^Schippersvaartweg moet weer een rustige straat worden Toch snellere aanpak van problemen op Victoriberg Beeklaan mogelijk woonstraat Kerstmarkt in Grote Jeroenskerk Vreemde Sinterklaas in Noordwijkerhout Kleinvee in Noord wijk van hoge kwaliteit BEIDEN OMGEVING oorschoten draagt vervuilde 'rond over aan Zuid-Holland I OORSCHOTEN De gemeente Voorschoten wil l met stookolie verontreinigde grond onder een flat in de Tsjaikovskilaan overdragen aan de provincie. gemeente zegt geen geld te hebben voor het in ei- n beheer weghalen of reinigen van de grond. De jsten worden geraamd op acht ton. De hele comr e openbare werken, behalve Groen Links, ging •avond met het voorstel akkoord. Volgens de >ente stemmen de bewoners in met de overdracht, trvuilde grond kan aan de provincie worden over dragen in het kader van de Interimwet Bodemsa- ;ring. De provincie neemt dan een groot deel van de sten op zich. hn de aanmeldingen wordt een prioriteitenlijst op- teteld op basis van schade die aan de gezondheid brdt toegebracht. Uit onderzoek is gebleken dat er Jdit geval geen directe schade voor de volksgezond- ftid is. CeidóeSou/uwit VRIJDAG 7 DECEMBER 1990 PAGINA 13 „Rijnsburg niet rijk" RIJNSBURG „Men denkt dat Rijns burg een rijke gemeente is. Maar niets is minder waar". Dat zei burgemeester F. Jonkman gisteren bij de presentatie van de begroting voor 1991. Zoals gisteren in deze krant werd gemeld, kan Rijnsburg de financiële problemen met meer aan en is om steun gevraagd bij het Rijk. Het bloemendorp wordt daarmee een zogenoemde artikel 12-gemeente. De burgemeester benadrukte dat er een ac tief kwijtscheldingsbeleid voor minima komt nu volgend jaar de belastingen fors stijgen. Een gezin gaat ongeveer 100 gulden meer betalen. Voor wat betreft zwembad het Waterbos gaat er in 1991 iets gebeuren Momenteel is een werk groep hiermee bezig. Volgens wethou der Glasbergen is het een moeilijke ope ratie omdat een tekort van acht ton moet worden weggewerkt. CDA Voorschoten wil meer controle op lichtreclame VOORSCHOTEN Moet de welstandscommissie in Voorscho ten zich bezighouden met dakkapellen en straatmeubilair, of moet de commissie dat overlaten aan de ambtelijke afdelingen en meer aandacht besteden aan de grote plannen? De leden van de commissie openbare werken in Voorschoten kwamen er gis teravond niet uit. Over het functioneren van het toezicht door de welstandscommissie bleken de meningen tijdens de commis sie voor openbare werken in Voorschoten verdeeld. Opvallend is volgens W. Valkenburg (CDA) het geringe aantal lichtrecla mes, dat door de welstandscommissie wordt beoordeeld. „Begrij pelijk, de bedrijven weten dat eventuele toestemming heel veel tijd vergt en men hangt de lichtreclame alvast maar op. Een controle daarop is er gewoon niet". De commissieleden vinden dat er meer openheid en voorlichting moet komen. Verder moeten de leden van de welstandscommissie gewoon met naam en toenaam in de gemeentegids worden vermeld. Dat gebeurt nu niet omdat de leden bang zijn op straat te worden aangespro ken. Jongen gewond door vuurwerk ROELOFARENDSVEEN Een 14-jarige jongen uit Roelofarendsveen is gis teravond om acht uur ern stig gewond geraakt aan zijn rechterhand. De jon gen was samen met een vriendje op de Galgekade aan het experimenteren met een zelfgemaakte vuurwerkbom. De bom kwam eerder tot ontplof fing dan zij