1 Akkoord over herinrichting Middenwaard NAP 'I- Bouw kantoor op terrein Dierenweide van de baan Politie Zoeterwoude zoekt vrijwilligers voor verkeersfilm Dronken man met auto in de sloot ;iNOEN OMGEVING Ccidóc SoowMit VRIJDAG 28 DECEMBER 1990 PAGINA 11 A'adsleden iiidekerk jgen 6J ierscheiding (DEKERK AAN DEN I De raadsleden J. dergem (PvdA), J. der Vlugt (CDA) en /an Bostelen (CDA) en gisteravond door emeester J. Wage- de legpenning van it doemeente Koudekerk de reikt. Dit gebeurde is een druk bezochte jede ;e raadsvergadering eens het zelfstandige Kou- rk. •ie raadsleden kregen de ;v df ining omdat zij al vele ver gemeenteraadslid zijn. 0 0p Ier Vlugt spant de kroon hee ruim twintig jaar. Hij n he' gevolgd door Van Bos- gr met achttien jaar en duui 'ergem met zeventien Samen met wethouder M. v ïkamp (VVD) gaan zij in de nieuwe raads- staj ie van de gebeente Rij- ieid werd gisteravond ge il van J. Heemskerk verl). C- Huson (CDA), M. Ie i (CDA), R. Moonen F. Zandbergen (PvdA) VVD'ers C. de Jong en 'V0J n der Lelij. bes jtsketen rerzoek van Heemskerk en de ambtsketen, de ha- en andere aan het zelf- al ige Koudekerk herinne et nvoorwerpen aan het bi risch Genootschap ge in fiken. Hij kreeg hierin bij- geburan De Jong. Als voor in 1 de is gesteld dat het His- ;t di :h Genootschap de voor- 1 bi en in een kluis bewaart koilleen voor tentoonstellin- ecjëruit haalt. Dit omdat het risch Genootschap be lt over een onbewaakt ge waar soms dagenlang id komt. Bovendien in de voorwerpen nooit e nimmer vervreemden, het Historisch Genoot- ooit ophoudt te bestaan, en de voorwerpen bij de ,ente Rijneveld worden 1 aa! rgebracht. Van TIP euwbouw urs College gint over ukele weken •uifcsCHENDAM Bin- enkele weken wordt b Leidschendam de eer- paal geslagen voor de iwbouw van het Veurs ege. De stichtingskos- zijn, inclusief de ld, door het ministerie gesteld op bijna tien oen gulden. Architect ).A. Roosenburg. Het plex komt op bijna vierkante meter ld langs de Burge- ister Kolfschotenlaan Ie hoek van de Noord el. ge maand zijn nieuwe iem ingenprognoses, zowel de Organisatie Katholiek erwijs als van het ministe- verschenen waaruit bleek iet verwachte aantal leer- :n met honderd moet wor- vergroot. Om geen vertra- in de bouw op te lopen de bouwplannen gewoon nieuwe Veurs College [t 26 lokalen, inclusief ticumlokalen voor natuur- ie, scheikunde en biologie, ie en afzonderlijk informati- kaal. Voorts een grote aula circa 400 personen, bi- ^Iheek, gymzaal en drie stu- l! uimten voor leerlingen, n vide met een glazen pui V Ie bovenste verdieping zal veel licht zorgen. Veurs College werd in als noodhuisvesting en indance van het Sint Zijl rtenscollege in Voorburg iricht. Twee jaar later de school na een fusie de Petrus en Paulus-mavo Ie Rijnlandstraat in Leid- u indam, zelfstandig. Vier geleden werd door de S malige staatssecretaris me- iw Ginjaar-Maas toestem- g verleend om een begin ^es laken met de bouwvoorbe- i ing- ir het maken van een Zojstwerk in de 1%-regeling de Amerikaanse kunste- ,,p, nu in Amsterdam wo- vi de, John Blake worden getrokken. Vorige week '9-3 ft de aanbesteding plaats onden waarbij het Leid- indamse aannemersbedrijf schouten B.V. het laagst 't ingeschreven. eer moeilij HAAG Bijna veertig lent van de Zuidhollandse ijven heeft problemen bij vervulling van vacatures. bouw, de industrie en de en tuinbouw zijn de pro- )ublnen nog groter: daar kun- i. H' 50 tot 66 procent van de iuB 'ijven geen mensen krij- In vergelijking met twee geleden zijn de problemen enomen. In totaal gaat het zo'n 24.000 moeilijk ver- Leerlingen