m Progressief Alkemade eist eerlijke kans van het CDA Kerstveiling YVSB is weer groot succes F IEGI >J I0UR IIAAL Snelheidscontrole: helft rijdt te hard LEIDEN OMGEVING CeidaeSoutfHit MAANDAG 17 DECEMBER 1990 PAGI EL Geen viering oud- en nieuw voor jongeren Leidschendam LEIDSCHENDAM De Stichting Poplife houdt dit jaar geen oud- en nieuwviering in Leidschendam. De stichting wil dat de politie elf agenten paraat houdt, maar aan die eis wordt niet vol daan. Omdat de stichting de viering zonder directe politiesteun niet aandurft, gaat die nu niet door. Het doel van de oud- en nieuwviering, het van de straat houden van jongeren en daar mee vermindering van vandalisme en andere ongeregelheden, is de afgelopen twee jaar een succes geweest. Afgezien van de en kele ruiten die het moesten ontgelden en wat kleine straat brandjes was het in Leidschendam rustiger dan in voorgaande jaren. Vooral in het oude centrum en speciaal op de sluisbruggen was het door de concentratie van jongeren in de sporthal aan merkelijk rustiger dan begin jaren tachtig. De brief van Poplife waarin verdere medewerking wordt afgezegd staat morgen op de agenda van de commissie algemeen bestuurlijke aangelegen-, heden (ABA). Harddraverijvereniging op zoek naar nieuwe sponsor LISSE De Harddraverijvereniging Lisse en omstreken moet een nieuwe hoofdsponsor zoeken. Dat werd bekend gemaakt tijdens de algemene ledenver gadering in De Nachtegaal. Het contract met Heemborgh Makelaars wordt niet verlengd. De vereniging sloot het afge lopen jaar af met een nadelig saldo van 377 gulden op een jaaromzet van 163.000 gulden. Duidelijk werd opnieuw hoe be langrijk de kermis is voor de vereni ging. Verpachting van het kermister rein leverde 108.000 gulden op. Na af trek van 25.000 gulden onkosten bleef er ruim 83.000 gulden over. Met dit geld konden de najaarsfeesten, die in sep tember werden gehouden, worden gefi nancierd. De vereniging telt momenteel meer dan 1800 leden. STOMPWIJK KRIJGT OOK KABELTELEVISIE LEIDSCHENDAM De gemeente Leidschendam is van plan de Centrale Antenne Installatie (CAI) te verkopen aan N V. Casema Kabeltelevisie in Rijs wijk. Casema heeft aangeboden het tv- net over te nemen voor 5.6 miljoen gul den. Aan de N.V. Energiebedrijf Rijs- wijk-Leidschendam (ERL), die bij de overgang van het Leidschendamse Energiebedrijf eigenaar van de CAI is geworden, wordt een zogeheten integra- tieschade van 700.000 gulden betaald. De Casema heeft ook de aanleg van een kabeltelevisienet in Stompwijk toege zegd. Vanavond zal het B en W-voorstel tot overdoen van de CAI aan de Casema worden besproken in een gecombineer de vergadering van de commissie wel zijn en nutsbedrijven. Vereniging Oud Lisse rekent op veel leden LISSE Onder grote belangstelling is zaterdagmiddag in de zaal van De Gewoonste Zaak aan de Schoolstraat in Lisse de vereniging Oud Lisse op gericht. Initiatiefnemer M. den Boer werd als voorzitter gekozen. M. den Boer legde aan de ongeveer 100 aan wezigen uit dat het „gedoe" rond de villa's in Lisse-noord aanleiding was tot oprichting van de vereniging. Zo als bekend dreigen deze panden te worden gesloopt. „Toen is me duide lijk geworden dat in Lisse op alle mo gelijke manieren wordt gewerkt aan het verder uitbouwen en modernise ren van het dorp. Soms zonder reke ning te willen houden met het feit dat om zoiets te bereiken kapitale panden met geschiedkundige waarde worden gesloopt", aldus Den Boer. Gezien het aantal adhesiebetuigen bestaat het vermoeden dat de vereni ging een groot aantal leden zal krij gen. Bij de gemeente Lisse is een startsubsidie aangevraagd en in janu