voor toewijzen van woningen PvdA Sassenheim wil regels Contract met Zeebad wordt niet verlengd College Noordwijkerhout opent woonwagenkampje Sassenheim stimuleert ophalen van oud papier Hondenbezitters in Noordwijk pleiten voor uitlaatplaatsen ;EIDEN OMGEVING ËoidóeCowiant woensdag 19 december 1990 pagina 17 Inbraken op bungalowpark NOORDWIJKERHOUT In bungalowpark Sollasi aan de Duinschoten in Noordwijkerhout is gedu rende de afgelopen dagen twee maal ingebroken. Tus sen vrijdag 14 december en gisteren werden uit een van de woningen een zak lamp, een Arabisch mes en levensmiddelen gestolen. De dieven kwamen binnen door een slaapkamerraam open te breken. Op dezelf de wijze werd in de nacht van maandag op dinsdag bij een andere bungalow inge broken. Hier werd echter niets ontvreemd. Raad Valkenburg betaalt pakketten VALKENBURG De ge- meenteraad van Valkenburg stemde gisteren in met de fi nanciering van 100 voedselpak ketten voor Roemenië. Dat ge beurde op voorstel van CDA'er Dijkhuizen. Hij stelde dat de Stichting Oost-Europa niet vol doende pakketten kan verza melen voor het dorpje Colesta. De stichting vertrekt over tien dagen met ongeveer 500 pak ketten naar Roemenië. De ex tra uitgave kost Valkenburg 2.500 gulden. Voorts stemde de raad in met een subsidie van één gulden per inwoner aan de Stichting. Dit is een bedrag van 3.250 gulden. 7roeg vuurwerk Gemeente Noordwijk daagt Duijndam voor de rechter SASSENHEIM PvdA- ractieleidster J. Hens- Itens heeft er gisteren bij iet Sassenheimse college up aangedrongen regels op te stellen die kunnen worden gehanteerd bij de toewijzing van woningen aan ambtenaren. Hens kens doelde hierbij op de loting voor vrije-sectorwo- ningen op het voormalige Poluvroomterrein in Post- v/ijk, waarvoor op 27 no vember een vijftigtal ge gadigden in het gemeen tehuis bij elkaar kwam. Twee van de betreffende acht woningen waren echter al toe gezegd aan twee leidinggeven de ambtenaren. Wethouder N. Wagenmakers merkte bij de loting op dat het ging om be loftes die gedaan werden tij dens de vorige raadsperiode. Henskens stelde gisteravond aan het slot van de raadsver gadering de vraag: „Welke cri teria legt de gemeente Sassen- heim aan bij het toewijzen van huizen aan ambtenaren? Ik krijg boze reacties van burgers en dat is gerechtvaardigd want deze handelwijze lijkt op wil lekeur". Burgemeester H. de Jonge die zich door de afwezigheid van Wagenmakers genoodzaakt zag opheldering te geven schaarde zich achter het eerder naar voren gebrachte standpunt: „Wij voelden ons als college verplicht de eerder gemaakte afspraken na te ko men en zoiets doet men soms om goede ambtenaren binnen zijn deuren te krijgen". De Jonge deed vervolgens de toe zegging erop toe te zullen zien een duidelijker beleid in de woningtoezegging tot stand te zullen brengen. De CDA'er Th. van der Plas was het niet eens met de PvdA. „Het is nu al de tweede keer dat mevrouw Henskens de vinger op deze zere plek heeft gelegd, dat doet ze klaar blijkelijk voor de publieke tri bune". Burgemeester de Jonge nam het echter op voor de progressieve woordvoerster: „Ze heeft alle recht in deze openbare vergadering uitleg over deze kwestie te krijgen". Henskens motiveerde: „Als er verontruste geluiden uit de burgerij komen moet ik daar aandacht aan besteden; ik zit hier tenslotte niet voor niks, maar voor de belangen van alle burgers en met name voor die van zo'n 1100 PvdA'ers". Burgemeester H. de Jonge merkte tot slot op dat er twee bezwaarschriften bij het colle ge zijn binnen gekomen waar in protest wordt aangetekend tegen een vermeende voor keursbehandeling van ambte naren bij woningtoewijzing in Postwijk. stap naar de rechter getuigt van een puur zakelijke bena dering, iets wat de PvdA vol gens haar al jaren nastreeft. „Wij moeten proberen Club'68 alsnog in handen te krijgen", aldus Voorham. De kwestie rond de bar-dan- cing dateert van enkele maan den geleden toen de wethou ders J. Barnhoorn (NB) van toerisme en financiën en V. Salman (CDA) van ruimtelijke ordening onderhandelingen met Duijndam openden. Doel was sanering van de bar te