Bernardusschool opnieuw beste tafeltennissers ZOETERWOUDE De jeugd van de Zoeterwoudse basis scholen heeft gisteren gestreden om het tafeltenniskampi oenschap. Meer dan 50 jongens en meisjes waren in de Kla verhal present. Evenals vorig jaar waren de leerlingen van de Bernardusschool het meest succesvol. Voor de Klaver- weideschool was er een eervolle tweede plaats. De organisa tie was in handen van Henri van Teijlingen en Harold van Offeren van Tafeltennisvereniging Zoeterwoude. De uitsla gen: Groep 5: 1. Martijn de Rooij (Bernardusschool); 2. Mar cel Kort (Klaverweideschool). Groep 6: 1. Olaf Schuur (Kla- verweideschool); 2. Remon van Es (Klaverweideschool). Groep 7-A: 1. Vincent van der Plum (Corbuloschool); 2. Bas Korbee (Bernardusschool). Groep 7-B: 1. Peter van der Valk (Bernardusschool); 2. Eric Veloo (Bernardusschool). Groep 8- Meisjes: 1. Cynthia Vlasveld (Bernardusschool); 2. Leontine de Rooij (Bernardusschool). Groep 8-Jongens: 1. Sau Nguyen (Westwoudschool); 2. Marc de Man (Corbuloschool). Anderhalf jaar cel voor overval op kledingzaak DEN HAAG/SASSENHEIM Voor het plegen van een gewapen de overval op een kledingzaak in Sassenheim in oktober van dit jaar heeft een 24-jarige inwoner van Pijnacker 18 maanden gevangenis straf gekregen. Een derde van de straf is voor waardelijk. De officier van justitie eiste tijdens de vorige week gehou den rechtzaak twee jaar celstraf, waarvan zes maanden voorwaar delijk. De man pleegde de overval samen met een inwoner van Wateringen. De buit bedroeg 2.600 gulden. Dit was de dagopbrengst van de win kel. Voorwaardelijke celstraf voor mishandelen zoontje DEN HAAG/WOUBRUGGE Een 42- jarige ex-Woubruggenaar is gisteren we gens mishandeling van zijn zoontje ver oordeeld tot tien maanden voorwaardelij ke celstraf. Als bijzondere voorwaarde is gesteld dat hij zich onder toezicht van de reclassering moet stellen. Zonodig moet hij zich boven dien laten behandelen door een psychia ter. De man heeft zijn zoontje van zes jaar ernstig mishandeld, bedreigd met de dood en met zijn hoofd in een kussen gesmoord. Ten tijde van de gepleegde delicten woon de de man met zijn gezin in Woubrugge. De officier van Justitie eiste donderdag 13 december nog tien maanden waarvan zes maanden voorwaardelijk. Automobilist richt enorme ravage aan ALPHEN AAN DEN RIJN Een 23-jarige Alphense automobilist heeft gistermiddag een ware rava ge aangericht in de Raadhuisstraat. De man schrok van een medeweg gebruiker die met zijn auto een uitrit wilde verlaten. Als gevolg hiervan ramde hij eerst dc auto van de 72-jarige automobilist, waarna hij ook nog twee gepar keerde wagens ramde. Een straat naambord moest het eveneens ont gelden Door de botsing raakte de auto van de 23-jarige man totaal vernield en werden twee wagens zwaar en één licht beschadigd. Stoplichten werken niet: Alphenaar raakt gewond LEIDERDORP Een 71-jarige inwoner van Alphen aan den Rijn is gistermiddag gewond geraakt bij een aanrijding in Leiderdorp. Het ongeluk gebeurde rond half een op de kruising Engelendaal/provinciale weg 5. De Alphenaar reed over het Engelendaal en verleende geen voorrang aan een 32-jarige automobilist uit Leiden die over de provinciale weg reed. De stoplichten op dit kruispunt zijn al enkele da gen buiten werking vanwege een aanrijding die enkele dagen geleden plaats had. De Al phenaar is met onbekend letsel opgenomen in het AZL. De beide wagens raakten flink be schadigd en moesten worden weggetakeld. Tij dens dat takelwerk, ongeveer een uur na de aanrijding, vond een nieuwe botsing plaats. Een 20-jarige