Geschenken die net even anders zijn PAGINA 12 RIIMKRANT 1990 LE1DSE COURANT Ruikende kussentjes en gouden boeketten Uit Amerika komen de potpourri's: gedroogde bloemblaadjes en houtsnippers geparfumeerd met welriekende oliën. Verpakt in zakjes en doosjes een cadeau-ideetje voor Sint Nicolaas. In het geurkus- sentje zitten rozenblaadjes. Het ruikt niet alleen heerlijk, het ziet er ook nog heel mooi uit. Het room kleurige kussentje is afgezet met kanten randjes en bestikt met roosjes. De prijs is 14,90. De kussen tjes verbonden door een strikje kosten 44,90. Voor het geurzakje moet 19,90 worden betaald. De beer Bob kent de Bijenkorf al langer. De Bijzonder Ontwikkelde Beer (Robertus Bastiaan van Bol) is er zelfs geboren. Voor de echte Bob-fan zijn er onder meer nachthemden, shawls, stropdassen en horloges met de opdruk van de beer. Er is zelfs het Beregoeie manierenboek over de avonturen van Bob met zijn onafscheidelijke vriendinnetje Sabine 9,90). Met het oog op de feestdagen is Bob ge huld in smoking. De prijs van Bob in zijn smoking is 69, de smoking, ook los verkrijgbaar, kost 29. Naast beren, honden en konij nen zijn er nu ook nijlpaarden van pluche. Dit knuf felbeest heeft een das om tegen de kou. De grootte varieert van ze ventien cm Het staat natuurlijk helemaal feestelijk wanneer de cadeautjes mooi ingepakt zijn. Allerhande verpakkingen zijn te koop; tasjes, doosjes Ypilijaai ™f pióqtnB*""*^1 7preeua6uT" TpeodsueöoT jpoeTepeq [peejaisjrif' eAogaf "1 euaie V"* nfiimnvaj I niaiimnsnunu oieeua6 nanrlsafi oaai DBBjaa I BAIA eu Wissellijstjes zijn tegenwoordig te gewoon voor foto's van familie en vrienden. De geliefden moeten nu in fotolijstjes in vele vormen en kleuren. Of in dit lijstje in Barok-stijl 32,90), goudkleurig er versierd met sierlijker krullen. Deze uit hout gesneden bloemen en takken zijn gemaakt in Bali. Om gewoon als decoratie ergens neer te leggen of er zelf een boe ket van samen te stellen met zijden of echte bloemen. Ze zijn goud kleurig beschilderd en lijken heel oud en verweerd. De prijs varieert van/8,90 tot 16,90. Een engeltje, slechts als deco ratie bedoeld, kruipt tegen de kaars omhoog. Verkrijgbaar in goud-en in zilver- kleur. De kande laar, in zilver, heeft een door zichtig plastic middenstuk. Het engeltje kost ƒ11,90, de kan delaar 34,90. Voor om de pols is deze zogenaamde 'Walksun'. Een soort horlo ge maar op de plaats van een uurwerk zit een doosje zonnecrème in een vrolijke kleurtje om het gezicht gedurende de wintersport te beschermen tegen de felle zonnestralen. De armband is op maat van de pols af te stellen. De 'Walksun', verkrijgbaar in blauw, rose en paars, kost 29,95. De prijs van de crème is 17,95. LEIDSE COURANT PAGINA 17 RIIMKRANT 1990 benzine pijne hymne panne savanne zendantenne tinne colonne kunne trombone schablone matrone amazone driemijlszone gaarne deerne caverne kazerne tribune commune prune baboe taboe klamboe gedoe koe mistletoe nogaantoe taptoe hiertoe huistoe cape canapé tape crêpe trope sappe steppe gotspe dupe coupe slaapcoupe loupe type fanfare klare hectare software chambre antichambre ere meerdere première chiffonnière geluidsbarrière carriere frigidaire grammaire dictionaire documentaire direktoire repertoire genre folklore spore furore store carré harre maagcatarre darmcatarre serre zoverre dusverre lorre ure tournure coupure blessure manoeuvre frase parafrase smidse ondergrondse these prothese mayonaise punaise franchise mise surprise sekse creoolse trombose narcose prognose hypnose pose controverse horse nurse volksklasse juderdomsklasse impasse propaedeuse coiffeuse souffleuse chartreuse mate buitenmate naarmate vete geboefte behoefte afgifte aangifte stljfte belofte