S Oss Wanprestatie met dubbel rood winnend Feyenoord /sportuitslagen Paul Dogger haalt Koevermans onderuit Lezersservice EK - SCHAATSEN een uniek evenement (D 070 - 3 190 882 Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! PORT Tsï 'VON verzet zich ~i«e£en licentie Krol !1 jr. P am^ ENGELO De Vereniging van buro ^tbaloefenmeesters in Neder- nd (WON) heeft het bondsbe- 'a9lr uur van de KNVB schriftelijk la- ..rptpn nnder peen enkele vnnr- Ccidoc Souxotit ZATERDAG 15 DECEMBER 1990 PAGINA 9 iby's 11 weten onder geen enkele voor- irde akkoord te kunnen gaan fsToÈ et een evenentuele verstrekking m het trainersdiploma aan Ruud rol. Krol wil de licentie Coach (aald Voetbal zonder dat hij arvoor eerst vijf jaar de cursus eft te volgen. De 83-voudig in- national verzocht bondsvoorzit- r Jo van Marle vorige week om spensatie. In het verleden kreeg feen Johan Cruijff, momenteel ccesvol als coach van Barcelona, n dergelijke voorkeursbehande- I Numan naar FC Twente ENSCHEDE FC Twente heeft overeenstemming bereikt met Arthur Numan. Op zijn 21ste verjaardag te kende de middenvelder van Haarlem een verbintenis van drie en een half jaar bij de eredivisie-club uit Ensche de. Numan is de vierde speler van Haarlem die wordt gekocht door FC Twente Eerder gingen Keur, Balm en Peeper dezelfde weg. Van dit drietal is slechts Peeper nog actief in Enschede. Hij revalideert momenteel van een gecompliceerde beenbreuk, die hij vorig seizoen bij de interland Sovjetunie - Nederland opliep. De Joegoslaaf Hrusef Musemie, die eerder overeenstemming bereikte over een contract voor anderhalf jaar, kreeg van de Stichting Arbeids zaken toestemming voor de Ensche- dese club uit te komen. Jaspers en Van Bracht uitgeschakeld TOKYO De rol van Neder land in de wereldbeker drieban den voor profs is uitgespeeld. In Tokyo, waar het laatste in een serie van zes toernooien wordt gehouden, verloren Rini van Bracht en Dick Jaspers in de openingsronde, tegen respectie velijk de Amerikaan Sang Lee en Iguchi uit Japan. Voor Van Bracht was het waarschijnlijk de laatste wedstrijd om de wereld beker. De oud-wereldkampioen uit Waalwijk is sinds het begin van het BWA-profcircus, onge veer vijf jaar geleden, van de partij. Bremen staat alleen op kop BOCHUM Werder Bremen heeft zijn laatste wedstrijd voor de winterstop in Duitsland met 2-1 gewonnen bij VfL Bochum. Bremen nam daar mee twee punten voorsprong op Bayern Mün- chen en Kaiserslautern en weet zaterdag, als de concurrenten in actie zijn geweest, of de in Duits land gangbare „herfsttitel" veroverd is. Bremen, dat sinds het seizoen 1979/80 altijd één of twee punten haalde in Bochum, kwam in de 20ste mi nuut op voorsprong door spits Rufer. De Nieuw- zeelander maakte twaalf minuten na rust ook 0-2, zijn negende treffer van het seizoen. In de slotfa se kwam Bochum terug dankzij een benutte straf schop van Legat. Eerste partij afgebroken HILVERSUM De eerste partij in de KRO- tweekamp tussen Jan Timman (zwart) en Yassar Seirawan is gisteren in Hilversum na 61 zetten afgebroken. Het lijkt waarschijnlijk dat de eerste krachtmeting in remise zal eindigen. Hockeysters langs lastigste klip SAN SEBASTIAN De Nederlandse hockeysters hebben gisteren bij het vierlandentoernooi in San Sebastian in principe de lastigste klip, Engeland, omzeild. Oranje won, als wereldkam pioen verplicht