Voor Ronald Zoodsma is Beieren net Friesland 'ernix terechte winnaar van Leidse korfbalbeker WBL All Stars en Den Helder geven basketbalweek vaart Mijlpaal voor Action Skoatter Korfbal HAARLEM De negen de Haarlemse Basketbal Week is los. De WBL All Stars en Commodore Den Helder verzorgden op gis teren een perfecte demon stratie. Opwindend van de eerste tot en met de laat ste minuut, spannend tot in het merg. De Amerika nen wonnen, na verlen ging, in een heerlijke wedstrijd met 129-126. Voor spectaculair basketbal zijn reuzen geen absolute noodzaak. De All Stars van WBL (World Basketball Lea gue) zijn Amerikanen van 1 meter 95 of kleiner. De lilli putter-league is speciaal voor deze categorie spelers in het leven geroepen, omdat ze door hun gebrek aan lengte niet aan de bak kwamen bij de echte profs, de grote broers in de NBA. De Stars compenseren het ge mis aan een luchtmacht met veertig minuten in een- on waarschijnlijk hoog tempo hol len en draven, constant loeren op de fast break, zuiver schie ten van afstand, scherpe, strakke passing en een agres sieve verdediging over het hele veld. Spetterend basket bal als de tegenstander bereid is mee te hollen, mee te dra- Magnetisch Dat deed Den Helder. Met veel overgave. Beide ploegen hebben iets met elkaar. Weten elkaar op te zwepen tot aan trekkelijke spektakelstukken. Het was de vierde ontmoeting tussen beide ploegen in twaalf Erwin Hageman (Den Helder) in kansrijke positie in de wed- Qtriiri tfiinfin de WBL All Stars. maanden. De WBL All Stars trokken gisteren de stand ge lijk (2-2). Al bij de kennisma king vorig jaar Kerstmis in Oostende bleek de magneti sche werking. De WBL All Stars wonnen met twee pun ten verschil, twee dagen later in Haarlem nam Den Helder met één punt revanche door een onwaarschijnlijke drie- punte.r van Van Rootselaar in het slotsignaal. Afgelopen zondag won Den Helder voor de tweede keer. In Oostende werd het 125-121 na twee verlengingen. Het was de enige overwinning van de landskampioen in het Belgi sche toernooi, dat door de WBL Stars werd gewonnen. In de Kennemer-sporthal was voor 2000 toeschouwers sprake van een volstrekt gelijkop- gaande krachtmeting. Van het WBL-team, dat vorig jaar aan de haal ging met de hoofdprijs, waren nog slechts twee spelers over: aanvoerder Hughes en forward McDonald. Pollard, vorig jaar uitgeroepen tot de meest spectaculaire en meest waardevolle speler, vertoont zijn kunstjes bij werkgever Den Bosch. Bland, sterk onder het bord, werd geschorst nadat hij zijn clubcoach een klap op zijn hoofd had verkocht. Van de nieuwe lichting is Co- field een regelrechte aanwinst. De spelverdeler heeft NBA-er- varing bij de New York Knicks en Chicago Bulls. Te gen Den Helder scoorde hij 24 punten en gaf 11 assists. Hij werd overtroffen door Tho mas. De speler van Calgary '88 schoot 15 op 16 raak waaron der drie driepunters (35 pun ten). Vakwerk Bij Den Helder was de Ameri kaan Jerome onder de borden sterk. Hij werd topscorer met bounds. Te Velde (26), Van Rootselaar (22) en Cooper (17 plus 11 rebounds) leverden eveneens vakwerk af. De landskampioen nam in de eer ste helft elf punten voorsprong (35-24), maar was niet in staat die marge te handhaven. De WBL-express ging lopen en bij de rust was het verschil terug gebracht tot twee punten (63- 61). Na de pauze was de marge nooit groter dan vier punten. In de slotminuten kwam er geen licht tussen beide ploe gen. Mitchell had op 114-114 in de slotseconden de kans de strijd te beslissen, maar de