tS\y Tom Nijssen wijst de weg sportuitslagen rige Van der Wal ijgt niets cadeau Meerderheid voetbalclubs tegen gebruik tv-beelden Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! unDRT Ceidóc Gou/iant DINSDAG 13 NOVEMBER 1990 PAGINA 7 (illaci bedreigt tegenstander De Italiaanse voetbalbond is een onderzoek jen naar de beschuldigingen, die Salvatore ;i zondag zou hebben geuit tegen Fabio Poli na >1 Juventus-Bologna. Toen de speler van Bo le WK-lieveling van Italië in zijn gezicht zou voegde de van Sicilië afkomstige fhem toe: „Jij bent er geweest. Ik laat jou orden". blemen tussen de twee spelers ontstonden toen us een strafschop kreeg toegewezen na een iding van Poli op Schillaci. De speler van Bo- beschuldigde de spits van aanstellerij en be- la de vele verwensingen over en weer, waarbij el kreeg, schoot Baggio Juventus naar 1-0. Poli ;en journalisten toe Schillaci te hebben gesla- Dat was dom, maar hij had mij gewoon een ook een slag moeten toedienen. Dan was alles de rug geweest. Maar zo'n antwoord, zulke si- en verschrikkelijke woorden, dat kan ik niet Arsenal en Manchester aangepakt LONDEN De En- gelse voetbalbond heeft Arsenal en Man chester United zwaar gestraft voor de mas sale vechtpartij, die zich op 20 oktober op het veld van Old Traf- ford voordeed. De Football Association bracht Arsenal twee punten in mindering, Manchester United één. Bovendien kre gen beide clubs een geldstraf van 175.000 gulden Batig saldo KNVB na wereldkampioenschap ZEIST De KNVB heeft een batig saldo overgehouden aan het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal. De op brengst wordt voorlopig ge raamd op drie ton. Dat is het geld dat de KNVB had kunnen ontvangen voor de oefenwed strijden, die voorafgaande aan de wereldtitelstrijd in Oosten rijk en Joegoslavië werden ge speeld. Het sectie-bestuur be taald voetbal heeft dat geld 2chter niet geincasseerd. In plaats daarvan is de afspraak gemaakt, dat beide landen een return-wedstrijd in Nederland komen spelen. Berger blijft bij Fortuna SITTARD Han Berger blijft nog zeker tweeën eenhalf seizoen bij Fortu na Sittard. De besprekin gen omtrent de verlen ging van het nog lopende contract werden zondag, een dag na het verlies van Fortuna tegen FC Utrecht, tot beider tevre denheid afgerond. Ber ger, 40 jaar en bezig aan zijn tweede seizoen in Sittard, had in zijn ver bintenis nog een optie voor een jaar. Die is ver vangen door een contract voor twee jaar. Molby gaat niet naar Barcelona LIVERPOOL De transfer van Jan Molby naar Barcelona is van de baan. De overgang liep gisteren stuk op de eis van Liverpool van directe betaling en de persoonlijke salariseisen van de Deense middenvelder. Liverpool en Barcelona waren rond over de hoogte van de verkoopsom. Barcelona zou 2,94 miljoen dollar overmaken aan de Engelse club, een kleine 5 miljoen gul den. De Catalaanse club wilde het be drag in termijnen betalen. Zakelijk manager Robertson van Liverpool stond op betaling ineens. Molby had bij Barcelona de vacature Koeman moeten opvullen. De Groninger werd kortgeleden geopereerd en staat vier maanden buiten