Voor sommige opleidingen zullen we je moeten doorverwijzen. Kritiek op toewijzen woningen aan ambtenaren in Sassenheim EcidócSommit Gebruik hardhout kost Leiderdorp twee ton extra Eerste paal voor zwembad Achttien verenigingen binden strijd aan in elfde Sportkwis Tndervakantieweek Warmond Mt opnieuw in de prijzen armond moet eigen :eluid laten horen Centrum* ^Vakopleiding ARBEIDSBUREAU EN CENTRUM VAKOPLEIDING. SAMEN GOED VOORWERK. i LEIDEN OMGEVING DINSDAG 27 NOVEMBER 1990 PAGINA 15 Oegstgeest sluit afhaken bij muziekschool niet uit OEGSTGEEST „Ik acht het niet uitgesloten dat het college tot de con clusie zal komen om uit de gemeenschappelijke re geling 1 Streekmuziek- school te stappen als er geen werkelijk helder al ternatief en realiseerbaar plan op tafel komt hoe het verder moet". Dit zei wet houder J. van der Reijden (financiën) gisteren in een commissievergadering. fiks tekort kampt. „Het komt in de meerjarenbegroting over als een soort van „crash-situa- tie" waarvoor EHBO-hande- lingen verricht moeten wor den, met het gevaar dat je over amputatie moet spreken", aldus de wethouder. De commissieleden toonden zich voorts niet ontevreden over de notitie minimabeleid, maar het extraatje dat de mi nima in het vooruitzicht wordt gesteld om bijvoorbeeld het abonnement van een krant of tijdschrift te bekostigen of kin deren de kans te geven ook lid van een vereniging te worden, ondervond kritiek. Minima kunnen aanspraak maken op maximaal 75 gulden per jaar. De socialist Wegmans: „Zet de kostenverhogingen eens op een rijtje die volgend jaar op de mensen afkomen en zet daar het bedrag van 75 gulden tegenover". Van der Reijden sprak zijn vrees uit dat Weg mans wel eens gelijk kon heb ben. Ook de liberaal Moonen viel zijn socialistische collega bij met: „als je iets doet, doe het dan goed. Wij doen in Oegstgeest aan ontwikkelings samenwerking. Dus doe ook iets voor de mensen die hier met de vingers tussen de deur zitten". LEIDERDORP Vervanging van tropisch hardhout door naaldhout voor de dakbedek king van het toekomstige scholencomplex in de wijk Buitenhof gaat de gemeente Leider dorp anderhalf tot twee ton extra kosten. Dat deelde wethouder C. A. Huigen-van Boven (VVD) gisteravond mee in de commissie finan- Over de keuze van de architect veel hardhout te ge bruiken voor het scholencomplex, waarheen de basis scholen Samen Onderweg en Hobbit uit de wijk Bin nenhof met ingang van het nieuwe schoolseizoen gaan verhuizen, ontstond enkele weken terug in de ge meenteraad de nodige commotie. De fracties van PvdA en Groen Links wezen het gebruik van tropisch hardhout, in verband met de schadelijke milieu-effec ten, categorisch van de hand. De fracties van D66 en CDA hadden hun twijfels, maar namen met steun van de VVD een motie aan, waarin het gebruik van tro pisch hardhout werd ontraden, tenzij dit afkomstig is uit landen die een ecologisch verantwoord herbebos- singsbeleid voeren. Volgens wethouder Huigen kan voor wat het dak be treft niet aan de motie van de raadsleden worden vol daan. Een onderzoek heeft uitgewezen dat die garan tie voor het gekozen hout niet gegeven kan worden. Nu de architect de houtbestelling moet aanpassen ont staat er een vertraging in de bouw van 10 tot 12 we ken. Het scholencomplex kan daardoor niet eerder dan eind oktober begin november 1991 in gebruik worden genomen. Volgens Huigen moeten de scholen hoe dan ook vóór 1 januari 1991 klaar zijn, anders ont staan er problemen met de rijksbijdrage. De gemeen teraad neemt in januari een besluit over de meerkos- Psychiatrische centra starten avondopleiding NOORDWIJK/NOORDWIJKERHOUT De psychiatrische centra Sancta Maria in Noordwijk en Vogelenzang in Bennebroek hebben, tezamen met het Noordwijkerhoutse opleidingsinstituut Sy nopsis, het initiatief genomen om een avond-voor- opleiding tot psychiatrisch verpleegkundige te starten. Voorheen werd deze opleiding alleen over dag gegeven. De centra zijn met het initiatief geko men omdat de behoefte aan psyciatrisch verpleeg kundigen erg groot is. De centra mikken op een doelgroep van 25 tot 50-jarigen. „Zonder direct schepen achter zich te verbranden, kunnen nu ook zij aan deze