Leython blijft tweede Heren van Seylla leveren een prestatie van formaat Pover AZC toch tweemaal naar winst Badmintonners Flail slaan weg omhoog ii BELANGRIJKE PUNTEN VOOR DE ZIJL/LGB s Dames Foreholte verspelen pui SPORT SaidMOowuvnt MAANDAG 19 NOVEMBER 1990 PAG LEIDEN Scylla kan tevreden terugkijken op het afgelopen tafel tennis weekeinde. Zowel heren 1 als heren 2 leverden een prestatie van formaat. Heren 1 verloor wel iswaar gisteren van De Verenigde Spaarbank met 6-4, maar door de 7-3 winst van de dag daarvoor heeft Scylla zich verzekerd van een vierde plaats. Heren 2 van Scylla is ruimschoots gedegradeerd. Maar het gelijkspel tegen Redstars stemt hoopvol voor de toekomst. Ook Redstars moet de volgende competitiehelft een stapje terug doen. Maar aangezien Scylla de eerste keer dik verloor van deze ploeg, is er progressie bij het jonge Leidse team. Lars Wittebrood was het beste op dreef. Hij won beide enkelspelen en wist daarna ook nog eens het dubbelspel met Jeroen Koudstraal naar zich toe te trek ken. Koudstraal voegde net als Jo zef Hooman een winstpartij toe aan het Scylla-totaal. Mare Klein bleef op nul staan. De sterkste speler van heren 2, Martin Groenewold, viel de eer te beurt in te mogen vallen bij heren 1 voor de geblesseerde De Vrint. De Verenigde Spaarbank kwam ook beide dagen met een invaller aanzetten. Zaterdag boekten de Leidse tafeltennissers een knappe 7-3 overwinning. De meeste punten kwamen van het op papier zwakste tweetal: Patrick Swier en Martin Groenewold. Bei den wonnen hun twee enkelpartij en Samen met Mirjam Hooman- Kloppenburg won Groenewold ook nog eens het dubbelspel. Hooman- Kloppenburg won zowel van Kobes als van Tonninga. Deze beide spe lers waren voor Martin van Rijn te sterk. Gisteren werd bij de tegen standers Drenth vervangen door Vlieg. Bij Scylla verscheen hetzelf de team achter de tafel. Deze for matie moest wel een 6-4 nederlaag incasseren. Na zijn fantastische op treden zaterdag viel Groenewold nu enigszins tegen. Hij kon alleen zijn dubbelpartij met Hooman win nen. Swier klopte Vlieg, maar moest in Gerdy Keen zijn meerde re erkennen. Martin van Rijn en Mirjam Hooman wonnen eensge zind van Tamminga; Kobes bleef ongeslagen. Door deze elf punten uit twee wedstrijden eindigde Scyl la op een vierde plaats. BT Lifters, dat ook uitkomt in de eerste divisie, mocht zaterdag aan treden tegen Tempo Team. Verlo ren werd er met 6-4. Beide dubbel spelen werden gewonnen. Friso Reitsma en Herman van der Broek bleven ongeslagen. Een beetje pech hadden Ron Schipaanboord en Siem van der Valk. Beiden hadden winstkansen tegen Emily Noor, maar moesten het net aan tegen haar afleggen. Lifters staat nog steeds aan kop. De wedstrijd vol gende week zal de beslissing bren gen. Met 7-3 versloegen de Docos heren Combi. Een sterk spelende Edward Hulst liet zich drie maal feliciteren. Michel van der Kooij liet zich al leen in zijn eerste partij verrassen; Eric Lenselink voegde een winst partij toe. Het dubbel van Lense link en Van der Kooij was het ze vende punt. Een zeer belangrijke overwinning behaalden dames 1 van Docos. Met maar liefst 9-1 werd nummer 2 Schimmert verslagen. Alleen Ma- rijn Olden was niet opgewi gen Angelique Ruisschop. Hop en Petra Buitelaar, hun enkelspelen in winst den en Buitelaar sleepten s dubbel binnen. Vier punt Docos nu voor op 't Zant. I kent dat volgende week in wedstrijd tegen deze ploeg land met 6-4 verloren mag In dezelfde poule komt Sc