spel. Roelofsen voor oefenstage bij Dundee United HARDERWIJK Richard Roelofsen ver blijft momenteel voor een driedaagse oefen- stage bij Dundee United in Schotland. De 21- jarige spits van eerste-divisionist FC Zwolle, die dit seizoen vijf treffers op zijn naam schreef, is gistermorgen in gezelschap van zijn trainer Theo de Jong naar Schotland vertrokken. Eerder ketste belangstelling van FC Utrecht en Roda JC voor Roelofsen af op de hoogte van de transfersom die FC Zwolle voor de Harderwijker wenst op te strijken. „Maar 700.000 gulden vormt voor die Schot ten geen enkel probleem", aldus Peter Ge- rards, zaakwaarnemer van Roelofsen. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 19.20 uur: Veronica Sport. Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport Journaal. Duitsland 1, 23.00 uur: Tennis. BBC 1, 21.30 uur: Sport quiz. Eurosport, 18.00-01.30 uur: Sport. Sportnet, 18.00-02.00 uur: Sport. MORGEN Eurosport, 10.00-18.00 uur: Sport. Sportnet, 08.00-18.00 uur: Sport. NINGEN Oud-we- ampioen Jannes van Wal werd voor ang van de vijfde van de mondiale ti- ijd dammen in Gro in in de bloemetjes De Groninger vier- isteren zijn 34e ver en kreeg namens ganisatie een tas met ènken uitgereikt. enegalese grootmeester ou N'Diaye stond on- llijk op om zijn tegen- te feliciteren, maar het daar uitdrukkelijk laten. De jarige kreeg adeau en mocht met de niet eens ontevreden flede-koploper Valneris tegen Tsjizjov evenmin nst. Het duo kreeg van /en achtervolgers alleen ids naast zich op de eer- ia ts. Koeper man en Wa- voegden zich door fraaie bij het achtervolgende n, dat weer uit zeven lestaat. De vierde winst- kwam op naam van de kaan Veitsman. Wal had tegen zijn beste dag. Hij j zelfs niet tot voordeel pende in de tijdnoodfase een doorbraakcombinatie te kunnen nemen, die hem twee schijven kostte. De Senegalees had een verrassend sterke ver- dedigingszet achter de hand. Terwijl in de analyseruimte voor Van der Wal sombere ge luiden werden gehoord, besloot de Afrikaan zelf tot een afwik keling die hem slechts een puntendeling opleverde. De partij tussen Traore (met wit) en Sijbrands had het vol gende zettenverloop: 1. 32-28. 16-21, 2. 33-29 20-25, 3. 39-33 21-26, 4. 37-32 26x37, 5. 42x31 19-23, 6. 28x19 14x23, 7. 41-37 13-19, 8. 46-41 15-20, 9. 32-28 23x32, 10. 37x28 19-24, 11. 35-30 24x35, 12. 29-23 18x29, 13. 33x15 12-18, 14. 41-37 10-14, 15. 34-29 7-12, 16. 40-34 14-19, 17. 44-40 35x44, 18. 50-x39 17-22, 19. 28x17 11x22, 20. 37-32 9-14, 21. 38-33 6-11, 22. 43-38 5-10, 23. 49-43 12-17, 24. 45-40 19-23,. 25. 32-28 23x32, 26. 38x27 14-19, 27. 40-35 19-23, 28. 47-42 8-13, 29. 42-39 1-7, 30. 29-24 2-8, 31. 48-42 8-12, 32. 31-26 22x31, 33. 36x27 17-22, 34. 33-28 22x44, 35. 27-22 18x27, 36. 43-39 44x33, 37. 38x9 3x14, 38. 24-20 14-19, 39. 20-14 25-30, 40. 35x13 10x8, 41. 34-29 12-18, 42. 42-38 11-17, 43. 38-33 18-23, 44. 29x18 17-22, 45. 26-21 27x16, 46. 18x27 16-21, 47. 