verwachtten. Met een slagaderlijke bloe ding aan zijn hand is het slachtoffer overgebracht naar het AZL in Leiden. Bromfietser gewond bij aanrijding in Ter Aar TER AAR Een 18-jarige bromfietser uit Ter Aar is gis termiddag gewond geraakt na een aanrijding op de Westka- naalweg in Ter Aar met een 31- jarige automobilist uit Zevenho ven. De automobilist, die rond zes uur in de richting van Ter Aar reed, wilde ter hoogte van een garagebedrijf rechtsaf slaan. Uit tegenovergestelde richting kwam de bromfietser over het fietspad aangereden. De Zevenhovenaar zag de Ter Aarder over het hoofd. De bromfietser is met een arm breuk naar het Rijnoord Zie kenhuis gebracht. Leidenaars op rooftocht SASSENHEIM Twee Lei- denaars van 31 jaar zijn gister middag om kwart over drie op de Hoofdstraat in Sassenheim door surveillerende politie agenten aangehouden vanwe ge diefstal van kleding uit een textielzaak. Eén van de twee mannen was een oude beken de van de politie. De politie mannen besloot ze te achter volgen toen ze het tweetal een kledingzaak uit zagen komen met een paar dikke tassen. Na controle bleek het inderdaad om een gestolen collectie ter waarde van 450 gulden te gaart. De dieven krijgen een proces-verbaal. ofOORDWIJKERHOUTER VERLINDT WIL SNELHEIDSBEPERKENDE MAATREGELEN i ,i i mnoton 70 nnO lanO" r)p IVtlin- (OORDWIJKERHOUT ,Dag en nacht dende- jn de vrachtwagens hier de Schippersvaart- voorbij. Nachts zijn het er dan wel et zo veel maar juist die rij- n verschrikkelijk hard. Het lis staat dan te schudden op jn grondvesten", aldus Han erlindt. Hij voert al enige tijd itië voor snelheidsbeperken- maatregelen. Een half jaar •leden stuurde hij een brief lar de gemeente Noordwij- •rhout waarin hij vroeg om jielheidsbeperkende maatre- ';len. Hij laat een ontvangst- iwijs van de gemeente zien. Dat is het enige antwoord dat hij en de mede-ondertekenaars tot nog toe hebben gekregen. „Ik ben voor die brief al de bewoners afgegaan die hier in de voorste linie zitten, die dus vrij dicht tegen de straat aan wonen. Maar later bleek ook dat de mensen die verder van de weg af zitten het met ons eens zijn. Het probleem is het sluipverkeer en de vrachtwa gens van vooral mesthande laar Heemskerk en van Meeu wenoord. Toen ik twaalf jaar geleden hier kwam wonen, was de Schippersvaartweg een rustige straat met af en toe een vrachtwagen maar daar had ik weinig problemen mee". Nu ziet Verlindt overdag het verkeer met hoge snel heid voorbij denderen. Over dag is de frequentie natuurlijk het hoogst maar de paar vrachtwagens in de rtacht sto ren zich helemaal nergens aan. Een van de oorzaken is vol gens Verlindt het feit dat het bord met 50 kilometer te dicht bij het dorp staat. „Vroeger was daar inderdaad het einde van de bebouwde kom maar intussen is daarachter ook nog het verzorgingscentrum De Munneckeweij gebouwd. Als de vrachtwagens van de Leid- se Vaart komen met 80 kilo meter per uur remmen ze veel te laat af, en als ze van het dorp komen, zitten ze hier al op volle snelheid. En dan moeten ze nog langs de Mun neckeweij". Vandaar dat Verlindt als een mogelijke oplossing de ver plaatsing van het 50 kilome terbord ziet. Maar ook zou hij graag snelheidsbeperkende maatregelen willen door bij voorbeeld wegversmallingen zoals op de naburige Parallel len weg is gebeurd, maar dan zonder de verkeersdrempels. Op die manier zou de weg ook