1,Feyenoord-Ajax ondanks alles altijd een topper" !4port CcicUc Qowiant ZATERDAG 8 DECEMBER 1990 PAGINA 9 Zondag wordt in de Rotter damse Kuip voor de 69e keer een duel tussen Feyenoord en Ajax gespeeld. Ooit was de confrontatie tussen de hoofd stedelijke en Maasstedelijke ploegen de 'absolute topper' uit de vaderlandse voetbal competitie. Absoluut in de zin van de rechtstreekse kracht meting tussen twee titelkandi daten. Die tijd is niet meer. Voor de laatste titel van Feye noord moet men ook in Rot terdam teruggaan tot 1984, na een seizoen waarin Johan Cruijff zijn ongekende talent nog eens in geldelijk en spor tief gewin liet uitdrukken. Ajax was afgelopen seizoen nog landskampioen, maar kon aan deze ten opzichte van PSV gepleegde coup geen Europese konsekwenties verbinden. Het ijzeren-staafincident van vorig jaar tegen Austria Wien en de daaruit voortvloeiende UEFA- schorsing beletten dat. Toch heeft een duel tussen de vroe gere aartsrivalen nog steeds een bijzondere uitstraling. Re den om ditmaal een duik in het verleden te doen en een aantal oud-spelers van beide ploegen aan het woord te la ten. Bijzonder is dat ze voor zowel Ajax als Feyenoord hebben gespeeld. Een veer tiental voetballers maakte, soms met een tussenpoos, deze altijd met sentimenten omge ven stap: Eddy Pieters Graaf land, Henk Groot, Theo van Duivenbode, Jan Everse, Ruud Geels, René Notten, Si mon Tahamata, John Rep, Tcheu la Ling, Johan Cruijff, Wim Jansen, Keje Molenaar, Arnold Scholten en als enige buitenlander Jan Sörensen. Het verhaal van een zevental hunner, waarbij de eerste vraag steevast was of Feye noord-Ajax nog aanspreekt, volgt hieronder. Onder het motto: Feyenoord-Ajax on danks alles altijd een topper". purslijf. Vroeger adden maar een paar spelers ïn vaste opdracht. Een ver- Ihil is er wel met vroeger: je joet tegenwoordig wel heel Eel in je mars hebben om er tht bovenuit te steken. Zoals larco van Basten bijvoor- ïeld. Of er een verschil be- Önd tussen mijn tijd bij Ajax i die bij Feyenoord? 't Was j beide clubs een mooie pe- ode. Zoals het moment dat in Kuip die klep naar het veld lenging en je zo'n vol stadion jtrad waar al dat gezang te aren was. Geweldig! Ook die uropa Cup-avonturen bij jax waren natuurlijk mooi. |f ik een voorkeur heb voor In van de beide clubs? Eh, iisschien toch voor Ajax. Mijn trste jaar bij Feyenoord was let zo'n succes. Toch aanpas- hgsproblemen. 't Tweede sei- »en was veel beter. We pak- (n de dubbel. Daarna wilde an Praag me terug hebben, en ik toch gegaan. Met Johan Iruijff; red.) ben ik de enige teler, die eerst heen en ver- Dlgens weer terugging. Mooie jd nog gehad, ondanks het lit dat ze me bij Ajax eerder let naar Italië en Engeland eten gaan. Ik kon in '61 naar pnerossi, de club waar Piet Kruiver ook nog speelde. Maar ik mocht niet weg. Zo ging dat toen. Aap een rechter, via wie je op grond van positieverbete ring toch kon vertrekken daéht toen niemand. Was van later. Ik had ook met trainer Vic Buckingham mee gekund, naar Sheffield Wednesday. Daar ging hij toen heen. Mocht ook niet. Nu betreur ik wel dat ik nooit in het buitenland heb gevoetbald. Niet voor het geld. 