ari volgt de eerste algemene leden vergadering. Tijdens die bijeenkomst zal uitgebreid worden gesproken over de doelstellingen. Vooruitlopend op die vergadering werd de contribu tie voorlopig op 25 gulden gesteld. Verder werd zaterdagmiddag het voorlopige bestuur gevormd. Secreta ris is W. Weening, C. Paardekooper is penningmeester en leden zijn W. Bosch, F. Treffers en L. Buyze, ter wijl A. Hulkenberg, geschiedschrijver van de Bollenstreek, als adviseur op treedt. ALKEMADE De geza menlijke fracties van PvdA en Groen Links in Alkemade zijn niet tevre den over de gang van za ken bij de coalitievor ming. De partijen stellen dat de CDA-voorkeur voor voorzetting van de huidige coalitie met de VVD betekent dat het CDA kiest voor de kleinst mogelijke meerderheid. De VVD behoudt name lijk drie zetels in de raad. PvdA en Groen Links krijgen er samen vijf. De progressieven menen dat het CDA, door het uitspreken vooraf van een duidelijke voorkeur voor de VVD, on derhandelingen met de andere partijen op basis van program- mavergelijking in de wielen rijdt. Zij vinden dat de opstel ling van het CDA tekort doet aan die kiezers die door op de PvdA of Groen Links te stem men zich duidelijk hebben uit gesproken voor een ander be leid in de gemeente Alkemade. Verlies „Het CDA gaat ook voorbij aan het feit dat veertig procent van de kiezers in Alkemade is thuis gebleven en dat het CDA als enige partij een zetel heeft verloren", aldus de linkse par tijen. PvdA en Groen Links zijn van mening dat de coali tieonderhandelingen moeten worden gevoerd op basis van het verkrijgen van een zo breed mogelijk draagvlak uit gaande van de programma's van de vier partijen in de ge meenteraad van Alkemade. Vanwege de grote overeen komsten tussen de program ma's van de PvdA en Groen Links verwachten de progres sieven van het CDA een se rieuze poging om op basis van programmavergelijking te on derzoeken of er een CDA/ PvdA- college met steun van Groen Links kan worden ge vormd. De PvdA is bereid een wethouder te leveren. Fractie voorzitter F. Hoogenboom is daarvoor de kandidaat. Nieuw veense breekt been VROUWENAKKER Een 16-jarige bromfietsster uit Nieuw veen is gistermiddag rond half twee op het Nieuw- veens Jaagpad gewond ge raakt bij een aanrijding met een 31-jarige automobilist uit De Kwakel. Het ongeluk ge beurde ter hoogte van het gis- teren geopende tuincentrum Wijfje. Er stonden veel auto's geparkeerd. De automobilist zag bij het keren van zijn auto door de drukte de hem tege moet komende bromfietsster over het hoofd. De Nieuw- veense is met een beenbreuk overgebracht naar het VU-zie- kenhuis in Amsterdam. Haar bromfiets is totaal vernield. Leidenaar gewond door glassplinters OEGSTGEEST Een 23-jari- ge Leidenaar is zaterdagnacht door rondvliegend glas in zijn gezicht gewond geraakt. De man reed in zijn auto op de Geversstraat en kreeg op de kruising bij de Rijnzichtweg geen voorrang van een uit de Rijngeesterweg komende auto mobilist. De identiteit van de chauffeur is nog onbekend, omdat de inzittenden van de auto, een 26 en 27-jarige Lei denaar, weigeren op te geven wie er achter het stuur zat. Beiden hadden te veel drank op. Veel schade door brand in Noorden NOORDEN Een uitslaande brand heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag tegen één uur de gehele bovenverdie ping van een woning aan de Simon van Capelweg in de as gelegd. De hele woning liep rook- en waterschade op. De brandweer van Noorden is an derhalf uur bezig geweest met blussen. De technische recher che stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. De bewoners zijn elders