Provincie verwaarloost boezemkade Rode Polder ;i Zoeterwoude maakt zich nog steeds sterk voor open veenweidegebied Ondernemer krijgt toestemming voor bouw loods in Vrouwenakker Schaatspret betekende Brood op de plank voor Ripse werklozen m LEIDEN OMGEVING Ëetdóe (Sou/unit woensdag 28 november 1990 pagina h L Buurtonderzoek na moordaanslag OUDE WETERING Het onderzoek naar de dader en het motief van de moordaanslag vorige week dinsdag in Oude Wetering is nog in volle gang. „Tot nu toe zijn er nog geen nieuwe feiten aan het licht getreden", zei gisteren rijkspolitievoorlichter P. Nieuwenburg. Hij liet tevens weten dat er vandaag of morgen een groot buurton derzoek zal worden gehouden. Raad van State mengt zich niet in Hazerswoudse ruzie DEN HAAG/HAZERSWOUDE De Raad van State mengt zich niet in het geschil tussen de gebroeders Boere en hun buurman Crijns. Crijns wilde dat de gemeente Hazerswoude overgaat tot slui ting van het veeteeltbedrijf van Boere aan de Zuiddijk 11 in Hazers- woude-Dorp. De Raad van State neemt de zaak echter niet in be handeling omdat Crijns het bezwaarschrift te laat heeft ingediend. Het geschil ontstond toen Boer^een bovengrondse olietank plaatste. Volgens Crijns staat de tank te dicht bij zijn huis. Hazerwoude achtte de zaak echter in orde en adviseerde Boere een hinderwetvergun ning aan te vragen. Dat werd gedaan, maar de aanvraag bleek niet in orde. Toen Boere de aanvraag introk om een nieuwe op te stellen, diende Crijns zonder succes een bezwaarschrift in bij de gemeente. Nieuwveen besteedt overschot aan verlichting van Molenkade NIEUWVEEN Nieuw- veen heeft een overschot op de begroting van 1989 van ruim 391.000 gulden. Het bedrag komt onder andere ten goede aan ver lichting van de Molenka de en aanpassing van de parkeervakken in de Dorpsstraat. Dat besloot de gemeenteraad gister avond. Raadslid A. van der Hoorn (CDA) pleitte voor verlichting van de Molenkade. Van dei- Hoorn: „Dit staat al zolang op de rol. Steeds was het maar voor ons uitgeschoven in af wachting van de glastuinbou- wreconstructie. Het moet er nu maar eens van komen voordat we in een groter ge heel opgaan". Ook wil hij dat een deel van het overschot wordt gebruikt voor het op knappen van het voetpad langs de W. P. Speelmanweg en voor het inleveren van par keervakken in de Dorpsstraat. „Nu de bakker en de Spar daar toch weg zijn, kunnen we ter verbetering van de door stroming wel wat vakken inle- Gemeentebelangen-fractie- voorzitter A. van Assendelft pleitte ervoor te waken dat het door Nieuwveen bespaarde geld niet allerlei „wilde toe standen" in de nieuwe ge meente wordt uitgegeven. Van Assendelft: „We moeten het vooral niet besteden aan een nieuw gemeentehuis onder het mom van we hebben toch geld over". H. Swart (GB) vond dat met de verlichting van de Mo lenkade wel gewacht kan wor den totdat de ontsluitingsweg in het reconstructiegebied wordt aangelegd. Uiteindelijk besloot de raad 120.000 gulden te gebruiken voor de verlichting en 71.000 gulden voor toekomstige ver plichtingen waaronder aanpas sing van de parkeervakken in het voorjaar. Twee ton wordt gestort in het fonds vervan gingsinvesteringen. Uit dit fonds kan onder andere het voetpad langs de W. P. Speel manweg worden aangepast. Tevens ging de raad gister avond akkoord met de opvang van asielzoekers. De voorkeur van de gemeente gaat uit naar een gezin. Vier vrijwilligers hebben zich inmiddels defini tief bereid verklaard om de asielzoekers te begeleiden. Leimuidenaar mag geen brug bouwen DEN HAAG/LEIMUI- DEN R. Bolhuis mag geen brug bouwen op zijn perceel aan de Nokweg 21 in Leimuiden. De Raad van State heeft dit geoor deeld. Burgemeester en wethouders van Leimui den