Grasshoppers maakt het Den Helder knap lastig gr- LZ'86 houdt UZSC op afstand Volleyballers NOVO bluffen rivaal US af h CeicbeSomcwit r'«°gp-°g^s. Noordwijk en UVS delen in attractieve strijd )e Sleutels klopt oploper GWS: 0-1 -3QRT MAANDAG 17 DECEMBER 1990 PAGINA 19 VB zaterdag: Edwin Otte (Quick Boys), Richard Trompert i), Erik Grossman (Ter Leede) 10; Leo Lips (Zevenhoven), Warnau (Hazerswoudse Boys), Rocky Pitti (Ter Leede), Jrcel van der Blom (RCL) 9. ,n IVB zondag: Robert Marijnen (VVSB), Paul Kwakkenbos ceuwkoop) 10; Wijnand Bakker (Blauw Zwart), Nico van Rijn 'ireholte), Willem Bouckaert (FC Lisse), Ruud de Klerk (Van cir' ipen9; r leling zaterdag: Leo Compeer (Sleutels), Charles Hanny VS) 14; Leen Baay (Alphia), Perry Vonk (Valken'68) 12; An ti Levérock (Alphia) 11; Ronald van Wieringen (Alphia) 10. deling zondag: Rogier James (VTL) 9; Bart Laurijssen IC), Benno Schoonwater (ASC) 7. ndelijke jeugd: Mark van Kesteren (Noordwijk), Twan Nuy- (UVS) 10; Peter Kruit (Roodenburch) 8. LEIDEN In de regio nale jeugdcompetitie zorgde Quick Boys voor een stuntje. Het sterk geachte Volendam werd op 2-2 gehouden. De streekderby tussen Noordwijk en UVS werd een terechte pun- tendeling (1-1). Rooden- burg boekte een vrij eenvoudige overwin ning op het laaggeno- teerde DWV (2-1). In i attractieve, gelijkop- gaande strijd deelden de jeugdteams van Noordwijk en UVS de punten. De Leidse bezoekers hadden in de eerste helft het betere van het spel; de kansjes werden niet benut. Jacco van Wieringen opende na een kwartier in de tweede helft de score (0-1). De Noord wijkers zetten de ploeg van Fred Filippo on der druk. Lenard van der Zalm tekende voor de ge lijkmaker. De uitstekend spelende Remco Martens moest geblesseerd het veld ruimen. Quick Boys speel de een goede wedstrijd te gen het als tweede geno teerde Volendam. In de eer ste helft werden de Katwij- kers door het sterke Volen dam veldspel vastgezet. De gasten namen in de eerste periode dan ook een 0-2 voorsprong. Na de thee gok te trainer Freek Rienks al les of niets. Met veel lef en opportunistisch spel gingen de Katwijkers op zoek naar de gelijkmaker. Pascal Hooijmans ontpopte zich tot man van de wedstrijd. Eerst schoot hij een vrije trap in. Vijf minuten voor tijd schoot dezelfde speler vanaf veertig meter in de krui sing. Met het slot op de Kat- wijkse defensie werd de 2-2 gehandhaafd. Roodenburg behaalde weer twee punten. De Leidenaren waren beter dan het Amsterdamse DWV. In de eerste spelpe- riode waren de pupillen van Bob van Bohemen niet ge concentreerd genoeg om de kansen te benutten. In de tweede helft kregen de Lei denaren veel kansen. Erik van Manen en Ron van der Linde scoorden voor Rood enburg. In de laatste mi nuut deden de Amsterdam mers nog iets terug (2-1). Dames Alecto openen met zege LEIDEN De dames van Alecto versloegen De Kieviten met 5-3 in hun openingswedstrijd van de hoofdklasse zaalhockeycompetitie. Tegen Klein Zwitserland werd ver rassend gelijk gespeeld: 4-4. De heren van Alecto deelden met De Kieviten, maar werden overklast door Klein Zwitserland. Bij rust keken de Leiderdorpsen te gen De Kieviten nog tegen een 0-1 achterstand aan. Marit Engel schoot Alecto na de pauze op gelijke hoogte. Er ontspon zich vervolgens een doel puntrijk duel, waarin Alecto steeds aan de goede kant van de score bleef. Annelien Heynis bepaalde de eindstand op 5-3. Tegen Klein Zwit serland keken de Leiderdorpsen zelfs tegen een 1-4 achterstand aan. Nadat Lilian Mentink 2-4 had ge maakt, koos