enW Leidschendam illen vuilverbrander uwen op Ypenburg V £eidóolie (Sou/tont Verkeerslichten Sassenheim knipperen pas in december Junior Kamer Bollenstreek reikt ondernemerstrofee uit -EN OMGEVING QeidóaQotvuvnt ZATERDAG 17 NOVEMBER 1990 PAGINA 15 10 verhoogt prijs drinkwater fors De tarieven die huishoudens jaarlijks be- hun leidingwater gaan volgend jaar met jf tientjes omhoog, afhankelijk van het ge- e Watermaatschappij Zuid-Holland Oost zegt de tarieven te moeten opschroeven om geld in kas te hebben voor het zuiveren iwater. Er moeten onder meer nieuwe in- is woren gebouwd bij de Lek, zuiverings- m betazon uit het water te verwijderen en ye transportbuis naar Alphen, Hazerswou- rwoude en Gouda. De extra hoge kosten de WZHO wordt geconfronteerd, worden orzaakt door oplopende rente, stijgende ijzen, hogere loonkosten en hogere reke- 13an de banken. Om die laatste kosten te wil de WZHO een korting van tien gulden automatisch betalen. SASSENHEIM De ver keerslichten in Sassen heim worden pas in de cember op knipperen ge zet. De lichten worden 's avonds na negen uur en in de weekeinden uitge schakeld, zo werd enige weken geleden al door de gemeenteraad besloten. Na een proefperiode van een half jaar wordt bekeken of het zinvol is om permanant over te stappen op een der gelijke regeling. Wethouder N. Wagemakers: „We begin nen er pas in december mee omdat de maanden maart, april en mei wanneer er sprake is van bollendrukte in verband met de opening van Keukenhof binnen de proef periode vallen". De aangekondigde onderzoe ken naar de verkeersintensi teit op de Westerstraat en de Teylingerlaan zijn nog enige weken uitgesteld in verband met werkzaamheden aan de Zandslootkade en de Teylin gerlaan waardoor automobi listen tijdelijk gebruik ma ken van andere routes. Zo dra de obstakels uit de weg geruimd zijn zal de gemeente tellingen gaan verrichtingen om meer zicht te krijgen op het sluipverkeer met name op de Westerstraat. Er is overigens geen sprake van een onrustbarende stij ging van het aantal aanrij dingen in het eerste half jaar van 1990. Dit in tegenstelling tot eerdere berichten. In een rapport van de politie Sas-, senheim werd gesproken over 219 aanrijdingen in de eerste zes maanden. Dit blij ken er echter 179 te zijn. Het aantal aanrijdingen buiten de bebouwde kom neemt echter volgens rayoncommandant M. van der Marei nog steeds toe. Als „black spot" wordt voor al aangemerkt de Van Pal- landtlaan waar de kruising met de Parklaan nog al eens problemen oplevert evenals de aansluiting met de A44. Vooral de ligging van de op rit aan de oostkant van de autosnelweg richting Am sterdam zou aanleiding ge ven tot het rijden met hoge snelheden. De rijkspolitie is bovendien bezorgd over de hoge snelheidsovertredingen op de Parklaan. Eén op de zeven gecontroleerde auto's reed daar te hard. Politieke avond in Het Anker HAZERSWOUDE Centrum Het Anker in Hazerswoude-Rijndijk is op vrijdag 23 no vember het trefpunt voor een politieke avond. Deze wordt gehouden in het kader van de verkiezingsstrijd voor de gemeente raadsverkiezingen voor het nieuwe Jacobs- woude op 28 november. Vanaf kwart over acht discussiëren alle poli tieke partijen over de hete hangijzers binnen het toekomstige Jacobswoude. Inwoners van Hazerswoude, Koudekerk en Benthuizen krijgen de gelegenheid om persoonlijk vragen te stellen aan de lijsttrekkers. Verder is er een informatiemarkt en presen teren de diverse verenigingen zich. Voor de inwoners van Benthuizen en Hazerswoude- Dorp is er gratis busvervoer van en naar Het Anker. Opgeven daarvoor kan bij Albert Dorrestein, telefoon 01714-13787. De ins Clausplein is 3J.kt bezwaarlijke en ]de meest voor de ja. jfgende plaats voor lisering van de de afvalverwer- llatie voor Zuid- j-West. B en W idschendam geven conclusie de ge