\bor je het weet hebben we van je hobby je werk gemaakt. erkoop van gemeentewoningen oord wijk blijft onbespreekbaar Omwonenden van Koningspark en gemeente weer rond de tafel CcidócSoiwant De Spartaan houdt actiedag Proef met hondepoepzakje in Postwijk van start 75 ARBEIDSBUREAU EN CENTRUM VAKOPLEIDING. SAMEN GOED VOORWERK. 'Ac :IDEN& OMGEVING DINSDAG 13 NOVEMBER 1990 PAGINA 13 ORDWIJK „Ik voel een eenzame roepende de woestijn". Met die at narden typeerde E. Ho- mivorst (VVD) zijn eigen Jreden gisteren in de Statmissievergadering r"je nbare werken in aaf ,rdwijk voortreffelijk. ejd niemand van de com- sieleden veel behoefte scha woorden vuil te ma- hei aan het veel bespro- voqi onderwerp van de van woningwet- dingen aan de huidige girders, de VVD'er am met een lang be- paa blijft als gen ',e partij voorstander n bi het afstoten van het ïeentelijk woningbezit. dt het niet verkocht dan het gemeentelijk woning- ijf failliet, zo menen de li- len. Begin dit jaar was het irwerp inzet bij de raads- iezingen. Bewoners van ingwetwoningen in de Boerenburg stelden, als ;evertje voor een politieke mavond, het discussiestuk vordering eigen woningbe- op. De avond trok veel be stelling en verliep af en toe emotioneel. Gisteravond was daarvan geen sprake. Hoewel, gezien het aantal ban ken dat in de hal klaarstond kennelijk gerekend was op een grote publieke opkomst, bevolkte slechts een handjevol toebehoorders de publieke tri bune. Veel nieuws werd hen niet voorgeschoteld. Wethouder J. Willms (CDA) schetste in het kort de voorge schiedenis. Tot 1972 werden huurwoningen verkocht. Daarna vond het toenmalige college dat de huizen beschik baar moesten blijven voor Noord wijkers met een kleine portemonnaie. Dat verhinder de een aantal bewoners uit Boerenburg niet om in 1986 met een verzoek te komen hun woning te mogen kopen. Na een afwijzend besluit werd dat verzoek twee jaar later nog eens herhaald. De gemeente raad had echter besloten tot en met 1990 geen huurwoningen te verkopen. Ook in het huidi ge collegebeleidsplan wordt ervan uitgegaan dat het ge meentelijk woningbezit ge handhaafd moet blijven. Ver koop staat volgens Willms haaks op het sociaal huisves tingsbeleid dat Noordwijk voorstaat. Een stelling die on derschreven wordt door oppo sitiepartij Groen Links maar niet door de VVD. Hogervorst haalde zich giste ren de toorn op de hals van Willms en enkele mede-com missieleden door de integriteit in twijfel te trekken van de ambtenaren die de effecten van een eventuele overdracht van woningwetwoningen heb ben onderzocht en hun bevin dingen neerlegden in een rap port. „Die ambtenaren zijn al lemaal direct of indirect bij het gemeentelijk woningbedrijf betrokken", zo constateerde Hogervorst. Willms: „Hier past maar één woord voor; onbe hoorlijk". „Op zijn zachtst gezegd niet netjes", zo vond ook L. Kra- mer-Crama (PvdA) van de in sinuatie van de liberaal. Ze bracht hem in herinnering dat zijn partijgenoot en toenmalig wethouder van openbare wer ken, A. Admiraal, na het lezen van de nota was gaan twijfelen aan de juistheid van het VVD- standpunt. „Ik ben ervan overtuigd dat de nota zeker niet naar de politiek is toege schreven, maar een eerlijk stuk werk is", zo nam ook W. Wijnands (CDA) het voor de samenstellers van de nota op. Zoals de VVD-fractie al bij eerdere gelegenheden naar vo ren bracht, blijft zij volgens Hogervorst van mening dat niet verkopen van de huurwo ningen het tekenen van het doodvonnis voor het gemeen telijk woningbedrijf is. Vol gens de partij