rïv y 4 f „Nederlandse sporter slikt op grote schaar' ep Kramer wil geen itelverdediger zijn >sportuitslagen NOC en NSF steunen Leidse topsporters Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! (PORT gin)— CcidócSoivumt vrijdag 7 december 1990 pagina 7 C Twente in de clinch et Karei Jansen (VVCS) SCHEDE Het bestuur van FC Twente is met lenaar Karei Jansen van de spelersvakbond fcS in een ordinaire rel verwikkeld geraakt. Se partijen maken elkaar verwijten. FC Twente "huldigt Jansen van nalatigheid, de voorman de VVCS op zijn beurt beticht de clubleiding onwaardig gedrag. Aanleiding is de aanvraag FC Twente van een werkvergunning voor de [oslavische spits Musemic. Het bestuur van de ,hting Arbeidszaken, waarin Karei Jansen na- is de VVCS zitting heeft, zou woensdag het 1 :oek behandelen. Tijdens de vergadering bleek •voor echter geen tijd beschikbaar. De discussie r voor Musemic, en voor de Nigeriaanse doel- i Agu (MVV), werd verplaatst naar komende idag. De vertraging heeft tot gevolg, dat beide ers zaterdag in het duel tussen MVV en FC 1 inte niet mogen worden opgesteld. Karei Jansen, foto: dijkstra Romario naar Brazilië EINDHOVEN Romario is vandaag, met toestemming van PSV-manager Kees Ploegsma, naar zijn vaderland Brazilië vertrokken om te revalide ren. De spits kampt al geruime tijd kampt met de naweeën van een zwa re enkelblessure. Ploegsma: „Wij heb ben de garantie gekregen dat hij in Brazilië de gehele dag zal worden be geleid door een fysiotherapeut die wij kennen. Het is hier helaas niet moge lijk iemand 24 uur per dag met hem bezig te laten zijn. Op 19 december verwachten wij hem weer in Eindho ven". Over de wens van de Tsjecho- slowaak Chovanec te mogen vertrek ken bij PSV, is volgens Ploegsma te praten. „Als hij tenminste met een nieuwe club komt aanzetten. En die heeft hij nog niet. Dus heeft er geen gesprek plaats gevonden". Cruijff op tribune BARCELONA Barcelona- trainer Johan Cruijff en spits Hristo Stojtskov volgen de com petitiewedstrijd van hun club bij Real Zaragoza, komende zondag, vanaf de tribune. Het duo ont ving donderdag, in het Super cup-duel tegen Real Madrid (0- 1), de rode kaart en is in afwach ting van de uitspraak van de strafcommissie automatisch ge schorst. Cruijffs hulptrainers Bruins Slot en Rexach zullen op de bank zitten tegen Zaragoza, waar Barcelona vier seizoenen niet heeft gewonnen De ver wachting is dat de schorsing voor Cruijff, weggestuurd omdat hij tegen een beslissing van de scheidsrechter protesteerde, tot een of twee duels beperkt blijft. Aandelen te koop voor stadion Ajax AMSTERDAM Particulieren kun nen vanaf 14 december inschrijven op (certificaten van) aandelen Sta dion Amsterdam NV, de eigenaar van de nieuwe thuishaven van Ajax. De emissie, die wordt verzorgd door ABN Amro, de nieuwe shirtsponsor van Ajax, heeft een nominale waarde van 50 miljoen gulden. De aandelen geven, naast dividend, recht op een aantal priviléges, zo hebben Ajax en de gemeente Amsterdam gisteren in een gezamenlijk perscommuniqué be kendgemaakt. De opbrengst van de aandelenuitgifte is bedoeld voor de financiering van de 240 miljoen die nodig is voor de bouw van het sta dion in Amsterdam-Zuidoost, dat een meervoudige functie krijgt. Toni Kukoc bezwijkt niet SPLIT In Chicago ligt een contract voor hem klaar. Een pennestreek en hij is binnen voor de rest van zijn leven. De Bulls, de club van Michael Jordan, heeft twintig miljoen dollar over voor een vierjarige verbintenis met basket baller Toni