HM IJsclub komt met alternatief plan voor ijsbaan in Katwijk Majoor Bosshard bij Voorhoutse ouderen JOUR NAAL £6tdóe@ou*a/nt IJsclub Voorschoten wacht op echte winter VAN DE BOLLENSTREEK fSpelen met Bloemen'motto corso van Bloembollenstreek College Leeuwenhorst en mavo De Leeuwenhorstschool fuseren LEIDEN OMGEVING WOENSDAG 28 NOVEMBER 1990 PAGINA 18 Racefiets ondanks keilbout gestolen LEIDERDORP Een racefiets die met een keilbout" en een ketting aan de muur van een kelderbox was vastgezet, is gisteren door onbeken den meegenomen. De fiets stond in een box in de Merelstraat in Leider dorp. De dieven zijn ver moedelijk binnengeko men met een valse sleu tel, omdat braaksporen ontbreken. Computers gestolen SASSENHEIM Bij een bedrijf aan de Jagtlustkade in Sassenheim is af gelopen nacht ingebroken. De dieven kwamen binnen door een raam open te breken en maakten computerappa ratuur van een nog nader te bepalen waarde buit. De diefstal werd van morgen door een personeelslid ont dekt. Bremer uit gemeenteraad VALKENBURG A.P. Bremer (PvdA/PPR) verlaat de gemeente raad van Valkenburg. Bremer gaat verhuizen. Hij wordt opgevolgd door Alie Varkevisser-Haasbroek. Het vertrek van Bremer is in december Valkenburg krijgt geld voor 't Joght VALKENBURG In woon- wijk 't Joght kunnen zeer waar schijnlijk verkeersmaatregelen worden genomen. Valkenburg maakt goede kans op subsidie. „We staan bovenaan de lijst", aldus wethouder M. Vos giste ren in de gemeenteraad. Val kenburg wil dat in de toekomst in 't Joght niet harder wordt ge reden dan 30 kilometer per uur. De raad stemde gisteren in met het laten maken van een ver- keersmilieukaart. Dit gebeurt in samenwerking met de gemeen ten Katwijk en Rijnsburg. Val kenburg draagt ruim 1.500 gul den bij. VOORSCHOTEN Voor de IJsclub Voor schoten wordt het de hoogste tijd dat de vorst toeslaat. Drie jaar geen natuurijs om op te schaatsen heeft het le denbestand van ruim twaalfhonderd doen te ruglopen tot achthon derd. De ijsclub wacht dan ook op een strenge winter, om daarna in de zomer te kunnen begin nen met de bouw van een eigen clubgebouw. En dat is later dan was gepland. Tijdens de jaarvergadering gisteravond deelde voorzitter R. Hemmes mee dat de bouw van het nieuwe clubhuis ver traging heeft ondervonden doordat er een maximale kwaliteit wordt verwacht, waar echter een minimaal bedrag tegenover staat. Inmiddels heeft de gemeente Voorschoten een subsidie verleend van honderddui zend gulden en de vereniging heeft zelf een gelijk bedrag in kas. Voor dat geld wordt op de ijsbaan een clubhuis gebouwd dat het door brand verwoeste noodgebouw zal vervangen. Mocht het inderdaad flink gaan vriezen, dan heeft de IJsclub Voorschoten een dubbele zorg. Niet alleen de ijsbaan dient dan perfect te zijn, maar er moet dan toch ook een noodgebouw komen om de schaatsers te kunnen herbergen. Omdat de schaatsbond KNSB een afdracht verwacht van alle leden (en niet alleen van de 130 leden die wedstrijden rijden) kwam het voorstel tot verhoging van de contributie. De meeste leden betalen nog steeds vijf gulden per jaar. De afdracht aan de KNSB is anderhalve gulden per lid per jaar. Er blijft dan nog maar weinig geld over voor alle zaken die gedaan moeten worden. Vandaar het voor stel de contributie met vijftig procent te verhogen tot 7,50 gulden. Niet alle leden waren daarmee content, maar de meerderheid besloot er toch mee akkoord te gaan. Door de intentie om in 1991 eindelijk een nieuw clubhuis neer te zetten, kreeg het be stuur tenslotte de aanwezigen mee en bovendien waren er voldoende leden om door zelfwerkzaamheid kosten