1 9 Belbus moet openbaar vervoer in gebied van Ter Aar verbeteren V Burgemeester huldigt redders NAA IL IGOR IN OPENBAAR VERVOERNOTA: Pleidooi voor behoud markt in Hoofdstraat Leiderdorp Raad Koudekerk akkoord met woningbouw op grond tuinder LEIDEN OMGEVING EekLeGouoant DINSDAG 11 DECEMBER 1990 PAGINtlI Tarieven voor kopers Yeense veiling stijgen ROELOFARENDSVEEN De tarieven voor kopers op de Veense veiling gaan omhoog. Het basisbedrag per inkoopdag gaat van 6,50 naar 12,50 gulden. De veilingprovisie over het in koopbedrag wordt opgetrokken van 0,15 naar 0.35 procent. De kopers van bloemen en planten moeten in het vervolg meebeta len aan de grote investeringen die zijn gedaan om de Veense veiling uitermate geschikt te maken voor kleine transacties. Dat liet directeur H. van Zaal gisteravond weten aan de gezamenlij ke inkopers die voor een bijeenkomst in de kantine van de vei ling waren uitgenodigd. Een dergelijke bijeenkomst, maar dan voor de aanvoerders, werd afgelopen donderdag gehouden. Toen werd bekend gemaakt dat de veilingprovisie voor kwekers wordt opgetrokken van 5.5 naar 6,1 procent. Het verschil van 0,6 procent is gelijk aan het gemiddelde bedrag van de partijhef fingen zoals die op de veiling in Aalsmeer gelden. De beruchte partijheffingen zullen nooit in Roelofarendsveen worden inge- Bezwaren tegen koffieshop in Oude Wetering verworpen ALKEMADE De commissie bezwaar- en beroepschriften heeft gisteren de bezwaren tegen de vestiging van een koffie shop aan de Veerstraat in Oude Wetering verworpen. De com missie was van mening dat de raad het recht had een voorberei- dingsbesluit te nemen dat de komst van de koffieshop mogelijk maakt. Overigens heeft de commissie ruimtelijke ordening nog wel een bezwaar tegen het bouwplan. De commissie heeft het college van burgemeester en wethouders geadviseerd dat initia tiefnemer Van der Meer voor een inpandige fietsenberging zou moeten zorgen bij zijn koffieshop. Inmiddels heeft Van der Meer een gewijzigde tekening ingediend met een inspringende pui die het stallen van ongeveer acht fietsen mogelijk maakt. Het colle ge heeft zich hierover nog niet uitgesproken. De omwonenden lieten gisteravond via hun advocaat weten dat zij door zullen gaan met het maken van bezwaren tegen de komst van de kof fieshop, die in het pand Veerstraat 34 (de voormalige slagerij Van der Pijl) zou moeten komen. Zij vrezen overlast. RIJNSTREEK Buslijn 104 tussen Alphen en Nieuwveen moet worden vervangen door een bel bus. Zo'n dienst rijdt al leen wanneer passagiers zich zelf melden. Met een belbus wordt voorkomen dat deze onnodig omrijdt en tevens kan de bus kan op meerdere plaatsen va ker komen. Bovendien kunnen de kleine busjes ver in de wijk doordrin gen, zodat er een einde wordt gemaakt aan de problemen die bestaan om de halteplaatsen te berei ken. Dit schrijft het Intergemeente lijk Overlegorgaan Rijnstreek (IGQR) in haar nota „Werken aan het Openbaar Vervoer in de Rijnstreek, ontwikkelingen en mogelijke verbeteringen". Buslijn 104 van Centraal Ne derland, die rijdt vanuit Al phen in een cirkel vanaf Ter Aar vra Papenveer. Nieuw veen en Langeraar en weer te rug naar Ter Aar, zou dus al leen moeten rijden wanneer er enig passagiersaanbod is en dan via een zo kort mogelijke route. Vanuit alle kernen, dus ook vanuit Bilderdam en Kor- teraar moet de mogelijkheid bestaan om op te