onder gebracht. Een aangrenzende woning liep alleen wat rook- en waterschade op. Politie Alphen pakt stelende verslaafden ALPHEN AAN DEN RIJN Een 30-jarige drugsverslaafde uit Alphen is zaterdag schreeuwend en om zich heen slaand ontkomen met een par- tij truien ter waarde van 900 gulden. De man griste de trui en bij elkaar in de Hema, waar het personeel vergeefse pogin gen deed de man tegen te hou den. De man is vandaag door de politie aangehouden. Een andere drugsverslaafde pro beerde met drie dekbedhoezen weg te komen. Bij zijn vlucht kon het personeel die uit zijn handen trekken, maar de man wist te ontkomen. Ook hij is aangehouden en wordt van- daag vefhoord. Inbraak in Langeraar LANGERAAR In een wo ning aan de Dijkgravenstraat in Langeraar is tussen vorige week dinsdag en afgelopen za terdag ingebroken. De inbre kers kwamen binnen door een raam aan de achterzijde te for- ceren. De hele woning is door zocht. Er wordt niets vermist. NOORDWIJKERHOUT De VVSB-kerstveiling heeft afgelo pen zaterdagavond 62.000 gulden opgebracht. Jos Aartman van de veilingcommissie was dan ook zeer tevreden. „Vorig jaar hadden we 61.000 gulden en je hoopt natuurlijk op meer. En als dat inderdaad gebeurt, mag je wel van een succes spreken. Er was de hele avond ontzettend vel publiek, ook in het begin". Veilingmeesters Piet Broekhof en Jan Balk deden het weer uit stekend. Volgens Aartman had de jarige Jan Balk voor de kerst- veiling zelfs zijn verjaardagsfeest verschoven naar een andere datum. Willem Jansen zette steeds de prijzen in. Hoogetpunt van de veiling noemde Aartman de verkoop van de wedstrijd tegen het bestuur in de sporthal. „Een elftal kon die wedstrijd voor zichzelf kopen. En dat bracht maar liefst 2350 gulden op. Maar voorwaarde is dat de spelers een comsumptie krijgen voor elk doelpunt verschil. En dat kan aardig oplopen want in het be stuur zitten niet van die denderende voetballers". Een kaarta vond bij de voorzitter van de veilingcommissie werd geveild voor 800 gulden. Bij de uiteindelijke opbrengst kon laat in de nacht ook nog eens de winst van de vele verkochte loten wor den opgeteld. Biljarten Hans Laken van biljartvere niging Rijnegom uit Zoeter- wouae is er in geslaagd het kampioenschap 2e klasse libre van de KNBB district Veen- en Rijnstreek op zijn naam te schrijven. De finale werd donderdag, vrijdag en zater dag gespeeld in De Wijk in Woubrugge. Organisator was de plaatselijke vereniging Ja- cobswoude. In de vijfde ronde verloren Roel Spruit uit Roe- lofarendsveen en mede-kop loper Aad Verdel van biljart vereniging De Plas uit Lange raar hun partijen waardoor Hans Laken alleen aan de lei ding kwam. De slotronde werd een fantastisch hoogte punt, Laken speelde tegen Roel Spruit en won met gede gen en goed gecon troleerd spel in slechts 15 beurten. Daarmee was de spanning echter nog niet verdwenen. Indien Aad Verdel op de an dere tafel zin partij in 19 beurten zou weten te beëindi gen, dan zou hij kampioen zijn. Verdel had echter 21 beurten nodig. Kerststukjes K&O Leiderdorp houdt van daag en woensdag bijeenkom sten waarop het maken van kerststukjes wordt aange leerd. Plaats van handeling is het K&O-gebouw aan de Splinterlaan 91. Aanvang steeds acht uur 's avonds, kos ten 17,50, inclusief materiaal. Deelnemers moeten wel een schaar meenemen. Inlichtin gen telefoon 411732. Opbrengst De kerstplantenmarkt in Zoe- terwouae-Dorp heeft 1.400 opgebracht. De opbrengst komt geheel ten goede aan het restauratiefonds van de dorpskerk. Zowel vrijdag als zaterdag was er in en rond Ons Huis een goede belang stelling voor de markt. De op brengst