coach Marijke Blom voor een opstelling met vliegende keepster. Dit bleek een goede greep, want Klein Zwitserland wist er geen raad mee en de uitslag werd 4-4. De heren van Alecto, die dit jaar ook in de hoofdklasse uitkomen, hadden het moeilijker. Tegen Kieviten werd het nog 4-4, maar Klein Zwitserland was met 1-11 twee maten te groot. Maurits Huyge redde met zijn treffer de eer. Coach Rein Grippeling was niet ontevreden. „We komen net kij ken in deze klasse. Ik schat onze kansen toch wel goed in. Klein Zwitserland is gewoon een klasse apart, maar er zitten teams in de af deling die we achter ons kunnen houden". Of IDEN Grasshoppers de zaterdag, ondanks verlies tegen koploper ,iiiga Den Helder (62-75) goede generale repeti- voor de streekderby en BV Lisse. De Kat- kse basketballsters iden de Helderse da- s lang volgen en ver- nden een stijgende m. In de damespromo- livisie lukte MSV het de koploper te verras- RZ moest met een 64- nederlaag genoegen nen. isshoppers speelde meer verdienstelijk tegen Ami- len Helder. Amiga is abso- de sterkste ploeg van Ne land en een ploeg die aan eind slechts dertien punten (schil op het scorebord ziet n, mag zeer tevreden zijn. :r tevreden nog was coach Wallaart over de come- van Anja Aandewiel. De nddels moeder geworden Jinternational heeft achter de schermen hard gewerkt om terug te komen. Zaterdag was het zover, en haar arbeid wierp onmiddellijk vruchten af. Wallaart daarover: „Anja maakte onmiddellijk al een paar ballen makkelijk af, op de voor haar zo typerende so bere wijze. Haar inzicht, re boundkracht en werklust zijn direct alweer een aanwinst voor ons team gebleken". Genoeg voor de winst was het nog niet. Met de rust leidde Grasshoppers nog wel (33-30), maar na zeven minuten spelen in de tweede helft (42-42), ver loor de ploeg even de controle. Amiga pakte geroutineerd een 49-59 voorsprong die het niet meer uit handen gaf. Zaterdag staat in sporthal Cleijn Duin de wedstrijd Grasshoppers-Lisse op het pro gramma. Een beladen wed strijd gezien de emoties na af loop van het duel in Lisse eerder dit seizoen dat Grass hoppers toen met één punt verschil verloor. Wallaart blijft er uiterst nuchter onder: „Ik denk dat wij gezien het surplus aan kwaliteit en erva ring meer winstkansen heb ben Maar nogmaals, Lisse blijft een gevaarlijke ploeg. Voor mij spelen er geen bij zondere emoties, anders dan dat het een vier punten wed strijd is. Lisse en wij hebben allebei zes competitiepunten. Het belang ligt hem dus 'slechts' in de verdeling van de onderste plaatsen". Lisse zelf verloor in Haaksber gen kansloos van het sterke Tonego. Y vette Roberts en Margreet Visser maakten in de rebound de slechte start van Tonego meer dan goed (2-14, 13-18, rust 27-21). Na rust bleef Lisse tot de negende minuut aardig bij (34-29). Toen doofde de kaars snel uit bij de ploeg van Peter Lapidaire. Via 56-39 werd het uiteindelijk 86-49. In de damespromotiedivisie deed MSV heel goede zaken. In Noordwijk werd koploper RZ verrassend op een neder laag getrakteerd (64-56). Met name Marjolein ter Laak (18 punten) onderscheidde zich bij de Noordwijkse ploeg door haar uitstekende spel. RZ dat voltallig aantrad (inclusief de eveneens in het eerste team uitkomende speelsters als Pe tra Weeda en Esther Bosch) kon geen vuist maken. RZ en PSV delen nu de eerste plaats in de competitie (12-18). MSV volgt met evenveel verlies- punten op de derde plaats (11- 16). In de herenpromotiedivisie verloor Luba Leiden in Maas tricht kansloos van