Katwijk overtuigt tegen'Vogels' i Quick Boys buit sterke punten uit in derby: 3-1 Counterend TAVV klopt beter spelend Ter Leede Voorschoten sleept punt weg bij RCL Leiden blijft winnen Blunders 'nekken Rijnsburgse Boys Noordwijk neem' al snel afstand van ARC: 0-3 KNVB zaterdag: Edwin Otte (Quick Boys), Richard Trompert (Kagia), Erik Grossman (Ter Leede) 10; Leo Lips (Zevenhoven), Koen Warnau (Hazerswoudse Boys), Rocky Pitti (Ter Leede), Marcel van der Blom (RCL) 9. KNVB zondag: Robert Marijnen (VVSB), Paul Kwakkenbos (Nieuwkoop) 10; Wijnand Bakker (Blauw Zwart), Nico van Rijn (Foreholte), Willem Bouckaert (FC Lisse), Ruud de Klerk (Van Nispen) 9 Afaeling zaterdag: Leo Compeer (Sleutels), Charles Hanny (GWS) 14; Leen Baay (Alphia), Perry Vonk (Valken'68) 12; An- gelo Leverock (Alphia) 11; Ronald van Wieringen (Alphia) 10. Afdeling zondag: Rogier James (VTL) 9; Bart Laurijssen (ASC), Benno Schoonwater (ASC) 7. Landelijke jeugd: Mark van Kesteren (Noordwijk), Twan Nuy- gen (UVS) 10; Peter Kruit (Roodenburch) 8. LEIDERDORP In de derde klasse zaterdag kwam RCL op eigen terrein niet verder dan een gelijkspel tegen SV Voorscho ten. Beide ploegen scoorden slechts eenmaal. Voorschoten startte de wedstrijd magertjes. RCL liet daarente gen redelijk goed voetbal zien en had de wedstrijd aardig onder controle. De thuisploeg creëerde enkele kleine kansjes, maar het goed verdedigende Voorschoten gaf maar weinig weg. Geleide lijk aan trokken de gasten het spel steeds meer naar zich toe. Net na rust kwam André Bol na een schitterende actie alleen voor de keeper, maar hij kon deze kans niet verzilveren. Direct daarna was het voor RCL wel raak. Edwin Grootendorst bracht RCL op voorsprong. De thuisploeg kreeg al snel een goede mo gelijkheid om de voorsprong uit te bouwen, maar de bal ging hoog over. Voorschoten ging op jacht naar de gelijkmaker en zette RCL op eigen helft onder druk. Tien minuten voor tijd viel het doelpunt voor Voorschoten. Uit een hoekschop van Behimer kopte Paul Wolleswinkel de bal schitterend in. 's-GRAVENZANDE Tweedeklasser Leiden behaalde de tweede overwinning op rij. 's-Gravenzande werd op eigen ter rein met 0-1 verslagen. Door deze overwinning draait Leiden mee met de bovenste drie voor de tweede-periodetitel, maar handhaven in de tweede klasse wordt in het Leidse kamp toch nog steeds als de hoogste prioriteit gezien. Leiden begon de wedstrijd met de juiste instelling. Er werd veel inzet getoond en iedereen was bereid voor elkaar te werken. In het begin was het overigens mat spelende 's-Gravenzande de overheersende partij. De ploeg kreeg enkele goede kansen, maar doelman Peter Selier deed zijn werk uitstekend. Geleidelijk aan kwam Leiden meer in de wedstrijd en nam de touwtjes in han den. Dit resulteerde na een half uur spelen in een treffer van Koos Siera, die een voorzet van Maurice van Berkel van dichtbij intikte. Via Pedro Hilleger en Rob Bink kregen de gasten nog enkele goede mogelijkheden om de voorsprong voor rust uit te bouwen. In de tweede helft daalde het niveau van de wedstrijd. 's-Gravenzande kreeg weliswaar meer kansjes, maar Leiden had weinig moeite om de thuisploeg van zich af te houden en de 0-1 voorsprong tot het einde toe op het bord te handhaven. SPORT £eidóeSouta/nt MAANDAG 10 DECEMBER 1990 PAGINA ARIE KURVER „VERGEET" PERS RIJNSBURG De drui ven bleken zaterdag be hoorlijk zuur op Sportpark Middelmors. Te zuur in ieder geval voor oefen- meester Arie Kurver. De trainer uit Bergschenhoek „vergat" na afloop van het met 2-3 verloren treffen met Bennekom z'n ge bruikelijke, vaak amusan te nababbel met de verza melde sportpers en ver trok letterlijk via de zij deur en vooral met stille trom. Afgaande op het re sultaat had Kurver wel enige reden voor die ook voor hem unieke aftocht. Na