ÊcidócSomcmt MediPark bij AZL op alle fronten haalbaar KUNST/RTV/SPORT WEEK EINDE l\ BURGERLIJKE 1 Een cadeau van formaat fieidóc Sou/tont ZATERDAG 1 DECEMBER 1990 PAGINA 13 Leidse Hogeschool wint procedure voor Raad van State den haag/leiden Het ministerie van onder wijs en wetenschappen heeft de Leidse Hoge school ten onrechte een subsidieaanvraag voor eer stejaars van de opleiding logopedie geweigerd. Dat bepaalde de waarnemend voorzitter van de Raad van State gisteren in zijn uitspraak. Vooruitlopend op een beslissing in een bodemprocedure, die dui delijkheid moet verschaf fen over het voortbestaan van de opleiding, had de Leidse Hogeschool aange drongen op uitstel van de subsidiestop. Het ministerie vindt dat op de arbeidsmarkt een te groot aanbod van logope disten bestaat. Het aantal eerstejaars is daarom be perkt tot 275. Als gevolg hiervan mag Leiden geen eerstejaars aannemen. Een beslissing waartegen nu de bodemprocedure loopt. De Hogeschool is van me ning dat het ministerie niet de juiste procedures heeft gevolgd. De minister had namelijk verzuimd het beleidsvoornemen in het Hoger Onderwijs en Onderzoeksplan 1990 op te nemen. Daarnaast kon de school geen overleg voe ren met het ministerie en vond geen kwaliteitstoet sing plaats. De Leidse Hogeschool toont zich dan ook zeer te vreden met de uitspraak van de waarnemend voor zitter van de Raad van State over de subsidiever lening. Volgens de school kan nu ook de bodempro cedure met enig vertrou wen tegemoet worden ge- Jongen aangehouden na gevecht LEIDEN Een 20-jarige inwoner van Lan- geraar is gisteravond na vechtpartij aange houden in de Stationstraat. De jongen wilde in een café softdrugs gebruiken, waarop de eigenaar hem buiten de zaak zette. Een poli tieman die de morrende jongen wilde aan spreken werd belaagd door diens vijf vrien den. Toen een voorbijganger en twee andere agenten tusenbeide sprongen gingen de vijf er vandoor. De Langeraarder heeft de nacht op het politiebureau doorgebracht. Veldrijden bij Swift LEIDEN De Leidse wielervereniging Swift organiseert zondag in het park „de Bult" aan de Hoge Rijndijk de open kampi oenschappen van Lerden voor ATB'ers en veldrijders. De aanvang van de wedstrijden is om 10.30 uur. Pand Streekmuziekschool weer open op zaterdag LEIDEN Het pand van de Streekmuziek school aan het Rapen burg moet weer open op zaterdag. Dat is het pleidooi dat C Langenhoff in een brief aan de gemeenteraad houdt. De Leidse volgt muziekles op zaterdagochtend. Vorig jaar besloot het bestuur het pand aan het Rapenburg op zater dag te sluiten. De lessen werden voortaan verzorgd in het gebouw Pieterskerk hof 4a. Daar is geen geluidsi solatie tussen de verschillen de ruimten: „Maar in het be gin was dat best uit te hou den", schrijft Langenhoff, temeer omdat er rustige mu ziek werd gespeeld. „Meer en meer worden er echter trompetles en slag werklessen gegeven, zelfs zang komt er de laatste we ken bij. De hieruit voort vloeiende geluidsoverlast is voor alle lessen een pro bleem. Als de één Mozart speelt op de fluit, speelt de ander Armstrong op de trompet en weer een ander doet zijn best om door de ge- luids- en snelheidsbarrière te gaan op een drumstel- keyboard begeleid door zang", schetst ze een beeld. De raadsleden worden in de brief uitgenodigd om de „pestherrie" aan