aan z'n stand, met 3-1. Bij rust was er overi gens nog evenwicht: 1-1. Bondscoach Roelant Oltmans zag zich gedwongen het team, dat in Sydney de wereldtitel met succes verdedigde, op en kele plaatsen te wijzigen. Cari na Bleeker stond in het doel in plaats van Jacqueline Toxo- peus, Jeanette Lewin werkte haar eerste interland af en Martine Ohr keerde na een af wezigheid sinds de Olympi sche Spelen van Seoul terug op de rechtervleugel voor haar 74ste interlandwedstrijd. San Sebastian. Mercedes Cor- bacho-toernooi, vrouwen, eer ste dag: Engeland - Nederland 1-3 (1-1): 16. Sixsmith 1-0. 21. Ohr 1-1, 37. Bennin- gi 1-2, 58. Lejeune 1-3 (s.c.). pstelling Nederland Bleeker; Van der Ben. Lejeune. Fokke en Van Nieuwenhuyze-Leenders; Lewin (65. Koenen). Benninga en De Leeuw; Ohr (62 Thate). Wolff en De Ruiter (47. Wouters). ?959l an Kempen rint naar oorsprong BEN Erik van den Boog- heeft in Assen de vierde, 5677J KJrlaatste, etappe van de ma- Ï777I thon-schaatsvijfdaagse ge- 26781 onnen. In de eindsprint van I283Qwedstrijd over 150 ronden 3338jjefde hij acht tegenstanders J49JJDe groep had een ronde 10764 wrsprong op het peloton, x Cazemier eindigde als eede en Edward Hagen als rde. lassements-aanvoerder Ri- ard van Kempen speelde en hoofdrol in het gevecht i de etappe-zege, maar kon ^Het genoegen op de race te- ^Hgkijken. De schaatsende ^jeidekker finishte als tiende, aar vergrootte zijn voor rong op zijn naaste rivaal en feesl Kgroaat Yep Kramer en de bren s derde geklasseerde Lam- ert Huitema. in Kempen was evenals een hog g eerder in Alkmaar uiterst lent tijdens vijf tussen- nnts, die telkens tien punten leverde. Alleen in de eerste Vnnt moest Van Kempen de ^Hvjet-rus Oleg Bozjev laten orgaan, de overige sprints hij met speels gemak, bba voorsprong van Van Kem- n op Kramer is door het l09* rintgeweld in Assen opgelo- n van zes naar liefst 22 pun- Van Kempen gaat van- ag in Heerenveen als fa- riet voor de eindzege van de fdaagse van start. Kramer is iter nog niet kansloos, om- in Heerenveen onder meer koers over 75 ronden op programma staat waarin in ie ronde punten te verdie- zijn voor degene die als ste over de streep komt. wedstrijd in Assen kwam na 65 ronden op gang. Hui- rio^rrva ging aan de haal, maar an Kempen riep de vluchter Bv?n halt toe. Ook de tweede en prde demarrage van Huitema antwoordde Van Kempen, beslissende coupe viel na ronden door een tempo hoging van negen rijders, 'n kansloos voor de eindze- van de vijfdaagse. Van den logert won voor de eerste aal in dit seizoen. orbach lacht om ichtcommissie x y aan 'ERENVEEN Fritz Kor- ;so< laals ch kan de beslissing van het dictie-bestuur betaald voetbal de tuchtcommissie te laten derzoeken in hoeverre de vooffciner van Heerenveen zich 1/06- eft schuldig gemaakt aan doen van racistische uitla- :en, niet serieus nemen, leiding is een interview It Korbach gaf aan een aan- iend journalist voor het lentenblad „De Stijl". Op vraag of donkere spelers bescherming verdien- antwoordde de oefen- ;ter ontkennend. Want, iso( hij: „Die kleine rotneger gent °y) doet °P het moment dat jren, de bal kwijt is niets anders 300 in iedereen op zijn potèn 20I" appen. Die andere, die kof- 75 ion van PSV (Romario) rziekt het spel alleen maar". Ie gewraakte uitspraken pas- n volgens Korbach in „het letbalwereldje", waar pittig oordgebruik