SDB ontwikkelt eigen visie op toekomst Duin- en Bollenstreek NAAL Omwonenden Mossenest zijn bang voor verkeersoverlast Leiderdorp komt met eigen plannen voor de omgeving Speeltuin De Bijenkorf sleept prijs in de wacht LEIDEN OMGEVING CcidócSouoont DONDERDAG 29 NOVEMBER 1990 PAGINA 12 c Vier alternatieven voor winkelcentrum Nieuwkoop NIEUWKOOP Adviesbureau RBOI heeft voor uitbreiding van het winkelcentrum van Nieuwkoop vier alternatieven op tafel gelegd. Bij alle modellen wordt uitgegaan van een uitbrei ding van 2.500 vierkante meter. Gisteren werd het voorstel ge presenteerd in de begeleidingscommissie bewinkeling. Het SGP/ RPF-raadslid J. A. Cromwijk herinnerde wethouder D. Boonstra (CDA) aan een eerder gedane toezegging dat er een inventarisa tie zou plaatsvinden onder de bestaande winkels. Boonstra zei dat er wel verlangens waren binnengekomen van bestaande winkeliers, maar dit betrof slechts een uitbreiding van 200 vier kante meter. De bestaande winkeliers wachten de plannen af, die uiteindelijk worden gerealiseerd. VVD-raadslid R. Niezen merkte op dat deze uitbreiding een reformatie van het winkel bestand kan inhouden. De winkeliers buiten het centrum krij gen in ieder geval voorrang om zich in de nieuwbouw te vesti gen. Op 22 januari wordt een informatie-avond over het winkel centrum gehouden. Veel auto's rijden te snel in Noordwijk NOORDWIJK Tijdens twee snelheidscontroles in Noordwijk reden in totaal 222 autobestuur ders te hard. Gistermiddag werd de snelheid gemeten op de Van de Mortelstraat. Van de 970 automobilisten hiel den 57 bestuurders zich niet aan de voorgeschreven vijftig kilome ter. Eén van de auto's reed 98 ki lometer. Een dag eerder waren al 165 automobilisten tegen de lamp gelopen tijdens een controle op de Nieuwe Offemweg, waarbij één automobilist het met 101 he lemaal bont maakte. In totaal werd de snelheid van 1100 auto's gemeten. Forwodians eerste bij sportkwis Bollenstreek KATWIJK De jonge basketballers van Forwodians in Voorhout hebben de Rabobank Sportkwis gewonnen. Tweede en derde werden respectievelijk tennisvereniging Vogelenzang uit Vogelenzang en de Katwijkse Reddings brigade. De finale van deze kwis, waar 18 jeugdvereni gingen uit Leiden en omgeving en de Duin- en Bollen streek aan deelnamen, werd gisteren in Tripodia in Kat- ■wijk gehouden. Omstreeks 500 jeugdige deelnemers de den hun best de lang niet altijd makkelijke vragen goed te beantwoorden. Spelleider was televisiepresentator Rrank Masmeijer. De kwis beleefde gisteren zijn elfde jaargang. Vorig jaar sleepte sportvereniging Concordia uit Hillegom de eerste prijs in de wacht. Winnaar Forwodi ans ontving een cheque van vijfhonderd gulden. Dat geld gaat naar de clubkas. De nummers twee en drie kregen 400 en 300 gulden, de rest kreeg 100 gulden voor het mee- Zilveren Schaats naar Nieuwkoop NIEUWKOOP De ge- meente Nieuwkoop heeft van de Koninklijke Neder landse Schaats Bond (KNSB) de zilveren schaats uitgereikt gekregen. Nieuwkoop kreeg de trofee voor haar baanbrekende werk in het smeden van sa menwerking tussen de ijs- clubs in Nieuwkoop, Noor den en het Merendistrict. Dat leidde uiteindelijk tot het „Basisdraaiboek georga niseerde toertochten", dat nu overal in Nederland als leidraad wordt gebruikt. Politie Zoeterwoude graveert paardezadels ZOETERWOUDE De rijkspolitie van Zoeterwoude gaat zondag paardezadels graveren. Dat gebeurt van twee tot vier uur bij manege Jeanne D'Arc aan het Molenpad in Zoeterwoude-Dorp. Met slagletters worden postcode en huis nummer in het zadel geslagen. Het bu reau voorkoming misdrijven van de rijkspolitie Zoeterwoude heeft in sa menwerking met de bereden groep van de rijkspolitie Wassenaar een actie op gezet om maneges beter te beschermen tegen het