man uit Delft botste met zijn auto tegen de takelwagen. KOUDEKERK HELPT WINKELIERS KOUDEKERK AAN DEN RIJN De gemeente Koudekerk heeft met de winkeliersvereniging een akkoord bereikt over de herinrichting van winkel centrum Middenwaard. Koudekerk wil bovendien één ton die door de win keliers moet worden be taald, voorschieten. Door middel van zogenaamde baatbelastingheffing kan dat geld dan in de loop van de tijd weer terug worden gevorderd. Dit bleek tijdens de gister avond gehouden laatste raads vergadering van een zelfstan dig Koudekerk. De herinrichting moet het winkelcentrum een klant vriendelijker aanzien geven. Zo wordt het herbestraat en wordt het aantal parkeerplaat sen uitgebreid. Er komt ruimte voor 62 auto's, waarvan er 33 schuin geparkeerd moeten worden en de overige recht langs de weg. De raadsleden toonden zich ingenomen met de plannen. J. Wondergem (PvdA) sprak echter de vrees uit dat omwo nenden met bezwaren komen omdat maar één persoon, na melijk de vertegenwoordiger, van de plannen op de hoogte is gesteld en er nu toch schuine parkeerplaatsen komen. Ook C. de Jong (VVD) betreurde het dat er slechts één bewoner van de Bernardlaan de uitno diging heeft gehad om zich hierover uit te spreken. De hele operatie kost drie ton. Twee ton neemt Koudekerk voor haar rekening. De onder nemers van de zeven winkels en drie banken moeten het resterende bedrag ophoesten. Of de baatbelasting wordt in gevoerd, beslist de nieuwe ge meente Rijneveld. Wondergem vond het niet zinvol om er nu al een definitief besluit over te nemen. „We kunnen wel een besluit nemen, maar het is niet uitgewerkt. Laat Rijneveld dat maar doen. Als daar een plan ligt van drie ton, moet er toch drie ton op tafel komen. Het plan mag niet geamputeerd worden". De raadsleden gin gen akkoord met een intentie verklaring voor de nieuwe ge meenteraad van Rijneveld waarin staat dat als er een ver zoek van de ondernemers komt voor baatbelasting, de gemeente Koudekerk hiervan voorstander is. Drukke verhuizing tussen gemeentehuizen Rijneveld Terwijl half Nederland vakantie houdt, werd er gisteren en van daag druk verhuisd van de gemeentehuizen in Koudekerk en Benthuizen naar Hazerswoude. De verhuizing houdt verband met de samenvoeging per 1 januari van Benthuizen, Hazerswoude en Koudekerk tot de gemeente Rijneveld. Alle handelingen door ambtenaren en gemeentebestuurders zullen voorlopig in het ge meentehuis van Hazerswoude aan de Rijndijk plaatsvinden. „Alle Plas de bijna uitpuilende inboedel. Het gemeentebestuur van de nieuwe gemeente Rijneveld moet nog een beslissing nemen over de definitieve huisvesting en over de toekomstige bestemming van de gemeentehuizen van Koudekerk en Benthuizen. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Baby De Leidschendamse Kruis vereniging begint eind ja nuari voor mensen die hun eerste kind verwachten een cursus „Baby op komst". In zes bijeenkomsten van circa twee uur worden thema's behandeld als de zwanger schap, de bevalling, kraam bed en babyvoeding, de verzorging van de baby en de ontwikkeling in de eer ste drié maanden. Uiteraard wordt gelegenheid gegeven met lotgenoten te praten en wordt verdere informatie gegeven. De cursus begint dinsdag 22 januari en duurt tot eind februari in het wijkgebouw Noord aan Prinsenhof 9. De kosten be dragen voor leden f10 per persoon en voor niet-leden /25. Aanmelden voor 8 ja nuari: telefoon 320.92.84 (tussen negen en drie uur). Potatoes De formatie The Mashed Potatoes uit Noord wijk treedt maandagmiddag op .in het muziekcafé aan de Oude Haven in Sassen heim. De