de nederlaag tegen staartclub Bennekom is de zaterdagkampioen van vo rig seizoen nu wel ernstig dicht in de buurt van de drie degradatieplaatsen beland. Aan de andere kant evenwel, had zijn ploeg juist zaterdag weer aangetoond echt op de goede weg terug (naar bo ven) te zijn. Normaal gesproken zou de cruciale ontmoeting met het zich regelmatig te stug scheidsrechter Kemkers uit Roden toonde zich veel te lankmoedig verwerende Bennekom, Rijnsburgse Boys zaterdag dan ook een overwin ning met een nulletje of twee, drie hebben opgeleverd. Dat die uitslag na afloop niet op het scorebord kon worden te ruggevonden, was puur te wij ten aan persoonlijke fouten. Je kan nog zo aardig voetballen en ook tot tweemaal toe op voorsprong komen, als verde digend op beslissende momen ten niet thuis wordt gegeven, kan goed spelen en scoren ver geleken worden met dweilen met de kraan open. Dat stille vertrek van Kurver kan dan ook het best worden gezien als een vorm van zelf- en spelers bescherming. De Bergschen- hoeker staat bepaald niet be kend als iemand met bladen voor de mond, zodat de spelers in kwestie (Fred Bodaan en Arco Korpelshoek) er verbaal niet al te best vanaf zouden dc zijn gekomen. Vooral trumverdediger Bodaan zoih wind van voren hebben gel gen. In tegenstelling tot de ervaren invaller-doelrr mag juist van de geroutinee Bodaan worden verwacht hij er in moeilijke tijden voorwaardelijk staat. En was dus niet het geval. Ze bij de eerste goal van Ben kom niet. Goochelwerk Misplaatst goochelwerk Bodaan leverde Martin via Reza Baadilla balbezit Bennekom de 1-1 op. Ook de tweede treffer was het a deel van Bodaan geen ec E voldoende waard. Maar seriti^ ze problemen zouden niet ontstaan als de stand-in geblesseerde Jan Blankesp de bal alsnog gewoon had geraapt. Korpelshoek deed niet en vervolgens kon Wendt niet voorkomen data, net in het veld versche Frankie Vermeer in de minuut de 2-2 realiseei Twee blunders die in blessi tijd gezelschap kregen «e nummer drie. Baadilla mc volkomen ongehinderd c het centrum naar het Rij burgse doel optrekken en nutte die vrijheid met welgemikt schot: 2-3. Waardeloos Een gang van zaken die name het goede werk van s Léon Vonk in drie klappei kwalificatie 'waardeloos' zorgde. Vonk zelf had imn vlak voor rust goed doori tend de meer dan verdiej openingsgoal voor zijn r» ning genomen en was na| pauze ook de voorbereider weest van de 2-1. Vonk in het strafschopgebied vloerd door Armand Manifp; waarna de vorige week Spakenburg nog vanaf plek falende Wim Hooy; de strafschop benutte. jvi Ik Scoreverloop: 43. Vonk 1-0,L Mol 1-1, 75. Hooymans (stif schop) 2-1, 77. Vermeer 2-2,Lc Baadilla 2-3. pi Rijnsburgse Boys: Korp(tv hoek, Van Beelen, Wendt, Jn daan, Van Delft, Van DiL( (Oosterlee), Arroyo, H°rf: mans, Hermes (Janma Vonk, Carli. 1 •ek yn* LEIDEN Noordwijk heeft de uitbeurt tegen ARC benut om de vierde overwinning op rij (0-3) te behalen. De nummer vijf van de eerste klasse A kwam al na twee minuten op voorsprong, vergrootte die marge na een kwartier spelen en werd vervol gens door de Alphense thuisploeg niet echt meer in gevaar gebracht. In de slotfase werd de eindstand nog op 0-3 bepaald, kort nadat Johan Boer van ARC wegens natrappen uit het veld was gezonden. Met ARC zit trainer Bert Jan sen op dit moment in de hoek waar de klappen vallen. Door een gigantische blessuregolf is Jansen de laatste weken ge noodzaakt een uiterst jonge, onervaren formatie de gras mat op te sturen en dat is be paald geen succes. Ook zater dag niet. „Voor zo'n jonge ploeg is het belangrijk om een goede start te maken", weet Jansen. „Als je dan zoals van daag na een kwartier met 2-0 achterstaat, wordt het wel heel erg moeilijk". Hetgeen overi gens niet betekent dat zijn ploeg hem tegen Noordwijk had