te horen. In het gebouw aan het Ra penburg kunnen de lessen „immers goed naast, onder, boven elkaar plaatsvinden". Opening op zaterdag past ook in het beleid, vindt de schrijfster, waarmee ze naar de zondagopenstelling van de bibliotheek verwijst. Ze hoopt dat de opening ge paard gaat met een reclame campagne voor de school. „Beter nog zou zijn als u en ik nog dit jaar de muziek school op het Rapenburg op zaterdag zouden openen", besluit ze. Moeizame start van Sinterklaasmarkt De traditionele Sinterklaasmarkt op het Stad huisplein komt dit jaar maar moeizaam op gang. Volgens verschillende standhouders is dat mede te wijten aan de gebrekkige organisatie. Te veel kramen uit dezelfde branche met name bijouterie verlichting die uitvalt, nauwe lijks publiciteit en slechte bewegwijzering zijn de voornaamste bezwaren. „Ik zal me volgend jaar ook wel tien keer bedenken, alvorens ik hier ga staan. De markt wordt volgegooid en dan maakt het niet uit of er veel dezelfde kramen staan", zegt een van de kooplui in bijouterieën. „De Lei- denaars komen daar niet op af. Het weer speelt daarbij ook een rol". Donderdagavond kwam de regen met bakken uit de hemel. ,,lk sta hier volgend jaar niet meer en vele andere stand houders denken er ook zo over". FOTO: HENK VAN DEN ENDE LEIDEN Een Medi Park op het AZL-terrein is haalbaar, in finan cieel, commercieel en ruimtelijk opzicht. Zo luidt de de uitkomst van het onderzoek van BM Bouwkostenmanage- ment uit Hoofddorp. Volgens het blad van het ziekenuis Cicero wordt dit businessplan breed gedragen door de universiteit, faculteit, TNO en AZL. Ook de gemeente Leiden staat er positief tegenover. Het ziekenhuis is echter het enige academische ziekenhuis in Nederland dat niet op eigen grond staat. Daarom ligt het plan nog ter beoordeling bij het ministe rie van onderwijs en weten schappen. Dat moet toestem ming geven voor de nieuwe bestemming van het terrein. Als de tweede fase van de nieuwbouw van het zieken huis afloopt, komt er bijna twaalf hectare erond vrii. Een deel van de grond is be stemd voor de nieuwbouw van de medische faculteit. De rest van het terrein is groot genoeg voor een Medi Park. Instellingen, organisa ties en bedrijven die zich be zighouden met gezondheids zorg, patiëntenzorg en, on derzoek komen voor vesti ging op het terrein in aan merking. Ook instellingen die door hun activiteiten het ziekenhuis en de faculteit ondersteunen of versterken kunnen er terecht. Een aan tal gegadigden heeft zich al gemeld. Onder meer de reu makliniek Sole Mio, de My tylschool, Eurotransplant, de bloedbank, het Slaapcen- trum, het Leids Congres Bu reau en Best Holding. Deze laatste wil een hotel annex congrescentrum op het ter rein ontwikkelen. Gebouw 50 In het plan worden de di verse opties nader uitge werkt. In het meest sobere geval komen alleen een par keerplaats en de medische faculteit op het terrein. Het andere uiterste is een vol waardig Medipark, de facul- parkeren. Financieel gezien is het verschil minimaal. De sloopkosten en kosten voor de aanleg van een parkeer plaats en voorplein worden in het plan berekend op 60 miljoen gulden. Gebouw 50 blijft staan en wordt gerenoveerd in de op zet voor een volwaardig Me dipark. Renovatie tot een kantorencomplex is finan cieel haalbaar Het plan geeft ook de overweging mee