Zwemmers kunnen niet imponeren Avanti mist routine tegen Tempo Team Vlietwijk uit degradatiezone DIOK opent play-offs met winst Joke Kleyweg 'ijzig' sterk op Duindigt CcicLe Somcuxt Scheerder onderuit Opvallend spel Monique Kiene BIJ CLUBKAMPIOENSCHAPPEN LSG-tea overtuige SPORT MAANDAG 10 DECEMBER 1990 PAGINA i LEIDEN Squasher Peter-Paul Scheerder heeft het in de eind strijd van de Nederlandse jeugd kampioenschappen tot en met 18 jaar, die in het Pellikaancentrum in Goirle werden verspeeld, niet gered. De kopman van het eerste team van Detach/Alphen ging met 3-0 onderuit tegen de als der de geplaatste André Ruygrok uit Uden. In de halve finale had de grieperige Scheerder, die eerder al titelhouder bij de twintigjari gen werd, met het meest nipte verschil van 10-9 in de vijfde game, gewonnen van de plaatse lijke favoriet, Milos Pokorny. LEIDEN De nieuwe eerste teamspeelster van Dek ker Warmond, Monique Kiene, boekte in het vier- sterren A-toernooi in Bussum een opvallend resultaat door via Claire Wegink de halve finale te bereiken. Hierin bleek de zestienjarige leeftijdsgenote van Kie ne, Stéphanie Rottier, een maatje te groot. Het dub belspel met Rottier leverde de eindstrijd op. De Leid- se selectie heeft het winterjeugdcircuit van de ten- nisbond met een mager resultaat beéindigd. Rogier van Duyn in de leeftijdsgroep tot en met zestien jaar en Carmen Delsasso bij de twaalfjarigen wonnen de eeiste ronde, om vervolgens tegen tot de landelijk beste spelers behorende deelnemers ruim ten onder te gaan In de groep tot en met veertien jaar stuitten zo wel Marieke Bethlehem, als Jolanda Mens reeds in de openingspartij tegen de als nummer vijf en zes ge plaatste speelsters. In twee sets werd verloren. LEIDEN De Leidse Rugby Club DIOK heeft gisteren z'n eerste wedstrijd in de play-offs met winst afgesloten. De Leide- naars wonnen thuis verdiend met 31-0 van het Amstelveense ARC. Een kostbare zege, al was het alleen maar, omdat titelcon- current Castricum dit weekein de tegen Hilversum onderuit g»ng- De Leidse ploeg begon erg sterk. DIOK had z'n les duide lijk geleerd. De laatste keer dat de Leidse ploeg tegen ARC speelde, kwamen de Amstelve- ners al snel op voorsprong door te tam spel aan Leidse zijde. Dit werd gisteren vanaf het begin vermeden. Fysiek en agressief spel kenmerkte de Leidse speel stijl, zeker gedurende de eerste dertig minuten van de eerste helft. Met name de voorwaart- sen, met Robert Broers en Yves Kummer als uitblinkers, pres teerden in deze helft uitstekend. Alleen in de Leidse driekwart- lijn liep het gisteren wat stroef. Er werden opvallend veel fou ten gemaakt, maar mooi open spel was met de harde, ijzige wind ook nauwelijks mogelijk. Daarbij was de opstelling van de Leidse driekwartlijn voor de zoveelste maal dit seizoen gewij zigd. Ewoud Chaudron debu teerde op eerste center en Roe lof Witteman op scrum-half. Toch was de kracht van de Leidse équipe dusdanig dat de ploeg door tries van Kummer en Chaudron en een penalty van Mare Michelsen de rust in ging met een 15-0 voorsprong. In de tweede helft veranderde het beeld van de wedstrijd niet echt. DIOK behield z'n enorme veldoverwicht, maar benutte de geboden kansen gewoonweg niet vaak genoeg. Desondanks zagen de Morschbewoners kans om nog driemaal te scoren. Gottfried Bos en weer Kummer en Chaudron bepaalden uitein delijk de stand op 31-0. The Bassets beleefde gisteren een wat minder succesvolle start van