Bennekom is simpel karwei voor Katwijk Quick Boys laat ARC volstrekt kansloos Kagia wint topper tegen Zevenhoven 7Tr Vijfde zegt- °p rij T Noord wijk Winterstoi komt als p- P geroepen 1 voor Lisse L RCL geeft voorsprong prijs SPORT fjeidwOowuvnt MAANDAG 17 DECEMBER 1990 PAGIN; EMMELOORD Noordi IV is bezig aan een opmerkel f1 serie Uit de laatste vijf v ?n strijden werd de maxin score gehaald. In Emmelc werd tegen Flevo Boys de eu de vorm van de Eel man re met een ruime 0-4 oven P ning nog eens extra bi drukt. De Noordwijkers si nu met IJsselmeervogels 1 een tweede plaats in de ee 5 klasse A Noordwijk (opnieuw Geert-Jan Bakker in de b; had alleen in de eerste h moeite met de thuisploeg. doelpunt van Patrick Sch< water in de twintigste min brak echter het verzet Flevo Boys. De roodwii kregen steeds meer greep L de wedstrijd maar verzuim/ de wedstrijd voor rust te slissen. Na de thee zorgde vreemde actie van de F Boys-doelman Henk Boer de beslissing Bij een pogini bal weg te trappen, gleed] Emmeloordse goalie uit en zorgde Cees Smit een unil kans. Boer probeerde zijn fl nog te herstellen door Smimj val te brengen maar Leoni van Utrecht maakte vanafl meter geen fout. De wedstl was hierna gespeeld. Noalij wijk domineerde op alle fm ten. René van Staveren Ralph Pronk drukten dit O' wicht in doelpunten uit. LISSE In Lisse kunf^ ze de winterstop goed hai bruiken. Dan kan e(ei rustig op een rijtje wortel gezet hoe veel puntenf"- Lissenaren in de eefr helft van de competj^ hebben verspeeld doorj,,d meest onbenullige foutfjii Leiden onderuit in Werkendam WERKENDAM Tweedeklasser Leiden liet twee punten bij Kozakken Boys De ploeg verloor met 2-1 Gezien de verhou ding op het veld een terechte uitslag. Leiden toonde weliswaar veel inzet en werklust, maar Kozakken Boys was, vooral fysiek, de sterkere formatie Toch kwam Leiden al na vijf minuten op voorsprong Rob Bink kopte de bal goed voor, waardoor Maurice van Berkcl de 0-1 kon intikken. Leiden kreeg vervolgens nog een aantal riante kansen om de voorsprong uit te bouwen, maar de doelman van Kozakken Boys deed zijn werk goed. Een half uur later kwam de ploeg uit Werkendam op gelijke hoogte Een hoekschop werd door Jarco Verbaan ingekopt. Direct na de thee kwam Leiden door een knullig doelpunt op achterstand. Een in gooi werd verkeerd beoordeeld, waardoor de bal doorgekopt kon worden Verbaan hoefde de bal slechts simpel in te tikken. Leiden creëerde nog enige kansen om langszij te komen. Rob Rink kwam dicht bij een doelpunt en een bal van Koos Siera werd van de doellijn gehaald. Ook Kozakken Boys kreeg enkele goede mogelijkheden, maar ook de thuisploeg had weinig geluk in de afronding. De wedstrijd eindigde dan ook in een terechte 2-1 overwinning voor de Kozakken. LEIDEN In de vierde klasse zaterdag heeft Ka gia de koppositie ingeno men. De ploeg won met 2- 1 van concurrent Zeven hoven. Ter Leede liet twee punten liggen bij Be Fair, KRV won van Lin- schoten en TAVV verloor van Soccer Boys. KRV - Linschoten 1-0 (1-0) KRV liet tegen de hekkeslui- ter Linschoten geen overwel digend voetbal zien. De gasten kwamen er echter helemaal niet aan te pas en waren nau welijks gevaarlijk. De Kat- wijkse formatie kreeg kans op kans maar kon het net slechts éénmaal vinden. Tien minuten voor rust liep Daan Noteboom vanaf de middenlijn alleen door en schoot de bal keurig in de linkerhoek. TAVV - Soccer Boys 1-2 (1-0)' In de eerste helft kreeg de thuisploeg een aantal mooie kansen, maar alleen Dik Ho- genes bekroonde in de tiende minuut een voorzet van Frans de Boer met een doelpunt. Vlak na rust kreeg Edwin Martens een prachtige moge