p li mal Ie Leids tennisdistrict is op zoek naar bestuurders „Na één regenbui is het veld onbespeelbaar" HET ZAL MOEILIJK WORDEN EEN NIEUWE VOORZITTER TE VINDEN" Opleiding RANDSTAD SPORT IN DE PROBLEMEN Voorschriften £eidóc0ouomit ZATERDAG 24 NOVEMBER 1990 PAGINA 23 LEIDEN - Voorzitter Ben Lange- veld en penningmeester Eli Chau- dron hebben, beiden na een lange zittingsperiode, hun afscheid aan gekondigd. Voor de vorig jaar ver trokken, maar nog ruim een jaar als waarnemer fungerende secreta ris Ruud Everts, is nu een opvolger bekend. Na de al iets getemperde vreugde rond het vijfentwintig jarig bestaan, zit het jubilerende ten nisdistrict Leiden thans opgezadeld met de dreiging bestuurloos te wor den. Tijdens de receptie, die het vijfde lu strum van het Leidse tennisdistrict ge stalte gaf, kon voorzitter Ben Langeveld de naam van zijn opvolger nog niet noe men. Ook de algemene najaarsledenver- gadcring, die maandag plaatsvindt, zal nog geen uitsluitsel kunnen krijgen over de mogelijk nieuwe voorzitter. Voor een dergelijk 'zware' functie staat het schaar se aantal geschikte opvolgers bepaald niet in de rij om het roer over te nemen. Vice-voorzitter Rob Liefbrocr stelt om- onwonden: „Het zal moeilijk worden een nieuwe voorzitter te vinden. Zelf acht ik mij bijvoorbeeld zeker niet de juiste persoon, ik ben nu eenmaal wed strijdman in hart en nieren. Voor zo'n functie moet je juist een brede horizon hebben en over veel tijd beschikken". „Het is als met alles in de tennissport, je zit in een golfbeweging", vervolgt Lief broer. „We hebben jarenlang over sterke mensen in het bestuur kunnen beschik ken. Maar dan komt er een periode, waarin de juiste personen niet te vinden zijn. Met nieuwe beleidsplannen als Tennis 2000. en de vele activiteiten, die vanuit de landelijke sectie RJVA (Recre atie, Jcugdbegeleiding, Voorlichting en Accomodaties) naar voren komen, moet je serieus en veel werk verzetten. Zeker bij de jongeren ontbreekt daarvoor de tijd. Daarbij vind ik, als ik heel eerlijk ben, door al die plannen de post van voorzitter lang niet zo aantrekkelijk meer". De vice-voorzitter wordt als hoogste chef'van de commissie wedstrijdtennis van het district Leiden zelf geconfron teerd met een duidelijke terugloop in speelstcrkte van de diverse competitie teams. Een ontwikkeling, die aandacht vraagt en met passende deskundigheid aangepakt zal moeten worden, wil het district Leiden tenminste nationaal blij ven meetellen. Een eventuele opvolger daarmee opzadelen is zeker niet de stijl van Rob Liefbroer, die ook hier een golf beweging constateert. „Het vertrek van Leidse toppers bij Unicum is natuurlijk een trieste zaak. Maar als het spelen van tennis op een zo hoog mogelijk niveau hier niet leeft, voorkom je dat niet. Dek ker houdt dan wellicht zijn hoofdklasse, maar heeft mijns inziens nog te weinig ondergrond. De terugloop is trouwens voor eenieder zichtbaar. De jaarcijfers over 1990 wijzen uit, dat het district Lei den in alle klassen van de zondagcompe titie meer zakkende dan stijgende teams heeft. We hebben zeven vette jaren ge had en dan zullen nu wel mindere jaren komen. Ik heb dit gegeven in een eerde re vergadering al eens naar voren ge bracht en dat is mij toen bepaald niet in dank afgenomen. Maar mijn prognose over het district wordt nu door feiten ondersteund". Met de districtscompeti- tieleidster Annelies Koole blijft de Nieuwvenneper op zijn post. „We zullen de aandacht moeten richten op de jeug dopleiding, want alleen met een perma nente doorstroom blijft het niveau be houden". Met de laatste opmerking van Liefbroer komt de voorzitter van de commissie ge selecteerd jcugdtennis, Hilda van den Haak in beeld. De Noordwijkse deelt desgevraagd mede dat, „zij eerst de ont wikkelingen