be werkstelligen. Overigens ging het verzoek om te onderhan delen van Duijndam zelf uit. Samen met Hema-eigenaar J. de Boer, die het niet ver van zijn zaak gelegen pand graag wilde hebben, bracht de ge meente een zodanig bod uit dat aan alle voorwaarden van Duijndam werd voldaan. Groot was dan ook de conster natie toen niet lang daarna bleek dat Duijndam zijn aan delen in de bar-dancing had overgedaan aan zijn bedrijfs leider en de transactie dus moest worden afgeblazen. Gemeenteadvocaat J.G. Geel kerken vindt dat er kans is via de rechter alsnog nakoming van de mondelinge toezegging af te dwingen. B. Cassee-van Noppen (NB) vroeg zich af of het niet mogelijk was geweest via andere wegen tot een ver gelijk te komen, maar erkende toch dat het goed is, als twee partijen met elkaar in onmin zijn, dat er een rechter is om te bemiddelen. Ook A. Ouwe hand (GL) zei het te betreuren dat een ander niet in goed overleg geregeld kon worden maar steunde het college-voor stel om de rechter in te scha kelen van harte. Van der Sluijs benadrukte dat de ge meente altijd bereid blijft om opnieuw met Duijndam een gesprek aan te gaan. De ge meente wil graag dat de bar- dancing uit de Hoofdstraat verdwijnt omdat de horeca-ge- legenheid in een woon/win kelkern ligt. NOORDWIJK Een groep verontruste hon denbezitters wil uitplaat sen in Noordwijk. Zij bo liden de gemeenteraad gis- /t teren een brief aan waar- wordt gepleit voor de aanstelling van een coör- - dinator die in overleg met i-de Noordwijkse wijkvere- 11 nigingen uitlaatplaatsen /s moet gaan aanwijzen voor ƒ2 honden. groep vroeg al eerder aan dacht voor het hondenbeleid de badplaats. In juni en juli vonden er gesprekken plaats net gemeente-ambtenaren. Er Werden drie hoofdpunten ge formuleerd die aan het college zouden worden voorgelegd. Zo willen de hondenbezitters ook de zomer hun hond op het ic/er|ij strand kunnen uitlaten zonder daarvoor eerst enkele kilome ters door de duinen te moeten als er een totaalplan wordt ontwikkeld, in samenspraak met de wijkverenigingen. Met ongeloof en verbazing heeft de groep onlangs kennis genomen van het feit dat de gemeente de uitlaatplaatsen in de wijk Middengebied-Noord opheft. De uitlaatplaatsen waren een initiatief van de wijkvereni- ging en werden een jaar op proef door leden van de wijk- vereniging schoongehouden. De gemeente had kennelijk geen trek in dit karwei. „Blijkbaar heeft de gemeente dermate goede ervaringen met de toepassing van dé Algeme ne Plaatselijke Verordening (APV), dat de uitlaatplaatsen gemist kunnen worden", aldus de woordvoerster van de groep. De APV schrijft voor dat honden binnen de be bouwde kom aangelijnd moeten zijn en hondepoep door de hondebezitter moet worden opgeruimd. „Praten wij nu in goed fatsoen verder met de gemeente Noordwijk, of dienen wij ons voor te be reiden op een met de APV wapperende ambtenaar die uitvoering geeft aan éénzijdig, dwingend opgelegd beleid"? zo vraagt de groep zich af. SANERING RIOLERING VERLOOPT VOORSPOEDIG OEGSTGEEST De sanering van de riolering in Oegstgeest verloopt volgens plan. De rio lering in de oude dorpskern van Oegstgeest wordt in drie fasen uitgevoerd en vergt jaar lijks een bedrag van 1,6 mil joen gulden. Het eerste vijfja renplan is praktisch gereed en volgend jaar wordt begonnen met het vervangen van de rio lering in de Emmalaan en het Emmaplein, in 0992 gevolgd door de Spaargaren- en Dui venvoordestraat. De bewoners krijgen een gedetailleerd plan in de bus. De kans bestaat dat bij de reconstructie van lanen en straten, die na de sanering plaats heeft, in de Spaargaren- en Duivenvoordestraat een wegdek van asfalt komt in plaats van bestrating. Omdat de riolering in dit gedeelte van Oegstgeest lager ligt dan in het overige deel van de gemeente wordt er nabij de Emmalaan een ondergronds pompstation gebouwd. Dat zal geen geluids overlast geven, zo is toegezegd. Er wordt overwogen het Em maplein van een vijver te voorzien. Het oude polderpeil zal in ere worden hersteld, waarmee wordt voorkomen dat onder sommige woningen water staat, zoals nu nog het geval is. NOORDWIJK „Alle strandunits zijn verhuurd, de contracten zijn gete kend en dat betekent voor Noordwijk dat 425.000 gulden aan pacht is bin nengehaald". De Noord wijkse wethouder van toe risme en financiën, P. Barnhoorn (NB) meldde de gemeenteraad gisteren ook een toezegging te hebben ontvangen van de Stichting Zeebad over de afwikkeling van het con tract tussen de gemeente en de stichting dat op 1 mei 1992 afloopt en niet zal worden verlengd. „Het stichtingsbestuur is be reid alle bezittingen in goed overleg met de gemeente over te dragen aan de gemeente of aan derden, tegen de maxima le boekwaarde", aldus de wet houder. De financiële handrei king die de gemeente de in be talingsmoeilijkheden verke rende stichting doet werd gis teren nauwelijks meer bedis cussieerd. „Daar hebben wij, na de twee uur durende sessie in de commissievergadering geen behoefte meer aan", zo verklaarde C. Voorham-Bar- tens (PvdA). De partijen, op Groen Links na, waren het er over eens dat Zeebad geholpen diende te worden en dat het contract moest worden uitgediend, maar niet verlengd. „Voor ons is het duidelijk dat de stichting per 1 mei 1992 ophoudt te be staan, maar dat de schade voor de gemeente zo gering moge lijk moet zijn. Dat alleen al is voldoende reden om Zeebad het contract gewoon uit te la ten dienen". Dat zei E. Boven kerk (CDA) gisteravond. Hij vond het een verademing te vernemen dat alle tien strandtenten waren verhuurd en het pachtbedrag, dat een van de eisen was aan Zeebad om op financiële steun te kun nen rekenen, tegemoet kon worden gezien. Ook A. Ver- meij (NB) was van mening dat voortijdig opzeggen van het contract, op grond van zakelij ke overwegingen, niet ver standig zou zijn. Zowel de VVD als Groen Links vroegen de wethouder zo snel mogelijk met voorstellen te komen voor een nieuwe opzet voor het be heer van het strand. „Het moet zo zijn dat we in 1992 met een gerust hart kunnen zeggen, hè hè, dat drama is ook weer ten einde", aldus A. Ouwehand (GL). Riet van Rooijen, getrouwd met een badman, maakte voor de vergadering gebruik van het spreekrecht. Zij was het niet eens met het invoeren van vrije prijzen voor con sumpties op het strand. Noord- wijkers zijn op die manier de dupe van de hogere prachtprij- zen, zo meende zij. Volgens Van Rooijen leek de positie van het strandpersoneel het afgelopen seizoen redelijk vei lig. Er waren arbeidsovereen komsten en speciale clausules in de pachtconstracten. „Jam mer genoeg zijn al deze juri disch geregelde afspraken niet sterk genoeg om een pachter aan zijn verplichtingen te la ten houden. Wij hebben de nare ervaring nog steeds niet te zijn uitbetaald volgens de afspraken en dat er achter onze ruggen om zeer negatief over ons wordt gesproken. Er dreigt nu een rechtszaak te ontstaan". Van Rooijen zei graag te zien dat het strand rechtstreeks door de gemeente wordt ver pacht. „Dan kan misschien onze hartewèns in vervulling gaan, het pachten van ons ei gen strand". Barnhoorn zei in het uitbetalingsconflict niet te kunnen bemiddelen. „Ik weet dat er conflicten zijn tussen werknemers en werkgevers op het strand. Dat is echter een zaak van Zeebad. Daar kun nen wij niet tussen treden". Naar aanleiding van het be toog van Van Rooijen, die be nadrukte uitsluitend uit naam van haar eigen familie te spre ken, zei C. Voorham geschokt te zijn over „het verbijsterend gebrek aan solidairteit onder de badmannen". SASSENHEIM Alle partij en waren het gisteravond tij dens de laatste raadsvergade ring van dit jaar eens over de verhoging van de subsidie oud papier van vier naar zes cent per kilogram. Door alle woordvoerders werd aange drongen op het vaststellen van subsidie die gelijke tred houdt met de premies die de overige gemeenten in de regio ver strekken voor de inzameling van oud papier. CDA'er W. van Biezen wees in dit verband op het gevaar van oud-papiertoerisme wanneer de prijzen in de gemeenten on derling sterk zouden verschil len. „Dat is iets wat we ten alle tijde moeten vermijden". PvdA'er A. Olthof was zich er blijkens ziin opmerkingen ter dege van bewust dat de subsi die noodzakelijk