lijkheid om de voorsprong uit te bouwen, maar Soccer Boys kwam via een vrije trap op ge lijke hoogte. Een paar minuten later kwamen de gasten op voorsprong dankzij een foutie ve terugspeelbal van Dik Ho- Be Fair - Ter Leede 2-1 (0-0) Ter Leede. dat trainer Jan Krqese aan het eind van dit jaar ziet vertrekken, was de meest aanvallende ploeg, maar het zat de formatie niet mee In de eerste helft werd een doelpunt van Eric Grossman wegens dubieus buitenspel af gekeurd. Na de thee ging Ter Leede op jacht naar de ope ningstreffer, maar het was Be Fair dat op voorsprong kwam. De thuisploeg breidde halver wege de tweede helft de voor sprong uit. Tien minuten voor tijd werd Rocky Pitti in het zestien-metergebied neerge legd en kreeg Ter Leede een strafschop. Mario Faber scoor de vanaf de elf-meterstip. Kagia - Zevenhoven 2-1 (2-0) De eerste helft liet een veel sterker Kagia zien. Na twintig minuten nam de thuisploeg via een schitterende kopbal van Jan Kaak de leiding. Een kwartier later schoot Richard Trompert de tweede treffer snoeihard in het net en maak te daarmee zijn honderdste competitiedoelpunt. Na de thee was Zevenhoven, dat het contract met trainer Arie van der Laan heeft verlengd, dui delijk de betere ploeg. Pas tien minuten voor tijd vond Wino Verleun de aansluiting. Leo Lipps was daarna nog heel dicht bij de gelijkmaker. De scheidsrechter wees al naar de middenstip, maar op appèl van de grensrechter keurde hij de goal toch af. KATWIJK Het karwei kon vooraf met recht van spreken als „lastig" wor den gekwalificeerd. Met Bennekom kwam er im mers een heuse degrada tiekandidaat op bezoek bij Katwijk. En dat soort ploegen wil nog wel eens verrassend uit de hoek komen, zeker bij titelpre- tendenten. Daarbij zou Bennekom na de 2-3 zege een week eerder in Rijnsburg. de smaak van het niet verliezen wel weer eens te pakken kunnen hebben. In de praktijk evenwel, klaarde Katwijk de „klus" die Benne kom heette zaterdag op be trekkelijk eenvoudige wijze. De solide eerste helft werd al met een 1-0 voorsprong afge sloten. Hel tweede part lever- LEIDEN In de derde klasse liet RCL een puntje liggen bij 's-Gravenzande. Koploper Zwaluwen ver loor echter, waardoor RCL nu nog op slechts één punt achterstand staat. Ook Voorschoten speelde gelijk. De ploeg kwam niet verder dan 1-1 tegen hekkesluiter Sport- lust. 's-Gravenzande - RCL 2-2 (2- 2) RCL ging goed van start. Na zeven minuten kwam de ploeg al op voorsprong middels een treffer van Edwin Grooten- dorst. Vlak daarna was het wederom Grootendorst die scoorde. Na een goede actie van André Zonnenveld schoot Rini Oosterlee op het doel. De keeper liet de bal los en Groot endorst tikte de bal beheerst in Halverwege de eerste helft kwam een 's-Gravenzande- speler alleen voor doelman Ron Sinteur. Deze pakte de speler bij zijn benen, waarvoor de scheidsrechter de bal op de stip legde. 's-Gravenzande miste niet. Door een verkeerde terugspeelbal van Erik Wei den kwam de thuisploeg nog voor rust op gelijke hoogte. Na de thee kreeg RCL nog enkele goede kansen om ook het ver diende tweede punt te pakken, maar het mocht niet baten Voorschoten - Sportlust 1-1 (1-0) „Een hele matige wedstrijd met van beide kanten slecht voetbal", aldus Voorschoten trainer Leo Holl. Voor de thee liet Voorschoten nog aardig voetbal zien. Na een kwartier kwam de ploeg op voorsprong middels een treffer van jeugd speler Tjeerd Verwey na een goede actie van Coen Dekker. De tweede helft liet „degrada- lievoetbal" zien. Vijftien mi nuten voor tijd kwam Sport lust op gelijke hoogte. De bal werd slecht weggewerkt en uit de scrimmage belandde de bal in het net. Daarna