in overwe- *13 december mede werking te verlenen aan de bouw van de Gavi. Alleen VVD-wethouder Vol- muller neemt een afwijkend standpunt in. Zij is van oor deel dat alternatieve locaties onvoldoende zijn onderzocht. Donderdag wordt het B en W-advies om acht uur besproken in een gecombi neerde vergadering van de commissies ruimtelijke orde ning en milieu en groen. Het college zegt, na alles te hebben bestudeerd wat er over is geschreven, dat er geen aan vaardbare andere locaties be schikbaar zijn, in elk geval niet op kortere termijn. En er is volgens B en W de onmis kenbare noodzaak om snel tot een oplossing te komen voor het verwerken van het vuil. De als alternatieven genoemde locaties op de Maasvlakte, bij Moerdijk en in Zoetermeer (Dwarstocht-Oost) hebben vol gens B en W op die korte ter mijn geen realiteitswaarden. Bij de stukken voor het raads besluit bevindt zich ook een brief van Jiet gemeentebestuur van Rotterdam. Daarin wordt de mening uitgesproken dat in principe elke regio moet zor gen voor de eigen afvalver werking. In elk geval ziet Rot terdam op dit moment geen mogelijkheden medewerking te verlenen aan het realiseren van de Gavi in combinatie met het vervangen van de Roteb- Afvalverwerkingsinstallatie op de Maasvlakte. Ludlage tar bij ïrdorpse iweer ORP De Leider- Irandweervereniging 'araat vierde gister- et 25-jarig jubileum Ludlage. Dat gebeur- jigeie brandweerkazerne ekTimon Smitweg in Lei- :atw Ludlage werd tevens >nn tot hoofdbrand- :t zoals de brand- eerste klas W. den van Straten. De K. Vons werd tot adjunct-hoof- iter en de comman- den Berg, tot fodmeester eerste (iemeester A. Brugge- ggl|te de onderscheiding terjage uit. -avond over len milieu HEI 'IJK „Bollenteelt is het onderwerp thema-avond die in De Kuip 1 in Noordwijk-Bin- It gehouden. De bij- begint om half ne- Kjjde installatie van de totfep Milieu Noordwijk. 1 NOORDWIJK De Junior Kamer Bollenstreek reikt woensdag 21 november voor het derde achtereenvolgende jaar de Beste Ondernemers Vi sie (BOV) Trofee uit. Deze prijs wordt, zoals uit de naam van de onderscheiding blijkt, uitgereikt aan de ondernemer in de Bollenstreek die naar de mening van jury de beste on dernemersvisie heeft. Aan de hand van de antwoor den op een vragenlijst die de ondernemers is voorgelegd, wordt de winnaar bepaald. Dit jaar hadden de voorgelegde vragen betrekking op het the ma „innovatie". De prijs wordt uitgereikt in het gebouw van Space Expo» op het Estecter- rein in Noordwijk. Voorzitter van de Kring Bedrijven Bloembollenstreek J.W. Pitlo maakt de priswinnaar bekend, waarna H.G. Mijnders van het gelijknamige Lissese meubel bedrijf de trofee overhandigt. Mijnders meubelen won de on derscheiding vorig jaar. In 1988 ging de trofee naar Unie kaas-Van Vliet in Voorhout. Voorafgaande aan de uitrei king wordt een tweetal lezin gen gehouden. R. Hundman van Moret Ernst Young te Utrecht spreekt over „kennis systemen voor direct mail" en H. Gerhards van de Amro- bank over het onderwerp „electronic banking". De bij eenkomst in Space Expo be gint om vijf uur. Leimuiden sluit convenant voor sociale vernieuwing LEIMUIDEN Leimuiden sluit binnenkort een convenant af met het ministerie van binnenlandse zaken. Het convenant geeft de mogelijkheid de kosten van een zorgcoördinator voor Lei muiden te beperken en een bijdrage in de exploitatielasten van een nog in te richten dienstencentrum voor ouderen. Eerder al besloot de gemeenteraad 37.500 gulden per jaar te besteden aan een zorgcoördinator. Leimuiden stelt ook 6.000 gulden beschik baar voor het aanbrengen van voorzieningen in de trottoirs aan de Dorpsstraat. De winkeliersvereniging kan daardoor feestver lichting laten branden. Wethouder opent drie klaslokalen NOORDWIJKERHOUT Wethouder C. van der Klaauw heeft gistermiddag de drie