hadden vergunning gegeven voor de bouw van de brug. Door A. Beuk en andere omwonenden werd hiertegen bij de Raad van State bezwaar aangete kend. De Raad van State acht de brug in strijd met het bestemmingsplan. GEVAAR VOOR OVERSTROMING DREIGT ALKEMADE De kade van de Rode Polder nabij Hoogmade en Oud Ade verkeert in een ermbar- melijk slechte toestand. De provincie Zuid-Hol land moet deze kade on derhouden, maar voldoet niet aan die verplichting. Dit zei hoofdingeland Th.W. Heemskerk uit Oud Ade gisteravond in de Verenigde Vergadering van Waterschap De Veen- en Geestlanden. Het bestuur van het Water schap was bijeen in restaurant De Woelige Baren in Oude Wetering voor de jaarlijkse be grotingsbehandeling. Dijkgraaf J.B, Uit den Boogaard liet de aanwezigen weten dat het pro vinciebestuur de onderhouds plichtige is voor de bewuste zes kilometer lange Boezemka de. Hierop zei Heemskerk: „Als een boer zijn kade zó zou verwaarlozen, had hij inmid dels minstens vijf aanmanin gen en evenzoveel boetes op gelegd gekregen". Volgens de dijkgraaf dringt het Waterschap al jarenlang regelmatig aan op een opknap beurt voor de kade, die is in gezakt en te smal is; ook de naastliggende beschoeiing is op. De kosten van herstel zul len naar schatting 2,5 miljoen gulden bedragen. Het provin ciebestuur heeft dit bedrag nog steeds niet in haar begroting opgenomen. Saillant detail hierbij is dat het provinciebestuur fungeert als toezichthouder op het functio neren van waterschappen, on dermeer voor wat betreft het in goede staat houden van boe zemkaden. Lange tijd heeft het provinciebestuur ontkend onderhoudsplichtig te zijn voor de bewuste kade. Een on derzoek door een extern bu reau toonde echter onlangs on omstotelijk aan dat het toch het provinciebestuur is dat de Boezemkade van de Rode Pol der op de goede hoogte en in de juiste conditie dient te hou den. De bewuste kade is te vinden vanaf de Lange Brug in Oud Ade in de richting van de Moppe Hoeve. Door de slechte conditie van de Rode Polder kade lopen diverse polders ge vaar voor overstroming. Het gaat hierbij om de Hoogmade- se, de Rode, de Blauwe, de Vrouw Venne en de Bos Pol der nabij Hoogmade en Oud Ade. NIEUWVEEN De gemoe deren liepen gisteravond hoog op tussen C. de Kuiper, direc teur van De Kuiper Horeca Bedrijfsapparatuur had samen met zijn buurman J. van der Hoven een bezwaar ingediend tegen het door De Kuiper aangevraagde herzie ning van het bestemmingsplan „Landelijk gebied" in „Groot handel". De commissies ruim telijke ordening en bezwaar schriften verklaarden zijn be zwaar gisteren echter onge- Van Vliet vreest voor aantas ting. van uitzicht, privacy en woongenot, als De Kuiper wordt toegestaan om zijn be drijf uit te breiden. „Boven dien past een groot bedrijf niet in een klein buurtschap als Vrouwenakker", lichtte hij zijn bezwaar toe. Hij wees ook op het feit dat de gemeente in 1983 precies hetzelfde bouw plan heeft afgewezen. „De reeds gebouwde illegale Rom- my-loods moest van de ge meente weer worden verwij derd. Wijziging van het be stemmingsplan nu, zou legali sering achteraf betekenen". De Kuiper reageerde hierop door te zeggen dat hij terwille van de rust en vrede destijds was gedwongen tot het afbre ken van de loods die al vele ja ren op die plek stond. Dit on danks dat hij een door hem in gesteld beroep bij De Kroon won. Ook de andere argumen ten van zijn buurman noemde hij „werkelijke onzin", „ner gens op slaan" en „nauwelijks serieus te noemen". „De af stand tussen het huis en de nieuw te bouwen loods is 21 meter en geen acht meter, zo als Van Vliet beweerde. Bo vendien ontnemen hun gara ges gedeeltelijk hun uitzicht en heeft de achtergevel op de begane grond niet eens