27x16 8-13 (0-2). DEN HAAG Met ech te singlepaien in plaats van het ter plekke ge zaagde vurenhout en een nieuw net is gisteren in de Haagse Houtrust-hal het met 100.000 dollar gedoteerde tennistoer nooi begonnen. Organisator Piet van Eijsden had erop gerekend die attri buten te kunnen lenen van een plaatselijke tennisclub. Maar daar wist men van het bestaan van die net-onder steuning niet af. Ook de erg ste luchtbellen werden uit de kunststofbaan gesneden, zo dat het evenement alsnog in een redelijke, hoewel (nog) tamelijk publiekloze ambian ce van start kon gaan. Tom Nijssen, de enige Neder lander, die zich gisteren liet zien, wees de weg. Met de drie kwalificatiewedstrijden nog in de benen toonde hij toch over meer uithoudings vermogen te beschikken dan zijn tegenstander Brian Gar- row. De Amerikaan staat er met zijn 94e plaats op de we reldranglijst beduidend beter voor dan de Limburger, maar dat bleek niet uit het partij-verloop. Garrow gaf de beslissende break in de derde set weg dóór drie dubbele fouten achtereen te slaan. Nijssen won met 7-6 (7-3), 3- 6, 6-1 en verdiende daarmee niet alleen op zijn minst 1700 dollar, maar ook nog eens tien ATP-punten, waarmee het gevaar uit de eerste twee honderd weg te vallen, voor lopig is verijdeld. De inspanningen van de voorgaande dagen wogen wel zwaar voor Peter Nyborg en Christian Saceanu. Palohei- mo versloeg de Zweed met 7- 6, 6-3 en Jonsson de Duitser met 6-4, 7-5. Het was Sacea- nu's eerste optreden sinds hij bij het toernooi van Praag een stevige boete en een schorsing van negen weken opliep. Hij wordt tegenwoor dig begeleid door Martin Si- mek, die na negen jaar sa menwerking met Michiel Schapers zich het lot van de door iedereen afgeschreven Roemeense vluchtelingen- zoon heeft aangetrokken. verschoven. Het programma van de eer- de serie wedstrijden besloten ste dag gaf geen aanleiding door de confrontatie tussen tot grote toeloop. Vanwege de nationaal kampioen Paul late aankomst van allerlei Haarhuis en de plaatselijke deelnemers moesten de aan- favoriet Richard Krajicek. Vier keer hebben de twee spelers tegenover elkaar ge staan; Haarhuis won twee maal op gravel, Krajicek ze gevierde eenmaal op gravel en eenmaal op tapijt. De ATP-wereldranglijst mannen ziet er momenteel als volgt uit: 1. Stefan Edberg (Zwe), 2. Boris Becker (Dui), 3. Ivan Lendl (Tsj), 4. André (Ecu), 7. Thomas Muster (Oos), 8. Emilio Sanchez (Spa), 9. Goran Ivanisevic (Joe), 10. Brad Gilbert (VSt), 11. Jonas Svensson (Zwe), 12. Andrei Tsjesnokov (Sov), 13. John McEnroe (VSt), 14. Guillermo Perez-Roldan (Arg), 15. Jay Berger (VSt), 16. Michael Chang (VSt), 17. Guy Forget (Fra), 18. Jakob Hlasek (Zwi), 19. Juan Agui- lera (Spa), 20. Aaron Krick- stein (VSt), klasseringen Ne derlanders: 48. Mark Koever- mans, 54. Paul Haarhuis, 132. Jacco Eltingh, 148. Jan Sie- merink, 150. Richard Kraji cek, 199. Michiel Schapers, 200. Tom Nijssen. Kasparov en Karpov in Lyon Gari Kasparov (foto boven) en Anatoli Karpov zijn gistermorgen in de Franse stad Lyon aangekomen. De twee Sovjetrussische schakers werken aldaar het tweede gedeelte van hun tweekamp om de wereldtitel af. De eerste helft werd afgelopen woensdagavond afgesloten in het Hudson-theater in New York. De tweede sessie van twaalf partijen gaat zaterdag 24 november van