Hausse in joggingpakken heuptasjes en sweaters PAGINA 6 RIJMKRANT 1990 LEIDSE COURANT Toen Keet in dienst trad bij zijn baat. droeg hij een slobbertrui. Hij rook naar oude tchimmelkaat en naar gebakken ui. Maar dat is nu verleden tijd. En Kees wil hogerop. Leeft samen met een yuppie-meid. Een draagt een das met een strop. Stropdas geven mag weer Het toppunt van gebrek aan fantasie was tot voor enkele ja ren toch wel het geven van een stropdas. Wie Vader echt wilde 'verrasen' haalde zo'n sliert uit het winkelrek en hoopte maar dat hij het motief en de kleur leuk zou vinden. De straf was trouwens groot genoeg als je la ter ontdekte dat hij het 'kreng' nooit droeg. Na de grote opkomst van spij kerbroeken en andere vormen van vrijetijdstijdskleding die constant konden worden ge dragen verdween de stropdas bijna helemaal naar het kos tuummuseum. Slechts oudere heren en een verdwaalde con servatieve jongeling bleven het attribuut dat de lange rij over hemdeknoopjes bedekte, trouw. Die kleine groep moest toentertijd ook regelmatig de helpende hand bieden aan een hulpeloze collega om hem bij te staan bij het Echte Knopen. „Mag ik je das lenen, want ik moet naar receptie", was dan het verzoek. Dat is nu voorbii, want de 'strop' is weer populair. En niet alleen bij de ouderen, ook de jongeren knopen zich aan de enkele of dubbele Winchester. Beperkt „Het probleem bij de stropdas is dat de mogelijkheden om iets nieuws te brengen beperkt zijn. Zelfs de nouveautés van dit moment zijn in het verleden al eerder vertoond", meldt de 44- jarige Pim Knobbout in zijn Haagse, tegenover de Bonnete- rie gelegen, gespecialiseerde die al jaren in de kast hangen ineens weer in de mode zijn", winkel 'Beau Tie' „Dat bete kent soms dat die oude dassen, De dassenhandel onderneemt echter telkens weer pogingen om de nieuwe das er toch iets anders dan anders te laten uit zien. En lukt dat niet in motie ven of kleuren, dan is er altijd wel weer een slimme ontwer per die op eigen gezag bepaalt dat de dassen weer breder of smaller moeten worden. „Dat zie je nu ook weer. De mo dellen worden weer breder en gaan na naar de negen centi meter. De ruimte zit tussen de vier en dertien, dat soort brede lappen hebben we jaren gele den ook nog gehad. De hele smalle is in ieder geval voorlo pig verleden tijd. Dat geldt ook voor gehaakte en leren model- Opmerkelijk is dat de Nieuwe Dassend ragers vooral geïnte resseerd zijn in modellen die op z'n minst een beetje opvallen. Bloemenmotieven. fleurige kleuren en zelfs hard rood en knalblauw wil men met liefde om de nek hangen. Echte fana tiekelingen willen zelfs zo ver gaan om hele schilderijen met koeiekoppen, flamingo's of desnoods de kerstman in vol ornaat op de borst te laten ben gelen. „Dat zijn dan wel hoodzakelijk de jongeren, want er zijn na tuurlijk altijd ouderen geble ven, die zich beperkten tot de kleine nopjes in donkerrood en -blauw". De stropdas is weer popu lair en kan zonder pro- w/ii yA bleem ook S fa jBlóiS JKmLJWnrrmet Sinter- MtoJ&ÊÈOBik. k|aas a,s 9@- o schenk wor- den gegeven. o 1 schillen zitten in de nuances, een stuiver". shawls met die motieven. En ocnoise ruil Bij de strepen zie je onregelma- Knobbout verwacht dat ook de dan ineens wil men ook strop- Wie de komende tijd op dassen- tigheden in de breedte van de stropdas met Schotse ruiten dassen in die dessins", gebied wil meetellen heeft ech- lijnen, terwijl het in het verle- weer helemaal in de mode zal Stropdassen zijn er trouwens in ter een ruime keuze. De stre- den allemaal zeer harmonieus komen. Zeker met een felle allerlei prijzen. Polyester mo- pen zijn weer helemaal terug moest zijn. De nieuwe noppen kleur rood als omdergrond. dellen variëren van 15 tot 35 en ook de noppen mogen weer zijn veel groter dan in het ver- „We merken dan dat er plotse- gulden; zijden modellen zijn er worden gedragen. „De ver- leden, soms wel ter grootte van ling vraag is naar bij voorbeeld tussen de 35 en de 85 gulden. Geen neon meer, felle en 'aard'-klem-en in trek „Trainingspakken en jogging pakken in alle mogelijke kleu rencombinaties. De vraag van de detailhandel naar deze pro- dukten is enorm", zegt Piet La- garde, manager van het 'drie- strepenmerk' Adidas. „De trai