't Zou gewoon een mooie erva ring zijn geweest. Ik ga niet zo vaak meer naar het betaalde voetbal. Ik zit in de munten en moet op de zondagen vaak naar beurzen en dergelijke. Bovendien heb ik geen uitno diging. Daar zijn ze tegen woordig niet zo scheutig mee. De politiek? Ik heb me eind ja ren zestig kandidaat laten stel len voor Gemeentebelangen in Zaandijk. Op voorwaarde dat ik niet in de raad zou hoeven te zitten. Ik werd echter wel gekozen. Was dus niet de be doeling. Had ik als voetballer geen tijd voor. Ben ik dus gauw mee gestopt. Met voet ballen en eventueel trainen moest ik ook ophouden. Knie blessure. Ik heb wel twee di ploma's, maar dat gaat zo niet hè". Ajax:'63-'69 Feyenoord: '69-'73 Interlands: 5 Maatschappelijke po sitie: commercieel di recteur verzekerings concern in Rotter dam. fiSS*" - „Als één van de weinige wed strijden in het Nederlandse voetbal spreekt Feyenoord- Ajax me nog aan. Ik ga nog re gelmatig naar wedstrijden en kan het dus redelijk beoorde len. Die aantrekkingskracht geldt kennelijk ook voor het publiek. Er zit een gat van ze ven punten tussen Ajax en Feyenoord, maar de Kuip zit zondag wel vol. Jammer ge noeg gaat het op dit moment niet zo goed met Feyenoord. Ik denk dat het iets te maken heeft met het feit dat er te weinig echte Rotterdammers in de ploeg zitten. Je hebt er minstens vijf of zes nodig. Dat werkt niet alleen goed naar het publiek toe, maar ook qua moreel van de ploeg. Ajax heeft veel echte Amsterdam mers in de ploeg. Dat is goed. Rotterdammers hebben een vechtersmentaliteit. De ach tergrond van Feyenoord is al tijd het collectief geweest. Met daarbij pak weg twee spelers met een groot technisch ver mogen. Die combinatie van werklust en techniek heeft Feyenoord al zo'n tien jaar niet meer kunnen vinden. De club krijgt de tijd niet om weer eens wat op te bouwen. De media en het publiek zor gen voor een voortdurende druk om prestaties te leveren. Daardoor worden er steeds weer aankopen gedaan, op wie óók weer een te grote druk komt te liggen en het steeds wéér mis gaat Die titel en be ker in 1984 waren slechts een korte opleving. Dank zij de in breng van Cruijff. Voor het overige is het al tien jaar tob ben. Het verschil tussen mijn tijd en nu is dat het spel nu agressiever is en is gebaseerd op een betere conditie. Ajax, dat ik ondanks het feit dat ik in Abcoude woon dit seizoen pas twee keer heb zien spelen, schijnt goed te spelen op het ogenblik. Daar wordt voetbal als kijkspel nog redelijk ver zorgd. Voor het overige is het wat dat betreft behelpen. Ook bij Feyenoord. Vroeger had den de technisch begaafde spe lers tijd en ruimte om een bal aan te nemen en er wat mee te doen. Nu is elke bal een duel en dat maakt het spel niet aan trekkelijker. Het ophemelen van vroeger, daar doe ik liever niet aan mee. Eén ding is ze ker: ik heb als speler de op bloei van het Nederlandse voetbal meegemaakt. Europa Cups voor Feyenoord en Ajax. Dat maakte veel enthousiasme los. In een mate die je eigen lijk na die tijd alleen nog maar hebt meegemaakt in 1988 bij het Europees kampioenschap. Je kon vroeger nog wel rustig naar het voetballen. Zonder vandalisme en dergelijke. Wat dat betreft is het ook minder geworden Zelf heb ik maar vijf interlands gespeeld. 25 te weinig eigenlijk. Ik had de pech dat Cruijff op een gege ven moment bedankte voor het Nederlands elftal. Hij was in staat om bepaalde spelers beter te laten voetballen. Ook mij. Ik raakte mijn plaats kwijt aan Ruud Krol. Geen slechte, inderdaad. Ook later niet als libero. Ik vond hem overigens beter spelen als linksback. Geen schande dus dat hij mij uit Oranje speelde. Na mijn tijd bij Feyenoord heb ik nog anderhalf jaar bij Haar lem gespeeld Halverwege het seizoen gestopt. Mijn inzichten strookten niet met die van trainer Hughes. Leek het me beter om er maar direct een heel dikke streep onder te zet ten. Zoals ik ook in één keer stopte met spelen voor het team van oud-internationals. Twee jaar geleden hield dat op. In het voetbal ben ik niets meer gaan doen. Ik had in drie jaar oefenmeester I gehaald. Wilde ik naar de A-cursus. Maar een commissie van wijze mannen