is gelijk aan die van vorig jaar. Kerstconcert De Voorhoutse zanggroep Cantabilé geeft morgen een kerstuitvoering in de pc-basis- school aan de Dis tel weg in de wijk Oosthout in Voorhout. Het koor is in juli opgericht en treedt voor de eerste keer op. Het koor staat onder lei ding van Albert van Solingen. Aanvang kwart over acht. Volleybal De voorrondes van het jaar lijkse volleybal knakentoer- nooi in Ter Aar worden mor gen- en woensdagavond ge houden. De finales zijn op donderdag 20 en vrijdag 21 december. De wedstrijden vinden plaats in Sporthal De Vlinder aan de Aardamseweg. Er kan Worden deelgenomen door verschillende teams af komstig uit bijvoorbeeld stra ten, verenigingen, bedrijven en families. De kosten zijn 25,- per team en inschrijffor mulieren kunnen worden verkregen bij De Vlinder. Soos Ouderen kunnen morgenmid dag terecht in de soos van de KBO die van half twee tot vijf uur wordt gehouden in De Schelfr in Noordwijker- hout. Ook niet-georganiseer de ouderen zijn welkom. Film Filmhuis Lisse draait mor genavond „Born on the fourth of July" van Oliver Stone. Plaats van handeling is 't Poelhuys aan de Vivaldi- straat. De film is meer dan weer een Vietnam-film, het is het levensverhaal van een ge wone Amerikaanse jongep die twee oorlogen meemaakteen in Zuid-Oost Azie en een thuis. De voorstelling begint om half negen. Toegang kost 6,50houders van een CJP en Pas 65 moeten J5 betalen. Om de missionaris Ted Bqnd- sma te steunen in zijn werk zaamheden in de Philipijnen spaart Ko Stouten uit Nieuw- veen kaarten, postzegels en bidprentjes. Stouten woont aan Dorpsstraat 28, 2441 CH Nieuwveen. Geldelijke steun is welkom op banknummer 3003.90319, ter attentie van Father Ted Bandsma. Voedselhulp Het Hazerswoudse Voedsel- comité Bulgarije-Varna za melt verpakte voedingsmid delen in. In de tweede week van januari brengt het comité voedselpakketten persoonlijk naar Bulgarije. Ook geldelijke steun is van harte welkom. Geld kan ten name van Voed- selcomité Bulgarije-Varna ge stort worden op nummer 3259475917, Rabobank Hazers- woude-Koudekerk. Het giro nummer van bank is 62020. Gezellige drukte op vogeltentoonstelling Vele honderden bezoekers kwamen afgelopen weekeinde een kijkje nemen op de tentoonstelling van vogelvereniging De Kolo- bri in het Victorhuis in Noordwijkerhout. Tot het sluitingsuur gis teravond toe bleef het „gezellig druk", volgens secretaris B. Zwetsloot. „Ik denk dat dat ook komt door de kleurwedstrijd. We hadden duizend kleurplaten rondgestuurd naar de basisscholen en zaterdagmiddag kregen we 240 inzendingen terug. Daardoor krijg je ook veel mensen naar binnen", aldus Zwetsloot. Dit jaar waren er 412 vogels te bekijken en dat waren er 80 meer dan vorig jaar. Maar nog verheugender, vond Zwetsloot het feit dat er negen vogelliefhebbers meer hun vogels naar het Victorhuis had den gebracht. Hij noemde het opvallend dat de belangstelling van kanaries verschuift naar parkieten. Zelfs was een tiental pa pegaaien te bewonderen, waarvan er twee konden spreken. „Als je 's avonds het licht uitdeed en je zei de vogels gedag, dan groetten ze je terug", aldus Zwetsloot. De Kolibri heeft haar le den in Noordwijkerhout en omliggende dorpen. Algemeen win naar werd de Noordwijkerhouter Cor van der Veek, die zelf voor zitter van de vogelvereniging is. Op de foto een jeugdige inzen der bij zijn vogel. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Valkenburg zwaait Van Nerijnen uit Met een uitstekend concert heeft dirigent Jan van Nerijnen vrijdag afscheid genomen van Valkenburg's Harmonie. Dui delijk werd dat Van Nerijnen, die acht jaar in het Rijndorp werkte, een voortreffelijk mu ziekgezelschap in Valkenburg achterlaat.. Het korps kan zich meten met iedere andere mu ziekvereniging in de regio, ge tuige het bereiken van de Ere- afdeling van de Koninklijke Fe deratie. Na het concert, dat in het teken stond van Weense Klassiekers, was er in het Dorpshuis gelegenheid af scheid te nemen van Jan van Nerijnen en echtgenote. Burge meester C. Sinke, bescherm heer van Valkenburg's Harmo nie, bracht de dank over van geheel Valkenburg en loofde de kwaliteiten van de dirigent/ componist die vele successen met het korps behaalde. Voor zitter Piet van der Meij bood hem een plaquette aan terwijl zijn vrouw in de planten en bloemen werd gezet. Van Ne rijnen zei onomwonden dat hij nergens zo'n grote supporters- schare als in Valkenburg was tegengekomen. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Politie Katwijk lost zeven inbraken op KATWIJK Een 30-jari£e Albanees is vrijdagavond aah- gehouden in de Commap- deurslaan in Katwijk. De man werd betrapt op het momept dat hij gestolen waar en een complete inbrekersset bij zich had. Tijdens het verhoor be kende hij die avond zeven in braken in de Commandeurs laan. In alle gevallen werden de woningen via de achterzij de binnengedrongen en ver dwenen geld, sieraden, che ques en dure kleding. Zijh maat, een nog onbekende man, wist te ontkomen. De Alba nees, die illegaal in Nederland verblijft, wordt het land uitge- Drie Voorhoutse verenigingen willen gezamenlijk clubgebouw VOORHOUT De ijsclub, de postduivenvereniging en de Oranjevereniging van Voor hout hebben bij de gemeente een vergunning aangevraagd voor de bouw van een geza menlijk clubgebouw. De verenigingen hebben een daarvoor een stuk grond aan de Spoorlaan/Baden Powell- laan op het oog. Hoewel de bouw van een 200 vierkante meter groot verenigingsge bouw op deze plek in strijd is met het bestemmingsplan, wil len burgemeester en wethou ders hun medewerking verle nen aan het ten uitvoer bren gen van het plan. De gemeen teraad wordt daarom gevraagd akkoord te gaan met een vrij stelling. B en W zijn voor om dat de huidige onderkomens van de drie verenigingen hard aan vervanging toe zijn. Daar naast bestaat volgens het colle ge behoefte aan een groter on derkomen voor de verenigin gen omdat de clubs als gevolg van de groei van de gemeente steeds meer leden krijgen. De commissie ruimtelijke or dening en milieu spreekt zich vanavond over de plannen uit. NOORDWIJK De helft van de auto's die zaterdagavond een snelheidscontrole aan de Van de Mortelstraat in Noord- wijk passeerde, reed te hard. De politie controleerde tussen 21.30 en 22.45 uur het verkeer dat Noordwijk binnenkwam. In totaal werden 550 auto's ge controleerd. De politie heeft 32 bestuurders aangehouden, die meteen hun boete konden betalen. De rest van de over tredingen is fotografisch vast gelegd De toegestane snelheid is 50 kilometer per uur. Re cordhouder tijdens de snel heidscontrole was een automo bilist die met 105 kilometer per uur voorbij het foto-appa raat raasde. Een 26-jarige Sas- senheimer, die 94 kilometer per uur reed, negeerde het stopteken. Hij werd iets ver derop door een motoragent aangehouden Hij krijgt een dubbel proces-verbaal. Bromfiets botst tijdens achtervolging op auto OEGSTGEEST De politie van Oegstgeest heeft zaterdag avond twee Leidse jongens van 17 en 18 jaar aangehouden die betrokken waren bij een aanrijding op de kruising van de Zonnebloemlaan en de Kennedylaan. Beide jongens zaten achterop een bromfiets die werd bestuurd door een Leidenaar. De passagiers droe gen geen helm en de bestuur