de play-offs. De Sas- senheimse formatie verloor thuis met 8-16 van het Amster damse AAC in een wedstrijd waar het krachtsverschil erg klein was. Na een ruststand van 4-10 bleken de Amsterdammers in de voorwaartsen uiteindelijk toch net over een stukje meer ervaring te beschikken dan de Sassen heimers. Met onder meer twee tries van international George de Vries besliste AAC het treffen met 8-16 in z'n voor deel. LEIDEN De Zijl/LGB had voor de tweede ach tereenvolgende keer de organisatie in handen van de nationale winter- clubkampioenschappen voor de jeugd en de se nioren. Over de gehele linie werd er matig ge presteerd, oorzaak was volgens de trainers de lage temperatuur van het water. Zaterdag presteerde de LZ '86-jeugd wisselvallig. De meisjes werden in het totaal klassement vierde. De enige uitschieter was Bianca Hoeks als startzwemster op de vier maal 100 meter vrije slag met 60 2 Eerste bij de meisjes werd de ploeg van de Dinkel. De jongens van LZ deden het iets beter met een tweede plaats achter de Dolfijn. Ri chard van Duyvenbode le verde bij de jongens een goe de prestatie op de 100 meter vrije slag en de vlinderslag. Gisteren was het de Zijl/LGB dat naar verwach ting presteerde. Op de vijf es tafettes kwamen de heren op een tweede plaats uit achter de grootste kanshebber, de Dolfijn uit Amsterdam. Na het eerste programmanum mer, de vier maal 100 meter wisselslag kwamen de Leide- naars al op achterstand. Mar cel de Natris nam fout over wat de Koöiclub op negen strafseconden kwam te staan De vier maal 100 meter rug slag liep ondanks een erg sterke Bram Pronk stroef. Onder impuls van Patrick Braam (1.03.0) werd de over winning op de vier maal 100 meter schoolslag binnenge haald, er werd tevens dertien seconden op de Dolfijn inge lopen. Het laatste nummer ging beneden verwachting, de tien maal 100 meter vrije slag kon geen verrassing meer opleveren zodat de Zijl op dezelfde plaats als vorig jaar eindigde. De dames van de Zijl behaal den ook de dezelfde plaats als vorige editie. Petra Hillenius zwom sterk op de vier maal 100 meter schoolslag 1.12.6. De overwinning op de schoolslag ging echter onver wacht aan de neus van trai ner George Sieverding voor bij Radna Mulder, Hanneke Koopmans en Wandy Kater zwommen gedegen de rest van de estafettes, wat een vijfde plaats volgens plan ning opleverden. De nationale clubkampioenschappen in zwembad De Zijl leverde weinig snelle tijden op. De lage temperatuur van het water werd als voornaamste oorzaak gezien. FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN LEIDEN Op de ijskou de renbaan Duindigt heeft Joke Kleyweg haar kun nen getoond op een voor haar doen kort stukje. Huub Pragt werd beste regionaal atleet bij de mannen, terwijl Piet van der Poel van De Spartaan voor de nodige schrik zorgde door tweede te worden bij de veteranen. In Rotterdam zorgden met name twee Bataafse da mes voor fraaie resultaten bij de 15 kilometer lange Kralingerhoutloop. Duindigt werd gisteren gege seld door een straffe ijskoude wind dwars over de baan. Op het herziene parkours (nu voor hardlopende mensen) zorgde die voor liefst drie maal pal tegen per ronde. Voor Joke Kleyweg was dat geen beletsel om achter haar ongenaakbare clubgenote Car- lien Harms de tweede plaats op te eisen bij de vrouwen. „Carlien is meer bezig op deze middenafstanden, voor mij mag het gerust twee keer zo lang zijn," verklaarde de Leid se haar tweede plaats. Over de 4200 