wenste me niet toe te laten. Ik had te weinig prak tijk-ervaring. Bij Feyenoord heb ik nog een jaar in het be stuur gezeten. De portefeuille technische zaken Te ingewik keld om even snel uit te leg gen. Nu doe ik niets meer bij Feyenoord. Ja, met relaties naar onze business-seats. Ook zondag. In de hoop dat het een aantrekkelijke wedstrijd wordt. Mijn hart ligt nog wel een beetje bij Ajax. Fantasti sche club met een fantastische sfeer Een aantal mensen ben ik een beetje uit het oog verlo ren. Een prognose? Geef ik .Zeker spreekt feyenoord-Ajax me qr(jan. In de wedstrij d-jen tussen deze l^ee clubs zie je het jieeste voetbal. fooral op het tech- kkeiische vlak. Bij Ijax op dit moment idijyat meer dan bij rettfeyenoord, maar och. Beide ploegen iroberen in elk ge- ral altijd aantrek- jelijk voetbal te pelen in de onder- Inge wedstrijden. e kunt er altijd iets ooijan verwachten. De of «eer is er natuur- 7(nk altijd al- Ik ken ie.fte sfeer natuurlijk )s weinig anderen. k heb nogal wat an die ontmoetin- en gespeeld. Ajax- 'eyenoord en om- ekeerd hoort als opper bij de Neder- IMBndse competitie )ffrpals Van Gend etotoort bij Loos. PSV ieeft zich later tot Dpploeg ontwikkeld- Maar zij lebben toch nooit tegen Ajax n Feyenoord datgene losge- aaakt wat er onderling be- taat. Het is tenslotte toch ook en confrontatie tussen Am- ntblerdam en Rotterdam. Dat reaeeft toch ook een aparte di- id. aensie. Spijtig is dat het nu iet Feyenoord een stuk min er gaat. De ploeg heeft geen tote mensen, is geen geheel, feyenoord verspeelt punten Egen ploegen, waartegen dat iet mag gebeuren. Dat komt oordat er al twintig jaar een lecht beleid wordt gevoerd bij '95,e club. Feyenoord is al twin- lg jaar aan het bouwen. Het nige dat daarbij gebeurt is dat r spelers worden gekocht en een tijdje teleurgesteld feer moeten worden ver- icht. Er is bij Feyenoord te •el geld op een verkeerde ianier geïnvesteerd. Als er bij Ijax een bepaalde speler op in bepaalde positie vertrekt :aat er een opvolger klaar, 'oor die plaats. Zo doe je het ied. Kieft ging weg en Van lasten stond klaar. Van Bas- in ging weg en Pettersson erd aangetrokken. Zo moet dat doen. Niet zoals Feye- iord. Daar ging Kindvall en daarna kwam de een de> ander. Maar de goeie left Feyenoord niet meer ge- id. Nu heeft Feyenoord een ibau. Een kanjer. Maar toch left hij er als individu nau- Eddy Pieters Graafland (56) Ajax:'51-'58 Feyenoord: '58-'70 Interlands: 47 Maatschappelijke positie: eigenaar (winter)sportzaak Rotterdam. welijks invloed op. Als je een elftal van niveau wilt opzetten moet je het liefst een speler hebben, die een hele ploeg op sleeptouw kan nemen. Mara- dona kan dat, Cruijff kon dat. Op dat soort dingen moet je bij een club letten. En bijvoor beeld denken aan zo'n Van den Brom van Vitesse. Die ontwikkelt zich heel goed. Bij Feyenoord loopt zo'n speler ei genlijk niet rond. Er is geen spelverdeler, de man met de goede pass in de benen, ie mand die de aanval kan stu ren. Je hebt een of twee grote namen nodig. Ik ga alleen naar de thuiswedstrijden van Feyenoord. Ik hecht tegen woordig veel aan het gezinsle ven. Ik ben vroeger zo veel weggeweest dat ik de zonda gen dat Feyenoord uitspeelt wat anders doe. Ik golf vaak 's zondags met Gerard Kerkum. Lekkere sport. De mooiste zondag is eerst 's ochtends wat golfspelen en dan 's middags naar de Kuip. Daar heb ik trouwens op verzoek van Kraay nog een keeperstrai ning gegeven. Belangeloos. Omdat ik Feyenoorder ben. En er was geen geld. De laat ste keer dat ik Feyenoord zag was tegen Den Haag. Afgang. Had ik de pest in mijn lijf. Zo als zo veel Rotterdammers. Voorlopig zie ik in de Kuip