Woningen Bloemenweide zijn vijf mille te duur CDA en YYD Alkemade willen doorgaan met oude coalitie Voedingsbond FNV toont begrip voor sluiting van Leimuidense koekfabriek Nat pak van pastoor leverde Hoogmade een eigen bankop Huize Emmaus groeit uit tot zorgcentrum EBBS' LEIDEN OMGEVING CekLeSotuiartt DONDERDAG 13 DECEMBER 1990 PAGI1 )E Supermarkt in Zoeterwoude kan gaan uitbreiden ZOETERWOUDE De super markt aan de Dorpsstraat in Zoe terwoude mag uitbreiden. Het be zwaarschrift dat door een bewoner van de Dorpsstraat was ingediend is ingetrokken. Overigens weer legde de commissie ruimtelijke or dening gisteravond de bezwaren. Die bezwaren kwamen er op neer, dat eerst een oplossing gevonden moet worden voor de parkeerpro- blematiek. De parkeerproblemen in de Dorpsstraat bestaan al meer dan acht jaar. De politiek verant woordelijken schuiven evenwel een adequate oplossing steeds voor zich uit. Anders gezegd: politiek Zoeterwoude weet geen uitweg want nu het licht op groen staat voor uitbreiding van de super markt nemen de parkeerproble men alleen maar toe. De commis sie ruimtelijke ordening wenste geen verband te leggen met de parkeerproblemen en de uitbrei ding van de supermarkt. Direct is dat verband er misschien niet, maar indirect wel degelijk. Voor de zoveelste maal weigerden de drie partijen een duidelijke uit spraak te doen, daarmee voor de zoveelste maal aangevend dat de politiek geen uitweg meer ziet. Plezierige bijkomstigheid voor po litici is dat zij de problemen op nieuw voor zich uit kunnen schui ven, omdat het bouwplan op de lo catie Van der Kolk in in een be slissend stadium komt. Op die lo catie moeten nu alle, al jaren sle pende problemen, opgelost wor den. Op voorhand is echter al dui delijk, dat door de komst van win kels met bovenwoningen de parkeerdruk alleen maar zal toe nemen. Weliswaar komen er extra parkeerplaatsen maar er verdwij nen ook plaatsen. Juist plaatsen in de directe omgeving van de super markt, te weten op het dorpsplein en ter hoogte van kadoshop Berg. Ook om de inrit vanaf de Dr. Bouwdijkstraat naar de vier nieu we winkels mogelijk te maken zul len parkeerplaatsen die er nu zijn opgeofferd moeten worden. Er is sprake van de komst van het post kantoor in een van de vier nieuwe ALKEMADE Als het aan CDA en VVD ligt, krijgt Alke made de komende vier jaar weer twee wethouders en vor men beide partijen opnieuw sa men een coalitie. Dat heeft het Vierpartijeno verleg tussen CDA, VVD, PvdA en Groen Links tot nu toe opgeleverd. Namens het CDA liet D. Nagtegaal gisteravond weten dat de eerste be sprekingen over het op te stellen col legeprogramma vlot verlopen. Tot volledige overeenstemming zijn bei de partijen nog niet gekomen. „Op zaterdag '22 december vergaderen we opnieuw", aldus Nagtegaal. Gevraagd naar een reactie liet PvdA-fractievoorzitter F. Hoogen- boom weten dat Nagtegaal te vroeg is met zijn mededeling. „Dit was niet de afspraak. Zowel VVD als CDA lieten bij het overleg al direct weten niets te voelen voor een derde wet houder. Ook hadden beide partijen een voorkeur voor voortzetting van de oude coalitie. Viereneenhalf jaar geleden was dat ook al zo. Toen heb ben we even goed toch nog de pro gramma's grondig vergeleken. Er bleek uit dat de partijprogramma's van CDA en PvdA dichter bij elkaar lagen dan die van CDA en VVD. Desondanks kozen VVD en CDA voor elkaar. Door ervaring wijzer geworden, hebben wij dit keer maar direct gevraagd om open kaart te spelen Toen bleek dat wij al buiten spel waren gezet. Als er