Kukoc. Maar Chicago is geen Split. En de Bulls is geen Jugo- plastika. En twintig miljoen dollar zegt Kukoc, 21, niks. Hij wil dolgraag in zijn Joegoslavische geboortestad blijven. Bij zijn vrienden, met wie hij nog regelma tig loopt te dollen in pleintjes-basket- bal. Als Jugoplastika hem een jaarsalaris van een miljoen dollar garandeert, kan de Bulls fluiten naar Kukoc. Sport op televisie VANDAAG Nederland 3, 20.20 uur: Sport Studio; 22.15 uur: Studio Sport Journaal. Duitsland 1, 23.25 uur: Sportschau. Duitsland 2, 22.50 uur: Die Sport-Reportage. BBC 1, 02.00 uur: Cric- Eurosport, 18.00-02.30 uur: Sport. Sportnet, 18.00-06.00 uur: Sport. fchuilenburg erk TMData- •ernooi SSUM/LEIDEN misser Kees-Jan Schui- burg bereikte met k spel het hoofdsche- van het TMData vier- ren A-toernooi in Bus- Paul Dogger was - gisteren winnend op ent. jetere return op service gaf floorslag voor de drie opeen- Sende overwinningen van js-Jan Schuilenburg op de lie indoorbanen van het pumse tenniscentrum. Jrten de Bruijne werd in de Ste ronde van de kwalifika- piet 6-3, 6-2 aan de kant ge ilt De nationale indoorkampi- 4 tot en met 18 jaar vervolg- Jnet een 6-4, 3-6, 6-3 zege op lijdsgenoot Eddy Bank. om leen 7-5, 6-3 overwinning op Blom het hoofdschema te Jfeiken. In dit eliteveld zag |iilenburg zich geloot tegen- jr Paul Dogger. Het weer op laoernooibanen teruggekeer- I vroegere toptalent bleek twee Inaal 6-3 het tennis- ijlnog niet verleerd. nlbreak iael van den Berg zorgde B He eerste ronde met winst op 9ïistiaan Feenstra, die welis- ^r geen indoorspeler is, 25temin toch voor een opmer- 32(jjk resultaat De tiebreak be- |e in beide sets in het voor- L 1 van de Koudekerker. SJde tweede ronde toonde Aid Lenten zich met 6-3, 7-6 gameerdere van de Dekker eer. De nieuwe clubgenote 2t| Van den Berg, Monique ^ne doorstond, net als Schui- jgjburg, de kwalifikatie. In de 32?te ronde werd met 6-2, 6-3 jonnen van Rieneke Kus- ndaag wacht het treffen met ire Wegink. Jacqueline van k stuit met nationaal kam- •ne Linda Niemantsverdriet iet duo Susan Gadroen/Rie- ;e Kusters. HAARLEMSE HUISARTS MICHEL KARSTEN OVER GEBRUIK DOPING: AMSTERDAM Ook in de Nederlandse sport wereld wordt op zeer grote schaal gebruik ge maakt van stimulerende middelen c.q. doping. Dit in kringen van insi ders al lang vermoede en door wielrenners (Theunisse?) nogal eens aangetoonde gegeven werd gisteren ten over vloede bevestigd door de Haarlemse (huis)arts Michel Karsten. In het televisieprogramma Ba rend en Van Dorp ge waagde Karsten van ze ker honderdvijftig spor ters alleen al in zijn praktijk, die hun presta tie-niveau proberen te verhogen door het ge bruik van allerhande versterkende middelen. Karsten, een niet geheel on omstreden medicus van wie nog wel eens wordt beweerd dat hij wel wat al te graag en dan te weinig genuan ceerd de publiciteit zoekt, vertelde de betrokken sport lieden te steunen. Onder het motto: om erger te voorko men. „Als de sporters bij mij komen, hebben ze zelf al de beslissing genomen om die middelen te gebruiken", al dus Karsten. „Het enige dat ik dan nog kan doen is er voor te zorgen dat dit dan op een verantwoorde manier gebeurt". Karsten ontkent dat er een parallel is tussen hem en bij voorbeeld Oostduitse sport artsen. „Daar is het een kwestie van de medicus die de sportman of -vrouw stuurt. Hier is er duidelijk sprake van een situatie, waarin de arts niet het inita- tief neemt, maar slechts be geleidend optreedt". Geen namen Karsten, die geen namen