om de gebouwen 38 en 35 te behouden. Daarom be gint binnenkort een onder zoek naar de bouwkundige staat van deze gebouwen. Het rapport gaat nog verder, denkt al aan een uitbreiding van het Medipark. Het Overweteringsterrein, dat vrijkomt door de nieuw bouw van de medische fa culteit, wordt daarvoor aan gewezen. Aanhaken bij het Bio Science Park wordt ook aanbevolen. Bedrijven die niet binnen de doelstellingen van het MediPark liggen, zouden zich daar kunnen vestigen. Wanneer het ministerie haar fiat geeft is nog niet bekend. Wel is al aangekondigd dat gegeven aan het plan als de invulling van het terrein een academisch karakter heeft. Woningbouw, zoals de gemeente Leiden wil, past daar eigenlijk niet in. Wat het AZL betreft zou er aan de kant van de Rijnsburger- weg op het AZL-terrein wo ningbouw kunnen plaatsvin den, als ter compensatie daarvan grond beschikbaar wordt gesteld in de Leeu wenhoek. Financiers Hoe dat uitpakt is nog niet bekend. Overleg met de mi nister en de gemeente moet nog volgen. Daarna kunnen de hoofdlijnen in het plan verder worden uitgewerkt. Daarvoor* wordt een ge meenschappelijke projector ganisatie in het leven geroe pen. Zitting daarin nemen het AZL, de universiteit, de faculteit cn TNO. Ook moeten een structuurplan, beheersplan en bestem mingsplan worden opge steld. Financiers en project ontwikkelaars moeten wor den geïnteresseerd om het plan uiteindelijk uit te voe- Yan der Reijden: maatschappelijk nut van kerk is vooral het geld OEGSTGEEST De term maatschappelijk nut was gisteravond in Oegst- geest tijdens een extra vergadering van de raads commissie voor ruimtelij ke ordening het sleutelbe grip waar alles om draai de. Nut, dat volgens de Oegstgeester politici meer wordt geleverd door de Gereformeerde Kerk Vrij gemaakt dan door kinder opvang De Kindervlinder. Hetgeen resulteert in de ver koop van de voormalige school De Sprinkhaan aan de Lijtweg aan de kerk. VVD-raadslid Moonen wilde weten waarom B en W de kerk maatschappelijk nutti ger achtte. Wethouder J. van der Reijden: „Voor mij is dat nut de 500.000 gulden die de kerk biedt. Meer dus dan de 4,5 ton van de Kindervlin der". Een berekenende stel- lingname die door CDA en D66 en waarschijnlijk door VVD en Groen Links wordt gedeeld. Het geld van de verkoop wordt gebruikt voor de ver bouwing van de Gevers- Deutz-Terweebasisschool aan de Terweeweg, waarvan de lagere klassen nu nog in De Sprinkhaan les volgen. Daar van blijft 50.000 gulden over. De Kindervlinder was gister avond niet teleurgesteld. Door de enorme behoefte aan kinderopvang zou De Sprinkhaan over een paar jaar toch te klein zijn gewor den. GIRO 6868 i T.M.V. HIT HtDMAMOU (TOOI «UB OM HA4C Met bijdragen van: Frank Buurman, Peter van der Hulst, Rudolf Kleijn en Joep van Zeijl. Mini-drama De Leidse Schouwburg heeft een nieuwe directeur en daar mee vervaagt de herinnering aan wat ooit bekend was als „De Schouwburgaffaire". Om het geheugen op te frissen: De zaak kwam ruim een jaar ge leden aan het rollen na de ontdekking dat er 132.000 gul den was verdwenen. De ad ministratie bleek een chaos. Bovendien was er een zwarte kas, geld van de officieel niet bestaande dertiende rij stoe len werd buiten de admini stratie gehouden. Adjunct-di recteur Hans Kagie werd ge arresteerd, ontslagen en moest weer worden