Mphense Boys pakt erste periodetitel I OP buit numeriek overwicht uit LFC uit geslagen positie toch nog langs Kickers '69 'GORT CeidócSoivicmt Lr krijgt te weinig tegen VVSB NieUwlvOOp haalt uit VEELBELOVENDE START ZAALKORFBALLERS Vijfde overwinning John Kuyvenhoven Springploegen van Groen Wit succesvol '^SCORERS Blessures Ernst en Duyvelshoff uAAR AMBITIES REIKEN VERDER MAANDAG 19 NOVEMBER 1990 PAGINA 15 IEN AAN DEN Alphense Boys gisteren de eerste n champagne kun- j7ontkurken. De 3-1 l_/inning op Unitas le de Alphenaren de periodetitel in de klasse B op. Reden een klein feestje op ark De Bijlen. De ies van de roodwit- liken echter verder. >erder Frank Bak- led; daar duidelijk in. ense Boys moet naar ofdklasse. Twee jaar n we er dichtbij ge- oj Dit seizoen moet ete kken". id op de ranglijst geeft e reden tot dit optimis- or het verlies van naas- :urent EBOH bedraagt rsprong van de Alphe- nu drie punten op de ploeg. Trainer Paul n blijft echter realis tisch. „Het lijkt een riant uit gangspunt. Maar als we iedere week zó spelen dan zijn we die voorsprong snel weer kwijt". Een juiste conclusie van Bahl- mann. De Boys speelden tegen Unitas een slechte wedstrijd. „Iedereen miste de vorm van de dag. Het tekent de klasse van deze selectie dat we toch vrij gemakkelijk de punten1 pakken", aldus de Alphense trainer. Vooral in de eerste helft viel er voor de 800 toeschouwers weinig te genieten. Unitas, eens een gerenommeerde hoofdklasser, was met een be perkte doelstelling naar Al phen gekomen. De Gorkumse trainer Ton Verkerk was daar heel duidelijk in. „Gezien de stand op de ranglijst en de vele blessures gokten we Op één punt tegen de koploper". De wedstrijd speelde zich dan ook grotendeels af op de helft van Unitas. De met vier spitsen ge starte thuisclub speelde echter in zo'n laag tempo dat Unitas nauwelijks in de problemen kwam. Verdediger Kees Mul der reikte Alphense Boys ech ter de helpende hand. De na een kopduel aangeslagen Mul der besloot na verzorging ver der te spelen. Een ongelukkige beslissing. Want op het mo ment dat zijn ploeggenoten de buitenspelval open zetten, bleef Mulder geblesseerd ach ter. Pieter van Zoest kreeg hierdoor vrij doorgang naar keeper Erik Plieger. De Al phense topscorer liet deze bui tenkans niet onbenut. In de slotfase van de eerste helft toonde de thuisploeg even het heilig vuur. Een schitterende lob van Frank Bakker was daar het meest sprekende voorbeeld van. Na rust stelde Alphense Boys snel orde op zaken. Al na twee minuten lag de bal achter doelman Plieger. Een vrije trap van Frank Bakker ver dween in één keer tussen de palen. Na deze snelle treffer verliet Unitas de defensieve stellingen en zocht massaal de aanval. De wedstrijd werd hierdoor een stuk levendiger. De ploeg van Ton Verkerk miste echter de overtuiging om het de Alphense koploper moeilijk te maken. De uitslui ting van doelman Erik Plie ger, hij haalde Pieter van Zoest grof onderuit, betekende het definitieve einde van de hoop van de gasten op een gunstig resultaat. Alphense Boys profiteerde evenwel niet echt. De roodwitten grossier den in foute passes en moesten zelfs een tegentreffer toestaan. Unitas-spits René van der Broek passeerde Johan Gar- relfs met een slimme lob. Het bleek echter de laatste stuipt rekking van Unitas te zijn. Frank Bakker gaf de overwin ning met zijn tweede treffer vervolgens nog enige glans. „Een wedstrijd om snel te ver geten", aldus Bahlmann. De flessen champagne na afloop zullen aan deze opmerking ze ker bijgedragen hebben. KEES VAN RESTEREN Scoreverloop. 38. Pieter van Zoest 1- 0, 46 Bakker 2-0, 80. Van der Broek 2-1. 