een raam", aldus een rood aangelo pen De Kuiper. Hij dreigde met het nemen van rechtsmaatregelen als zijn buurman niet onmiddellijk zijn bezwaarschrift zou intrek ken. Als hij dat niet doet, dan, kan hij de in het verleden ge maakte kosten die De Kuiper tot nu toe steeds heeft betaald, en de nog te maken kosten van juridische bijstand op zijn rekening krijgen. „Door mid del van conservatoir beslagleg ging zullen wij onze claim vei lig stellen", zei hij furieus richting zijn buurman. Van Vliet vroeg zich af of deze dreigementen wel toegestaan waren en waarom de tegen partij eigenlijk van zijn be zwaar op de hoogte was ge steld. Burgemeester M. Boelen antwoordde hem dat het ver weer van De Kuiper zijn goed recht is en dat het gebruikelijk is dat de betreffende persoon waartegen bezwaar is inge diend, hiervan op de hoogté wordt gesteld. „Het zal wel zo zijn, maar ik vind het niet cor rect", sputterde hij na. Van Vliet liet weten dat hij zijn bezwaar in wilde trekken als De Kuiper hem 100 vier kante meter grond wil verko pen. De Kuiper noemde dit echter chantage. Hij verwees naar een gesprek dat in okto ber heeft plaatsgevonden tus sen hem, zijn buurman en de gemeentesecretaris. De Kui per: „Van Vliet heeft tijdens dit gesprek duidelijk gesteld dat zijn bezwaar uitsluitend gemaakt werd om te traineren en ons te dwingen aan hem en eventueel zijn buurman een stuk grond over te dragen om niets en/of agrarische waar de". „Al twaalf jaar zijn wij met el kaar in discussie", vervolgde hij. „Het spreken met elkaar als buren ging werken als een stier op een rode lap. Wij heb ben toen een onafhankelijk persoon ingeschakeld. Al met al heeft het ons meer dan 40.000 gulden gekost. Wij zijn het spuugzkt", brulde De Kui per terwijl hij een harde vuist slag gaf op de tafel. Van Vliet richtte zich daarop triomfante lijk naar de commissieleden: ,,U ziet het, er is met die me-' neer niet te praten". De leden van de commissie verklaarden unaniem het be zwaar van Van Vliet en zijn buurman ongegrond. Dit om dat De Kron nooit heeft ge zegd dat er niet gebouwd mag worden. Gemeentebelangen toonde zich wel tegen de wijzi ging van het bestemmings plan, omdat zij het groene hart zoveel mogelijk open wil hou- Zoeterwoude krijgt mogelijk nog braderie of jaarmarkt ZOETERWOUDE De kans bestaat dat Zoeterwoude er een braderie bij krijgt. Een verzoek daartoe is bij het gemeentebe stuur ingediend door Marbo Pro motions uit Delft. Het organisa tiebureau wil in het voorjaar van 1991 een jaarmarkt/braderie houden. Hoewel de plaatselijke afdeling van het KNOV inmiddels een negatief advies heeft uitge bracht, deze organisatie vindt één braderie op het Watertje vol doende, komt er toch en gesprek met Marbo Promotions. Aan dat gesprek zal ook een delegatie van het Zoeterwoudse braderie comité deelnemen. Th. van Steijn, secretaris van het Zoeterwoudse braderiecomité, wijst er op dat de bestaande bra derie voor veel verenigingen en instellingen een goede gelegen heid is om wat bij te verdienen en om hun werk en activiteiten te promoten. Door een financiële bijdrage van de plaatselijke mid denstand kan de bijdrage van de verenigingen en instellingen erg laag blijven. Momenteel wordt de braderie op het Watertje één maal per twee jaar gehouden. Dat houdt verband met het feit dat alles neer komt op vrijwilli gers terwijl ook de grootte van het dorp het niet rechtvaardigt dat ieder jaar een braderie wordt gehouden, zo stelt Van Steijn in een brief aan de commissie eco nomische zaken. Helemaal afwijzend staat het braderiecomité niet tegen de plannen van Marbo Promotions. Zoeterwoude wil groene karakter behouden. FOTO: BART SPIJKER ZOETERWOUDE Wet houder R. Hogenelst van