start. De stand in de tweekamp is 6- 6. foto's: epa nd ieb vreselijk de pest aan Louati. Die goser heeft 'veel te grote bek. Zó'n ;1! Nou, hij treft het, t ik heb zó'n hart. En ndag zien we dan wel 'elt in de ring. Door de smoel van die vent voel niet de titelverdediger de uitdager. Louati it zich nu al kampioen, naakt mij hongeriger dan ser Kid Taylor zater- in de Haagsche Cou- de eei ze niet aan me ko en het alleen maar bij iuwen blijft, vind ik het Vroeger maakte ik me ruk om, werd ik agres- Vroeg ik me af: waarom lden ze mij uit? Nu weet it. Je stelt je er op in. Be de mensen hebben nu' 'jwaal een hekel aan be- !e nationaliteiten. Het je buurman zijn die je ie- morgen gedag zegt. Ja, ?et het niet". 'er Jerry de Jong in tbal International je een vreemde wordt je eigen cultuur, sla je luut de plank mis. Wat geldt voor Duitsland, Argen tinië of welk ander land ook, dat moet je niet willen toe passen op jezelf. Wij Hollan ders zijn zó specifiek in han del, schilderkunst, literatuur en voetballen. Vrijbuiters. Ik denk dat die idenditeit aan ons gebakken zit. Daar moet je zuinig op zijn. Het feit dat wij, als pure individualisten toch, het totaalvoetbal heb ben uitgevonden. Een collêc- tief systeem, maar dan wel met die typisch Hollandse aard. We hebben alle wereld zeeën bevaren. Dat pionie ren, dat aanvallen, vond je ook terug in onze voetbalcul tuur". Oud-bondscoach Jan Zwartkruis in Aktueel „Zodra hij vanmorgen vertel de dat hij nog pijn voelde, vermoedde ik dat het een se rieuze kwetsuur was. Want het moet al heel erg zeer doen, vooraleer Pascal dat wil toegeven. Toen hij na die elleboogstoot van Van Basten bleef liggen, zat ik te bibbe ren op de tribune. Maar hij speelde de match uit zonder merkbare hinder en ik was weer volledig opgelucht. Maar toen hij drie kwartier later bij ons in het spelersho me opdook, oei, oei, dan viel ik bijna omver. Zo afschuwe lijk toegetakeld". Echtgenote Pascal Plovie in het Algemeen Dagblad toegestaan. Je deed dat ook, met liefde en met beleid. Om het paard beter te laten springen, om het voor blessu- Jerry de Jong. foto: dijkstra res te behoeden. Met een rietje, niet met een stok na tuurlijk, zoals de laatste tijd is gebeurd. Ik geloof zelfs dat ik altijd veel te lief geweest ben voor mijn paarden. Je hebt paarden die echt op hun donder moesten hebben, maar daar kon ik nooit mee werken. Er moet een wissel werking ontstaan, een ver standhouding tussen mens en dier, zonder teveel druk en helemaal zonder geweld. Bo vendien was ik altijd bang dat het paard zich pijn zou doen, of dat het zich zou for ceren. Dan was ik geklopt, want we hadden er maar één "I^a, het was nu eenmaal an ders in die jaren..." Springruiter Anton Ebben in de Telegraaf „Toen ik in 1980 een eerst bezoek bracht aan Mali en Senegal was ik zo gigantisch onder de indruk. Alle verha len die ik had gehoord ble ken tot mijn verbazing te kloppen. Op alle straathoe ken werd gespeeld en op een heel hoog niveau óok nog. Ik had vaak de grootste moeite om te winnen van volkomen anonieme spelers. Weliswaar kenden ze weinig theorie, maar het natuurlijk