meter had Harms 15.06 minuten nodig, Kleyweg 20 se conden meer. Na een boeiende strijd kwamen op een halve minuut achterstand Annet van Veldhuijzen (Spartaan) en Re- gina van Duijn (Holland) in die volgorde binnen. Bij de mannen was er succes voor Huub Pragt die als beste regionale atleet uit de ijskou te voorschijn kwam. Over de 10.000 meter had de Leidse Egyptoloog 32.33 minuten no dig, anderhalf minder dan Fred Sluys. Sluys, die nog steeds de NSL kleueren draagt, kwam als 27e over de streep na 34.03 minuten, 20 se conden voor de opnieuw sterk lopende Cor Brandwijk. Op de 42e plaats kwam de eerste Ba taaf aan de streep, maar Paul Barnhoorn moest nog wel Erik Bakker (De Spartaan) en Cees van Haeringen (Holland) voor laten gaan. Bakkker werd 38e in 34.27, Van Haeringen 39e in 34.30 minuten, terwijl Barn hoorn 34.42 minuten gebruik te. Voor een kleine schok zorgde Spartaan Piet van der Poel. Niemand kende de bebaarde atleet die gedurfd aan de kop liep en zorgde dat gekende mannen als Mart Spruijt en Frits Boudewijn moesten afha ken. De enige die de „jeugdi ge" Van der Poel kon weer staan bleek oude rot Steef Kij- ne te zijn. Hoewel de Rotter- dammer de winst pakte, was"' Van der Poel „de man". Bataaf Ron Jensen deelde de 8000 meter lange wedstrijd heel an ders in dan trainingsmaat Arie van Tol. Jensen schoof lang zaam maar zeker naar de ze vende plaats. Van Tol zakte na een voortvarende start naar de 14e Succes was er verder voor Bianca Vermond (derde bij de meisjes A) en het Bataafse trio Daan Hendriks, Bas van der Lelie en Kees Klop die bij de pupillen A voor een „een- twee-drietje" zorgden. In het Noordhollandse Huizen werd Holland atleet Theo van der Veer fraai zesde in een sterk bezette 10 kilometer wegwedstrijd. Van der Veer had 30.55 minuten nodig. In Rotterdam hebben de Bata ven hun stunt van vorig jaar op de 15 kilometer lange Kra lingerhoutloop niet kunnen herhalen. Na vorig jaar met zes lopers bij de eerste 10 ge ëindigd te zijn, kwam dit jaar alleen Jaap van Duivenvoor de in de top voor. Hij verde digde zijn „titel" met verve, maar moest in Cees Kraaye- veld en Hugo Arends uit Gro ningen zijn meerderen erken nen ondanks de goede 47.20 minuten NSL-er Willem Boon werd fraai vijfde met een fraaie tijd van 47.31 minuten. Bataven Vincent van Rijn en Ben Kerkvliet bleven als veer tiende en zestiende nog onder de magische 50 minuten met 49.42 en 49.50. Henk Ravens- bergen (18) en Ge van Veen (19) kregen dat net niet voor elkaar. Martien Hoogenboom werd derde veteraan 40+ met een tijd van 51.41 minuten, terwijl Willem Ravensbergeh bij de veteranen 60+ won in 54.45 minuten. Opvallend sterk was het optreden van de Bataafse dames Tineke van ende strijd uitvochten met el kaar en Bredase Gerda van Kooten. De meer ervaren Van Koten won tenslotte de strijd in 59.17 minuten, Van Gerven had drie tikken meer nodig en Hoogenboom bleef daar weer een enkele seconden achter. Avanti-speler Vasile Florea zeer sterke wedstrijd. gisteren in Amsterdam een FOTO: HENK SNATERSE HAZERSWOUDE De tafeltennisers van Avanti speeldentegen Tempo Team om het herfstkam- pioenschap van Neder land. Het team van Niels Albers en Carel Deken kwam duidelijk tekort te gen de Amsterdammers. Zaterdag werd met 7-3 verloren en gisteren werd een 5-5 gelijkspel behaald. De dames van Docos le verden een knappe pres tatie door in de promotie wedstrijd Middelburg Zuid te verslaan. De pijnlijke 7-3 nederlaag van