Troost eist respect bij Fevenoord Gullit en Rijkaard prima vervangers van Van Basten SJZ maakt ,oek Helder ioofdtrainer Minimale kans voor Sijbrands Van Poppel klopt met succes aan bij PDM De Danaïden in eind ronde korfbalbeker jjPORT CeidócSomxmt VRIJDAG 30 NOVEMBER 1990 "PAGINA 7 [Irons voor Edwin loses in bobslee INTERBERG De voormali- olympisch hordenkampioen [win Moses, die in 1992 aan zo wel de Winter- als Zomerspelen il deelnemen, heeft laten zien, dat hij in Albertville misschien iel meer te zoeken heeft dan in i'rcelona. De 35-jarige atleet jjekeerde" zich vier maanden 63) «leden tot de bobsport en be- 6U haalde gisteren met stuurman - Brian Shimer bij de derde we reldbekerwedstrijd in Winter- >rg brons in de tweemansslede. 84* Het Amerikaanse duo gaf over "Jliwee manches driekwart seconde jïïtoe op de ervaren Duitser Wolf- Hoppe. Diens landgenoot ïter Hinz werd tweede. Daume eist onderzoek BONN De onthullingen van het Hamburgse weekblad „Stern" over de geavanceerde do- pingpraktijken met topsporters uit de voorma lige DDR hebben in Duitsland geleid tot een golf van verontwaardiging. Willi Daume, de voorzitter van het Duitse olympische comité, sprak van een ernstige situatie, die een diep gaand internationaal onderzoek vereist. Hij verklaarde al contact te hebben gehad met het IOC „Het aanzien van de topsport staat op het spel. We zijn wel gedwongen, zeker ook in de aanloopfase naar de Olympische Spelen, ophel dering te krijgen en daar eventueel consequen ties aan te verbinden", aldus Daume. De mees te betrokkenen ontkenden gisteren de berich ten om het hardst, terwijl de schrijvers van het artikel zich beriepen op het overtuigende be wijsmateriaal. Ze zegden toe de documenten ter beschikking te willen stellen van een on derzoekscommissie. Johnson in Malmö tegen Lewis STOCKHOLM De Cana- dese sprinter Ben Johnson is voornemens op 5 augustus in Malmö te lopen tegen zijn Amerikaanse rivalen Carl Lewis en Leroy Burrell, de snelste man van het afgelo pen seizoen op de 100 meter. Johnson, die een schorsing van twee jaar heeft uitgeze ten wegens het gebruik van verboden spierversterkende middelen, heeft al een con tract getekend met de Zweedse organisator. Volgens wedstrijdleider Bengt Ben deus hebben bovendien Le wis en Burrell komen. Leo Visser start toch HEERENVEEN Leo Visser zal komend weekeinde wél starten bij de World Cup wedstrijden in Heer enveen. Hij ondervindt geen last meer van zijn gebroken duim. „Des noods laat ik min vriendin mijn ve tei's vastmaken", aldus de schaatser. Omdat Visser in Heerenveen wel van de partij is, zal Rintje Ritsma de vijf kilometer niet rijden. Althans, de Lemster zal die afstand wel rij den, maar buiten mededinging en aan het eind van de serie. Op basis van zijn prestaties in Eindhoven, tweede achter Bart Veldkamp op de kleine vierkamp, zal hij ook uitge zonden worden naar de World Cup wedstrijden in Calgary en Butte. Henk ten Cate naar Heracles ALMELO Henk ten Cate is door eerste-divisieclub Hera cles aangetrokken als oefen- meester. De assistent-trainer van Go Ahead Eagles tekende een contract voor anderhalf seizoen. Ten Cate neemt bij Heracles de werkzaamheden waar voor trainer Henk van Brussel, die enige tijd is uitge schakeld door een gescheurde achillespees. Van Brussel be houdt wel de eindverantwoor delijkheid. Heracles nam te vens de bij AZ overbodig ge worden middenvelder Edward Reuser tot het einde van het seizoen over. Sport- prijsvragen DEN HAAG De re sultaten van de sport- prijsvragen van woens dag zijn: Mid-lotto: le prijs: geen winnaar. 