aangenomen. Later volgde ook de aanhou ding van directeur Frans Boe len De gemeente legde hem een voorwaardelijk ontslag op Kagie, die steeds heeft ontkend betrokken te zijn ge weest, werd anderhalve maand geleden veroordeeld tot zes maanden cel, waarvan drie voorwaardelijk. Boelen die toegaf te hebben gesjoe meld met declaraties kreeg een boete van duizend gulden. In tegenstelling tot Kagie heeft Frans Boelen nooit in het openbaar over de zaak willen spreken. Tot deze week. Boelen die inmiddels bij John van de Rest-theater- produkties werkt koos er een uitgelezen medium voor uit: Het roddelblad Story schreef vooruitlopend op het nieuwe televisieseizoen een prijzend stukje over het bedrijf van Van de Rest. Daarin komt Boelen ook aan het woord. En daaruit blijkt dat iedereen het altijd mis heeft gehad. Er is volgens Boelen en Story na melijk nooit zoiets als een schouwburgaffaire geweest. Volgens het roddelblad ging het om een „nooit opgehel derd, laat staan bewezen, mini-drama over vermeende knoeierijen met declaraties". Dat deed Boelen eerder op stappen dan hij van plan was geweest. John van de Rest vertelt nog hoe populair Boe len bij zijn staf moet zijn ge weest. Bij aankomst in Baarn wachtte hem een groot bloem stuk van zijn oude collega's. Op het kaartje de tekst: „Het beste wat wij hadden zit nu in Story laat „Frans" ook aan het woord. „Vijf jaar heb ik er fantastisch gewerkt, maar toen hebben enkele mensen achter de schermen getracht mij buitengwoon grote schade toe te brengen Dat is hen niet gelukt, maar het heeft mijn beslissing daar te vertrekken wel makkelijker gemaakt. Meer wil ik er niet over kwijt. Het boek Leiden is definitief dicht". Toch jammer. Dat fantasti sche verhaal van zijn hand had toch prima stof opgele verd voor een televisieserie. Een mini-drama over een schouwburg of zo. Heeft zo'n John van de Rest goud in huis, doet 'ie er niks mee. Nat (1) De polders in Hoogmade en Oud Ade lopen als er niets ge beurt gevaar onder water te lopen. Maar het zit er voorlo pig niet in dat er wat wordt gedaan. Deze week werd be kend dat de provincie een zes kilometer lange kade van de Rode Polder niet onderhoudt. Gevolg: inzakkingen en een veel te smalle wering tegen het water. Maar niet alleen de Rode, ook de Blauwe, de Vrouw Venne- en de Bospol der lopen het gevaar kopje onder te gaan. Weerbarstigheid van de pro vincie lijkt de oorzaak. Al ja ren ontkennen de provinciale bestuurders dat zij het onder houd moeten plegen. Zelfs na dat een extern onderzoeksbu reau de feiten op tafel legde waaruit het tegendeel spreekt. Grote beroering daarom afge lopen dinsdag bij het bestuur van het waterschap de Veen- en Geestlanden. Dijkgraaf Uitdenbogaard: „Als een boer zijn kade zo zou verwaarlo zen, dan had hij al minstens vijf aanmaningen en evenzo veel boetes gekregen". Herstel van de kade vergt 2,5 miljoen. Dat bedrag staat nog altijd niet in de provinciale begroting. Weinig kans dus op actie, maar boetes evenmin. Geen gekapittel dus van de provincie, die zich niet van haar taak kiwijt. En dat, ter wijl de provincie formeel het toezicht houdt op de water schappen. En als het kan, kwistig vermanende brieven en boetes rondstuurt. De we reld op z'n kop. Een vreemde opstelling ook van diezelfde provincie, die de bedreigde Rode en Bospol der wil aanwijzen