nog geen licht aan de hori zon". Het wordt ook zon- >feg weer een topper een vol huis on- 1 inks het feit dat het feyenoord nu wat iinder voor de wind aat. Oorzaken? lecht beleid, slechte (iding, slechte aan- appen. Namen? Die Dem ik niet. Die fln iedereen invul- Als je Ajax-Fey- lioord van nu ver- §lijkt met vroeger, ir jaren zestig, Ln is er wel wat teranderd. Het spel I veel sneller gewor- fn. Of het veel be is geworden be- Irijfel ik. Er wordt elk geval anders Jspeeld. Meer van- de verdediging. jax-Feyenoord is orgaans ook nu l een redelijk open Jedstrijd, die on- Jnks alles trekt, joetballers zitten te- Snwoordig wel |eer in een tactisch Henk Groot (52) Ajax: '59-'63 en '65-'70 Feyenoord: '63-'65 Interlands: 39 Maatschappelijke positie: muntenhande- laar in Zaandam. „Feyenoord-Ajax trekt me aan, omdat het een topper is. Dat was het, is het en zal het altijd zijn. Persoonlijk doet het duel me niets meer. Ik heb er persoonlijk geen' enkele be trokkenheid meer bij. Wat wel een goede zaak is, is dat het stadion zondag vol zit. Hope lijk wordt het publiek win naar. Ajax en Feyenoord, toe vallig in de vorige twee speel ronden tegenstander van FC Den Haag, zeggen me alleen nog iets als opponent van mijn huidige club. Ik kan overigens omdat ik bij beide clubs heb gespeeld goed inschatten hoe beide spelersgroepen zich op zo'n wedstrijd voorbereiden. Of het inderdaad een goede wedstrijd wordt dient afge wacht. Ajax verkeert mogelijk nog in een roes na die over winning tegen FC Den Haag. En vlak ook het effect van 50.000 toeschouwers op het spel van Feyenoord niet uit. Vandaar dat er altijd toch wat onzekere factoren aan zo'n wedstrijd zitten. Feyenoord- Ajax anders dan vroeger? Het voetbal in het algemeen is sneller en completer gewor- Johan Cruijff (43) Ajax: '64-'73 en '81-'83 Feyenoord: '83-'84 Interlands: 48 Maatschappelijke po sitie: trainer Barcelo na. „Oh. is die wedstrijd zondag weer?" Zodra je ergens leest dat die twee weer tegen elkaar spelen, komen er talloze her inneringen boven. Het zijn toch elk jaar weer de belang rijkste wedstrijden van het Nederlandse voetbal. Belang rijkste voorwaarde om Feye- noord-Ajax ook daadwerkelijk als echte topper te kunnen be leven is dat het stadion vol moet zijn. Komen er weinig mensen op af. dan is de wed strijd gelijk al een deel van zijn magie kwijt. Een Feye noord-Ajax van nu niet veel anders dan toen ik nog in het shirt van één van beide ploe gen speelde. Nee, écht veel veranderd is er niet. Misschien alleen het feit dat in die tijd het resultaat nóg belangrijker was, omdat beide ploegen voor het kampioenschap in de race waren. Met Feyenoord de laat ste jaren op enige achterstand is dat niet meer het geval. Eén ding weet ik zeker: de voetbal botsingen tussen Amsterdam en Rotterdam zullen nooit worden geëvenaard. Feye noord-Ajax zal altijd anders zijn dan bijvoorbeeld een Ajax-PSV. Dat heeft alles met de historie te maken. En laten we hopen dat die topper ook altijd zo zal blijven voortbe- clubs zijn waarvoor ik een kaartje zou willen kopen: in Amsterdam en Den Haag. Ik ben, ik geef het toe, niet ge heel objectief misschien, maar naar wedstrijden van Ajax en FC Den Haag zou ik als gewo ne toeschouwer gaan kijken. Desnoods een kaartje op de zwarte markt kopen. Bij Ajax ben ik ooit pas na problemen gekomen en er weer met moeilijkheden weggegaan. FC Twente wilde me 'niet laten gaan, nadat Hans Kraay me bij Ajax wilde hebben. Dat heeft 'toen tot december geduurd voor die overgang rond kwam. Bij Feyenoord kwam ik nadat ik en conflict had gekregen met Ivic bij Ajax. Ik heb toen zelf tussentijds een transfer naar Feyenoord afgedwongen. Ik