Gedegradeerd zijn de c lang. Tegen ZTTC werd verloren. Corrien de Jonj cette van Gorp konden achter hun naam laten n ir0 LEIDEN De volley balteams uit de regio hadden algelopen week einde op één team na weinig te lijden van de grillen van de weergo den. De wedstrijd van de WVV-dames kon geen doorgang vinden door een lekkage in de Mam moethal in Gouda. Eer- ste-divisionist Leython consolideerde de tweede plaats door een 3-1 thui soverwinning op Vocasa. De mannen van NOVO hadden bijna een 0-3 overwinning op zak. De Noordwijkers zegevier den uiteindelijk nipt met 2-3 over Vollkei. Gemi ni/Kangeroes herstelde zich van het verlies van vorige week. De ploeg van Leon Jungslager won in een goede wed strijd van het Delftse Skania. Leython speelde een ver krampte wedstrijd tegen Vo casa. De hoge notering in de eerste divisie lijkt de spelers geen goed te doen In de eer ste set had coach John Groen Rick Uiterwijk en Paul-Jac- ques Verhoeven van positie verwisseld. Dit bleek geen goede werking op het team te hebben. Met veel pech ging de eerste set verloren met 6- 15. In de tweede set werd er geconcentreerder gespeeld. In de vertrouwde opstelling werd deze set gemnakkelijk in winst omgezet (15-6). De derde set was ook vrij een voudig voor de Leiderdor pers (15-7). De start van de vierde set was slordig en on geconcentreerd; al snel keek Leython tegen een 8-13 ach terstand op. De ingebrachte Frans Boerefijn bracht de ommekeer. Hij leidde Ley thon naar winst in de vierde set (15-13). Door de 3-1 zege blijven de Leiderdorpers op een tweede plaats in de eer ste divisie staan. NOVO startte in Amersfoort met een matige pass. Na een 9-4 ach terstand gingen de Zeekan- ters beter spelen. Zonder noemenswaardige problemen pakte NOVO de eerste set met 12-15. Na ook de tweede set te hebben gewonnen, zak te in de befaamde derde set de concentratie; de blokke ring en verdediging bleven onder de maat. Pas op een 14-7 achterstand kwam na een donderspeech van Sjaak de Jong de concentratie te rug. Een foutje op 14-13 bracht Vollkei echter de winst. De vierde set was ook voor de thuisploeg; in de vijf de set was NOVO het meest fortuinlijk (2-3). Gemini- /Kangeroes herstelde zich van het verlies van vorige week tegen DOS. De eerste twee sets werd er aan Voor- schotense kant goed gecombi neerd. Ook de training op snelle aanvallen lijkt zijn vruchten af te werpen. Via 4- 15 en 6-15 waren de pupillen van Leon Jungslager duide lijk te sterk voor Skania. Het verlies van de derde werd vervolgens in deel vier goed gemaakt. Derde-divisionist Leython 2 speelde in Schie dam geen onverdienstelijk wedstrijd tegen Rijnmond 3. Toch werd met 3-0 verloren. De geroutineerde Schiedam mers beschikken over twee ijzersterke buitenaanvallers, waarop de Leiderdorpse blokkering geen afdoende antwoord had. In de promo tieklasse blijft RVV winnen. In een goede wedstrijd tegen het Rijswijkse Riva wonnen de Rijnsburgers met 3-0. Met de goed spelende Bart van Kruisen voor Hans Pardon was de equipe van Martin Broere op alle fronten beter dan de hevig tegenstribbelen de Rijswijkers. Het werd 3-0, omdat in de derde set een 7- 13 achterstand na enkele spe lerswisselingen in winst werd omgezet. VCS speelde in drie kwartier Leython 3 van de mat. Door goed ser veren aan Sassenheimse'kant werd het spel van de Leider dorpers volledig ontregeld. De buitenaanval van Ley thon vond vervolgens een sterke* blokkering op zijn weg. VCS won in 'no time' met 