nieuwe lokalen van openbare basissschool De Regenboog ge opend. De wethouder knipte een lint, dat alle kleuren van de regenboog vertoonde, door. De school aan de Van Iersel- laan in Noordwijkerhout be schikt nu over 12 lokalen. Molen Nieuw Leven weer in volle glorie Vijfenveertig weken heeft het geduurd, maar de wipkorenmolen Nieuw Leven aan de Dorpsstraat in Hazerswoude staat er weer in volle glorie bij. Geteisterd door de bonte knaagkever en verzwakt door afbrokkelend metselwerk was de molen er jarenlang slecht aan toe. Uiteindelijk kostte de restauratie twee keer zo veel als tien jaar geleden was geschat: 442.000 gulden. Molenmakerij Van Beek uit Rijnsaterwoude heeft er veel werk aan gehad. De in Nederland enig overgebleven wipko renmolen verkeerde in zo'n slechte staat dat zelfs de wieken eraf moesten worden gehaald. Gede puteerde I. Günther van Zuid-Holland kan echter vanmiddag de geheel gerestaureerde molen op nieuw in gebruik nemen. Dat gebeurt met een officieel tintje om twee uur. Het gebied rondom de molen wordt ook opnieuw ingericht. foto: wim van noort Maatschappelijke dienstverlening in Bollenstreek krijgt het steeds drukker BOLLENSTREEK Er wordt steeds vaker ge bruik gemaakt van de diensten van de Stichting Maatschappelijke Dienst verlening Bollenstreek. Dat blijkt uit het jaarver slag over 1989 van de stichting. In 1989 waren er 841 langer lopende hulp verleningen in behande ling bij de maatschappe lijk werkers en gezinsver zorgers van de stichting. In 1988 waren dat er nog 801. Het aantal korte con tacten steeg van 526 tot 561. Als gevolg van de toename van werkzaamheden is de werkdruk voor het personeel tot bijna ontoelaatbare hoogte gestegen, zo schrijft voorzitter J.J. van den Broek in zijn voorwoord van het jaarver slag. Ook de bezuiningen van het Rijk op de maatschappelij ke dienstverlening baren de voorzitter zorgen. „De maat schappelijke dienstverlening maakt roerige tijden mee. Met steeds meer regels en minder financiële middelen wordt het besturen van de stichting er niet makkelijker op", aldus Van den Broek. Als oorzaak van de toenemen de behoefte aan het werk wordt in het jaarverslag de toenemende individualisering in de samenleving genoemd. Gezinnen zijn kleiner gewor den, er zijn meer alleenstaan den, ouders en kinderen wo nen verder uit elkaar en het aantal minima is groter gewor den. Het ziekteverzuim onder de mensen die bij de stichting werken is gestegen van 11 pro cent in 1988 tot 12,6 procent vorig jaar. Meer aandacht moet daarom worden besteed aan aspecten als afwisseling van werk, duidelijkheid over te verrichten taken, vervan ging bij ziekte en begeleiding. In zijn algemeenheid 'scoort' de gezinsverzorging een hoger ziekteverzuim dan gemiddeld in de gezondheidszorg. Drie kwart van het ziekteverzuim is terug te voeren op psychi sche factoren en aandoeningen aan rug, spieren en gewrich ten. Onder redactie van Ton Pieters. !rs Leidsche Courant van 0 u. 'ember 1930 stond het 14 de Zeeuwse protest J zetfoutenduiveltje van ^jiiningsche Courant, het ,m;"lad voor Zuid-Beveland in h Icheren, heeft een lezer Eni heftig verontwaardig- rotestbrief geprikkeld, la' 3n de inhoud, woorde- 'eergegeven, als volgt Opr u.; er de havetentie die Ik 39n eblaas heb staa vol fou- ie, neev zeg dat er gee- ïke op se plaas staa. Als V liet beter dan drukken, ii drukt uwes dan". en tie van het Luxor- fde)r in Leiden: „Deze u. I de grootste Weensche te-film „Twee harten pal e kwart maat". Deze ,nte sprekende en zingende ten imentsfilm zal heel Lei- est*roveren en is de gezel- I®11 film ooit vervaardigd. !uvve schlagers van den 5_t nist Robert Stolz wor- ng: i deze film gezongen, verfheeft u zulk een lieve 1 k' :zien, zulk een heerlijke c in een Operette-film an d. Het bijwonen van Keefoorstelling zal u eenige uroltran