gebeurde tijdens een bijeenkomst in het VVV-kantoor van de bloemenbadplaats. In het 64 pagina's tellende werk worden allerlei facetten van Noordwijk met wervende teksten en kleurenopnamen gepresenteerd. Het magazi ne heeft een promotioneel karakter en wordt naast de meer informatieve Noordwijkbrochure uitgegeven. Noordwijkmagazine wordt verspreid in een oplage van 150.000 stuks. Dit gebeurt onder andere via alle VVV-kantoren van Neder land en de buitenlandse kantoren van het Ne derlands Bureau voor Toerisme. Het blad is gra tis. FOTO: HENK VAN DEN ENDE IJsclub Zoeterwoude levert bijdrage aan tentoonstelling ZOETERWOUDE 'Winterse taferelen' is de titel van de expo sitie die vanaf morgen te zien is in de bibliotheek aan de Schen- kelweg te Zoeterwoude-dorp. De IJsclub Zoeterwoude, opgericht in 1895, levert belangrijke bijdragen aan de expositie. Zo zijn er oeroude schaatsen, antieke verwijzingsborden, baanbeveiligings- materialen, historische foto's, baanveegapparatuur en dergelijke te zien. De expositie duurt tot 4 februari. Dat is de dag waarop de ijsclub 96 jaar bestaat. De openingstijden van de bibliotheek én de expositie zijn: donderdag van 19.00-21.00 uur, zaterdag van 10.30-12.00 üur, maandag van 14.00-16.30 uur, dinsdag van 19.00- 21.00 uur en woensdag van 14.00-16.30 uur. Voorlichter in Nieuwkoop NIEUWKOOP De 27-jari- ge M. Broer wordt per 1 fe bruari de nieuwe gemeente- voorlichter van Nieuwkoop. Ze wordt voor 20 uur per week aangesteld. Broer is studente Nederlands en woonde 20 jaar in Nieuw koop. Toekomst bibliotheek nog steeds onzeker De toekomst van de openbare bibliotheek aan de Homeruslaan in Oegstgeest blijft onzeker. De vestiging, die onderdeel uitmaakt van het Rijnlands Lyceum is te klein geworden. De ge meente heeft geen geld voor uitbreiding of nieuwbouw, eventueel in combinatie met een milieu-educatief centrum. De verplaatsing van de bibliotheek naar een meer centrale lokatie is een wens die leeft bij het gemeentebestuur. Dat zal echter moeten gebeuren in het kader van de plannen voor de herinrichting van het centrum, plannen die nog niet concreet zijn. Bovendien is het Rijnlands Lyceum niet erg gelukkig met een eventuele verplaatsing, bijvoorbeeld omdat er investeringen in de bibliotheek zijn gedaan. In dat geval zal de school een schadeclaim indie nen. FOTO: HENK VAN DEN ENDE SASSENHEIM In Sas senheim wordt geen apart parkeerterrein voor vrachtwagens aangewezen of aangelegd. Volgens de gemeente is dat niet meer nodig nu voor de J.W. Frislolaan Willibrordus- laan, de voornaamste bron van klachten over gepar keerde vrachtauto's, een oplossing is gevonden. Van de 22 klachten die de po litie de laatste tijd over over last door in de straat gepar keerde vrachtauto's bereikten, bleken er achttien afkomstig geweest te zijn uit de omge ving Willibrorduslaan/J.W. Frisolaan. Met name een vrachtauto van de firma Kralt uit Rijnsburg bleek keer op keer de boosdoener. Overleg tussen de gemeente en de directie van het Rijns- burgse bedrijf heefy nu een op lossing voor het probleem ge bracht. Afgesproken is dat overdag niet meer in de straat zal worden geparkeerd en dat het parkeren 's nachts wordt beperkt tot maximaal twee keer per week. De overige tijd zal de vrachtwagen, zo is door de directie teoegezegd, worden geparkeerd bij het bedrijf in Rijnsburg. Volgens P. Broersen van de afdeling algemene zaken van de gemeente Sassenheim blijkt deze oplossing te werken. „Sinds december, toen we deze afspraak hebben gemaakt, zijn geen klachten meer binnen gekomen. Omdat hiermee het voornaamste probleem uit de wereld is, is de noodzaak voor de aanleg van een parkeer voorziening voor vrachtauto's in Sassenheim niet meer aan wezig. Doen zich in de toe komst andere problemen voor dan zullen we die steeds in eerste instantie proberen op te lossen door in contact te tre den met de bedrijven", aldus Broersen. Na 1 mei bekijkt de gemeente of deze methode af doende is. Aanvankelijk heeft Sassen heim wel gezocht naar de mo gelijkheid een eigen veracht- wagenparkeerterrein te creër en. Zo is contact gezocht met Voorhout en Lisse om te kij ken of van de parkeergelegen heid in die gemeenten gebruik gemaakt kon worden. Als ge volg van capaciteitsgebrek kon echter aan het verzoek tot on derhuur niet worden voldaan. Mocht in de toekomst toch een apart vrachtwagenparkeerter rein nodig zijn dan wil de ge meente het terrein aan de Oosthaven daarvoor openstel len. Op dit terrein worden vrachtwagens nu nog door middel van een hoogtebegren zer geweerd. Nieu wjaarscon eert De christelijke harmonie Crescendo geeft voor het eerst in haar 85-jarige be staan een nieuwjaarsconcert. Dat gebeurt vrijdagavond in de gereformeerde kerk van Sassenheim. In de traditie van de Weense concerten wordt een populair program ma uitgevoerd, met bekende werken van Joh. Strauss. Maar ook het moderne reper toire staat op het programma met werken van