bal gleed door zijn vingers. In de verlenging forceerden de Amerikanen op iets meer dan anderhalve minuut voor het einde de beslissing. Men nam vier punten voorsprong (127- 123) en bracht die vanaf de vrije worplijn tot een goed ein de. Den Helder's coach Ton Boot was teleurgsteld over de ne derlaag, maar tevreden over het spel van zijn ploeg. „Indi vidueel zijn de WBL-spelers drie klassen beter, maar wij merken elke keer weer dat hun spel ons ligt. We hebben slim gespeeld. Goed aangeval len, iets minder aan de verde diging gedaan. We kruipen uit het dal omhoog. De WBL is voor mij kandidaat nummer één voor de eindzege". Den Bosch leed zijn eerste ne derlaag. De ploeg maakte een ongemotiveerde indruk en verloor met forse cijfers van het uit Estland afkomstige Tallinn (74-94). Jos Kuipers bleef in trainingspak op de bank met maagstoornissen. De Amerikaan Pollard liep een enkelblessure op. Het verlies had geen konsekwenties. Bei de ploegen hadden zich al ge plaatst voor de halve eind strijd. Tallinn werd door de GELSENKIRCHEN Action Skoatter heeft bij wedstrijden in het Duitse Gelsenkirchen het eerste miljoen aan prijzen geld binnengehaald. Bereden door de Fries Appie Bosscha won de zevenjarige schimmel merrie de Grote Kerstprijs en verdiende daarmee 15.000 D- Mark (ruim 16.000 gulden). Het totaal aan prijzengeld kwam daarmee op 1.000.004 gulden. Een mijlpaal voor de Nederlandse drafsport. In Gel senkirchen werd Carisma Dar by, de grote rivaal van Action Skoatter, naar de tweede plaats verwezen. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van .Nootdorp (morgen om 18.00 uur) luiden: le koers: 1 Eminence. 2. Edje P. 3 Evert (7-8-10). 2e koers: 1 Colt Mauritz, 2 Elias. 3 Caroehe Hanover (3-1-10) 3e koers: 1. Borella W, 2 Dandy Loo, 3. Elderslatesman (9-3-1). 4e koers: 1 Drummer Girl. 2 Duke Ruimzicht. 3 Charme Troll (6-5-4). 5e koers: 1 Claudia's Dream, 2. Count Oostland. 3 Champ Halhnck (1-2-4). 6e koers: 1 Brenda Volo, 2 Casimir Durban. 3 Dorothe Pluto (2-5-10) 7e koers: 1 Bobby Buitenzorg. 2. Co loured Snow. 3. Albert Cathenna (8- 7-2) 8e koers: 1 Cora Dillon. 2 Boy Bui tenzorg. 3 Boy B (1-3-2). 9e koers: 1 Zmanza Princess. 2. Ar- hus Cede. 3 Charlotte Hanover 12-4- 1) 10e koers: 1 Zo Boy Rose. 2 Amazo ne Capello. 3. Dynamic Dutv (8-7-5). lie koers: 1 Suncrown, 2. Grinning. ;pORT/ LEIDEN EcidócSotvitmt donderdag 27 december 1990 pagina is JIDEN Pernix heeft voor eerste keer in haar bestaan Leidse Korfbalbeker be- achtigd. De ploeg van Rob emer won gisteren in een ierverende finale met 28-21 n De Danaïden, nadat zij in 1 halve finale met een ver- nging TOP had uitgescha- ■ld. De onttroonde tweevou- bekerhouder legde nog el beslag op de derde plaats ink zij 9-12 winst op Zuider- urartier, dat ondanks het ge- n vier basisspelers be- jorlijk voor de dag kwam. et zag er geruime tijd niet aar uit, dat de finale van het zesde bekertoernooi één van de beste wedstrijden uit het lo pende zaalseizoen zou worden. De Danaïden liep immers na een moeizame start (0-3) regel matig scorend uit naar 12-5 door toedoen van Eric Krom hout (3), Barbro Heyman, Paul HUsken, Heiko Locher, Eric Peters (2) en Annemarie van Dijk. Zij had met veertien mi nuten te gaan met 15-10 nog altijd een behoorlijke voor sprong, maar daarna stokte de aanval. „Pernix was in het eerste half uur niet zoveel minder dan De Danaïden, alleen hadden zij meer geluk bij het schieten en bij het afvangen van schoten, die van de korf weg stuitten. Dat was in de tweede helft