Avanti zaterdag tegen Tempo Team lag volgens coach Niels Alberts voornamelijk aan de wisseling van materiaal van Merijn de Bruin. De Bruin speelde hierdoor onzeker. Hij verloor al zijn partijen en dat gaf het zelfvertrouwen van Avanti een forse deuk. De twee dubbels waarmee werd begonnen, leverde een punt op voor Avanti en een voor Tem po Team. Florea en de Bruin verloren van Boute en Heister; Keen en Mol wonnen van An drew en Hoevers. De derde partij won Mol van Hoevers terwijl op de andere tafel Flo rea van Andrew verloor. In een zeer sterke partij verloor Keen van Heister. De Bruin werd door Boute weggespeeld. Na de pauze speelde Keen een kansloze partij tegen Andrew. De Bruin verloor in dneeën van Hoevers. In een wisselval lige partij bezorgde Florea Avanti het derde punt: hij won van Heister. Casper Mol speel de ver onder zijn kunnen te gen Boute. Hij moest zijn te genstander al na twee games feliciteren. Niels Albers toonde zich na afloop vooral teleurge steld in de geringe mentale veerkracht van zijn ploeg. De 5-5 een dag later tegen Tempo Team was niet genoeg voor het kampioenschap. Toch was Albers niet ontevreden over de prestaties van zijn team in Amsterdam. Avanti bleek mentaal beter opgewas sen tegen Tempo team. Ook nu leverden de beide dubbels een punt op Keen en Mol wonnen. Heel sterk speelde Florea. In twee mooie partijen versloeg hij Heister en An drew. Het meest genoot het publiek van de partij tussen Keen en Heister. Na een span nende derde game trok Keen toch nog aan het kortste einde. Wel won Keen van Andrew. Casper Mol kon tegen Hoevers niet in zijn spel komen. Maar Boute versloeg hij met glans. Merijn de Bruin bleef ook nu op nul staan. De dames van Docos speelden in Tilburg tegen de nummer een van de andere eerste divi siepoule Middelburg-Zuid. Op papier waren de Zeeuwse da mes duidelijk sterker. In de eerste wedstrijd verloor Petra Buitelaar van Marjan De Zoe te. Marijn Olden verloor in drie games van sterkste dame van Middelburg, Ingrid Osse- laer. De sterkste Leidse dame Heieen Hop moest het toen op nemen tegen Ankie Kersten. Kersten die bekend staat om haar wisselvallige spel had geen moeite met Hop en ver sloeg haar in twee games. Do cos rekende al op een deceptie maar de dubbel bracht de om mekeer. Hop en Buitelaar wonnen net aan in de derde game. Buitelaar mocht daarna haar krachten gaan meten met Osselaer. Deze partij leverde Docos een tweede winstpunt op. Hop versloeg daarna De Zoete vrij simpel, waarna de stand gelijk werd. In een zin derend slot verloor Olden van Kersten. Hop bracht tegen Os selaer de ploegen weer op ge lijke hoogte. Buitelaar stond in de derde game tegen Kersten met 19-16 achter. Met een laat ste krachtsinspanning wist ze de partij toch nog naar zich toe te trekken. Olden maakte ten slotte het winnende punt door in twee games De Zoete te verslaan. LEIDEN Met de 8-3 overwinning op concur rent Metro sloegen de badmintonners van Vliet- wijk zich uit de degrada tiezone in hun afdeling van de eerste klasse van de landelijke competitie. De derby in de tweede klasse tussen BC Lisse en Merenwiek eindigde in een gelijkspel. Vlietwijk heeft haar voorne men om zich in de tweede helft van de competitie uit de problemen te spelen reeds in de eerste drie ontmoetingen gestalte gegeven. Na de uiterst opmerkelijke 10-1 overwin ning vorige week op Duin- wijck 4, kwam gisteren het vervolg met een al even forse. 