talent ^.was enorm groot. Ik heb het zelf in een heel euforische stemming wel een geschre ven: dammen is uitgevonden door de Afrikanen. Maar dat was toen ik er pas geweest was en het is natuurlijk een weinig wetenschappelijke constatering. Maar je zou het hasst zeggen, dat de damsport op de één of andere manier aansluit bij de Afrikaanse manier van denken". Dammer Ton Sijbrands in de Volkskrant „Als je in Schotland in het centrum van de aanval moet spelen, heb je het moeilijk. De verdedigers kletsen er op een geweldige manier in. Op mijn positie valt het met de hardheid echter reuze mee. Ze laten je voetballen. Er wordt niet vol op je achilles pezen ingekomen, het is al tijd fair. Dat is een openba ring". Pieter Huistra in het Vrije Volk „Dat ik meer thuis wil zijn, is een erg belangrijke overwe ging voor mij geweest. Ik heb de verantwoording voor mijn gezin, dat ik door het bowlen al een hele tijd veel te weinig zie. Er zijn echter meer rede nen. Ten eerste ben ik uiterst Pieter Huistra. foto: dijkstra teleurgesteld over het feit dat René Warmerdam niet is ge selecteerd voor het Neder lands team voor de Europa Cup in Wenen. Daarnaast kan ik mij niet verenigen met de beslissing van de technische leiding. Vlak voor de interland Nederland- Amerika ben ik door Jaap Krist (MBF-bestuurslid inter nationale wedstrijdzaken) voor de keuze gesteld: of de interland spelen en in Oranje blijven, of geen interland en stoppen. Ik had ze namelijk kenbaar gemaakt dat ik naar de British Open ging, die ik voor geen prijs wilde laten schieten. Als ik dan naast de nationale league ook nog die interland zou spelen, was ik ruim negen dagen 'van huis weg. Dat kon ik niet maken. Ik heb voor mijn gezin geko zen". Ton Plummen in Bowling Interland in trek ZEIST Voor de EK-kwali- ficatie wedstrijd Nederland- Griekenland, die woensdag 21 november in Rotterdam wordt gespeeld, zijn al 30.000 kaarten verkocht. In totaal zijn er 51.000 kaarten voor het duel beschikbaar. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Nootdorp (morgen om 14.30 uur) luiden: le koers: 1. Egbert H. 2. Day of Li berty, 3. Dusty Ruimzicht (2-1-9). 2e koers: 1. Dear Devil Cera, 2. Easy Westland, 3. Dave Spencer (4-8-9). 3e koers: 1. Diamantino, 2. Eland van Prubo, 3. Extase Westvries (6-7- 4). 4e koers: 1 Chromoskrommenie, 2. Awilka, 3. Cock Mendel (2-4-9). 5e koers: 1. Barry Rijnstroom, 2. Ba- lequina K, 3. William (6-2-3). 6e koers: 1 Esmeralda S. 2. Duke 8e koers: 1. Colaf Pride, 2. Calvaria EV. 3. Condor W (7-3-1). 9e koers: 1. Count Oostland, 2. Casi- mir Durban, 3. Clazien Wielinga (3-2- 4). 10e koers: 1. Massie's Prize, 2. Zozo Nevele, 3. Yoco Oostland (7-10-1). lie koers: 1. Cindy Yvoo, 2. Earl Torpedo, 3. Cito Uiterdijk (6-4-9). ZEIST De tuchtcom- missie en de commissie van beroep van de KNVB dreigen af te treden als zij geen televisiebeelden mo gen gebruiken bij het be oordelen van de strafmaat van ernstige overtredin gen. Dat heeft mr. Eric Vilé, lid van het sectiebe- stuur betaald voetbal, gis teravond verklaard. Vilé reageerde op een telefoni sche enquete die gehouden is door het