precies andersom en het is onze verdienste geweest, dat wij dat geluk zelf afgedwon gen hebben", oordeelde trainer Rob Siemer achteraf. Zijn vol gelingen toonden inderdaad veel mentale veerkracht te hebben, want Robin Arnoldus, Kees Hortensius, Casper de Rooy (2), Lian Tieleman, Eri- ka Velders en Heieen Zuur mond brachten in één ruk de stand van 15-10 naar 15-19. Dat was voldoende om De Da naïden te ontmoedigen en in de resterende drie minuten liep de score enkel nog op tot 18-21 Met Pernix kreeg het toernooi in de volle Vijf Meihal een te rechte winnaar, want zij had ook in de halve finale tegen TOP voor spektakel gezorgd. De oranjekragen waren uit op revanche voor de 14-11 neder laag in de finale van vorig jaar en namen resoluut met 2-7 de leiding. De bekerhouder uit Sassenheim zette onder aan voering van Anne van der Zaag. vijfmaal scorend, de ach tervolging in en haakte in de slotminuut aan: 12-12. In de verlenging leek Kees Horten sius met twee strafworpen zijn ploeg over de streep te trek ken (13-15), maar Gerco Lan- gelaan en Aad Wiegerink maakten eerst nog 15-15, voor dat Erik Velders weer in de laatste minuut de beslissing forceerde: 15-16. Minder enerverend plaatste De Danaïden zich voor de fi nale, omdat Zuiderkwartier met vier invallers te weinig teamverband had. De verlie zend finalist van 1988 liep ge makkelijk uit naar 12-6, waar na het nog 12-9 werd. In de verliezersronde ging Zuider kwartier de strijd aan met TOP in de gedachte, dat zij te gen haar twee klassen hoger spelende tegenstander niets te verliezen had. De blauw-gelen hielden tot 8-8 kranig bij, maar vervolgens werd met 9- 12 het standsverschil toch wel duidelijk in de score. Het toernooi om de Leidse Korfbalbeker zal ook in 1991 gehouden worden. Dit werd bij de huldiging van Pernix bekend gemaakt door het or ganisatiecomité. De huidige formule met voorronden vóór het begin van de zaalcompeti tie en een eindronde op twee de kerstdag blijft daarbij ge handhaafd. Net als vorig jaar zal de bekerwinnaar van de Leidse regio een wedstrijd spe len tegen de bekerwinnaar uit de Haagse regio om het bezit van de Supercup. Pernix speelt in dit verband op woensdag 6 maart 1991 tegen Fortuna in de Vijf Meihal. Vo rig jaar moest TOP zich in de eerste finale om deze beker gewonnen geven tegen Die Haghe. Hans Wesseling winnaar van kerstcross Meerburg ZOETERWOUDE Hans Wesseling uit Noordwijk is gis teren winnaar geworden van de 19e editie van de kerstcross van de Zoeterwoudse voetbal vereniging Meerburg. De at leet van de Bataven kende Jshockeyers onwel oor koolmonoxyde t dweilmachine 'RDRECHT Een te grote itstoot van koolmonoxyde uit "in van de twee dweilmachi- is er de oorzaak van dat indagavond twee ijshockeys- ;lers van Triantha Assen on- rel werden na afloop van een 'edstrijd in de Dordtse Irechtsteden-hal. Dit is geble- en uit metingen van de Tech- l_ ische Milieudienst Drechtste- en. In het bloed van de ijs- ockeyers is een verhoogd 1 oolmonoxydegehalte gecon- J5! ateerd. Meerdere spelers van ssen kampten met klachten a afloop van de wedstrijd te- ïn Lavold Lions in de tweede ivisie van de nationale com- ïtitie. De twee ijshockeyers loesten voor onderzoek naar et ziekenhuis. Zij zijn inmid- els weer thuis. Volgens de di- icteur van de ijsbaan, F. van ijnatten, werden juist de gas- iri uit Assen niet goed omdat tocht in de ijshal in de rich- ing van hun kleedkamer tond. Daarbij kwam dat ze zo ort na de wedstrijd nog veel lurstof gebruikten en daar- M oor eerder in