8-3 zege op mededegradatie kandidaat Metro. Na de enkel spelen was de tussenstand ove rigens nog gelijk, 3-3. Erik Bokhorst, Henk Westerbeek en Allan Mens wonnen in drie games, maar Rick Pielaat en de zusjes Sylvia en Sonja Groeneveld moesten een ne derlaag accepteren. De heren- dubbels Bokhorst/Pielaat en Westerbeek/Mens leverden driegames winst op, waarna de Groeneveldjes de damesdubbel met de sensationale cijfers 15- 11, 15-4 naar zich toe trokken. Beide gemengddubbels wer den eveneens in het voordeel van Vlietwijk beslist, waarmee een driepuntszege werd be haald. De Voorschotenaren nemen met deze resultaten een veilige plaats in de mid denmoot in. De derby tussen de BC Lisse en Merenwiek kende een bi zar verloop De Lissenaren, die de punten hard nodig hebben om aan de degradatie te ont snappen, namen een riante 4-0 voorsprong na de enkelspelen. Rob Put bleef Danny Plug in twee games de baas. Ron Kol- mus verraste Edwin Both, waarin in de eerste ontmoe ting nog ruim van was verlo ren, nu in drie games. Chris- tien van Santen en Angela Co- nijn hadden weinig problemen met Sandrina Leemans respec tievelijk Ilse Spierings. In de dubbels werd de situatie volle dig anders. Merenwiek, zonder Rob Burgeijon en Marianne Veeren, won al deze onderde len tegen de BC Lisse, dat Erik Mesman extra inzette. Met een overwinning op Air- sport 2 kan Lisse zich alsnog in veiligheid spelen. Het twee de team is na de nederlaag te gen Duinwijck 6 zeker van de gradatie. Tegen koploper Culemborg 2 redden Eline de Lijster en Cees-Jan van Vliet voor Flair de traditionele eer. Belangrij ker voor de Alphenaren wa ren de wedstrijden van de teams twee en drie, die in de vierde klasse een derby moes ten afwerken. Flair 2 klopte Spotvogels met 5-3. René Wieten en Marielle Padberg wonnen op vreemde grond van Mark Gritter respectieve lijk Trudy Koets. Mark van Bekkum $n Corinne Korte- kaas scoorden voor de thuis club tegen Martin Voskuilen en Aletta Verkerk. Spotvogels kon daarna alleen nog maar het damesdubbel tot winst brengen, waarmee Flair 3 zich verzekerd weet van de tweede plaats, die promotie kan in houden. Het derde team van Flair bestreed Apollo. Bas van Zeist (drie games tegen Gerard van Ruiten), tweede heer Wy- dia Kartenegara en Maaike van den Berg wonnen hier de singles. Carol van Oyen scoor de voor Roelofsarendsveen drie punten, de single tegen Astrid Dijkstra, de DD met in valler Marieke Kennis en de mixed met Van Ruiten. Merenwiek 3 met 6-2 (verlies van beide herensingles) van Spaarnestad 2 won, spitst de strijd om de recht op promotie gevende tweede plaats zich toe op Flair 3 en het tiende team van badmintongigant Zijder- veld. De Merenwijkers hebben aan één punt uit de resterende drie wedstrijden genoeg voor de titel. TYBB lijkt in de klas se van het niet spelende Me renwiek 2 toch het sterkste team Dynamo Sassem kon, met alleen twee gewonnen ge mengddubbels, de Haarlem mers niet afstoppen. Er wach ten team 2 echter nog twee confrontaties met TYBB. Judy Mantel en het HD Luuk Wil- lems/Sjaak Ploeg zorgden voor de twee winstpunten van Veglo tegen DKC 6. LEIDEN In de Vii ronde van de KNSB-c petitie staat het sch; team van Philidor 1 een 5V&-4V& nederlaag gen het Bussums Schjta genootschap nog steed de laatste plaats in hoofdklasse. In de ee klasse gaat LSG 1 in i< geval winnen van Haagse De Ooievaar; dit met 4-6 is hangt af een door LSG ingedi£ protest. In de tweede klasse ve Philidor 2 met l'/2-6'/2 van J tweede