trouwbelofte gelofte grofte sufte lai engte bergengte golflengte kabellengte ringgebergte kalkgebergte gedachte grondgedachte verdachte schaterlachte retraite elite feestcomité akte slaakte maakte waakte veroorzaakte bakte hoofdakte geboorteakte vlakte laagvlakte hoogvlakte oppervlakte aardoppervlakte grasvlakte snakte doodsakte huisakte visakte trouwakte smeekte papegaaieziekte oogziekte bergziekte draaiziekte bleekziekte aardappelziekte wagenziekte geestesziekte virusziekte hartziekte lekte likte snikte strikte stikte jankte jokte spookte rookte harkte sterkte getalsterkte snurkte jeukte lukte plukte halte gehalte zilvergehalte smalte gedeelte gevogelte koelte kilte holte tandholte keelholte kieuwholte gebloemte ruimte tijdruimte speelruimte tussenruimte scheepsruimte ante gedaante dominante santé tante erftante resultante peettante grensgemeente grafgesteente groente bladgroente kasgroente moesgroente rente lijfrente ouderdomsrente entente pointe dunte anekdote compote rijksgrote slapte trapte tapte stapte schepte diepte verdiepte mepte knipte verknipte wipte stampte typte zwaarte wijsbegeerte magerte gedierte ongedierte beroerte atyeq naaste evennaaste kaste modiste vereiste sliste receptioniste piste middelste hoeveelste zoveelste welste eigenste binnenste buitenste peinste tenminste schaarste eerste heerste perste vedette heette estafette lette minette soubrette operette musette zette slachtte smachtte trachtte weerlichtte richtte verrichtte zwichtte tochtte hitte uitte postte dutte meute parachute jute route gauwte lauwte nauwte queue tenue attaque cheque betaalcheque habitué vue revue gave teruggave morgengave offergave overgave uitgave have enclave conclave exclave hoeve groeve steengroeve breve bridgedrive klove malrove prove garve larve erve wintertarwe weduwe cardiograaf dactylograaf homograaf seismograaf fonograaf sonograaf typograaf hectograaf tachograaf octaaf staaf spoorstaaf gaf haf komaf vanaf buitenaf paf karaf draf sukkeldraf veraf graf koepelgraf zeemansgraf kraf vooraf corned beef geef scheef dchterneef dreef wreef maf waf gaaf opgaaf koolschaaf kaasschaaf conclaaf klaaf slaaf naaf raaf paraaf braaf graaf paragraaf kalligraaf epigraaf lexicograaf waterproef voorproef vuurproef troef velddulf lachduif postduif houtduif knieschijf zonneschijf damschijf riemschijf grootbedri I feestbedri I sloof witloof snoof roof kerkroof eerroof filosoof stoof pof stof brandstof grondstof kleefstof delfstof verfstof sproeistof vezelstof koolstof middenstof hulpstof waterstof kaasstof smetstof zoetstof erf bederf verdierf stierf wierf kerf nerf goedemiddag hedenmiddag zonnedag vrijdag trekdag kijkdag dankdag werkdag kapitteldag naamdag mandag goedendag verschijndag zondag verjaardag vaardag moederdag donderdag snipperdag paasdag rijksdag geluksdag woensdag lag rouwbeklag slag naslag handslag zwaardslag beslag hoefbeslag afslag terugslag kinderbijslag stokslag omslag aanslag bomaanslag steenslag ridderslag donderslag neerslag verslag kamerverslag doorslag maatslag souschef ophef naïef bief dief stranddief hartedief dagdief gauwdief aperifief lief kindlief zoetelief vaderlief schuldbrief pandbrief brandbrief werfbrief dreigbrief kettingbrief octrooibrief vrijbrief wapenbrief orderbrief meetbrief kredietbrief pachtbrief vrachtbrief lastbrief rouwbrief ongerief im. expansief offensief explosief excessief inclusief relatief federatief decoratief corporatief figuratief causatief qualitatief facultatief representatief statief fixatief radioactief objectief collectief respectief directief fictief instinctief constructief primitief definitief transitief intuïtief preventief inventief motief adoptief sportief consecutief vief reflexief poef roef