noemde van Nederlandse sportlieden die naar zijn we ten doping zouden gebrui ken, deelde wel mee dat naar zijn oordeel meer spor ters dan aangenomen in ons land naar stimulerende mid delen grijpen. Ze zouden wel moeten om de concurrentie slag met het buitenland aan te kunnen. „Overal ter we reld wordt gebruikt", aldus de Haarlemse arts. „Daarom is het zeer hypocriet dat nu overal wordt gevraagd naar teruggave van door Oost duitse atleten veroverde me dailles. Nota bene door orga nisaties, waar men ook weet dat er in eigen land doping wordt gebruikt". Michel Karsten vindt niet dat hij onjuist bezig is met zijn 'medisch verantwoorde doping-begeleiding'. Ook met het oog op eventueel in de toekomst optredende li chamelijke schade. „Ook bij het gebruik van sommige, normale medicijnen is het nu nog vaak onduidelijk wat de gevolgen op termijn zul len zijn. Het is in elk geval beter het op deze manier te doen dan de sporters maar zelf te laten grasduinen met pillen en spuiten". Onthullingen De serie onthullingen, die sinds enige weken als een golf door de internationale sportwereld spoelt, is in feite in gang gezet sinds de ophef makende behandeling van de dopingzaak van de Cana dese sprinter Ben Johnson. In dit zogenoemde Dubin- onderzoek deed met name de atlete Angella Issajenko een boekje open over ge bruik van stimulerende mid delen door veel, soms bijna met name genoemde atleten. Sinds kort is daar de publici taire storm vanuit Duitsland overheen gekomen. In Nederland is door de ja ren heen slechts één atleet bij een dopingcontrole be trapt. In de jaren zestig werd tienkamper Edward de Noorlander bij een controle bij een internationale wed strijd positief bevonden. Sindsdien houden alle be trokkenen waar het gaat om (spier)versterkende midde len de kiezen stijf op elkaar. Nederlandse topsporters als Ria Stalman en Erik de Bruin, beiden (ooit) actief op terreinen waar ook de nodi ge fysieke massa wordt ge vraagd, hebben altijd vragen in die richting ontweken. De discuswerpster, die in Los Angeles goud won bij afwe zigheid van oostblok-concur- rentes, wenste er totaal niet over te praten. De Bruin, discuswerper en voorheen ook kogelstoter, deed daar wat 'minder moeilijk' over, maar gaf nimmer volledige openheid over zijn trainings- Zeepvinger Michel Karsten, die overi gens voornamelijk met bo dybuilders heeft te maken, besloot zijn opmerkelijke commentaar nog met de conclusie dat het onbegrijpe lijk is dat atleten zich laten betrappen bij dopingcontro les bij grote evenementen. „Daar zijn methodes voor", aldus de Haarlemse arts, die nog eens benadrukte dat een Ben Johnson in Seoul op anabolen werd betrapt, ter wijl hij daar op dat moment geen enkel voordeel meer van kon hebben. „Er wordt bij de controles ook veel ge sjoemeld". Populaire metho de bij sporters, die naar de dopingcontrole moeten, is de volgende: een beetje zeep onder de nagels smeren en daarover heen urineren. Verder onderzoek van de urine is dan zinloos, omdat niets meer onomstotelijk kan worden aangetoond. Pikant gegeven inzake is dat komend weekeinde in het Nederlands Congresgebouw in Dén Haag een titelstrijd 'natural bodybuilding' wordt gehouden. Zonder doping dus en met pure spieren. AMSTERDAM/LEIDEN Atleet Han Kulker, roeier Ronald Florijn en tafeltennisspeelster Mirjam Homan- Kloppenburg zijn drie topsporters uit de Leidse regio, die door de combinatie van het Nederlands Olympisch Comité en de Nederlandse Sport Federatie zijn uitver koren een doelgerichte