2e prijs: 3 x 100.000. Derde prijs: 42 winnaars x 3118,20. Vierde prijs: 2837 x 46,10. Vijfde prijs: 38.703 x ƒ5,00. Cijferspel: Eerste prijs: 1 winnaar. Tweede prijs: 3 winnaars. Derde prijs: 25 winnaars. Vier de prijs: 210 winnaars. Vijfde prijs: 1989 win- Krajicek naar EK voor teams FORLI Bondscoach Stanley Franker laat voor het Europees Kampioen schap voor teams, dat van 5 tot en met 9 december in het Italiaanse Forli wordt gehouden. Haarhuis en Koevermansthuis. De equipe gaat proberen de plaats in de eerste divisie te heroveren. Franker se lecteerde Hagenaar Ri chard Krajicek, Jan Sie- merink, Jacco Eltingh en Tom Kempers. De andere landen zijn België, Fin land, Zweden, Spanje en het gastland. Sport op televisie Nederland 3, 20.20 uur: Sport Studio: 22.15 uur: Studio Sport Journaal. Duitsland 1, 23.25 uur: Sportschau. Rotterdam Om De uip hangt altijd een eer van stress, vindt iaak Troost. Hij is inge- 2a vijde, want hij staat op de iventarislijst van Feye- oord. Troost was negen laanden uitgeschakeld oor een gecompliceerde ieenbreuk, maar is weer I it en wil spelen. Zo snel ti nogelijk. Tijdens Feye- J loord - Ajax (9 december) Sjvoorbeeld. icht maanden geleden brak jj rjaak Troost in een wedstrijdje it egen Unitas het linkerbeen op Hl wee plaatsen. Een open U reuk. het bot stak door de luid. Na langdurige revalida- e, hij moest bij wijze van jreken opnieuw leren lopen, bijna tien partijen met het weede, is hij terug. Wil hij jneer voetballen in de hoofd- „Ik mis alleen de top- 19 [orm Maar wie is nou wel in '0 prm bij Feyenoord7" roost, vi r-voudig internatio- ül en onopvallend Europees itnpioen, heeft moeite met it spelen in het tweede. Hij list sfeer, spanning en ook el mentaliteit bij de jonge- ;n. „Als een oudere vroeger M dat ik diep moest sprinten, ing ik. Zonder verder na te enken. Tegenwoordig is het tijd: ja, maar. In voetbal is at funest" Is 31-jarige acteerde hij zelfs 5en de beloften. „Ik speelde en MVV. In Maastricht, 's inds, rond het vriespunt, ir een handvol mensen. Als iemand een boer laat, hoor je dat in het hele stadion. Ik kan het niet opbrengen in zo'n sfeer een stapje extra te doen, met slidings. Het valt niet mee op je 31ste opnieuw te begin- Twee weken geleden kreeg Troost, 21 jaar lid van Feye noord, op de training ruzie met trainer Pim Verbeek. Hij werd veroordeeld tot een week trainen bij de jeugd. Over de precieze aanleiding vertelt hij niets. Wel dit: „Mijn staat van dienst bij de club is niet misselijk. Meer dan 350 wedstrijden. Ik vind dat ze mij met respect moeten behande len, niet als een jongetje van veertien jaar". Vandaar dat" Troost wil voet ballen. Het liefst bij Feye noord. Is dat volgens de vele bazen in Zuid niet mogelijk, dan bij een andere club in de eredivisie. Of in België. „Ik heb niet geknokt om op de bank te zitten". Hij heeft leren relativeren, mede door treurige gebeurte nissen