echter za ken te doen zijn, blijft de PvdA ui teraard beschikbaar", zo zei Hoogen- boom gisteravond. In het uiterst on zekere geval dat zijn partij een wet houder zou moeten leveren, dan is Hoogenbom zelf de kandidaat. KOPERSVERENIGING: ZOETERWOUDE De Kopersvereniging Bloe menweide in Zoeterwou de vindt dat de koop-/ aanneemsom van de eer ste 44 premiekoopwonin gen in de wijk Bloemen weide bijna 5.200 gulden per woning te hoog is vastgesteld. De vereniging beroept zich op een over eenkomst van 18 oktober 1989. Het gemeentebe stuur van Zoeterwoude stelt evenwel dat de prij zen zoals bouwbedrijf Noorlander die heeft be rekend conform de af spraken zijn. Namens de kopersvereniging voerde A.M. de Goede gister avond het woord in de com missie ruimtelijke ordening. Kernpunt in de discussie is de bouwbreedte van de wonin gen Aanvankelijk zou die 5.10 meter bedragen. Uiteindelijk is een breedte aangehouden van 5.40 meter zodat een betere woning kon worden gebouwd terwijl de mogelijkheden om op eigen erf te parkeren zou den toenemen. De kopersvereniging stelt dat in het bestek, dat overigens pas na heel lang aandringen werd verstrekt, nooit melding is gemaakt van 5.10 meter maar steeds van 5.40 meter. Daarom ook vinden de bewo ners - er zijn 43 leden in de kopersvereniging verenigd - dat ten onrechte een meerprijs is berekend. Het gemeentebestuur stelt dat prijzen die eerder mondeling zijn genoemd geen definitieve bedragen waren doch slechts bedoeld om tijdig bij het mi nisterie een aanvraag in te dienen. Gebeurde dat niet voor een bepaalde datum dan zou Zoeterwoude met de con- tingentering in de problemen kunnen komen. De bewoners bestrijden dat en vinden dat Noorlander zonder ook maar iets extra gedaan te hebben toch meer kosten berekent. Kosten overigens waar de ge meenteraad mee akkoord is gegaan. Wethouder Hogenelst zegde gisteravond toe dat alle relevante stukken op tafel zul len komen al gaat hij er op voorhand van uit dat het ge meentebestuur correct heeft gehandeld De bewonersvere niging denkt daar heel duide lijk anders over en heeft al toegezegd, met juridische bij stand, de problematiek tot op de bodem uit te zoeken. Inbrekers actief in Voorschoten VOORSCHOTEN Een golf van inbraken overspoelde gis teren Voorschoten. Aan het Sav. Lohmanplantsoen werd overdag tussen elf en zes uur ingebroken. De daders kwamen binnen door het slot van de achter deur te forceren. Er wordt nog niets vermist. In een flatwo ning aan de Raadhuislaan is gisteren tussen half acht 's morgens en tien voor zeven 's avonds ingebroken. De dief kwam binnen door de voor deur open te breken. Vermist worden girobetaalkaarten, een giropasje en een fototoestel. Een woning aan de Veurseweg bezochten inbrekers tussen vijf uur gistermiddag en kwart over zeven 's avonds. Het is niet bekend hoe ze binnen kwamen. Ze hebben sieraden, een portemonnee, girobetaal kaarten en een bankpasje meegenomen. Dieven hebben eveneens in een woning aan de Veurseweg tussen half vijf 's middags en half negen 's a- vonds ingebroken. Ze hebben geprobeerd de keukendeur te forceren. Omdat dit niet lukte, hebben ze een raam ingegooid. Vermoedelijk hebben ze alleen buitenlands geld meegenomen. Bromfietser aangereden VOORSCHOTEN Een 18- jarige bromfietser uit Wasse naar is gisteren op de Dienweg in Voorschoten gewond ge raakt na een aanrijding met een 30-jarige automobiliste uit Den Haag. De automobiliste reed over de Wijngaardenlaan. Ze wilde rechts af over de Dienweg naar een benzine pompstation rijden. De uit te