Oranje met gemengde gevoelens naar Malta f Real helpt Barcelona een handjf Amateurs doen niet meer mee SPORT £eidóc@ou/iont MAANDAG 17 DECEMBER 1990 PAGU Yogts selecteert vijf „Oostduitsers'' HAMBURG Bondscoach Berti Vogts heeft vijf spelers uit het voormalige Oost-Duits- land geselecteerd voor de eer ste interland sinds de hereni ging van beide Duitslanden. Het zijn BrSutigam (Jena), Sammer (Stuttgart), Doll (Hamburger SV), Thom en Kirsten (Leverkusen). De op volger van Beckenbauer riep voor de vriendschappelijke wedstrijd tegen Zwitserland, die woensdag in Stuttgart wordt gespeeld, 23 spelers op. Brehme (Inter) en Struntz (München) ontbreken wegens blessures. Aandelenemissie bepaalt slagen nieuw Ajax-stadion AMSTERDAM Een vaste plaats bij alle evenementen. Dat privilege is weggelegd voor sport- en cultuurliefhebbers die er in slagen om één van de 4.360 aandelen Stadion Amster dam te bemachtigen. Op de aandelen, die in prijs variëren van 2.500 tot 250.000, kan tot maandag 21 januari bij zes banken en commissionairs worden ingeschreven. Dat maakte de gemeente Amsterdam en Ajax, de hoofdbespeler van het toekomstige stadion, donderdag in Amsterdam bekend. Sta dion Amsterdam NV, dat gaat fungeren als de nieuwe eige naar van het multifunctionele stadion, emitteert zes soorten royeerbare certificaten van aandelen op naam, die de nieuwe vennootschap een slordige 50 miljoen moeten opleveren. Nieuwbouw van het stadion gaat ongeveer 250 miljoen gul den kosten. Versleijen blijft bij Go Ahead DEVENTER Jan Versleijen heeft zijn contract met Go Ahead Eagles ver lengd met twee jaar. Versleijen is bezig aan zijn eerste seizoen bij de club uit de eerste divisie. De vroegere hulp trainer van Roda JC had een over eenkomst voor een jaar en een optie voor drie seizoenen. Dode bij duel in Argentinië BUENOS AIRES Bij de com petitiewedstrijd Boca Juniors - San Lorenzo, op de achttiende speeldag van de Argentijnse voetbalcompetitie, is één suppor ter omgekomen en raakten di verse fans gewond. Het incident vond plaats tijdens de rust. San Lorenzo sloot de eerste helft af met een voorsprong van 1-0. De harde supporterskern van San Lorenzo doorbrak de omheining en gooide vuurpijlen en andere voorwerpen in een vak met fans van Boca Juniors. Een 37-jarige Argentijn, vader van drie kinde ren, stierf op de tribune aan zijn verwondingen. Vitesse test Braziliaan ARNHEM Vitesse krijgt volgende week een Brazili aan op proef. De Arnhemse eredivisieclub, die met perso nele problemen kampt, test de 27-jarige linker aanvaller Carioca van Fluminense. Vi tesse reisde afgelopen week met vijftien man naar Lissa bon om de Europa Cup-wed strijd tegen Sporting te spe len. Linksbuiten Cocu is al geruime tijd geblesseerd. De leiding verwacht dat hij na de winterstop weer fit zal zijn, maar dat het nog weken kan duren voor Cocu op zijn oude niveau zit. Tapie niet bang voor onderzoek MARSEILLE Bernard Tapie, de voorzitter van Olympique Marseille, is niet benauwd voor de Franse justi tie, die jacht maakt op het zwarte geld in het Franse voetbal. „Ik maak me meer zorgen over de prestaties van het elftal", verklaarde Tapie gis teren tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van aandeelhouders. Tapie liet zijn gehoor weten dat Olympique in de toekomst meer duidelijkheid zal ver schaffen over de boekhouding. De koploper van de Franse competitie sloot het seizoen 1989/1990 af met