kreeg Voor schoten nog een paar goede kansen om de winnende goal te maken. Tjeerd Verwey en Kees Hulsbus zaten heel dicht bij een treffer, maar de strijd eindigde in een terecht gelijk spel. de de Katwijkers vervolgens nog eens vier doelpunten op: 5-0. De wedstrijd was in die twee de helft overigens al snel geen wedstrijd meer. Nog voordat Bennekom de kans had gekre gen de in de rust ongetwijfeld doorgenomen goede voorne mens ten uitvoer te brengen, had Katwijk de marge al tot twee vergroot. En met nog zevenendertig minuten te gaan was het definitief afgelopen met de Bennekomse aspiraties. De doorgebroken Kees Kraay- enoord werd door Bennekom- doelman Henry Snetselaar binnen de beruchte lijnen ten val gebracht en scheidsrechter De Ruijtér handelde volgens het boekje Katwijk mocht vanal elf meter aanleggen en doelman Snetselaar gaan dou chen De tien resterende gas ten, die aanvoerder Kees Hen- se n inwisselden om reserve doelman Kees Hey in het veld te kunnen brengen, deden het in de resterende speeltijd niet eens onaardig. Maar hadden daarbij wel de steun van de Katwijkse formatie die al dan niet bewust heel wat gas te rugnam Voor de pauze had de thuis club de voet nog wel vol op het gaspedaal gehad Het le verde Katwijk een veldover- wicht en een aantal kansen op. terwijl doelman Teun van Duyvenbode aan de andere zijde nauwelijks werd be proefd. De Katwijkers kenden daarbij de niet onbelangrijke steun van een heel vroege voorsprong in de rug. Er wa ren nog geen zestig seconden weggetikt, toen Pim Lange- veld de compleet vrijstaan Jan Stel aanspeelde Stel keek eens rustig om zich heen, koos de verre hoek van het Benne kom-doel uit en mikte het leer langs de kansloze Snetselaar. Hoewel de Bennekom defensie ook daarna bepaald niet hecht in elkaar stak, duurde het tot kort na rust voordat de 2-0 een De doorgebroken Katwijk-spits Kees Kraayenoord wordt door Bennekom-doelman Henry Snetselaar gevloerd. Het moment levert Katwijk een strafschop en 3-0 op, terwijl Snetselaar door scheidsrechter De Ruyter naar de kleedkamer zal worden gezonden. FOTO: HENK SNATERSE feit werd Nadat een doelpo ging van Leon Meijs op niets was uitgelopen, belandde de bal bij Kraayenoord die Snet selaar met een keurig stiftbal letje versloeg. Na de door Jo han de Kroon benutte straf schop, hield Katwijk de partij eigenlijk voor gezien. Benne kom vertoonde zich in ieder geval veel vaker dan daarvoor op de helft van het „echte oranje" en Van Duyvenbode moest zich zelfs een keer strekken om een knappe kop bal van Martin Mol onschade lijk te maken Het was slechts aan de verre gaande medewerking van de gasten te danken dat Katwijk toch nog wat aan het doelsaldo deed. Eerst was het Reza Baadilla die Kraayenoord een vrije loop richting Hey gunde (4-0), daarna was het de inval ler-doelman zelf die verzuim de een op zich fraai schot van Floor van Duyn heeft Quick Boys zojuist naar 0-3 geschoten bij ARC. Alle reden voor een Katwijks feestje dus. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN Scoreverloop. 1 Stel 1-0, 49 Kraaye noord 2-0, 53. De Kroon 3-0, 81 Kiaayenoord, 86 Van der Plas Katwijk. Van Duyvenbode. Meijs, Pouw, Langemaat, De Kroon (Eijs- berg). Langeveld, Mieras (Collé), Stel, Kraayenoord, De Best, Van der Plas. Wim van Zwam nieuwe trainer KATWIJK Quick Boys heeft een opvolger gevon den voor interim-trainer Arjen van de Werf. Met in gang van het seizoen 1991- 1992 zal Wim van Zwam de scepter zwaaien op Nieuw Zuid. De huidige trainer van het Veenendaalse GVVV heeft een contract getekend voor een jaar. Van Zwam (34) is een rela tief onbekende naam in het zaterdagvoetbal. De