Bussumse team. L!r staat op 3xh-3Vi tegen Tal Utrecht; het wordt verm lijk 4-4. In de derde klasUj verloor DZP uit Lisse de langrijke wedstrijd tegen Amsterdamse Fischer Z. 3 versloeg Laren met 3V In de derde klasse D won 4 zijn eerste wedstrijd;^ Ooievaar 2 werd met 3! p verslagen. Ook Voorsch behaalde een eerste m; punt, tegen VAS/ASC uit sterdam. Philidor 1 leek tegen BSG eerste matchpunt te gaan nenhalen. Hallebeek moe snel genoegen nemen met haling van zetten. Kuyf loor vervolgens vrij rege tig. In de partij van Gelpk gen internationaal me Pieterse werd het even\ nergens verbroken. Stehoi maakte de stand gelijk, ker verloor kansloos, Van Halderen had uitstek mogelijkheden. In tijd werden de bordjes echter hangen. De Graaf en Oei den lange tijd minder, wisten beiden ondanks pion achterstand remise houden. Van Maaren b de stand op 5-4, waarna van De Greef afhing. Zij het eindspel moeten win maar kwam er niet doorh Wedstrijdleider Van Dijk de hoofdrolspeler bij De vaar 1 - LSG 1. LSG-spee Benschop was in hoge we zijdse tijdnood bezig de z te herhalen, toen haar te stander door de vlag ginj was niet meer genoteerd, bij reconstructie bleek da op de 70e zet was. Van verklaarde de partij voor gewonnen. Dit werd op wedstrijdformulier inge' en vervolgens werd het muiier door wedstrijdleidt beide teamleiders ond kend. Toen een van de H; spelers beweerde dat de stelling twee keer op het was geweest en dat dus de een zet later gevallen was I paalde de wedstrijdleider er verder gespeeld moest den. Hij had overigens ooi nagelaten te noteren, wal gebruikelijk is. Teaml Mieremet van LSG houd dat er maar 70 zetten gesj zijn en dat hij alleen een h tekening heeft gezet ondei uitslag van 4-6. Volgens petitieleider Roet maaki ondertekenen van het fo lier een uitslag op zich nii finitief, maar een verandi dient wel in overleg met amleiders te gebeuren, wacht het protest van LS Voor LSG wonnen TholecJ Sikkel en Landsbergen aanval. Heemskerk t zijn grote kennis van neindspelen. Clemens aan het eerste bord niet v< dan rem-ise en Van der behaalde hetzelfde resu overigens vanuit een ver *a stelling. Van der Pol ging zijn vlag in een stelling hij mat in twee kon geve ook Konings gaf een b stelling uit handen. Ook Putten verloor. Philidor 2 verloor met hu. cijfers dan verdiend. Loon verblunderde een zenhoog gewonnen ste Teamleider Rommets Vriend probeerden van de achterstand ijzer met den te breken, met een ni gevolg. Vergeer kon een b staand eindspel niet tot i brengen. Alleen Smit wi winnen. Bij LSG 2 bracht ling zijn score voor het op 3'/2 uit 4. Ook Sibbin[i Roosendaal wonnen. V' Hoekzema behaalde ee nauwde remise en Van gaat tegen ex-LSG'er Due Jij waarschijnlijk hetzelfde d p De Zwarte Pion heeft kans gehad de koppositie Fischer Z over te nemen, ker, Godijn en Kamps wo te] en Van der Poel speelde i jr se. Van der Aardweg ston )n wonnen en ook Van Hal iee niet slecht. Beiden blunde j in tijdnood. De jonge sp j van LSG 4; Irwin, Kouw4 ven en Nieuwstraten, nen er steeds beter in t< men: zij zorgden voor punten. Van de routi voegde Termeulen hier halfje aan toe; Van Duyvi de besliste de wedstrijd. LSG 3 wonnen Thiele en gemakkelijk. De Boer be zijn honderd-procentss Hagendijk speelde remis Van der Boogaardt was hi match winner. Voorscl wist vanuit een 4-2 acfer stand terug te komen. Vi tijdcontrole wonnen Wieb Houweling, erna Both en schy.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 20