genovergestelde richting ko mende bromfietser zag zij over het hoofd. Een aanrijding volgde. De man is met beenlet sel naar het Diaconessenhuis overgebracht. LEIMUIDEN De voe dingsbond FNV toont be grip voor het besluit van het Sliedrechtse moeder bedrijf Merba om de Lei muidense fabriek Beuk Banket te sluiten. „Ze hebben naar vermogen geïnvesteerd. De aankoop van Beuk Banket door Merba is een miskoop ge weest", aldus regiomede werker van de Voedings bond FNV, P. Lodiers. „De sluiting is logisch, gezien de geschiedenis van het be drijf", reageert Lodiers op de sluiting van de fabriek. „An dere oplossingen zijn er niet. De laatste jaren is het bedrijf erg slecht onderhouden. De fa briek aanpassen aan de eisen van de maatschappij was onbe taalbaar. Ze moeten zelfs uit kijken dat hun eigen bedrijf nu ook niet ten onder gaat. Beuk was altijd een familiebe drijf. Toen de familie er vier jaar geleden geen brood meer in zag, heeft zij het verkocht aan De Bock Holding. Deze verkocht de bedrijven vervol gens weer in januari. Het aan het Noordeinde gevestigde Beuk frisgebak ging naar Brinkers, Beuk Banket naar Merba. Brinkers heeft er be hoorlijk veel geld in gestopt om het bedrijf te modernise ren. Merba heeft ook naar ver mogen geïnvesteerd. De bank draaide echter eind vorige week de kredietkraan dicht". Volgens Lodiers is het toen al lemaal heel snel gegaan. De inkoop is donderdag of vrijdag stil gelegd. De vakbond was Merba vecht voor behoud eigen bedrijf SLIEDRECHT/LEIMUIDEN Directeur J. Boerman van Banketbakkerij Merba uit Sliedrecht, eigenaar van Beuk Ban ket in Leimuiden, verklaarde gisteren dat er „drukke onder handelingen gaande zijn en er hard wordt gewerkt om het moederbedrijf in Sliedrecht open te houden". Boerman wil geen commentaar geven op het faillissement van de aan de Stapenseastraat gevestigde Beukfabriek, waardoor 42 werkne mers met ingang van dinsdag op straat zijn komen te staan. „We hebben geen enkel belang bij publiciteit", motiveert hij zijn houding. Hij bevestigt de verbazing van de werknemers die als „een donderslag bij heldere hemel" maandag te horen kregen dat ze waren ontslagen. „Maar ik heb niet de indruk dat ze dat ons kwalijk nemen", aldus Boerman. Over de groot te van het verlies zegt hij dat het om „veel geld gaat, het loopt in de miljoenen" Boerman stelt niet op de hoogte te zijn van het feit dat Albert Heyn vanaf januari een afnemer zou wor den van het bedrijf. „Stel dat dat wel zo zou zijn geweest, dan maakt een afname van 250 doosjes op een produktie van enke le tonnen per week ook niet veel meer uit". vrijdag op de hoogte gesteld. Maandag brak de laatste pro- duktiedag aan en kregen de werknemers dinsdag officieel te horen dat voor hen ontslag was aangevraagd. Lodiers is ervan overtuigd dat de aankoop van het Beukbe- drijf door Merba van De Bock Holding in januari duidelijk een miskoop is geweest. „De Bock heeft de problemen on zichtbaar gehouden. Die pro blemen moeten er toen al zijn geweest, gezien het verlies nu van 2,5 miljoen in één jaar. Maar waarschijnlijk heeft De Bock destijds diezelfde proble men van de Beuk Beheer ge kocht". Lodiers denkt dat de directie van Merba pas eind oktober achter de verliezen is geko men. Lodiers: „Merba in Slie drecht is ook een familiebe drijf. Ze waren niet ingesteld op het voeren van twee bedrij ven. Het Leimuidense bedrijf met andere mensen en andere produktiefaciliteiten, daar had Merba, denk ik, geen grip op". Erg triest noemt hij het ont slag van de 42 werknemers. „Er zijn