in Bleiswijk woonachtige sportdocent aan de Eras mus Universiteit in Rotter dam is bezig aan zijn derde seizoen in Veenendaal. Mo menteel staat hij met GVVV aan kop in de eer ste klasse C. Daarvoor was Van Zwam werkzaam als trainer bij vierdeklasser Honselersdijk. „We zochten een jonge ambitieuze trai ner voor Quick Boys. Wim van Zwam is zo'n oefen- meester en daarom zijn wij bijzonder blij dat we al in zo'n vroeg stadium tot overeenstemming zijn ge komen", aldus Quick Boys voorzitter Arie Guyt. Van Zwam toonde zich bij zonder verguld met de Katwijkse belangstelling. „Quick Boys behoort al ja ren tot de top van het za terdagvoetbal. Het is voor iedere trainer een uitda ging om daar te kunnen werken. Ik heb er ook heel veel zin. De spelersgroep ken ik nog niet goed, dat komt later wel. Eerst wil ik het seizoen met GVVV zo goed mogelijk afmaken. Ja, ik wil graag met een kam pioenschap afscheid nemen van Veenendaal". ALPHEN AAN DEN RIJN De titel van de op het moment zeer popu laire televisie-serie „Goe de tijden, slechte tijden" zou heel goed bedacht kunnen zijn voor het tur bulente Katwijkse voet baljaar 1990. Het gemiste kampioenschap en het vertrek van Melbi Raboen zorgden voor veel interne onrust op Nieuw Zuid. Maar na de regen kwam ook in Katwijk de zonne schijn. Door de 3-0 overwinning te gen ARC staan de kustbewo ners fier aan kop in de eerste klasse A. Een terechte klasse ring want de ploeg van Arjen van de Werf toont zich de laatste weken ongenaakbaar. Ook het verzwakte ARC werd de dupe van de Katwijkse da dendrang. De Alphenaren gle den door de nederlaag af naar de status van degradatiekandi- Voor ARC verloopt het sei zoen dramatisch. Na een zeer goede start (vier duels, zeven punten) werd trainer Bert Jansen geconfronteerd met een lawine van blessures en schorsingen. Maar liefst zes spelers moesten zaterdag de derby op Zegersloot vanaf de zijlijn bekijken. Deze aanslag op de Alphense-selectie bleef niet zonder gevolgen. Een vrije val richting de gevaren zone was het trieste resultaat. ARC begon dan ook zeer voor zichtig tegen Quick Boys. Met twee spitsen (Boer en Krijgs man) en een zeer consequente dekking moest de koploper be streden worden. Een logische keuze volgens Jansen. „Ik had geen zin om met zo'n jonge ploeg het spel te gaan maken. De counters van Quick Boys zijn levensgevaarlijk. En een vroege achterstand is fataal voor deze onervaren ploeg". Het tactisch concept van Jan sen leek in de eerste helft zijn vruchten af te werpen. Quick Boys slaagde er niet in om ge vaarlijk te worden. De blauw- witten kropen in de beginfase zelfs door het oog van de naald. Dennis Krijgsman stond al na acht minuten oog in oog met Tom van der Niet. Maar de door Vitesse-trainer Bert Jacobs bekeken spits miste deze opgelegde kans. Vijf mi nuten later zag Johan Boer een schot via de binnenkant van de paal het veld weer in stuiteren. „We hebben het eer ste kwartier geluk gehad. Als die twee ballen er in gaan dan hadden we het nog erg moei lijk gekregen", stelde Van de Werf dan ook na afloop te recht vast. De onmacht van Quick Boys hield de hoop levend bij ARC. Maar Gert Aandewiel zette een domper op dit optimisme. Na een vrije schop van Marco Dijkhuizen belandde de bal via een aantal tussenstations bij Aandewiel die met een strak schot Karei van Valen kansloos liet: 0-1. De openings treffer kon Quick Boys niet inspireren tot sprankelend voetbal. Van de Werf: „Het tempo was veel te laag" ARC kreeg vlak voor rust zelfs nog een goede mogelijkheid op de gelijkmaker maar Dennis Krijgsman weigerde deze te verzilveren. Na rust gaven de Katwijkers echter hun visitekaartje