band is actief tus sen half vijf en zeven uur. Expositie De Pool Wieslaw Paprocki (ikonen), Ans Oosterbaan (kerstdecoraties van stro) en Wikky Duinhoven-Betram (edelsmeedwerk en siera den) exposeren nog tot en met 3 januari in Galerie Het Oude Raadhuis in War mond. Deze kerstexpositie is woensdag-, donderdag-, zaterdag- en zondagmiddag van twee tot vier uur geo pend. Tevens is een aantal handgeweven kelims (kle den) uit Albanië te zien en te koop. Expositie (2) In de polikliniek van het ziékenhuis Sint Antonius- hove in Leidschendam is van 3 tot en met 29 januari keramiek te zien van Char lotte van der Werf-van Zwanenburg en olieverven en aquarellen van Jac van der Werf. Charlotte van der Werf maakte eerst handge- vormde figuren maar de laatste tijd meer objecten en schalen, gedraaid of met ge mengde technieken opge bouwd. Jac van der Werf (64) komt uit Groningen waar hij zich indertijd naast zijn medische studie bezig hield met het ontwikkelen van de olieverf- en aquarel - techniek. Hij was lid van de Groningse kunstenaarsver eniging De Ploeg. Hij pro beert de pure, verstilde schoonheid van simpele dingen weer te geven. De toegang tot de tentoonstel ling is gratis. Nieuwjaarsconcert De organist Ronald de Jong geeft op nieuwjaarsdag een concert op het orgel van de Oudshoornse kerk in Al phen aan den Rijn. Ronald de Jong is als vaste organist verbonden aan de Ouds hoornse kerk. Hij geeft naast zijn maandelijkse con certen in de Oudshoornse kerk, orgelconcerten in het hele land. Van zijn spel zijn twee muziekcassettes en twee cd's verschenen. Deze zijn tijdens het concert te koop. Het concert begint 's middags om half vier en zal ongeveer een uur duren. De toegang is gratis. Klaverjassen Tafeltennisverening Avanti houdt morgenavond voor de elfde keer de open Hazers- woudse klaverjaskampioen- schappen voor vaste kop pels. Dit vindt plaats in de Avanti-hal aan Sportpar klaan 2 in Hazerswoude. Er wordt gespeeld over vier ronden voor de wissel beker en andere prijzen. De kos ten voor deelname zijn 15 per koppel. Aanvang half Voor inschrijving: 01728- 7177. i te vervullen vacatures in Zuid-Holland vulbare vacatures. De' cijfers staan in de provinci ale uitgave „Moeilijk vervul bare vacatures in Zuid-Hol land", waarin verslag wordt gedaan van een onderzoek on der 48.000 Zuidhollandse be drijven via een jaarlijkse en quête. De gegevens hebben be trekking op alle gemeenten in Zuid-Holland behalve Den Haag, Rijswijk, Voorburg, Leidschendam, Wassenaar, In het onderzoek is het aantal moeilijk te vervullen vacatu res vergeleken met het aantal werkzame personen in die branche. Daaruit blijkt dat re latief veel wervingsproblemen voorkomen in de papier-, kle ding-, metaal-, hout- en meu bel- en in de kunststofverwer- kende industrie, bij bouw- en bouwinstallatiebedrijven en bij de zakelijke dienstverlening. De verzamelde informatie geeft een gedetailleerd inzicht in de bestaande arbeidsmarkt knelpunten en kan op die ma nier helpen de inzet van ar beidsmarktinstrumenten (scholing, werkervaringsplaat sen) beter af te stemmen op de arbeidsmarktsituatie. KOUDEKERK AAN DEN RIJN De bouw van een kantoor-woonhuis op het gebied van de Dierenwei de in Koudekerk is van de baan. De raadsleden na men gisteravond het af wijzende voorstel van de commissie bezwaar- en beroepsschriften over. Bezwaren waren er gekomen van de actiegroep De Laatste Spriet, die hiervoor 130 hand tekeningen had verzameld. Samen met P. Vilé en J. Won dergem had De Laatste Spriet een bezwaarschrift ingediend. De commissie bezwaar- en be roepsschriften is van