in zijn privé-leven. „Een gebroken been is dan niets. Dat geneest gewoon, het gaat over". Als een oude club man hem groet met de „Laat ste der Mohikanen", praten de twee over een kliniek voor kankerpatiënten. De clubman zegt: „Mensen vechten daar voor hun leven, bij Feyenoord vechten ze niet eens voor een bal". Uitstappen Elk jaar ziet Troost een bus spelers uitstappen voor De Kuip. Elk seizoen zijn de pres taties mager. Hij zag meer dan honderd spelers komen, velen vertrokken roemloos. „Toch heb ik nooit het gevoel gehad: wat moeten we hier nou mee doen. We hebben kwaliteit ge noeg bij de bovenste drie te eindigen, maar telkens lukt het niet. Na alle slechte jaren heb ik mijn les geleerd. Pas in december maak ik de balans op en oordeel ik". Volgens Troost is de druk op de aankopen te groot. Zie Har ry van der Laan, die bij Den Haag gevierd werd en bij Fey enoord het pakje boter niet eens aan flarden schiet. „Te gen PSV en Ajax spelen we bijna altijd goed, want dan hebben we niets te verliezen. Tegen RKC hebben wij alles te verliezen". Waarmee hij indirect aangeeft dat sommige voetballers bij Feyenoord geen echte toppers zijn. Want die kunnen omgaan met spanning. Troost vindt dat de druk groter is dan bij Ajax. In Amsterdam zijn veel spe- FOTO: DIJKSTRA Iers zelf gekweekt, soms voet ballen ze al jaren samen. Bij Feyenoord zijn het dure aan kopen, die kritischer bekeken worden. Het seizoen met Cruijff (1983- 84) was het mooist. Kampioen schap. Beker. Met collega's als Gullit, Houtman, Hoekstra, Valke, Wijnstekers en Hiele. „Cruijff is een voetbaldier. Hij vertelde over situaties waar ik als simpele voetballer nooit over nagedacht had. Hoe je een probleem kunt oplossen door alleen een stapje meer naar links of rechts te zetten, bijvoorbeeld", aldus Troost, naast voetballer uitgever van een zakenmagazine. Feyenoord - Ajax zou mooi zijn. „Met mijn strijdlust en er varing kan ik wat betekenen. Een zege is belangrijk, ook voor de supporters. Een Rot terdammer vindt het zalig een lange neus naar Ajax te trek ken. Want er zijn nog altijd fans die niet kunnen eten als Feyenoord verloren heeft". BOLOGNA AC Milan kan het ook zonder schut ter Marco van Basten. Ruud Gullit en Frank Rijkaard namen gister avond in Bologna bij de tweede en beslissende wedstrijd om de Supercup tegen Sampdoria de rol van de Nederlandse inter national in de aanval op gepaste wijze waar. Door de overwinning van 2-0 (met treffers van Gullit voor en Rijkaard na de rust) bleef de beker in Mi laan. De tweede Italiaanse confron tatie tussen de houder van de Europa Cup voor landskampi oenen en de winnaar toernooi der bekerwinnaars werd voor Milan de eerste test zonder Van Basten. Door de verkeerd uitgevallen elleboogstoot tegen de Belg Pascal Plovie zit de spits komend jaar ook tijdens de kwartfinalewedstrijden van het belangrijker geachte EC 1- toernooi op de tribune. De aanvaller werd gisteren in Bologna niet gemist. Het eigen knollenveld ook niet. Milan, dat in de eerste wedstrijd de Italiaanse lijstaanvoerder op 1- 1 had gehouden, startte agres sief. Met de weer herstelde Gullit op de rechterflank werd Sampdoria via snel spel onder druk gezet. De Nederlander maakte een gedreven indruk Ruud Gullit