ningspakken liggen van zo'n 170 tot 250 gulden in de winkel, de joggingpakken ziin er al vanaf ongeveer 100 gulden". Lagarde heeft ook een nog voortdurende stijging van de vraag naar de duurdere loop- en joggingschoenen geconsta teerd. Als iedereen, die die schoenen draagt ook werkelijk zou sporten, zouden de sport velden en -zalen overvol zijn. Bij Adidas spreekt men graag over 'schoolplein-mode'. De meeste van die schoenen, in clusief het hypermoderne type Torsion, kosten tussen de 200 en 350 gulden. Een toename in de vraag naar golf-artikelen heeft Lagarde niet kunnen vaststellen. Ken nelijk is golf nog lang niet op weg naar de status van 'volks sport' Opvallend noemt La garde de vraag naar Adilettes, kunststoffen badslippers met voetbed, die voor een paar gul den over de toonbank gaan. Hans Groenendijk van het sportmerk Rucanor constateert een vraag naar kleine buidel tjes, portemonneetjes en sport tassen: „Vooral de buideltjes, zoals ze al enkele jaren op de wintersport worden gebruikt, zijn plotseling waanzinnig po pulair Die zijn er al voor een paar tientjes en ze zijn nog han dig ook. Verder is er heel on verwacht een gigantische vraag naar sweatshirts". De kleuren, die worden gevraagd, zijn de zogenoemde aard-kleu- ren als groen, paars en donker blauw. Zaalsportartikelen Artikelen die het volgens Groenendijk al jaren goed doen rond de feestdagen zijn acces soires voor de wintersport, kleinere zaken als sokken, handschoenen en dergelijke en zaalsportartikelen als badmin ton- en tafeltennis-setjes. Groe nendijk: „De prijzen lopen zeer uiteen Ons merk mikt niet op het bovenste marktsegment, wij zijn in vergelijking met sommige andere merken tame lijk gematigd in prijs. Om een voorbeeld te noemen: onze duurste tennisschoen is 159 gulden, er zijn andere merken die het dubbele kosten. Voor ons hoeft het niet zo duur. Wij vinden dat het voor de ouders, die de cadeautjes voor de kin deren kopen, al duur genoeg is in december. En tegenwoordig wordt niet alleen meer sinter klaas, maar ook kerst gevierd". Voor Gerard Boerhof van De Bijenkorf zullen ook dit jaar de Honkbal doe je met een bal Die bal die sla je keihard weg Turnen doe je met een vrije val Gaat het mis dan heb je pech Wil je het spelen doe het dan Goed voor lichaam, goed voor geest En met een tenu van Jansen speel je als een beest wintersport-accessoires het weer goed gaan doen: „Shawls, handschoenen, al vanaf 19 tot 100 gulden, heuptasjes, sokken, dat soort dingen gaan elk jaar goed", zegt hij. „Opvallend is de terugkeer van de losse col. En verder inderdaad trainings pakken en joggingpakken. De kleuren zijn zwart, wit, paars, groen en brique. Heel leuk is ook de swatches. Dat is een horloge met een klepje met daarin een spiegeltie en en ruimte voor zonnecrème. Heel actueel en heel handig. De prijs is/ 29,95". Scheenbeschermers Bij Puma heeft zich een heel opmerkelijk verschijnsel voor gedaan: één artikel is geheel uitverkocht. „Het is ongeloof lijk", zegt A.P.D.de Jong. „Het gaat om ons merk scheenbe schermer van het type Armeli- te. Nu bij diverse sporten de scheenbeschermer verplicht is geworden, is door de detailhan del massaal ingekocht. Onze scheenbeschermer, met een verkoopprijs van 39,95, heeft bij de gewrichten twee aange naaide kapjes. Dat beetje extra bescherming spreekt kennelijk Verder is ook bij Puma gecon stateerd, dat de jongeren in Ne derland zich blijkbaar niet meer zonder heuptasje of bui deltje buiten kan vertonen. Die zijn er al vanaf 16,95 gulden. Verder zet de handelsmaat- - schappij All Weather Sports, Joggingpakken bij Daka: rekken vol in alle maten en vele kleurencombinaties. Lang niet alleen sbor- importeur van Puma, net als ters dragen ze, het is een heel gebruikelijke vrijetijdsdracht voor iedereen geworden, vorige jaren in deze tijd heel veel hoezen voor hockeysticks sluitend met wintersportarti- noem maar op. Heel leuk zijn veertig gulden. Verder gaan om. kelen en -accessoires bezig: dit jaar de brillen met zonegla- vooral de duurdere loopschoe- Misia. verkoper bij Daka. is ..Dat is elk iaar weer 7.0 Jacks, zen ervoor, die opgeklant kun- nen en de trainings- en Jöfi- r 1 il LEIDSE COURANT PAGINA 23 RIJMKRANT 1990

Leidse Courant | 1990 | | pagina 24