m Niet alle zwemtarieven De Schelft gaan omhoog Niet-raadsleden niet meer in Voorhoutse commissies K S3 I0UR HAAL 3INI LEIDEN OMGEVING QeidóaQowumt 'VRIJDAG 14 DECEMBER 1900 PAGINA 13 --1 Warmond komt snel met X voorstel kinderopï ik WARMOND Het Warmondse college van burgemeester en wethouders hoopt begin volgend jaar met een uitgewerkt voor stel te kunnen komen ten aanzien van de kinderdagopvang. De problemen die het rondkrijgen van de exploitatie tot nu toe in de weg stonden zijn door ruimere subsidiemogelijkheden van het ministerie van WVC, praktisch opgelost. Van de 35.000 gul den die dit jaar voor zeven plaatsen beschikbaar zijn, loopt dat In vier jaar op tot 65.000 gulden voor ruim twaalf kindplaatsen. De gemeente wil opvang voor vijftien kinderen realiseren. Om het eerstgenoemde bedrag voor dit jaar veilig te stellen diende er gisteravond in de raadsvergadering een besluit te worden ge nomen voor de besteding ervan. De door het Rijk beschikbaar gestelde Oort-gelden kunnen niet overgeheveld worden naar volgend jaar. Het bedrag wordt nu onder voorwaarden aan de Stichting Peuterspeelzaal worden overgedragen voor het bestrij den van de aanloopkosten. De stichting werkt met de gemeente samen om de kinderopvang op te zetten. )vang Nieuwe Ouderenwijzer voor Noordwijkse burgemeester NOORD WIJK Burgemeester J. van der Sluijs kreeg gisteren in dienstencentrum Het Trefpunt de eerste „Ouder-en-wijzer-kalender 1991/1992" uitge reikt. De Ouderenwijzer werd voor het eerst in 1988 uitgegeven. De nieuwste editie kwam tot stand dank zij een gift van de Lions Club. De Stichting Gecoör dineerd Bejaardenwerk heeft in de gids een aantal belangrijke dingen voor ouderen op een rijtje gezet, zoals adressen van belangenverenigingen, wetens waardigheden over huisvestring, huursubsidie en gezondheidszorg. Ook rechtskundige hulp komt aan bod en er wordt een overzicht gegeven van de activiteiten die voor ouderen in Noordwijk worden georganiseerd. Het geheel is geïllustreerd met tekeningen en foto's van toen en nu. De nieuwe Ouderenwijzer wordt vol gende week bij alle Noordwijkse 65-plussers thuisbe- Groen Links Oegstgeest presenteert vredesnota OEGSTGEEST Groen Links heeft gisteravond de raadsleden en het college van burgemeester en wethouders een vredesnota overhandigd waarin gepleit wordt voor een gemeentelijk mondiaal be leid „Het streven is het bereiken van een interna tionale orde waar vrede en gerechtigheid heersen, mensenrechten worden gewaarborgd, apartheid wordt afgeschaft, honger en armoede zijn verdwe nen en het milieu niet langer wordt aangetast. Groen Links pleit in de notitie voor sluiting van vliegveld Valkenburg en acht omzetting van mili taire activiteiten in civiele activiteiten van belang. Voor wat betreft dit laatste wordt het Marine Elektronisch en Optisch Bedrijf genoemd. In de nota pleit Groen Links voor toetreding van de ge meente Oegstgeest tot de Vereniging LOTA (Lage re Overheden tegen apartheid). Politie Rijnsburg slingert automobilisten op de bon RIJNSBURG Bij een radarcontrole gis termiddag op de Rijnsburgerweg en de Brouwerstraat zijn in totaal 42 overtredin gen geconstateerd. De gemiddelde snelheid op de Rijnsburgerweg bedroeg 70 kilome ter en die op de Brouwerstraat 52 kilome ter per uur. Op beide wegen geldt een maximum snelheid van 50 kilometer per uur. Tevens heeft de politie van Rijnsburg gis terochtend en -middag een snelheidscon trole uitgevoerd op de secundaire weg 4. Er zijn 34 overtredingen geconstateerd. De gemiddelde snelheid bedroeg 96 kilometer per uur, terwijl voor de weg een maximum snelheid van 80 kilometer per uur geldt. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 133 kilometer per uur. Oegstgeest dringt aan op behoud historische route OEGSTGEEST De gemeente Oegstgeest gaat toch onderzoeken of de historische ..Strang" van de Wijttenbachweg kan wor den behouden Dat kan door de grond vrij te houden of door op korte termijn het voetpad door te trekken. B en W moesten die toezegging doen nadat de gemeenteraad zich gisteravond voor het behoud van de historische route in Oegstgeest uitsprak. Vorige week lieten Ben W nog weten defi nitief af te zien van het openhouden van de Strang, ook al in verband met de verkoop van het gebouw De Sprinkhaan aan de Ge reformeerde Kerk Vrijgemaakt. De raads leden stemden gisteravond wel in met de verkoop, maar op uitdrukkelijke voorwaar de dat de Strang niet voor altijd verloren •'0 D66-fractie- voorzitter verlaat Voorschoten Jan Aikens, fractievoorzitter van D66 in Voorschoten, legt op 1 januari zijn functie in de le gemeenteraad neer en wordt dan full-time directeur van een drukkerij in Zoetermeer. Me vrouw Yvonne Molenkamp- Beauchez wordt de nieuwe actie-voorzitter van D66. Bin nen de Voorschotense politiek Aikens altijd gezien als een Jhandig, gehaaid en hardwer- iend raadslid. Zijn werkzaam- ïeden als directeur van druk- lerij Sigma lieten hem echter steeds minder vrije tijd, zeker de overname van een Leid- drukkerij. Aikens is ruim ftJtwaalf jaar lid van de Voor- schotense gemeenteraad ge weest. Bij zijn komst in de ge meenteraad brak D66 het sa menwerkingsverband met de PvdA en PPR af. Tot die tijd vormden PvdA, PPR en D66 ïssieve Partij Voor schoten. D66 is in de afgelo- Lj >en twaalf jaar uitgegroeid tot ïdel de derde partij van Voorscho- —Overvaller van modezaak hoort [2 Vï jaar eisen 'EN HAAG/SASSENHEIM Twee jaar en zes maanden «voorwaardelijke gevange- Aam nisstraf met aftrek van voor- lan0 arrest eiste officier van justitie mr. M.T. Renckens gisteren bij Haagse rechtbank tegen rELEjleen 24-jarige inwoner van "•6 Pijnacker. De man wordt er van verdacht begin oktober, amen met een inwoner van Wateringen, een gewapende toverval te hebben gepleegd op ipra!ren modezaak in Sassenheim. lij de overval is de inwoner 5 oJvan Pijnacker met een vuur- spn wapen de winkel ingegaan, >6. ierwijl de ander in de auto .SPJ wachtte. De man deed het aan pr de twee verkoopsters in de lig, winkel voorkomen alsof hij een jas wilde kopen. Na een W ijd trok hij een pistool te voorschijn en eiste het geld uit 121 de kassa. .Hierin bleek 2600 Dist lulden te zitten en een aantal IT - cheques. Hiermee maakten de twee zich uit de voeten. |eK De inwoner van Wateringen u14 werd dezelfde dag nog gepakt. Een paar dagen later meldde de inwoner van Pijnacker tichzelf bij de politie. De man )leek nog nooit eerder met jTk lustitie in aanraking te zijn ge- riED weest. TelDe man verklaarde gisteren eni ',(*00r financiële, persoonlijke jker ^oblemen" tot deze daad ge- elke komen te zijn. „Mijn relatie ;ing stuk. Daardoor moest het luis worden verkocht dat we 3Pg samen hadden gekocht. Zo en, i kreeg ik geldproblemen. Ik zat delijtin een diep dal en dacht niet vordl naDe officier van justitie heeft gehad op de slachtoffers. De beide verkoopsters staan 9-OJ nog steeds doodsangsten uit als ners Ze 'n w'nkel zijn." JDe mede-overvaller staat later terecht. De rechtbank ver klaarde de dagvaarding van die man gisteren nietig, we- gens een procedurefout. Door u, deze justitiële fout zal het 2, l Openbaar Ministerie hem op nieuw moeten dagvaarden. ':'"®!jDe rechtbank doet over twee weken uitspraak. RAAD NOORD WIJKERHOUT WIJST VOORSTELLEN AF NOORDWIJKERHOUT De 50- en 100-baden- kaarten voor zwembad De Schelft in Noordwijker- hout gaan uit de verkoop. Verder zullen kinderen tot 4 jaar niet meer gratis naar binnen kunnen maar zal voor hen een toegang starief van twee gulden betaald moeten gaan wor den. Deze maatregelen gaan vanaf vandaag in. De overige tarieven zullen nog niet worden ver hoogd. Hiertoe besloot de gemeenteraad gisteravond tijdens de behandeling van de begroting van de stichting De Schelft. Van de 50- en 100-badenkaar- ten waren er in de eerste vijf maanden veel meer verkocht dan waar rekening mee was gehouden, namelijk in totaal 240 in