85 Bakker 3-1. Boekingen. Gerse, Pieter van Zoest (Alphense Boys). Horden (Unitas). Weggezonden: Plieger (Unitas) Alphense Boys: Garrelfs. Marcel de Jong. Koos van Zoest, Kooy, Ver geer, Taalman (Laros), Bakker. Ger se. Parinussa. René de Jong, Pieter van Zoest (Macnack). H)N Derdeklasser VVSB kwam met de 2-0 zege op [Hbepaald niet slecht weg. Altior werkte in Noordwij- Hit een van de betere wedstrijden van het seizoen af en ^Kide meer dan een nederlaag. ^Bebben onverdiend verloren", liet Altior-trainer Hans ia afloop dan ook weten. erste helft hielden beide ploegen elkaar goed in even- Altior was iets sterker, maar de counter van de r ivijkerhouters zorgde voor veel gevaar. Na de thee erste Altior. leg uit Langeraar miste evenwel de scherpte om de oeg op achterstand te zetten. Sander Warmerdam i uit een corner de score voor VVSB. Altior ging ver- i s met man en macht op jacht naar de gelijkmaker, le lat weigerde medewerking bij een inzet van Ronald lobert Marijnen schoot na een snel uitgevoerde coun- ploeg definitief in veilige haven. LEIDEN Nieuwkoop haalde in de derde klasse uit tegen het Goudse Donk. Het werd 4-1. Nieuwkoop leidde bij rust al met 1-0. Nieuwkoop heeft zich goed hersteld van de zwakke presta ties van de afgelopen weken. In Gouda werd met ruim verschil van DONK gewonnen. Door deze overwinning namen de Nieuwkopers wat afstand van de onderste plaatsten in de derde klasse. In de eerste helft scoorde Sander Fauth na een combinatie met Paul Kwakkenbos de openingstreffer voor Nieuwkoop. Na rust profiteerde Nieuwkoop optimaal van de ruimte die de thuis ploeg bood. Rob Bosma was de maker van de tweede treffer. DONK kwam nog dichterbij, maar William van Dam (penal ty) en invaller Jan van den Beid bepaalden de eindstand op 4-1. LFC en Kic- kers'69 zorg den op de Boshuizerska- de voor een boeiend schouwspel-. De Leidenaars trokken in de slotfase aan het langste eind. FOTO: HENK SNATERSE LEIDEN FC Lisse be nutte de negende compe titiewedstrijd om ook de negende winst te boeken. ROAC '79 bleef op nul steken, de koploper in 4A scoorde viermaal. LFC maakte in de laatste zes minuten een 0-2 achter stand tegen Kickers '69 volledig goed en won met 3-2. Ook Meerburg en Al phen veroverden de volle buit. FC Lisse - ROAC 4-0 (2-0) Lisse vestigde gisteren een re cord door negen wedstrijden op rij ongeslagen te blijven. Ook tegen ROAC'79 kwam de ploeg tot winst. Voor rust scoorden Patrick Paardekou- wer op aangeven van Peter Bon en Erwin Hoogendoorn, 2-0. Na rust was Lisse opper machtig. Door twee acties van Eric van Heien werd de score verdubbeld: 4-0. LFC - Kickers '69 3-2 (0-1) Tot zes minuten voor het ein de leek het met 0-2 leidende Kickers met de zege te gaan strijken. Een eindsprint van LFC en enkele discutabele be slissingen van de arbiter gooi den echter roet in het Leimui- dense eten. Via treffers van Yachya Farhane en Danny Verplanken kwam LFC vijf minuten voor tijd op gelijke hoogte. In de slotminuut werd Sigi van der Pluym binnen het zestienmetergebied neerge haald. Vanaf elf meter faalde Hassan Kartel niet. Zodat Kic kers. dat door doelpunten van Edwin van Ootmarsum en An ton Broers op voorsprong was gekomen, alsnog met lege han den achterbleef. DOSR - SJZ 1-1 (0-1) In de twintigste minuut ver prutste DOSR-speler Patrick van der Meer de beste kans tot dan toe door voor open doel de bal naast te schieten. Vlak voor de pauze scoorde Joost Vink van SJZ vanaf de elfme- terstip wel: 0-1. Vijf minuten voor het eindsignaal werd de gelijkmaker een feit. Alex de Jong doelpuntte op aangeven van Gert van der Zwet 1-1. Vlak voor tijd voorkwamen de lat èn keeper Alain Plooy dat De Jong van DOSR de win nende 2-1 realiseerde. UDWS - Alphen 1-2 (1-1) Alphen haalde verdiend twee punten binnen. In de laatste minuut van de eerste helft counterde Alphen via Ruud Verlooy naar 0-1. In de daar opvolgende UDWS-aanval scoorde Peter Gijsman de ge lijkmaker. Twintig minuten na rust brak Verlooy voor de tweede keer door de UDWS- verdediging heen en scoorde de winnende treffer. De beste man van het veld was scheids rechter Wekker uit Schiedam. BTC - SVLV 1-1 (0-1) SVLV kreeg wat het wilde, een punt. Doordat Richard van Veen voor rust profiteer de van een misverstand in de BTC-achterhoede kwam de ploeg zelfs op voorsprong. Na rust kende de goed leidende scheidsrechter Oosterling een strafschop toe aan BTC, nadat Richard Sonneveld hands had gemaakt. Baggerman