NCRV-programma Hier en Nu. Daaruit blijkt dat een meerderheid van de clubs uit de ere- en eerste divisie te gen het gebruik van tv-beel den is. In de eredivisie zijn slechts twee clubs voorstander. Uit de eerste divisie zijn zes clubs voor het gebruik van beelden. Twee voetbalclubs hebben nog geen standpunt. De spelersvakbond, VVCS, heeft zich uitgesproken tegen het gebruik van tv-beelden. Vilé zegt verbaasd te zijn over het volgens hem onaanvaard bare standpunt. Hij vindt dat de tuchtcommissie van al het beschikbare materiaal gebruik moet kunnen maken. Vile: VVCS vindt de straffen willekeurig ZEIST De voetbalvakbond, VVCS, keert zich tegen de vol gens haar willekeurige wijze waarop betaalde voetballers wor den bestraft. Dat heeft de VVCS in een brief aan het bestuur betaald voetbal laten weten. Karei Jansen, secretaris-penningmeester van de VVCS, meent dat er sprake is van een heksenjacht op voetballers naar aanlei ding van de instructie die de FIFA voor aanvang van het sei zoen heeft verstrekt. „Er valt geen touw meer aan vast te kno pen", verklaarde Jansen gisteravond in het tv-programma NOS Laat. Het bestraffingssysteem (gele en rode kaarten) dient vol gens Jansen op de helling te worden gezet. „Overtreding en strafmaat dienen beter op elkaar te worden afgestemd. Dat bete kent inderdaad minder lange schorsingen". Jansen stelt voor een speler pas na drie gele kaarten voor de eerste keer te schor sen. Nu zijn twee kaarten van die kleur voldoende voor een uit sluiting. „De KNVB heeft tot taak zo veel mogelijk boven tafel te brengen. In het strafrecht is het gebruik van tv- dan wel videobeelden heel normaal". Drs. Martin Snoek, directeur van Feyenoord, profileert zich als een fel tegenstander van het gebruik van dergelijke middelen. Volgens hem tast dat het gezag van de scheids rechter aan. Snoek: „Je wordt sterk afhankelijk van de ca mera-opstelling, waardoor een onschuldige actie er bijzonder ernstig kan uitzien". Volgens de tegenstanders is er sprake van rechtsongelijkheid, omdat lang niet alle betaald-voetbal- clubs niet even frequent op het scherm verschijnen. De voorzitters van de betaald- voetbalorganisaties vergader den gisteravond over brieven van het bestuur van Feye noord, Ajax en Dordrecht '90 waarin zij pleiten voor het af schaffen van het gebruik van tv-beelden bij de beoordeling van overtredingen. Oranje oefent tegen SVV ZEIST Het Nederlands elftal, dat volgende week woensdag in Rotterdam zijn tweede wedstrijd speelt voor de voorronde in het toernooi om het Europees kampioen schap, oefent komnende vrij dag tegen SVV. Het duel tus sen een voorlopig Oranje en de ploeg van asisstent-bonds- coach Dick Advocaat vindt plaats in het Olympisch Sta dion in Amsterdam en is slechts toegankelijk voor de media. Bondscoach Rinus Michels kan voor deze oefensessie niet beschikken over een voltallige selectie. In Italië, België en Schotland wordt komend weekeinde in com petitieverband gevoetbald. Dat betekent dat de te selec teren spelers Van Basten en Gullit, Rutjes en Gillhaus zich pas maandag bij de spe-, lersgroep kunnen voegen. Wim Kieft is al eerder