teleurgesteld. „Er is opti maal gewerkt, we hebben ook wat kansjes gehad om terug te komen. Neen, over de instel ling kan ik zeker niet ontevre den zijn". Noordwijk, dat Geert-Jan Bakker voor het eerst weer in de basis had (de aan zijn knie geblesseerde Timo Gerlof bleef aan de kant) kwam in de tweede minuut heel gemat lijk aan de openingstreffer, voorzet van Patrick Sch( water leek een eenvou< prooi voor invaller-doelr Karei van Valen, maar dat niet. Via de mistaste keeper verdween de bal in ARC-doel. Een wel fraaie van Adrian Carter (een eff voll schot van afstand) h Noordwijk vervolgens def tief in het zadel in deze op niet bijster hoogstaande p« De Noordwijkers namen oi wust wat gas terug en i wilde wel, maar ontbei kwaliteit. Solo Ver in de tweede helft lei een solo van Johan Boer to derde uitsluiting van eer phenaar binnen twee wi Boer speelde de bal te ver v zich uit, maar ging toch dl Cees Zethof was het ee| slachtoffer van Boers da< drang, Boer zelf het twei Na René Lammers en Dei Krijgsman vorige week, mi hij nu voortijdig inrukken, slotfase van het duel vervolgens door I Scheurwater benut om No< wijks nummer drie te 1; aantekenen. Waar Noordwijk de na mend weekeinde aanbrekef winterstop als een onwelki onderbreking van het sei: ervaart, ziet Jansen die pi graag komen. „Na de wil zijn er normaal gesproken zes basisspelers terug. Dan er weer een uitgebalancend elftal in het veld worden bracht. En kunnen we aai nen dat we na de eerste wedstrijden niet voor niets hoog op de ranglijst stonde jt FC LISSE LOOPT ACHTER DE FEITEN AAN LEIDEN De actie van IJsselmeervogels speler Gérard van der Nooy was tekenend voor de wed strijd tussen Katwijk en IJsselmeervogels. Vlak voor tijd reageerde de spits zijn onmacht af met een welgemikte elleboog stoot in het gezicht van Johan de Kroon. Met een dikke kin en een afgebro ken kies hield de Katwijk verdediger een tastbare herinnering over aan het aan banden leggen van Van der Nooy. De echte knock-out had Katwijk echter zelf al uitgedeeld. Twee treffers van Kees Kraayenoord velden de koploper, die zich vervol gens een slecht verliezer toonde. Zo haakte IJsselmeervogels- trainer Hans van der Zee na afloop gretig in op de modegril om de scheidsrechter als zon debok aan te wijzen. „Die man was een aanfluiting. Eerst keurt hij een zuivere goal af en vervolgens stuurt hij Van der Nooy weg om niets. Die revancheert zich niet, het is nota bene onze netste speler". De zondebok in de ogen van Van der Zee, scheidsrechter Sprong, nam met het wegzen den van Van der Nooy echter de enige juiste beslissing. Zoals hij ook het gelijk aan zijn zijde had bij de afgekeurde treffer van IJsselmeervogels. Een voorzet van Van der Nooy werd door Katwijk midden velder Jan Stel („Ik wilde hem hard naar de zijkant kop pen. Het is wel het mooiste doelpunt dat ik ooit gemaakt mand meer dat de Katwijkers sterk uit de hoek komen. Het 'andere Oranje' behoort nog steeds tot de handvol kansheb bers op de titel, en dat lijkt be slist geen tijdelijk verschijnsel. „Vorig jaar stonden we voor de westrijd tegen IJsselmeer vogels nog stijf van de zenu wen. Nu was dat niet het ge val, we barsten van het zelf vertrouwen", aldus Katwijk aanvoerder Henk Langemaat. Dat geloof in eigen kunnen werd vanaf het beginsignaal van Sprong duidelijk. Onder aanvoering van de weer her stelde Leon Meys schiepen de Katwijkers (Kraayenoord, Marco van der Plas, Meys en Stel) zich de eerste twintig mi nuten enkele riante mogelijk heden, zonder dat de Spaken burgers ook maar een keer ge vaarlijk werden. Met het opra ken van de krachten van Meys, zakte ook het spel van Katwijk wat weg. De thee hielp de Katwijkers echter over het dode punt heen. Het offensief na rust resulteerde al snel in de openingstreffer. In de twaalfde