rond de wisseling van John Noakcs door Jackie Reardon als district strainer en de situatie bij Unicum maar eens op een rijtje zal zetten, voordat nieuwe opleidingsplannen openbaar ge maakt zullen worden". Het door John Noakes aangespannen, maar verloren kort geding rond zijn positie heeft de eenheid binnen het geselecteerd jeugd- tennis enigszins ondermijnd. In de wan delgangen wordt de naam van de voor malige districtstennisleraar thans ge noemd als nieuwe trainer bij tennisclub De Munnik. De Leiderdorpers zagen niet alleen kopman René van der Wilk terugkeren naar het Noordwijkse Casino, maar werden vlak voor de officiële slui ting van de transferperiode geconfron teerd met de overstap van trainer Henk Janssen naar Unicum. Met Janssen ging ook de jeugdige Perry Paauw naar de Lcidenaars en is de transfer van de thans in Amerika vertoevende Marquérite Pa- tiwael als zeer waarschijnlijk aan te ge ven. Voldoende redenen voor Hilda van den Haak om zich bij haar plannen gesteund te wensen door een ervaren en krachtig bestuur. Het eventueel straks ontbreken van een positief over jeugdtennis den kend college, maakt de zaak voor de jeugdvoorzitter alleen nog maar com plexer. „De trainingen van Jackie Rear don zijn prima ontvangen", stelt Van den Haak. „Zij verdient krediet voor haar aanpak. Bij de jongere jeugd zijn toch een aantal kinderen, zoals Jolanda Mens, Martin Verkerk en Martijn van den Berg," die in hun leeftijdsgroep lan delijk goed meekomen". Wedstrijdman Rob Liefbroer beaamt de woorden van de jeugdvoorzitter. „Bij het Masterstoer- nooi was de D-finale tussen Jolanda Mens en Yvonne van Hensbergen een heerlijk verfrissend potje. Daar kunnen we goed mee verder". Een doelgerichte actie naar en met de bij het district Lei den aangesloten clubs lijkt de succesvol le eerste stap naar het opzetten van een gezonde, goede opleiding. Dat de schei dende leden van het dagelijks bestuur op basis van hun brede ervaring in deze materie nog een leidende rol kunnen vertolken staat buiten kijf. Vooralsnog is echter alleen de naam van de opvolger van Ruud Everts bekend. Ruud Jager verruilt zijn positie als lid van de commissie RJVA met die van de nu nog waarnemend secretaris. Penning meester Chaudron is zo bekend in de fi nanciële wereld, dat de naam van een opvolger staande de najaarsvergadering verwacht kan worden. Resteert de post van voorzitter. Rob Liefbroer: „Een man als Ben Langeveld is geen wegloper. Hij zal de positie van voorzitter blijven waarnemen totdat een opvolger is ge vonden, en het bestuur ingewerkt. Ook de verenigingen hebben trouwens een taak. Zc zullen mijns inziens minder egoïstisch moeten gaan denken en ook buiten hun clubgrenzen moeten leren kijken. Een voorbeeld, zelfs statutair, is de jeugdopleiding. Alleen gezamenlijk kunnen we het district besturen". PETER KLEIN Yvonne van Hensbergen wordt gezien als de jeugdspeelster, die het district Leiden een verfrissend nieuw gezicht kan geven. FOTO: ANDRÈ VAK HAASTEREN VOORSCHOTEN - De voetballers van Randstad Sport uit Voorscho ten volgen de laatste weken met meer dan gewone belangstelling de weerberichten voor het weekeinde. De mededeling „kans op een -bui" levert dan al snel sombere gezich ten op. De kwaliteit van het pas ge^ renoveerde hoofdveld van de debu tant in de vierde klasse is dit sei zoen zo slecht dat in deze regentijd het veld om de haverklap wordt af gekeurd. Zelfs als alle wedstrijden in de regio doorgaan, blijft Rand stad Sport met een afgekeurd tapijt zitten. Omdat het veld op sportpark Adegeest vorig jaar zo slecht was, had de gemeen te Voorschoten besloten het hoofdveld van Randstad Sport te renoveren. De hele zaak werd grondig aangepakt. Er werd een nieuwe toplaag aangebracht en tegelijkertijd werd de