der had eerder een stopteken van de politie genegeerd. Tij dens de achtervolging die daarop volgde kwamen de drie op de kruising hardhandig in aanraking met de auto van een Zettenaar. De duo-passa giers werden ter plaatse aan gehouden, maar de bestuurder van de bromfiets ging er van door. De identiteit van de Lei denaar is bekend. Televisie gesmolten bij brand in woning LEIDSCHENDAM Bij een brand in een woning aan het Hert in Leidschendam is in de nacht van vrijdag op zaterdag voor zo'n 40.000 gulden schade aangericht. De bewoners wer den wakker, omdat ze een aantal klappen hoorden. De vrouw des huizes ging kijken en ontdekte de brand. De brandweer had de brand snel onder controle. Het televisie toestel was gesmolten. Het ap paraat had een vette zwarte neerslag achtergelaten. Het is nog niet duidelijk hoe de brand is ontstaan. Jeugdige inbrekers iu Katwijk aangehouden KATWIJK Vier Katwijkse jongens in de leeftijd van 14 tot 16 jaar zijn zaterdagavond opgepakt nadat zij hadden in gebroken in de kantine van voetbalvereniging Katwijk. Si garetten, shag en snoep ver dwenen in de zakken van het viertal. De jongens konden worden aangehouden nadat een van hen werd betrapt bij een nieuwe poging tot inbraak in Het Trefpunt aan de Louise de Colignylaan. Daarop kon den zijn drie vrienden ook worden opgepakt. De jongens zijn inmiddels bij hun ouders afgeleverd. N Voor een uitgebreide a( ook voor de komende raadplege men „UIT", de tis wekelijkse bijlage van krant. bioscopen LEIDEN LUXOR (Stationsweg tel. 071-121239): Rocky V (al); dl 21.15. LIDO en STUDIO an straat 39. tel. 124130): Flatlinw oori Ghost (al); 18.45, 21.15. wo ha 14.30. Neverending story II (a b< 14.30. Sheltering sky (12); j 21.15. Arachnofobia (12); Pri3 child (12); 19.00, 21.15. wo vers 14.30. TRIANON (Breestraa anri tel.071-123875): Camilla Cl elf (12); 20.00. REX (Haarlemmer om< 52, tel. 071-125414): Sweet! llfn (16); 21.15. :hik in i ij ALPHEN AAN DEN RIJN EU rvai NEMA I (Van Boetzelaerstraat 01720-20800): Rocky V (12); nocj 21.15. wo. ook 13.30. EURO MA II: Ghost (al); 18.30, 21.1! ook 13.30. EUROCINEMA III; on a wire (al); 18.45, 21.30. Ri tjes (al); wo. 14.00. EUROCII IV: Arachnofobia (12); 18.30, wo. ook 13.30. VOORSCHOTEN GREEI (Schoolstraat 69, tel. 01717- Days of thunder (al); wo. 15.45. ty woman (al); zo. t/m do. 20.1 15.45. Coupe de ville (al); zo. t 20.15. KINDERVOORSTELLINGEN of thunder; wo. 15.45. Asterix knallende ketel; Lady bond (al); wo. 14.00. DEN HAAG ASTA: 1 (Spui 3463500): Arachnophobia 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 2: (al); 14.00, 18.45, 21.30. A! Good fellas (16); 14.00, 20.00. BYLON 1 (naast Den Haag Ce tel 3471656): The Sheltering 14.00, 18.45, 21.30. BABYL( The witches (al); 14.00, 18.45, BABYLON 3: Ghost (al); 18.45, 21.30. CINEAC 1 (Bui 20. tel. 3630637): Rocky V 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC dillac man (al); 18.45, 21.30. r do. ook 14.00. CINEAC 3: Di»L. 2 (12); 14.00, 18.45, 21.30. F TROPOLE 1 (Carnegielaan, 3456756): Flatliners (12); 18.45, 21.30. METROPOLE 2 never ending story II (al); 18.45, 21.30. METROPOLE 3fcnS sumed innocent (al); 14.00, n 21.30. METROPOLE 4: (al); 11 woman (al); 14.00, 18.45, METROPOLE 5: Henry Juni,nr 18.45, 21.30. ma. di. do. ook ODEON 1 (Herengracht 1! 'er 3462400): Rocky V (12); 13.45, 21.30. ODEON 2: Anoth ir, hours (12); 13.45. 