3-0. Graficon/Donar startte goed tegen het gerou tineerde Thor 2. De -Meren- wijkers wonnen de eerste twee sets beide vrij gemakke lijk met 15-8. Donar leek freewheelend op een 0-3 winst af te stevenen. Concen tratieverlies en enkele discu- table scheidsrechterlijke be slissingen staken hier echter een stokje voor. In de vierde set werd de winst veiligge steld (1-3). Gemini/Kange- roes 2 draait dit seizoen moeizaam. Door de ruime 3-0 nederlaag tegen SuperSpan- ning .dalen de Voorschotena ren naar een voorlaatste geroes troffen een enthou siast spelend Be Fair tegen over zich. De ploeg van coach Casper Brussee keek de eerste twee sets telkens te gen een achterstand aan. Via twee maal 15-17 liepen de Voorschotenaren tegen een 0-2 achterstand op. Onder aanvoering van middenaan- valster Jet van Mastigt kwam Gemini/Kangeroes terug in de race. In de vierde set be schikten de Waddinxveense gasten over een betere blok kering en verdediging (1-3). Leython blijft winnen. Nu was Ridderveld het slachtof fer van de dadendrang van de dames van Willem Spier dijk. In het begin stootte de Leython-aanval op de stugge Alphense verdediging. De Leiderdorpse blokkering gaf uiteindelijk de doorslag in de eerste set. In de tweede set ging de strijd gelijkop. Mach- telt van Duyn leidde de Lei derdorpse dames naar de winst. De derde set was slechts een formaliteit; de te genstand van Ridderveld was gebroken (0-3). NOVO speel de een slechte wedstrijd te gen koploper DVC. Noordwijkse dames speelden te statisch in de verdediging om het de Driebrugse gasten moeilijk te maken. Met op de prikballen in het cen trum van de verdediging had NOVO geen goed antwoord. Met 0-3 ging het team van interim-coach Koos van Beelen ten onder. Gemini- /Kangeroes 2 had proble men om zes speelsters in het veld te brengen. Met drie spelverdeelsters begonnen de Voorschotense dames goed met winst in de eerste set. De tweede set was na een omzet ting aan Gemini-kant voor tegenstander Oikos. In de overige sets kwamen de Haagse dames er niet meer aan te pas (3-1). Het derde team van Gemini/Kange roes dacht na twee goede se toverwinningen (2-15, 5-15) dat ze er al was. Ongeconcen treerd gingen de derde en vierde set verloren aan het Hazerswoudse Orion met 16- 14. De dames van Bernard van der Pols vochten zich in de vijfde set terug (2-3). Ley thon 2 zorgde voor een klein stuntje. Het als derde geno teerde Agon trof een goed draaiend Leython tegen over zich. De eerste set was nog voor de Boskoopse dames. De overige sets waren voor de Leiderdorpe reserves mede door goed serveren en goed spelverdelen van Helena Boonstra. Bas Willemse van LZ '86 neemt het doel van ZPA onder vuur. Ondanks deze offensieve actie verloren de Leidenaars met 3-4. t-OTO: HENK SNATERSE LEIDEN AZC/Tarvo won dit weekeinde twee maal met 17-13. Zaterdag uit bij Brandenburg en gisteren de inhaalwed strijd tegen Damixa/Ra vijn. De Zijl/LGB pakte in Eindhoven twee belang rijke punten tegen PSV: 10-12. LZ '86 verloor op nieuw. Dit keer thuis van ZPA uit Almelo: 3-4. Vi- vax won overtuigend van het Zaanse ZWV: 9-4. AZC/Tarvo speelde zaterdaga vond een slechte wedstrijd. In Bilthoven kon Brandenburg echter geen vuist maken tegen de Alphense ploeg die het vooral moeten hebben van de Hongaar Györi en de twee in ternationals Brebde en van der Leeden. Gisteren voltrok zich eenzelfde schopwspel tegen Damixa/Ravijn. AZC moest het vooral van de individuele acties hebben en evenals tegen Brandenburg