veiliger worden voor fietsers Met de firma Meeuwenoord die aan de Schippersvaartweg een overslagbedrijf heeft, heeft Verlindt nog niet gespro ken Verlindt: „Van Meeuwenoord zelf hebben we geen last. Die houdt zich netjes aan de snel heid. Hij stopte een maand ge leden zelfs met zijn vrachtwa gen en hing bij het 50 kilome terbord zelf een bord met 15 kilometer op. Dat bewijst wel hoe hij er over denkt. Maar er zijn ook chauffeurs die het niet zo nauw nemen". Onlangs kaartte Verlindt het probleem nog eens aan tijdens een hoorzitting over de nieuw te bouwen wijk Mossenest die ook een uitgang krijgt op de Schippersvaartweg. En nu is hij van plan om opnieuw een brief naar de gemeente te stu ren maar ditmaal met meer handtekeningen. En dit keer wil hij de brief ook naar de firma's Meeuwenoord en Heemskerk sturen. ijnsburg wil landacht voor illastuinbouw- ebied jjIJNSBURG De ge- ^Heente Rijnsburg is ver- aasd dat de provincie in Kaar nota „ruimte voor jlas"? zwijgt over enige lïltbreiding van het regio- _ale glastuinbouwgebied ^loosterschuur Trappen- ierg in Rijnsburg. Burge meester en wethouders —ebben die verbazing per VAAief aan de provincie dienbaar gemaakt. (kJ i. Ie brief werd gisteravond in °-4 commissie ruimtelijke ordq- AJrig behandeld. Het college ia(an B en W is van mening dat ngp grote regionale functie van 1 (fenoemd gebied van belang is 14|>or veiling Flora en andere ■jiuw daarmee verweven acti- Jteiten. Mocht de provincie aar standpunt niet wijzigen -an zal volgens het college het k,fcbied verpauperen en zullen pJdrijven met investerings- impng zich elders gaan vesti- >-lkn. Dit ook omdat het zuide- 4ke deel van Noord-Holland jl^enmin uitbreidingsmogelijk- spteden kent. Het achterland l.An bloemenveiling Flora zal sdngzaam verdwijnen en het 'o'bortbestaan van dit bedrijf Jordt hierdoor bedreigd. 3(j]e leden van de commissie be- depten gisteren dat de brief ook lar het Samenwerkingsver- ind Duin- en Bollenstreek IDB) moet worden gestuurd, it omdat een structuurschets bor het gebied van het SDB jordt opgesteld. Wethouder C. lianen: „We moeten geza- enlijk praten met de provin- en haar laten zien hoe wij toekomst van de Duin- en illenstreek zien". Dit moet el gebeuren want midden 91 gaat de provincie over tot •itn inrichtingsschets. „Het is ïkjarom belangrijk samen dit elWk nu op te pakken, aldus R<Rijnsburgse wethouder. Dit lp ïdanks de onderlinge twist- inten. Katwijk vindt het pri- a dat de provincie woing- )uw aan zijn noordkant heeft tpland, maar daarmee is oordwijk weer niet zo blij. Ie zien dan nog liever glas- linbouw dan woningbouw", liet Vianen weten. lewoners Kerkstraat frezen overlast oor geluidswal OORDWIJKERHOUT ewoners van de Kerkstraat Noord wijkerhout vrezen tn toename van geluidsover- st. Zij wijzen op de weer- itsing van het verkeersla- aai tegen de geplande ge- lidswal langs de provinciale feg ten behoeve van de nieuw bouwen huizen op het ter- in van het vroegere Kokker- ad. Daarom hadden drie be- oners een bezwaarschrift in- ediend tegen het plaatsen van e geluidsschermen. 