is „voor de verenigingskassen". „Maar er wordt te weinig papier opge haald". De verenigingen zou den slechts een derde ophalen van de voorraad papier die in Sassenheim te vinden is. Ol thof koppelde dan ook wat meer verplichtingen voor de verenigingen inzake de op- haalfrequentie aan de hogere subsidie waar ze over zullen kunnen beschikken. „Verplichting is een woord waar ik in dit verband niet van wil horen", luidde het commentaar van Van Biezen. Wethouder H. de Vries bleek eveneens voorstander van sub sidieverhoging die hij in de toekomst opgevoerd zou willen zien tot een dubbeltje per kilo gram. „Maar voorlopig hebben we te maken met een markt prijs van nul komma nul en dat is een slechte zaak". Hij beloofde vervolgens met de sportfederatie om de tafel te gaan zitten om tot een betere ophaaldienst te komen. Ook hij stelde vast: „Er verdwijnt in Sassenheim nog te veel oud papier in de vuilniszakken". NOORDWIJK De Noordwijkse gemeente raad heeft gisteren beslo ten te gaan procederen te gen de voormalige eige naar van bar-dancing Club'68 in de Hoofdstraat, het ex-raadslid voor Noordwijks belang, G. Duijndam. In de commissievergadering van algemene bestuurszaken van 8 november sprak burge meester J. van der Sluijs nog over een nieuw gesprek dat met Duijndam zou worden aangegaan. C. Voorham-Bar- tens (PvdA) zei gisteren dat de Wisseling van de wacht bij juto-importeur Voorschoten ^OORSCHOTEN A. Iserief heeft gisteren afscheid ge- lornen als directeur van De Binckhorst Auto Motor mport aan de Dobbeweg in Voorschoten. Vele honder- jen zakenrelaties kwamen het echtpaar Iserief de hand rhudden. Zij maakten tevens kennis met de nieuwe di- ecteur J.L. van Rij. Van Rij werd twee jaar geleden be- icemd tot adjunct-directeur. Hij was voor die tijd al meer lan 25 jaar werkzaam in de autobranche, onder meer bij folkswagen en Audi, het concern dat onlangs een samen werkingsverband afsloot met de Skoda-fabriek. De linckhorst is importeur voor Nederland van de Skoda. Het bundelen van de belangen van Skoda met die van iet Volkswagenconcern is een mijlpaal in de geschiedenis het Tjechische merk", aldus Van Rij. In de showroom het bedrijf streelde menig bezoeker de uit 1949 stam- nende oude Skoda. De auto kon alles, behalve het nemen ran een scherpe bocht, want dan ging hij op zijn kant. Fietser gewond VOORSCHOTEN Een 13-jarige jongen uit Voor schoten is gisteroch tend rond kwart over acht gewond geraakt doordat hij tegen een stilstaan de auto fietste. De jongen keek al fiet send achterom en zag daardoor de auto niet. Met ver wondingen aan arm en been is hij naar het AZL overge bracht. INBREKERS STELEN GELD KATWIJK In twee winkels en een café op het Hoornesplein is in de nacht van maan dag op dinsdag in gebroken. De da ders waren alleen op zoek naar geld en namen voor een bedrag van zo'n 1200 gulden mee. Om in de panden te komen werd bij een van de winkels het bovenlicht openge broken, bij de ande re twee zaken werd de ruit van de toe gangsdeur vernield. Bromfietsers botsen frontaal SASSENHEIM Een 53- jarige bromfietser uit War mond is gisterochtend om kwart voor acht gewond geraakt nadat hij frontaal tegen een hem tegemoet komende 17-jarige brom fietser uit Lisse was ge botst. Het ongeval gebeur de op het fietspad langs Rijksweg 44. Beiden kwa men ten val. De Lissenaar raakte gewond aan zijn rechterknie. De Warmon- der is met een gebroken arm en een hersenschud ding overgebracht naar het AZL in Leiden. APPARTEMENTEN VAN HUIS TER DUIN IN DE VERKOOP NOORDWIJK Grand Hotel Huis ter Duin doet de 93 apparte menten in het complex Duindistel in de verkoop. De bouw van 140 nieuwe hotelkamers maakt dit mogelijk. Vanaf komend voorjaar zullen de luxe onderkomens nabij het Noordwijkse ho tel van eigenaar kunnen verwisselen. Volgens eigenaar van Huis ter Duin G. Noorlander werd in het verleden al veel be langstelling voor de luxe appartementen in Duindistel getoond. „Wij hadden echter niet de mogelijkheid ze te verkopen omdat ze in het seizoen als hotelkamers werden gebruikt. Nu we bij de herbouw van hebben besloten 140 nieuwe hotelkamers