af. Het tempo ging omhoog en de derby ontwikkelde zich tot een spel van kat en muis. ARC kwam met de rug tegen de muur te staan en moest lijd zaam toezien hoe Edwin Otte met een schitterend afstands schot de 2-0 liet aantekenen. Vanaf dat moment speelde ARC een verloren wedstrijd. Quick Boys, dat in Edwin Otte en Frenk van der Kley zijn uitblinkers had, domineerde en zag het goede spel in de tweede helft nog bekroond worden door een doelpunt van Floor van Duijn: 0-3 De stand op de ranglijst en het vooruizicht dat boven de hoof den van Dennis Krijgsman en Johan Boer nog een schorsing hangt, zorgden voor sombere gezichten in de ARC-gelede- ren. Bert Jansen verwoordde de stemming na afloop nog het best. „Ik ben nog nooit zo blij geweest met een winterstop". KEES VAN KESTEREN Scoreverloop 22. Aandewiel 0-1, 64. Otte 0-2, 71. Van Duijn 0-3. ARC Van Valen, Dijkman. De Vla ming, Lammers, Valk. Hoogendoorn, Van der Laan. Bon (Van der Waut), Lancel (Van Leeuwen). Krijgsman, Quick Boys: Van der Niet, Pluim- graaff, Hoogervorst, Jonker. Rog, Dijkhuizen. Van Duijn, Aandewiel, Otte, Van der Kley, Kanbier (Van der Plas) ik, Scoreverloop: 13. Wesselink 0- s(e Wesselink 0-2, 33. Ens 1-2, 45. 2-2, 60. Brinks 2-3, 61. Hoep 3-3 Lisse: Groeneweg, Van Rooyen. der Putten, Rob Ver- meulen, merdam, John Vermeulen (Van den). Van der Zwet, Schippers tenberg). Klaren, Ens, Hoep. Het puntverlies van zatei zal zeker in dat rijtje tere komen, want ook nu weer gen de geelblauwen drie r in de fout. Dat het uiteindi nog 3-3 werd is te danken Go Ahead Kampen doeli Hans van Dijk die zich twee blunders en een boej"* kon opmaken voor een lange thuisreis. Het was dan ook weer braaf in Lisse waar nu al onvervalste pot degrad; voetbal gespeeld werd. De langen werden ook met duidelijk na het eerste sigi van scheidsrechter Kaland plaats van de bal op de j' wijze te beroeren, werd projectiel de eerste 45 mint flink op zijn donder gegei De 600 toeschouwers za een eerste helft die zich ook het best laat omschrijisii met de term 'hotseknotsv bal'. Ondanks dat de wedsj ij geen schoonheidsprijs boeide hij wel. Zeker ni Lisse na een half uur sj tegen een 2-0 achterstand keek. Het was Go Ahr Kampen spits Egbert We link die tweemaal gebi k- maakte van de onthut! zwakke organisatie ser verdediging. Lisse leek slagen, maar kreeg dar Van Dijk weer hoop. De sfog( post leek een diepe bal >ei Leon van der Zwet sinjeei weg te gaan trappen, nfer maaide kinderlijk over de heen. Voor Mark Ens was vervolgens een koud kur om de bal in het lege doc n schuiven. Op slag van kwam Lisse zelfs nog lanf Arbiter Kaland beloonde buiteling van Viktor KI; met een strafschop. Leon l zag zijn inzet in eerste ins pSj tie nog gestopt door Van maar was in de rebound succesvol; 2-2. Gelukkig de kleumende toeschouwen was het in de tweede helf lemaal wat beter. Zeker aaiudi kant van Lisse dat nu b gebruik maakte van de gi den ruimte. Vlak na rust k Viktor Klaren op de schoot Mark Ens voorla Tegen de verhouding in den de Kampenaren wet voorsprong komen. H ig( Brinks mocht ongehinderi c Lisser verdediging uitsp >ei en de bal diagonaal 1; ikt Groeneweg prikken. Hoep liet een minuut late veerkracht van Lisse zien. mislukte uittrap van Van werd door de middenve )0 vanaf veertig meter geret neerd. Met een fraaie $9 verdween de bal over de hopig graaiende Van Dijk: Lisse kreeg daarna nog gei kansen op de volle winst de afronding werd echtei nodige scherpte gemist. Ei der: Ik verwacht dat we na de winterstop zullen ve teren. We moeten bovenin rechterrijtje van teletext eime gen". YVAN HERMJ sp )de

Leidse Courant | 1990 | | pagina 18