nu eenmaal aan orde van de dag is. „Met seriminatie heeft dat echter te maken". ALMELO Feyenoord heeft zich met een wan prestatie geplaats voor de derde ronde van het toernooi om de KNVB- beker. De omstreden for matie uit Rotterdam won in Almelo van Heracles (1-0), maar verloor Sabau en Fraser wegens een rode kaart. Fraser was de eerste die werd wegestuurd. Na veel duw- en trekwerk in het strafschopgebeid trapte hij na tegen Folkert Velten, de ge vaarlijkste aanvaller bij de eerste divisie-club. Fraser had voor rust al geel gehad van scheidsrechter Luinge. Sabau werd acht minuten voor het einde de weg naar de kleedkamer gewezen. Hij schopte eveneens naar Vel ten, nadat de aanvaller uit Enter in eerste instantie een overtreding maakte tegen de Roemeen. Niet alleen het gedrag, ook het spel van Feyenoord was weinig verheffend. De Rot terdammers, ondanks enkele wijzigingen - De Wolf en Lokhoff uit de ploeg, Van Gobbel en voor het eerst sinds zijn beenbreuk en Troost in de basis - speelden uiterst zwak. In het eerste loan Sabau (midden), die later een rode kaart zou krijgen, in duel met Erik Manders van Hera cles. half uur kreeg Heracles de Kiprich het beslissende doel- schopgebied met het gebrui- beste kansen op de openings- punt. kelijke duw- en trekwerk. treffer. Beide keren echter Folkert Velten, „inleider" Op een gegeven moment miste Velten, vrij voor het van beide rode kaarten, pleit- raakten de veters van Fraser doel van De Goey te Fraser naderhand vrij. „Er en mij verward, waardoor we In de 40ste minuut maakte was een situatie in het straf- min of meer tegen elkaar op vielen. Er gebeurde verder niets. Dat heb ik ook tegen de scheidsrechter gezegd. Hij had de kaart echter al in de hand en kon niet meer te rug". In het tweede geval lag het anders. Velten: „Bij een duel ging ik op de voet van Sabau staan. Het spel ging verder. Ik liep weg en hij haalde uit. De rode kaart voor Sabau was volkomen terecht, die voor Fraser belachelijk". Scheidsrechter Luinge kende geen twijfels. „Fraser maakte een achterwaartse, trappende beweging richting Velten. Da!t leek me duidelijk Ik geef geen rode kaart als twee spelers met hun veters aan elkaar vastzitten". Feyenoord laat het er niet bij zitten „Deze scheidsrechter is aan de beurt bij de tucht commissie", riep Ger Lagen dijk. Technisch-directeur Bengtsson zei dat Feyenoord er zeker een mondelinge zaak van wil maken. Heracles - Feyenoord 0-1 (0-1). 40 Kiprich 0-1. Scheidsrechter. Luin ge Toeschouwers: 7000. Rode kaart: 69 Fraser, 82. Sabau (Feyenoord). Gele kaart Pattinama (Heracles), Fraser, Scholten (Feyenoord) Roda JC - Emmen 4-0 (2-0): 27 Di- liberto 1-0, 37 Verhagen 2-0, 51. Di- liberto 3-0, 52. Arnold 4-0. Scheids rechter Van Dijk. Toeschouwers 1000 Gele kaart: Haverkort (Em men). DRIEBERGEN Mark Koe vermans trok gistermiddag bij de nationale masters zijn petje iets dieper over de ogen. Na zijn partij (4-6, 1-6) tegen Paul Dogger kon de wereldranglijst soepel in de prullebak ver dwijnen. De hoogst geklasseerde Neder lander op de wereldranglijst (47ste) zat Te mokken met een ijszak om zijn arm. Een ontste king aan de buitenkant van de onderarm, zo luidde het ex cuus van Koevermans. Meer dan een goedkope^^uitvlucht was het waarschijnlijk niétr~- want bij het grand prix-toer- nooi in Athene was hij al door dezelfde pijn gekweld. Het