ondersteuning te ontvangen voor de beoefening van hun sportdiscipline. Het drietal krijgt een auto. Parallel aan de onlangs tot stand gekomen combinatie tussen het NOC en de NSF werd een fonds in het leven geroepen, waar mee het nieuw gevormde overkoepelende orgaan aan de Neder landse topsport daadwerkelijk steun kon verlenen. De combina tie maakte gisteren tijdens een persconferentie in Amsterdam bekend, dat het Duitse automobielconcern AUDI via haar im porteur Pon te Amersfoort tweehonderd exemplaren van het type 80 Victory aan Nederlandse topsporters beschikbaar zal stellen. Als voorwaarde werd opgenomen, dat kandidaten vol doen aan internationaal geldende limieten en deelnemer zijn aan Europese en wereldkampioenschappen, of Olympische Spe len. De overeenkomst tussen de combinatie NOC/NSF en het automobielconcern heeft een looptijd tot en met de Spelen van 1992 in Barcelona. Atleet Han Kulker toonde zich zeer verrast door zijn uitverkie zing. „Ik had wel ergens geruchten gehoord, maar dat ik in aan merking kwam had ik niet verwacht. Dit gebaar is voor mij een enorme stimulans om door te gaan tot de Olympische Spelen van 1992. Daarbij beschouw ik het als een groot blijk van waar dering voor wat ik in mijn sport heb bereikt. Plezier staat voor mij voorop, maar met deze steun en het wegvallen van een stuk kosten, krijg ik er toch wel meer lol in. Ik ben nu 31 jaar, maar als ik op deze manier sport kan bedrijven, wil ik na een evalua tie ook de Spelen van 1996 in Atlanta nog wel op mijn rooster zetten". De AUDI-steun is niet voorbehouden aan kandidaten uit de Olympische sporten. Mirjam Homan-Kloppenburg behoort tot de gelukkigen Desgevraagd deelt echtgenoot Sjef van de op dat moment trainende tafeltennisspeelster mee, dat „het voor Mir jam stellig een verlichting van de tijdsdruk zal zijn. Ze reist nog al veel naar en van trainingen en dat kan nu eenmaal niet per trein. Zelf zweer bij mijn NS-kaart, ik heb feitelijk geen auto PETER KLEIN Schillaci geschorst wegens dreigement ROME Salvatore Schillaci ontbreekt zondag bij Juventus in de derby tegen Torino. De kleine spits van Italië werd voor één wedstrijd geschorst wegens bedreiging met de dood van een te genstander. Schillaci werd op 11 november na de turbulente wedstrijd tegen Bologna in de catacomben in zijn gezicht geslagen door Fabio Poli, de spits van de tegenpartij. Volgens de Italiaanse kranten reageerde de opgewonden Siciliaan met de volgende woorden: „Jij bent er geweest. Ik laat je vermoorden". De tuchtcommissie schorste Poli wegens slaan voor twee wedstrijden. De straf van Vujadin Boskov, de heetgebakerde coach van Sampdoria, werd tot twee weken teruggebracht. De voormalige trainer van onder meer FC Den Haag en Feyenoord werd in eerste instantie voor een maand van de bank verbannen wegens wangedrag tijdens het bekerduel met Cremonese. Thijs Libregts kandidaat Real MADRID Thijs Libregts zou kandidaat zijn voor de va cante trainerspost bij Real Ma drid. Daar werd enige weken geleden John Toshack ontsla gen. Verder zijn Terry Vena- bles en Luis Aaragones in de markt Pas in het voorjaar zal Real Madrid een keuze maken uit de kandidaten, zodat voor lopig Alfredo di Stefano zijn taak als invaller-coach bij de 'Koninklijke' kan voortzetten. Brokking vindt versterkingen APELDOORN De nationale volleybalploeg krijgt in de laatste klus voor de 'grote win- tervakantie' welkome verster king. Tijdens het traditionele Dynamotoernooi van 27 tot en met 30 december in de Apel- doornse Americahal zullen Bas van de Goor (19) en Stefan van Offenbeek (17) de twaalf van bondscoach Harrie Brok king volmaken. Van de Goor en Van Offenbeek behoren tot de zeven kandidaat-internatio nals, die al enkele weken trai ningen van het nationale team in Amstelveen volgen. Het duo speelt in de competitie bij Piet Zoomers/Dynamo, de nummer twee op de ranglijst van de eredivisie. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Wolvega (mor gen, 18.00 uur) luiden: 2e koers: 1. Cindy Gerron, 2. Eelke W, 3. Dusty Joe (3-8-7) 3e koers: 1. Binky Gerron, 2. Aijan G. 3. Zo Boy Rose (3-9-1). 4e koers: 1. Bos S, 2. Veloce Nora, 3. nant, 3. Dianne (3-8-4). 6e koers: 1. Domo Dutch, 2 Desiree K, 3 Donna Dennehof (3-4-7) 7e koers: 1 Bulhem Topfok, 2 An- nemiek D'aster. 3. Bas Loo (5-7-3). 8e koers: 1 Don Trotteur, 2. Dyna mite V. 3 Dilanda Norg (9-6-2). 9e koers: 1 Bunzer Junge. 2. Arman- da Laine. 3 Alberdina Gerron (6-8- 10). IDESCHOOT De ievoudig winnaar van IKNSB Cup vindt niet -ie dit seizoen zijn titel ift te verdedigen. Yep fimer ervaart de huidi- Jconstructie in de mara- |n-competitie als een loim die een totaal an- ere discipline van top- ïaatsers eist dan de Vbije jaren. De uitein- Hijke kampioen hoeft in een driedaagse fi- 5e zijn echte sterke kant ftonen. Tot aan die tijd en plaatsje bij de besté [tig voldoende. is een bepaalde druk van afgevallen", licht Kramer toe. „Wou je vorig jaar de winnen, dan moest je het jaar zuinig rijden. Of laat iet anders zeggen, je kon vrijuit rijden. En niet val- of ziek worden. Bovendien Je dest je je af en toe inhouden >o(de training. En als je tijdens gi wedstrijd wat zou overko- in n. was je weg. Dat is al met >tee moeilijk, je kon niet naar en hoogtepunt, naar een piek ovgroeien. Je moest het hele teg wen constant rijden". ress tre Igens de Fries is dat dit jaar g' delijk anders. Het seizoen is ?em deeld in drie perioden, de te vijftien van elke reeks rzekeren zich van deelname keljh de finale. Van de overge ven 45 rijders, het peloton /at negentig A-schaatsers, rden nog eens vijftien gese- as $teerd die ook tot de beslis- ;S (ide driedaagse worden toe- n aten. De zwakste dertig ne- rnej!n voortijdig afscheid. „Dit jaar ga je onbevangen naar wedstrijden toe. Minder stress, minder druk", ondervindt Kramer. „Daarom heb ik ook niet het gevoel dat ik de cup moet ver dedigen", gaat de bouwkundig tekenaar uit Oudeschoot, van af dinsdag ook deelnemer aan de zesdaagse, verder. „Dat had ik vorig jaar natuurlijk wel. Ik ben winnaar van de KNSB Cup volgens een ander sy steem. Het zal heus een goede rijder zijn die dit jaar de Cup wint, maar het hoeft niet persé de beste te zijn, zoals de bond beweert. Die opmerking stuit me als titelverdediger tegen de borst. Er komt niet een verge lijkbare kampioen als vorig jaar. Die KNSB Cups zijn er niet meer. Je hebt te maken met een nieuw systeem". Kramer heeft tot nog toe in de anonimiteit van het peloton geopereerd. Een direkt gevolg van het nieuwe competitie stelsel dat overigens wel be valt, zo benadrukt Kramer. Zijn ploegmaten Richard van Kempen (2x) en Arnold Stam wonnen al een marathon. Maar dat deert de Fries niet. „Het klinkt gek, maar ik rijd nu voor m'n gevoel sterker dan vorig seizoen op hetzelfde tijdstip. Ik doe wat meer, toon meer initiatief. Dat deed ik vo rig jaar niet. Toen was winnen niet belangrijk. Je concurren ten in de gaten houden en ze voor blijven, daar hield je je de hele wedstrijd mee bezig. Toen won je ook regelmatig omdat