stappen. Met name de lijnen 166 Al- phen-Leidschendam) en 178 (Alphen-Gouda) komen in de avonduren en zondags in aan merking voor een afroepbus, meent het IGOR. Deze bus rijdt in principe volgens een vaste dienstregeling en een vaste route, maar alleen na te lefonische aanmelding. Afhan kelijk van het aantal passa giers kan een taxi, een kleine bus of een normale lijnbus worden ingezet. Naast een kostensparing leidt dit systeem tot. een positievere beeldvor ming bij het publiek; de grote, lege streekbussen, een teken van onnodige geldverspilling, verdwijnen uit het straatbeeld. In plaats daarvan wordt het openbaar vervoer op maat ge leverd. De bereikbaarheid van het St. Elisabethziekenhuis in Leider dorp noemt het IGOR „zonder meer slecht". De invoering van een deel-taxi dienst zou een aanzienlijke verbetering betekenen. Deze dienst brengt één keer per dag de passagiers die zich tevoren hebben aan gemeld, naar het ziekenhuis en haalt ze vervolgens weer op aansluitend op de bezoekuren Zowel het St. Elisabethzieken huis als Rijnoord bekijken in hoeverre er een betere afstem ming van de bezoektijden op de aankomsttijden van de bus sen mogelijk is en of er moge lijkheden zijn voor een alter natieve busdienst. Alphen moet een treintaxi krijgen. Daarbij moet de trein taxi ook enkele kleine kernen in de omgeving opnemen, zo als Woubrugge en Zwammer- dam. Een oplossing moet gé- vonden worden voor de tekort schietende openbaar-vervoer- verbinding vanuit de Rijn streek met Den Haag. Hierbij' wordt gedacht aan een rechts- streekse treinverbinding. Ook de verbinding tussen de Rijn streek en Amsterdam/Schip hol moet worden verbeterd, meent het IGOR. De aanleg van een enkelbaans vrijliggen- de busbaan langs de provincia le weg 7 (Alphen-Leimuiden) is hierbij van groot belang. Met name voor het in kaart brengen van de verkeers- en vervoerstromen van de Rijn streek, is het belangrijk dat er een vervoerregio wordt opge richt. Gestreefd moet worden naar samenwerking met de re gio Midden-Holland en even tueel met Leiden en omstre ken. Bij de situering van nieu we bedrijfs- en woningbouw locaties moet de openbaar ver- voers-ontsluiting in belangrij ke mate meespelen op de af weging. Het bedrijfsvervoer dient te worden gestimuleerd. De nota, die behalve als intern richtinggevend beleidskader voor het IGOR dient, vervult ook een externe functie als studierapport en discussiestuk. Het wordt 19 december door de Raad van Overleg van het IGOR vastgesteld. Van links naar rechts: R. van der Frits (Oude Ade), Henk Pracht (Leiden), Bram van der Poel (Oud Ade), Ron Zandvliet (Oud Ade), Niek Zandvliet (Warmond) en Hans van der Poel (Roelofarendsveen). In het midden burgemeester A. Meerburg. FOTO: HENK VAN DEN ENDE ALKEMADE Een zes tal redders van een dren keling in Oud Ade werd gistermidag gehuldigd door burgemeester A.H. Meerburg. Dat gebeurde in het tijdelijk gemeente huis van Alkemade aan de Schoolbaan. De burge meester verrichtte de hul diging namens de Maat schappij tot Redding van Drenkelingen. Meerburg memoreerde gister middag de gebeurtenis. In sep tember 1989 raakte een Am sterdamse automobilist de macht over het stuur kwijt, waardoor hij in de sloot langs de Leidseweg reed. De auto kwam op zijn kop in het wa- ter. Een zestal omwonenden werd door voorbijgangers ge waarschuwd. Zonder zich te bedenken sprongen Hans van der