werd de verde diging verwaarloosd Trainer Ron de Vogel beschermde zijn ploeg en verwees naar de loodzware Europa Cup wed strijden: „Zo'n Europees avon tuur gaat niet in je koude kle ren zitten. Zaterdag werd er puur slecht gespeeld. Ik ben blij dat het vandaag al weer wat beter ging. Dat geeft weer hoop voor de toekomst". Het uitgangspunt voor AZC is ove rigens nog altijd goed te noe men. De Alphenaren hebben de eerste helft van de competi tie met een gedeelde eerste plaats met kampioen Polar Be- ars afgesloten. Vogel blijft ech ter voorzichtig: „Ik hoop nog steeds op een plaats bij de eer ste drie en op de bekerfinale". Brandenburg - AZC/Tarvo 13- 17; periodestanden: 2-2, 5-7, 8- 11, 13-17; doelpuntenmakers; Gabor Györi 5, Gijsbert van der Leeden en Bob Brebde 4, Arco Verboom, Pascal Bontje, John Böhm en Remco Piel- stroom allen 1. AZC/Tarvo - Damixa/Ravijn 17-13; periodestanden: 5-3, 11- 6, 14-8. 17-13; doelpuntenma kers; Remco Pielstroom en Bob Brebde 4, Jurjen Thomas 3, John Böhm en Gijsbert van der Leeden 2, Pascal Bontje 1. De Zijl/LGB won verdiend van PSV. Op het grote veld speelden de Leidenaars be heerst en maakten weinig fou ten, waardoor PSV geen mo ment in de wedstrijd kwam. Trainer Albert Spijker was erg tevreden met de uitoverwin- ning: „Het vertrouwen groeide tijdens de wedstrijd en er werd collectief sterk gespeeld. Een terechte zege". De Kooiclub gaat de winterstop in op een met vier teams gedeelde derde plaats. Een gunstige klasse ring. Minder gunstig is dat Mark van Belkum in februari waarschijnlijk de Zijl/LGB verlaat om voor het Italiaanse Camogli, de oude club van broer Stan, te gaan spelen. Periodestanden: 2-1, 5-5, 7-8, 10-12; doelpuntenmakers: Mark van Belkum 4, Anton Heiden, Alex van Belkum en Marco Kerkvliet 2, Edwin Re- degeld en Robbie Duhbelde- man 1 LZ '86 verloor opnieuw, dit maal van het fysiek sterke ZPA uit Almelo 3-4. Trainer Hans Parrel blijft echter posi tief: „We hebben goed gespeel den en voor elkaar gewerkt. Alleen de kansen worden' slecht benut. Maar op de trai ning gaat alles goed ik heb dan ook alle hoop voor de toe komst". Periodestanden: 0-0, 1-0, 2-3, 3-4; doelpuntenmakers: Niels Zuidweg 2, Bas Willemse 1. Vivax won zaterdag overtui gend van het Zaanse ZWV: 9- 4. De Oegstgeestse ploeg had de wedstrijd vanaf het begin in handen waardoor trainer Frits Welling de laatste drie parten volop kon experimen teren. Welling was alleen on tevreden over de te lage uit slag. Vivax staat nu op een goede tweede plaats in de ster ke tweede klasse. Periodestanden: 3-0, 4-1, 9-3, 9-4; doelpuntenmakers; Jack Frauenfelder 3, Hans Trijs burg 2, Serge Dietz, Ed Hoek, Max de Mooy en Jeroen Plas- meyer allen 1. De dames van de Zijl/LGB boekten een sterke overwin ning op Njord uit Veldhoven 10-3. De vrouwen van coach Krik Parrel speelden deze keer geconcentreerd en oplet tend. De gepromoveerde ploeg staat nu op de derde plaats. Periodestanden: 3-0, 4-1, 7-1, 10-3; doelpuntenmaaksters; Marion Rijsbergen en Mar- greth Duk 3, Laura Westdijk, Wandy Kater, Ingrid van Veen en Douce van Beukering Vlietwijkspeelsters Sonja (voorgrond) en Sylvia Groeneveld in aktie tijdens het competitl dubbel tegen Zeemacht. FOTO: HENK J LEIDEN Het Alphense Flair boekte haar eerste zege in de tweede klasse van de landelijke badmin- toncompetitie. De overige 'Leidse' topteams incas seerden een nederlaag. Het door het vertrek van een reeks eerste teamspelers bij keuze gedegradeerde Flair