Kimbria (84-59, rust 47-30). Na een kwartier spelen had Leiden nog hoop (30-25) maar met het wisselen van Ben de Jong bleek opnieuw hoe kwetsbaar Leiden is. Loet de Ruiter (20 punten), Ben de Jong en Mar tin Hoogendoorn (beide 11 punten) maakten de meeste punten voor de Leidse ploeg. In de eerste divisie B deed Lis se goede zaken. Lisse voegde zich naast koploper Weert 2 door in een rechtstreeks duel aan de goed kant van de score te blijven (77-69). BVO kende eveneens een suc cesvol weekend. In Alphen werd het sterke Molen WSC verslagen (85-81). De ploeg van coach Rudi van Eyck deed zaterdag noodgedwongen een beroep op center Elbert Mol. Mol die aan het aftrainen is bij de Alphense ploeg tilde BVO uit de problemen. Binnen tien minuten tekende hij voor achttien punten en dat ge voegd bij het sterke spelen van Oscar Taal (26 punten) bleek voldoende voor de winst. BVO houdt goede hoop dat het team in januari wordt versterkt. De toezegging van de gebroeders Kruisland (ex-Festo) is teniet gedaan, terwijl Olaf van Ha ver voor het Rijswijkse Loco motief heeft gekozen. Zeker is dat Peter van der Wetering (Luba Leiden) en Theo van Leeuwen (Diok) mee zullen gaan spelen. Leiderdorp heeft minder gun stige vooruitzichten dan de Al phense buurman. De ploeg van speler-coach Antonio Campbell verloor in eigen-huis kansloos van de reserves van Festo (80-113). Festo reisde weliswaar met de bankspelers van het eerste team naar Lei derdorp, maar door het niet fit zijn van Hugo Butter en Jan Koek, moest de mindere garde het op eigen kracht opknap pen. Dat lukte bijzonder goed tegen een matig spelend Lei derdorp. Carla Maas van Den Helder. De Katwijkse dames verlo- FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN IDEN De Sleutels ■d goede zaken in de eling zaterdag. Koplo- GWS werd op eigen d door de Leidse run up verslagen: 0-1. Al- a, de derde titelpreten- it, profiteerde door zelf eizaam (0-2) bij Abbe- te winnen. 'S - Sleutels 0-1 (0-0) Sleutels, dat de laatste we- in goede doen is, kwam na ;ig minuten op voorsprong, r een doelpunt van Ronald lèordus. In de tweede helft De Sleutels zich terugval- in de verdediging, waar- r GWS gedwongen werd wedstrijd te maken. On- ks voortdurend aandrin- van de koploper bleef de jkmaker uit. Ook een mee- tballende GWS-doelman hierin geen verandering )e sl)ng( sin ei ins p; benes - Alphia 0-2 (0-0) lerste helft gaf weinig ver voetbal te zien. Met ie Alphia toonde weinig De Alphenaren, die vol le week de periode-titel len kunnen halen, schroef- na rust het tempo op. Pas minuten voor het einde Koos Wisseldorp uit de re nd 0-1 intikken. De keeper 1 Abbenes trok in een wan- jspoging mee naar voren verspeelde daarbij de bal. ;elo Leverock mocht zijn alfde doelpunt binnen- ieten en bracht de einduit- op 0-2. afudekerk - Valken '68 3-1 bl) scherp spelend Koude- k kwam binnen 20 minu- op een 2-0 voorsprong, doelpunten van Mark :ker en Robert Valk. In de $ede helft werd een aan- igend Valken verrast door counter-goal van opnieuw ert Valk. Terry Vonk 1< ikte in de slotfase de enige tegentreffer, eindstand op 3-1 kwam. LSVV - SVOW 6-0 (3-0) SVOW kwam er niet aan te pas tegen LSVV, dat voor het eerst sinds weken lekker in de wedstrijd zat. In de eerste helft scoorde Jacob Valkenburg tweemaal. De eerste uit een penalty en de tweede door een schot van afstand. Een SVOW- er maakte er uit een corner 3- 0 van. In de tweede helft was het Felix von Schmidt die twee maal scoorde voor een dominerend LSVV (4-0 en 6- 0). De derde LSVV-er