Poel, zijn vader Bram van der Poel en diens werknemer R. van der Fits alsmede Niek Zandvliet, diens zoon Ron Zandvliet en schoonzoon Henk Pracht in het water. Gezamen lijk duwden zij de auto naar de walzijde en kantelden het ge vaarte naar één zijde. Hierna werd een zijruit van het voertuig ingeslagen. Bram van der Poel voelde met zijn arm in de auto door de inge slagen ruit. Hierbij verwondde hij zijn arm. Op de tast vond hij een been. Waarna de zes de bewusteloze Amsterdammer uit de auto konden trekken. Met een enorme vasthoudend heid pasten Hans van der Poel en Niek Zandvliet beurtelings reanimatie en mond-op-mond beademing toe. Zij hadden daarvoor nooit een reanimatie- of beademingcursus gevolgd. Zij handelden zoals zij dachten dat goed was. Na vijf a tien minuten begon het slachtoffer weer levenstekenen te tonen. Na een tiendaagse verblijf kon. hij het ziekenhuis gezond en wel verlaten. Burgemeester Meerburg stelde de levensreddende operatie gistermiddag als een voorbeeld voor anderen. Aan Niek Zand vliet en Hans van der Poel overhandigde hij de bronzen draagmedaille van de Stich ting Maatschappij tot Redding van Drenkelingen. Ron Zand vliet, Bram van der Poel, R. van der Fits en Henk Pracht ontvingen een herdenkings oorkonde van de dezelfde stichting. Actie voor weeshuis Napels is geslaagd ZOETERWOUDE De Stichting Zoeterwoude voor Casa Materna heeft de actie Futura'90 officieel afgeslo ten. In circa tweeënhalf jaar tijd is een bedrag ingeza meld van 107.600 gulden. Dit is bestemd voor nieuwe raam- en deurkozijnen in het kindertehuis Casa Mater na in Napels. De opzet van Futura'90 was om 100.000 gulden bijeen te krijgen. In een huis-aan-huis verspreid informatiebulletin heeft de stichting deze week de be woners van Zoeterwoude bedankt voor de onmisbare steun. Gelijktijdig krijgt iedereen de kans donateur te worden van de Stichting Zoeterwoude voor Casa Ma terna. Voor een bedrag van minimaal 25 gulden per jaar ontvangen de donateurs drie maal per jaar het bul letin, waarmee zij op de hoogte blijven van alle aktivi- teiten die Zoeterwoude houdt voor Casa Materna. Voor meer informatie: postbus 24, 2380 AA Zoeterwoude of telefoon 01715-1931/2044. Acht ton voor recreatievaart RIJNSTREEK De vaarmogelijkhe- den op de Drecht worden volgend jaar verbeterd. In Leimuiden worden pas santensteigers aangelegd. Deze projec ten maken onderdeel uit van het uit voeringsplannen recreatievaarwegen 1988-1992. De provincie heeft voor 1991 832.000 gulden uitgetrokken voor on derdelen van dit plan. Langs de Lange- raarse PLassen komt een recreatiek nooppunt voor surfers, kanovaarders en surfers en de Nieuwkoopse Plassen krijgen afgiftepunten voor afval. Voorts komt er in de Aarlanderveense Wetering/Aarkanaal een passanten- steunplaats en wordt langs de Does een passantensteiger met milieuvoorzienin gen aangelegd. C. Bos overhandigt wethouder C. Huigen de handtekeningen. Rechts de heren De Lange en Zuider- tuin- FOTO: HENK VAN DEN ENDE LEIDERDORP Het merendeel van de markt kooplieden wil helemaal niet weg uit de Hoofd straat. Dat was de bood schap die de actiegroep van bewoners en winke liers uit de Hoofdstraat meegaven aan wethouder C.A. Huigen-van Boven, bij de overhandiging van de handtekeningenlijsten gisterochtend in het ge meentehuis van Leider dorp. De actie voor het behoud van de donder dagse weekmarkt in de