Rijnsburgse kater toont zich koppig K IJ K ■JJI.WU'IWillH SPORT Zaterdag 29 december 1990 pagina 13 RIJNSBURG Een jubileum dient gevierd te worden. Dat is duidelijk. Maar het is slechts weinig (voetbal)verenigingen ge geven een jubileumjaar met een landskampioenschap luister bij te zetten. Rijnsburgse Boys dus wel. Het twaalfde lustrum werd dit bijna voorbije jaar door de club van voorzitter Piet van Eg- mond gevierd met het behalen van de titel bij de zaterdagama teurs. Het amateurkampioenschap van Ne derland ging aan de Rijnsburgers voorbij. Maar dat dubbele verlies te gen 'zondaggigant' Geldrop deed er eigenlijk niet zoveel meer toe. Natuur lijk, het succes zou in geval van winst compleet zijn geweest. Maar de be langrijkste titel was wèl binnen ge haald. En: buurman Quick Boys was in de reguliere competitie op de val reep afgetroefd. Dat waren twee feiten die veel zwaar der wogen voor de gemeenschap in het bollendorp. Zwaar genoeg in elk geval om boven Katwijk een vliegtuig 'los' te laten met een vriendelijk be dankje aan de inmiddels bij Quick Boys vertrokken trainer Melbi Ra- boen. Deze had volgens velen Rijns burgse Boys mede in het zadel gehol pen door aan de vooravond van het beslissende Pinksterweekeinde het keurkorps van Quick Boys een presti- geslag met FC Den Haag 2 te laten uitvechten. Tweede titel Hoe dan ook: Rijnsburgse Boys profi teerde ervan en pakte voor de tweede maal in precies tien jaar eerste-klas- sevoetbal de afdelingstitel. In het sei zoen '83-'84 was de club immers ook al succesvol geweest. Met een mini mum aantal verliespunten en blessu res gebeurde dat toen, onder leiding van Arie Lagendijk, op superieure wij ze. Dat het deze tweede keer aanzien lijk moeizamer ging, deerde de vere niging van Sportpark Middelmors ab soluut niet. Het resultaat had immers het hele jaar al voorop gestaan? Trai ner Arie Kurver: ,,De groep was aan een kampioenschap toe. De manier waarop kon ons op dat moment echt niet meer schelen. In de voorgaande twee seizoenen hadden we met goed voetbal vier van de zes periodetitels gepakt. Maar we waren ook twee keer geen eerste geworden. Afgelo pen jaar speelden we inderdaad een stuk minder, maar uiteindelijk wel constanter dan de concurrentie. En het gaat uiteindelijk om de punten, nietwaar?". De groep was aan een kampioen schap toe. En Rijnsburgse Boys zo langzamerhand aan een vernieuwde, verjongde groep. Ook wat dat betreft kwam titel voor Rijnsburg net op tijd. Het kampioenschap verschafte be stuur en trainer zoveel krediet bij de achterban, dat de doelstellingen voor dit en volgend seizoen konden wor den bijgesteld. Akkoord, de vereni ging wenst nog altijd in de top mee te draaien, maar een kampioenschap hoeft nu niet per se te worden bin nengehaald. Bolwerk DIOK toonde zich ook het afgelopen jaar de sterkste in de vaderlandse rugby-competitie. De enige concurrent van betekenis, aartsrivaal Castricum, kon de Leidenaars niet van de titel afhouden. Leiden blijft dus voorlopig het rugbybolwerk van Nederland. F0T0; an0bé van „aasteren Er viel in 1990 heel wat te juichen voor Rijnsburgse Boys. Hier vieren Leon Vonk en Wim Hooymans een feestje in Numansdorp. De uitbeurt tegen NSW werd met 0-2 gewonnen, waardoor de zaterdagtitel definitief in Rijnsburg belandde. foto: henk snaterse Belangrijker is dat Rijnsburgse Boys zich in het seizoen '92-'93 presenteert met een groep die in staat moet wor den geacht zo'n vijf jaar in de absolu te top van het zaterdagvoetbal mee te draaien. Een groep waarin, als het even kan, de nodige 'echte' Rijnsbur gers moeten vertoeven. Gerard van Zuylen, secretaris sinds 'mensenheu genis', verklaart: ,,Het is inderdaad de bedoeling dat Rijnsburgse Boys op termijn minder spelers van buiten af en meer jongens uit het dorp zelf in de A-selectie krijgt. Het bestuur en de trainer hebben daarvoor een termijn van een jaar of twee uitgetrokken. Wat dat betreft is de verlenging van het contract van Kurver met twee jaar natuurlijk geen toeval. Ja, we geloven erin. Anders zouden we het niet pro beren. Of Rijnsburgse Boys ooit hele maal zonder 'buitenlanders' kan? Dat lijkt me sterk. Ik ken trouwens geen enkele amateurtopper die daarin slaagt". Door het verloop van de huidige voet baljaargang tot nu toe, is de ontwik keling op sportpark Middelmors