een nadelig saldo van 180.000 gulden, maar aan onroerend goed en spelers beschikt de club over een kapitaal 38 miljoen gulden. LA VALETTA De Ne derlands elftal-groep is vanmiddag na een vlucht van ruim drie uur met enigszins gemengde ge voelens in de Maltese hoofdstad La Valetta ge arriveerd. Niet doordat de leden van de formatie van de Europese kampioen het duel met de eilandbewo ners met veel vrees tege moet ziet. Wel omdat het komende woensdag, als Oranje om half drie 's middags zijn derde wed strijd in de EK-voorronde gaat afwerken tegen het nietige Malta, bijna op de kop af zeven jaar geleden is dat de vaderlandse voetbalwereld op zijn grondvesten schudde. Terwijl de toenmalige bonds coach Kees Rijvers rustig bij zijn buren een kaartje zat te leggen zorgde immers Malta er voor dat de zo zeker schijnen de plaats in de EK-eindronde van 1984 in Frankrijk Oranje alsnog door de neus werd ge boord. Spanje versloeg de Mid dellandse Zee-dreumes im mers met 12-1; niet alleen een uitslag, die zelfs in de toenma lige voetbalverhoudingen als extreem werd beschouwd, maar tevens exact de score die de Spanjaarden nodig hadden om zélf naar de Europese titel strijd te kunnen afreizen. Ne derland droop ontluisterd af en de reputatie van Malta leek voor eeuwig bezoedeld. Wat anders Nu, zeven jaar later, blijkt de gang van zaken op die gedenkwaardige december avond in Sevilla, toch wat an ders te zijn geweest dan me nigeen in de Lage Landen des tijds heeft gedacht. Waar aller- wege werd gesuggereerd dat de Maltezers wel zouden zijn omgekocht door de Spanjaar den, bleek er eerder sprake te zijn geweest van een bestuur lijke Maltezer blunder in com binatie met een portie Spaanse intimidatie die zijn weerga nauwelijks kende. Malta moest dat duel tegen Spanje afwer ken vier dagen nadat in Aken met 5-0 van Nederland was verloren. De Maltezer voetbal bond had dat duel voor hon derdduizend gulden aan de KNVB 'verkocht', waardoor Nederland in feite twee thuis wedstrijden speelde tegen de dreumes. Van dat geld heeft Malta een fraai sporthotel ge bouwd naast het nationale, 35.000 plaatsen tellende sta dion Ta'Qali, maar dat terzijde. Op weg naar Sevilla, vlak voor en tijdens dat gedenk waardige duel Spanje-Malta zouden zich de meest merk waardige tonelen hebben afge speeld. De amateurs van het Middellandse Zee-eiland kre gen te maken met reis-proble- men, zoekgeraakte bagage, ge brek aan medewerking bij trainings-sessies, gedurende de wedstrijd op het veld van Betis gesmeten projectielen en 'last but not least' een scheidsrech ter, die op zijn minst de indruk wekte niet onpartijdig te zijn. Deze arbiter, de Turk Göksel, tegenwoordig voorzitter van zijn nationale scheidsrechters- commissie en nota bene UEFA-waarnemer, negeerde Maltezer protesten in die ont moeting naar aanleiding van op de piste gegooide flessen alsmede zware zware blessu res. Het enige, zo zeggen Mal tezer getuigen nu, zeven jaar later, waar die Göksel zich druk over maakte was het tempo waarin de partij (en het scoreverloop) zich verder moest ontwikkelen. Schijn tegen Spanje slaagde, vraag niet hoe, maar Malta had de schijn te gen. Dat gold zeker voor John Bonello, die ook nu nog steeds wordt beschouwd als de beste doelverdediger die het eiland ooit heeft voorgebracht. Bonel lo (32), naast een dagtaak in de avonduren in La Valetta een videotheek runnend, maakt sinds en jaar geen deel meer uit van