was voor hem geen beletsel om het toernooi winnend af te sluiten. Koevermans nam ruimschoots de tijd om het verlies te ver werken. Over het feit dat hij zijn inmiddels redelijk geves tigde reputatie vooral in de tweede set opvallend te grab bel gooide, stapte hij er net iets te gemakkelijk overheen. „Wat moet-ik hier bewijzen? Ik zou het niet weten. In prin cipe is voor mij alleen de posi tie op de wereldranglijst be- langrijk". Het gezicht van de pupil van Frits Don sprak echter duide lijk andere taal. Koevermans baalde dusdanig stevig dat hij zelfs bereid was de organisatie onderuit te halen. Hij had na het gezichtsverlies tegen Dog ger nauwelijks een slechter moment kunnen kiezen, maar begrijpelijk was zijn kritiek wel. Koevermans lijkt op dit moment hetzelfde te ervaren als in vroeger jaren Tom Ok- ker en Michiel Schapers. Om dat het vaak nogal eenzaam is aan de top, meed dat duo het liefst ook eigen bodem. Koe vermans: „Ik speel op dit mo ment liever in het buitenland, omdat de toernooien in Neder land zo slecht georganiseerd zijn/ Nu ook. Als er aan dit evenement zo veel waarde wordt gehecht, snap ik niet dat het zo slecht georganiseerd is. We konden bijvoorbeeld pas op dinsdag voor het eerst op de baan trainen". Paul Dogger genoot onderwijl met~-volle teugen van de her nieuwde aandacht. De jeugdi ge handtekeningenjagers dromden rond hem samen, wat bij Dogger minstens twee jaar niet meer het geval was. In 1988 leek de branieschopper uit Amsterdam op weg naar een gouden toekomst, toen hij bij het demonstratietoernooi van Ede doordrong tot de der de ronde. Maar zo snel als Dogger zich nationale bekend heid verwierf, stortte hij in 1989 in elkaar. „Ik heb toen niet goed voor mijn sport ge leefd", bekende Dogger giste ren in alle eerlijkheid. „Ik heb van verschillende mensen vaak genoeg op mijn donder gekregen, maar ik had het zelf niet in de gaten". In oktober van dit jaar kwam de Amsterdammer tot de ont dekking dat hij op een dood spoor zat. Hij meldde zich op het nabijgelegen Amstelpark bij de tennisschool van Hugo Ekker. „Ik kende hem zoals iedereen hem kent", vertelde Ekker over het starten van die samenwerking. „Al die verha len over zijn gedaalde motiva tie heb ik maar gelaten voor wat zij waard waren. Wij zijn blanco begonnen, waarbij ik vooral als reperateur op het mentale vlak ben bezig ge weest". In zijn keurige zwarte pak haalde Paul Haarhuis gisteren even de hoofdprijs van de na tionale Masters in Driebergen op: een bonus van 15.000 gul den plus een jaar lang gebruik van een bovenmodaal automo biel. De Eindhovenaar was zo juist overgekomen van de bruiloft van zijn broer en be gaf zich net richting kleedka mer, toen hij het nieuws van Mark Koevermans zit met een ijszak om de arm onthust langs de baan na zijn nederlaag tegen Paul Dogger. FOTO: ANP de dag vernam: Paul Dogger derlaag kon Haarhuis niet had Mark Koevermans met 6- meer worden ingehaald op de 4 6-1 verslagen. Door die ne- nationale ranglijst. Damcomputer Truus scoort vijf punten (Van onze dammedewerker) NAALDWIJK Het interna tionale damtoernooi voor drie tallen gisteren in Naaldwijk is een prooi geworden voor het Westlandse team. Het West- landse trio bestaande uit Alexander Schwarzman, Fred Ivens en Fred de Koning be haalde vijftien punten uit ne gen partijen. Óp de tweede plaats eindigde