in duel met Pietro Vierchowod. en gooide er op rechts enkele stijlvolle Ook in de tweede helft was de Milanese ploeg duidelijk beter. Een kwartier voor het einde verliet de moe gestreden Gul lit het veld. Zijn invaller Do- Boskov maand op tribune GENUA Sampdoria- coach Vujadin Boskov mag van de tuchtcommissie van de Italiaanse voetbal bond een maand lang zijn team niet vanuit de dug out begeleiden. De Joego slaaf, ooit coach van onder meer FC Den Haag en Feyenoord, werd gestraft wegens het uitschelden van spelers en supporters na het bekerduel tgen Cremonese (3-2), vorige week. Volgens de Italiaan se bond had de Joegoslaaf het voetbal in diskrediet gebracht. nadoni liet zich direkt van zijn beste kant zien. Met een mooie pass stelde hij Rijkaard nog geen minuut later in staat de tweede treffer binnen te schie ten. De middenvelder kan bij Mi lan zo zijn handtekening onder een nieuw contract zetten. De ex-international schijnt een contract voor het leven te am biëren. Ondanks de (nog offi cieuze) belangstelling van Real Madrid en Olympique Marseil le geeft Rijkaard er de voor keur aan de komende jaren in Milaan te slijten. EINDHOVEN Jean-Paul van Poppel mag komend sei zoen bij PDM proberen zijn oude kracht te hervinden. De sprinter kreeg bij de wielerstal van Jan Gisbers een contract voor één seizoen, met een op tie voor nog een jaar. Van Poppel klopte zelf op nieuw aan bij PDM, nadat eer dere onderhandelingen op niets waren uitgelopen. Met aangepaste eisen en de mede deling dat hij er alles voor wil doen op het hoogste niveau te rug te keren. Twee jaar gele den won hij in de Tour vier ritten om daarna voor een ri ant salaris naar de ploeg van Peter Post te vertrekken. Daar stortte zijn imperium ineen. Gevolg: Post wilde van de ren ner af, hoewel Van Poppel dat bestrijdt. Volgens de sprinter heeft de Amstelveense ploegleider hem mondeling een nieuw contract aangeboden. Volgens Post klopt daar niets van. De te leurgestelde ploegleider be ticht de Bilthovernaar er zelfs van een revolte tegen assis tent-ploegleider Walter Planc- kaert op touw te hebben gezet. Van Poppel heeft daar een an dere mening over De zaak ligt bij de rechter, die pas in de cember beslist. fOETERWOUDE SJZ-trainer Henk Swaak verlaat dit voetbalseizoen de Zoeterwoudse vierdeklasser Dat werd gisteravond bekendgemaakt na afloop an de training van de A-selectie. Zijn opvolger is ook 1 bekend: de huidige jeugdtrainer Loek Helder krijgt ,8. j iet ingang van het nieuwe seizoen de leiding in han- 4 en. Henk Swaak is sinds 1 augustus 1990 in dienst van J JZ. Zijn verbintenis was aangegaan voor één seizoen. 8 I ij insiders was het al lang bekend dat Henk Swaak als een '4 I lort „tussen-paus" optrad. Het technisch beleid van SJZ was er 8 gericht jeugdtrainer Loek Helder door te sluizen naar de se- ïoren-selectie. Overigens heeft Swaak heel bewust gekozen oor een éénjarig contract. Enkele weken geleden deden ge- ichten de ronde dat Swaak tussentijds zou opstappen. Hij had loeite met enkele zaken binnen SJZ doch besloot uiteindelijk 111 trainingspak gewoon aan te houden en zijn contract uit te teien. De resultaten onder Henk Swaak zijn tot nu toe zeer ivredigend. De groenwitten hebben tien punten uit