de Maltezer selectie. Hij kwam in conflict met de huidige Duitse bondscoach Horst Heese, die de Bulgaar Dobrev opvolgde, en kon zijn biezen pakken. Bonello geeft aan dat de monsterscore van Sevilla '83 niet alleen een ge volg was van de manipulaties van Spaanse zijde. Het feit dat de merendeels amateurs van het eiland binnen vier dagen twee zware wedstrijden moes ten afwerken zou minstens zo zwaar hebben gewogen, vol gens Bonello, die zelf nog steeds speelt in de club Hiber nian. De oud-international, die een ietwat verbitterde indruk maakt als de naam van Heese („Een Duitser, dan weet je het wel") ter sprake komt, ver wijst tevens naar een door ploegmaats gesignaleerd merk waardig gedrag bij de Spaanse spelers toen. Waar bij scheids rechter Göksel flessen cham pagne in de kleedkamer wer den gesignaleerd, zouden de leden van de Spaanse ploeg in hun vertrek kotsend van el lende (doping?) over de grond hebben gerold. Nog verbaasd In Maltezer kringen wordt nog steeds verbaasd aangekeken tegen het feit dat er na de ge ruchtmakende 12-1 van Sevil la door de KNVB geen officië le actie is ondernomen. In Ne derland werd weliswaar schamper gesproken over om- koop-praktijken aan de zijde van Malta en doping aan de Spaanse kant, maar tot een verzoek om een (diepgaand) onderzoek kwam het nooit. Waarnemers Jacques Hoge wo ning en Jan Huybregts hadden naast het doelpuntenfestival nauwelijks iets onoirbaars ge signaleerd, zeiden ze later. In Malta, 250.000 inwoners en 300 clubs, zelf werd er wel ac tie ondernomen na de blame rende verrichting in Sevilla. De voetbalbond op het eiland werd beroepsmatiger opgezet, er ontstond sponsoring en een 'deal' zoals in 1983 met de KNVB behoort sindsdien niet Rinus Michels (rechts) en Dick Advocaat in december 1984 in de stromende regen op de bank bij Cyprus-Nederland. foto: anp meer tot de mogelijkheden. Dat het peil van het spel in Malta ook enigszins lijkt te zijn gestegen blijkt uit de resulta ten van de eiland-bewoners. Op 25 november jongstleden boekte Malta bijna een redelijk aansprekende triomf tegen Finland. Pas drie minuten voor het einde slaagden de Scandinaviërs er in een ach terstand van 1-0 in La Valetta ongedaan te maken en daar mee een blamage te voorko- Eigen land Ondanks het enigszins opge trokken spelpeil op het eiland spelen er slechts twee Maltezer voetballers buiten de eigen grenzen. John Buttigieg ac teert bij het bescheiden Engel se Brentford, hoewel hij daar meestal op de bank zit, en Car- mel Busuttil staat onder con tract bij het Belgische Racing Genk. Coach Horst Heese, oud-coach van FC Nilrnberg, Kickers Of fenbach en Fortuna Köln en in Malta een salaris verdie nend dat viermaal dat van 's lands president bedraagt, heeft bij zijn selectie overigens But tigieg gepasseerd. Vormgebrek bij de international is de offi ciële reden. Buttigieg zou wel schuldig zijn geweest aan de gelijkmaker van de Finnen vorige maand, hoewel Heese ontkent dat dit de reden is van zijn afvallen. Over dat soort details zal de spelersgroep van Oranje zich dezer dagen niet al te druk maken. Wellicht dat vlak voor het treffen met Malta naast de 12-1 van 1983 ook nog wel even wordt teruggedacht aan een andere interland. Op 23 •december 1984 werd ook in de sombere dagen voor de kerst, in stromende regen bovendien, met zeer veel pijn en moeite met slechts 1-0 gewonnen van en op Cyprus. Ook toen zaten Rinus Michels en