opleidig deelnemen", aldus de initia tiefnemers in een persbericht. De opleiding begint in maart volgend jaar en duurt een jaar. De lessen zijn op twee avonden per week en een aantal za terdagen. Na dit jaar wordt de opleiding vervolgd met 33 maanden lang een combinatie van werken en leren. De vooropleidig is kosteloos. SASSENHEIM Bij de loting voor zes huizen in Postwijk is gisteren kri tiek geuit op het toewij zingsbeleid van de ge meente Sassenheim. C. den Elzen, een van de 50 gegadigden voor de zes woningen, zei het vreemd te vinden dat twee huizen al zijn toegewezen aan lei dinggevende Sassenheim- se ambtenaren. Totaal worden binnenkort acht woningen in de zoge- Wethouder N. Wagemakers- Van Oursouw feliciteert een van de gelukkigen. Naast de wethouder kandidaat-notaris E. Schrama. Hij hield een oog je in het zeil bij de loting voor de huizen in Postwijk. FOTO: HENK VAN DEN ENDE naamde D-categorie op het voormalige Polyvroomterrein in Postwijk gebouwd. De hui zen kosten zo'n 250.000 gulden. Vorige week woensdag werd door PvdA-fractievoorzitter J. Henskens protest aangetekend tegen de toewijzing van twee van deze woningen aan amb tenaren. Wethouder N. Wagemakers- Van Oursouw gaf gistermid dag tijdens de lotingsbijeen komst in het gemeentehuis on middellijk toe dat er door B en W in de vorige raadsperiode toezeggingen zijn gedaan aan adjudant A. Troost van de rijkspolitie en hoofd van de af deling Algemene Zaken J.Aar- doon. Kandidaat-koper Den Elzen richtte zich gistermiddag ver wijtend tot Wagemakers: „Het heeft me verrast in de uitnodi ging voor deze bijeenkomst te lezen dat er twee plaatsen ge geven zijn aan mensen die in dienst zijn van de gemeente. Waarom heeft de gemeente het recht lotingsplaatsen weg te geven? Hoe kan de gemeen te overigens vrije-sectorwo- ningen weggeven?" Hij voegde eraan toe: „Ik wil wel eens bekijken of de proce dure zoals die door B en W is toegepast niet in strijd is met de geldende regels. Als er in dicaties zijn dat dit niet vol gens de formele richtlijnen heeft plaatsgevonden, heb ik de vrijheid dat uit te zoeken". SASSENHEIM Met de bouw van het nieuwe overdekte zwembad in Sassenheim wordt morgen begonnen. Oud-wethou der en oud-voorzitter van de stuurgroep nieuwbouw zwembad W. Maris Dikker slaat om twee uur de eerste paal. Behalve het zwembad wordt ook een uitbreiding van sporthal Wasbeek gere aliseerd. Met de sloop van het oude bad is onlangs begonnen. Sieraden gestolen NOORDWIJK Bij een inbraak in een woning aan de Noord- wijkse Van Struykstraat zijn gistermiddag voor 7500 gulden aan sieraden buitgemaakt. De daders verschaften zich toegang tot de woning via een raam boven de schuifpui. Van hen ontbreekt elk spoor. KATWIJK Voet balvereniging Con- uit Hillegom verdedigt morgen ®'haar vorig jaar be- haalde titel in de -Sportkwis voor jeugdverenigingen die in Tripodia in L Katwijk wordt ge- W houden. Achttien verenigingen uit Leiden en omgeving en de Bollenstreek nemen aan deze wis deel. De wed- itrijden worden ge- irganiseerd door de bobank. Sportkwis wordt voor het elfde jaar in successie gehouden. Aan de voorronden hebben dit jaar 65 vere nigingen meegedaan. Zij moesten twintig vra gen beantwoorden en een slagzin verzinnen bij een cartoon. De twintig clubs die dat naar de mening van de jury het aardigst deden, zijn uitgenodigd deel te nemen aan de finale in Katwijk. Als spelleider fungeert morgen de te levisiepresentator en ex-profvoetballer Frank Masmeijer. De volgende verenigin gen hebben zich voor de finale geplaatst: Val ken '68, Jong War mond, Randstad Sport, Gemini Kangeroes, Forwodians, BC Meer burg, Stompwijkse Boys, Ter Leede, De Rijnkanters, ZV Noord- wijkerhout, TC Casino, Fit, BT Lifters, De Al gemene, VV Hillegom, Concordia, TV Voge lenzang en de Katwijk- se Reddingsbrigade. De Sportkwis in Tripo dia begint om twee uur. Om circa vijf uur volgt de prijsuitreiking. De winnaar ontvangt 500 gulden voor de clubkas. Voor de nummers 2 en 3 is respectievelijk 400 en 300 gulden beschik baar en de overige fina listen ontvangen elk 100 gulden. ARMOND De itichting Kinderva- :antieweek War- lond heeft ook dit lar de KW V-Kanjer de wacht ge- .eept. De prijs, een leker, een oorkonde in een bedrag van derhonderd gulden, wordt elk jaar uitge- eikt door de Stich- ing Jan-7. Het geld noet worden be- teed aan theater in le eerstvolgende va- li [antieweek. 