Hoofdstraat en Eikenlaan heeft maar liefst 1217 handtekeningen opgele verd. Volgens C. Bos, postagent schaphouder in de Hoofd straat, tevens voorzitter van de Stichting Festiviteiten Leider dorp. vinden veel kooplieden dat de markt moet worden uit gebreid. „Met meer kramen en enkele publiekstrekkers is de markt uit de problemen", al dus Bos. Bos verwacht dat van de mensen die hun handteke ning hebben gezet 70 procent niet meer een markt op een andere plaats in Leiderdorp zullen bezoeken. Veèl handte- kenngen zijn afkomstig uit de Leidse rivierenbuurt en Zoe terwoude Hoge Rijndijk. Wethouder Huigen toonde zeer veel waardering voor het initiatief tot behoud van de markt, maar trok de woorden van de heer Bos in twijfel. „Uit een onderzoek van het Hoofdbedrijfsschap voor de Detailhandel is gebleken dat 47 van de 50 kooplieden om economische redenen uit de Hoofdstraat weg wil", aldus Huigen. Ook zij wees de sug gestie, dat de voorzitter van de vereniging van ambulante handel, Chr. Verplancke, na mens zichzelf zou spreken, van de hand. „In de marktbe- heercommissie is mij gebleken dat de marktkooplieden op één lijn zitten", zo stelde wet houder Huigen. Ongenoegen Dat winkelier Bos namens winkeliers en bewoners zou spreken heeft het ongenoegen opgewekt van J. Janssen, be woner van het Oude Dorp. Janssen, die betrokken is bij de vereniging Rondom d'Oude Kerk, heeft geen bezwaren te gen de actie als zodanig, maar wel tegen het feit, dat Bos zich opwerpt als spreekbuis van be woners en winkeliers. „Wie zijn dat? Het gaat om twee winkels, die van Bos en Zui- dertuin. Bos moet duidelijk zijn en zeggen dat hij namens belanghebbenden spree tt en niet namens alle winkeliïrs en bewoners", aldus Janssen. Het zit Janssen dwars, dat winkelier Bos zich distancieert van de jaarlijkse vrijmarkt voor kinderen in de Hoofd straat met Koninginnedag. De vrijmarkt wordt georganiserd door de vereniging Rondom d'Oude Kerk, waaraan volgens Janssen zo'n 40 vrijwilligers en alle winkeliers behalve Bos meedoen.- Janssen ziet de bra derie die Bos jaarlijks organi seert als een commercieel eve nement en vraagt zich af, wat er met de gelden gebeurt die de stichting aan het verhuur van kramen overhoudt. „Dat geld moet ten goede komen van het Oude Dorp", vindt Janssen. Overigens meent Janssen, dat het de hoogste tijd wordt dat er duidelijkheid komt over de twee rivellerende clubs. „In de Hoofdstraat zijn zeven winke liers en twee organisaties. Ik kan het echt niet meer volgen. Het is belachelijk dat dat kan. Dat komt het Oude Dorp niet ten goede, zowel niet voor de bewoners als de winkeliers", zegt Janssen. Schaatsen Frans Biemond uit Nieuwe Wetering behaalde het afge lopen weekeinde het Zuidhol lands kampioenschap mara- thonschaatsen in Den Haag. De Veense Wendy van der Poel werd eerste bij de dames en streekgenoot Kees Borst werd kampioen bij de vetera nen Zijn dochter Marian ein digde als derde bij de dames. Het marathonkampioenschap voor heren was een wedstrijd over honderd ronden van tel kens 400 meter. Frans Bie mond reed die afstand in exact één uur. Aad Grimber gen uit Rijnsburg werd twee de en Jan Kooyman uit Am- merstol derde. Leidenaar Alex Jansen werd vierde. Vrouwengilde. Het katholiek Vrouwengilde van Zoeterwoude heeft van daag kerstviering. Dat ge beurt in Don Bosco met een muzikaal kerstoptreden ver zorgd door Kings Kom bo. Aanvang