mening dat de raad bij het nemen van het voorbereidingsbesluit op 26 maart onvoldoende de be langen heeft afgewogen van enerzijds de heer Van Dijke, die daar het kantoor-woonhuis wilde laten bouwen en ander zijds van de inwoners van Koudekerk. Bovendien is de urgentie niet voldoende aange toond. Ook vindt de commissie het feit dat het bedrijf momen teel over onvoldoende ruimte beschikt, samen met de om standigheid dat vele pogingen zijn gedaan om vervangende woonruimte te vinden, op zich nog onvoldoende reden om aan het bouwplan mee te wer ken. CDA-raadslid G. van Bostelen erkende dat het geen haalbare kaart is om het plan uit te voe ren. Net als J. Wondergem (PvdA) vroeg hij zich af hoe het opknappen van de Dieren weide nu zal worden gereali seerd. Aanvankelijk was het de bedoeling dat het gebied zou worden opgeknapt met het geld dat vrij zou zijn gekomen als er een kantoor zou worden gebouwd. Opknappen Voor wethouder M. Ie Large kwam was dat geen probleem. „We zouden eerst door middel van de opbrengst het gebied gaan opknappen. Toen kwam De Laatste Spriet. Die zei dat ze dat zelf wel kon doen", zei ze terwijl ze naar de publieke tribune keek. „Maar waar zijn al die Sprietmensen nu? Ik zoek die Sprieten die beloofd hebben om de Dierenweide op te knappen", riep ze veront waardigd uit. „Maandag is mijn laatste dag. Ik neem con tact op met de voorzitter van De Laatste Spriet om zwart op wit te krijgen dat de Dieren weide met de inzet van de Koüdekerkse bevolking wordt opgeknapt". Hillegommer overlijdt aan gevolgen verkeersongeval HILLEG'OM Een 81-jarige Hillegommer is gistermiddag bij een verkeersongeval in zijn woonplaats om het leven ge komen. De man stond even na half drie te wachten voor de stoplichten bij het kruispunt Meerlaan/Hillinenweg toen hij werd overreden door een vrachtwagen. Over de juiste toedracht van het ongeval tast de politie nog in het duister. Niet uitgesloten wordt dat ook een personenauto bij het onge val betrokken was. De wagen zou de man eveneens geraakt hebben. De politie is op zoek naar getuigen. Zij kunnen bel len met tel: 02520-15555. Positief advies over vordering van woning OEGSTGEEST De woon ruimtecommissie van de ge meente Oegstgeest brengt een positief advies uit over de van het ABP te vorderen woning voor de huisvesting van asiel zoekers. Dat is de uitkomst van een besloten hoorzitting die de gemeente gisteravond heeft gehouden. Bij de proce dure rond de vordering van een woning hoort een dergelij ke zitting waarop de partij vanwie gevorderd wordt, in dit geval ABP, wordt gehoord. Na het positieve advies van de commissie is het nu aan bur germeester en wethouders van Oegstgeest de volgende stap in deze zaak te nemen. Bouwkeet brandt uit SASSENHEIM Een bouw keet op het terrein van kraan verhuurbedrijf Verschoor op de hoek van de Rijksstraatwe- g/Oosthoutlaan is gisteravond in vlammen opgegaan. Een ton die in de „portocabi ne" stond vatte vlam. Eerder was die ton gebruikt om hout in te verbranden. Men dacht dat het vuur was gedoofd en had de bak binnen gezet. De brandweer heeft de brand geblust. Koudekerk besteedt bouw 49 woningen in Hoogewaard uit KOUDEKERK AAN DEN RIJN Koudekerk gaat een samenwerkingsove reenkomst aan met de aannemer die 49 wonin gen aan de Hoogewaard gaat bouwen. De raad ging hier gisteren, met uitzondering van de PvdA-fractie, mee ak koord. Het bouwplan omvat zeven of acht woningwetwoningen, ze ven of acht premie-A-wonin- gen, tien woningen tussen 225.000 en 275.000 gulden, 15 woningen in de prijsklasse van 250.000 tot 295.000 gulden en negen woningen