droef groef klemschroef lijmschroef vaarschroef Igchtschi zalf loodzalf oogzalf zinkzalf likdoornzalf lapzalf boorzalf elf schelf koepelgewelf kapgewelf kruisgewelf dolf golf vloedgolf koudegolf hittegolf haargolf midgetgolf kolf wolf geldwolf goudwolf weerwolf autokerkhof begijnhof plof verlof stokdoof verdoof 00 "J tfliA eiuraijoojjad I aoAjqoeis Ww» eiuraqoo koffielaag omlaag plaag spiermaag graag kraag traag vraag navraag strijdvraag aanvraag tegenvraag rechtsvraag waag zaag schrobzaag bedrag gedrag vredesverdrag spinrag beg deeg zuurdeeg reeg strateeg steeg veeg voetveeg zweeg zeeg heg vlieg goudvlieg eendagsvlieg wieg hangwieg beleg aanleg gasaanleg inleg overleg uitleg neg spitsboog joeg ploeg ijsploeg kroeg vroeg voeg gevoeg zwoeg dreg weg zandweg grindweg rondweg zeeweg halfweg terugweg rijweg pakweg brutaalweg omweg binnenweg gewoonweg sluipweg plompweg vaarweg waterweg overweg gehoorweg spoorweg buurweg kruisweg levensweg luchtweg kortweg zeg big snibbig schubbig gewelddadig milddadig handdadig liefdadig werkdadig weldadig misdadig ongenadig godsgenadig stadig gestadig doddig voddig verdedig eerbiedig ledig volledig onledig snedig koudbloedig koelbloedig overvloedig deemoedig weemoedig hoogmoedig vrijmoedig gelijkmoedig edelmoedig weifelmoedig zwaarmoedig overmoedig zachtmoedig stoutmoedig rouwmoedig rampspoedig voorspoedig evenredig zedig heethoofdig dikhuidig stekelhuidig nijdig spinnijdig pisnijdig tegenstrijdig vroegtijdig partijdig evenwijdig gelijkzijdig alzijdig veelzijdig onzijdig geldig geweldig geduldig zorgvuldig losbandig handig hardhandig afhandig eigenhandig knaphandig aanlandig inpandig volstandig opstandig verstandig rechtstandig zandig behendig ellendig lamlendig oneindig verkondig mondig hartgrondig kortstondig redekundig zaakkundig zedenkundig rekenkundig deskundig geneeskundig wiskundig aardrijkskundig rechtskundig staatkundig bouwkundig overbodig nodig goedaardig vuilaardig vaardig bereidvaardig strijdvaardig volvaardig hulpvaardig reisvaardig marsvaardig merkwaardig kladderig kernachtig luizig mensonwaardig kledderig schaapachtig Ijzig bezienswaardig dodderig zeepachtig gulzig achtenswaardig slodderig snoepachtig ranzig nietswaardig beelderig stuipachtig slonzig enkelvoudig landerig krampachtig vunzig meervoudig branderig onwaarachtig wijsneuzig sloffig zanderig eendrachtig krijg heiig winderig vlinderachtig stijg buiig pafferig heerachtig vijg zijig klefferig tijgerachtig oorvijg scherphoekig begerig klierachtig twijg achthoekig hangerig waterachtig blaasbalg rechthoekig kringerig monsterachtig galg gebrekig hongerig zilverachtig talg oppervlakkig wijsgerig toverachtig telg takkig gloeierig zuurachtig velg gebrekkig geldgierig vreesachtig wilg vrekkig eergierig damesachtig gevolg eenhokkig nieuwsgierig sponsachtig gang vlokkig zwierig rotsachtig bloedgang gelukkig plekkerig reusachtig brandgang ongelukkig hokkerig tachtig ommegang nukkig sjokkerig vergeetachtig toegang krukkig schrokkerig roetachtig afgang bonkig smokerig spotachtig teruggang schonkig rokerig ploertachtig ingang knokig aanhalerig beestachtig rechtsingang iig huilerig zenuwachtig mijngang pokdalig aanstellerig schichtig diepgang aanhalig rillerig medeplichtig ondergang inhalig schemerig schatplichtig leergang tweetalig sluimerig dienstplichtig slentergang valig lijmerig spichtig overgang zalig slijmerig evenwichtig kruisgang lamzalig drammerig zwaarwichtig achteruitgang rampzalig dromerig omzichtig vooruitgang krabbelig dikdoenerig opzichtig hang hobbelig rumoerig achterdochtig samenhang knobbelig schraperig luchtig voorhang nadelig grieperig vluchtig lang tiendelig streperig roemruchtig tijdlang voordelig kruiperig hebzuchtig eigenbelang