te besparen bij de nieuwbouw. KATWIJK De Kat- wijkse ijsclub Voorwaarts heeft een alternatief plan gepresenteerd voor de aanleg van een landijs- baan op de locatie Hoor- nes-West. Eerder wees de gemeente deze locatie van de hand omdat uitvoering van de plannen te duur zou zijn. Voorwaarts komt nu met een goedkoper al ternatief. Het alternatieve plan is vorige week aan wethouder A.C. Ber- kheij van sport aangeboden. De ijsclub heeft ten opzichte van het eerdere voorstel veel eisen laten vallen. Zo zijn een lichtinstallatie, kleedruimten met toilet en een hekwerk uit de plannen geschrapt terwijl de baan in het nieuwe plan ook aanmerkelijk kleiner is. Voorwaarts wil dat de ijsbaan wordt aangelegd op het mid denterrein van rolschaatsbaan De Goerie. Door dertig centi meter grond af te graven on- staat een kuil die met folie zou moeten worden afgedekt zodat het water blijft staan. Water wil de ijsclub uit de Rijn pom pen via een tunnel onder de dijk. Geeft het Hoogheemraad schap daar geen toestemming voor dan kan volgens de vere niging het water ook over de dijk worden aangevoerd: De kosten raamt de vereni ging, die de Kb/SB, de firma Vermeer Grond en Wegen bouw, de firma Van Duijn en het Hoogheemraadschap van Rijnland heeft geraadpleegd, op minder dan 100.000 gulden. Het uitgebreide plan dat de ge meente in januari van dit jaar werd voorgelegd werd becij ferd op een kleine zes ton. Een hekwerk wil de club uit eigen middelen betalen en voor de kosten van verlichting gaat Voorwaarts een aantal ac tiviteiten organiseren, onder andere een ledenwerfactie. De voorgenomen aanleg van een opstapplaats aan de Oude Rijn zou wat de vereniging betreft kunnen worden opgeschort. Wethouder Van Mierlo denkt dat als het bedrag dat de ijs club noemt inderdaad toerei kend is, het alternatieve plan een redelijke kans van slagen heeft. „Destijds was de com missie tegen omdat het alle maal veel te veel ging kosten. De sfeer proevend tijdens die vergadering denk ik echter dat een ijsbaan van een ton wel tot de mogelijkheden be hoort. Zelf heb ik de nieuwe plannen nog niet uitgebreid bestudeerd, maar ze direct doorgestuurd voor advisering. Mogelijk kunnen we het voor stel dan al in januari in de co- missie en raad krijgen". Van Mierlo vindt het verstan dig dat de ijsclub een aantal ei sen heeft laten vallen. „Toen ze de eerste keer bij me kwa men, heb ik dat gelijk al ge zegd: blijf binnen het terrein van De Goerie en stel je eisen niet zo hoog. Dat is toen niet gebeurd. Maar ik wil er nu niet meer over nazaniken. We moeten vooruitkijken en ik hoop van harte dat deze plan nen wel ten uitvoer kunnen worden gebracht", aldus de wethouder. VOORHOUT De be kende majoor A. Boss- hardt van het Leger des Heils was gisteren in Voorhout op bezoek bij de Bond van Ouderen. In het parochiehuis hield zij een lezing over haar leven en werk bij het Leger des Heils. De inmiddels 77-jarige „Ma joor" had aan de Voorhoutse ouderen uitstekend publiek. Ademloos luisterde men naar de realistische verhalen van de Heilsoldate die tientallen jaren woont en werkt in de binnenstad van Amsterdam in dienst van God en de mens heid. De majoor is inmiddels twaalf jaar gepensioneerd maar tuft nog met haar autoo tje dagelijks door Nederland om een tot twee lezingen per dag te geven. Ook vertelde zij van het ont staan van het Leger des Heils dat al meer dan 100 jaar be staat en zijn oorsprong had in Londen. Jaarlijks komen er FOTO: DIJKSTRA nog gemiddeld zo'n twintig Heilsoldaten bij die na een in terne opleiding van twee jaar de eeuwige gelofte afleggen en een pittige taak krijgen toebe