er bij die al vele jaren de familie trouw zijn geweest. Over de toekomst van de men sen is hij pessimistisch: „Voor de groep vrij jeugdige werkne mers moet het nog wel lukken om een andere baan te vinden. Voor de al wat ouderen zal het heel moeilijk zijn. Leimuiden ligt in een vrij geïsoleerd ge bied. Er stopt geen trein die naar Amsterdam gaat". Directeur J. van Schie voor de 40-jarige Rabobank in Hoogmade. FOTO: HENK VAN DEN ENDE RABOBANK HOOGMADE BESTAAT VEERTIG JAAR HOOGMADE Dankzij een drijfnat pak van pas toor Olsthoorn kreeg Hoogmade op 14 decem ber 1950 na vier jaar weer een bank. Nu precies veertig jaar later is de in de Kerkstraat gevestigde Rabobank nog steeds de enige bank van Hoogma de. „Gezien het aantal klanten en de groei van het aantal toevertrouwde middelen voldoet de bank nog steeds aan een grote behoefte", meent direc teur J. van Schie. Om de bankzaken van het kerkbestuur te regelen, was pastoor Olsthoorn destijds ge noodzaakt om naar Rijpwete- ring te fietsen. Immers, sinds 1946 kende Hoogmade geen bank meer. Toen de pastoor kort na zijn benoeming door nat van de regen thuis kwam, slaakte hij een zucht en zei: „Dit niet meer, we gaan een bank oprichten in Hoogmade". Onmiddellijk ging hij het des tijds fungerende „Parochia Aktie Komitee" polsen. Zijn wens kreeg weinig gehoor. Het feit dat een in 1916 opgerichte bank in 1946 weer het onder spit moest delven, vormde voor hen genoeg bewijs dat een bank in Hoogmade geen bestaansmogelijkheden zou hebben. Kapelaan Aalberse Aanvankelijk liep de in 1916 door kapelaan J.C. Aalberse opgerichte bank zeker goed. „Er mag niet uit het oog wor den verloren dat er vaak on der moeilijke omstandigheden zoals de crisisjaren gehandeld moest worden", aldus Van Schie. „Bovendien was de bank om onduidelijke redenen niet aangesloten bij een Cen trale Bank en miste men dus de adviezen van de meer pro fessionele medewerkers". Als voorbeeld geeft hij aan hoe het overtollige kasgeld bij de Hanzebank in Leiden werd gedeponeerd: Een bestuurslid moest toch met zijn paard en wagen naar de vee- of kaas markt in Leiden. „Dit zou nu ondenkbaar zijn". Er werden wel pogingen on dernomen om aansluiting te vinden bij de Centrale Bank, maar tevergeefs. Dit ondanks overleg met bekende personen van destijds als het Kamerlid Van der Weyden, minister Steenberghe en de Nederland se Bank. De moeilijke crisisja ren waren uiteindelijk de oor zaak dat de bank in 1946 ten onder ging. Beweringen dat de bank failliet was gegaan, spreekt Van Schie tegen. Hij vernam dat alle spaarders hun ingelegde spaargeld terugkre gen met een gebruikelijke ren te van drie procent. Rooms Pastoor Olsthoorn liet zich door het Parochia Aktie Ko mitee echter niet ontmoedi gen. Een latere vergadering van de LTB had meer succes. Gesteund door enkele leden nam hij vervolgens contact op met de Centrale Boerenleen bank in Eindhoven, want één ding was voor hem duidelijk: „Het moest een roomse bank worden, daar was de gulden meer waard!" De pastoor stap te ook naar dorpsgenoot Th. van der Wereld. Omdat hij een administratiekantoor had, kon hij wellicht de leiding van de bank op zich nemen. Ver volgens kwam de inspecteur naar de pastorie. Daar waren ook aanwezig de heren Zwets loot en Van der Wereld. De oprichting werd een feit op 14 december 1950. Huisvesting werd de eerste negen jaar ge vonden in de woning van Van der Wereld, tegenover de kerk. Van der Wereld werd directeur en bleef dat totdat Van Schie hem in 1983 opvolg de. Groei Dat er behoefte was aan