Dick Adcvo- caat op de bank. Het regent in Malta in deze tijd van het jaar ook vaak.... FRANK WERKMAN KNVB-beker yen :ri Tweede ronde Heracles - Feyenoord Roda JC - Emmen Dordrecht - FC Twente NAC-RKC PSV - FC Zwolle SVV - Fortuna S NEC - Wageningen Vlissingen - FC Groningen Excelsior - Ajax GA Eagles Vitesse Den Haag - Haarlem Sparta - Volendam Elinkwijk - Willem II VVV-Utrecht Meerssen - De Graatschap Graafschap wns Geldrop - BW Den Bosch Eredivisie zaterdag Fortuna S-Heerenveen Willem ll-RKC Zondag SVV-FC Den Haag FC Utrecht-Feyenoord Volendam-NEC FC Groningen-MVV FCTwente-PSV Vitesse-Roda JC Sparta-Ajax uitgesteld tot 131 Eerste divisie Zwolle-GA Eagles Zaterdag Dordrecht-BVV Den Bosch NAC-Vlissingen AZ-De Graafschap Emmen-Wageningen Haarlem-Heracles Cambuur-Veendam Eindhoven-Telstar Helmond Sp-VVV Lotto 50: 7-8-10-16-17-18. R 4 Deelnemers 529.369. 1.132.613. Toto 50: 2-1-1-1-1-2-1-1-3 Deelnemers 24.273. Prijs 62.175. Toto-gelijk 50: 9-10-11-25-27 gevoegd: 8. Deelnemers: 2.51L zen: 10.946. Pcn Cijferspel 50: Winnend: Deelnemers 263.261. 157.957. Duitse lotto: 7-8-26-37-40-43. ve: 9. Spel 77: 56068790. Belgische lotto: 4-6-13-17-34- serve: 8. Jokernummer: 55873I :si Ti tss: Utrechtse fans vernielen trein DEN HAAG Van <|de ■aanhangers van FC Ubioi die in de nacht van zatbHg op zondag in EindhoveiR.:^ aangehouden nadat ze eel, gon van de NS volledig' den vernield, zaten er jM1* avond nog vijf vast. De ors ren zijn in de loop van zo Ie nadat ze waren verlfn( weggestuurd. ne] Theo Bos (wit shirt) scoort 1-0 voor Vitesse. FOTO: anp DEN HAAG De laatste amateurclubs zijn gisteren verdwenen uit het toer nooi om de KNVB-beker. In de tweede ronde ver loor Geldrop van Den Bosch (1-4), Elinkwijk van Willem II (1-3 na verlen ging) en SV Meerssen van De Graafschap (2-2 na strafschoppen). Wel slaagden drie eerste-divi- sieclubs erin een tegenstander uit de eredivisie uit te schake len. Wageningen verraste NEC (2-1), Dordrecht'90 ver sloeg FC Twente (1-0), NAC was te sterk voor RKC (1-0). De topclubs lieten zich niet verrassen. Desondanks leverde PSV met de 2-1 (thuis) over winning tegen FC Zwolle, laatste in de eerste divisie, een wanprestatie. Ajax deed het „uit" in de Meer beter tegen Excelsior en won met vrij veel doelpunten, 5-0. De verliezende finalist -tegen PSV- van vorig seizoen, Vites se, bekert verder na de over winning (2-3) bij Go Ahead Eagles. In het onderonsjes tus sen eredivisieclubs won SVV van Fortuna (2-1) en Sparta van Volendam (1-0). Vlissin gen stond lang op voorsprong tegen Groningen, maar ging in het slotkwartier onderuit (1-3). De karakteristieken van de in de tweede ronde gespeelde wedstrijdenm om de KNVB- beker zijn: SVV-Fortuna Sittard 2-1 ((H)). 70. Ridderhof 1-0, 87. Samuel 1-1, 89. Breetveld 2-1 Scheidsrechter: Dol- stra Toeschouwers: 350. Gele kaart: Mulder (SVV), Frijns, Mordang en Schmitz (allen Fortuna). NEC-Wageningen 1-2 ((H)). 60. Vink 0-1, 69. Oosterhuis 0-2, 76. Hoeks 1-2. Scheidsechter: Lammers. Toeschou wers: 1200. PSV-FC Zwolle 2-1 (1-1). 3. Smook 0-1, 17. Scheepers 1-1, 75. Bosman (strafschop) 2-1. Scheidsrechter: Luy- ten Toeschouwers: 6000. Gele kaart: Popescu (PSV) en Van Raalte (FC Zwolle). Dordrecht '90-FC Twente 1-0 ((H)). schouwers: 1300. VVV-FC Utrecht 0-1 ((H)). 76. Bijl 0- 1. Scheidsrechter: Reygwart Toe schouwers. 2700 Gele kaart: Van Aerts (VVV). NAC-RKC 1-0 (1-0). 