die, door een afstandschot, aan de 6-0 overwinning bijdroeg was Richard Linschoten. Woubrugge - HVZ 2-0 (1-0) Door een voorzichtige start van Woubrugge kreeg HVZ al vroeg in de wedstrijd enige kansen voor open doel. Het af maken bleef echter achterwe ge. HVZ speelde voornamelijk op de buitenspelval, waar de Woubrugse aanvallers keer op keer in liepen. Pas drie minu ten voor rust omspeelde Peter Gosen de verdediging en schoot de 1-0 langs de keeper. In de tweede helft zette Wou brugge door, en na een kwar tier kon opnieuw Peter Gosen aanleggen om 2-0 in te schie ten. In de slotfase werd een HVZ-speler, wegens veïbaal 'geweld' tegen de scheidsrech ter, uit het veld gestuurd. MVKV - Lugdunum 3-1 (0-1) In een gelijk opgaande eerste helft, met kansen over en weer, maakte Daan Kooijmans uit een vrije trap 0-1 voor Lugdunum. MVKV nam na rust de touwtjes in handen. Uit een afgeslagen aanval scoorde Jan Binnendijk 1-1. De 2-1 kwam tot stand, nadat de grensrechter had gevlagd voor achterbal, maar de scheids rechter liet doorspelen. De Lugdunum-verdediging keek toe, terwijl Maarten de Mol de bal rustig inschoot. Martin Oudshoorn maakte de wed strijd af op 3-1. Lijstaanvoerder GWS ging zaterdag onderuit tegen De Sleutels. De Leidenaars geven ook op deze foto de toon aan. FOTO: HENK SNATERSE spiranten record >or De Zijl/LGB IDEN Een ploeg van De /LGB (Dennis en Mark louten, Robin Sprinkhuizen Stan Spijker) zwom tijdens ordwedstrijden in de Does nieuw aspiranten record e 4 maal 50 meter vrije in een tijd van 1.41.52. k werden twee kringre- ds verbroken, op de 5 maal :i meter vrije slag 2.07.9 en op 10 maal 50 meter vrije slag 4 28.7. Tijdens speedowed- jden werd Jorien Kleywegt ste in 10.15.6 op' de-800 jme- vrije slag meisjes '79. Bij de isjes '80 werd Yvette van Laar tweede op de 400 me- vrije slag in 5.43.7. Milan rhoop eindigde als eerste bij jongens '80 op de 400 meter je slag in 5.43.6. LEIDEN Dit weekeinde stonden de laatste wedstrijden voor de winterstop op het pro gramma. In het Vijf-Meibad won LZ '86 van UZSC uit* Utrecht met 11-9. Vivax sloot de eerste helft van de competi tie ook goed af. Met 8-10 werd er gewonnen in de derby met het Wassenaarse WZK. De da mes van de Zijl/LGB wonnen van de Skelp uit Leeuwarden met 10-3.J LZ- '86 moest zaterdagavond winnen om het contact met de middenmoot niet te verliezen. De Leidenaren konden nog steeds niet beschikken over de langdurig geblesseerde Frans Langerhorst. Routinier Jan de Graaf was zijn vervanger. De ploeg van Hans Parrel leek re gelrecht op een nederlaag af te gaan. De mooiste kansen, man meer situaties en een straf- worp werden gemist terwijl keeper Arjo Bunnik bij een aantal doelpunten niet vrij uit ging. Het fysiek vervelend spelende UZSC had echter te weinig vernuft om over de Leidenaars heen te lopen. In de laatste periode kwam LZ langszij (9-9) en drukte zelfs door naar 11-9. Met dank aan doelman Bunnik, die in die pe riode viermaal sterk redde. Periodestanden (3-4, 5-6, 8-9, 11-9). Doelpuntenmakers: René van der Zeeuw 3, Jan de Graaf 2, Hans van Hees, Jan Langerhorst, Ben Olde Olthof, Niels Zuidweg en Bas Willem- se allen 1. Vivax won weer, ditmaal in de derby tegen WZK 8-10. De toeschouwers zagen een rom melige wedstrijd waarin Vivax het zichzelf onnodig moeilijk maakte. De Oegstgeestenaren lieten in de eerste periode kans op kans liggen. In de tweede periode kwam Vivax niet in zijn spel door een aan tal man minder situaties. Serge Dietz, die de geblesseerde Hans Trijsburg verving