s De Danaïden en Fiks verstevigen positie snel op Steve Ringeling 50 meter Flair behoudt voorsprong in badmintoncompetitie Saturnus nadert langzaam de top il" Dammen RDC hebben geluk niet mee DIOK overtroeft fel HRC Saturnus zagen hun ach terstand op de koploper verkleind worden tot eén punt. Het bovenaanstaan- de WIK verloor, en zelf rekenden de Leidenaars af met het Haagse Hellas: 31-22. De dames van HVS kregen in Breda geen kans tegen het ongeslagen Internos. Met 19-15 gingen de Stompwijkse dames ten onder. Nadat Saturnus donderdag avond de bekerwedstrijd tegen eredivisionist HVT/Eindhoven jammerlijk met 15-16 verloor moest gistermiddag het tweede team van Hellas op zij worden gezet. Hellas stelde zich gewil lig op en bestrafte de vele fou ten in de Leidse dekking niet met een Haagse overwinning. Aanvankelijk gingen beide ploegen nog gelijk op, maar al snel was te zien dat Hellas zelfs voor een een niet geheel vlekkeloos draaiend Saturnus, te weinig in huis had. De doel punten vlogen om de oren en na tien minuten spelen leidde de Leidse ploeg met 11-6. Deze marge werd tot aan de rust be houden, 16-11, om daarna via 23-18 vergroot te worden naar, 30-20. Het werd uiteindelijk een 31-22 overwinning waar door Saturnus goed in de race blijft voor het kampioenschap. Helaas voor de Leidse ploeg toonden de scheidsrechters Hans Blansjaar, na commen taar de rode kaart waardoor de cirkelspeler misschien even verstoken blijft van de race om de titel. Na de verloren wedstrijd van HVS tegen koploper Internos erkende HVS-trainer Henk van Nieuwenhuizen ruiterlijk: „Internos is een maatje te groot". Door dit verlies groeide de afstand tussen beide ploe gen tot zes punten, de hoop op een kampioenschap is inmid dels dan ook verdwenen. HVS startte gretig tegen de Bredase tegenstander. Na een 3-1 ach terstand kwamen de Stomp wijkse dames terug tot 4-4 om daarna, met 4-6, brutaal de lei ding te nemen. Internos toon de vervolgens haar kunnen en boog de stand nog voor de rust om naar 10-8. In de beginfase van de tweede helft deelde de Bredase ploeg de genadeklap uit. Onder aanvoering van de sterke rechteropbouwster plaatste Internos een demarra ge en liep uit naar 15-9 Hoe wel HVS met goed cirkelspel dichterbij sloop tot 17-14, kwam de Bredase overwin ning geen moment in gevaar. Internos speelde koel de tijd vol en stevent als het zo door gaat regelrecht af op het kam pioenschap. De heren van Rijnstreek klommen weer een plaatsje op de ranglijst door met 15-13 van koploper Velo te winnen. De Alphense ploeg legde verdedi gend het accent op de rechter flank en bezwoor zo het groot ste gevaar, de linkeropbouw van Velo. Na een kwartier leidde Rijnstreek met 5-4. In de periode tot de rust lukte het de Alphense ploeg, doordat het aanvallend te weinig dreiging veroorzaakte, nog maar twee keer te scoren (7-5). In de tweede helft behield Rijn streek aanvankelijk de opge bouwde voorsprong. Maar bij 12-10 verslapte de Alphense verdediging en kon Velo de stand ombuigerl naar 12-13. In een spannende slotfase her stelde Rijnstreek zich en won, ondanks de ingezette man-to- man dekking van Velo, met 15-13. De dames van Olympia speel den met 19-19 gelijk tegen hun grootste belager, Verburch. In de eerste helft zette de Wasse- naarse ploeg de tegenstand sters goed vast en kon het met gevarieerd aanvalsspel uitlo pen naar 12-6. Na de hervat ting waren de rollen omge draaid. Verburch „versierde" nogal wat vrije ballen, waarna hun afstandschuitster omhoog kwam achter het drie vrou wen dikke muurtje en raak knalde. Kort voor het eindsig naal stond Olympia met 19-18 voor, maar in de laatste drie tellen kwam Verburch toch nog op gelijke hoogte. SPORT Foreholte wint van Tachos:19-15 VOORHOUT De dames van Foreholte verstevig den gistermiddag hun middenmootpositie