tussen de drie ton en 375.000 gulden. De wo ningen worden gebouwd in de Hoogewaard op het gebied van de tuindersbedrijven Lekx. Kosten In de overeenkomst is opgeno men dat de gemeente is gevrij waard van alle kosten en aan spraken. ,,Na vele contacten zijn we er eindelijk in geslaagd om straks te bouwen op deze gronden", zei wethouder M. Ie Large. „Dit is de mogelijkheid om te blijven bouwen voor Koudekerkers". Op verzoek van raadslid C. de Jong (VVD) wordt de realise ring van sociale woningbouw in het contract nog eens extra vastgelegd. Deze woningen kunnen pas worden gereali seerd als Rijneveld door de provincie de contingenten krijgt toegewezen. Le Large adviseerde de raadsleden die weer de nieuwe raadsperiode ingaan, om te pleiten voor toe wijzing van contingenten in dit gebied. „Wij hebben im mers een kant en klaar be stemmingsplan", aldus de wet houder die zelf uit de gemeen tepolitiek stapt. De eigen in woners en de economisch ge- bondenen krijgen de eerste zes maanden, nadat de eerste paal de grond is ingegaan, voorrang voor een woning. Vervuiling Le Large deelde mee dat er een schone-grondverklaring over het gebied binnen was gekomen. Dit naar aanleiding van de vraag van PvdA-raads- lid J. Wondergem over de mate van vervuiling omdat op de grond een bedrijf is geves tigd dat met insecticiden werkt. Ten noorden van het bouwterrein wordt een ont- sluitingsweg aangelegd. De Dierenweide moet hiervoor een klein deel van haar gebied inleveren. Wondergem vond dat er „niet ter elfder ure" een beslissing moest worden genomen over het aangaan van de samen werkingsovereenkomst. Met alleen de drie raadsleden van de PvdA-fractie tegen, werd het voorstel om de overeen komst met de aannemer aan te gaan, toch aangenomen. ZOETERWOUDE De politie van Zoeterwoude zoekt kinderen van de ba sisschool die willen mee spelen in een videofilm. De film gaat over het gedrag van jeugdige fietsers en fiets- sters in het verkeer van en naar school. Het is de bedoe ling in januari 1991 de opna men voor de film te maken. Er zijn twee voorwaarden om in aanmerking te komen als „acteur" of „actrice". De jon gens en meisjes moeten in groep 8 van de basisschool zit ten en tevens een goede, dege lijke fiets hebben. Opzet van de film is om de jeugd te laten zien hoe zij op drukke en/of gevaarlijke we gen en kruispunten toch veilig kan rijden. In het bijzonder de schoolroutes naar het voortge zet onderwijs komen aan bod. De opnamen vinden plaats on der toezicht van de rijkspolitie in Koudekerk, Hazerswoude, Benthuizen, Zoeterwoude en Leiden. De politie zoekt circa 40 kinderen die willen mee doen. Jongens en meisjes die zin hebben om mee te doen kunnen het politiebureau in Zoeterwoude (01715-1257, op werkdagen geopend van 9.00- 12.00 uur) bellen. Kinderen die uiteindelijk worden geselec teerd krijgen daarvan bericht en ook neemt de politie con tact op met de ouders. Het is ook mogelijk zich te melden bij het districtsbureau in Ha zerswoude, telefoon 01714- 15300, toestel 29, de heer Stou- AARLANDERVEEN Een auto bestuurd door een 21-jarige inwoner van Aarlanderveen is vanochtend op het Noordeinde in Aarlander veen in de sloot geraakt. Een passagier moest tnet nog onbekend letsel naar een ziekenhuis worden overgebracht. De man, die geen rijbe wijs heeft en gedronken had, maakte met de auto onverwachts een zwieper naar links. Alvo rens hij in het water belandde ramde hij een geparkeerde auto, waardoor nog twee auto's werden beschadigd. Ook een elektriciteitskast moest het ontgelden.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11