inbrekersgilde. Eigenlijk ko men alle zaken in een manege die van waarde zijn in aanmerking voor grave ring, maar zadels zijn het belangrijkste. Zadels blijken steeds vaker een favoriet object voor dieven te zijn. Optreden politie tegen fietsers LEIDEN De politie strenger optreden teget fietsers en brommers di> het verbod in de Haarlem merstraat aan hun laan lappen. „We krijgen steeds mee klachten binnen. Mensec ergeren zich groen en geel Waarschuwen helpt nie meer, dus gaan we beken ringen uitdelen", aldus po litiewoordvoerder D. Gr veland. Hij sluit niet uit dat h herhaalde overtredinge de tweewieler in besla wordt genomen. Expositie Betty Plessing-van As en Lucia van der Steen-Does- wijk exposeren vanaf van daag in Artopa aan de Grevelingenstraat in Lis- se. Beide kunstnaressen zijn afkomstig uit De Zilk. Plessing exposeert wan kleden. van Van As zijn beelden te zien. De ten toonstelling wordt van avond om acht uur geo pend door Topa Holding- directeur L. Dijkman Mir jam Koomen (cello), Aad Laros (klarinet) en Gé van der Steen (piano) zorgen voor een muzikale omlij sting van de eerste exposi tie-avond. Artopa is geo pend op donderdag van 13.30 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur en op zater dag en zondag van 13.30 tot 16.30 uur. Celesta De zangeres Celesta Spring treedt morgen avond op in bar-dancing Blues Brothers aan het Henri Dunantplein in Hil legom. Zij 'brengt een veelzijdig optreden. Blues Brothers gaat om negen uur open. LISSE/STREEK De ge meenten in de Duin- en Bollenstreek slaan de handen ineen en stellen een eigen structuurschets op. Tijdens een vergade ring van het algemeen be stuur van het Samenwer kingsorgaan Duin- en Bollenstreek (SDB) gister avond is dat besloten. Dat het de hoogste tijd wordt een dergelijk plan op te stel len, daar waren alle gemeen ten het over eens. „Rijks- en provinciaal beleid golven over ons heen. Nu moeten de ge meenten zelf laten horen wat ze met de Duin- en Bollen streek in de toekomst willen", zo verwoordde Valkenburgs burgemeester C. Sinke het gis teravond. Hillegom, Katwijk, Lisse, Noordwijk, Noordwijkerhout, Rijnsburg, Sassenheim, Val kenburg, Voorhout en War mond gaan dus gezamenlijk een eigen visie opstellen op de gewenste ruimtelijke inrich ting en toekomstige ontwikke ling van de streek. Daarvoor trekken de gemeenten ruim twee ton uit. De opdracht wordt verstrekt aan het Rot terdamse stedenbouwkundig bureau RBOI. Het plan van de SDB-gemeen- ten is ondermeer een reactie op het rapport Verstedelij- kingsvisie Zuïdvleugel Rand stad van gedeputeerde staten van Zuid-Holland. In dit in. oktober gepresenteerde plan, maken GS onder meer het voornemen bekend tussen de jaren 2000 en 2015 7.500 wo ningen te willen bouwen bij Katwijk, Rijnsburg, Noord wijk, Voorhout en Sassenheim. In de periode van 2015 tot 2025 zouden daar nog eens 10.000 woningen bovenop moeten ko men. De huizen zouden voor een groot deel in de Leidse woningbehoefte moeten voor zien. De bouw zou ten koste gaan van bollengrond. Positief De vertegenwoordigers van alle SDB-gemeenten spraken gisteravond positieve woorden over de samen op te stellen structuurschets. Burgemeester van-Katwijk G.W. van Mont- frans-Hartman zei er veel van te verwachten. „Het is zeer be langrijk te weten hoe we kun nen samenwerken. De ruimte in Katwijk is beperkt, zowel voor woningen als voor bedrij ven. Katwijk stemt van harte met het voorstel in. Het is im mers van het grootste belang te weten wat je als totaal ge bied wil". Ook burgemeester Sinke van Valkenburg toonde zich een warm voorstander van het la ten maken van de structuur schets. Wel plaatste hij zijn twijfels bij de invloed die een dergelijke gezamenlijke visie van de Duin- en Bollenstreek gemeenten op