als berg plaats voor vervuild slib. Dat kan nog leuk worden als de kade doorbreekt. Als het een beetje wil, stroomt het ver vuilde slib eerst over de Rode en Bospolder en nog een paar andere uit. Vervolgens wordt het langzaam maar zeker Bedelen Het Leiderdorpse college van burgemeester en wethouders lijkt in de afgelopen weken een toer- nee te zijn begonnen om de bedrijven in de gemeente geld uit de zak te kloppen. Zelfs voor relatief kleine bedragen komen burgemeester Bruggeman en zijn vrouwelijk wethouderstrio met genoegen opdraven, meestal ook nog vergezeld van gemeente-secretaris Willems. Vorige week leverde het open huis van de Leidse Onderwijsinstellingen het zeer acceptabele bedrag van 7000 gulden op. Dat is bestemd voor leskisten van de Stichting Milieu Educatief Centrum. Deze week liet het kledingbedrijf Kien en Confendex het college op volle oorlogssterkte aantreden in de Winkelhof om 1000 gulden aan te pakken voor het vluchtelingenwerk. Zeer aanvaardbare doelen allemaal natuurlijk, en het pleit voor het college dat alles wordt gedaan om de Leiderdorpse begroting een nog beter aanzien te geven zonder dat de burgers daar onder hoeven te lijden. Maar het lijkt te veel van het goede dat deze dure krachten steeds opdraven om elke fooi van het bedrijfsleven aan te gaan pakken. richting Braassemermeer af gevoerd. Het is in elk geval goedkoop. In de nieuwste nota's van de provincie wordt toch al gewag gemaakt van plannen om de stort van slib in de Braassem uit te breiden. Bovendien hoeft het slib nu niet met vrachtwagens te worden ver voerd. Kortom eindelijk eens doordacht en samenhangend beleid van de provincie. Amusement Het was over twaalven toen het Leidse raadslid Edith Middelkoop van Groen Links tijdens de commissie voor per soneel, welzijn en sport de suggestie deed dat raadsleden eerder de telefoon moeten pakken. Voor de hand liggen de vragen kunnen vaak rhet een belletje worden opgelost en dat houdt de discussies in de commissie zuiver, was haar achterliggende gedachte. Gekscherend sprak Aart van Bochove de vrees uit dat daarmee wel de amusements waarde van de commissie daalt. En daar werd donder dagavond juist in belangrijke mate aan tegemoet te komen. Elwin Mentink van de Stich ting Sociaal Kultureel Werk in Leiden (SKIL) was de ani mator van een freubelpartij- tje. Zij zocht naar een passend cadeautje voor de raadsleden die voor de vergadering een werkbezoek aflegden aan SKIL. Een flesje wijn vond ze wat afgezaagd. Vouwpapier, schaar en plak- stift kwamen ter tafel om de raadleden zelf hun cadeautje te laten maken. „De doorge trokken lijntjes moeten uitge knipt worden en de stippel lijntjes gevouwen. Wel met het streepje naar binnen toe, anders wordt het zo lelijk", sprak zij de raadsleden op de juiste toon aan. Met een gevoel van schaamte pakte Pieteijan Vonk (VVD) het kniptuig ter hand, Bocho ve begon gedreven (het puntje van zijn tong was tussen zijn lippen zichtbaar), Steven Blok (D66) klaagde over een niet werkend schaartje, terwijl commissiesecretaris Geertru- de Brust meer oog had voor het knipwerk van haar buur man, dan haar eigen brouw sel. Het resultaat was verbluf fend. Een kind van drie heeft er doorgaans geen moeite mee om van papier een doosje te vouwen en het aan elkaar te plakken Zo simpel ligt het dus niet bij