deeld. In 95 landen, zo vertel de majoor Bosshardt, is het „Leger" paraat en in maar liefst 138 talen wordt door de heilsoldaten het Evangelie verkondigd. In de derde we reld zijn modelboerderijen van het Leger waardoor de heilsol daten de bevolking leren met landbouw en veeteelt te be drijven. „Gelukkig hebben wij nog nooit iets hoeven sluiten om dat wij geen mensen meer hadden, tot nu toe hebben we nog steeds kleine openingen verricht van huizen van ons". Het werk van majoor' Boss hardt speelde zich twaalf jaar geleden af temidden van pros tituees, thuis- en daklozen en drugsverslaafden en moorde naars. Ook nu nog heeft zij da gelijks met de mensen uit dit milieu te maken omdat zij er midden tussen woont op een bovenhuis drie hoog in de bin nenstad. „Want", zegt ze „Van de dienst aan God en de men sen word je eigenlijk nooit ge pensioneerd". Veel schade bij aanrijding Lisse LISSE Bij een aanrijding die gistermorgen plaats had in Lisse is veel materiële schade ontstaan. Een personenauto, bestuurd door een 35-jarige Hillegommer, botste op de kruising Heereweg/Keuken- hofdreef/Nassaustraat tegen een bestelauto die werd be stuurd door een 38-jarige in woner van Leiderdorp. Als ge volg van de aanrijding kwam de bestelauto op zijn kant te liggen. FNV en CNV tegen sloop LEIDSCHENDAM De plaatselijke afdelingen van FNV en CNV hebben in een brief aan de gemeenteraad van Leidschendam stelling geno men tegen de Centrumnota waarin ten bate van het ver keer afbraak van woningen aan de Delflandstraat wordt bepleit. De besturen vragen op korte termijn te starten met het achterstallige groot onder houd. De doorstroming van het verkeer zou, bij eenrich tingverkeer op Damlaan en Rijnlandstraat, weliswaar wor den verbeterd maar de proble men bij de sluis blijven be staan, zoals het stedebouwkun dig bureau OD 205 zelf erkent. Kasteelpop No well en Ten Feet Rock ge ven geven vrijdagavond acte de présence op Kasteelpop, de maandelijkse regionale popa vond van jongerencentrum Het Kasteel in Alphen aan den Rijn. De aanvang is om negen uur in het gebouw aan de Concertweg 1. Toegang kost f5. Angela The Rude staan zaterdagavond op het podium van Het Kasteel. Toegang kost 10, Adventsconcert De Stichting Vrienden van het orgel en de Vriendenkring Stichting Ontmoeting houden vrijdagavond in de Grote Kerk in Noordwijk-Binnen een grote zang- en orgelavond. De Stichting Ontmoeting be hartigt de belangen van thuis- en daklozen. Medewerkende koren op deze avond zijn het jeugd- en meisjeskoor De Jon ge Lof stem uit Lisse en het mannenkoor Datheen uit Lei den. Organist is de 17-jarige Peter Wildeman. Aanvang kwart voor acht. Schaatsen IJsclub Nooit Gedacht gaat vrijdagavond schaatsen op de Uithof in Den Haag. Vertrek per bus 's avonds om zeven uur vanaf De Terp in Valken burg. Leden kunnen mee voor ,/5. Men kan zich opgeven bij P. Noyons, telefoon 01718- 84187. Sint Sint Nicolaas bezoekt zaterdag Aarlanderveen. Vanaf het dorpshuis aan de Dorpsstraat stijgt hij om kwart voor een te paard. Vergezeld van muziek vereniging DSS en majorettes maakt hij een rondrit door het dorp. Victor Thieu Bavo Galama speelt zaterdaga vond in Dorpshuis De Alke- burcht in Roelof arendsveen het stuk „De Vrije val van Victor Thieu". Aanvang kwart over negen, entree f 7,50 Film De film Peggy Sue got mar ried", een komedie van Fran cis Ford Coppola met in de hoofdrol Kathleen Turner, wordt zaterdagavond gedraaid in dorpshuis De Alkeburcht in Roelof ar endsveen. Een tijd machine, een verscheurd hu welijk en nieuwe kansen in het verleden vormen de rode draad. Aanvang half tien, en tree