roffelig papperig geldzuchtig gelang gelig opschepperig wraakzuchtig naargelang huichelig popperig roemzuchtig middenlang kleinzielig patserig schraapzuchtig maandenlang hekelig pieterig heerszuchtig urenlang hakkelig sproeterig baatzuchtig slang spikkelig zweterig vraatzuchtig ringslang brokkelig smelterig kluitig spang kreukelig krenterig spijtig rang melig prenterig ziltig drang rommelig splinterig bultig gedrang gevoelig grinterig kantig geldingsdrang fijngevoelig kwasterig achtkantig prang teergevoelig knoesterig negentig wrang rompelig galsterig zeventig pisang schrompelig schutterig potig tang overspelig knutterig hartig smeetang korrelig kneuterig goedhartig combinatietang pruttelig pietepeuterig lafhartig lijmtang zwavelig mouterig dubbelhartig knijptang nevelig kleverig onbarmhartig vang overig slaphartig dwang heuvelig schreeuwerig teerhartig bedwang welig gorig luchthartig geloofsdwang griezelig aanhorig trouwhartig gewetensdwang kroezellg onderhorig dertig rechtsdwang korzelig buitensporig veertig zang heilig driemotorig ploertig psalmgezang langwijlig vorig geboortig zwanezang lieftallig halsstarrig gelijksoortig lofzang bevallig meewarrig haastig heldenzang welgevallig gedurig koplastig solozang ongevallig langdurig blijgeestig treurzang aanvallig geurig keurig naargeestig triestig gezellig leng onverschillig willekeurig Nestig shantoeng killig onwillekeurig angstig aanbreng grillig fleurig mistig kreng willig kleurig afkomstig gestreng kwaadwillig kaneelkleurig overeenkomstig zeng moedwillig zilverkleurig dienstig aanslibbing bereidwillig vleeskleurig bronstig dancing lollig sikkeneurig gunstig ding overtollig wispelturig naarstig gading wollig vurig weerbarstig lading knullig zurig garstig springlading jolig vadsig rondborstig deklading morsig aamborstig scheepslading eenstemmig drassig dorstig bedding meerstemmig k'nussig kooplustig hersenschudding grimmig koortsig trouwlustig pudding hartvormig batig rustig zomerbedding danig matig schattig burgerkleding hoedanig middelmatig kattig vergoeding hanig regelmatig prettig onderscheiding tanig doelmatig wettig leiding enig stelselmatig grondwettig handleiding lenig buitenmatig noodlottig geleiding menig onmatig pietluttig afleiding onenig schetsmatig nuttig aanleiding poenig plichtsmatig scheutig opleiding groenig instinctmatig huig vooropleiding greinig schriftmatig ruig waterleiding weinig rechtmatig tuig uitbreiding venijnig plechtstatig moordtuig voorbereiding chagrijnig manhaftig paardetuig verspreiding eenkennig deftig deltavliegtuig uitweiding innig giftig rijtuig joyriding vrijzinnig vijftig salonrijtuig zeetijding krankzinnig schurftig motorrijtuig priesterwijding dolzinnig vernuftig speeltuig kaarswijding waanzinnig indachtig ontuig inbeelding eigenzinnig grondachtig vaartuig gelding diepzinnig oudachtig zeilvaartuig bommelding loszinnig teringachtig voertuig noodlanding zachtzinnig bergachtig foltertuig flanklanding rechtzinnig zanikachtig vistuig tussenlanding uitzinnig schurkachtig vuig verbranding schunnig fabelachtig vrijgevig zelfontbranding letterkundig stoffelachtig hevig aanranding voorlopig vlegelachtig bedrijvig standing pappig stekelachtig stijvig tussending grappig femelachtig eenzelvig zending zoetsappig tuitelachtig goedgelovig afzending kippig kittelachtig bijgelovig inzending loslippig duivelachtig rechtgelovig zichtzending koppig heuvelachtig lichtgelovig binding langwerpig ezelachtig wig klantenbinding harig omslachtig rouwig omwinding jarig meerslachtig bazig opwinding tweejarig allemachtig wazig onding eenjarig vrijmachtig bezig monding meerjarig schelmachtig roezemoezig geldontwaarding I pjaesnoudAq96 poou

Leidse Courant | 1990 | | pagina 30