te bou wen, bestaat die mogelijkheid wel". De appartemeneten liggen verdeeld over elf etages. De helft grenst aan de landzijde, de overigen hebben uitzicht over zee. De prijzen variëren van rond de twee ton voor de kleinere appartementen aan de landzijde tot ruim een half miljoen voor de grootere onderkomens aan de zeezijde. De herbouw van het in januari van dit gedeeltelijk door brand verwoeste Noordwijkse hotel ligt op schema. Op 15 juli 1991 moet de bouw zijn voltooid. Volgende week wordt het hoogste punt bereikt. in Sassenheim SASSENHEIM Het Chinees restaurant aan de Parklaan i iassenheim zorgde gistermid- voor wat opschudding uur 's middags vuurwerk te Volgens de Sassen- politie was er geen van een rijkelijk vroe- iering van de jaarwisse- maar vormde de herope- van het restaurant de re- voor het spektakel, dat kwartier duurde. De eige- was ontheffing verleend. Brandweer Wassenaar heeft nieuwe kazerne Wethouder Van Duin, burgemeester Winkel en wethouder Van der Klaauw (v.l.n.r.) openden giste ren het Noordwijkerhoutse woonwagenkampje door het planten van een eik. FOTO: HENK VAN DEN ENDE NOORDWIJKERHOUT Met het planten van een drietal eiken openden burgemeester F. Winkel en de wethouders C. van der Klaauw en C. van Duin van Noordwijker hout gistermiddag het woonwagenkampje aan de Maandagsewetering. De belangstelling voor de acht plaatsen is groot. Twee zijn er reeds bezet en voor de andere hebben zich al meld. De aanleg van het kampje vloeit voort uit het beleid van de Rijksoverheid die de bewo ners van de grote, regionale kampen wil spreiden over meerdere kleine kampjes in verschillende gemeenten. Noordwijkerhout voldoet nu aan de eis van het Rijk. Niettemin is vanuit het grote woonwagenkamp in de regio, Trekvaartplein in Leiden, geen enkele belangstelling voor een verhuizing naar Noordwijkerhout getoond. De eerste plannen voor het Noordwijkerhoutse kampje da teren al van begin jaren tach tig. In totaal zijn er acht ont- werpschetsen geweest. De grond aan de Maandagsewete ring werd in 1987 aangekocht, de bouwvergunning in 1988 verleend en de daadwerkelijke aanleg begon in juli van dit jaar. De aanleg heeft in totaal 675.000 gulden gekost. Bij elke standplaats is een voorzienin gengebouwtje geplaatst met een toilet, douche en wastafel, een aansluitpunt voor de was machine en een boiler. Voor de openingshandeling door het college van Noordwij kerhout bestond maar matige belangstelling. Ook de (toe komstige) bewoners lieten het afweten. Vooral wethouder C. van Duin zei de openingshan deling graag te verrichten. „Als er bomen moeten worden geplant, sta ik vooraan. Ik schijn namelijk wat goed te maken te hebben", aldus Van Duin, verwijzend naar de re cente gebeurtenissen rond de hoeve Sixenburg aan de Leid- sevaart. Met een concert van sirenes en onder grote be langstelling nam de Wassenaarse brandweer gisteren om elf uur de nieuwe brandweerkazer ne aan de Johan de Witstraat in gebruik. In op tocht gingen de vijf brandweerwagens onder de nodige politiebegeleiding en het gejank van si renes naar het nieuwe onderkomen pal naast het gemeentekantoor. Commandant G. Spruit: „Het is een fantastisch gebouw dat aan de he dendaagse eisen die een brandweerorganisatie stelt volledig voldoet". Direct achter de brand weerkazerne is een moderne autoherstelplaats- /garage gebouwd waar het onderhoud aan het gemeentelijk wagenpark kan worden gegeven. Kenmerkend voor de kazerne zijn de vijf grote blauw geschilderde deuren geheel van glas en de in de kleur brandweerrood geschilderde uit kijkpost op de hoek van het gebouw waarin de centrale commandopost is ondergebracht. In februari is de officiële opening, die direct wordt gevolgd door een open dag. De oude brand weerkazerne zal worden verbouwd tot een ap partementencomplex die voor een half miljoen of meer per stuk kunnen worden gekocht. Over het verbouwplan van de oude kazerne wordt nog een gerechtelijke procedure gevoerd. Om wonenden weigeren enkele te bouwen garages voor de brandweerkazerne voetstoots te accep teren. FOTO: STEPHEN EVENHUIS

Leidse Courant | 1990 | | pagina 17