de problemen kwamen. De gewraakte ijsma- i reparatie. fan Doorn wint, »an Rees derde WALKENSWAARD Gert- «Jan van Doorn heeft een ipvolle seizoenstart ge- lakt. Bij de traditionele •erstcross in Valkenswaard •.Jeheerste de Brabander op zijn ieuwe Honda-machine beide Ranches in de 250cc-klasse. k' De Belg Marnix Bervoets werd from Vee^e- voor Leidschendam- ier Remy van Rees. Voor - fan Doorn is 1989 een zwarte eriode in zijn loopbaan. Moto- sche problemen speelde hem et hele seizoen parten waar- oor hij bij de strijd om de we- eldtitel geen moment in beeld lllll wam. De overstap naar Hon- a heeft hem goed gedaan. In et aanvankelijk mulle zand Valkenswaard, waar de ve- ttten John van den Berk en ive Strijbos zich onder de 111-30 kijkers mengden, reed hij slechts één concurrent, zijn club- én plaatsgenoot Jan Ver loop die met minimaal verschil tweede werd. Bij de vrouwen ging de zege met overmacht naar Herma Beerlage uit Lei den. Haar voorsprong over de tien kilometer bedroeg bijna vier minuten op Gonnie Wensveen uit Leiden. Ondanks de slechte weersge steldheid kwamen 358 deelne mers aan de start. Meerburg voorzitter Jos Silverentand had de atleten en trimmers nauwelijks laten vertrekken of Pluvius trakteerde hen op een koude regenbui. Toch was dat niet het ergste. De wind was een grotere spelbreker. Kat- wijker B. van der Plas nam di rect de kop met Hans Wesse ling en Jan Verloop in zijn kielzog. Van der Plas won de vijf kilometerloop voor John van Wieringen uit Hazerswou- de. Wesseling en Verloop waren op dat moment op de helft, na zes kilometer nam Verloop een voorsprong maar zijn plaatsgenoot Hans Wesseling slaagde erin terug te komen. Zij aan zij streden de Bataven- atleten. In de slotmeters was het Hans Wesseling die zijn medevluchter achter zich liet en met twee seconden voor sprong de meet passeerde. Bij de vijf kilometer vrouwen zegevierde E. van den Berg uit Amsterdam gevolgd door de Voorburgse Gerda Koene. Bij de meisjes t/m 15 jaar pakte Mariska Baars (Nieuwveen) de zege voor Mariola Zwaan (Lei derdorp). Ruud Leugering (Leiden) won bij de jongens t/ m 10 jaar. Raymond Pet (Al phen aan den Rijn) was de snelste bij de jongens van lit/ m 13 jaar terwijl Eelco Hoog- vorst (Leiderdorp) nummer één werd bij de 14 t/m 17-jari- gen, Arie van Tol (Wassenaar) won bij de veteranen met Van Driel (Leiderdorp) -op 14 se conden als tweede. Snelste Meerburger was Gerard van der Klauw. De jeugdbokaal kwam in bezit van het Cl voetbalteam. Uitslagen: 5 kilometer: vrouwen: 1. E. v.d. Berg (Amsterdam) 23.17 minuten; mannen: 1. B. van der Plas (Katwijk) 17.47 minu ten. 10 kilometer: vrouwen: 1. Herma Beerlage (Leiden) 41.59 minuten; mannen: 1. Hans Wesseling (Noordwijk) 34.58 minuten; veteranen: 1. Arie van Tol (Wassenaar) 37.45 mi- Dood tegemoet Zozo Oldeson liep gisteren tijdens de Grote Kerstprijs, op de renbaan in Hilversum, de dood tege moet. Voor de start sloeg het paard op hol waarbij pikeur A.O. de Wrede van de sulky werd geslin gerd. Het dier raakte verstrikt in de teugels, brak een been en moest ter plaatse door een dieren arts uit zijn lijden worden verlost. FOTO'S: anp LEIDEN Korfbal: zaterdag: SIOS-TOP en Pernix-Tjoba (Vijf Meihal, 14.30 uur) en zon dag: KNS-Ados (Apollohal, 15.45 uur). Standen zaalkorfbalcompetitie seizoen 1990-1991: Overgangsklasse C: DEVD 6-8, BW Heerenveen 6-7, TOP 5-6, SIOS 5-6, Futura 6-6, Het Zui den 6-6, Groen Geel 6-5, Asko Eerste klasse E: ZKC '31 6-12, Vlaardingen 6-12, Sporting West 6-6, Achilles 6-6, Water