het provinciaal bestuur zal hebben. „Wacht de provincie daar nog wel op, gooien we niet twee ton weg?", zo vroeg Sinke zich af. Portefeuillehouder volkshuis vesting en ruimtelijke orde ning H.A. Smith kon Sinke wat dat betreft gerust stellen. „Met gedeputeerde L. Stolker is nu reeds afgesproken dat het besluit dat de provincie in februari neemt, beslist geen blauwdruk zal zijn. Overleg en aanpassingen blijven mogelijk. Daarom is het zo belangrijk dat we deze klus klaren. Ik denk dat het lukt, maar er zul len ongetwijfeld ook moeilijke punten zijn. Meningsverschil len tussen gemeenten onder ling zullen opduiken, maar er moeten dan toch knopen wor den doorgehakt. Maar de macht van ons ligt in de kracht van onze wensen als streek. Wij als gemeenten zelf moeten duidelijk kunnen ma ken hoe we met de streek wil len omgaan", aldus Smith. Twee ton Met name op voorstel van de gemeente Lisse is besloten dat wanneer tijdens het opstellen van de structuurschets blijkt dat het op niets uitloopt, omdat de gemeenten niet tot over eenstemming van standpunten kunnen komen, elk moment het werk kan worden stilge legd. In dat geval wordt de op dracht aan RBOI ingetrokken en zal, zo is afgesproken, ook de financiële teller stil komen te staan. „Want twee ton uit geven aan een operatie waar van halverwege al zou blijken dat het toch niets wordt, dat NOORDWIJKERHOUT De bewoners van de Wildlaan, de Schippers- vaartweg en de Kerk straat vrezen verkeerso verlast door de nieuw te bouwen wijk Mossenest. Dat bleek gisteravond tij dens een hoorzitting in De Schelft. Een honderdtal belangstellenden had zich daar verzameld. Het grootste deel daarvan be stond uit bewoners van de omliggende straten. Bewoners van de Wildlaan stelden voor om de Maandagse Wetering door te trekken ach ter De Schelft om tot aan de provinciale weg. Maar de ont werper van het plan Mosse nest, ir. G. Bokelman, vond zo iets op dit moment met de te verwachten verkeersintensi teit nog niet nodig. Maar de mogelijkheid zou zeker in de wat verdere toekomst overwo gen kunnen worden. Een andere suggestie voor de Wildlaan was het aanleggen van een stoep aan de kant van het Mossenest. Dat zou de rou te meteen ook veiliger maken voor kinderen die lopend van af de Schelft komen. Bewo ners van de Kerkstraat vrees den ook een toename van de toch al drukke weg en boven dien voelden ze weinig voor vier-hoog gestapelde wonin gen langs hun straat. Maar volgens Bokelman is het nog te vroeg om nu al concreet over de invulling van het Mos senest te gaan discussiëren. Bewoners van de Schippers- vaart vonden dat de ontslui- tingsweg van het Mossenest wel wat erg dicht bij het kruis punt met de Kerkstraat was geprojecteerd. Zij vreesden daardoor een onoverzichtelijke en daardoor gevaarlijke situa tie ook al omdat daar veel ge laden en gelost wordt. Volgens Bokelman de ontsluiting in de praktijk zeker wat verder van de al bestaande kruising ko men te liggen. De bewoners van de Schip- persvaart vonden verder dat alleen het aanleggen van een fietspad en een stoep langs hun weg niet voldoende was om de te verwachten ver keersproblematiek op te los sen. Nu al denderen er over dag en 's nachts grote vracht wagens van Meeuwenoord richting vuilstort. Maar vol gens Bokelman had dat pro bleem evenals dat van het sluipverkeer via de Schippers- vaartweg weinig te maken met de nieuwe wijk Mossenest. De bewoners vroegen om de structuur van de weg in elk geval te veranderen zodat er niet meer hard gereden kon worden op de Schippersvaart- weg. Overigens zal in de wat verdere toekomst volgens Bo kelman ook aan de andere kant van de Schippersvaart gebouwd gaan worden. Dan zal de verkeerssituatie wel licht veranderen en dan kan ook het doortrekken van de Maandagse Wetering