Zoeterwoude heeft in een eerste reactie op de Nota Verstedelijking Zuid vleu gel andermaal gepleit voor behoud van het open veemveidegebied. Kosten noch moeite zijn gespaard om het groene karakter van Zoeterwoude te be houden. Wethouder Hoge nelst, én het gemeentebe stuur ,van Zoeterwoude, weten zich gesteund door minister Alders die begin dit jaar de definitieve grenzen van de bufferzo ne tussen Den Haag, Lei den en Zoetermeer vast stelde. In die bufferzone is Zoeterwoude in totaliteit opgenomen. Hogenelst wijst er op dat Zoe terwoude met succes de strijd heeft gevoerd om het behoud van de Drooggemaakte Geer- en Kleine Blankaardpolder. Ook de notitie „Zoeterwoude, 't blijft groen," waarin de grote waarde van het Zoeterwoudse landschap als onderdeel van het Groene Hart nog eens ex tra duidelijk wordt gemaakt, is in de reactie verwerkt. Een belangrijk deel van het veen- weidegebied wordt bepaald door de veehouderijbedrijven. In de afgelopen tien jaar is de ruilverkaveling doorgevoerd. Hierdoor is tevens een econo misch en ecologisch verant woorde bedrijfsvoering van de agrarische bedrijven mogelijk. De positie van Zoeterwoude noemt wethouder Hogenelst uniek omdat het open veen- weidegebied over grote af stand zo nadrukkelijk grenst aan de in omvang toenemende stedelijke gebieden van Lei den, Den Haag en Zoetermeer. Voorts voorziet Zoeterwoude in een belangrijke schakel als het gaat om de rol als recrea tiegebied voor een grote regio. Het gaat hierbij om de exten sieve recreatie en vormen van recreatief medegebruik. Met name maakt Zoeterwoude zich sterk voor een netwerk van fietspaden. De goede voorbeel den daarvan zijn legio. Het standpunt van Zoeterwoude is genoegzaam bekend: het Groe ne Hart dient niet verder aan getast en versnipperd te wor den. Zoeterwoude vindt het terecht dat in de Nota Verstedelijking Zuidvleugel wordt geconclu deerd dat de lokaties Grote Polder bij Zoeterwoude-dorp en Achthoven Leiderdorp af vallen omdat ze de bufferzone en/of het Groene Hart in ver regaande mate aantasten. Ook vindt Zoeterwoude dat de buf ferzone tussen Leiden en Zoe termeer verdere verstedelij king verdraagt en dat daarom een bouwlokatie in de Zoeter- meerse Meerpolder van de hand wordt gewezen. Binnen een dergelijk landschappelijk en waardevol gebied past vol gens wethouder Hogenelst ook niet de aanleg van nieuwe we gen en spoorlijnen, al merkt Zoeterwoude daarbij op dat het niet gaat over de verbre ding van bestaande rijkswegen en spoorlijnen. Zoeterwoude wijst de bouwlocaties aan de oostkant van de rijksweg A4 af, en is uiterst kritisch over de bouwlokatie in de Oost- vlietpolder. Ook hier heeft aantasting van landschappelij ke en ecologische waarden plaats, aldus wethouder Hoge nelst. IJSCL UB RIJPWETERING GAAT 90e JAAR IN RIJPWETERING De IJsclub van Rijp wetering gaat volgende week haar negentigste jaar in. Dat is afgelopen zaterdag alvast gevierd met een groots feest in het Dorpshuis door de club, die op 29 no vember in 't Gouden Vos je werd opgericht. Als of ficiële naam kozen de schaatsers voor „Werkver schaffing zij ons doel". Die naam hield niet lang stand in de volksmond. IJsclub Rijp- wetering rolde wat makkelij ker van de tong, maar de doel stelling bleef bestaan. Ook na de koninklijke goekeuring die koningin Welhelmina in 1903 aan de Ripse club gaf. Hielden de andere ijsclubs in de regio zich bezig met het bevorderen van de ijssport, in Rijpwete- ring lag het accent op actie te gen de armoede in wintertijd. Werklozen Het was de bedoeling om het baanvegen en andere klussen zoveel mogelijk tegen betaling te laten verrichten door plaat selijke werkloze arbeiders. Hardrijwedstrijden zouden uit sluitend ten bate van behoefti- gen