f5. Computers De Computervereniging Bol lenstreek houdt zaterdag haar maandelijkse bijeenkomst. Dat gebeurt in dorpshuis 't Eiland aan de Rietkraag in Beins- dorp. De aanvang is in ver band met de intocht van Sin terklaas om elf uur. De toegang is voor jongeren tot 16 jaar /3. Anderen betalen f5. Leden hebben gratis toegang. Muziek De ANAK-jongerengroep maakt zaterdagmiddag vanaf half twee muziek in het tuin centrum Jaap Kooy aan de Heereweg in Lisse. De veer tien muzikanten brengen kesrtliederen. Concert. Het christelijk jongerenkoor Ismaël geeft zaterdagavond een concert in de Nederlands hervormde kerk in Sassen heim. Het programma bestaat uit gospels en kerstliederen. Aanvang acht uur, toegang is Country De North-Hill Country Dan cers houden zaterdag een countrydansavond in De Ouwe Gijs het voormalige Piet Gijsin Noordwijker- hout. De muziek wordt ver zorgd door de acht muzikanten tellende groep Windfall. De zaal gaat om acht uur open, het optreden begint een uur later. Toegang kost f10. De Aarlezer Een gecombineerde expositie van Tiffany glas en verschil lende handwerktechnieken is de hele maand december in bi bliotheek de Aarlezer aan het Beukenpad in Ter Aar te be zichtigen. De Tiffany glastech niek is heel populair in de Verenigde Staten en Canada en begint in Nederland nu ook snel terrein te winnen. Te zien zijn onder andere voetlampen, hanglampen, wandlampen, spiègels en raamfigufen. Kleurwedstrijd Wethouder W. Nugteren reik te afgelopen zaterdag in Dorpshuis De Alkeburcht in Roelofarendsveen de prijzen uit van een kleurwedstrijd voor kinderen en van een re buswedstrijd. In totaal hebben 190 kinderen aan de kleur wedstrijd meegedaan. Ook het aantal deelnemers aan de re buswedstrijd was hoog: 180. Voor wat betreft de rebus gin gen de drie hoofdprijzen naar B.J. Hoogenboom uit Rijpwe- tering, Yvette Vol water uit Roelofarendsveen en de dames Vesseur uit Roelofarendsveen. Winnaar van de kleurwed strijd: jonger dan 5 jaar: Mar leen Koek en Ellen Kuiper beiden uit Roelofarendsveen. 5-8 jaar: 1. Arjen Kampenhout, 2. Mariek van Berkel, 3. Nat halie Kroeze en 4. Femke Vol- water. Vanaf 9 jaar: 1. Olga Bisschop, 2. Irene Juffermans, beiden uit Rijpwetering. Een aparte prijs werd toegekend aan de jongste deelnemer: de 1-jarige Bart Bisschop. mm tso VAN HAARLEM NAAR NOORDWIJK 27APRIL'91 EXPOSiïlE PRAALWAGENS: HOBAHO HALLEN LISSE (25&26 APRIL) VAN 12 TOT 24 UUR De wervingsposter van het corso. LISSE De ontwerpen voor het nieuwe Bloemen corso van de Bloembol lenstreek zijn gisteren ge presenteerd. Dat gebeurde in de Nachtegaal van Lis se. Door ontwerper Kees van Driel werden 32 teke ningen vervaardigd die zijn samengebracht onder het motto „Spelen met Bloemen". Onder dat motto rijdt de bloemenka- ravaan op zaterdag 27 april van Haarlem naar Noord wijk. Tijdens de keuze-avond be toogde corso-voorzitter P. Goe- mans dat het bloemencorso er toe kan bijdragen dat het ima go van het bollenvak wordt opgepoetst. „En terecht want we horen de laatste tijd wel erg veel over Polen en milieu toestanden, maar men moet ook beseffen dat de bloembol len en de bolbloemen van groot economisch belang zijn, dat deze sector voor ongeveer 20.000 manjaren werkgelegen heid biedt en vooral ook dat men zich heel veel inspannin gen getroost om met name de milieuproblemen op te lossen". Goemans zei dat het corso daarnaast voor de toeristische industrie' uitermate belang rijk is en sprak in De Nachte gaal de hoop uit dat dank zij de inzet van veel enthousiaste lingen er volgend jaar weer een fraaie bloemenkaravaan op de weg kan worden gezet. W. Rovers (pers en publiciteit) zei dat ook dit jaar wordt ge tracht in samenwerking met RTL4 het corso op televisie te krijgen. Er worden reclame boodschappen via televisie uit gezonden. Op 3.000 punten in Nederland worden posters op gehangen en in 300 stations wordt ook geadverteerd met levensgrote affiches. De aanwezigen kregen vervol gens de nieuwe ontwerpen voorgeschoteld en in al sne! waren op vele van die teke ningen de naamplaatjes aange bracht ten teken dat een be drijf of instelling de keuze had bepaald. Een flink aantal praalwagens heeft gisteren „een baas" gevonden. Naar verwachting wordt in de ko mende maanden nog een aan tal praalwagens uitgekozen met als uiteindelijk resultaat een stoet van ongeveer 19 of 20 praalwagens en een fiks aantal met bloemen versierde luxe wagens, die op donderdag 25 en vrijdag 26 april in de Hobahohallen in Lisse zullen worden afgebouwd en op za terdag 27 april door de streek rijden. De praalwagen „Speelse Dieren" van de bond van bloembollenveilingen. Concert Hall Oates DELFT Het al eerder uitge stelde concert van het Ameri kaanse duo Hall Oates is nu definitief afgelast. Volgens een bericht uit de Verenigde Sta ten kan het optreden vanwege 'dringende persoonlijke rede nen' niet doorgaan. Wie kaar ten heeft gekocht voor het uit verkochte concert krijgt zijn geld terug op het adres waar de kaarten tzijn gekocht. NOORDWIJKERHOUT RK College Leeuwen horst voor havo en vwo en RK mavo De Leeu wenhorstschool gaan fuse ren. De medezeggen schapsraden van beide scholen stemden gister avond met een voorstel van de beide schoolbestu ren in. Het samengaan wordt met ingang van het komend schooljaar een feit. De nieuwe naam van de scho lengemeenschap wordt „Colle ge Leeuwenhorst, RK Scho lengemeenschap voor vwo, havo en mavo". Het huidige College Leeuwenhorst aan de Langelaan, op de grens van Noordwijkerhout en Noord- wijk, wordt het hoofdgebouw. Het gebouw van de mavo aan de Dr. Poelslaan blijft tenmin ste nog een schooljaar als ne venvestiging in gebruik. De nieuwe school streeft er echter naar alle leerlingen zo snel mogelijk onder één dak te brengen. De huidige rector van College Leeuwenhorst, M.J. Heus, wordt ook de rector van de nieuwe scholengemeenschap. De directeur van de mavo blijft ook in de nieuwe con structie directeur van de mavo-afdeling en wordt te vens conrector van de scholen gemeenschap. Volgens Heus is de komst van openbare scholengemeenschap Northgo in Noordwijk niet de voornaamste reden van de fu sie, hoewel hij wel erkent dat dat er zijdelings mee te maken heeft. „College Leeuwenhorst heeft leerlingen aan Northgo verloren, maar los van dat hebben we te maken met een terugloop in het leerlinge naantal. Dat ligt nu een derde lager dan vijf jaar geleden. De plannen van een mogelijke fu sie zijn al een paar jaar oud dus zonder de komst van Northgo was het ook wel ge- Heus sluit niet uit dat er aan de school de nodige aanpassin gen moeten komen om alle leerlingen ruimte te kunnen bieden. College Leeuwenhorst telt op dit moment 670 leerlingen. De mavo heeft 210 leerlingen. 