op de midvoor, kreeg te weinig belo ning voor het vele werk dat hij verzetten. Trainer Frits Welling deelde een pluim uit aan Dick van de Bosch die de gevaarlijke Hugo Bregman van WZK aan banden legde. Vivax staat nu op een gedeel de eerste plaats met het Haar lemse Rapido, de eerste tegen stander na de winterstop. Pe riodestanden (1-1, 4-4, 6-6, 8- 10). Doelpuntenmakers; Serge Dietz 3, Jack Frauenfelder, Ed Hoek en Dick van Bosch 2, Je roen Plasmeyer 1. De dames van de Zijl/LGB boekten een simpele overwin ning op de Skelp uit Leeuwar den 10-3. LEYTHON LIJKT OP WEG TERUG LEIDEN In de volley balcompetitie lijkt eerste- divisionist Leython op de weg terug. De Leiderdor pers verloren weliswaar met 3-0 in Vught van Ge- vemij/VVC, maar coach John Groen was positief over het spel. Tweede-di visionist NOVO voegde na twee nederlagen op rij weer eens drie punten aan het totaal toe. Aartsrivaal US was het slachtoffer (3- 1). Gemini/Kangeroes kan de tweede plaats na het 0- 3 verlies tegen Rijnmond 3 wel vergeten. De andere derde-divisionist, Leython 2, behaalde een felbe- vochten 2-3 overwinning op Thor. Bij de dames knokte Gemini /Kange roes zich naar winst op Nivoc. Leython daalt op de ranglijst. Na de blamerende nederlaag van vorige week toonden de Leiderdorpers deze week beter spel. Leython startte in Vught tegen Gevamij/VVC goed met een 6-13 voorsprong. Daarna stokte de puntenproduktie en ook de wissels hadden geen geluk (16-14). De klap werkte in de tweede set nog na (15-8). In de derde set nam de ploeg van coach John Groen een 12- 14 voorsprong, maar was niet bij machte op het af te maken (16-14). Door deze 3-0 neder laag daalt Leython naar de vijfde plaats op de ranglijst. NOVO'herstelde zich van de twee voorgaande nederlagen. De eerste set van de Noordwij- kers was met name in de pass en de blokkering wisselvallig. Tegenstander US won de eer ste set met 11-15. Daarna liet de kustbewoners hun ware ge zicht zien. Er werd geknokt voor de punten, de blokkering sloot goed en de buitenaanval lers scoorden. Via 15-8 en 15-8 nam NOVO een 2-1 setvoor- sprong. In de vierde set waren de Noordwijkers sterker dan de Amsterdammers. Een klei ne inzinking aan het eind van de set werd net op tijd hersteld (15-13). Gemini/K lijkt de fel begeerde tweede plaats wel te kunnen vergeten. Zonder mid denaanvaller lepe Roosjen en buitenaanvaller Ronald van Besuyen (beiden geblesseerd) gingen de Voorschotenaren kansloos ten onder tegen het geroutineerde Rijnmond 3. De middenaanval faalde volledig en ook de verdediging van de Voorschotense volleyballers was onder de maat. Via 10-15, 13-15 en 9-15 moest Gemini/K de meerdere erkennen in de Schiedammers (0-3). Derde-di visionist Leython 2 speelde een spannende wedstrijd in Bergambacht tegen Thor. De eerste set was ruim voor de thuisploeg. In de tweede set knokten de jonge Leiderdor pers zich na een 13-5 achter stand naar de winst (15-13). De derde set was met 15-13 voor Thor; de vierde was weer voor Leython. Uitblinker René Leeflang leidde de ploeg van Willem Spierdijk naar de winst in de vijfde set ondanks hevig tegenspartelen van Thor (2-3). Graficon/Donar is in opmars. Tegen het jonge ta lentvolle DOS 3 dachten de Merenwijkers de wedstrijd niet te kunnen winnen. De Schoonhovenaren speelde ech ter te wisselvallig; Donar speelde geen geweldige, maar een constante wedstrijd. Zon der de geblesserd uitgevallen Adriaan Timmers en de afwe zige Fred Wessels lieten de Merenwijks routiniers DOS al leen de eerste set