op touw worden gezet. Andere ijsfeesten dan hardrij derijen werden niet georgani seerd. Het geld waarmee de weklo- zen werden betaald, kwam niet alleen van cj^e donateurs en de leden. Ook de bestuur ders van de ijsclub pasten soms, zij het onvrijwillig, een paar centen bij. Er werd nauwkeurig gewerkt en daar mocht niet van worden afge weken. Zo werden er notulen opgesteld van iedere bestuurs- en ledenvergadering en wer den bestuursleden die zonder afzegging niet op een vergade ring kwamen opdraven, be straft met een boete van tien of vijftien cent. Dat lot trof in september 1905 penningmees ter G. Beelen dankzij voorzit ter J. van Benten. Hij had geen kennisgeving verzorgd en moest 15 cent betalen. Maar een vergadering later wilde Beelen de boete niet betalen: hij zou zijn afwezigheid aan de voorzitter hebben gemeld. Be sloten werd toen Van Benten de 15 cent te laten betalen. De notulen werden ook niet kritiekloos aangenomen. Vaak moesten er op last van be stuursleden wijzigingen wor den aangebracht. Zo mocht de secretaris op een gegeven mo ment niet meer vastleggen hoeveel rondjes 'Opgewekt heid' het bestuur na afloop van een vergadering had ge nuttigd. Ook het schenken van 'Jaapie van de Rikkelik' als afzakkertje mocht niet meer worden vermeld. En dat, ter wijl de vergaderingen van de ijsclub in de eerste jaren afwis selend werden gehouden in café Het Gouden Vosje van mej. K. Zoetemelk, café Con cordia van de familie Dissel dorp en bij café Rustoord van J. van Benten, de voorzitter zelf. De financiële gang van zaken bij de Ripse IJsclub was roos- Een schaatstafereel in vervlogen dagen op de Ripsevaart en de Koppoel. kleurig en is dat altijd geble ven. Nooit stond de club in het rood. Het lidmaatschap be droeg de eerste tijd één gulden per jaar. Datzelfde bedrag gold voor vrouwelijke leden. Dona teurs moesten per jaar min stens een rijksdaalder schen ken. Aan de door de IJsclub te werk gestelde werklozen werd in het begin een dubbeltje per uur uitbetaald. Hun werkdag mocht niet langer dan acht uur duren, inclusief 1 uur schafttijd. In 1903 kregen de werklozen opslag: hun loon werd met 2 cent verhoogd voor het aanleggen en onder houden van ijsbanen op vooral de Ripse Vaart. Het behoorde tot hun taak om ook de veilig heid op het ijs te bevorderen door het afzetten van wakken en het plaatsen van waarschu wingsborden en ze moesten zand strooien en sneeuw scheppen op de wegen. Ook werden bijten gehakt voor vis sers. Voor het open houden daarvan werd vijf cent per dag betaald. Overigens werden de armen ook bij een eventuele opheffing van de ijsclub' niet vergeten. Zo vermelden de statuten dat in dat geval „de bezittingen ten goede moeten komen aan de Ripse armen". Zo ver kwam het nooit, maar de armen zijn evenmin rijk ge worden van het vele werk. Zo werd gedurende het eerste schaatsseizoen maar twee da gen geschaatst. Dat leverde de Ripse werklozen precies 18 FOTO: PR gulden en dertig cent op. Veel durder was de winter in het seizoen 1921/1922. Uit het kasboek blijkt dat er veel stuifsneeuw was. Aan arbeids loon werd toen 250 gulden be taald, aan bezems 3,60 gulden. Maar aan het einde van de dertiger jaren was het aantal leden van de Ripse IJsclub op-' gelopen tot 150. Ook bij de bodes vond een wisseling van de wacht plaats. Bode C. Post werd opgevolgd door J. Wortman, die per jaar één gulden verdiende met het innen van de contributies en donaties. Daarbij kreeg hij re gelmatig een extraatje voor het werven van nieuwe leden, het lichten van de Spoorbrug en voor het „rondklinken" van wedstrijden. Nadat Wort man zich tientallen jaren ijver ig had gekweten van zijn taak, kreeg hij van het bestuur schriftelijk bericht dat