miste niet, en bracht zo de einduit slag op 1-1. Meerburg - Alkman ia 4-1 (2- 0) In de beginfase scoorde Michel Borst van Meerburg tweemaal. Na rust werd de voorsprong vergroot door een eigen doel punt van Charles Hogeboom. die verkeerd terugspeelde: 3-0. Ed Muller van Alkmania red de vervolgens de eer. Een fou tieve wissel van Meerburg werd beboet met een tweede boeking voor Nico van der Zalm. Meerburg moest met tien man verder, maar diende Alkmania toch de definitieve knock-out toe: Hans Boom be paalde de einduitslag op 4-1. LEIDEN In het Brabantse plaatsje Zeeland behaalde veldrijder John Kuyvenhoven gis teren zijn vijfde overwinning van het seizoen door in de laatste ronde de Nederlands kam pioen bij de liefhebbers, Dick Ariesen, eraf te rijden. De Casba-Swiftrenner is hard op weg de zestien overwinningen die hij vorig jaar behaalde, te benaderen. Op dit ogenblik zijn Kuyvenhoven en Arie sen duidelijk te sterk voor de concurrentie. John Kuyvenhoven heeft zijn wedstrijdsche ma helemaal afgestemd op het Nederlands kampioenschap begin volgend jaar: „Ik rijd momenteel maar eén koers per weekend om me optimaal voor te bereiden en probeer in deze beginfase bewust rustig aan te doen. Ik had niet gedacht dat het al zo goed zou gaan". LEIDEN De ploegen vin gymnastiekvereniging Groen Wit waren dit weekeinde nadrukkelijk aanwezig tijdens springwedstrijden in Den Haag. Ze sprongen maar liefst zeven eerste, drie tweede prijzen en een derde prijs bij el kaar. De gemengde ploeg tot en met twaalf jaar pakte driemaal goud. Op de langemat, bij de kast en het trampolinesprin gen. Ook de meisjes tot en met zestien heersten op hun (D) niveau. Op de lange mat, de trampoline en het paard met trampoline was een eerste plaats hun deel. Bij het kast- springen moesten zij evenwel met brons genoegen nemen. De gemengde ploeg tot en met zestien jaar won de eerste prijs bij het kastspringen. Op de toestellen langemat, tram poline en paard met trampoline werden tweede plaatsen bereikt. acht treffers, brachten in de resterende drie minuten 17-20 op het scorebord. Het zag er somber uit voor Fiks in de beginfase tegen Pernix, dat door Casper de Rooy (2), Robin Arnoldus en Marco van der Lucht vlot op 4-1 kwam „Wij hadden voor het eerst de vakken bij elkaar en dat moest nog wennen, maar gelukkig vonden we snel aansluiting", verklaarde trai ner Daan Vreeken opgelucht achteraf. Hij zag zijn ploeg via topscorers Matthijs de Visser (6), Theo Vreeken (5) en Rei- netta de Mooy (3) zelfs na 6-6 het initiatief overnemen, om via 7-10 (rust) tot 16-17 aan de leiding te blijven. Ook de ge lijkmaker van Kees Hortensi- us brak de underdog in de streekderby niet op, want Mat thijs de Visser faalde even la ter niet vanaf tweeëneenhalve meter en maakte met 17-18 de verrassing compleet. Zuiderkwartier leed een re gelmatige 18-11 nederlaag bij Excelsior (H), omdat de twee de aanval door het vijandelijke voorverdedigen slechts drie maal scoorde. Aldo Spadon (6) en Theo van Leeuwen (2) hiel den hun club via 9-6 bij rust enkel tot 15-11 enigszins in het spoor van de thuisploeg. Onmacht was troef in de twee de helft van de derby tussen De Algemene en Crescendo, want lange tijd bleef de benut te strafworp van Debbie Blogg (9-6) het enige wapenfeit. „Onze verdienste was dat wij ze van scoren hebben afgehou den, maar zelf konden wij aanvallend ook weinig uitrich ten", besefte trainer Wim Nij- enhuis van de bezoekers, die Irene van Amsterdam en John Huigsloot inbracht om de im passe te doorbreken. Zijn col lega Cor Gravekamp had met het inzetten van Remco Mol- loy het meeste succes, want deze scoorde in de vijftigste minuut 10-6. Marlies Brouwer en Wijnand Alberts haalden nog wel op tot 10-8, maar de thuisclub had via opnieuw Molloy het laatste woord: 11-8. Tempo was in het laatste ge deelte van beide speelhelften het beste op dreef tegen Wei devogels. Het was met name de beginaanval met Ronald Drieduite (5) en Marjan Wie- linga (3). die in die fasen de score opvoerde van 3-1 naar 8- 3 (rust) en van 10-5 naar de 14-7 eindstand. Het damesviertal van KNS was bij Stormvogels (U) goed op dreef met treffers van Ka rin Bink, Yvonne van Dam (beiden tweemaal), Monique en Ellen Kooien. De Oegst- geestenaren kwamen door de vierde goal van Edwin Kooien op een 10-11 voorsprong en aan deze score veranderde in de laatste twaalf spannende minuten niets meer. De eerste aanval van Veloci- tas probeerde te vaak de ver dediging van Stormvogels (W) op de doorbraak uit te spelen, wat op z'n best strafworpen opleverde. Steven de Ronde haalde vijf uit vijf vanaf twee ëneenhalve meter en had zo met Jeroen van Driel, die in het andere vak drie keer raak schoot, het grootste aandeel in de 12-7 overwinning. Inhaalwedstrijd voor KNS KNS zal komende woensdag haar wedstrijd tegen Nieuw Flora inhalen, die vanwege het zaaltoernooi van Fides Pacta vorige week werd uitge steld. De plaats van handeling is de Apollohal en de aanvang is om 19.55 uur. g). 'B zondag: Robert Marijnen (VVSB) 10; Willem Bouc- (FC Lisse), Rob Reizevoort (DOCOS), Peter van der NSV'46) 8; Cor Bouckaert (FC Lisse), Paul Pijpers (FC *e), Paul Kwakkenbos (Nieuwkoop), Pieter van Zoest (Al- ,a e Boys), Wijnand Bakker (Blauw Zwart), Joost Vink ngj 7. ASSEN Op de tweede competitiedag in het shorttrack liepen twee leden van de kernploeg blessures op. Priscilla Ernst viel gisteren in Assen op de 500 meter uit met een enkelblessure die haar minimaal twee weken van het ijs houdt. Erik Duy velshoff is er nog wat erger aan toe. De Vinkevener liep op de 1000 meter een blessure aan de enkel op, die hem voor vier tot zes weken tot toeschouwer 'degra deert'. Ernst, negentien, werd op de 500 meter door Monique Velzeboer in de rug gere den. De Haagse kwam ten val en bescha digde haar toch al kwetsbare enkel. De eerste diagnose luidde dat de blessure met rust kan genezen. De vrouwen-kernploeg mist al Joëlle Koetsveld van Ankeren, de Europese kampioene, die in de zomer voor de vier de keer aan de meniscus werd geopereerd en dit seizoen waarschijnlijk niet in actie zal komen. Voor haar val won Ernst de 1000 meter voor Di Lella en Velzeboer. De sprint werd gewonnen door kernploeg-debutan te Di Lella uit Rijswijk voor Velzeboer en Huisman. Bij de mannen won Veldhoven de 1000 meter. De kernploeg verloor Erik Duy velshoff, die een scheur in het bot van de enkel opliep. Het verlies telt zwaar omdat de Vinkevener deel uitmaakt van de esta fette-ploeg, die dit seizoen de Olympische start in Albertville wil afdwingen. LEIDEN De zaalkorf- balcompetitie is voor Lei den veelbelovend begon nen. Acht van de elf acht tallen behaalden een overwinning en enkel Pernix, Crescendo en Zui derkwartier verloren. De eerste twee clubs deden dat tegen Fiks (17-18) en De Algemene (11-8), wat vooral in het eerste geval niet verwacht werd. Zui derkwartier moest Excel sior (H) met 18-11 voor la ten gaan, maar dat geldt als een titelkandidaat. Geruime tijd miste TOP fel heid en schot tegen BW Heer enveen, dat via 6-10 (rust) tot 14-16 aan de leiding ging, maar drie minuten vóór tijd een dame verloor met een rode kaart voor slaan. Invaller Aad Wiegerink en Anne van der Zaag buitten het numerie ke overwicht snel uit (16-16), waarna topscorer Gerco Lan- gelaan (6) voor de enige voor sprong én de zege zorg droeg: 17-16. Fides Pacta had weinig te duchten van Waterland, dat vijf van haar acht doelpunten uit strafworpen moest maken (14-8). Henny Piket, René van der Vooren, beiden zesmaal trefzeker, Frank Peter de Haas (2) en Ilonka van der Steen voerden de voorsprong tot 19-12 op, maar de eind stand werd 19-14. De Danaïden dankte de knappe uitzege bij Vrienden schaar in belangrijke mate aan Eric Peters, die op 17-17 de aanval goed dirigeerde en met zijn vierde goal ook nog 17-18 maakte. Heiko Locher en Eric Kromhout, goed voor vier en Robin Arnoldus gaat Pernix- clubgenote Erika Volders aanspelen. Hendrik Hooijmeijer en Jacqueline Anholst verzorgen namens Fiks het verdedigende werk. FOTO: HENK SNATERSE

Leidse Courant | 1990 | | pagina 15