vind het belangrijk dat menselijke aspecten ook wor den meegewogen en als dat niet gebeurt dan was, is en blijft het voor mij: over en sluiten. Op Feyenoord-Ajax te rugkomend, normaal gespro ken moet Ajax dat duel ge woon winnen. Maar wat is ge- René Notten (41) Ajax: dec. '74-dec. '77 Feyenoord: dec. '77-'80 Interlands: 5 Maatschappelijke po sitie: assistent-trainer FC Den Haag. den. Dat kun je vaststellen als je nog wel eens beelden van wedstrijden van vijftien jaar geleden ziet. Ik vind niet dat het voetbal van nu harder is dan het spel in mijn tijd. Toen ging de beuk er ook wel eens stevig in Het is nu wel anders dan in de tijd dat Coen Mou- lijn lekker op de vleugel kon lopen voetballen. Dat was smullen voor de kijkers. Als ik als liefhebber nog voor m'n plezier naar wedstrijden zou gaan, zou ik ze wel zorgvuldig uitzoeken. Dan zou ik zeker niet gaan kijken bij SVV- RKC. Geen willekeurig voor beeld? Nee, het schiet me zo te binnen, maar het geeft wel het type wedstrijd aan. Op voor hand zouden er slechts twee F evenoord - Ajax spreekt natuurlijk aan. Dat blijkt ook uit de publieke be langstelling On danks het feit dat er een gat van zeven punten gaapt tussen beide ploegen is het stadion uitverkocht. Het blijft een aparte wedstrijd. PSV heeft zich ook ooit tot een topploeg ontwikkeld, maar die spreekt toch minder aan. De ware topper in het Nederlands voetbal is toch Feyenoord- Ajax. Er zit traditie aan vast en senti ment. Het was niet alleen voor het pu bliek altijd een grote wedstrijd, maar ook voor de spelers. De voorbereiding op een Feyenoord-Ajax ver liep niet anders dan die op andere wed strijden Hij was hooguit wat gemakkelijker voor een trai ner. Je hoefde immers de spe lers nooit te motiveren. Dan zit je trouwens meteen bij het moeilijke punt van Feyenoord. 'We' hadden er nooit moeite mee om extra geprikkeld te beginnen aan wedstrijden te gen Ajax Het probleem voor Feyenoord ligt juist in de an dere wedstrijden, de partijen tegen minder gereputeerde te genstanders. Daarin laat Feye noord het te vaak liggen. Nu al jarenlang. Maar ik denk dat Feyenoord zondag Ajax kan pakken. De meest gedenk waardige editie van Feye noord-Ajax voor mij was de wedstrijd, waarin ik voor het eerst met Ajax meedeed. Toen ik die sneeuwbal tegen m'n hoofd kreeg, een oogblessure opliep en daardoor al kort na het begin van de wedstrijd moest uitvallen Een vervelen de ervaring. Tussen alle ande re mooie herineringen. Hoe wel ik in principe vind dat je niet te veel bij het verleden moet stilstaan. Het gaat om het heden en de toekomst. Van daar dat ik er ook nooit zo'n waarde aan heb gehecht dat ze mij mr. Feyenoord noemden. Wat betekent dat nu hele maal9 Ben Wijnstekers werd ook mr. Feyenoord genoemd. Mario Been ook. En wat is er van ze geworden9 Het voetbal is meedogenloos. Het ene mo ment ben je een ster, het ande re moment word je verguisd. Ik ben daar lakoniek in. Een vergelijking tussen het Ajax en Feyenoord van nu met de ploegen, waarin ik speelde is Wim Jansen (44) Feyenoord: '67-'80 Ajax: dec. '80-'82 Interlands: 65 Maatschappelijke positie: technisch coördinator SVV. moeilijk. Beide ploegen waren in het verleden gedurende een bepaalde periode wat beter dan de andere. Ajax speelt nu absoluut het betere voetbal. Maar Feyenoord kan zich aan zo'n gegeven erg goed optrek ken Kon de ploeg altijd al In mijn tijd werd er overigens ook niet zo keurig gespeeld Als er nu wordt gezegd dat het voetbal van nu harder en agressiever is geworden stel ik daar tegenover dat de duels tussen Van Hanegem en Nees- kens ook stevige botsingen waren. Er is. denk ik, niet zo gek veel veranderd. Vroeger