hij zijn werk naar behoren had ge daan, maar dat er nu een an dere bode was aangesteld. Razzia's Gedurende de bezettingsjaren bleef de Ripse IJsclub bestaan. De bestuursvergaderingen gin gen al die jaren gewoon door. Dat gold niet voor de leden vergaderingen. Die werden in de jaren 1943, 1944 en 1945 niet gehouden „wegens het ge vaar van razzia's". Het plaatsen van twee adver tenties in de Leidse Courant kostte in 1941 in totaal slechts 13,69. Na de oorlog werd geld minder waard. Dat blijkt on der meer uit de prijzen van bezems, die van elf naar 75 cent gingen en het duurdere lidmaatschap van de ijsclub (2,75 gulden voor volwassen heren). Gelukkig voor de Rip pers hield het saldo gelijke tred met die ontwikkelingen. Ook nu nog is de Ripse ijsclub een bloeiende vereniging. Als er ijs is, organiseert het be stuur schaatswedstrijden en als er geen ijs is geen nood: dan komt de club toch bij elkaar voor een leuk kaartavondje. ELLEN VERHAAR Voor een uitgebreide agenda, ook voor de komende dagen, raadplege men „UIT", de gra tis wekelijkse bijlage van deze krant. bioscopen LEIDEN LUXOR (Stationsweg tel. 071-121239): Presumed innoceni (12); 18.45, 21.15. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39, tel. 124130): Henry J June (12); 18.45, 21.15. wo. ook 14.30. Problem child (12); 19.00 21.15. wo. ook 14.30. Pretty Womiii (al); 18.45, 21.15. Die hard II (1f 18.45, 21.15. wo. 00k 14.15. Gho (al); 18.45, 21.15. wo. 00k 14.30. At terix en de knallende ketel (al); 14.30. TRIANON (Breestraat 3Ï tel.071-123875): Camille Claudej eer (12); 20.00. REX (Haarlemmerstraa 52, tel. 071-125414): Sweethearli (16); 21.15. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROQ. NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6, 01720-20800): Back to the future (al) 18.45, 21.30. Reddertjes (al); wo 14.00. EUROCINEMA II: Ghost (af, 18.30, 21.15. wo. ook 13.30. EU ROCINEMA III: Bird on a wire (alj 18.45, 21.30. wo. ook 13.45.» EURO. CINEMA IV: Die hard II (al); 18.30 21.15. wo. 00k 13.30. (Schoolstraat 69, tel. 01717- Die hard II (16); wo 15.45. Lot. who's talking (al); ma. t/m do. 20.15 Dick Tracy (12); wo. 14.00, 15.45 Dreams (12); zo. t/m do. 20.45. dertjes (al); wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA: The hun' for Red October (12); vr. 1 20.00. DEN HAAG ASTA: 1 (Spui 27, I 3463500): Ghost (al); 14.00, 18.45L, 21.30. ASTA 2: Good Fellas (16) 'u 14.00, 20.00. ASTA 3: Coupe di ie Ville (al); 14.00, 18.45, 21.30. BA-,a] BYLON 1 (naast Den Haag Centra- tel. 3471656): Ghost (al); 14.00 uC 19.00, 21.45. BABYLON 2: The las jjt island (12); 14.00, 19.00, 21.30 ri. BABYLON 3: Enemies, a love stoir1 (16); 19.00, 21.30. CINEAC 1 (Bui[)e tenhof 20, tel. 3630637): Ford Fairli ne (12); 14.00, 18.45, 21.30. CINE-ruJ AC 2; Pretty Woman (al); 14.0! itO 18.45, 21.30. CINEAC 3: Die Hard (12); 18.45, 21.30. ma, di. do. 00 14.00. METROPOLE 1 (CarnegK laan, tel. 3456756): Cadillac Man (ahi/p 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLI,, 2: Henry June (16); 14.00, 18.45 21.30. METROPOLE 3: Presumi innocent (al); 14.00, 18.45, 21.310 METROPOLE 4: (al); I love youtf00 death (al); 14.00, 18.45, 21.30. ML,. TROPOLE 5: Dick Tracy (12); 14.! f 18.45, 21.30 ODEON 1 (Her«ler gracht 13, tel. 3462400): Proble fit child (al); 13.45, 18.45, 21.30. m ODEON 2: Another 48 hours (12 er 13.45, 18.45, 21.30. ODEON !p Darkman (16); 13.45, 18.45, 21.31ie ODEON 4: Days of thunder (a'er 13.45, 18.45, 21.30. STUDIO (Kettingstraat 12b, tel. 3656402): D ondraaglijke lichtheid van het b staan (12); 20.00. STUDIO 2: La pe te voleuse (al); 19.00, 21.15. STUDI u 3: Wild at heart (16); 19.00, 21.4 wo. 00k 14.00. HAAGS FILMHUI Zaal 1\ Strapless; 19.30, 21.45. Zi 2-. True love; 19.30. Leeuwerikki aan een draadje; 21.45. Zaal 3: 9 M 9 juin Paris 1968; ma. 19.» 