noodza kelijk worden. Verder bleek gisteravond dat er geen directe verbinding vanaf de Kerkstraat door de nieuwe wijk naar De Schelft komt. Om te voorkomen dat bezoekers van De Schelft tij dens evenementen in het Mos senest gaan parkeren, zal er alleen een langzaam-verkeer- route vanuit de wijk naar De Schelft komen en die zal bo vendien alleen met een om weg via die route bereikbaar zijn. De Schelft zal dan wel voor het langzame verkeer via de Schippersvaartweg te berei ken zijn. Plan voor sportschool op terrein voormalig zwembaf SASSENHEIM Sport schooleigenaar J. Aarts heeft een verzoek inge diend bij het Sassenheims gemeentebestuur om te mogen bouwen op het perceel van het gedeelte lijk gesloopte buitenbad Wasbeek. Aarts die sinds jaar en dag te kampen heeft met plaatsge brek aan de Menneweg, be schikt bovendien niet over voldoende parkeerfaciliteiten voor zijn bezoekers. Een en ander heeft herhaaldelijk tot klachten geleid en omwonen den winden er allang geen doekjes meer om: ze hebben de gemeente meer dan eens dui delijk gemaakt de sportschool liever te zien vertrekken. Aarts - zijn school bestaat 25 jaar - wil dan ook maar al te graag uitwijken naar Wasbeek. Als hij zijn zin krijgt wordt het een ultra modern project met een medisch centrum, squash- banen, fitnessafdeling, sauna en een aantal sportzalen. Ook D. Lugtigheid, beheerder van het horecabedrijf sporthal Wasbeek, heeft zijn oog laten vallen op het zwembadterrein en het gemeentebestuur mede werking gevraagd voor de bouw van squashbanen en voi partycentrum. Al met al zibij het gaan om een plan v zer ruim 1 miljoen. De gemeen! Jan lijke instanties - na de defii prij tieve besluitvorming over g opg meentehuuis en zwembad beraden zich nog over eventuele goedkeuring een bouwvergunning. beslissing zal zeker niet laijen op zich laten wachten", we van gemeentewege meeaLe deeld. „Nu de kop er af is men een aanvang heeft maakt met de bouw van iv>w nieuwe zwembad, zal men a 0"^ zo spoedig mogelijk over w m len gaan tot de invulling v iet de rest van het plangebied". Wasbeek Voormalig wethouder W. Mlm ris-Dikker sloeg gistermidd laaj de eerste paal voor het nieir dui overdekte zwembad Wasbef Bovendien gaf zij met deze )di ficiële handeling de eer Ie aanzet voor de bouw van e hé sporthal voor het Rijnlai rar Lyceum. Het overdekte bai lal een ontwerp van Guus We n t geest - zal op 1 december IS an in gebruik worden genomi laa De totale kosten van de u lat breiding van de sporthal en iét nieuwbouw Wasbeek bedrg oei 8 '/2 miljoen gulden. ,E iele Geen krant ontvangen 7 Bel tm 18.00 en 19.00 uur. zaterdags tul 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.l *ue 122248 en uw krant wordt nog d« nue de avond nabezorgd. '33 moeten we niet doen", aldus J.S. Maljaars namens Lisse. Tijdens het opstelllen van het rapport houden de gemeenten voortdurend bij RBOI de vin ger aan de pols. „We moeten nadrukkelijk volgen hoe het RBOI er voor staat en op zijn minst een keer per maand op de hoogte worden gebracht van de tot dan toe gemaakte kosten", aldus Smith. Een voorstel van D. IJdo van Voorhout om een ambtelijke werkgroep te vormen uit bij voorbeeld de tien chefs ruim telijke ordening die zich ook met de zaak zou moeten bezig houden wees Smith van de hand. Wel werd afgesproken waar nodig de Kamer van Koophandel bij de opstelling van het plan te betrekken. De verschillende gemeentera den moeten nog voor het ein de van het jaar hun goedkeu ring aan het voornemen van de SDB hechten. Vervolgens wordt in januari RBOI aan het werk gezet en voor de zomer moet een groot deel van de klus al zijn geklaard. „Want elke week telt op dit moment", aldus Smith. 