werden overtredingen wel be ter gecamoufleerd Je zag ze minder goed. Wat wel een op vallend verschil is tussen toen en nu is dat je nu overtredin gen ziet op een deel van het veld, van waaruit er absoluut geen gevaar voor de goal kan ontstaan Zinloos dus. Vroeger werd je alleen onderuit ge haald als je gevaarlijk dreigde te worden Oorzaken? Ik weet het niet. Of ik een voorkeur heb voor een winnaar zondag? Ach, ik heb 11,5 jaar bij Feye noord gespeeld en maar ander half jaar bij Ajax. Dat zegt wel genoeg, denk ik Ik ben eigen lijk altijd Feyenoorder geble ven. Toen ik na dat half jaar in Amerika te hebben ge speeld met Cruijff naar Ajax ging was dat gewoon een zake lijke transactie. Meer niet. Nog eens iets samen met Cruijff doen9 Ik kijk alleen naar het heden. Nu zit ik bij SVV Heb een contract tot het einde van dit seizoen. Wat er daarna gaat gebeuren zie ik dan wel". „Ajax-Feyenoord heeft altijd meer los gemaakt dan andere wedstrijden. Mijn hart ligt nog altijd bij Ajax. Daar heb ik tenslotte niet voor niets zo lang ge speeld Na m'n terug keer heb ik nog een jaar bij Feyenoord gespeeld, maar dat doet me niet zo veel meer. Deze ontmoe tingen doen iedereen meer dan een door snee wedstrijd. PSV is ook wel een grote ploeg geworden, maar die maakt toch veel minder enthou siasme los. Groot verschil in de duels tussen Ajax en Feye noord van toen en nu is slechts dat er bij Ajax andere mensen spelen. Toen Taha mata en Ling. Nu Roy en Van 't Schip. Het voetbal is altijd hetzelfde. Positief. Toen liep Geels er en nu Pettersson. Het spel is herkenbaar. Altijd. Dat is het sterke punt van Ajax en tegelijkertijd het zwakke van Feyenoord Ik weet niet wat ik aan Feyenoord heb. Het is vlees noch vis. Ajax is zeker nationaal bezien de ploeg waar het om draait, die het Neder landse voetbal een gezicht geeft. Bij PSV spelen ook oud- Ajacieden. Kun je soms aan het spel zien. Ajax is altijd een toonbeeld geweest en zal het altijd blijven Het is ook een kwestie van verschil tussen Amsterdam en Rotterdam. Amsterdam heeft jus, in Rot terdam wordt alleen maar ge werkt Zie je in het voetbal te rug. Was vroeger al zo. Bij Feyenoord speelden Israel en Laseroms. Bij Ajax verdedi gers als Blankenburg en Krol. Dat geeft het verschil in op vatting en talent al aan. Zelf ga ik bijna nooit meer naar het betaalde voetbal. Van de tien wedstrijden zijn er negen ver velend. Kun je beter volstaan met een samenvatting op de televisie. Zie je tenminste met een de hoogtepunten. Wat je wel mist natuurlijk is de sfeer van een volle Kuip of een Tcheu la Ling (34) Ajax:'74-'81 Feyenoord: '85-'86 Interlands: 15 Maatschappelijke positie: zakenman. Olympisch stadion. Die is toch niet evenaren. Ik ben een voetballiefhebber, maar dan alleen maar om het zelf te doen. De leukste wedstrijden die ik zelf heb meegemaakt waren eind jaren zeventig. Toen speelde Feyenoord nog wel eens mee om de landstitel. Toen waren het echt kampi oenswedstrijden. Ging iets ex tra's van uit. De vervelendste was de Feyenoord-Ajax toen Wim Jansen die sneeuwbal te gen z'n hoofd kreeg. Daar bleek weinig respect uit. Jan sen had jaren voor Feyenoord gespeeld, komt-ie terug en ge beurt er zo iets. Bovendien was het die dag ontzettend koud en was het veld heel slecht bespeelbaar Die wed strijd is me het meest bijgeble ven. Dat iemand zich zo tegen over Ling zou opstellen Had ik me nog kunnen voorstellen. Maar uitgerekend tegenover zo'n jongen als Jansen. Onbe grijpelijk! Ik zal er trouwens niet bij zijn zondag. Er komt een lekker lange samenvatting op de televisie. Vind ik meer dan genoeg".

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9