acht uur. Vrouwengilde (2) Ook het katholiek Vrouwen gilde van Leidschendam heeft vanavond kerstviering. Vanaf half acht is men wel kom in het Dienstgebouw aan de Regthuysstraat in Leid schendam. De avond wordt ingevuld met zang, toneel en declamatie en er wordt een verloting gehouden voor een kerstactie. Voor inlichtingen: telefoon 070-3274675. Ook morgenavond komt de Neder landse Christen Vrouwen bond Leidschendam-Dam- sight voor een kerstbijeen komst samen in de Kruisheu- velkerk aan de Burgemeester Roeringlaan. Op het program ma staat onder meer een op voering van het kerstspel „Komt allen tesamen". Aanvang 19.00 uur. Inlichtin gen: telefoon 3274604. Decembergebruiken De Stichting Oud-Zoeterwou- de houdt morgenavond in de Eendenkooi aan het Kooiker spad een lezing over decem bergebruiken W. Berkelaar uit Utrecht, medewerker van de Stichting Informatiecen trum Volkscultuur gaat in op allerlei gebruiken in de maand december. Er komt een antwoord op de vraag wie Sint Maarten was. Maar ook hoeveel Sinterklazen er be staan en waar Zwarte Piet nu precies vandaan komt. Hoe oud is het kerst- en nieuw jaarsfeest? Hoe vierde men vroeger het feest van Drieko ningen? Aanvang acht uur, toegang is gratis. Toneel Toneelvereniging Elkerlyck brengt morgenavond en zon dagavond het stuk „De zon derling" van Robert Merle op de planken van Kasanova aan de Hoofdstraat in Sassen- heim. De voorstellingen be ginnen om kwart over acht. Toegang kost /7, jeugd en 65- plussers moeten f3,50 betalen. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Op het grondge bied van de tuinderijen van de Koudekerkse fir ma Lekx mogen wonin gen worden gebouwd. Aannemer Jos Janse uit Rijp- wetering heeft het gebied aan gekocht en wil er ongeveer vijftig woningen neerzetten. De gemeenteraad ging gister avond akkoord met het voor- bereidingsbesluit om de bouw mogelijk te maken, maar wil de zich nog niet vastpinnen op de verdeling van de woningen in sociale en vrije sector. Zo wel CDA als PvdA braken een lans voor sociale woningbouw voor de eigen inwoners van Koudekerk. De PvdA maakt zich sterk om hiervoor het on derste uit de kan te halen en wil dan ook niet voetstoots ge noegen nemen met de door het CDA als realistisch geachte verhouding van dertig procent woningen in de woningwet en premiesfeer tegen zeventig procent dure vrije sectorwo ningen. De gemeente heeft gedurende de laatste tien jaar diverse po gingen gedaan om het bedoel de gebied waarop de kassen van de firma Lekx gevestigd zijn aan te kopen, omdat het verreweg de enige mogelijk heid leek om zonder verder uit te dijen de polders in nog huizen neer te zetten. Nooit slaagde de gemeente in de aankoop, omdat er niet genoeg geld voorhanden was. Nu de firma Lekx wordt omgevormd tot tuincentrum en zodoende minder ruimte nodig heeft om haar eigen planten te kweken, is de grond verkocht aan een projectontwikkelaar. Hoewel alle politieke partijen in de gemeenteraad woning bouw toejuichen, is vooral de PvdA bang dat B en W zich laten inpakken door het aan nemersbedrijf en er niet vol doende betaalbare woningen voor de Koudekerkers uitsle pen. „Bewijs maar eens dat het onmogelijk is om voor de helft sociale en voor de helft vrije sectorwoningen neer te zet ten", betoogde fractievoorzit ter J. Wondergem. „Die grond moet natuurlijk veel opbren gen voor de aannemer om uit de kosten te