'Jonge' es vervangt oude beuk Wanneer er tot voor kort in Warmond nieuws was over bomen, betekende dat meestal dat ze hun langste tijd gehad hadden. De bewoners van de voormalige buitenplaats Leevliet zorg den gisterochtend voor een positieve wending. Op de plek waar een eeuwenoude beuk, on danks intensieve behandelingen door een boomchirurg, aan schimmel ten onder ging, werd een forse es geplant. Een nieuwe beuk zat er vanwege de schimmels niet in. Bovendien is een beuk van respectabele ouderdom en enige omvang niet te krijgen. De es komt van een bo- menbank in het Brabantse Sint Oedenrode en is ongeveer 120 jaar oud. Met een stamomvar van meer dan een meter vormt de boom «Ve aardige vervanger. De boom heeft een tijd het Brabantse opgeslagen gestaan. De worti groei is beperkt gehouden zodat het geheel v< voerbaar bleef. Om het geheel op een opleggf" te krijgen moest de kruin worden samengebo den. De bewoners van de Jan Steenlaan kregi het verzoek hun auto's in de nacht van dinsdi pp op woensdag niet in de laan te parkeren om h transport ongehinderd door te laten. De lev rancier van de boom garandeert het aansla van de boom en. zal het groeiproces zolang i nodig is begeleiden. de zilte zeewind overleeft. foto: henk van den en! leu (ADVERTENTIE) LEIDERDORP De ge meente Leiderdorp komt met een eigen visie op de ruimtelijke ontwikkelin gen van de gebieden rond Leiderdorp. Het gemeen tebestuur wil hiermee re ageren op de plannen die momenteel door de pro vincie (woningbouw) en het rijk (verbreding rijks weg A4 en Hoge Snel heidslijn) worden voorbe reid. Een eerste aanzet werd gister avond in de commissie ruimte lijke ordening, verkeer en mi lieu (ROVM) gepresenteerd door ir. A. de Graaf, van het Rotterdamse stedebouwkundi- ge Kuiper en Compagnons. In de nota Ontwerp-Structuurvi- sie 2000 Gemeente Leiderdorp noemt de stedebouwkundige Leiderdorp „Het groene bal kon" als overgang tussen het stedelijke gebied en het Groe ne Hart van Holland. De Graaf ziet in en bij Leiderdorp mogelijkheden voor een ver groting van het wateropper vlak bij het Doesgebied. Vol gens De Graaf vraagt jachtha ven De Does om een verbin ding met de Zijl. Meer water betekent in de opvattingen van De Graaf ook een verster king van de Kagerplassen en Braassemermeer. Van het Groene Hart naar de zee is er ruimte voor het ont wikkelen van een kustroute in de thans nog aanwezige „corri dor". De waarde van de corri dor kan worden versterkt door het verder ontwikkelen, vanaf de Ruige Kade, van een fiets- verbinding die van Alphen aan den Rijn via Leiderdorp naar de kust aan Noordwijk loopt. De Graaf acht het denkbaar de groene kustroute op enige afstand samen te laten vallen met een autoverbinding. De provinciale weg 6 die ten KEURIGE HEElf ZOEKT fl.10.00( De oplossing voor meneer? Even bij de Gemeentelijke Kredietbank Leiden langs gaan Hét adres voor persoonlijke leningen tot tl. 30.000,-. Snel geregeld, geheel op de per soonlijke situatie toegesneden, Ln, dus zonder latere problemen. Bovendien kent zo'n lening vanlent de GKB een laag rentetarief en en soepele aflossingsvoorwaarden et Ook interessant voor ü9 Van harte welkom op werkdagen van 9.00-12 30 uur en donder- Jesli dagavond van 17.30-19 30 uur Of bel voor nadere informatie. GOED VOO ^CTBuwlenin •win Gemeentelijke Kredietbank Leiden 17; Breestraat 24, >1- Postbus 11300, 2301 EH Leider tel 071-254145 noorden van de Bloemerd loopt leent zich voor doortrek king richting Noordwijk. Dat biedt volgens De Graaf voor delen voor een ontlasting van het verkeer over de Willem de Zwijgerlaan in Leiden. Een en ander zou gepaard moeten gaan met een rechtstreekse ontsluiting van de wijken Bin nenhof en Buitenhof via de Bloemerd. Een tegenvaller voor de toe komstige woningbouwplannen van Leiderdorp is de vierde nota Ruimtelijke Ordening van het