vliet 6-6, Roda 6-4, Fides Pacta 6-2, Waterland 6-0. Eerste klasse F: De Danaïden 6-12, HKV 6-9, Blauw Wit '51 6-7, Ons Eibernest 6-7, Hoog vliet 6-5, Rozenburg 6-3, Vriendenschaar 6-3, Rotter dam 6-2. Eerste klasse G: Fiks 6-11, Oranje Wit 6-8, KOAG 6-8, VEO 6-7, Albatros 6-6, Pernix 6-4, ONDO (sGr) 6-3, Tjoba 6- 1. Tweede klasse E: Excelsior (H) 6-12, Victoria 6-10, Zuider kwartier 6-7, Koog Zaandijk 6- 6, Archipel 6-6, Celeritas 6-5, Olympiaan 6-2, EKVA 6-0. Tweede klasse F: KVR 6-8, Avanti 6-8, TOV 6-8, De Alge mene 6-8, KIOS 6-8, DKV (D) 6-5, Crescendo 6-2, Phoenix 6- 1. Derde klasse I: Atlantis 6-12, RDZ 5-7, Vriendenschaar (B) 5-7, Tempo 6-6, SEV 6-5, Viko 6-4, Weidevogels 6-2, Jodan Boys 4-1. Derde klasse K: Ados 6-9, OKV 6-9, KNS 6-9, BFC 5-8, Nieuw Flora 7-8, Zaandam Zuid 7-6, Stormvogels (U) 6-3, KCN 6-2, Heemskerk 6-2. Derde klasse M: ADO 6-11, Velocitas 6-9, TOP (A) 6-8, Olympia 5-7, Oranje Nassau 5- 4, ONDO (M) 6-3, Stormvogels (W) 6-2, NIO 6-2. WEEK Na de keuze an volleyballer Ronald oodsma voor München rapte collega Ron Zwer- er dat de Fries spoedig du uitdijen door de con- ïmptie van „Bier und ratwurst". Na enkele laanden bij TSV Mil- ertshofen voelt Zoodsma ch echter thuis in Beie- heeft hij nog geen ,'orst geproefd en is hij ;lfs twee kilogram lich- r dan voorheen. jodsma is een zorgeloos type. ij heeft, is hij eerlijk, weinig oblemen meegemaakt in 24 ar en houdt van gezelligheid. Is lid van de Nederlandse oeg verliet hij tijdens lange uitenlandse reizen geregeld et hotel, als anderen op hun amers praatten of sliepen. Hij laakte een lange wandeling zocht vertier „Ik ga achter et behang als ik twee weken hotelkamer moet zit- :n". aldus de Duitse Fries, nkele weken in München ing hij mee naar de oktober- lesten In een tent met 8.000 illende Duitsers leegde hij te eel literpullen bier. Na een olie rit in de achtbaan gingen meter gestrekt. De baas an de schiettent nam zijn ge neer af omdat hij de hoofd- rijs raakte, een pluche beer. rainer, spelers en vrouwen aan allen mee op dergelijke itstapjes. „Dat kan, we spelen it niet minder. De volgende g op de training worden ge- ton de teugels aangetrokken, heb gezelligheid nodig. Een tamkroeg, een beetje hoempa- dan zit je goed in Mün- leergierig lilbertshofen is ambitieus en eeft een rijke sponsor, Ulrich ackershof, die met zijn be- rijf Bax (eigendom van het lederlandse Bührmann-Tette- ade) in kantoor-systemen andelt. Zoodsma wordt opge- Ronald Zoodsma: ,,lk heb ge zelligheid nodig". foto: anp leid tot manager en is de vol leyballende leider, de vedette uit het buitenland. „Met mijn vierentwintig jaar hoor ik bij de ouderen. De groep is leer gierig. Wij willen naar het ni veau waar jij vandaan komt, zeggen de spelers. Ik ben een voorbeeld en kan me geen fouten permitteren. Het ni veau gaai met sprongen voor uit". Ronald Zoodsma zegt hard te zijn voor zichzelf en de ande ren. Trainers maakten hem hard: Abe Meininger, Paul van Sliedrecht, Arie Selinger. Aan z'n vader had hij een goe de. De middenspeler: „Als ik dacht dat ik vreselijk goed had gespeeld, zei hij altijd: je moet niet één keer, maar altijd goed zijn". Alle elf competitieduels wer den tot nu toe gewonnen, in het Europese toernooi van de bekerwinnaars zijn de laatste acht bereikt. Laatstelijk tegen Nendori Tirana uit het politiek onrustige Albanië. Bij die wed strijd hoort een verhaal. Zoodsma is een bluffer, hij vertelt wel eens een sterk staaltje aan de bar, maar deze anekdote is waar gebeurd, ver zekert hij. Om een langdurig verblijf in het afbrokkelende stalinisti sche bolwerk te voorkomen, huurde de club een privé-jet. 