komen. Toch moet de gemeente zich kei hard opstellen als onderhande laar, want de projectontwikke laar is ook van de houding van de gemeente afhankelijk. Er moet niet zomaar een overeen komst worden getekend zoals die er nu uitziet, met een ver houding van dertig tegen ze ventig procent. Ér is zelfs nog nooit aangetoond dat Koude kerkers op die luxe woningen zitten te wachten. Wanneer dat bewezen wordt, kan altijd nog een juiste verdeling wor den gemaakt. Dat is een taak die de nieuwe gemeentraad moet uitvoeren". Het raadslid voor het CDA, G. van Bostelen, wilde niet al te veel druk uitoefenen op de aannemer. Deze zou daardoor mogelijk afgeschrikt worden en het verder af laten weten. „En die woningen moeten er wel komen, hoe dan ook", vond Van Bostelen. Wethou der M. Ie Large-van Breuke- ien tekende aan dat er toch een fors aantal vrije sectorwo ningen nodig zou zijn om soci ale woningbouw betaalbaar te kunnen maken. Volgens haar is het reëel om, ook gezien het rijksbeleid om minder woning wetwoningen te realiseren, uit te gaan van de verhouding dertig-zeventig, niet meer, maar ook zeker niet minder. Meer sociale woningbouw zit er volgens de wethouder niet in. Wanneer de overeenkomst met de aannemer is getekend, kan volgend jaar al een begin worden gemaakt met de bouw. Voor een uitgebreide ag^ ook voor de komende raadplege men „UIT" tis wekelijkse bijlage van J krant. LEIDEN LUXOR (Stationswei tel. 071-121239): Flatliners| 18.45, 21.15. LIDO (Steenstraat 39, tel. 124130): j rending story II (al); 14.30, Sheltering sky (12); 18.45. 21.1 ook 14.15 Presumed in 18.45, 21.15 Problem childl 19.00, 21.15. wo. ook 14.30. Woman (al); 21.15. Ghost (al); I 21.15. wo. ook 14.30. Asterix knallende ketel (al); TRIANON (Breestraat 31, tel 123875) Camille Claudel (12); L j REX (Haarlemmerstraat 52] jt ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA I (Van Boetzelaerstraat l 01720-20800): Revenge (12); f 21.15. wo. 13.30. EUROCINEj Ghost (al); 18.30, 21.15. wo. EUROCINEMA III: Bird oi (al); 18.45, 21.30. wo. 13.45. CINEMA IV Hard to kill (16); I 21.30. Reddertjes (al); w VOORSCHOTEN GREElf" (Schoolstraat 69, tel. 01717-eid: Days of thunder (al); ma. t/itn 20.15. wo. 15.45. Look who's t£ (al); ma t/m do. 20 15. wo. Kracht (16); do. 20.45. KINDERVOORSTELLINGEN rix en de knallende ketel; Lsj de vagebond (al); wo. 14.00. 4.00. DEN HAAG ASTA: 1 (Spui 2 3463500): Ghost (al); 14.00, 21.30. ASTA 2: Good Fellah 14.00. 20.00. ASTA 3: Ford if ne (12); 14.00, 18.45, 21.30. LON 1 (naast Den Haag Centra(: 3471656): The Sheltering skfl 14.00, 19.00. 21.45. BABYLfo Ghost (al); 14.00. 19.00, 21.30. I, BYLON 3: Fantasia (al); 14.00r" last island (12); 19 00, 21.30. fan NEAC 1 (Buitenhof 20, tel. 363flt, Pretty woman (al); 18.45, 21.3(ïerc ook 14 00 CINEAC 2; Caler man (al); 14.00, 18.45, 21.30. t h AC 3: Die Hard 2 (12); 14.00, f 21.30. METROPOLE 1 (Carif1 laan. tel. 3456756): Flatlinersf re 14 00, 18.45. 21.30 METROfrer 2: The never ending story IÜHi 14.00. 18.45, 21.30. METROI. 