ministerie van VROM. Daarin w;ordt ter bescherming van het Groene Hart een streep gehaald door de bouw locaties Bloemerd II en Ruige Kade. Deze bouwlocaties wor den in de provinciale nota on gemoeid gelaten. De commissie stelde zich ach ter wethouder J. Veldstra-van Donk (D66) die de nota van VROM wil aanvechten. Alleen de fractie van Groen Links wil geen woningbouw tussen de Does en de Ruige Kade. De commissie ROVM reageerde enthousiast (Zilverentant, VVD en Molkenboer, PvdA), tot voorzichtig (Grootaarts, D66 en Hogervorst, CDA) op de denkbeelden van de stede- bouwkundige. Over één ding waren de commissieleden het eens. Opereer voorzichtig en jaag de buurgemeenten niet in het harnas, was de algemene opinie. Een omleidingsroute voor de A4 is voor de fracties van het CDA, VVD en PvdA be spreekbaar. De fractie van Groen Links wees dit zonder meer van de hand. D66 heeft volgens Grootaarts zijn twijfel. Een onderzoek moet de haal baarheid aantonen. Van een bebouwing van de Botenhuis polder, tegenover de Leidse Merenwijk, wil de commissie niets weten. In het collegepro gramma van CDA, VVD en D66 is daar al het onaanvaard baar over uitgesproken. Het speeltoestel bij De Bijenkorf dat met een beeldje en 10.000 gulden is beloond. foto: henk van den ende LISSE Een speeltoestel van speeltuin De Bijen korf aan de Koningstraat in Lisse is bekroond door landelijke organisatie voor speeltuinwerk en jeugdre- creatie NUSO. Morgen reikt Europarlementariër Mathilde van den Brink de NUSO-trofee aan het speeltuinbestuur uit. Aan de onderscheiding is een bedrag van 10.000 gulden verbonden. NUSO reikt jaarlijks onder scheidingen uit aan speeltui nen in Nederland. Dat gebeurt in vier categorieën. De Bijen korf heeft de onderscheiding in de wacht gesleept voor cate gorie A: speeltoestellen die door vrijwilligers zijn ontwor pen. Ook speeltuinen in Nuth, Rotterdam en Den Helder zijn dit jaar in de prijzen gevallen. Mathilde van den Brink reikt de prijzen als voorzitter van de commissie buitenspelen van de NUSO uit. Deze commissie is in 1982 in het leven geroepen en hee^t tot doel „het bekro nen van speelplekken of -toe stellen die de speelideeën in ons land bevorderen". De NUSO-trofee zelf is een beeld je van kunstenares Jetty Elzas.. De 10.000 gulden is beschik baar gesteld door het jeugd- fonds Jantje Beton. Het bekroonde speeltoestel in De Bijenkorf is al enige maan den in gebruik. „De kinderen hebben er de hele zomer al volop op gespeeld", vertelt voorzitter en beheerder van De Bijenkorf H.M. Huizer. Volgens Huizer is het niet ge makkelijk het toestel te be schrijven. „De kinderen kun nen er van alles mee doen. Het is een klimtoestel met een net, een loopbrug en een glijbaan. Verder is bovenaan een soort huisje gemaakt en onder een winkeltje waar de kinderen hapjes kunneh verkopen. Het toestel wordt voor van alles gebruikt. Dan is het een pira- tenschip, dan weer een cow boyfort. Ze kunnen echt hun fantasie de vrije loop laten, zonder overigens bang te hoe ven zijn dat ze iets kunnen vernielen want het zit alle maal stevig in elkaar", aldus Huizer. Het bekroonde speelwerktuig bij De Bijenkorf is een idee van Erik Huizer, de zoon van de voorzitter. Nadat hij een ontwerp had gemaakt werd al snel duidelijk dat het te duur zou worden om het toestel door een bedrijf te laten bou wen. Huizer jr. maakte daar om een maquette, kocht mate rialen bij een uitvoerder en met hulp van het voltallige be stuur van de speeltuinvereni ging werd het speelwerktuig in eigen beheer gebouwd. Alle bestuursleden reizen dan ook morgen naar Rotterdam af om de prijs in ontvangst te ne men. De tien mille moet De Bijenkorf steken in aanpassin gen van de speeltuin.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 12