18.45, r ODEON 3: Problem chilt ifo: 13.45, 18.45, 21.30. ODE< ,1, Darkman (al); 13.45, 18.45, 21. STUDIO 1 (Kettingstraat 121'er 3656402): La petite voleussn 19.00. wo. ook 14.00. Wild at (16); 21.30. STUDIO 2: THE Brothers (al); 19.00, 21.15. S' )de 3: De ondraaglijke lichtheid va hPRtnnn 119V 90 00 HAAGS >cn EII CC< bestaan (12); 20.00. HAAGS HUIS: Zaal 1; Taxi blues; 21.45. Zaal 2: Profession Rep 19.30. Blow up; 21.45. Zaal 3: der marionetten; ma. 19.30, De glimlach van een zomernac 19.30, 21.45. De maagdenbror.1. 19.30, 21.45. Schreeuw zondsf, woord; do. 19.30, 21.45. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC De kleine zeemerfsse wo. 14.00. METROPOLE 5: A en de knallende ketel; STUDIO: Reis naar Melonia; en de chocoladefabriek-, wo. 1 APOTHEKEN De avond- en ed diensten van de apotheken in if e gio Leiden worden waarger door de apotheken die ook wet Pai dienst hebben. mr ONGEVALLENDIENST ZIEKE ist ZEN LEIDEN Ongevallen elke dag Academisch Ziekenhu halve van dinsdag 13.00 u. tot w dag 13.00 u. (Diaconessenhuis pet nieken tel 155543, afdeling S.C 175639) en van vrijdag 13.00 zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zi huis)' riirr De Geneeskundige Dienst Lei verhuisd van de Roodenburgerfg'o in Leiden naar de Cronestetyor 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverleni ongewenste zwangerschap voor,r" der en kind. Bel tel. 071-896309 ldz 897762; 033-620244 (dit laatste e mer is dag en nacht bereikbaa i CENTRALE REGISTRATIE Kif OPVANG (Koornbrugsteeg 2. EK Leiden, tel 254810.) lnfoflu' over en aanmelden voor kinqille vang in Leiden. Geopend: dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENT».. MELDPUNT LEIDEN. Ketelbf" steeg 10 Ma. t/m vr. telefonist reikbaar van 10.00 tot 16.00 vii 120903. Spreekuur ma. 13.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL disch Adviesbureau. Ketelbo vel steeg 10, tel. 130775; afdeling lfen tingen: alleen op afspraak, kla<_ L Knrs.ii. Hl IQ^O-On-ïn 1UK itsp bureau: di. en do. 18.30-20.30, ling vreemdelingenrecht: ma. en do. 18.30-20.30, afdeling vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdiens den e.o. Voor een gespre .lel I ra;i iele rdc i. Vertrouwelijk. 0 ee| nacht bereikbaar. Telefoonnuf achterop de telefoongids 125202). BUREAU VOOR RECHTSHU10 Herengracht 50, Leiden tel. 12 01720-72611 Alphen aan den- Spreekuren volgens afspraak. DIERENHULP- EN AMBULJ DIENST Hulpverlening In I Leiderdorp, Oegstgeest, Rijr Valkenburg, Voorschoten, Wai en Zoeterwoude. Tel. 071-1741 BURGERRAADSLIEDEN brugsteeg 2. tel. 143171 (kan ren). Spreekuren ma., di. ei roe 11.00-12.00 u„ do. 18.30-20.00 GEZINSVERZORGING Sti ier' gezinsverzorging Leiden. Aan* "ore hulp voor bejaarden en lang I* zieken en gezinsverzorging, brandtstraat 17, tel. 149441 (m vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.01 KINDER- EN JONGERENTELE Dagelijks geopend van 16. ts c 20.00 uur. Het nummer ir 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK - ting Maatschappelijk Werk, gracht 1b, spreekuur ma. 9.00-10.00 en volgens afspraa eke 142144. Gezondheidscentrum f wijk, spreekuur ma. 11.00-121 do. 14.00-15.00, tel. 212195. G< heidscentrum Stevenshof, spri W1J do. 10.00-11.00, tel, 311506. J rte Noord: Herensingel 53, spr< n ma. t/m vr. 9.00-10.00, tel. 1 ng Sector Zuid: Morsweg 83, sprt r. 9.00-10.00 en volgt spraak, tel. 316167. Algemeen Maatschappelijk Wi e b geval van directe noodsitp 's nachts en in het weekeinde 6 baar onder nummer: 06-82121 MELDLIJN AGRESSIE EN DlS#n U NATIE HOMOSEXUALITEIT - 221008. zo. 20-24. RAAD VAN ARBEID Hoge R 306, Leiden, tel 071-899375. KL geopend ma. t/m vr. 9-12 u. H '1 Telefonische informatie over bijslag: 8-12 u. SOCIALE RAADSVROUW SCHOTEN Spreekuren: m£ 20.00 u. wo. en vr. 9.00-10.30 uiige seweq 33. Voorschoten. Tel. 32 n: f ,1n] ct .E «I i »k

Leidse Courant | 1990 | | pagina 6