5 Cornelissen 1-0. Scheidsrechter. Van der Ende. Toeschouwers: 5500. Gele kaart: Smit, Van Gils (beiden NAC) en Maas (RKC) Go Ahead Eagles-Vitesse 2-3 (1-3). 8. Bos 0-1, 20. Eyer 0-2, 24. Overmars 1-2, 41 Van Arum 1-3, 68. Buisman 2-3. Scheidsrechter: Van Vliet. Toe schouwers: 6500. Excelsior-Ajax 0-5 (0-2). 33. Petters- son 0-1 43. Jonk 0-2, 48. Bergkamp 0- 3, 56. Winter 0-4, 90. Van 't Schip 0-5. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschou wers: 7725. Gele kaart: Verkuyl (Ajax). Sparta-Volendam 1-0 (0-0). 62 San- del 1-0. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 2000. Gele kaart; Den Ouden (Volendam) Geldrop-BVV Den Bosch 1-4 (0-1). 39. De Gier 0-1, 56. Van Schijndel 0- 2, 68 Van de Wiel 0-3, 78. Van Eek 0- 4. 83. Cooyman 1-4. Scheidsrechter: Van Riel Toeschouwers: 850. Gele kaart: Van der Hooft (Geldrop) en Van Eek (Den Bosch) Vlissingen- Groningen 1-3 (1-0). 7. Van Keeken 1-0, 77. Olde Riekennk 1-1, 78. Dju- rovski 1-2, 85. Van Duren 1-3. Scheidsrechter: Janssen. Toeschou wers: 2500. Elinkwijk-Willem II1-3 n.v. (1-1, 0- ■1). 6. Van Geel (strafschop) 0-1, 67. De Bruyn 1-1, 97 Van Geel 1-2, 117. Sylla 1-3. Scheidsrechter: Sterk. Toe schouwers: 2000. Gele kaart: De Wit (Elinkwijk) en Bart Janssen (Willem II). SV Meerssen-De Graafschap 2-2 n.v. (2-2, 1-1), De Graafschap wns (4-5). 13 Paul van de Leeuw 1-0, 29 Hofstede 1-1, 84. Paul van de Leeuw 2-1, 90. Linde 2-2. Scheidsrechter: Vervoort. Toeschouwers: 2750. Gele kaart: Kruis, Redeker (beiden De Graafschap) en Dahlmans (Meers- FC Den Haag-Haarlem 5-3 (2-0). 22. Van Eijkeren 1-0, 29. Schellevis 2- 0, 55. Valk 3-0, 71. Van Roon 3-1, 74. Otto 4-1, 77. Schellevis 5-1, 79. Helen- klaken 5-2, 86. Van Roon 5-3. Scheidsrechter: Kloeg. Toeschou- DUEL VOLLER-RIJKAARD EINDIGT ONBESLIST MADRID De personele pro blemen bij Barcelona worden door Real Madrid ruimschoots gecompenseerd. De titelverde diger - op volle sterkte - ver loor zaterdagavond met 1-0 bij Athletic de Bilbao, waardoor de achterstand op het winnen de Barcelona (2-0 tegen Cadiz) groeide tot zeven punten. Barcelona kreeg Cadiz op be zoek, voor aanvang van het duel voorlaatste op de rang lijst. Cruijff liet de nègentien- jarige Guardiola op de stop persplaats debuteren. De be scheiden tegenstander stelde hem nauwelijks op de proef. Beguiristain zette voor 80.000 mensen de thuisclub na een kwartier op voorsprong. Bake- ro, een kwartier voor het ein de, verdubbelde de marge. Daar liet de koploper het bij. Het duel tussen Rudi Vóller en Frank Rijkaard, of liever AS Roma en AC Milan, is gisteren zonder sensatie geëindigd in 0- 0. Voller werd bejubeld door de 60.000 toeschouwers, die in het Olympische stadion van Rome voor een record-recette van ruim twee miljoen gulden zorgden. Rijkaard daarentegen werd uitgefloten en beledigd door de Romeinse fans, die de con frontatie tussen de Duitse- en Nederlandse internationals bij het toernooi om het wereld kampioenschap in Italië nog niet waren vergeten. In San Siro van Milaan werden beide spelers in de achtste finales van het WK uit het veld ge stuurd. Miljoenen tv-kijkers - en de scheidsrechter- hadden geconstateerd dat Rijkaard zijn tegenstander in het gezicht spuwde. Inter Milan bleef lijstaanvoer der in Italië, ondanks het zwakke spel tegen Fiorentina. De ploeg van Trapatoni, die wegens aanmerkingen op de leiding de rode kaart kreeg, dankte het punt aan Matthöus. De Duitser maakte na rust ge lijk uit