plaats van de verwachte 18. Daardoor waren er minder inkomsten voor het zwembad. Het was gebleken dat met name enkele campinghouders gebruik hadden gemaakt van het feit dat de 100-badenkaart bestond uit apart af te scheu ren zwemkaartjes. Ze ver kochten deze kortingskaarten door aan de campinggasten met winst. Om een tekort van 20.000 gul den te dekken voor 1991 had het stichtingsbestuur van De Schelft een verhoging van de tarieven aan de raad voorge legd in haar begroting. Maar de verschillende partijen von den dat De Schelft te veel de toegenomen uitgaven bena drukte. „Om de tekorten te dekken heeft men de gemak kelijkste manier gekozen door maar even de tarieven voor alle kaartjes te verhogen", al dus B. de Haas (PvdA). Hij wees er op dat de gemeente oorspronkelijk had toegezegd om per kaartje één gulden bij te leggen aan subsidie, maar ook dat bedrag was inmiddels per kaartje al omhooggegaan tot 1,85 gulden. De stichting moest maar eens met nieuwe ideeën komen om de inkom sten te verhogen. Daarbij dacht De Haas aan reclame en sponsoring en aan een hoger bezoekersaantal als de promo tiefolder eenmaal uitgebracht zou zijn. Vroeg Ook het CDA vond het wel wat vroeg om na vier maan den al te besluiten tot een ta riefsverhoging. Dat was niet erg publieksvriendelijk, vond W. Rusman. Wethouder C. van der Klaauw verdedigde de ingediende begroting door er op te wijzen dat aan de uitga venkant voor het grootste deel vaststaande kosten stonden en dat ook het verwachte bezoe kersaantal van 105.000 per jaar wel gehaald leek te gaan wor den „Waar praten we nu ei genlijk over?", vroeg hij de raad. „Het gaat om twee dub beltjes meer voor een kaartje om zo een kleine winst te kun nen realiseren die nodig is in verband met het BTW-tarief. En kinderen tot 4 jaar moch ten ook vroeger in het oude Kokkerbad niet voor niets naar binnen De verhoging van de gemeentelijke subsidie van een gulden per zwem- kaartje tot 1,85 gulden was door de raad zelf goedgekeurd door in te stemmen met aller lei extra voorzieningen zoals de kortingskaarten", aldus Van der Klaauw. Maar CDA, D66 en PvdA von den het nu nog niet het juiste moment om over tariefsverho gingen te beslissen, en zij keurden de voorgelegde be groting dan ook af. Alleen de VVD was het met het college eens dat het goede ogenblik nu al gekomen was om tot verho ging over te gaan. ook omdat de liberalen vreesden dat het op jaarbasis geschatte aantal van 105.000 bezoekers uitein delijk lang niet gehaald zou worden. Wethouder Van der Klaauw besloot toen om eerst die maatregelen in stemming te brengen waar iedereen in de raad het overeens was, na melijk onmiddellijk afschat- ting van de verkoop van de 50- en 100-badenkaart en in voering van een twee-gulden tarief voor kinderen tot vier jaar. Daarmee ging de raad ak koord. Omdat de begroting verder werd afgekeurd, gaan de tariefsverhogingen voor het enkelblad, en de 10- en 25-ba- denkaarten niet door. Oegstgeest neemt afscheid van „laatste" politiecommandant Aan de vooravond van de regionalisatie van de rijkspolitie zou adjudant A. Gelderblom wel eens de laatste, plaatselijke groepscommandant ge weest kunnen zijn in Oegstgeest. Dit werd gis termiddag in het raadhuis tijdens het officiële afscheid van de bekende politieman door bur gemeester mr. Sj.H. Scheenstra geopperd. De politie is in beweging. Ook de commandant van het district, kolonel S. J. van Hulst herinnerde hier aan. De groepscommandant Noordwijker- hout, adjudant Ket, sprak namens de rijkspolitie van de Bollen- en Duinstreek. „Wij hebben goe de zaken gedaan en als er iets botste dan wist Gelderblom de deuken goed bij te werken". Ad judant Gelderblom (op de foto rechts met naast zich zijn echtgenote) sprak een woord van dank: „Ik heb in Oegstgeest vanaf 1977 50 politie mensen zien komen en gaan. Als wij niet zo'n goede samenwerking in de regio kenden, dan was de groep waarschijnlijk al lang failliet ge