een bank in Hoogmade werd al snel duidelijk. Na één jaar be droeg het aantal toever trouwde middelen al 140.000 gulden. Dit was een bedrag dat de oude bank nog in geen 35 jaar had bereikt. De steeds toe nemende werkzaamheden deed de behoefte aan een echt bankgebouw groeien. Op 8 juli 1959 werd een nieuw gebouw in de Kerkstraat feestelijk geo pend door burgemeester J.C. van Wageningen. De bank be heerde op dat moment één miljoen gulden. De middelen vermeerderden zich ruim schoots. Het gebouw groeide tenslotte weer uit zijn jasje. Vier jaar geleden verscheen er een nieuw, modern bankge bouw in de Kerkstraat. Nog steeds groeit de bank. Wa ren de toevertrouwde midde len in 1986 nog 19 miljoen gul den, nu zijn ze bijna 25 miljoen gulden. „We hebben bijna evenveel klanten als inwoners in Hoogmade", vertelt Van Schie met trots. Het 40-jarig bestaan van de bank wordt volgens de directeur geen groot feest. Alle inwoners van Hoogmade krijgen een attentie en voor de drie hoogste klas sen van de basisschool wordt een rondleiding georganiseerd. MARIETA KROFT ZOETERWOUDS TEHUIS WORDT HEROPEND ZOETERWOUDE De nieuwbouw van het Zoe- terwoudse bejaardencen trum Huize Emmaus is ge reed. Morgenmiddag zal gedeputeerde Brouwer van de provincie het be jaardenoord officieel her openen. De bewoners van Huize Emmaus beschik ken over een geheel nieuw woningencomplex dat pal tegen de Verlaat- weg is gebouwd. Op de plaats van de oude bejaar- denwoningenflat zijn nu spreekkamers en een per soneels- en directiever- blijf. Tevens is het inte rieur van de keuken ge heel gemoderniseerd. De bouwkosten bedroegen 8,5 miljoen gulden. Een belangrijk aspect van pro ject was de noodzakelijke in krimping van het aantal be woners én het personeelsbe stand. De voorzitter van de Stichting Huize Emmaus, L. Schuurmans, zegt er het vol gende over. „Ruim twee jaar geleden hadden we 81 bewo ners in het flatgebouw. We moesten terug tot 55 bewoners. Zo zijn nu eenmaal de richtlij nen, mede omdat de gehele nieuwbouw budgettair neu traal moest verlopen. Inmid dels is door natuurlijk verloop het aantal bewoners 58. Ge lijktijdig moest ook de perso neelsformatie worden beperkt. Geen eenvoudige opgave, maar we zijn er in geslaagd zonder gedwongen ontslagen te komen op 23,8 formatie plaatsen. Aanvankelijk ging het om een inkrimping van 37 naar 25 personen, later is die norm opnieuw bijgesteld en werden het 23 personeelsle den", aldus Schuurmans. Voorzitter L. Schuurmans: „Ondanks tegenvallers bij de verbouwing zijn we binnen de begroting van 8,5 miljoen gulden gebleven". FOTO: HENK VAN DEN ENDE Hoewel de nieuwbouw volgens plan is verlopen, waren er toch twee onverwachte tegen vallers. Zo bleek onder het ge deelte waar de nieuwe wonin gen moesten komen een hoofdriool te liggen. Dat kwam pas vrij laat aan het licht maar betekende wel een onvoorziene post van ruim 100.000 gulden. Tot op de dag van vandaag is nog niet duide lijk wie die kosten zal betalen. Een tegenvaller was ook het verzakken van de nieuwe damwand bij de sloot langs de Verlaatweg. „Ondanks deze tegenvallers zijn we binnen de begroting gebleven. Extra kos ten hebben we de kop inge drukt en het meerwerk is tot een minimum beperkt", aldus Schuurmans. Ouderenbeleid Op het moment dat Huize Em maus in 1967 werd geopend was het een jaar later, door veranderde richtlijnen, feite lijk al verouderd. Voorzitter Schuurmans: „Er komt een ge heel nieuw ouderenbeleid. Op zet is dat de ouderen zo lang mogelijk thuis een goede huis vesting hebben. Ook de