evenzoveel Kstrijden en bezetten de vijfde plaats. fee, ede bekende nieuwe trainer Loek Helder woont in Voorschoten maar is JZoeterwoude een goede bekende. In het begin van de jaren O] Ventig speelde hij drie seizoenen in SJZ-één. Met precies 20 s, ielpunten was hij destijds erg produktief. In 1988 werd hij ugdtrainer bij SJZ en die plaats ruilt hij in augustus 191 in >r de hoogste technische positie binnen de Zoeterwoudse club. lijk n COERSEN 'n EN HAAG Onze tips voor cenj koersen van Wolvega (mor- 1 n om 18.00 uur) luiden: jers Hg] koers: 1. Elma De Bloomerd, 2. Buitenzorg, 3. Diamond Lady vaU **e koers: 1. Ed Robel, 2 De- pedo Juweel, 3. Evita Steenwijk as 6-1). 3e koers: 1. Dunja Elsene. 2. VI "ninant, 3 Donna Kid (8-6-9). 4e Cl. Cindy Gerron, 2. Eelke W, Mazda (6-8-1) 5e koers: 1 Cirianne N, 3. Calista Cu- 6e koers: 1 Sea of Gali- ikoe ,2. Dave Scimitar, 3. Elton Prince Ne 6-1). 7e koers: 1 Don Trotteur, 2 g metrius. 3 Duco W (3-1-6). 8e *rs: 1 Alfa Nora, 2. Zmanza Prin- k 3 Zozo Nevele (2-4-5). 9e koers: Sheriff Oldeson, 2 Alberdina Ger- E k' i, 3 Blue Night (10-7-4) 10e koers: Cees Wielinga, 2 Winston Oxford, Sajonaire Veha (6-3-2). ere: i. t_inay •to t ^ytona Mazd j*nG.2 Ciria ïind a (5-1.7). 6e V LEIDERDORP De Da naïden heeft zich als laat ste gekwalificeerd voor de eindronde van het toer nooi om de Leidse korf balbeker. Het achttal van Janko Breedveld moest winnen van De Algemene om eerste te worden van groep A en voldeed met een nipte 8-9 overwinning aan deze opdracht. Veloci- tas bleef in de andere openstaande wedstrijd van deze groep met 8-7 de baas over Fluks en eindig de op de derde plaats. Het viel te merken dat de ont moeting tussen de Algemene en De Danaïden een cruciaal duel was, want er werd verbe- ten op de winst gespeeld. Bei de ploegen kwamen niet in hun sterkste opstelling op, waarbij De Danaïden met Bea Schrama voor Ingrid Slinger land (enkelblessure) nog de minste mutaties had. Alfred Lambooy 'zette De Algemene uit een strafworp op 1-0, maar daarna dicteerde De Danaïden het scoreverloop in de weten schap, dat een overwinning nodig was om' haar tegenstan der nog van de eerste plaats te verdringen. Eric Kromhout maakte rondom de paalwisse- ling na een kwartier 2-3 en 2-4 en dat bleek de beslissende doorbraak. Zijn ploeg wist de volgende tegentreffers name lijk steeds in dezelfde minuut te beantwoorden en behield daardoor haar voorsprong tot het einde toe: 8-9. Voor De Al gemene scoorden nog Alfred Lamboy (2), Diane Hoppen brouwer, Bep de Mooy, Jory Sjardijn, Arnout Lambooy en Remon Terwiel. De overige goals van De Danaïden kwa men op naam van Paul Htls- ken, Heiko Locher, Eric Pe ters (allen tweemaal) en Eric Kromhout. Velocitas en Fluks hadden niets meer te winnen of te verliezen en lieten elkaar veel meer korfballen. De derde klasser uit Leiderdorp nam te gen haar opponent, die in de competitie een klasse lager speelt, eerst met 5-2 ruim af stand, maar Nel Hordijk (goed voor een hattrick). Marleen Passchier, Hans Mertens en Paul Witteman leken met 6-7 voor een verrassende ontkno ping te zorgen. Uiteindelijk maakten Steven de Ronde en Selma Hulst het standsverschil alsnog duidelijk in de score, al was dat met 8-7 weinig over tuigd. De eindronde