weest, maar het is altijd zo dat in tijden van zwakte de kracht moet gevonden worden op de plaatsen waar deze het meest aanwezig is". FOTO: HENK VAN DEN ENDE VOORHOUT In de commissies van de ge meente Voorhout mogen in het vervolg alleen nog gekozen raadsleden zitting hebben. Een meerderheid van de gemeenteraad be sloot gisteravond dat het in 1984 gestarte experi ment om burgerleden in de commissies mee te la ten praten niet wordt voortgezet. VVD, die zes jaar geleden ini tiatiefnemer was van het voor stel niet-raadsleden toe te la ten, CDA en Gemeentebelan gen steunden het voorstel van het college van burgemeester en wethouders. Volgens deze partijen heeft het experiment niet opgeleverd wat men er van had verwacht. „Doel was destijds de betrokkenheid van de burgers bij de politiek te vergroten. Het zou de zaak verlevendigen en we hoopten op een volle publieke tribune, ook als zaken aan de orde zou den komen die niet het eigen straatje betreffen. Het is niet zo uitgepakt. Dat is jammer, maar we moeten nu wel dat harop durven te zeggen", al dus VVD'er W. Meijer. De PvdA toonde zich gister avond een fel tegenstander van het weren van de niet- raadsleden. „Bij uw installatie hier had u het nog wel over bestuurlijke vernieuwing. Dit is daar bepaald geen voorbeeld van", zo richtte P. Jochemsz het woord tot burgemeester M. de Goeij. De PvdA'er stoorde zich vooral aan de argumenten die B en W voor het besluit aanvoerden. Letterlijk schreven burge meester en wethouders in het voorstel aan de raad: „Wij zijn van mening dat het betrekken van niet-raadsleden bij de commissies zin en betekenis heeft als daarmee een deskun dige, dat wil zeggen specifieke. inbreng op de advisering van de comissie aan ons college en daarmee op de uiteindelijke besluitvorming kan worden verkregen. Terugziende op de afgelopen jaren menen wij zonder afbreuk te doen aan de inzet en de bijdrage van niet- raadsleden dat het betrek ken van niet-raadsleden bij het commissiewerk in het al gemeen toch niet heeft geleid tot een verruiming van zicht op zaken door bijzondere in breng aan kennis en/of be langstelling". Jochemsz, die zelf ook ooit als niet-raadslid zitting in com missies had, zei nooit gemerkt te hebben dat het met de des kundigheid slecht was gesteld. „Dat woord deskundigheid komt plotseling uit de hoge hoed Het is een fout argu ment", aldus de PvdA'er. Hij zei verder van mening te zijn dat een evaluatie met de be trokken niet-raadsleden had moeten plaatshebben, zeker gezien het feit dat dat hen was toegezegd. Groen Links-raads- lid A. Wijling steunde hem daarin. Spreekrecht Voormalig lid van de commis sie onderwijs Hans van den Berg hekelde, gebruik makend van het spreekrecht vooraf gaande aan de raadsvergade ring, in cynische bewoordin gen het voorgenomen besluit van het gemeentebestuur. Ook Van den Berg, die een kleine twee jaar deel uit maakte van de commissie onderwijs, had zich aan de argumentatie van B en W gestoord. „Ik zou wil len voorstellen voortaan alleen nog maar besloten vegaderin- gen met zonder afbreuk te doen aan de inzet en de bijdra ge van de overige raadsleden als deelnemers uitsluitend het college en de fractievoor zitters. Dit omdat de openbare raadsvergaderingen in het al gemeen toch niet hebben ge leid tot een verruiming van zicht en zaken door bijzondere inbreng van kennis en/of be langstelling", zo sloeg hij bur gemeester en wethouders met hun eigen woorden om de oren. En Van den Berg ging nog verder: „Wellicht kan er ook een verzoek naar Den Haag om in Voorhout geen verkie zingen meer te houden, omdat het instituut niet aan de ver wachtingen heeft voldaan. Ik wil het college feliciteren met de bijna absolute alleenheer schappij over de gemeente Voorhout. En tot de raad zou ik willen zeggen: slaap lek- Een meerderheid van de ge meenteraad van Voorhout stemde een uur later met het voorstel van B en W in. /f Foto-expositie De Sassenheimse fotograaf