een strafschop. Juventus, tweede op de rang lijst, gaf een voorsprong weg bij Calgliari. Dat was opval lend. De ploeg uit Sardinië heeft dit seizoen nog maar vijf punten verzameld en stond na 20 minuten al met 0-2 achter. Di Canio en Marocchi scoor den voor de „Oude Dame". Dankzij Cornacchia (34) en Cappioli (74) werd het toch nog 2-2. België Anderlecht is koploper AA Gent op de achttiende speel dag van de Belgische competi tie tot op één punt genaderd. De ploeg van Aad de Mos bracht de uitwedstrijd tegen Cercle Brugge dank zij een voortreffelijke tweede helft tot een goede einde (3-1), terwijl de naaste rivaal bij hekkeslui- ter Sint-Truiden niet verder kwam dan 0-0. Cercle en Anderlecht deden 45 minuten niet voor elkaar on der, qua spel en qua het onbe nut laten van de kansen. Na een half uur stuurde De Mos noodgedwongen de pas, zes tienjarige Ghanfees Neil Lamp- tey het veld in voor zijn de buut. Hij verving de licht aan geslagen Luc Nilis. De tweede wijziging tijdens de pauze - John van Loen naar het front - had razendsnel succes. De Nederlandse spits, begeerd door Feyenoord, scoorde al na luttele minuten. De Braziliaan Rudi Voller (rechts) is namens Roma in duel gewikkeld met Franco Baresi van AC Milan. fod< Oliveira en Lamptey brachten het gemotiveerde Anderlecht nog binnen het kwartier op 3- 0. De tegentreffer van Karacic hielp Cercle Brugge niet meer overeind. AA Gent werd nog wel „herfstkampioen", maar min der overtuigend dan verwacht. Sint-Truiden nam brutaal het initiatief en kwam bijna op voorsprong door de Duitser Lange. De Gentse aanvoerder De Groote redde op de doel lijn. Allengs kreeg de lijstaan voerder, met de beweeglijke maar in de afwerking onge lukkige Viscaal, meer vat op de opponent. Tot doelpunten leidde dat niet. Engeland Liverpool is spelenderwijs een puntje verder uitgelopen op Arsenal. Detitelverdediger won moeiteloos van Sheffield United (2-0), dat geen rol speelt in de league. Arsenal stond Wimbledon een gelijk spel toe, 2-2. Voor sensatie zorgden echter vooral de mid denmoters Chelsea -en Derby. De ploeg uit Londen won met 6-4. Bij rust leidde Chelsea met 3-1, ondermeer door twee tref fers van Dixon. Hebberd, Saunders en Micklethwite draaiden na de hervatting de rollen volledig om en zetten Derby op 4-3. In het slotkwartier was het de beurt aan Chelsea om drie keer achter elkaar te scoren. Durie, Wise en Le Saux zorg den voor 6-4. Voor Arsenal leek er niets aan de hard, na dat Merson en Adams de num mer twee tegen Wimbledon op 2-0 hadden gezet. Door de Pool Kruszynski kwam de tegen stander terug in de wedstrijd. In de slotseconde maakte aan valler Fashanu verrassend ge lijk. Duitsland Bayern München gaat n lijstaanvoerder de wint in. De recordkampioen Duitsland verloor zaterdZ( degradatie-kandidaat U gen verrassend een pun Werder Bremen, dat won bij Bochum (2»-l), daardoor aan kop een mi le voorsprong. Olyn Marseille heeft zich h< van de vernietigende laag, vorige week tegen belager Auxerre. De kampioen won moeiteloi Metz, 3-0. De formatii Beckenbauer verkreeg e nuspunt dank zij Monai Auxerre wel in be hield, 0-0. De nummer twee, met i der belangrijkste spele Belg Scifo, speelde gel Monaco, dat nu derde st vier punten van Olympi^ sportuitslagen BELGIE Beerschot-Standard Luik 1-2, Sint Truiden-A A Gent 0-0, KV Mechelen- Lierse SK 2-0, Club Luik-Racing Genk 2-1, Antwerp-Kortrijk 2-2, Cer cle Brugge-Anderlecht 