je meer macht had in een eindsprint, nu kom je kracht Kritiek „Dit periodesysteem laat een andere Yep Kramer zien. Als je echt een wedstrijd wilt win nen, moet je zuiniger rijden. Als je nu aanvallender rijdt, heb je minder kans een sprint in je voordeel te beslissen. Af gelopen jaar won ik een hoop wedstrijden, maar er was altijd kritiek. En als er dit seizoen niets veranderd was, zou ik het weer zo hebben gedaan". „De driedaagse finale zal mis schien saaier worden dan de gewone wedstrijd. Hoewel een voordeel is dat het drie dagen achter elkaar is. Dat vinden de mensen interessant, je kunt elke dag bijhouden hoe de za ken er voor staan. Het ver hoogt de spanning, een zes daagse heeft dat in het verle den wel bewezen". Van Kempen De Klerks-ploeg van Kramer baarde eind vorig seizoen op zien door aartsvijand Richard van Kempen in te lijven. Van Kempen, die geen mogelijk heid onbenut liet schimp scheutend over Kramer te doen, die geen moment twij felde aan zijn eigen, onberispe lijke kwaliteiten, die Van Kempen zou ploegmaat wor den van Kramer. Een combi natie die wonderwel past, fric ties zijn tot nog toe niet gecon stateerd. De kruitdampen van de koude oorlog lijken ook in het marathon-wereldje opge trokken. Tot verbazing van velen. Volgens Kramer gaat het uitstekend. „Die relatie heeft geen ge dwongen karakter. Ik respec teer iedere sporter. Het doet niet terzake hoe hij is. Op een gegeven moment maakte Ro bert (Vunderink, red.) bekend dat-ie weg zou gaan. We had den op dat moment een hele sterke ploeg, en dat wilden we zo houden. We wilden twee jongens in de ploeg houden die w Yep Kramer (rechts) wint met een neuslengte verschil van Richard van Kempen. een wedstrijd kunnen winnen. Maar zulke types liggen niet voor het oprapen. We hoorden als één van de eersten dat Sony ophield met sponsoren. Toen viel bij ons de naam van Richard Zo'n beslissing neem je natuurlijk niet alleen. Zoiets moet met goed overleg ge paard gaan. Als het escaleert, heb je helemaal geen ploeg Met zijn ploegleider Overde- vest, sponsor en ploegmakkers' ging Kramer in conclaaf. Geldschieter Klerks was uiter mate verbolgen over het plot selinge opstappen van Vunde rink en wilde daarvoor iets goeds in de plaats. Van Kem pen was een gok omdat-ie niet één van z'n beste seizoenen draaide Men nam de gok. En dus moesten Van Kempen en Kramer, praten. Om met een opgepoetst blazoen als collega's een seizoen vol te maken. „We hebben tegen elkaar ge zegd, „wat gebeurd, is, is ge beurd". We hadden ook beiden het idee „waarom zou het niet goed gaan?". Het gaat ook goed. Richard heeft ook wel toegegeven dat-ie zich teveel foto: anp heeft laten gaan tegen de pers. Hij deed teveel uitspraken over anderen. Nu moet ik ook zeggen dat dat vaak uitgelokt wordt door journalisten. Bij de eerste wedstrijd dit seizoen in Amsterdam probeerden De Telegraaf en De Volkskrant het nog. Maar Richard erken de dat-ie vaak vrijpostig uit z'n slof schoot. Ja, de pers ligt gevoelig. Collega's op je werk baseren immers een hele wed strijd op een kranteartikel". RENZE LOLKEMA Boksers tegen Franse equipe DEN HAAG De Nederlandse amateur-boksploeg komt morgen in de Rijnhal in Arnhem in zijn sterkste opstelling uit tegen Frankrijk. In de derde interlandwedstrijd van het seizoen, na eer dere ontmoetingen met Denemarken (Vught, verlies) en Tsjecho- slowakije (Praag, winst), kan bondscoach Stan van den Driessche beschikken over zeven nationale kampioenen. De Nederlandse ploeg bestaat uit: Vlieggewicht: Kees Koster (Hoogvliet), veder: Wilfred Herts (Nieuwegein, NK) en Martin Hagenaars (Zeist), licht: Arthur Santana (Rotterdam, NK), lichtwelter: Louis Vargas (Hoorn), weiter: Ronald Vos (Hoorn, NK), zwaarwelter: Orhan Delibas (Arnhem, NK) en Patrick Baart (Arnhem), midden: Larry Sedney (Zeist, NK), halfzwaar: Peter Zwezerijnen (Nieuwegein, NK), zwaar: Bert van Berkel (Arnhem) en Arnold Vanderlijde (Sittard, NK). BILJARTEN NK 47/2 in Bussum 1e ronde: Van Beek (Amersfoort)-Van der Heijden (Ravenstein) 2-0. Kore- vaar (Dordrecht)-Klok (Gelzelaar) 2-1, Tilleman (Dronten)-Boer (Deventer) 2- 1, Veer (Nijkerkerveen)-Lemmens (Meerssen) 2-0, Maarsman (Rotter- dam)-Berends (Alkmaar) 2-1, Adri- chem (Heemskerk)-De Bruijn (Hulst) 2-0, Gerrits (Hoensbroek)-Bergsma (Losser) 2-0, Ottenhof (Oostzaan)-Van de Boogaard (Belfeld) 2-0. CURLING EK in Lillehammer (Noo) 6e ronde: Vrouwen: Engeland-ltalië 5-7, Noor- wegen-Finland 5-4, Zwitserland- Frankrijk 7-5, Schotland-Denemarken 5-4, Duitsland-Zweden 7-3. Mannen: Finland-Engeland 0-7, Zwe- den-Wales 6-2, Noorwegen-Frankrijk 10-3, Schotland-Zweden 6-7, Oosten- rijk-ltalië 8-6, Nederland-Tsjechoslo- wakije 14-2. PAARDESPORT Koersen van Wolvega 1e koers, 1900 m: 1. Elegant D (H. Schoonhoven) 2.33,1-1.20,6, 2. Ella Boshoeve, 3. Dit is Hollandia. Niet ge start: Condor W. Toto: winnend 3,90 plaats 2,50 1,50 koppel 3,60 trio 42,50. 2e koers. 1900 m: 1. Exceptional Man (A. de Wrede) 2.33.5-1.20,8. 2. Erik Belwin, 3. Diamond Boshoeve. Niet gestart. Crack Victory Toto: winnend 2,10 plaats 1,70 1,60 koppel 5,40 trio 27,90. 3e koers. 1900 m: 1. Castro W (J. Pool) 2.34,0-1.21,1, 2. Evelyn Haze laar, 3. Clauda, 4. Daisy Oostland. Niet gestart: Detorpedo Juweel en DAF's Oldeson. Toto: winnend 3,80 plaats 3,20 1,60 koppel 12,60 trio 78,90 kwartet 200,50. 4e koers. 1900 m: 1. Dex dl Tricia (C. Veldink) 2.33,4-1.20,7, 2. Attack. 3. Akka Tonnawerd. Toto: winnend 1,60 plaats 1,00 1,00 koppel 2,20 trio 36,80. 5e koers, 1609 m: 1 Elias (J. v.d Pijl) 2.08.9-1.20,1, 2. Dee Schermer. 3 Baron Cartouche. 4. De Epona. Toto: winnend 3,70 plaats 2,60 1,70 koppel 4,70 trio 40,80 kwartet 81.20. 6e koers. 2240 m: 1. Danmark S (R. Maring) 3.02.2-1.21,3. 2. Cora Dillon. 3. Dakadvies. Niet gestart: Brenda Volo. Toto: winnend 2,30 plaats 1,60 I,70 koppel 3,80 trio 20,00. 7e koers, 1900 m: 1. Deter Ruimzicht (F. Handelaar) 2.34,7-1.21,4, 2 Chan ce Enkhuizen, 3. Chantal W. Toto: winnend 2,90 plaats 1,90 3,70 koppel II,60 trio 188,70. 8e koers. 1900 m: 1. Balequina K (H. Langeweg) 2.33,6-1.20,8, 2. Claudia Boshoeve, 3. Barry Quick, 4. Desiree Nuova. Toto: winnend 2,40 plaats 1,40 3,20 koppel 8,50 trio 21,50, kwartet 62,00. 9e koers, 2600 m: 1. Djashin (H. Schoonhoven) 3.30.3-1.20,9, 2. Am- bar, 3. Yfred Star. Toto: winnend 1,40 plaats 1,10 3,80 koppel 3,80 trio 6,50. W5 (4-1-6-5-6): 28,70. Omzet totalisator: 115.422,50. Finale: Seles (Joe)-Capriati (VSt) 6-4 6-3. Derde plaats: Sanchez (Spa)- Mary-Joe Fernandez (VSt) 6-4 4-6 blessure Fernandez WATERPOLO Internationaal mannentoernooi in Kotor (Joe) Groep 1: Duitsland-Griekenland 11-7, Joegoslavië-Frankrijk 18-3, Duits- land-Frankrijk 16-9, Joegoslavië- Griekenland 8-5 Stand: 1 Joegosla vië 2-4, 2. Duitsland 2-4, 3. Grieken land 2-0, 4 Frankrijk 2-0. Groep 2: Hongarije-Nederland 12-6 (4-1 3-2 3-3 2-0), Itallë-Hongarije 6-8. Stand: 1 Hongarije: 2-4, 2. Italië 1-0, 3. Nederland 1-0. ZAALKORFBAL Hoofdklasse A: Allen Weerbaar-Oost Arnhem 10-13. plo;

Leidse Courant | 1990 | | pagina 7