1 i de commissie ordening échtten ze gisteravond hun ezwaren toe. Mochten de 'hermen er toch komen, dan roegen ze om die dan in dat aval van geluidabsorberend lateriaal te maken in plaats an het geplande harde mate- -liaal NOORDWIJKERHOUT Om sneller verkeers maatregelen te kunnen treffen voor de Victori berg zal de gemeente Noordwijkerhout een tus- senreportage vragen. Dan hoeft niet te worden ge wacht op het uiteindelijke integrale verkeersonder- zoek voor de hele ge meente. Dit werd gisteren door wethouder Van Duin (CDA) toegezegd in de commissie ordening. Op de Victoriberg wordt te hard gereden en bovendien is het zicht voor overstekende kinderen en bejaarden veel te beperkt. De bewoners van de Victoriberg hadden vorige week een gemeentelijk schrij ven ontvangen waarin staat dat de gemeente met het ne men van maatregelen wil wachten tot het integrale ver- keersonderzoek over een half jaar zou zijn afgerond. Maar E. Hulspas (D66), G. Boll (CDA) en W. Hof (PvdA) be toogden dat de problematiek al zo'n drie jaar speelt en dat op lossingen nu opnieuw niet met minstens een jaar mogen wor den uitgesteld. In elk geval wilden ze dat de oversteek plaats bij de uitgang van de Bavo er alvast moet komen, want over de noodzaak van die maatregel was iedereen het eens geweest tijdens de ge voerde discussies. Verder von den ze dat de genoemde pro blemen door het integrale on derzoek niet zouden verande ren en dat er dus best alvast een aantal verkeersremmende maatregelen en voetgangers voorzieningen konden komen. Alleen L. Hogervorst (VVD) vond het zonde. „We verleg gen daardoor de verkeersstro men in het dorp want als we het verkeer van de Victori berg weren, sturen we de au to's wel weer een andere kant op en verplaatsen we de pro blemen. Altijd wordt er hier in de raad om wetenschappelijke onderzoeken gevraagd en nu doen we dat, en dan duurt het weer te lang", aldus Hoger vorst. „Je verlegt verkeers stromen, maar dat is dan zeker niet belangrijk als het niet in de wijk Zeeburg ligt", besloot hij. Wethouder Van Duin (CDA) was het met Hogervorst eens. Hij wilde hoe dan ook eerst advies aan de verkeersdeskun- digen vragen alvorens tot maatregelen over te gaan. Vandaar dat chef openbare werken De Boer met het idee kwam om dan alvast een tus- senreportage op te vragen. Maar wanneer die kan worden verwacht, kon de wethouder nog niet zeggen. Het Nederlands Hervormd Kerkkoor. NOORDWIJK In de middeleeuwse Grote- of Sint Jeroenskerk in Noordwijk-Binnen houdt de verenging De Oude Dorpskern voor de vijfde maal haar jaarlijkse kerst markt. Dat gebeurt op woensdag 12 en donder dag 13 december, op beide dagen van een uur 's mid dags tot negen uur vonds. De bezoeker vindt op de markt een groot aanbod van niet alledaagse kerstartikelen. Inmaakwerk naar oud recept, geurende kruidenpomanders, handgemaakte kerstversiering, exclusieve kerstkaarten, een glaasje warme wijn, kerstkran sen en nog vele andere zaken naar oud gebruik zijn te koop. In het koor van de kerk is een koffieschenkerij ingericht, waar de hervormde vrouwen dienst de scepter zwaait. De opbrengsten van de markt komen ten goede aan' het or gelrestauratiefonds. Aan het muzikaal programma voor bei de dagen werken mee: orga nist Jaco van Leeuwen, Henk Brederode met gitaar en zang, Scouting Upepo, het Neder lands Hervormd Kerkkoor, Mieke Hölt en Peter Straesser, Bets van der Zwet-Admiraal, een meisjesdwarsfluitgroep on der leiding van Erica de Rid der, het blokfluittrio Capricio .onder leiding van Els van der Kuip en saxofonist Bob Rigter. De toegang bedraagt voor vol wassenen 1,50. Kinderen tot 12 jaar betalen de helft. Inlich tingen: 01719-10185. NOORDWIJKERHOUT