minuut mocht Kees Kraayenoord uit een cor ner van Marco van der Plas ongehinderd de basis leggen voor zijn verkiezing tot 'man van de wedstrijd': 1-0. Na de afgekeurde treffer van IJssel meervogels verzekerde Kraay enoord zich definitief van de bloemen. Twintig minuten voor tijd besliste hij de wed strijd door een voorzet van Stel (sterke tweede helft) be heerst langs doelman Ray mond Koopman te schuiven. YVAN HERMANS Scoreverloop: 57 Kraayenoord 1-0, 70. Kraayenoord 2-0 Katwijk" Van Duyvenbode, Eysberg, Pouw, Lgnge- maat, De Kroon, Stel, Mieras, Meys, Van der Plas, De Best, Kraayenoord. LISSE Quick Boys-trai ner Arjen van de Werf had nogal opgezien tegen de confrontatie met streekgenoot FC Lisse. „Het is een stugge moei lijk te bespelen ploeg. Ik hoop op een snelle goal dat maakt het voor ons een stuk gemakkelijker". Van de Werf werd op zijn wenken bediend. Al na zes minuten scoorde Fred Kanbier de openingstref fer. Vanaf dat moment liep FC Lisse achter de feiten aan. Quick Boys profiteerde optimaal van de snelle voorsprong en won probleemloos met 3- 1. FC Lisse-trainer Wim Eilan der besloot om de Katwijkse opponent met open vizier te bestrijden. „Het heeft tegen Quick Boys geen zin om voor de pot te gaan hangen. We moesten met onze sterkste wa pens, agressie en strijdlust, proberen de punten te pak ken". Een lovenswaardig uit gangspunt van Eilander. Al leen bleken de inspanningen van FC Lisse tegen een ploeg van kaliber van Quick Boys onvoldoende. De kustbewo ners toonden minstens zoveel strijdlust en konden op basis van individuele kwaliteiten de wedstrijd naar zich toetrek ken. De start van de derby was veelbelovend. FC Lisse begon agressief en was vooral via de verre inworpen van Geep van Rooyen erg gevaarlijk. Toch keek de thuisclub al na zes mi nuten tegen een achterstand aan. Marco Dijkhuizen lan ceerde Frenk van der Kley en uit zijn perfecte voorzet tikte Fred Kanbier de openingstref fer binnen. „Een doelpunt uit boekje", oordeelde Van de Werf na afloop. „Door die snelle goal konden we opti maal profiteren van de snel heid van Kanbier en Van der Kley". Quick Boys liet dan ook het initiatief aan FC Lisse. De wedstrijd speelde zich voor het grootste deel af op de Kat wijkse helft. Maar de bezoe kers kwamen nauwelijks in de problemen. De blauwwitte de fensie, met ditmaal Martin Rog in de gelederen, vormde een niet te nemen hindernis voor de Eilander équipe. Quick Boys kreeg in de eerste helft zelfs de betere kansen. Quick Boys spits Fred Kanbier was tegen FC Lisse bijzonder goed op dreef. Edward van der Putten kijkt bewonderend toe hoe de Leidenaar in Katwijkse dienst de bal richting Lisse-doel stuurt. foto: henk snaterse Maar Frenk van der Kley kon zijn goede optreden niet. be kronen met een doelpunt. Na rust zette FC Lisse nog meer druk op de ketel. Mid denvelder Charles Schipper werd vervangen door aanval ler Erik Kattenberg en met drie spitsen werd geprobeerd de gelijkmaker te forceren. Een zeer knullige actie in de eigen defensie zette een streep door dit streven. Edward van der Putten liet zich op kinder lijke wijze de bal afnemen door Marco Dijkhuizen en die had hierdoor een vrije door tocht naar Kees Horsman. De Amsterdammer in Katwijkse dienst leek de bal te verspelen, maar het ingrijpen van Hors man was dermate pover dat Dijkhuizen de 0-2 kon laten aantekenen. Quick Boys speel de de wedstrijd verder rustig uit en kwam zelfs via Johan Jonker op een 3-0 voorsprong. De strijdlust van FC Lisse vond in een afstandschot van Leon van der Zwet uiteinde lijk toch nog zijn bekroning: 3- 1. Eilander toonde zich na af loop niet uit het veld geslagen na de twee verloren derby's tegen Noordwijk en Quick Boys. „Tegen deze ploegen ko men wij nog tekort maar FC Lisse is zeker geen degradatie