drainage doorge spoten. Het resultaat stemde iedereen tot tevredenheid. Een prachtige natuurlijke groene mat. De eerste regenloze weken werden moeiteloos overleefd maar daar na kwamen de problemen. De voorzitter van Randstad Sport Schel- levis is dan ook niet blij met de situatie. „Bij hel begin van de competitie lag ons hoofdveld er als een biljartlaken bij. Bo vendien was het zeer gtped bespeelbaar. Het veld moest wel natgehouden worden vanwege dc weinige regenval. Enige we ken gelegen ging het echter compleet mis met ons mooie hoofdveld. Na een fikse regenbui, bleek het veld onbespeelbaar". Dc afgelopen weken is er heel wat he melwater gevallen. Het bleek dat het wa ter niet wegzakte, maar gewoon op het veld bleef staan. Het bestuur van Rand stad Sport belde de groenafdeling van de gemeente en binnen de kortste- keren kwamen de technici van de gemeente een kijkje nemen. De grote onderhouds beurt bleek geheel volgens de voorschrif ten uitgevoerd. Daar lag het dus niet aan. Volgens, de dienst openbare werken van dc gemeente Voorschoten kan het alleen ontstaan zijn door klimatologi sche oorzaken. Nadat het véld was opge leverd heeft de droogte gezorgd dat de onderlaag als het ware versteende met het gevolg dat die onderlaag geen water meer doorlaat en ook de drainage niet goed werkt. Eerst werd gezocht naar de drainagebui zen. Die waren niet te vinden en men dacht dat deze beneden de waterspiegel van de sloot zouden liggen. Dat bleek een misvatting. Het einde van de buizen was afgebroken door de elektrische maaimachine, maar de buizen bleken wel te werken. In overleg met tal van deskundigen en ook met het bestuur van Randstad Sport is besloten om, zodra het weer het toe laat, een machine gaten in de grond te laten boren tot ongeveer veertig centi meter diep. Daar wordt dan maaszand en grond ingestort en dan moet het ten slotte allemaal goed kunnen komen. Voorzitter G. Schellevis: „Een schuld vraag bestaat voor mij niet. Daar heb ik als voorzitter ook niets mee te maken. Wel heeft Randstad Sport ontdekt dat de gemeente snel reageerde op onze noodkreten over het hoofdveld. Per slot is de gemeente verantwoordelijk. In een dorp wordt al heel snel gewezen met de vinger naar iemand of naar een instan tie, dat wil ik beslist niet doen. We heb ben de hele CDA-fractie op bezoek ge had en tijdens dat bezoek hebben we ge wezen op de moeilijkheden voor ons in dien het veld niet snel van het water ontdaan kon worden. De fractie gaf blijk van begrip. Niet alleen krijgt Randstad een achterstand in de competitie, maar bovendien zijn er bij afgelastingen geen inkomsten en dan gaat de penningmees ter piepen." Toevallig heeft Randstad Sport een aan tal thuiswedstrijden achter elkaar, terwijl hel veld van SVLV zondag al bespeel baar zal zijn. Was Schellevis begin deze week nog van mening dat het hoofdveld dit jaar volledig onbespeelbaar zou blij ven, nu is hij optimistische, want vol gens de experts van de gemeente Voor schoten werkt het boren van zeer vele gaten en het volstorten van die gaten met zand en grind heel snel. Het weer moet natuurlijk wel een beetje mee gaan werken. Iets minder regenval en Rand stad Sport voetbalt dit jaar nog wel „thuis". Schellevis: „Natuurlijk loop je te kanke ren en heb je behoorlijk de ziekte in wanneer je hoofdveld, dat er in het be gin van het seizoen bijligt als een biljart laken. zich ontpopt als een drassig veld. Maar de snelle hulp van de gemeentelij ke groendienst kan wel eens dubbele hulp betekenen voor de toekomst". JOOP PEETERS Onder redactie van Kees van Resteren Vriendjes Als de weergoden nu wel meewerken speelt Rijnsburgse Boys dinsdagavond (19.30 uur) de eerder afgelaste bekerwed strijd tegen FC Dordrecht '90. Het zou zo maar een bericht zijn. als de plaats