winnen. De vierde set was na een 7-12 achterstand toch nog voor Do- nar met 17-15. VCa behaalde een zwaarbevochten overwin ning weg uit Gouda. De Sas- senheimers reageerden hun ir ritatie over het diagonale in slaan van Radius 3 af in de eerste set: 4-15. VCS ging te gemakkelijk' over denken. De tweede set werd nipt (14-16) gewonnen; de derde was met dezelfde cijfers voor de Gou denaren. In de vierde set for ceerde spelverdeler Hans Geerling door een serie sprongservices de winst (1-3). RV V-coach Martin Broere geeft het jonge Rijnsburgse ta lent Ronald Verhey en Taman Saab steeds meer kans. Met Hans Pardon en Henny van der Hulst in de twee-mansstop nam RVV een 2-1 voorsprong op het Waddinxveense Be Fair. Het verlies in de vierde set werd in de vijfde hersteld (3-2). Gemini/K 2 behaalde een broodnodige 3-1 overwin ning op Riva/Rwk 3. De inter ne problemen, die binnen het Voorschotense team speelden, zijn uitgepraat. De eerste set ging nog verloren door een volledig falen van de buiten aanvallers. Na een verande ring in de opstelling ging het lopen bij Gemini/K. Met een uitblinkende' Dirk-Jan Zuilhof op de middenaanval pakten de Voorschotense reserves een voudig de winst (3-1). Ley thon 3 leed een blamerende nederlaag bij IJsselvogels. De setcijfers 15-1, 15-2 en 15-2 zeggen voldoende over de Lei- derdorpse tegenstand. De dames van Gemini/K be haalde een felbevochten winst weg uit Nieuwveen. Met Lies- beth van de Berg op de voor haar ongewone spelverdeler spositie pakte de ploeg van coach Casper Brussee de eerste set ruim ondanks de nodige ir ritatie over de warrige leiding. In de tweede set nam Nivoc een voorsprong en gaf dit niet meer uit handen. De derfle set was weer voor de Voorscho tense dames. In een spannende vierde set trok Gemini/K uit eindelijk met 15-17 aan het langste eind (1-3). Leython had ondanks het feit dat ze niet warmgedraaid waren wei nig moeite met het Haagse Oi- kos/S. De Haagse dames ver dedigden weliswaar goed, maar het ontbrak ze aan slag kracht aan het net. Onder aan voering van de sterk serveren de Caroline van Gendt behaal den de Leiderdorpse dames een ruime 0-3 winst. Leython 2 ging niet onverdienstelijk met 3-0 ten onder bij ongesla gen koploper Kalinko. Midde- naanvalster Joke van de Lin de kwam goed tot scoren en Arine van Vliet pakte aan de buitenkant haar punten mee. De Scheveningse dames waren echter te sterk (3-0). NOVO daalt door de nederlaag op Zo- voc 2 naar de laatste plaats in de promotieklasse. Donderdag avond in Zoetermeer pakten de Noordwijkse dames de eer ste set met 9-15. Daarna zakte het spel als een kaartenhuis in elkaar. De tweede en derde set waren voor Zovoc 2. In de vierde set nam NOVO met goed spel een 3-11 voorsprong. Daarna kwam NOVO niet meer tot scoren (3-1). Gemi ni/K 2 had de eerste set moei te met de grote Rijswijkse zaal: 15-0. In de tweede set werkten de jonge Voorschotense dames zich naar winst (12-15). Gemi ni/K knokte hard voor de punten, maar maakte meer fouten dan het geroutineerde Riva/Rwk (3-1). Gemini/K 3 had geen enkele moeite met het zwakke Mov'over uit Mon ster. Via 15-6, 15-7 en 15-3 voegde het team van Bernard van der Pols drie punten aan het totaal toe (3-0). WW speelde een goede wedstrijd bij koploper DVC. De eerste twee sets draaide de Wassenaarse formatie goed en kon gelijke tred houden met de Driebrug- se dames. Aan het eind van de sets bleek echter de kracht van de tegenstander. De derde set was met 15-2 ruim voor DVC (3-0).

Leidse Courant | 1990 | | pagina 19