raadsleden. „Naar binnen vouwen?", vroeg Tim van Houten (SP) naar de in middels bekende weg. „Graag een gebruiksaanwijzing", klonk het uit een andere hoek Van Bochove maakte het helemaal bont door om plakband te roepen. De rap portcijfers van het kleuter klasje mogen duidelijk zijn. Vlijt een 3, gedrag een 4, maar amusementswaarde een 9. Keus Het valt ook niet mee om als zelfstandige, maar kleine ge meenten te worden samenge voegd en een nieuwe ambte lijke organisatie op te bou wen. Nieuwe raadsleden moeten vanaf 1 januari zor gen voor een samenhangend en opbouwend beleid, ambte naren moeten het echte werk doen in nieuwe functies, wet houders verdwijnen en wor den vervangen en burgemees ters strijden onderling om de leukste posten. Voor de nieuwe raadsleden, afgelopen woensdag gekozen door de inwoners van de ne gen dorpen in de Rijnstreek die worden samengevoegd, is het al met al een moeilijke tijd. Dat werd donderdag avond nog extra benadrukt door commissaris van de ko ningin Schelto Patijn. Hij vreest de toorn van minister Dales van binnenlandse za ken, als hij de zittende burge meesters niet met ingang van 1 januari aan een nieuwe baan helpt. Dat kost handen vol wachtgeld. Geen kans dus op vers bloed in de zes gemeenten die de Rijnstreek vanaf volgend jaar telt. Alleen met de kleur bloed kan worden geschoven. Hoewel ook daar de mogelijk heden allerminst ruim zijn. Vier burgemeesters die alle maal solliciteren naar een ambtsketen in hun oude of een nieuwe buurgemeente, en twee die blijven zitten: Arie Meerburg in Alkemade en Piet Verhoef in Ter Aar. En drie daarvan van het CDA en slechts één. Maarten Boelen, van de VVD. Genoeg reden voor gemor on der de raadsleden, die don derdag bij Patijn wel een ver langlijstje met karaktertrek ken, politieke kleur, gewenste diploma's en bestuurlijke kwaliteiten mochten indie nen. Maar niet mochten zeu ren als Patijn daar niet aan kan voldoen. Eén van de vier wordt het, en daarmee basta. Het leek wel een vergadering van een gemeenteraad. Niet alleen omdat zo goed als alle raadsleden uit de hele streek aanwezig waren. Maar vooral omdat de beslisser (in dit ge val Patijn, anders de raadsle den zelf) de geluiden van de publieke tribune aanhoorde- ,om daarna gewoon zijn eigen pad trok. Weten de raadsle den ook eens hoe het voelt: gebrek aan inspraak. Bergman en M. M. C de Graaf; Sebastlaan Sander zn. van C Kulk en K. van der Sluis; Stephanie dr. van P. Groenendijk en 1. Bou- sie; Danny Cornelis zn. van B. Spies en M. C Filippo, Shirley Janna en Melissa Ame- renska drs. van H. Stouten en P. A. Eps- kamp; Gabriëlla Eleana dr. van L. J. van der LEIDEN Geboren: Manon dr. van N. J. van Oosten en A. Ham; Danique Elise dr. van E. Engelenburg en S. Y. Bleljswljk; The- resia Maria Gerarda dr. van J. P. M van de Meerendonk en C. A. W Diederen; Suzanne van Leeuwen en H. G. Zeilmaker; Tim zn. van E. F. Haneveld en J. de Vrles; Erik Her man zn. van F. R. Vijlbrlef en A. Ligtvoet; Ri ver zn. van D. J. M S. van Rijn en C. W. den dr van J J. W van Rhijn en B. C. de Jong; Eric Jacobus Bernardus zn van J A. Julia nus en J. B M Boesen; Zakaria zn van M Heijer; Russell Stephen. Sophie Ann en Oli via Cathrine zn. en drs. van S. P Waite en Kerrat en H. Jouhari; Michelle dr. van R. A. Steenkist en D A. Ytsma; Koen Reindert zn. van