Café City Pool in het voormalige postkantoor aan de Havenstraat in Noordwijkerhout mag geen speelautomaten plaatsen. Dit zei wethou der Van Duin gisteravond in de commissie ordening. Er was een aanvraag ge komen voor plaatsing van een tiental speelautoma ten maar de gemeente heeft geen verordening op dit gebied en daarom mag daar geen vergunning voor gegeven worden. Naar aanleiding van vragen van Th. Nulkes (CDA) over overlast door het café zei Van Duin dat hij wel het nodige had horen zeggen maar dat hij niets zeker wist. Toch had hij wel zijn bedenkingen. Toen hij vorige week op een avond langs het café was gelopen had hij Sinterklaasliedjes gehoord. „Het stelde me gerust dat de jeugd tussen 15 en 30 jaar zo werd beziggehouden", aldus de wethouder. Later hoorde ik van iemand die binnen was geweest dat Sint Nicolaas er inderdaad was, maar dat hij niet veel van zijn kledij meer aan had in verband met een zekere vertoning", aldus Van Duin. Het bleek om een vrou wenavond te gaan. De wethouder las later in een plaatselijk blad een adverten tie van City Pool dat er gratis consumpties waren te verkrij gen op een volgende avond die alleen voor mannen zou zijn. „Als wat ik gehoord en gele zen heb waar is, als dat alle maal echt gebeurt, dan gaan we eerst eens onderzoeken of dat dan mag", aldus Van Duin. „Als blijkt dat dergelijke din gen niet mogen, dan gaan we eens kijken wat er precies waar is en wat er dan verder moet gebeuren" Controle-actie in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Automo- bilisten kunnen vanavond en morgen hun banden en ver lichting laten controleren in het kader van de actie -25% in Zoeterwoude. Dat kan bij ga rage Versteegen aan de Euro- paweg 1 en aan de Schenkel- weg 109. De tijden waarop ge keurd wordt zijn vanavond tussen zeven en negen uur en morgen tussen negen uur 's- ochtends en half een 's mid dags. De actie is opgezet door de gemeente en bedoeld om door een goede staat van de auto's onnodige ongelukken op de weg te voorkomen. Oog in oog met inbreker TER AAR Een bewoner van de Langeraarseweg stond gisteravond om twaalf uur bij thuiskomst oog in oog met een inbreker. De inbreker sloeg op de vlucht en kon niet meer worden achterhaald. Hij was de woning binnengedrongen via een raam van een schuur. De politie stelt een buurton derzoek in. Er wordt niets ver mist. Tevens is de afgelopen nacht rond kwart over vijf bij een bedrijf aan de Hertog van Beierenstraat gepoogd in te breken. De hele kantoorruim te werd doorzocht. Voor zover bekend wordt nog niets ver mist. IN DE ZILK DE ZILK Als de door trekking van de provinci ale SW-I van De Zilk naar Bennebroek niet doorgaat, dan zou de gemeente Noordwijkerhout de Zil- ker Beeklaan als woon straat in aanmerking wil len laten komen door het aanleggen van een paral lelweg naar Hillegom. Bor vendien zou de gemeente dan verzoeken de aanslui ting van de provinciale weg bij De Zilker Joppe- weg tot een volledige aan sluiting te maken. Dit zei wethouder Van Duin (CDA) gisteravond in de commissie ordening. De Zilk vreest namelijk een toename van de verkeersintensiteit door het station Hillegom in 1995. Volgens G. Boll (CDA) zouden er 2000 voertuigen meer per etmaal over de Beeklaan gaan door de komst van het station. In het verkeersstructuurplan van de gemeente Hillegom en de provincie staat dat de komst van het station bijna