heeft met de 5-3 overwinning op Thiela de weg omhoog in geslagen. De lang geblesseerde Henk Tjia was weer van de partij en hoewel deze zijn en kelspel niet tot winst bracht, was zijn invloed wel degelijk merkbaar. Paula Moraal en Eline de Lijster wonnen de singles en ook het damesdub- bel werd een Alphense prooi. Door beide mixen in drie ga mes te winnen werd de 5-3 eindzege een feit. Met dit re sultaat neemt Flair tezamen met Thiela de voorlaatste plaats in. Vlietwijk heeft het in de eer ste klasse bovenaan staande Zeemacht goed partij gegeven. Na de enkelspelen was de tus senstand 3-3 bereikt. Henk Westerbeek en Allan Mens wonnen in twee games. Vooral de 11-7, 11-2 zege van Sonja Groeneveld verdient een ver melding. Erik Bokhorst ver loor in een spannend driega mes duel. Uit de vijf dubbels werd echter maar één punt binnengesleept, het- herendub- bel van Westerbeek en Mens. Een blessure van Marianne Veeren, in dik gewonnen posi tie, betekende voor Meren- wiek een 3-1 achterstand na de singles. Alleen Rob Burger- jon sloot met twee maal 15-12 de één tegen één winnend af, terwijl Edwin Both een 15-3 en 9-2 voorsprong alsnog uit handen gaf. Ilse Spierings zorgde met twee gewonnen dubbels, het DD met Sandrina Leemans en de mixed met Danny Plug voor de volgende twee punten. Ook de andere 'Leidse' verte genwoordigers in de tweede klasse verloren. Lisse noteer de alleen overwinningen van de dames Christien van San ten en Angela Conijn, waar mee de 5-3 nederlaag tegen mede rodelantaarndrager Heerhugowaard 4 verklaard is. De BC Leiden kwam tegen Meteoor uit Heil zwaar tekort. Allei van Giezen bracht spel tot winst. op Non Smokers/Veli uit de degradatiezoi 'e fe speelden zich met eei te van die opponent uit de degradatiezoi derde klasse. Lisse 2 X wijk 2 verloren hier V In de vierde klass^? Flair 2 en 3 om plaats, die eventue^j^ geeft op promotie. T loor met 6-2 van waarin het oude et van Flair is opgent strijdt om die tweede het Leiderdorpse Sp dat met 7-1 Saturnusj den klopte. Flair 3, van TYBB 2 won. met Zijderveld, dat Apollo Roelofsar voorbleef. Voor di kwam Gerard van de beide dubbels, m< Zwaan en Carol van winst. Het winnem wiek 3 bleef koplopf mo Sassem won b meer met 5-3. Jan Bert Kemner zorgt een ongeslagen statu vijf punten. VOORHOUT De dames van Foreholte lieten giste ren geheel onnodig een punt liggen tegen VZV: 13-13. De Voorhoutsen maakten het zichzelf ui terst moeilijk en mochten uiteindelijk nog van geluk spreken dat de thuisreis niet met een nederlaag op zak moest worden aan vaard. Foreholte was in de beginfase sterker dan de tegenstandster, maar kon dat niet in de score tot uitdrukking brengen. Het kwam op een 0-2 voorsprong maar liet vervolgens drie strafworpen onbenut. Mirjam Collart (2x) en Nicoleta Bori- ceneau faalden vanaf zeven meter waardoor VZV de stand weer gelijk kon trekken. Het gelukte de Voorhoutsen weer op een 5-7 voorsprong te ko men maar VZV vocht zich, ge steund door het thuispubliek, terug naar een 7-8 ruststand. In de tweede helft rondde Fo reholte twee mooi opgezette aanvallen bekwaam af. En dacht het VZV op e tieve achterstand gezet. Maar in plaa Voorhoutsen profitei een overtal situatii VZV. Door dom balv vooral topscoorster Boriceneau (8x raa de ploeg uit 't Veld hoogte. Hierna ginj tot 12-12 gelijk op VZV, dat voor 13-12 de, zelfs de winst pen. Gelukkig voor houtsen benutte Niö ceneau in de laatste wel een verdiende s

Leidse Courant | 1990 | | pagina 18