A Krijgsman en E J. van der Plas; Don Rudolf zn. van N E M Bakker en C. M. Jong; Anouk dr van C. G. van Duljn en K. Overleden: A. Mingail geb. 25 aug. 1909 man; J Ravensbergen geb. 24 okt. 1914 ge huwd geweest met J van den Berg; M. M Dobben geb 7 jan. 1911 gehuwd geweest met Th. J M Hoekstra; A. L. van Delft geb 1kt'T,195931 man'AJ H A van Vugl 9®b 13 van J. M. Houwaart en A J. Vroege. Willem Bronsgeest. Daphne dr. van P. M M Waaij- er en A C. Cavè; Samuel Alexander Maria zn. van A. W M van Zonneveld en Y. C. Hoogendoorn; Hendrik Johannes zn. van A. 1903 man. J W. Dekker geb. Z^april 19497 man; A. R Tegelaar geb 28 okt. 1931 man; J. van der Vijver geb 30 aug. 1925 echtge note van J Noort; A Smit Sibinga geb 18 sept 1922 vrouw; N. Guijt geb. 9 jan 1906 gehuwd geweest met L. van der Does. G te dr Cvan C J van de^ Zwanen ^k- sen, Hendrik Pieter Gerrlt zn. van G. P. H. Swler en M C Brands; Marcus Jacobus zn. van J P T Duivenvoorde en J J P. Ver beek; Simon Alexander zn. van F Burgel en B S. Admiraal; Stella Vera dr van G. W Visser en B. Scheunert. Nicole Dèsirèe Mi chelle Pauline dr. van P. H. Bizo en S. Ten Have: Antje Cornelia dr van G W van den Eijkel en P Boonstra; Jacoba Johanna. van den Eijkel geb. 9 nov 1908 man; H. van der Meij geb 18 sept 1919 gehuwd ge weest met J. Verschoor; J W Hanekamp geb. 30 juni 1938 echtgenote van N J den Hoed; C. J Laterveer geb. 19 nov 1927 man; G Koster geb. 27 nov 1935 man; H. J van der Weijden geb 26 juni 1923 man; A. van der Laan geb 14 nov. 1911 gehuwd geweest met C F Ellmer; J. Tegelaar geb. 8 nov 1924 man; M C Winter geb. 31 maarl 1904 gehuwd geweest met J Maaskant. H. Bent en P M. Mennes; Sophie Wilhelmina dr van G D Haasnoot en I van Duijn; Fou- zia dr. van M. Zoulali en F. Afdad; Daisy No na dr van W L. J. van Driel en J van Oos Cornet geb 22 okt 1923 man; J. Wesselius geb 2 feb 1906 man; L van der Giesen geb 3 nov 1895 man. W. Meljvogel geb. 20 jan 1904 gehuwd geweest met A L de ten; Iris Marise dr van A. J Maier en C Ra- vensbergen; Joél Arentes zn. van H. R. Kla verweide en M. C Best. Anouk dr. van L. huwd geweest met W F Veldhuyzen. K.^p" G Nillenssen geb 21 aug. 1911 man; T Bloemendaal en J A Hermans; Keenan dr van J H Neuteboom en T C. J Janzen; Jo hanna Antje Dieveerra Angelina dr. van M. J. W Baan en J A Bos: Mike Quirinus Ma ria zn. van P P R. Q. M Daniels en 1. M. Bogaert; Elise dr van G. Boesaard en M J. Pommer; Patrick Michel zn. van R. C. M. Fletterman geb 11 nov. 1990 zoon; H. B. Fontein geb 11 okt. 1902 gehuwd geweest met G. J. A. Voskuil; A. T Raven geb. 20 nov 1950 echtgenote van Ph Pouw. Ph J. Levarht geb 8 juli 1897 man; S Vlaardin- gerbroek geb 12 juli 1921 vrouw; H. Schef- fer geb 4 maart 1904 gehuwd geweest met «eaoitf»**- Een luxe handdoek van 50 x 100 cm wordt uw deel als u ons een nieu we abonnee opgeeft. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. J Noteer als nieuwe abonnee ingaande I Naam: l Adres: Postcode/plaats: Telefoon: (voor controle bezorging) y I Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. I Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: J maand (automatisch betalen) f 24,85 l kwartaal via acceptgiro f75,10 Stuur als dank de luxe handdoek naar: J Naam: J Adres: j Postcode/plaats: Emm

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13