van het beker toernooi wordt op Tweede Kerstdag gespeeld. De Danaï den speelt tegen Zuiderkwar tier, terwijl in de andere halve finales bekerhouder TOP uit komt tegen Pernix. FC Zoetermeer trekt Lamers aan ZOETERMEER Joop La- mers wordt de opvolger van Hans de Jongh als trainer van FC Zoetermeer-zondag. La mers en het bestuur kwamen eerder deze week tot overeen stemming, de spelers werden gisteren ingelicht. Lamers blijft voorlopig tot het einde van dit seizoen in het Wester park. Joop Lamers versleet als actief voetballer drie clubs: Heerjansdam, SEV en Postalia. China bijna verrast door tafeltennissers LYON De Nederlandse tafeltennisploeg heeft bij de Open Franse kampi oenschappen gisteravond bijna de Chinezen verrast. Trinko Keen, Danny Heister en Paul Haldan hielden de Aziaten twee ënhalf uur bezig, Ze ont snapten alsnog. De vrou wen drongen door over winningen op Australië en Joegoslavië door tot de halve finales. De Nederlanders versloegen eerst Canada met gemak. Al leen Keen moest in Pintea zijn meerdere erkennen in het Openingsduel. Heister (2) en Haldan klaarden het karwei echter overtuigend. Tegen Chma begon het drietal van bondscoah Jan Vlieg overtui gend. Keen versloeg Yu Shen- tong, de nummer acht van de wereld, in drie games en Hal dan gaf Zhang Lei, relatief on bekend maar wel Chinees kampioen, geen schijn van kans. Heister kon de klus tegen Wang Yonggang evenwel niet klaren, ondanks een flitsende start in de derde game. De vol gende enkelspelen kenden een al even ongelukkig verloop. Haldan kwam tegen Yu met 20-16 voor, maar kreeg het laatste punt niet van het batje. Keen won vervolgens tegen Zhang de eerste game met 21- 15 en nam in de tweede een veilig lijkende voorsprong van 10-5 Het was niet genoeg. Zelfs in de beslissende derde game kwam de Nederlander nog met 17-13 voor. Binnen 30 seconden verscheen er echter toch nog 17-21 op het score- sportuitslagen ronde: Jaspers (NedFPHss (Oos) 3-2 (4- 15 15-12 9-15 15-7 15-9/ moy: 1.183/1.183). Van Bracht (Ned)-Haag (Zwe) 3-1 (15-9 14-15 15-6 15-0/ 1,255/0,652), Lieberkind (Den)-Havermans (Ned) 3-2 (15- 14 11-15 15-14 12-15 15-6/ 0.985/0.941). Hoppe/Hannemann (Dui) 1 54.45 (57.19 57.26). 2 Hlnz/Relsch (Dul) 1 54,88. 3 Shlmer/Moses (VSt) 1.55.20, 4 Hadenluck/Akerson (Can) 1.55,28, 5. Lorl- /Currier (Can) 1.55,29, 6 Bessl/Vatrlcan (Mon) 1 55.33, 17 Mlnjon/Drost (Ned), 18. Geurts/Versterre (Ned) Stand: 1 Hoppe- /Hannemann 88 punten. 2. Lorl/Currier 81, aydenluck/Akeson (Can) 78, 4. Shlmer- DAMMEN WK mannen in Groningen 18e ronde: Sljbrands (Ned)-Ba (Mal) 1-1, Macodou N'Dlaye (Sen)-Vatoetln (Sov) 1-1, Tchicaya (Can)-Veitsman (VSt) 0-2, Stokkel (NedFValneris (Sov) 1-1, Clerc (Ned>-Ts)lz|ov (Sov) 0-2. Traoré (lvo)-Mamlna N'Dlaye (Mal) 2-0. Aular (SurRepsic (Joe) 1-1, Van der Wal (Ned)-Specogna (Ita) 2-0, Beyaert (Fra)- Koeperman (VSt) 1-1. Van Aalten (Ned>- Gantwarg (Sov) 1-1 Stand: 1 Ts)izjov 27 punten, 2 Sijbrands 26. 3. Valneris 25. 4 Macodou N'Diaye 24. 5 Gantwarg 23, r Wal 21, 8. Clerc. man 17, 15 Ba 17, 16. Autar 14, 17 Lepslc 10, ia Beyaert 9. 19. Specogna 8. 20. Tchl- PAARDESPORT Draverijen in Wolvega 1e koere, 1900 m: 1 Iwana Fleur (J. Pool) 2.38.9 - 1 23,6. 