be schikbaar. De speler van Bordeaux wordt geïnviteerd, omdat de KNVB rekening houdt met de mogelijkheid dat Van Basten donderdag door de UEFA wordt ge schorst naar aanleiding van de knokpartij met de Portu gees Veloso na afloop van Portugal-Nederland in Porto. BOKSEN Profgala in Rotterdam Halfzwaargewicht: De Vulder (Bel) w.o.p. (3-0) van Thijssen (Ned). Crui sergewicht, kampioenschap van de Benelux: Monsieur (Bel) w.o.p. (99- 97) van Held (Ned). Zwaarwelterge- wicht, Nederlands kampioenschap: Louati (Den Haag) wint door k.o. in 2e ronde van Tailor (Rotterdam). Mid dengewicht, kampioenschap van de Benelux: Kortram (Ned) wint door in terventie scheidsrechter in 5e ronde van Chaarane (Bel). Supervederge- wicht, vrije partij: Tuur (Ned) wint door k.o. in de zevende ronde van Sangaré (Fra). DAMMEN 1-1, Traore (IvoFSijbrands (Ned) 0-2, Autar (SurFTchicaya (Can) 1-1, Van der Wal (NedFMacodou N'Diaye (Sen) 1-1, Beyaert (FraFVan Aalten (Ned) 1- 1. Specogna (ItaFWatoetin (Sov) 0-2, Lepsic (JoeFKoeperman (VSt) 0-2, Mamina N'Diaye(MalFGantwarg. (Sov) 1-1, Tsjizjov (SovFValneris (Sov) 1-1, Ba (MalFVeitsman (VSt) 0-2. Stand: 1. Sijbrands. Van der Wal. Valneris 7, 4. Van Aalten. Macodou N'Diaye, Stokkel, Gantwarg, Koeper- man, Tsjizjov, Watoetin 6, 11. Traore, Mamina N'Diaye, Veitsman 5, 14. Clerc, Beyaert, Ba 4, 17. Autar, Spe cogna 3, 19. Lepsic, Tchlcaya 2. TAEKWONDO Wereldbeker vrouwen in Madrid Bantamgewicht: 1. Park (ZKo), 3. TAFELTENNIS Wereldbeker mannen in Chiba (Jap) Groep A: Saive (BelFWaldner (Zwe) 22-20, 12-21, 21-16, Saive-Massaard (Egy) 21-7, 21-16, Waldner-Gun Sang (NKo) 21-17, 21-18. Groep B: Saito 21-18, 25-23, 25-23, 14-21, 21-16, Longcan (ChlF Nam Kyu 15-21, 21-17, 21-12. Groep C: Grubba (PolFSong Hul (NKo) 19-21, 21-16, 21-10, Kano (BraFSong Hui 21-18, 21-17, Wenge (ChiFGrubba 11-21, 24-22, 21-17. Groep D: Appelgren (ZweFMatsushlta (Jap) 21-9, 21-15, Matsushita-Ng (Can) 21-13, 22-20, Appelgren-Gatlen (Fra) 21-15, 19-21, 21-19. Geplaatst voor kwartfinales: Wald- ner. Salve, Longcan, Salto, Wenge, Grubba, Appelgren. Matsushita. TENNIS Toernooi in Den Haag Mannenenkelspel, 1e ronde: Bague- na (SpaFShelton (VSt) 6-3, 6-2, Küh- nen (DuiFHogstedt (Zwe) 6-2, 6-3, Pa- loheimo (Finj-Nyborg (Zwe) 7-6, 6-3, Jonsson (ZweFoaceanu (Dui) 6-4, 7-5; Javier Sanchez (SpaFBenhablles (Fra) 7-6, 6-1, Nijssen (NedFGarrow (VSt) 7-6, 4-6, 6-1. Mannendubbelspel, 1e ronde: Mas- so/PImek (BelFBorwIck/Eltlngh (Aus- /Ned) 6-1, 6-4, Schapers/Slemerink (NedFShlras/Vajda (VSt/Ts|) 6-7, 7-5, 6-4. Prijsvragen DEN HAAG De resultaten de verschillende sportpriisvragen van het afgelopen weekeinde zijn: Lotto 45: le prijs: 1 x 277.128,90; 2e mmmamammfxy, ie 1203,00; 4e prijs: 4815 x 28,70; 5e 71.202 x 5,00. prijs: 4 winnaars; 3e prijs: 22 win naars; 4e prijs: 208 winnaars; 5e prijs; 2404 v x 75.000,00; 3e prijs: 108 x 4e prijs: 4815 x 28.7C prijs: 71.202 x 5,00. Cijferspel 45: le prijs: 1 Toto-gelijk 45: le prijs: lx/ 21.818,90; 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs: 12 x 154,50; 4e prijs: 246 x 11,70.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 7