thuis zorg op maat wordt steeds be langrijker Vervolgens komt de verzorging in Huize Em maus aan de orde. Nu de nieuwbouw gereed is, beschik ken we over een prima accom modatie. Ik denk dat Huize Emmaus in de nieuwe beleid sontwikkeling een centrale rol zal spelen. In de samenhang van wonen thuis, verzorgen en verplegen zal Huize Emmaus in die visie wel eens kunnen uitgroeien tot een zorgcen trum", aldus Schuurmans. Het ouderenbeleid krijgt over al in toenemende mate meer aandacht. Nederland vergrijst, al valt dat in Zoeterwoude nogal mee met iets minder dan 300 mensen van 75 jaar of ou der. Toch zal ook Zoeterwoude moeten inspelen op de veran deringen. Schuurmans: „Wo ningen moeten zo gebouwd worden dat ze geschikt zijn of. eenvoudig gemaakt kunnen worden voor gebruik door ou deren. In de zorgsector wordt de warme maaltijdverstrek king, de wijkverpleging, de ge zinszorg enz. steeds belangrij ker. Huize Emmaus heeft nu de beschikking over twee ka mers voor tijdelijke opvang van mensen die gedurende enige tijd niet thuis kunnen blijven". Met het oog op de toekomst heeft de directie van Huize Emmaus het rapport „Emmaus in de negentiger jaren" samen gesteld. Daarin is te lezen hoe Emmaus invulling denkt te geven aan het ouderenbeleid. Morgen is voor de bewoners van het bejaardencentrum een feestdag. Om negen uur draagt pater R. van Lieshout een H. Mis op met een feestpredikatie van pater F. Hulskamp. Ver volgens wordt het nieuwe ge bouw ingezegend. Daarna is er voor de bewoners van het nieuwe gedeelte een gezamen lijk diner, 's Middags om drie uur is de officiële opening voor genodigden. ri Voor een uitgebreide a ook voor de komende raadplege men „UIT", tis wekelijkse bijlage va krant. bioscopen LEIDEN LUXOR (Stationsdevt tel. 071-121239): Flatlinerfaet 18.45, 21.15. LIDO en liJe (Steenstraat 39. tel. 124130)r rending story II (al); 14.30£u Sheltering sky (12); 18.45, 21p ook 14.15 Presumed innoc« wi 18.45. 2115 Problem chii, m( 19.00. 21 15 wo. ook 14.30L r Woman (al); 21.15. Ghost (alfi 21.15 wo. ook 14.30. AsteriP'JK knallende ketel (al); wo. 3-ja TRIANON (Breestraat 31, kens 123875): Camille Claudel 12G0ic REX (Haarlemmerstraat 071-125414): Sweetheartsdd 21.15. Fe' ALPHEN AAN DEN RIJN V NEMA I (Van Boetzelaerstraf 01720-20800): Revenge (12]k/' 21.15. wo. 13.30. EUROClfill Ghost (al); 18.30, 21 15 wo" EUROCINEMA III Bird on (al); 18.45, 21.30. wo. 13.45. .f>| CINEMA IV Hard to kill (16 1 21.30. Reddertjes (al); v VOORSCHOTEN (Schoolstraat 69, tel. Days of thunder (al); 20.15. wo. 15.45. Look (al); ma. t/m do. 20.15. Kracht (16); do. 20.45. KINDERVOORSTELLINGEN rix en de knallende ketel; |u de vagebond (al); wo 14.00.1 Ï&A k who's] .15. wo KINDERVOORSTELLINGEN i honden gaan naar de heriftD 14.00. jE DEN HAAG ASTA: 1 (SpuifOU 3463500): Ghost (al); 14.00, 21.30 ASTA 2: Good Fair 14.00. 20 00 ASTA 3: FordUt ne (12); 14.00, 18.45, 21.30. »de LON 1 (naast Den Haag Cent 3471656): The Sheltering sa€ 14.00, 19.00. 21.45 BABYidit Ghost (al); 14.00, 19.00, 21.3(b BYLON 3: Fantasia (al); 14_Pe last island (12); 19 00, 21.3C NEAC 1 (Buitenhof 20, tel. 3flral Pretty woman (al); 18.45, 2llee ook 14.00. CINEAC 2; <f man (al); 14.00, 18.45, 21.30. J u' AC 3: Die Hard 2 (12); 14.00rer 21.30. METROPOLE 1 (C£ laan. tel. 3456756): Flatlineh g 14.00, 18.45, 21.30. METqa, 2: The never ending story. 