2 Eelkje, 3 Elita Uithuizen Niet gestart: Epsilon Dakota. Eemshorn Lady. Toto: winnend 8,90, plaats 1,90 1,80, koppel 7,10, trio 87,20 2e koers, 1900 m: 1 Elma Neljenrode (Ao. de Wrede) 2.37,0 - 1.22,6, 2. Esterille K. 3 Eastborn F Niet gestart: Dangerous Snow Toto: winnend 1,50, geen plaatsnotering, koppel 2,80. trio 14,80. 3e koert, 1900 m: 1 Brenda Volo (J. Pool) 2.33,7 - 1.20,9, 2. Barletta Mendel, 3. Cham pion d'Amour, 4 Dakadvies. Toto: winnend 1,60, plaats 1,30 3,40. koppel 10,60, trio cennia. Toto: winnend 1,60, plaats 1.50 9.70, koppel 12.10. trio 149.70. 5e koers, 2240 m 1 Digitalis (R. Krom- 1.40 9,00, koppel 10,00, 6e koers. 1609 m 1 Domo Dutch (A Suy- kerbuyk) 2.05,1 - 1.17,8, 2. Armanda Laine, Danmark S. 4 Dominique. Niet gestart: .1 74,6( 7e koers, 2240 m: 1. Dytha Dear (R. Krom kamp) 3 03,0 - 1.21,7, 2. Barry Quick, 3. Chantal Ge Toto: winnend 3,40, plaats 2,70 6,20, koppel 24,00, trio 176,80. 8e koers, 1900 m: 1 Benny Jeanet (H Schoonhoven) 2.31,2 - 1.19,6. 2 Zorba ter Lune. 3 Be Quick, 4 Arjen Steenwijk. Niet gestart: Yrus du Bols. Toto: winnend 12,10, plaats 3.60 2,60, koppel 22,90, trio 361,40, kwartel 1 633.60 9e koers, 1609 m: 1. Dwight Marshall (M. Togt) 2.09.1 - 1.20,2, 2 Deslree 4.10, 11* runov, maun*»: Sovjetunle-Bulgarlje 2- 1 1 afg Engeland-Joegoslavie 1 1/2-1 1/2 (+1), Joegoslavië C-Verenigde Staten 0- 4. Bondsrepubliek-Tsjechoslowakije 1 1/2-2 1/2. Hongarije-Joegoslavie B 1 1/2-2 1/2, IJsiand-DDR 1 1/2-2 1/2. Zweden-Argenti- niö 3-1, Cuba-Porlugal 2 1/2-1 1/2, Israel- China 1/2-2 1/2 (+1), Flllpljnen-Spanje 1-1 (+2). Nederlandse Antlllen-Cyprus 1 1/2-2 1/2. Nederland-Peru 3-1 (ged uitslagen: Timman-Zunlga 1/2-1/2, Van der Wlel-Lare- nas 1-0, Piket-Caceres 1-0, Sosonko-Asmat 1/2-1/2). Stand: 1 Sovjetunie 30 (+1). 2 Verenigde Staten 28 1/2, 3. Engeland 28 (+1). 4 Joegoslavië 27 (+1). 5 Tajechoslo- wakl|e. Zweden. Colombia 27. 8. Bondsre publiek. DDR, Joegoslavië B. Frankrijk 26 1/2. 16 Nederland 25 1/2, 90 Nederlandse Antillen 18. Vrouwen: Sovjeturrie-Spanje 3-0, Hongarije- Joegoslavie B 2-1, Joegoslavlft-Chlna 2-1, Verenigde Staten-Bulgarl|e 1 1/2-1/2 (+1). Griekenland-Engeland 1/2-1/2 (+2). Polen- Tsjechoslowakl|e 1/2-1/2 (+2), Vletnam- Bondsrepubllek 2-1, Zweden-Cuba 1-2. Al- banlé-DDR 1-2, Nederlandse Antlllen-Bots- wana 1 1/2-1 1/2, Nederland-ltallö 2 1/2- 1/2 (ged. uitslagen: Benschop-Adamantla 1/2-1/2, De Greef-Gramlgnanl 1-0, Llm- bach-Dalmasco 1-0). 8tand: 1 Sovjetunie Joegoslavië 20 1/2, 5. Bulgarije. Verenigde Stalen 20 (+1). 7. Vietnam 19 1/2, 8. Cuba 19. 9. Engeland 18 1/2 (+2). 19 Nederland 18, Nederlandse Antillen ver achterin met Mannen Nederland - Canada 3-1. Trinko Keen - Pintea 21-23 21-15 17-21, Helster - Trudel 21-16 21-10. Haldan - Champagne 21-8 21-5, Heister - Pintea 21-17 20-22 21- 21-16 9-21, Haldan - Yu - Zhang 21-15 13-21 17-21 derland - Australië 3-1 Wlnstpartljen: Mir- Tweede wedstrijd Super Cup in Boloant AC Milan-Sampdoria 2-0 (1-0). 