1-3, Lokeren- Germinal Ekeren 2-5, RWD Molen beek-Club Brugge 0-1, Waregem- Charleroi 0-0. Stand aan kop: AA Gent 18-29, Anderlecht 18-28, Club Brugge 18-26, KV Mechelen 18-25, Standard Luik 18-25. DUITSLAND Fortuna Düsseldorf-Borussia Mön- chengladbach 4-1, St. Pauli-Borussia Dortmund 0-2, Bayer Uerdingen-Bay- ern München 1-1. FC Nürnberg-Wat- tenscheld 09 afg., FC Kalserslautern- FC Köln afg., Karlsruher SC-Hambur- ger SV afg., Bayer Leverkusen-Hertha BSC afg. Vrijdag: VfL Bochum-Wer- der Bremen 1-2, VfB Stuttgart-Ein- tracht Frankfurt. Stand aan kop: Werder Bremen 17-24, Bayern Mün chen 17-23, Kaiserslautern 16-22, Eintracht Frankfurt 16-20, Borussia Dortmund 17-20. ENGELAND Arsenal-Wimbledon 2-2, Coventry- Manchester United 2-2, Derby-Chel- sea 4-6, Livèrpool-Sheffield United.2- 0, Manchester City-Tottenham 2-1, Queens Park Rangers-Nottingham Forest 1-2, Southampton-Aston Villa 1-1, Sunderland-Norwich 1-2, Crystal •Palace-Luton 1-0, Leeds-Everton 2-0. Stand aan kop: Liverpool 16-41, Ar senal 17-37, Crystal Palace 17-33, Tottenham 17-30, Leeds 17-30. FRANKRIJK Bordeaux-Caen 1-1, Marseille-Metz 3-0, Nantes-Lille 0-0, Cannes-Lycn 3- 2, Toulouse-Nice 1-2, Monaco-Auxer- re 0-0, Sochaux-Montpellier uitge steld, Saint Etienne-Toulon uitge steld, Paris SG-Rennes 1-1. Stand aan kop: Marseille 20-30, Auxerre 20- 27, Monaco 20-26, Montpellier 19-21, Nantes 19-21. GRIEKENLAND Panathinaikos-Athinaikos 2-1, Olym- piakos-Panahaiki 6-0, OFI-Serres 0-0, AEK-lonikos 2-0, Heraklis-Apollon 5- 2, Doxa Dramas-PAOK 1-0, Yannina- Xanthi 0-0, Panionlos-Arls 0-0, Laris- sa-Levadia 2-1. Stand aan kop: Pa- nathinaikos 11-17, Olympiakos 11-17, Athinaikos 11-14, AEK 11-13, OFI 11- 13. ITALIË Bari-Sampdoria 1-1, Bologna-Lecce 1-1, Genua-Cesena 4-1, Internaziona- le-Fiorentina 1-1, Juventus-Cagliarl 2- 2, Napoli-Lazio Roma 2-1, Parma- Atalanta 1-0, Pisa;Torino 2-0, AS Roma-AC Milan 0-0. Stand aan kop: Internazionale 13-19, Juventus 13-18, Sampdoria 12-17, AC Milan 12-16, Parma 13-16. PORTUGAL Estrela Amadora-Uniao 0-0, Belenen- ses-Nacional 2-3, Boavista-Setubal 2- 1, Salgueiros-Famalicao 3-1, Pena- fiel-Braga 2-0, Guimaraes-Chaves 1- 1. Gil Vicente-Tirsense 0-0, Beira Mar-Porto 1-2, Maritimo-Sporting 1- 0, Farense-Benfica 2-2. Stand aan kop: Porto 17-31, Benfica 17-29, Sporting 17-27, Boavista 17-20, Beira Mar 17-19. SCHOTLAND Aberdeen-Motherwell 1-1, Celtic- Dunfermline 1-2, Hibernian-Dundee United 0-0, St. Johnstone-Hearts 2-1, St. Mirren-Glasgow Rangers 0-3. Stand aan kop: Glasgow Rangers 17- 26, Aberdeen 17-23, Dundee United 17-23, St. Johnstone 17-19. SPANJE Sevilla-Mallorca 1-0, Castellon-Zara- goza 0-0, Barcelona-Cadiz 2-0, Atletl- co Madrid-Sociedad 4-0, Gijon-Lo- grones 1-0, Osasuna-Ovledo 0-0, At hletic Bilbao-Real Madrid 1-0, fe-Espanol 2-0, Valladolid-Vald 1, Burgos-Betis 1-2. Stand Barcelona 15-26, Atletico Maiiwinj 20, Real Madrid 15-19, Logro n Hu 18, Osasuna 14-18. tepspor-Fenerbahce 2-5, Ayichikl Galatasaray 1-2, Zeytinbui Adanaspor 2-3, Boluspor-Ger n. ligi 0-0, Konyaspor-Baklrkoysj Ankaragucu-Bursaspor 3-0, ni Karsiyaka 3-2. Stand aan kop tasaray 15-36, Besiktas 15-31( zonspor 15-28, Sariyer 15-23i ragucu 15-22. ZWITSERLAND Grasshoppers-Lugano 2-0, Aarau 1-0, Luzern-Young Xamax Neuchatel-Slon 1-1 len-Zurich 3-0, Wettingen-S< 3. Stand aan kop: Sion 22-30] hoppers 22-27, Xamax Neui 26, Lausanne 22-26, Lugano J di

Leidse Courant | 1990 | | pagina 14