door met 19-15 over promovendus Tachos te zegevieren. De droom om in de top van de eredivisie mee te draaien is met de huidige selectie niet haalbaar. De Voorhout- se dames lijken genoegen te moeten nemen met een plaats onder de top. Het laaggeplaatste Tachos uit Waalwijk gaf goed par tij en het duurde dan ook een kwartier voordat Fore holte afstand van haar opponent kon nemen. Coach Jan Kecskemhety wisselde vanwege de Waalwijkse schoten uit de tweede lijn, Anita Seur voor Diana van Dam en vanaf dat moment lukte het Foreholte de te genstandster van zich af te schudden. Drie doelpun ten van Nicoleta Boriceneau brachten Foreholte van 5-5 naar een 8-5 voorsprong. Tot aan de rust werd deze behouden (11-8) De marge werd in de tweede rondgang door Foreholte vergroot (15-10). Tachos speelde vanaf dat moment een verloren wedstrijd en de thuisploeg kon de wedstrijd rustig uitspelen: 19-15 LEIDEN De heren van Sleutels weer op de weg terug LEIDEN De goalballers van De Sleutels zijn weer op de weg terug. In de derde competitieronde hebben de Leidenaars hun lage positie op de rang lijst danig weten te verbeteren. „Het succes van Gothenburg heeft een positief effect op onze pres taties", aldus topscorer Cees Smit. In de eerste wedstrijd tegen aartsivaal De Peper bus uit Zwolle kreeg het zelfvertrouwen van de Sleutels een enorme opkikker. Een forse eind sprint in de slotfase boog de lang in de tweede helft bestaande 4-2 achterstand om in een 5-4 over winning. Cormeta uit Amsterdam werd het vol gende slachtoffer van de Leidse dadendrang: 6-4. Tegen de reserves van Haag 88 kregen de Leide naars het echter moeilijk. Door gebrek aan concen tratie zagen De Sleutels een 3-1 voorsprong teniet gaan: 3-3. Tegen Het Zuiden werd die vergissing weer recht gezet door een ontketende Cees Zwa nenburg die met vier treffers een stevig aandeel had in de 8-2 overwinning. CcidócSomcmt MAANDAG 17 DECEMBER 1990 PAGINA LEIDEN Steve Ringeling heeft in Den Haag tijdens een indoorwedstrijd het Ba taafse clubrecord op de 50 meter verbe terd. Verder waren er indrukwekkende optredens van Remco Brandhorst met de kogel en Fabian Ross op 150 en 300 meter. Steve Ringeling stapte in september van dit jaar over van het Haagse V&LTC naar De Bataven en miste in de eerste wedstrijd in het nieuwe tenue het Bataafse clubrecord op de 100 meter op een haar. In Den Haag greep de rassprinter gisteren echter wel raak: op de 50 meter snelde hij naar 6.23 in de series en 6.21 seconden in de B finale. Daarmee verdreef hij de legendarische Rob Rijs- kamp na 19 jaar van de recordlijst. In de kogel ring was eerste jaars B junior Remco Brandhorst van De Spartaan al weer sterk op dreef. Zijn 12.95 meter was goed genoeg voor de tweede plaats in de wedstrijd en een Spartaans indoorrecord. In de kogelstrijd kwam ook Hollan der Koen Hamers goed voor de dag met 11.91 me ter en liet Bataaf Joop den Haan voorzichtig (10.42 meter) zien zich met die strijd te willen gaan bemoeien. Op de wel heel zeldzame 150 meter was Holland junior Fabian Ross veruit de snelste. Met een voortreffelijke tijd van 17.28 seconden warmde hij zich voortreffelijk op voor de 300 meter die hij eveneens won: 36.99 seconden. Op de langere loopnummers kwam Bataven ju nior Marc van Bel bijzonder goed voor de dag met een 600 meter tijd van 1.27.84 minuut en no teerde Hollandse Bianca Vermond een uitsteken de 1.38.04 minuut bij de meisjes. Arie van Tol vestigde een Bataafs veteranen record indoor de 1000 meter met 2.49.43 minuten. Alphenaar Sparta dienst Chris Tamminga excellereerde de polsstok: 4.30 meter. In Hoofddorp won Kees van Klink een van vier crossen uit het Kennemerland crosscirc door de 10 kilometer af te legggen in 34.15 mii ten. „Dat is de eerste keer dat ik een cross w dat alleen mag al in de krant," verbaasde