enigszins in een stroomversnelling ge raakt. Tal van blessures noopten Kur ver van de nood een deugd te maken. Talent Peter van Duyn (de nieuwe laatste man voor de jaren negentig?) en vleugelverdediger Gert van Beelen vonden zichzelf al zeer geregeld in de basis terug. Ook de vorig jaar 'uit het niets' gekomen Jaco van Delft lijkt op weg naar een vaste stek, zoals de nu geblesseerde dorpsgenoot Dick Heemskerk die al enige jaren geleden afdwong. Met de deze maand geope reerde Martin de Louw en de al even naar zijn vorm zoekende Hans Zwaan kan dan van een redelijke Rijnsburg se inbreng worden gesproken. „Voor het mooie gaat het nu eigenlijk te snel", laat Kurver desgevraagd we ten. „Maar echte alternatieven zijn er niet. En er is natuurlijk geen betere manier om de kwaliteiten van een speler op een bepaald niveau te tes ten dan deze". Resultaat van dat alles is wel dat Rijnsburgse Boys voor de winterstop in een bepaald matige positie op de ranglijst is beland. De prolongatie van de titel mag gerust een utopie worden genoemd (daarvoor komt nu slechts het vijftal Katwijk, Quick Boys, IJssel- meervogels, DOS Kampen en Noord- wijk in aanmerking), maar ook de doelstelling 'meedraaien in de top' lijkt niet te worden gehaald. Van Zuy len: „Het lag natuurlijk niet in de be doeling zo ver weg te zakken. Maar hier is duidelijk sprake van over macht". Wat ook door Kurver wordt onderkend. De trainer uit Bergschen- hoek is bepaald niet pessimistisch als de rest van dit seizoen ter sprake komt. „We hebben met nogal wat te genslag te kampen gehad. Maar de stijgende lijn zit er weer in. Daarbij ziet het er naar uit dat ik na de win terstop weer over een redelijk fitte se lectie kan beschikken. Als dat zo is, zie ik Rijnsburgse Boys bij de eerste vijf eindigen. En meedoen voor de derde periodetitel. Ja, dat zou ik zeer prettig vinden. Ik moet er echt aan wennen om na al die succesvolle ja ren met Rijnsburgse Boys zo in de marge bezig te zijn". Come-back De mogelijkheid bestaat dat in die fit te selectie van Kurver dan ook weer een plek kan worden ingeruimd voor Huug Aandewiel. De aan zijn enkel geblesseerde Rijnsburgse gezichtsbe- paler van de jaren tachtig werkt met hoop op succes aan een come-back. Het zou voor Kurver en de zijnen een welkome aanwinst zijn. Want de doel stellingen mogen dan minder hoog zijn dan vorige jaren, de kater na het zo feestelijke jubileum toont zich deze jaargang wel heel erg koppig GERT-JAN ONVLEE Sprong De Stompwijkse schaatsster Lia van Schie kende een succesvol sportjaar. Haar debuut tijdens het toernooi om de wereldtitel schaatsen voor dames In Calgary was opzienbarend. Zij eindigde op een knappe achtste plaats in het eindklassement en verbeterde alle vier de nationale juniorenrecords Hiermee verwijderde Van Schie Yvonne van Gennip uit de boeken. foto sp snnistitel nationale tennistitel tot en met achttien jaar viel in 1990 ten ond( il aan Kees-Jan Schuilenburg. De Leiderdorper zorgde tevens /itsei,r een unicum door na de in 1984 veroverde titel bij de twaalf- ;t or gen ook die van de oudste leeftijdsgroep voor zich op te ei- j.®" i. foto: henk snaterse Jedefe-, '.-A - .v:.n <kig impioen igevi i weiS vierde het afgelopen jaar zijn rentree in de hoofdklasse. De iheld eg van trainer Ruud de Groot werd na de gewonnen wedstrijd en h en Hermes DVS onbereikbaar voor de concurrentie, ruik foto: andré van haasteren llsse overstap van Marcel Valk van UVS naar FC Den Haag is bij- n der succesvol verlopen. Zijn goede prestaties in het Zuider- •H|J k werden inmiddels beloond met een verbeterd contract. De 5St°l|Vaardige middenvelder uit Koudekerk lijkt zich definitief een 2r,n9ats te hebben verworven in het betaalde voetbal. foto: andré van haasteren „^ÊLAST _CONSUl Masterstoernooi, het afsluitend evenement van het Leidse jrant Tennis Circuit, kende in 1990 twee sterke B-winnaars, ri Bulters (foto) en Cindy Berkhout legden beslag op de titels. foto: andré van haasteren irmaat waterpoloërs van AZC uit Alphen kenden een heel succesvol Jrtjaar. Na zeven jaar werd weer een Europese bekerfinale ge lid. Vooral de overwinning op het Italiaanse Savona in de hal finale was een prestatie van formaat. In de finale bleek Parti- i Belgrado een maatje te groot voor de Alphenaren. foto: anp

Leidse Courant | 1990 | | pagina 33