groote vreugde be- en zingend verlaat u leater. Op ons Tooneel 5 üpuitengewoon Variété- :oeUer De Vier Atlantic p in hun verschillende 'gramheden, Muziek, 'oo enz- Goedgekeurd voor senen". rnbrie „Leidsche Winkel- 25 „Hedenmiddag (11 1% O heeft de opening gehad van het nieuwe IE Modemagazijn van XilAeer Jan Westen, Bree- •4-| 147. Het pand heeft ?en algeheele restauratie ondergaan waaraan sinds half September gewerkt is. Er viel heel wat op te knappen, maar het verkregen resultaat zal ongetwijfeld tot bevrediging stemmen, want de winkel maakt een gezelligen indruk en geeft met haar aardigen voorgevel en keurige etalage een goed cachet in de rij van mooie winkelzaken op de Breestraat. Wat de voorradige artikelen in hoeden, dassen, shawls, overhemden enz. be- treft, een blik in de etalage en in de vitrines van den winkel doet zien, dat het beste van het beste gebracht is. Wij wenschen den heer Jan Wes ten, die bij zijn ouders van jongsaf een nuttige leerschool heeft doorgemaakt, veel suc ces in zijn nieuwe eigen zaak tóe". „Ter gelegenheid van haar eerste lustrum had de Leid sche Radiovereeniging gis teravond in. „Concordia" een feestavond belegd. De heer Dirkse bood namens de feest commissie de vereeniging een voorzittershamer aan, verge zeld van den wensch, dat de heer Schoof dezen hamer nog tal van jaren in het belang der vereeniging zou mogen ge bruiken. Toen volgde een feestavond die klonk als een klok. Afgewisseld met muziek van het strijkje onder leiding van den heer B.Langezaal en door het Radio-Technisch Bu reau „Wira" versterkte gra- mofoonplaten vulden het hu moristische trio Van den Woerd en het Leidsche Ra- dio-Tooneelgezelschap „Draadloos" het programma aan. „Het draadlooze kaarta- vondje" van het tooneelgezel- trio veel bijval". De Wethouder, de heer Aug.L.Reimeringer, is verhin derd morgen spreekuur te houden. Wethouder Reime- ringer viert, naar wij verne men, morgen zijn 70sten ver jaardag". Op 12 november: „Naar wij vernemen is de kans groot, dat de Limburgsche renner Joep Franssen uit Ubachs- berg aan den Tour de France 1931 zal deelnemen. Het be hoeft geen betoog, dat Frans sen, die tweemaal kampioen van Nederland was en houder is van het Nederlandsch 24 uur record op den weg, door zijn talrijke Limburgsche vrienden tot het deelnemen aan de Ronde van Frankrijk wordt in staat gesteld. Het zal de eerste maal zijn dat een Nederlander in dezen kapita len wedstrijd uitkomt". „W., B., Van D. en C. zouden deel uitgemaakt hebben van de baldadige Nieuwkoop- sche jeugd. In Nieuwkoop is zulks alleen niet het geval. De dorpsjeugd overal is in door snee zeer lastig. De verdach ten dan hadden een vlag afge trokken van een woonhuis en de stok tot brandhout doen degraderen. Twee verdachten hadden reeds geschikt, maar de andere twee zouden probe ren de schuld op dezen te schuiven. Zoo verklaarde een veldwachter. Niettemin wer den beiden veroordeeld door de Woerdensche kantonrech ter tot ƒ8 boete of 4 dagen hechtenis". „Beleefd" in advertentie: „Bekendmaking. Onderge- teekende deelt hierbij beleefd mede, dat zij haar zaak, Melk- Een modern mandoline-orkest. Vijftig jaar geleden kregen deelnemers aan een mandoline-cur sus een instrument cadeau plus het vooruitzicht lid te worden van zo'n orkest. foto: sp salon „De Krans", vanaf he den heeft overgedaan aan den Heer G.Hockx. Met dank voor het genoten vertrouwen, Wed. J.van Leeuwen, Heer enstraat 3, Leiden. In aanslui ting op bovenstaande, deelt ondergeteekende mede, dat hij de zaak Melksalon „De Krans" van de Wed. J.van Leeuwen heeft overgenomen. De zaak zal op denzelfden voet worden voortgezet. Be leefd tot een bezoek uitnoodi- gend. Beleefd aanbevelend, G.Hockx, Heerenstraat 3, Lei den". Toe maar! „Een Mandoline Gratis! Om aan de vele aan vragen voor goedkoope Man doline-cursussen te voldoen, zijn wij besloten de gelegen heid daartoe open te stellen onder leiding van een Spe ciaal hiervoor aangestelden Leeraar. DE LESPRIJS is 3.