Klink ook zichzelf. In het Japanse Sheeba startte Joke Kleyweg iV6 eerste in de „Ekiden" (een marathon in estafei vorm). „Ik heb nog nooit zo hard gelopen op 10 kilometer, maar dat komt ook omdat hetp, kours een beetje heuvel af was," meldde de vi het Haagse Sparta lopende Kleyweg. Haar 32 minuten betekende een zevende (tussen)tijd. elt USTI op schot tegen Ons Eibernest. De speler van de Danaïden scoorde LEIDEN De Danaï den en Fiks hebben hun koppositie op de vijfde speeldag van de zaal- korfbalcompetitie ver sterkt met zeges over Ons Eibernest (15-11) en Tjoba (15-10). Beide eer ste klassers hebben nu een voorsprong van drie punten op hun tegen standers opgebouwd. TOP (dat vrij was), De Algemene en Velocitas bezetten eveneens (theo retisch) de eerste plaats. Crescendo behaalde ten koste van Phoenix haar eerste overwinning (11- 8). Daardoor is Pernix de enige ploeg zonder een winstpartij, want zij be haalde haar twee punten uit twee gelijke spelen. Fides Pacta was bij Vlaar- dingen volkomen krachteloos en kwam in de eerste helft enkel uit strafworpen tot sco ren (5-2 rust). De fusieclub had in Henny Piket (3), Frank Peter de Haas en René van de Vooren (beiden twee maal) haar enige schutters van formaat en zag de lijst aanvoerder van haar afde ling nog naar 16-8 weglopen FOTO: ANDRÊ VAN HAASTEREN Direkt na de paalwisseling kwam De Danaïden los van Ons Eibernest, doordat Heiko Locher (2) en Paul Hüsken de 5-5 ruststand tot 8-5 ver hoogden. De formatie van Janko Breed veld leek even de greep over de topper te verliezen bij 8-7 en 11-10, maar het grotere aanvallende vermogen bleek op die mo menten doorslaggevend met goals van Eric Kromhout en Eric Peters, zodat er uitein delijk met 15-11 gezegevierd Fiks was aanvallend bepaald niet op dreef tegen Tjoba en won desondanks afgetekend met 15-10, wat genoeg zegt over de tegenstander. Theo Vreeken met zes goals en Reinetta de Mooy met vier treffers en één geforceerde strafworp (benut door Mat- thijs de Visser) waren de eni gen, die de doelpuntenmachi- ne in gang hielden met 7-3 bij rust en die voorsprong werd nooit meer bedreigd. Voor Pernix lag het breek punt in de wedstrijd met KOAG in de 35ste minuut, toen er een strafworp werd gemist en het uit de eerstvol gende tegenaanval gelijk 9-5 werd. Casper de Rooy (2), Lian Tieleman en Peter Kui pers konden in het vervolg dit gat niet meer dichten en ook het inzetten van Arthur Lepelaar sorteerde geen ef fect, met als gevolg dat er met 13-9 kansloos verloren werd. Zowel Zuiderkwartier als Archipel vervielen in de slot fase tot chaotisch spel, waar door de 14-13 stand in de laatste acht minuten ongewij zigd bleef. De blauw-gelen dankten hun eerste thuiszege aan Dirk Jan. de Kreek, Aldo Spadon (beiden tweemaal), Carla Akse en Theo van Leeuwen, die na 8-8 (rust) steeds een kleine voorsprong in leven hielden. Halverwege de tweede helft leek De Algemene in veilige haven bij DKV (D), omdat zij via hattricks van Jorij Sjar- dijn en Alfred Lambooy tot 6-11 was uitgelopen. De Lei denaars raakten door het uit vallen van Diane Hoppen brouwer (armblessure) uit het goede spoor en hadden op 12-13 een strafworp van Lambooy nodig om de winst in hun bezit te houden: 13-14 eindstand. De mooiste goal van Cres cendo in het vier punten- duel met Phoenix kwam tien minuten vóór tijd uit handen van Henk Alberts, die bij de paal scoorde nadat hij van de eigen paal af was aange speeld door Peter Baak (10- 8). Deze bepaalde na de vak wisseling de cijfers van de eerste winst op 11-8 en dat terwijl het even na rust nog 6-7 had gestaan. Tempo had Aijan Kolkman en Patrick Niemeijer ingezet en de aanval en verdediging omgedraaid om tegen Viko eindelijk weer eens een goed resultaat te behalen. Joke Boot, met zes treffers weer sterk op dreef, Marjan Wie- linga (2) en Margriet Lemkes konden na 11-10 tot scoren komen, want met 18-12 in de grootste overwinning van dit seizoen resulteerde. Na een mislukte eerste helft met twee gemiste strafwor pen (3-3) zette KNS haar aanvallen tegen Zaandam Zuid ruimer op om het af vangen van Ellen Kooien en Hendrik van Ruiten beter uit te buiten. Zij scoorden samen prompt vier keer en dat le verde met treffers van Hans Kooien en invaller Ramon Slingerland na 6-6 ineens 12- 6 op, waarna het nog 12-7 Velocitas kende een matige generale repetitie voor de topper tegen ADO met een 13-10 overwinning op ONDO (M). De Leiderdorpers kon den eerst in het derde kwar tier op 7-6 door toedoen van Steven de Ronde (viermaal scorend), Jeroen van Driel en Bert van Osnabrugge los ko men (10-6) en zagen ook nog Jetske Goudsmit met een en kelblessure uitvallen. LEIDEN In de tweede klasse van de landelijke badmintoncompetitie speelde Flair gelijk tegen RFL/Arnhem 4. BC Vliet- wijk verloor met 5-6 van SIO 2 in de eerste klasse. Flair behield de belangrijke twee punten voorsprong op haar directe degradatieconcur rent. John Roessink en Eline de Lijster haalden de punten in de enkelspelen, terwijl dub- belspecialist Henk Tjia zowel met Cees-Jan van Vliet als met Eline de Lijster succesvol was. Het tweede van Flair had weinig moeite met Rewic, 6-2. De reserves zien de tweede plek achter Florida 2, dat het weekeinde overtuigend van Spotvogels won, niet meer in gevaar komen. Het derde dat eveneens in de vierde klasse actief is deelde de winst met Zijderveld 10, waardoor het punt voorsprong in de directe strijd om de tweede plaats werd behouden. BC Vlietwijk sleepte weer een belangrijk punt in de wacht tegen de reserves van SIO in de eerste klasse van de landelijke badmintoncompeti tie. Het werd 5-6. Sonja Groe- neveld leverde een uitsteken de prestatie door na de eerste game ingeleverd te hebben met 4-11 de volgende reeksen met tweemaal 11-8 op haar naam te zetten. Ook Henk Westerhout en Allan Mens wonnen hun enkelspelen. Erik Bokhorst en Rick Pielaat de den het juist beter in de dub bel. De bijdrage van Sylvia Groeneveld kwam uit het ge- mengddubbel met Henk Wes terhout. Met de Merenwiek blijft het zwoegen geblazen. Het team dat de competitie zo goed startte, heeft de laatste vijf wedstrijden slechts éénmaal mogen winnen. Dit keer was Airsport met 6-2 te sterk. Me renwiek 2 liet een punt aan degradant Amsterdam 2. Het derde had slechts eén punt no dig om zeker te zijn van het kampioenschap. De 6-2 over winning op TYBB 2 geeft de klasse van de Merenwijkers Wederom moest BC Leiden een nederlaag incasseren. Ook tegen DKC 3 kon de bedrei gende nul niet worden afge schud, 2-6. In de derde klasse boekte het tweede team een 6- 2 overwinning op de Non smo kers/Velo 4. Apollo/Roelofarendsveen moest verlies accepteren tégen Martinus 3 uit AmsteWeen, die met een sterke invaller kwa men opdraven. Het werd 3-5. De Veners treufen echter niet want handhaving is al gega randeerd en daar ging het dit jaar om. De dames van Dynamo/Sas- sem wonnen al hun partijen en verzekerden zo de 5-3 winst op Airsport 3. Voor Veglo was er een zure appel. Na 4-0 voor uit de sin gels, moest op de stand 4-3 en 11-12 in de derde set van de laatste mix de partij afgebro ken worden en aan Voorburg geschonken worden, omdat de zaal verhuurd was aan korf ballers die niet meer konden wachten. LEIDEN De van Rijnsburg troffen zaterdag niet. derde team dentie Dam werd niet eenmaal wonnen ondanks een tal fraaie partijen. In competitie van de bond Midden Holland te Zoetermeer haar mars voort hoewel de genstand van Kijk heftiger was dan wacht. LEIDENDe Leidse Rug by Club DIOK behaalde gisteren in het laatste competitieduel van dit jaar een indrukwekkende overwinning op streekri- vaal HRC uit Den Haag. De