45 Gullit 0, 75. Rijkaard 2-0. Scheidsrechter Petrov (Joe). Eerste wedstrijd 1-1, AC Milan wli Super Cup. GRONINGEN Ton Sij brands lijkt zijn kans op de we reldtitel te hebben verspeeld. In de voorlaatste ronde hield de Malinees Ba de Nederlandse kandidaat op remise, terwijl ti telverdediger Tsjizjov twee punten pakte tegen Rob Clerc. De Sovjetrus nam daarmee op nieuw een punt voorsprong en heeft vandaag voldoende aan een punt tegen de Ivoriaan Traoré om zijn titel voorlopig te verlengen. De teleurstelling was van de gezichten van de weer massaal naar Groningen gekomen sup porters af te lezen. Al kort na de eerste zetten bleek Ba niet van plan risico's te nemen. Hij trachtte met snel spel en veel vereenvoudigingen Sijbrands uit zijn ritme te halen. De Nederlandse oud-wereld kampioen kreeg geen echte kansen gevaar te creëren en in de analyseruimte was de stem ming dan ook snel bedrukt. Wat Sijbrands ook probeerde, hij slaagde er niet in de Mali nees op het verkeerde spoor te brengen. Zelf kwam de Neder lander daardoor ook nog in tijdnood, maar die fase over leefde hij gelukkig zonder schade op te lopen. Ook de naaste medewerkers van Sijbrands zagen de bui spoedig hangen, want in tegen stelling tot andere partijen be trokken hun gezichten steeds meer. Na bijna vier uur turen naar de schijven kwam het on vermijdelijke remise-aanbod en waren de titelkansen opeens drastisch gereduceerd. Want medekoploper Tsjizjov won wel. Nationaal kampioen Clerc, die een dag eerder nog verklaarde dat het wereldkampioenschap geen team- maar een indivi dueel toernooi was, durfde het gevecht met de rivaal van Sij brands vol aan te gaan. Hij riep spanningen op en Tsjizjov voel de zich als een vis in het water. De Nederlander gebruikte ech ter te veel tijd voor zijn strate gie en moest tenslotte een groot aantal zetten in korte tijd doen Het aanvankelijke optimisme verdween snel, want de titel verdediger kwam steeds beter te staan. Juist voor de klokcon- tröle besliste hij het duel in zijn voordeel, waardoor hij weer al leen op kop kwam. „De ge schiedenis uit Paramaribo her haalt zich", merkte een felle supporter van Sijbrands op. In Suriname moest Sijbrands het ook niet van zijn landgenoten hebben; toen verloren zij allen van de 26-jarige Sovjetrus. De partij tussen Sijbrands (wit) en Ba (Mal) had het volgende verloop: 1. 33-29 19-24, 2. 39-33 14-19, 3. 44-39 20-25, 4. 29x20 25x14, 5. 50-44 15-20, 6. 33-29 19-24, 7. 38-33 14-19, 8. 42-38 20-25, 9. 29x20 25x14, 10. 47-42 19-23, 11. 32-28 23x32, 12. 37x28 17-22, 13. 28x17 12x21, 14. 33-28 18-23, 15. 28x19 14x23, 16. 31-27 21x32, 17. 38-27 11-17, 18. 39-33 7-12, 19. 44-39 1-7, 20. 43-38 17- 21. 21. 49-43 21x32, 22. 38x27 13-18, 23. 41-37 12-17, 24. 46-41 8-12, 25. 42-38 3-8, 26. 48-42 10- 14, 27. 35-30 5-10, 28. 30-25 17- 21, 29. 37-31 21x32, 30. 38x27 7- 11. 31. 41-37 11-17, 32. 37-32 9- 13, 33. 43-38 13-19, 34. 34-30 10- 15. 35. 40-34 14-20, 36. 25x14 19x10, 37. 30-25 17-22, 38. 31-26 22x31, 39. 36x27 6-11, 40. 34-30 11-17, 41. 45-40 10-14, 42. 33-28 14-19, 43. 39-33 19-24, 44. 30x19 23x14, 45. 40-34 14-19, 46. 34-30 4-9, 47. 30-24 19x30, 48. 25x34 9- 14. 49. 34-30 14-19, 50. 30-24 19x30, 51. 28-23 18x29, 52. 33x35 2-7, 53. 35-30 15-20, 54. 27-21 16x27, 55. 32x21 8-13, 56. 38-33 20-25, 57. 30-24 17-22. 58. 33-29 12-18, 59. 21-16 13-19, 60. 24x13 18x9, 61. 29-24 9-13, 62. 26-21 13-18, 63. 24-19 25-30, 64. 19-14 30-34, 65. 14-9 34-40, 66. 9-4 40- 45, 67. 42-38 18-23, 68. 4x36 45x50, 69. 36-47 23-29, remise

Leidse Courant | 1990 | | pagina 7