- Per Maand! Iedere leerling ontvangt een mooie Italiaan - sche Mandoline met zak ca deau. Na eenige tijd gelegen heid tot aansluiting bij man doline-orkest. Aanmelden van leerlingen Donderdagvond 20 November a.s. 's avonds van 7 tot 10 u., Nieuwe Rijn 10". Wat er zich op N.Rijn 10 be vond, vermeldde de adverten tie niet. Uit Woubrugge: „Onze oud ste ingezetene, de heer Gijs- bert Verploegh, ruim 96 jaar, werd Donderdag 13 Nov. on der groote belangstelling, on der wie ook van het hoofd de zer gemeente, grafwaarts ge dragen. Met hem ging weder een geslacht heen dat ruim 100 jaar op maatschappelijk gebied meetelde. In 1822 nam de grootvader van den overle dene hier de molenmakers zaak van Joh.van der Vaart over. Ons dorp, toen zoo rijk aan watermolens, gaf over vloedig werk. De vader van Gijsbert, Willem genaamd, zette de zaak voort, totdat de molens langzamerhand ver dwenen en het kostbaar touwwerk, voor die werk zaamheden benodigd, onge bruikt bleven hangen. Voor opheldering omtrent het ver leden van Woubrugge was de heer Verploegh dikwerf de vraagbaak". Orgelkring De serie van vijf concerten van de Orgelkring Noord wijkerhout gaat vanavond van start. In het Witte Kerk je brengen Bas de Vroome (orgel) en Freddy Martin de Deugd (viool) werken van Bach, Handel, Greene en Stanley. Aanvang kwart over acht, toegang kost f5. Vergadering De oranjevereniging houdt maandagavond de algemene ledenvergadering in de Oude Tol in Sassenheim. Na de agenda is er een verloting en een optreden van de mon- daccordeonclub Excelsior. Aanvang aoht uur. Postzegels In de kantine van sporthal Wasbeek aan de Alkemade- laan in Sassenheim wordt maandag door de Sassen- heimse Postzegelvereniging een ruilavond gehouden. De jeugd kan vanaf zeven uur terecht, volwassenen vanaf acht uur. Er worden 80 ka vels geveild. De kavels zijn vanaf half acht te bezichti gen. Postzegels (2) De postzegelvereniging Val kenburg aan den Rijn houdt maandag weer een ruilavond in de kelder van de her vormde kerk. Men kan van af half acht tot half elf te recht. Er wordt een gratis verloting gehouden. Niet-le- den moeten fl entree beta len. (3) De maandelijkse bijeenkomst van de Vereniging Postzegel verzamelaars Noordwijk wordt maandagavond gehou den. Plaats van handeling is hotel Royal aan de Voor straat in Noord wijk-Binnen. Om kwart over zeven is de jeugd welkom, een uur later kunnen de volwassenen te recht. De veiling telt 100 ka vels. Wereldwinkel In de week van 19 t/m 25 november verkopen Unicef en de Wereldwinkel in Zoe- terwoude tal van cadeau-ar tikelen. Dat gebeurt in de bi bliotheek aan de Schenkel- weg. Het gaat daarbij om ca deaus als wenskaarten, agen da's en kunstnijverheid. De opbrengst van de artikelen van Unicef komt ten goede aan medische zorg aan kin deren in de Derde Wereld. De inkomsten van de We reldwinkel komen recht streeks ten goede aan de pro ducenten in de Derde We reld. De openingstijden van de bibliotheek zijn: maandag en woensdag van twee uur tot half vijf, dinsdag- en don derdagavond van zeven tot negen uur en zaterdag van half elf tot twaalf uur. Ariane De lancering van de Ariane V40, die in de nacht van maandag op dinsdag plaats vindt in Frans Guyana, is od televisie te zien in Noora- wijk Space Expo. Vanaf half elf maandagavond kan men terecht in de expo aan de Keplerlaan in Noordwijk. Het programma duurt tot 's nachts half vier. Toegang kost f10. Wie wil gaan kijken wordt aangeraden vooraf 01719-88016 te bellen. De kans bestaat dat het schema wordt gewijzigd. De Ariana brengt twee communicatie satellieten in een baan om de aarde.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 15