het team van Auke Scholma met dertien punten en derde werd het team van ex-wereldkampioen Anatoli Gantwarg met twaalf punten. Het toernooi kende een chaoti sche start. Zo hadden kort voor aanvang van het toernooi een aantal topdammers zich afgemeld. Organisator Theo Dijkstra liet het er niet bij zit ten en ging al zeer vroeg op pad om een aantal Russen te strikken, die vandaag in de nationale damcompetitie uit komen. De Russische groot meesters Sehwatzman en Tsje- goljew, die net na een langdu rige treinreis in Nederland waren gearriveerd, lieten zich deze kans om harde valuta t^ winnen natuurlijk met ontne men. Ook werden 's ochtends nog enkele Nederlandse top pers uit bed gebeld. Zo kreeg het toernooi toch nog de sterke bezetting, die de organisatie voor ogen had. Een uur later dan gepland kon de burgemeester van Naalwijk de openingszet verrichten aan het bord van damcomputer Truus'. Deze damcomputer was opgenomen in een dames team, hoe kan het ook anders. 'Truus' haalde met vijf punten een prima resultaat, maar de Russische teamgenotes Ratko- vitsch en Sochnenko lieten de computer in de steek. Volop in de belangstelling stond ook drievoudig jeugdwereldkampi oen Igor Koyfman. De uit Rusland geëmigreerde Israë liër, die de komende weken in Rotterdam zijn wereltitel ver dedigt stelde met twee punten echter behoorlijk teleur. Het Haagse damteam, dat oor spronkelijk rond nationaal kampioen Rob Clerc was ge formeerd, kwam niet verder dan een gedeelde vierde plaats. Omdat de Haagse grootmeester vanwege familie omstandigheden niet van de partij kon zijn had het Haagse trio aan speelkracht ingeboet. Met een score van negen uit negen mocht het drietal Arjan van Leeuwen, Fenno Boog en Dick van Dijk niet ontevreden zijn. BETAALD VOETBAL KNVB-beker Vandaag NEC-Wageningen SVV-Fortuna S PSV-FC Zwolle Vlissingen-FC Groningen Dordrecht '90-FC Twente NAC-RKC VW-FC Utrecht Morgen Excelsior-Ajax FC Den Haag-Haarlem Sparta-Volendam Elinkwijk-Willem II Meerssen-De Graatschap Geldrop-BW Den Bosch Go Ahead Eagles-Vitesse Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 16.00 uur: Tennis: 22.15 uur: Studio Sport. België Nederlands 1, 23.10 uur: Sport op zaterdag. België Frans, 22.25 uur: Match. Duitsland 1, 11.35 uur: Skiën; 18.03 uur: Sportschau-Tele- gramm; 18.15 uur: Sportschau. Duitsland 2, 22.05 uur: Das ak- tuelle Sport-Studio BBC 1, 13.15 uur: Grandstand; 23.15 uur: Paardesport. BBC 2, 17.55 uur: Cricket. Eurosport, 10.00-02.45 uur: Sport. Super Channel, 18.00 uur: Sport. Sportnet, 07.00-07.00 uur: Sport. Rai Uno, 14.30 uur: Sport. MORGEN Nederland 2, 12.00 uur: Voetbal Plus. Nederland 3, 14.00 uur: Tennis; 18.45 uur: Studio Sport. RTL 4, 22.05 uur: Match. België Nederlands 1, 12.45 uur: Sportoverzicht; 19.00 en 19.45 uur: Sportweekend. België Frans, 18.30 uur: Sport. Duitsland 1, 18.10 uur: Sport schau; 19.50 uur: Sportschau- Telegramm; 20.15 uur: ARD Sportgala '90. Duitsland 2, 15.20 uur Sport BBC 1, 17.30 en 00.50 uur: Paar desport. BBC 2, 14.00 uur Cricket; 14.50 uur: Tennis; 18.00 uur: Rugby; 19.00 uur Skiën. Eurosport, 10.00-02.00 uur Sport Sportnet, 07.00-02.00 uur: Sport. Rai Uno, 14.20, 15.20, 16.20 en 22.40 uur Sport. MAANDAG BBC 2, 15.35 uur: Paardesport. Eurosport, 08.30-18.00 uur Sport. Sportnet, 08.00-18.00 uur: Sport. Rai Uno, 15.30 uur: Sport. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Hilversum (morgen, aanvang 13.30 uur) luiden; 2e koers: 1 Early Nobo, 2. Evergold M. 3 Empire Hanover (3-2-5). 3e koers: 1 Deter Morgan, 2 Cartier Regina, 3 Dora van Ranum (2-6-4). 4e koers: 1 Dart Groenhof, 2 Dave K. 3 Donald Wielinga (7-1-8). 5e koers: 1 Carin Buitenzorg, 2. Ciri- anne N. 3. Betsie B (3-8-4). 6e koers: 1 Elkeklus, 2 Elles Vrije- nesse, 3. Diana Tonka (7-6-1) 7e koers: 1 Ciao Magnus. 2 Brigitte G. 3. Djashin (4-7-5). 8e koers: 1 Yellowa, 2. Zozo Nevele, 3. Zonnestraaltje (8-6-4) 9e koers: 1 Dizzy Dean. 2. Jungle Love. 3. Dispatch, 4 Dream Mere- veld (4-8-13-12). 10e koers: 1 Sixstring. 2. Dianne. 3. Evita van Weert (6-4-2). Ingrid Piersma overweegt rentree APELDOORN Record-in ternational Ingrid Piersma, die zich had voorgenomen om tij dens het internationale volley baltoernooi in Apeldoorn (na de kerstdagen) afscheid te ne men van het Nederlands team, is door bondscoach Peter Murphy aan het twijfelen ge bracht. De 28-jarige Haagse mid-speelster, die het WK van afgelopen september in China als eindpunt van haar impo sante internationale carrière (na 332 interlands) wilde be schouwen, heeft een verzoek tot een rentree in beraad geno men. Murphy kan Piersma nog uitstekend gebruiken op het komende EK in Italië (zo mer '91), waar Nederland met een tweede plaats directe plaatsing voor de Olympische Spelen in Barcelona kan af dwingen. Bas van der Goor en Stefan van Offenbeek debuteren tij dens het Nationale Nederlan den-toernooi, van 27 tot en met 30 december in Apel doorn, voor het Nederlandse volleybalteam. De spelers van DA uit Apel doorn maken deel uit van de zeven volleyballers uit de na tionale competitie die één keer per week deelnemen aan de trainingen van de vaste selec tie van tien. Aan het toernooi in Apeldoorn nemen onder meer de Sovjetunie en Cuba deel. Wiesje Doevedans, Jeantine Berg en Marjan Pappot nemen afscheid van de nationale se lectie. (ADVERTENTIE) 9-daagse luxe touringcar-reis Vertrekdatum: Dinsdag 15 januari 1991 In de vroege avond vertrekt u per nacht pendel via Duitsland en Oostennjk naar Zagreb Aankomst ca 18.00 uur Aanslui tend diner en overnachting. Volgende dag naar Serajewo, 3 dagen bezoek EK-wed- strijden in ijsstadion van Serajewo, Op maandag rijdt u terug naar Zagreb voor diner en overnachting. Vervolgens rijdt u via Oostenrijk naar Zuid-Duitsland waar u op gezellige wijze de laatste avond van deze reis zult doorbrengen. Op woensdag rijdt u terug naar Grave voor een gezellig afscheidsdiner. Terugkomst ca. 19 00 - 21.00 uur. Inclusief 7x overnachting met halfpension (vanaf woensdagavond) verbijf in 2-persoonskamers met douche/toilet entreebewijs EK wedstrijden (zitplaats) voor 3 dagen alle vervoer per luxe tourbus (koffiebar/toilet/video 2 lunches, terugreis op dinsdag en woensdag afscheidsdiner in Nederland 'SIJTHOFF PERS BILJARTEN NK artistiek Gorasel: Brunnekree! (Goor)-Schumann (Ca- pelle a/d IJssel) 3-2 (36-53 23-55 65-i 42 55-33 61-41), Scholtes (Voorscho- ten)-Thijssen (Den Haag) 3-1 (26-32 44-38 33-11 65-50), Belderbos (Uit- hoorn)-Groen (Amsterdam) 3-0 (40-19 56-49 48-26), De Jager (Den Haag)- Holka (Heerlen) 3-2 (38-43 50-44 34- 43 46-40 49-48). HOCKEY Vierlandentoernooi vrouwen San Sebastian Eerste dag; Spanje-Frankrijk 2-0 (1-0) 30. Barea 1-0, 57. Motos 2-0. Continentaal toernooi Kuala Lumpur Derde speeldag: Afrlka-Amerika 2-1 (0-1). SCHAATSEN Vijfdaagse vierde wedstrijd. Marathon. Vijfdaagse, vierde wed strijd: 1. Van den Boogert (Waalre). 