Leidenaars wonnen thuis zeer verdiend met 28-10. Vooraf werd door de van RDC een een RDG/DIO 3. Deels kon, veel meer omdat het genlijk moest, want RDC niet echt goed voor landelijke tweede klasse, pechdag," meldde Cees den Bosch, „Hans Kreder loor van Jacobsen en derhout moest op bord ook de punten Daarnaast stonden met Slingerland, Schijff en van Dusseldorp net iets uc| kregen ze niet meer d remise" In de regionale competitie v< anm keek Zoetermeer zich bijnafcntei het nietige Kijk Uit. r Dijkstra en Mark Bremer den echter hun hoofden en wonnen hun partij, verder remises kwam er nog een 6-10 overwinni zorgde. Samen Sterk pakte 0] de altijd lastige uitwedstrijd gen HDC eenzelfde forse ov |t winning, terwijl het Leic Dam Genootschap tegen 0( de grootste uitslag liet noter van deze vijfde ronde: H jj' Hans Cromfoirt en Hein vfloor Winkel remiseerden tegen Borrufters om hen de eer laten redden. De strijd tus de reserves van Damlust Rijnsburg was spannend, me eëd. werd tenslotte beslist in j voordeel van de gasten: >e v voor RDC. Katwijk en Exc ien v sior streden een minstens 'e|^la spannend duel uit, maar N 'riJda won de thuisploeg: Katwijk ln tw De 3 Het was een overwinning die tot stand was gekomen door het vele harde werk op de trainingsavonden gedurende de week voor de wedstrijd. DIOK-trainer Dick Altink had tijdens deze trainingsbijeen komsten veel nadruk gelegd op die onderdelen in het Leid se spel die de afgelopen weken wat stroef liepen. Bij de voor- waartsen werd met name gelet op de technische aspecten van de scrum en de conditie terwijl er bij de driekwartlijn vooral veel tijd werd gespendeerd aan het passen en het support- spel. De verzette arbeid wierp gisteren op de Smaragdlaan z'n vruchten af. De Leidse scrum stond in het algemeen erg stabiel tegen de jeugdige tegenstander uit Den Haag die alleen in international William van der Kleij beschikte over ervaring. Ook de driekwartlijn van de Leidse ploeg trakteer den het publiek op een sterke wedstrijd wat ook bleek uit het feit dat zij alle scores in de wedstrijd voor eigen rekening namen. Vooral in de eerste helft werd er door DIOK zeer sterk ge speeld. De voorwaartsen won nen bijna 90% van al het „line- out" bezit en door goed tak- tisch schopwerk stond de landskampioen bijna de hele eerste helft op de helft van de tegenstander. Dat die enorme FOTO: HENK SNATERSE 28-10 bepaalden. The Bassets hebben gisteren de uitwedstrijd tegen de stu denten uit Delft met 41-3 ver loren. Na aanvankelijk goed tegenstand te hebben geboden (een ruststand van 9-3) stortte de Sassenheimse ploeg in de tweede helft volledig in. pressie tot scores zou leiden bleek al snel toen kort achter elkaar eerst Ewoud Chaudron, uit een mooie beweging, de bal onder de palen drukte en ver volgens z n broer Marcel pre cies hetzelfde deed. Een ge brek in concentratie bij de landskampioen en goed voor bereidend werk van Sander Hadinegoro leidde, vlak voor de rust, nog tot een try van Quique Sanchez. Uiteindelijk zorgde Gottfried Bos met goed schopwerk toch voor een rust stand van 16-4. Ook in de tweede helft ver zwakte de Morschbewoners niet. Ze behielden hun veldo- verwicht en bleken op alle fronten te sterk voor hun Haagse opponenten, die door het minimale balbezit zelf nauwelijks tot een aanval kwamen. Het enige probleem bij de Leidse equipe in deze tweede helft lag in het niet op timaal benutten van de gebo den kansen. Maar dat er een vooruitgang te bemerken was ten opzichten van de wedstrijd van vorige week tegen het Amstelveense ARC viel niet te ontkennen en zeker niet toen Ronald Vermeulen en weer Marcel Chaudron de stand op Yves Kummer baant zich een weg door HRC defensie. DIOK won overtuigend met 28-10 van de streekrivaal uit Den Haag.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 20