Tón Koevoet exposeert in de vestiging van de NMB- bank in zijn woonplaats. Het thema van de tentoonstelling is „Vrouwen in mannenwerk". Koevoet fotografeerde een aantal vrouwen tijdens hun werk of opleiding, maar ook in hun vrije tijd. Zij houden zich in alle gevallen bezig met werk dat door velen wordt beschouwd als typisch man nenwerk. Ook de vrijetijdsbe stedingen die Koevoet op zijn zwart-wit foto's heeft vastge legd worden vaak niet in eer ste instantie toegeschreven aan vrouwen. De tentoonstel ling in de bank aan de Hor tuslaan duurt tot half januari. Columbiaan In de Paasvakantie van 1991 begint zwemvereniging De Columbiaan in Voorhout een uitwisselingsprogramma met de Deense zwemvereniging Lillerod Svemmeklub. Om de uitwisseling te kunnen beta len, worden diverse activitei Een foto van Ton Koevoet. ten gehouden. Zo is gisteren begonnen met de verkoop van kerstkaarten. In de Paasva kantie volgt een tweede actie en tijdeïis de zwemvierdaagse in juni een derde Vogels Vogelvereniging De Kolibri houdt zaterdag en zondag haar jaarlijkse tentoonstelling in het Victorhuis aan het- Sporkenhout in Noordwij- kerhout. Burgemeester F. Winkel opent de tentoonstel ling vrijdagavond om acht uur. Publiek is welkom op za terdag van tien uur 's mor gens tot tien uur 's avonds en op zondag van tien tot vijf Postzegels De ruildag van de Postzegel vereniging Sassenheim is za terdag van tien tot vijf uur in de kantine van sporthal Was- beek aan de Alkemadelaan. Toegang kost /l, jeugd tot 18 jaar en 65-plussers hebben gratis toegang. Maandag 17 december is er weer een vere nigingsavond. De jeugd is vanaf zeven uur welkom, ou deren vanaf acht uur. Disco show Jongerencentrum F Kwa draat organiseert zaterdag een disco-show in de keet aan de Leidseweg bij het gemeente huis in Voorschoten. De dri ve in-show Man of Action brengt een actueel program ma. Aanvang negen uur. Gospel De zeven muzikanten tellen de band The Switch treedt za terdagavond op in evange lisch ontmoetingscentrum De Ark in Noordwijk. The Switch is een formatie die ei gentijdse, Engelstalige muziek brengt en zich tot doel heeft gesteld het evangelie van Je zus Christus in muziek te ver kondigen. Het concert in De Ark aan het Picképlein 1 be gint om acht uur. Rock De Deense band Artillery speelt zaterdagavond in har- drockcentrum SCUM aan de Helm bergweg in Katwijk De Nederlandse formatie De afen neemt het voorprogram ma voor zijn rekening. Artil lery, dat onlangs de lp By In heritance" uitbracht, treedt maar een keer op in Neder land. De zaal gaat om acht uur open, het concert begint om half tien. Een toegangs kaartje kost 12,50 Zangdienst In de Witte Kerk in Noord- wijkerhout wordt zondaga vond de Witte Kerk een ad- vents-zangdienst gehouden. Medewerking wordt verleend door de Leidse Cantorij onder leiding van de organist Joop Brons, die voornamelijk liede ren zal zingen uit de Engelse traditie zoals men dat van de Leidse Cantorij gewend is. De liturgie wordt verzorgd door dominee A. van der Mey. Aanvang zeven uur. Kerstconcert Een kerstverhaal met muziek. Dat staat maandag op het pro- fram ma in 't Huys Dever in isseAlt Marja Pool leest het verhaal voor en zorgt al zingend tevens voor de muzi kale omlijsting. Zij wordt daarbij geassisteerd door Ma- riska Pool (harp) en Irene Dingjan (dwarsfluit). Het kersconcert begint om acht uur. De toegang bedraagt 17,50Plaatsbewijzen zijn te bestellen bij het secreatriaat van de beheerscommissie De- ver. telefoon: 02521-33173. Samenzang De jaarlijkse samenzang in de St. Agathakerk in Lisse wordt maandagavond gehou den onder leiding van Pieter de Jong. Medewerking verle nen de koren Excelsior, Klein Excelsior, het Fioretti-koor en het koor van de Engelkerk. De solisten zijn Jan Zwart (hobo), Erwin Schipper (trom pet) en Bep Kaptijn (sopraan). De organisten Wim Boot en Cees Molenaar treden afwis selend op. De presentatie wordt verzorgd door Jo Mor