van handeling niet Sportpark Nieuw Zuid zou zijn. ..Nieuw Zuid? Da's toch het complex van Quick Boys?" Inderdaad: de schitterende accommodatie van de Kat wij kers fungeert dinsdagavond als thuishaven van Rijnsburgse Boys. Die duinpan kent sinds enige tijd een magni fieke lichtinstallatie. Een nuttig extraatje dat de geelzwarten op Middel mors nog immer met hebben kunnen verwezenlij ken. En de wedstrijd dient op korte ter mijn te worden gespeeld. Vandaar. Vriendjes (2) Maar dat zijn slechts technische details. Daar gaat hel nu niet om. Waar het wel om gaat is dat de besturen van Rijns burgse Boys en Quick Boys elkaar op deze manier gevonden hebben. Uien en haringen gaan in hel dagelijks teven dan wel perfect samen, de relatie tussen Rijnsburgse uien en Katwijkse haringen is in de loop der jaren wel degelijk een uiterst kwetsbare gebleken. En een thuis wedstrijd van Rijnsburgse Boys in Kat wijk derhalve lang ondenkbaar. Wij van Hutspofijt hangen zeer aan tra dities. Maar een dergelijke positieve ont wikkeling doet de redactie van Hut spofijt. in een tijd waarin de voetbalsport met de week verder verloedert, deugd. Dal wilden we maar even kwijt. Genieten Een bezoek aan een stadion levert min der plezier op dan vroeger. Een wedstrijd zonder politie, camera's én metershoge hekken is definitief verleden tijd. Het vandalisme heeft een einde gemaakt aan het onbekommerd genieten van een wed strijd. Gelukkig is dit op de sportvelden in de Leidse regio nog wel mogelijk. Een beetje kletsen met vrienden, het meeleven met de wedstrijd zijn vaste ingrediënten voor een gezellige middag langs de lijn. En dat maakt een mens vaak dorstig. De toeschouwers van de Leidse rugbyclub DIOK hebben daar hun maatregelen voor genomen. De slogan ..Fijn langs de lijn" is hier zeker van toepassing. Wij van Hutspo(r)t denken alleen dat veel van deze supporters zich niet veel van de wedstrijd zullen herinneren. De gevolgen van de ..ziekte van Heineken" zijn immers alom bekend". Verbazing Een rode kaart in het voetbal wekt nau welijks nog verbazing. Het gebrek aan zelfbeheersing bij veel spelers werpt al sinds tijden een smet op het van oor sprong mooie spel. Langzamerhand lijkt dit virus ook op andere sporten zijn in vloed uit Ie gaan oefenen. Het afgelopen weekeinde viel in de korf balwedstrijd TOP - Heeren veen een rode kaart voor een Friezin wegens het slaan van een tegenstandster. Een opmerkelijk en treurig incident. Als zelfs in het korf bal. een bij uitstek keurige en vriendelij ke sport, de stoppen beginnen door te slaan lijkt de tijd rijp voor wat bezin ning. Het woord beheersing dient weer in het woordenboek van de spQrters te wor den opgenomen. Misschien een aardig voornemen voor het naderende nieuwe jaar. Tevreden De trainer van Rijnsburgse Boys. Ar ie Kurver. heeft ziin contract met twee jaar verlengd. Het duo Bert (Clavan) en Ar ie blijven de gezichtsbepalende mensen op Middel mors. Wij van Hutspo(r)t ontvin gen dit bericht met grote tevredenheid. Hel vertrek van Kurver zou een verar ming zijn geweest voor het voetbal in de Leidse regio. De trainer uit Bergschen- hoek is namelijk een kleurrijk man. Hij neemt nooit een blad voor de mond en levert zelden obligate teksten af. Dal maakt hem bij sommigen in de voetbal wereld niet populair. Maar dal maakt Kurver niet uit. In Rijnsburg is zijn ..recht voor zijn raap" methode nog steeds niet uitgewerkt. Ook niet na de matige seizoenstart van de geelzwarten. Daarom kunnen we nog twee jaar genie ten van Bert en Arie op de bank van Rijnsburgse Bovs. Ze zullen nog zeker van zich laten horen. FOTO: HENK SNA TERSE HUIMTMBr; Het hoofdveld van Randstad Sport wordt de laatste weken on de haverklap afgekeurd. FO TO: HENK SNA TERSE

Leidse Courant | 1990 | | pagina 23