14.00, 18.45, 21.30. MET Ff 3- Presumed innocent (al);'an 18.45, 21.30. METROPOLEhie love you to death (al); 18.45» ai ma. di. ook 14.00. METROPvrp Henry June (16); 14.00, 21.30. ODEON 1 (Herengriuc tel. 3462400): Problem chïge 13.45, 18.45, 21.30. OD| a Another 48 hours (12); 13.45k0j 21.30. ODEON 3 DarkmiiIP 13.45, 1845, 21.30. ODfie Days of thunder (al); 13.45] 21.30 STUDIO 1 (Kettiser 12b, tel. 3656402): Wild at her,D 19.00, 21 45 wo. ook 14.00 UG 2: La petite voleuse (al); 19.00mfc STUDIO 3: De ondraaglijke li) e van het bestaan (12); in HAAGS FILMHUIS: Zaal 1|0b ik; 19.30. Zaal 2: Ik wand< j. Moskou; 21.45. Strapless; Zaal 3: Vrouwenstad; 21.45. I1 r nia anno zero; ma. 19.30, 21. »j7, 77' van marmer; do. 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC 1: De kleine zeer wo 14.00. METROPOLE 4 en de knallende ketel: wo. STUDIO: Reis naar Melonia en de chocoladefabriek: wo.RI APOTHEKEN De avond- e. diensten van de apotheken irval gio Leiden worden waarg«y< door de apotheken die ook we dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKTE ZEN LEIDEN Ongevalle" elke dag Academisch Ziekenrf halve van dinsdag 13.00 u. tot1 d dag 13.00 u (DiaconessenhuiSL - nieken tel 155543, afdeling S.rfJ 175639) en van vrijdag 13.0010 zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-jA huis). De Geneeskundige Dienst L( verhuisd van de Roodenburg» in Leiden naar de Cronesti v 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverlei ongewenste zwangerschap voo der en kind. Bel tel. 071-89630 897762; 033-620244 (dit laatst mer is dag en nacht bereikbai BEZOEKUREN ZIEKENHUIZ! Diaconessenhuis: Bezoekuur lijks van 14.30 tot 15.15 i 19.00 tot 19.45 uur. Kinderj dagelijks van 10.30 tot 19.0 meer dan twee bezoekers per f» Op de afdeling special c terecht van 10.30 tot van 19 00 tot 19.30 uur laatste twee afdelingen bezocj nen worden dient eerst overlegd met de dienstdoenf pleegkundige.* Sint Elizabi kenhuis: Volwassenen dagelif 14.00-14.45 u. en van 18.30-if klasse-afdelingen ook 11.15-11 Kraamafdeling: dag. van 15.0r u. en van 18.30-19.30 1 19.30-21.00 u. alleen vc Kinderafdeling dag. 15.00-11 CCU (hartbewaking) dag. vanr'J 14.30 u. en van 19.00-19.30 u sieve verpleging: dag. van 14.30 u. en van 18.30-19.00 u m Medisch Adviescentrum: Spil' ma 19.30-20.30 i beth-ziekenhuis. Endegeest- vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-iel en 14.00-15.00 i gehele dag. Jelgersmaklinierer gerenteam za. en zo. 14.00-V Opname: werkdagen 16.45-1T za. zo en feestdag. 10.00-1 »>'e 14.00-16.30 u. Team A. C 6 tot 21 00 u. met uitzondering jjoc handeltijden en etenstijden. misch Ziekenhuis: Voor alle U ten (behalve kinderen) zijn del kuren als volgt: Dagelijks 1' u en 18.30-19.30 u. Avondbed afdeling verloskunde: 18.00-lLr( De Praematurenafdeling: voorL en familie is na overleg met pi doorlopend bezoek mogelijk, f aan ernstige patiënten: v ernstige patiënten doorlopef zoek wordt toegestaan kan de^ verpleegkundige hiervoor kaarten verstrekken. Kindei| zalen voor peuters, kleuters e kinderen 15.15-17.00, babyz boxenafdeling: volgens afsprali het verpleegkundig hoofd. Bei den kinderafdelingen: voor L van opgenomen kinderen na f met verpleegkundig hoofd. Ver dere bezoekers van kinderen^ neus- en oorheelkunde en n 14.15-15.00 en 18.30-19.30. kunde en heelkunde: 18.30-19.00. Rijnoordziel Dagelijks 14.30-15.15 19.30 u. Extra bezoek hartbel 11.00-11.30 u. Extra bezoek! kraamafdeling: 19.30-20.30 u.l afdeling 15.00-15.30 ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE K| OPVANG (Koornbrugsteeg EK Leiden, tel 254810.) Inlf over en aanmelden voor vang in Leiden. Geopend: dag 9-12.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 10