geen in vloed zou hebben op de ver keersstroom vanaf De Zilk, maar Boll zette bij die op merking toch vraagtekens. Wethouder Van Duin merk te op dat de gemeente nog al tijd hoopt op een doortrek king van de provinciale weg bezuiden Bennebroek. E. Hulspas (D66) vond dat een onwerkelijke optie van de gemeente. „Een onhaalbare zaak, najagen van hersen schimmen", noemde zij die opvatting. Zij vond dat de gemeente maar liever moest kijken naar wat er straks ge daan kan worden om de ver wachte verkeersoverlast bin nen de perken te houden. Volgens chef openbare wer ken De Boer zal er wat be treft de provincie niets ver anderen voor de Beeklaan. „Al wordt het er tien keer zo druk, dan gebeurt er nog niets want die drukte is niet het gevolg van het verande ren van de Beeklaan zelf, het is geen gevolg van een ver anderingen in de bestaande situatie", aldus De Boer. Voormalig bureau ABM wijzigt opnieuw naam LISSE Het door Cebeco Handelsraad overgenomen In- en Verkoopbureau ABM heeft opnieuw een andere naam. Aanvankelijk besloot Cebeco de lettercombinatie BCN (Bloembollenbemiddelingsbu reau Cebeco Nederland) te gaan voeren, maar op verzoek van concurrent CNB is dat weer gewijzigd. De werknaam van het in- en verkoopbureau luidt nu „Bloembollenbureau Cebeco Vlak na het bekend maken van de naam BCN heeft CNB een brief naar de Cebeco-directie gestuurd met het verzoek deze naam niet te hanteren. „Als twee bureaus, die zich met dezelfde activitei ten bezighouden en bovendien allebei aan de Grachtweg in Lisse zijn gevestigd, dezelfde lettercombinatie gaan voeren, zou dat ons inziens aanleiding kunnen geven tot verwarring. In een vriendelijke brief heb ben we de Cebeco-directie daarop gewezen. Op deze brief is positief gereageerd", aldus een woordvoerder van CNB. NOORDWIJK De jaar lijkse tentoonstelling van de Noordwijkse Vereni ging van Pluimvee en Ko nijnenhouders (NPKV) is gisteravond geopend. De show wordt voor het eerst gehouden in De Kuip. Voorheen vond de NPKV altijd onderdak in een schuur van bollenbedrijf Alkemade aan de Pické- straat, maar die was niet meer beschikbaar. NPKV-voorzitter Sistermans zei gisteren dat de kwaliteit van de ingezonden dieren ho ger ligt dan het landelijk ge middelde Het mooiste konijn van de tentoonstelling was een witte Wener van J. Paardeko- per uit Noordwijk. De mooiste cavia bleek te zijn ingezonden door J. Paauw uit Hazerswou- de. Van J: Star uit Rijnsburg was de mooiste sierduif (een oud-Hollandse Kapucijn). De mooiste postduif was van C. Hazenoot uit Noordwijk. In de klasse van de grote hoenders boekte mevrouw Paauw-Van Nierop uit Hazers- woude succes met haar Brah ma. De fraaiste dwerghoender behoort toe aan Johan van der Velden uit Koudekerk aan den Rijn. In de jeugdklasse is het mooiste konijn (een Duitse Hangoor) van Johan Bengt- sson uit Oegstgeest. Ans Gul- demond (Noordwijkerhout) had de mooiste cavia m deze klasse en Theo Dofferhoff uit Noordwijk de mooiste sierduif. De expositie is vandaag geo pend tot tien uur en morgen van tien tot vijf uur. Geen voetpad in Oegstgeest OEGSTGEEST Er komt geen voetpad tussen het oude raadhuis en de Louise de Co- lignylaan. van aanleg. Geruime tijd be stonden er plannen om het deel van de Wijttenbachweg waaraan de ingang van Mavo Duinzigt ligt wederom voor voetgangers te ontslui-

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13