1111e organisatoren van 50 en kindervakantie week (KVW) in Zuid- Holland kunnen mee dingen. Er waren slechts vijf deelnemers dit jaar. Belangrijk voor de jury is de wijze waarop alles rond de organisatie, het verloop en de afloop van de KVW wordt gepresen teerd. De Warmongers hadden een map ver vaardigd waarin vanaf de eerste vergadering, waar het thema werd bepaald, alles is te vol gen. In de oorkonde staat vermeld dat de War- mondse Stichting „su bliem op het thema heeft ingespeeld". Vol gens Els van der Hulst was dat niet zo moeilijk, omdat je met vijf we relddelen in vijf dagen de wereld rond kunt. „Met een thema als stripfiguren is het veel moeilijker", aldus de woordvoerdster. Ook was er een compli ment van de jury voor de eenheid in presenta tie en het gebruik van het logo. Vooral op het gebied van de presenta tie schoten de overige deelnemers tekort. Van der Hulst hoopt in de toekomst op meer con currentie. Ze is van me ning dat het dan een uitdaging blijft om er wat moois van te ma ken. GEDEPUTEERDE VAN HEEMST: wARMOND Als »n gemeente zich regionaal ori ënteert is de kans [root dat ze haar au- onomie verliest. )at is de boodschap gedeputeerde P. Heemst had de Warmon- die gisteren Jaar de door Pro- jressief Warmond Reorganiseerde the- lia-avond over lolkshuisvesting, jiimtelijke orde- L recreatie en latuur waren geko- en. in Heemst heeft deze ien binnen Zuid-Hol- id in zijn portefeuille, i had geen antwoord de vraag of deze ge- lente bij de Duin- en ollenstreek moet blij- en, of zich met het oog de ontwikkelingen de Boterhuispolder beter tot de Leidse regio kan wenden. Duidelijk is wel dat Warmond in welke regio dan ook, een eigen geluid moet laten horen. Een eigen zinnige opstelling is daar niet verboden. De provincie wil echter af van de situatie waarin het jaren duurt voor een gemeente zich laat overtuigen van de noodzaak een oplossing te bieden voor regionale knelpunten. Belangrijk is daarbij dat er helder heid komt over de ver houding tussen Rijk, provincie en gemeente. „We moeten elkaar niet eindeloos aan de praat houden", aldus de gede puteerde. Voor wat betreft de Bo terhuispolder voelde van Heemst persoonlijk voor het handhaven van het Groene Hart van de Randstad, waar de polder bijhoort. „An ders is het een eerste stap naar meer," meen de Van Heemst. De rea liteit is echter dat de provincie tot het jaar 2015 woonruimte moet creëren voor 325.000 huishoudens. Uiteinde lijk blijven er na de eeuwwisseling zowel voor Leiden als de Bol lenstreek 8500 huizen te bouwen. Het is aan Warmond om met de buren te praten over de locaties. Bij de wonin gen hoort natuurlijk ook een hele infrastruc tuur van wegen, open baar vervoer en recrea tiemogelijkheden. Met name dat laatste kan op de Warmondse plassen een grote druk te geven. De aanwezi gen-spraken hun zorgen daarover uit. Van .Heemst deelde die in eerste instantie niet, maar moest wel toege ven dat de natuurgebie den van de Kagerplas- sen door een groeiende minderheid van „men sen die zich steeds meer toeëigenen" worden be dreigd. (ADVERTENTIE) Als je je toekomst aan de operatietafel ziet, zullen we je moeten doorverwijzen. Want het Centrum Vakopleiding heeft wel Veel opleidingen te bieden, maar chirurgie is toch iets te specialistisch. Met scholing door het Centrum Vakopleiding worden je kansen op 'n baan heel wat groter. Of het nu gaat om bijscholing of om een heel andere richting bij het Centrum Vakopleiding is er heel veel mogelijk. Dat is nodig om je snel weer aan de slag te helpen. Veel opleidingen worden daarom in overleg met de werkgevers opgezet. De nadruk van elke opleiding ligt dan ook op het praktijkgedeelte. Het resultaat spreekt voor zich: 89% van de cursisten heeft binnen drie maanden een baan gevonden. Als je wilt weten of zo'n opleiding ook iets voor jou is, loop dan eens binnen bij het Centrum Vakopleiding in de buurt of bij het Arbeidsbureau.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 15