kandidaat. Volgende week te gen Go Ahead Kampen moeten.we de draad weer op pakken". KEES VAN KESTEREN Scoreverloop: 7. Kanbier 1-0, 51. Dijkhuizen 2-0, 68. Jonker 3-0, 73. Van der Zwet 3-1. FC Lisse: Horsman, Van Rooyen, Rob Vermeulen. Van der Putten, Warmerdam, John Vermeulen (Broekhuizen). Van der Zwet. Schip pers (Kattenberg), Klaren. Ens, Hoep. Quick Boys Van der Niet, Rog. Jon ker, Hoogervorst, Pluimgraaff, Aan- dewiel. Dijkhuizen, Otte, Floor van Duyn, Van der Kley (van der Plas), Kanbier Kees Kraayenoord vertolkte tegen IJsselmeervogels een absolute hoofdrol. Hier scoort de Katwijk-spits de eerste van zijn twee treffers. heb") keihard achter zijn eigen doelman gekopt. Op het mo ment dat Van der Nooy zijn voorzet verzond, stond Henk Schulz achter Stel echter in. buitenspelpositie. De goal van Stel zou de gelijkmaker heb ben betekend. In plaats daar van voegde Katwijk er nog een tweede treffer aan toe, waarmee de bezoekers hun handen uiteindelijk nog moch ten dichtknijpen. De hele wed strijd lieten de Katwijkers na melijk zien een stapje verder te zijn dan Vogels. Die voet ballen volgens Van der Zee al weken boven hun kunnen. foto: andré van haasteren „En dat ze dan tegen Katwijk terugvallen, verbaast me niets. Katwijk heeft gewoon een hele goede ploeg en is daarom ook de verdiende winnaar". Het verbaast inderdaad nie- r LEIDEN In de vierde klasse speelde Zevenho ven gelijk, waardoor de koppositie nu gedeeld moet worden met Soccer Boys. Concurrent Ter Leede verspeelde twee punten aan TAVV. Door de winst op De Jodan Boys schoof Kagia een plaatsje op naar boven. KRV drukte Oegstgeest verder in de problemen. Zevenhoven - Oudewater 1-1 (0-0) „Het was geen hoogstaand voetbal", aldus trainer Arie van der Laan. Zevenhoven speelde aanvallend, maar was weinig creatief en Oudewater gaf vanuit de verdediging slechts lange ballen naar vo ren- Door slecht uitverdedigen kwam Zevenhoven op achter stand, maar in de slotminuut pakte Ruud Bos alsnog een punt voor de thuisploeg. Bij beide teams werd halverwege de tweede helft een man uit het veld gestuurd. Leo Lipps wegens vasthouden en zijn te genstander voor natrappen. Ter Leede - TAVV 2-3 (2-2) Ter Leede was de betere ploeg. Daartegenover stonden de snelle counters van TAVV, dat na een kwartier op voorsprong kwam door Mario Verzaal. Eric Grossman trok de stand weer recht, maar vlak daarop nam TAVV weer de leiding. Mario Verzaal schoot de bal op de paal, maar William Bakker scoorde in de rebound. Uit een voorzet van links maakte Hans Verkuylen de gelijkma ker. Na rust schoot Edwin Martens de bal snoeihard raak, waardoor TAVV weer op een voorsprong kwam, die nu niet meer uit handen gegeven werd. Oegstgeest - KRV 0-1 (0-0) In de eerste helft was KRV duidelijk beter. De Katwijkse ploeg ging vol in de aanval, maar had bij de afwerking nogal wat pech. Aan Oegst- geester zijde werd Koos Teske in de zestienmeter onderuit gehaald, maar de scheidsrech ter zag hier geen strafschop in. Na rust werd Oegstgeest iets sterker, maar bleef het over wicht aan de kant van KRV. Na twintig minuten werd een corner van Jack Nieuwenhui- zen verlengd door Fred Ver boon en door Gijs Ouwehand tot doelpunt gepromoveerd. Kagia - De Jodan Boys 2-0 (0-0) De eerste helft was voor De Jodan Boys. De gasten zochten veelvuldig de aanval op in te genstelling tot Kagia. Ook na de thee was De Jodan Boys ei genlijk sterker en zocht zo mo gelijk nog meer het doel Kagia op, waardoor de th ploeg ruimte kreeg. Na twii'ër minuten scoorde Jos Diti ivi de eerste treffer voor Ka .fi( tien minuten later gevo door de tweede van Ron B tenberg. Ondanks het aam lende spel kreeg De J<x Boys zowel in de eerste als de tweede helft eigenlijk n welijks doelrijpe kansen.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 18