21.45. The big lift; di. 19.30, 22.Ö The big lift; di. 19.30, 22.00. Gandl wo. 20.00 Yol; do. 19.30, 21.45. KINDERVOORSTELLINGEN BABYLON 3: Fantasia; 14.00. NEAC 3: Asterix en de knallende tel; wo. 14.00. STUDIO: Pip) Langkous; De gebroeders Leeuwei hart; wo. 14.30. I9.3 ar APOTHEKEN De avond- en nadjin diensten van de apotheken gio Leiden worden waargenom door de apotheken die ook weeken" dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHI ZEN LEIDEN Ongevallendie elke dag Academisch Ziekenhuis I halve van dinsdag 13.00 u. tot woe dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polö nieken tel 155543, afdeling S.C.U. 175639) en van vrijdag 13.00 u. lar zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziek! huis). L1 De Geneeskundige Dienst Leiden er verhuisd van de Roodenburgerstri in Leiden naar de Cronesteink!111 18a in Leiden. OC VERENIGING BESCHERMING 0p GEBOREN KIND Hulpverlening ongewenste zwangerschap voor m:l6 der en kind. Bel tel. 071-896309; 0iar 897762; 033-620244 (dit laatste nu mer is dag en nacht bereikbaar), BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN e Diaconessenhuis: Bezoekuur dai in lijks van 14.30 tot 15.15 uur en.n 19.00 tot 19.45 uur. Kinderafdei dagelijks van 10.30 tot 19.00. N meer dan twee bezoekers per patié 'n Op de afdeling special care kan r1 terecht van 10.30 tot 11.00 uur ik van 19.00 tot 19.30 uur. Voordal n ite twee afdelinge worden dient eerst overlegd met de dienstdoende pleegkundige.* Sint Elizabeth-i Kt kenhuis: Volwassenen dagelijks 15 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 lu, klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 Kraamafdeling: dag. van 15.00-16 u. en van 18.30-19.30 u. en 1 19.30-21.00 u. alleen voor vad) er Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 rs CCU (hartbewaking) dag. van 14. 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. In! sieve verpleging: dag. van 14 01 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Spe üj Medisch Adviescentrum: Spreek' la ma. 19.30-20.30 u. In het St. El beth-ziekenhuis. Endegeest: Dl vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.0fer en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: n- gehele dag. Jelgersmakliniek: 13 gerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 aa Opname: werkdagen 16.45-17.45 n, za. zo en feestdag. 10.00-11.30 5 14.00-16.30 u. Team A. C en D: tot 21.00 u. met uitzondering van - handeltijden en etenstijden. Aci misch Ziekenhuis: Voor alle pat ten (behalve kinderen) zijn de bei j kuren als volgt: Dagelijks 14.15-15 u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoek afdeling verloskunde: 18.00-19.Ofl De Praematurenafdeling: voor om en familie is na overleg met patiëf J doorlopend bezoek mogelijk. Bei aan ernstige patiënten: wanneer ernstige patiënten doorlopend )f zoek wordt toegestaan kan de hö l verpleegkundige hiervoor sp« kaarten verstrekken. Klnderkli' zalen voor peuters, kleuters en h kinderen 15.15-17.00, babyzaal m boxenafdeling: volgens afspraak ,e het verpleegkundig hoofd. Bezof den kinderafdelingen: voor out van opgenomen kinderen na ovt ld met verpleegkundig hoofd. Voor ar dere bezoekers van kinderen: K neus- en oorheelkunde en neuroK 1 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oogr' kunde en heelkunde: 14.15-15.0C 18.30-19.00. Rijnoordziekenl Dagelijks 14.30-15.15 u. en 161 19.30 u. Extra bezoek hartbewaSg! 11.00-11.30 u. Extra bezoek va kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kin afdeling 15.00-15.30 u. alleen c' ouders 18.00-18.30 u. 5t

Leidse Courant | 1990 | | pagina 14