3: Presumed innocent (al); r 18.45, 21 30 METROPOLE 4:F- love you to death (al); 18.45, Dg ma. di. ook 14.00. METROPOi k Henry June (16); 14.00, L 21.30. ODEON 1 (Herengracli tel. 3462400): Problem child1^ 13.45, 18.45, 21.30. ODEQn, Another 48 hours (12); 13.45, »n 21.30. ODEON 3: Darkmanjng 13.45, 18 45, 21.30. ODECl™ Days of thunder (al); 13.45. Pr 2130. STUDIO 1 (Kettingf 12b, tel 3656402): Wild at heartmi 19.00, 21.45. wo. ook 14.00. S7)ak 2 La petite voleuse (al); 19.00, £js STUDIO 3: De ondraaglijke licftG van het bestaan (12); f... HAAGS FILMHUIS: Zaal 1; #Jk ik; 19.30 Zaal 2: Ik wandel Bei Moskou; 21.45. Strapless; iju Zaal 3: Vrouwenstad; 21.45. GXr nia anno zero; ma. 19.30, 21.45 subjective factor; di. 19.30, Stammheim; wo 19 30, 21.45frc van marmer; do 20.00 rij' KINDERVOORSTELLINGEN nf CINEAC 1 De kleine zeemee wo 14 00 METROPOLE 4: Aen en de knallende ketel; wo. »n STUDIO: Reis naar Melonia; en de chocoladefabriek; APOTHEKEN De avond diensten van de apotheken In c gio Leiden worden waargenf ONGEVALLENDIENST ZIEKER' ZEN LEIDEN Ongevallen*™ elke dag Academisch Ziekenhufflj halve van dinsdag 13.00 u tot wfcai dag 13.00 u. (Diaconessenhuis pL^, nieken tel 155543, afdeling S.C.f. 175639) en van vrijdag 13.00 fë zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zipï huis). p I De Geneeskundige Dienst Lekjoh verhuisd van de Roodenburgerf in Leiden naar de CronesteirL 18a in Leiden. Ff VERENIGING BESCHERMING e GEBOREN KIND Hulpverlenin ongewenste zwangerschap voor f der en kind. Bel tel. 071-896309;PU' 897762; 033-620244 (dit laatste èn mer is dag en nacht bereikbaarjhn BEZOEKUREN ZIEKENHUIZElf Diaconessenhuis: Bezoekuur lijks van 14.30 tot 15.15 i 19.00 tot 19.45 uur. Kinderafi,, dagelijks van 10.30 tot 19.00], meer dan twee bezoekers per p^r Op de afdeling special c terecht van 10.30 tot 1 van 19.00 tot 19.30 uur. Voordè laatste twee afdelingen bezochtL nen worden dient eerst te overlegd met de dienstdoende^ pleegkundige.s Sint Elizabstlf' kenhuis: Volwassenen dagelijkse 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.1 klasse-afdelingen ook 11.15-12.fj Kraamafdeling: dag. van 15.00-L u. en van 18.30-19.30 u erf 19.30-21.00 u. alleen voor Kinderafdeling dag. 15.00-18.1 CCU (hartbewaking) dag. var 14.30 u. en van 19.00-19.30 i sieve verpleging: dag. van 14.30 u en van 18.30-19.00 u Medisch Adviescentrum: Sprei ma. 19 30-20.30 u. in het St. beth-ziekenhuis. Endegeest: I vr 13 00-14.30 u.; zo. 11.00-12f, en 14.00-15.00 u.; eerste klass gehele dag. Jelgersmakliniekf gerenteam: za. en zo. 14.00-17.1a Opname: werkdagen 16.45-17.4. za. zo en feestdag. 10.00-11.3#, 14.00-16.30 u. Team A, C tot 21.00 u. met uitzondering v handeltijden en etenstijden. misch Ziekenhuis: Voor alk ten (behalve kinderen) zijn de b kuren als volgt: Dagelijks 14 15-JT, u. en 18.30-19.30 u. Avondbezos afdeling verloskunde: 18.00-19.f De Praematurenafdeling: v en familie is na overleg met patil; doorlopend bezoek mogelijk. aan ernstige patiënten: wanne ernstige patiënten doorlopendf zoek wordt toegestaan kan de hfl verpleegkundige hiervoor kaarten verstrekken. Klnderklft zalen voor peuters, kleuters kinderen 15.15-17.00, babyzaJ boxenafdeling: volgens afspraakF het verpleegkundig hoofd. Bezcr den kinderafdelingen: voor van opgenomen kinderen r met verpleegkundig hoofd. Vot dere bezoekers van kinderen: neus- en oorheelkunde en neurof 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oog kunde en heelkunde: 14.15-15.01 18.30-19.00. Rijnoordziekerf Dagelijks 14.30-15.15 u. en Ik, 19.30 u. Extra bezoek hartbewaj/ 11.00-11.30 u. Extra bezoek kraamafdeling: 19.30-20.30 u. I afdeling 15.00-15.30 u. alleen f ouders 18.00-18.30 u. L

Leidse Courant | 1990 | | pagina 10