tier. Aanvang kwart voor acht. Oegstgeest gaat verder met vorderen van huis OEGSTGEEST De ge- meente Oegstgeest kan verder met de vordering van een huurwoning van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (ABP). De woning aan de Tromplaan is bestemd voor asielzoe kers. De gemeenteraad ging hiermee gisteren ak koord. Wethouder A. Kohlbeck zei dat overleg met het ABP op niets was uitgelopen omdat het pensioenfonds zijn standpunt „niet aan een instelling of groepen maar slechts aan per sonen te willen verhuren" niet wil wijzigen. De raad ging ak koord met enkele aanvullin gen op de woonruimteverorde ning die het vorderen van een huis mogelijk maken. De VVD ging aarzelend akkoord „Als wij het doen moeten wij het goed doen", aldus fractievoor zitter Kuntze, die er aan her innerde dat de gemeente Brummen ook een vordering van een ABP-woning had in gesteld en verloren. „De ge meente Oegstgeest vervult nu een voortrekkersrol. Als wij het niet goed doen dan heeft het voor de asielzoekers in het gehele land consequenties", al dus Kuntze. Hl Verontruste Lissenaars richten vereniging op LISSE Lisse krijgt mor- enmiddag een vereniging ie zich bezig gaat houden met het behoud van oude monumentale panden en karakteristieke stukjes oud Lisse. Verschillende Lissers hebben om twee uur de oprichtings- Ivergadering belegd in De Ge woonste Zaak, Schoolstraat 11 in Lisse. De nieuwe vereni ging, die de naam Oud Lisse meekrijgt, wordt in allerijl op gericht omdat een aantal ka rakteristieke panden aan de Heereweg dreigt te worden ge sloopt. De panden dateren vol gens de verontruste Lissers nog uit de rijke bollentijd rond 1900. Honderden andere inwo ners van Lisse hebben ook al geprotesteerd tegen de voorge nomen sloop om het straat beeld zoals dat nu is te behou den. M den Boer van de vere niging in oprichting hoopt veel Lissers als lid in te kunnen schrijven en mede daardoor de nodige invloed te kunnen uit oefenen op het gemeentebe stuur. „Een vereniging als Oud Lisse heeft in het dorp veel te lang ontbroken. Ontzettend veel moois is al gesloopt. Oud Lisse wil redden wat nog te redden valt", aldus Den Boer. Voorhouts kinderkoor krijgt geld voor deelname aan „Kinderen voor kinderen' VOORHOUT Het Voor houts kinderkoor krijgt een eenmalige subsidie van 2.500 gulden. De gemeenteraad van Voorhout besloot dat gister avond. Het pas twee jaar gele den opgerichte koor is een van de drie Nederlandse koren die deelnemen aan het „Kinderen voor kinderen-festival 1991" van de Vara, waaraan voorts vier Belgische kinderkoren meedoen. Van het festival, dat begin volgend jaar in Brussel wordt gehouden, worden tele visie-opnamen gemaakt die in het najaar van 1991 worden uitgezonden. In dit programn- ma zit ook een „clip" die in Voorhout op de film wordt ge zet. De subsidie van de ge meente is een bijdrage in de kosten die het koor voor de deelname aan het Vara-pro- gramma gaat maken. Met de 2,5 mille is het koor er echter nog niet. Via andere sponsors hoopt men nog enkele duizen den guldens binnen te halen. Het college van burgemeester en wethouders zegde gister avond toe dat het actief zal proberen meer sponsors over de streep te trekken. Kerstmarkt Grote Kerk drukker dan ooit NOORDWIJK Voor de vijfde achtereenvolgende keer hield de Noordwijkse bewonersvereniging De Oude Dorpskern gisteren en eergisteren in de Gro te- of St. Jeroenskerk aan de Voorstraat een kerst markt. Het evenement werd drukker bezocht dan ooit. Opvallend was de enorme belangstelling vanuit de regio. Vooral hobby isten brachten op de markt hun waren aan de man. De muzikale omlijsting werd on der meer verzorgd door de or ganisten Jacco van Leeuwen en H. van Duijn, het kwartet Bob Richter, een fluitspelers- groep, gitarist Henk Brederode en het NH Kerkkoor. De op brengst is bestemd voor het restauratiefonds van het Knip- scheeorgel in de Grote Kerk

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13