2. Cazemier (Den Horn), 3. Hagen (Haar lem), 4 Dijkstra (Pesse), 5 Kleine (Kerkeveld), 6 Demareiros (Haarlem). 7 De Boer (Edam), 8 Schalij (Nigte- vecht). 9 Biemond (Nieuwe-Wete- ring), 10. Van Kempen (Nieuwveen), 11 Kramer (Oudeschoot), 12 Huite ma (Roden), 13. Veenhot (Gieten). 14 Kuiper (Oldeholtwolde), 15 Kooy (Rijssenhout), 16 De Vries (Heeren veen), 17. Stam (Kaatsheuvel), 18. Grimbergen (Rijnsburg), 19 Boon (Hem). 20. Wessels (Markelo). Algemeen klassement na vier etap pes: .1. Van Kempen 167 punten, 2. Kramer 154,1, 3. Huitema 137, 4. Bozjev (Sov) 104, 5. Hagen 95, 6. Veenhof 90,1, 7. Stam 83, 8. Kuiper 80, 9. Kleine 75, 10. Cazemier 67 Ploegen/koppelwedstrijd, 30 ronden): 1 Van der Pauw (Ankeveen)/Hooge- boom (Bobeldijk). 2. Evert van Ben- them (St. Jansklooster)/Henk van Benthem (Ens), 3 Huizebosch (Gramsbergen)/Mander (Wapser- veen), 4 Talen (Heerenveen)/Manden (Wapserveen), 5. Hagen (Haarlem- )/Renè Ruitenberg (Oldenbosch). Stand (1e 4 ploegen geplaatst voor fi nale): 1 Lada 66 punten, 2. Klerk's 56. 3. Wehkamp 54, 4. Verwey 52. SKI Wereldbeker afdaling mannen Val Gardena Lengte parkoers 3138 m. hoogtever schil 839 m. 1 Heinzer (Zwi) 2.00.21, 2. Huber (Dui) 2.00.57, 3. Skaardal (Noo) 2.00.64. 4 Arnesen (Noo) 2.00,73, 5 Mahrer (Zwi) 2.00,80, 6. Zehentner (Dui) 2.00,87, 7 Henning (Zwe) en Boyd (Can) 2.01,00, 9 Ghedina (Ita) 2.01,09, 10 Besse (Zwi) 2.01.10. Stand wereldbeker afdaling na twee wedstrijden; 1. Heinzer 45 punten, 2. Stock (Oos) 25. 3. Zehentner 22. 4. Huber en Arnesen 20. Stand wereldbeker algemeen na zes wedstrijden: 1 Heinzer (Zwi) 65 punten, 2. Torna (Ita) 47, 3. Piccard (Fra) 42, 4. Furu- seth (Noo) 38. 5. Roth (Dui) 34. TENNIS Nationale Mastera Driebergen Mannen kwartfinales: Eltingh-Sieme- rink (4) 7-6 6-3, Dogger-Koevermans (2) 6-4 6-1, Haarhuis (1)-Kempers 7-6 6-3, Schapers-Krajicek (3) 6-2 6-3 Grand Slam Cup München Mannen, 10,2 miljoen gulden, kwartfi- Gilbert (VSt)-Krickstein (VSt) 6-7 6-4 6-3, Wheaton (VSt)-Lendl (Tsj) 6-2, 7- 6 VOETBAL België Achttiende speeldag: RWDM-Club Brugge 0-1. Duitsland Zeventiende speeldag Bundesliga: VfL Bochum-Werder Bremen 1-2. IJSHOCKEY Eredivisie: Utrecht-Amsterdam 9-3 (5-0 2-1 2-2). Scheidsrechter: Stuiver. Toeschou wers: 450. Topscorer: Timmer (Utrecht) 2. Strafminuten Utrecht: 4 Amsterdam: 10. schouwers: 400 Topscorers: Kruger en Snellen (Nijmegen) 3. Marack (Groningen) 2. Strafminuten Nijme gen: 12 Groningen: 18. Rotterdam-Geleen 8-2 (1-1 4-0 3-1). Scheidsrechter: Douwes. Toeschou wers: 600 Topscorer Tijnagel 4 Strafminuten Rotterdam: 14. Geleen 22 (12 voor Mollen). ZAALVOETBAL Eerste divisie A: Den Helder-Alkmaar 1-2, Volendam-Voorhout 5-1, Zwljn- drecht-Alter Boys Den Haag 6-3, Schagen-Hoorn 2-3, Nordstar Den Haag-Dordrecht 2-7 Eerste divisie B: Ede-Doesburg 2-3. Eerste divisie C: Tilburg-Roosendaal 0-5, Geldrop-Geleen 7-2. GOLF Asian Classic Golf-toernooi Hong- 1. Faldo (GBr) 202 (72 68 62), 2 Raf- ferty (GBr) 205 (67 69 69), 3. Montgo- 'merie (GBr) 206 (68 70 68), Zokol (Can) 206 (70 68 68). '5. Hamilton (VSt) 207 (69 69 69). Woosnam (GBr] 207 (69 68 70). 7. Gibson (Can) 208 (69 69 70).

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9