's Morgens stapte de ploeg in, sommige leden al in trainings pak. In een hotel werden de meegebrachte lunchpakketten verorberd. Nendori werd op gerold en ongewassen keerde Milbertshofen huiswaarts. Via één hindernis. Het vlieg veld was al verlaten, helemaal donker. Zoodsma: „De man die de lichten moest aandoen, was al naar huis. We hebben een uur gewacht en de manager moest achthonderd dollar afte kenen voor het licht." La chend: „Dat is toch al gauw veertig dollar per lamp". Bij aankomst in Tirana was de ploeg trouwens geschrokken. „Aan een paal, twintig meter naast de landingsbaan, hing een man. Opgehangen. We trokken wit weg. Het was echt geen pop. Vraag maar aan de trainer". Terug in München was slechts even tijd voor plaatsvervangende schaamte. Het autobusje stond keurig klaar om de heren volleybal lers verder op weg te helpen. Beieren is net Friesland, vindt Zoodsma. Chauvinistisch, vriendelijk, netjes, punctueel. Bovendien is de onderlinge af stand goed te doen. 's Nachts, met een Porsche, 900 kilome ter in vijfeneenhalf uur. „Met een baksteen op het gaspe daal" Hij houdt het in Mün chen best vijf jaar uit en hoopt later met de opgedane kennis een bedrijf op te bouwen. Weet eigenlijk al, dat het lukt. „Ik heb zelfvertrouwen. Als ik ergens voor werk, haal ik het. Ik voel ook nooit druk in wed strijden". Breuk Zijn eerste gevoel na de spec taculaire nederlaag van Ne derland tegen Cuba tijdens het WK, was dat het met hem, Rob Grabert en Peter Blangé wel was gelukt. Het trio was in juli uit de ploeg gezet. Op de dag van de breuk had Zoods ma al vóór de training tegen trainer Brokking gezegd dat het zijn laatste zou zijn. Hij zag de bui hangen. „Ik kan het nog niet begrijpen. Tegen R<?b en Peter werd gezegd: jullie mogen niet mee naar het WK. Ze zijn als kleine jongens bui ten de deur gezet". Zoodsma koos voor zekerheid in Duitsland: volleyballen en werken. Vanwege de sport maakte hij zijn studie niet af. De opleiding die hij nu geniet is een unieke kans maatschap pelijk te slagen. Bovendien heeft hij een dagtaak nodig. „Bij het Nederlands team la gen we vaak midden op de dag te slapen. Nu moet ik trainen en werken. Het zijn lange da gen, maar voor mij is dat be ter. Het was een mooie tijd, maar ik voel nu meer dat ik een doel heb". Hij is niet rancuneus, weet dat zijn huidige status grotendeels te danken is aan de opleiding in Amstelveen. Als hij tijd heeft, bezoekt hij het toernooi in Apeldoorn deze week. Even kijken hoe het gaat met de jongens. „Ik hoop dat ze resul taten blijven behalen". Toekomst De Fries ziet weinig toekomst voor het huidige systeem met de nationale ploeg in Neder land, van spelers die niet in een nationale competitie uit komen. Hij hoorde dat ver schillende kandidaat-interna tionals zich afmeldden voor proef-trainingen, omdat ze eerst hun studie willen afma ken. Zelf stopte hij wel met le ren. „Maar nu zou ik het ook niet doen. Het team is niet meer wat het was". „Het systeem past ook niet bij de Nederlander. Die is te nuchter. Een Nederlander doet niet als een blinde hond alles wat iemand anders zegt. Een Cubaan vindt het prachtig om hier vijf keer tegen ons te spe len. Hij is dan een tijdje weg uit zijn land. Ik had het na twee duels meestal wel gezien. Dat komt ook omdat je hier al les hebt. Een huis, auto, café, voetjes op de bank en een zak

Leidse Courant | 1990 | | pagina 15