2 IF fc* Schippersvaart staat centraal in nieuwe wijk N oordwijkerhout j NOORDWIJKERHOUT De watergang van dd| Schippersvaart komt cen-jj traal te staan in het plan voor de nieuw te realise^ ren woonwijk Mossenet bij De Schelft in Noord wijkerhout. In de wijk ko men meer dan 300 wonin^i gen verdeeld over dri blokken. Dit staat in dr notitie Stedebouwkundij Jj. plan Mossenest. Uit de onduidelijk geformu leerde notitie, die belangstel 2.1 lenden gratis op het gemeente rak huis kunnen krijgen, komt di aki belangrijke rol van de Schip [2.3 persvaart naar voren. De vaatian zal niet alleen dienen voor d ner waterrecreatie maar ook za ter langs de waterweg een belang ian rijke route komen voor langato zaam verkeer die het dorpslat centrum met de Schelft verbinden. hp „De nieuwe verbindingei,r moeten worden afgestemd o 1.2 een goede bereikbaarheid va ers zowel dorpscentrum als h( 2-1 sport- en recreatiecentrum D Schelft", aldus de notitie. Maa op de bijbehorende kaarte 2.3 bereikt de route De Schel) anl niet zodat niet zeker is of d chl vaart ook inderdaad de beloolf3-1 de verbinding biedt. Tussen de vaart en de Schip persvaartweg komt een wij in de noordoosthoek met uil®-0 sluitend laagbouw waarondeiet ook vrije-sectorhuizen. In to2,3 taal komen daar ongeveer 6-/s woningen. De rest van dIrt" meer dan 300 geplande wonin2,5 gen worden door de vaart vai3-'1 dit genoemde plandeel afge®' scheiden. Aan de andere zijd®-3 van de vaart komen in twef1- „plandelen" behalve huizenri en ook gestapelde woninge van vier verdiepingen hoog. De gestapelde woningen k< men met name daar waar w;' meer open ruimte zal zijn, zi als langs de vaart en rond c vijver die centraal gepland in een knik die de vaart ha"Ji verwege het Mossenest maali „Holronde gestapelde wonii gen' komen daar", aldus notitie, die dus de vorm v de vijver zullen volgen. Ve al der zal het gemotoriseeri [dd verkeer zoveel mogelijk na; 0i de randen van de wijk worde geleid. De ontsluiting van <K> wijk vindt plaats via de WiltjdÊ laan en de Schippersvaartwe Vanavond om acht uur zal i o in de Schelft een hoorzittii o worden georganiseerd ov< 02 deze plannen. Veiling Flora koopt windrecht molen af OUDE WETERING/RIJN^ BURG Veiling Flora Rijnsburg betaalt 30.000 gu den als afkoopsom aan Rijnlandse MolenstiChtii voor het windrecht van Mole}^ De Hoop doet Leven in Kamphuizerpolder. Het ge wordt overgemaakt zodra W oo terschap De Veen- en Geei ra landen de molen voor de pr van één gulden heeft overg daan aan de Rijnlandse Molei stichting. Gisteravond gaven de ledt van de Verenigde Vergaderii" van het Waterschap hiera.J, hun fiat. In verband met stichting van een nieuw gDit maal in de Kamphuizerpold *ik is de uit 1783 daterende mol£fc niet meer van belang bemaling van de polder. Ov rigens wordt het scheprad zestig jaar aangedreven do een elektromotor. Veiling Flora is van plan haDt( gebouwencomplex uit te bruo den in de richting van 10 fraaie ronde stenen molen v het type grondzeiler. De rit gedekte Kamphuizermolen te vinden aan de zuidzijde v het Oegstgeésterkanaal, cir '5 tweehonderd meter ten west van Rijksweg A44. De Verenigde Vergaderi van Waterschap De Veen- Geestlanden besloot gistt avond tot het jaarlijks beschi baar stellen van tienduize gulden voor de Rijnlandse ft lenstichting. Diverse hoofdi gelanden vonden dit bedi veel te laag. Zo zei hoofdinj land Reehorn: „Tienduize gulden is één schamel bedr als je bedenkt dat we jaarlij molens overdragen om te oi komen aan de hoge ond houdskosten ervan". Hoofdingeland P. van Meer stelde voor jaarlijks vast bedrag voor ieder van dertig molens in het wat schapsgebied beschikbaar stellen net zoals gemeen] dat doen. Dijkgraaf Uit Boogaard benadrukte dat Rijnlandse Molenstichting regelmatig extraatjes krijgt oi de vorm van nieuwe zei iet voor de wieken en een d ceurtje voor de vrijwillige i lenaars. Dat nam niet weg de zaak volgend jaar in his< overweging kan worden ge err ELKE DONDERDAG DE BIJLAGE Bil UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS, MUZIEK THEATER, RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA

Leidse Courant | 1990 | | pagina 18