Sullivan, Jef Penders en John War rington. Aanvang acht uur, toegang is gratis. Film De film „Dead Poets Society" wordt vrijdagavond gedraaid in het Parkfilmhuis aan de Cornelis Geellaan 2 in Al phen aan den Rijn Aanvang half negen. moeten 6,50 betalen. VVN Een promotieteam van Veilig Verkeer Nederland brengt vrijdag een bezoek aan win kelcentrum Lange Voort in Oegstgeest. Het team. dat deel uitmaakt van het Pro vinciaal Overleg Verkeers veiligheid in Zuid-Holland, geeft informatie over alcohol en verkeer. Ansicht Prentbriefkaartkring De Bol lenstreek houdt zaterdag een verzamelbeurs. Dat gebeurt in De Eendenkooi aan het Kooikerspad 1 in Zoeter woude. Leden van de kring hebben gratis toegang. De beurs duurt van negen uur 's morgens tot half vijf 's middags. APPARTEMENTEN IN SEA PALACE RESIDENCE NOORDWIJK „De VVD heeft niet veel kant tekeningen bij dit plan. Dit appartementengebouw heeft allure, uitstraling. Het is een gebouw van hoge architectonische kwaliteit." Die lovende woorden werden gisteren geuit door de fractie voorzitter van de VVD, J. Smit bij de bespreking door de Noordwijkse commissie ruim telijke ordening van het bouw plan besprak voor het Gat van Palace. Het plan, ingediend door North Side Investments bv, voorziet in de bouw van 35 ap partementen in acht bouwla gen. Er komt een parkeerkel der, winkelruimte en 1000 vierkante meter is bestemd voor horeca-doeleinden. De naam van het gebouw wordt Sea Palace Recidence. De bouwkosten worden geschat op tien miljoen gulden. Alle commissieleden waren het er over eens dat het jam mer is voor de badplaats dat het „Gat" gaat verdwijnen. In de zomermaanden was het een bij uitstrek geschikje locatie voor evenementen. De CDA- fractie had volgens R. Dessing liever een hotel gezien op deze plek dan een appartementen gebouw. „Hotels geven het ge hele jaar werkgelegenheid en zorgen bovendien voor allerlei activiteiten in het dorp". Maar ook Dessing vond het ontwerp „fraai". Hij had wel moeite met de JcraPPe afstand tussen het nieuwe gebouw en de be staande bebouwing aan de Pa rallelboulevard. „Ik ben bang dat er een donker gat ont staat." Noordwijks belang had nage dacht over de invulling van het parkeerterrein op het Pa- laceplein. In de visie van deze partij moet er met het reste rende stuk van het plein zorg vuldig worden omgegaan. B. Cassee- van Noppen stelde voor het plein te overkappen. De overkapping zou parallel moeten lopen met het plafond van de parkeergarage van het Sea Palace. „Op die manier krijg je een mooi plein waar je bijvoorbeeld gezellige terrasjes kunt projecteren". Een aantal commissielden wil de antwoord op de vraag of de komst van de dure apparte menten ten koste gaat van de bouw van „gewone woningen voor Noordwijkse ingezetenen. „Het is een aardig plan, maar als dat zo is, dan wil ik er toch nog eens met mijn fractie over praten," aldus A. Prins (PvdA). De wethouder kon hem niet volledig geruststel len. Hoewel de provincie de regels inmiddels wat heeft aangescherpt, heeft Noordwijk tot nu toe op dat gebied geen problemen gehad. „Hoe deze kwestie afloopt kan ik niet precies voorspellen, maar wij zullen in ieder geval vasthou den aan het beleid van de pro vincie in het verleden," aldus Salman. ABP verhuurt toch woning Oegstgeest voor asielzoekers OEGSTGEEST Het Alge- meen Burgerlijk Pensioen fonds (ABP) is toch bereid een flatwoning aan de Tromplaan te verhuren aan de gemeente Oegstgeest voor de opvang van asielzoekers. Dat heeft het col lege van burgemeester en wet houders van Oegstgeest giste ren bekend gemaakt. Begin de cember dreigde het college de woning van het pensioenfonds te vorderen, aangezien langdu rige onderhandelingen geen resultaat hadden opgeleverd. Nu het ABP te kennen heeft gegeven toch te willen verhu ren heeft het college besloten de vorderingsprocedure op te schorten. De twee partijen zul len op korte termijn overleg voeren over de voorwaarden van de verhuur. Overeenstem ming wordt binnen twee we ken verwacht. Volgens de ge meente ziet het ABP de ver huur van de woning als een proefproject. Het pensioen fonds heeft het college ver zocht de onderhandelingen tussen het ABP en verschillen de overheden over vergelijk bare projecten te coördineren. Het ministerie van WVC deed een soortgelijk verzoek. De ge meente Oegstgeest zal gaarne een dergelijk initiatief nemen", B&W in een verklaring. De ge meente wil voorkomen aat straks alleen de woningbouw verenigingen de asielzoekers moeten gaan opvangen. Oegst geest streeft ernaar woonruim te te creëren voor zestig asiel zoekers (drie promille van de bevolking). Daarvoor is mede werking van particuliere be heerders noodzakelijk. On danks aanvankelijke toezeg gingen van het ABP, leverde twee jaar onderhandelen geer woningen van het pensioen fonds op. Daarom besloot de gemeente vorigd maand eer vorderingsprocedure te starten

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13