is het woningbe stand verouderd en is er spra ke van achterstallig onder houd. In de gemeenteraad werd besloten dat „de onderste steen boven moest komen in deze zaak", aldus Hogervorst, „middels een gedegen onder zoek". „Is dit nu dat gedegen' werkstuk?". Er moet, zo vindt de VVD, een deskundig bureau worden in geschakeld om de effecten op langere termijn van het al of niet verkopen te onderzoeken. „Zelf een onderzoekje doen en dan zeggen dat het de volgen de 20 jaar wel allemaal roze- geur is, gaat ons te ver". De VVD vindt dat in de nota fei ten buiten beschouwing zijn gelaten. „Ik zou op verschil lende dingen in kunnen gaan", zo reageerde Willms na het be toog van Hogervorst, „maar als u nu de moeite neemt de nota nog eens door te lezen dan krijgt u vanzelf antwoord op uw vragen". A. Boering, chef ruimte en milieu, liet Ho gervorst nog weten dat het woningbedrijf zo gezond is als een vis. „Zelfs als er een failli- sement zou dreigen, dan kun je dat nog niet voorkomen door het verkopen van de bes te stukken die je in huis hebt". ^mbachtsweg geen voorrangsweg meer JTWIJK De Ambachtweg in het Katwijk- 1982 voorrangsweg. De gemeente Katwijk ■pdustrieterrein 't Heen is geen voorrangs- hoopte destijds met deze maatregel een einde te i meer. De gemeente heeft besloten de voor- maken aan de vele gevaarlijke situaties die ont- jsstatus van de centrale weg in het indus- stonden omdat veel weggebruikers tegen de re- jebied op te heffen in verband met het gro- gels in voorrang „namen", antal ongevallen. De Ambachtsweg werd in Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 uur en 15.00 uur, telefoonnr. 071-122 248 en uw krant wordt nabe zorgd. FOTO: MILAN KONVALINKA LISSE De Lissese atletiek vereniging De Spartaan moet het clubgebouw grondig reno veren en daarvoor is veel geld nodig. Zaterdag hoopt de club de kas flink te spekken door middel van de actiedag die in de Glazen Hal van de Hobaho wordt gehouden. Op het pro gramma staan een rommel markt, een fancy fair en een veiling. De spikes van Neder lands beste atlete Elly van Hulst en van nationaal kam pioen speerwerpen Jeroen van der Meer, een rondvlucht bo ven de Bollenstreek en een middag een tuinman op be zoek. Dit zijn enkele van de opmerkelijkste „artikelen" die tijdens de veiling van De Spartaan te koop worden aan geboden. In totaal zijn er meer dan driehonderd kavels. De veiling staat onder leiding van Piet van Dijk en begint om half negen 's avonds. De organisatie verwacht rond half twaalf de opbrengst bekend te kunnen maken. Dit gebeurt tijdens een optreden van „de zingende groenteboer" Istvan Kruts. Voordat 's avons de veiling be gint is er overdag veel te doen in de Glazen Hal aan de Grachtweg. Van twaalf tot vijf uur wordt een fancy fair ge houden onder leiding van Spartaan-trainster Marga Kor- tekaas. Zij is reeds 29 jaar lid van de 30-jarige Lissese atle tiekvereniging. Sinterklaas, die zaterdag in Lisse wordt in gehaald, brengt rond half drie een bezoek aan de fancy fair van De Spartaan. Eveneneens van twaalf tot vijf uur wordt een rommelmarkt gehouden. Hoewel er al veel spullen voor deze markt zijn ingeleverd, kan De Spartaan nog „rommel" gebruiken. Al les is welkom behalve kleding en schoenen. Inleveren kan vrijdag en zaterdag tot twaalf Renovatie Het geld dat de actiedag van De Spartaan opbrengt wordt besteed aan de renovatie van het clubgebouw. Van het ge bouw, dat de atletiekvereni- §ing in 1983 overnam van portclub Lisse, moeten het dak, het houtwerk, de toiletten en de riolering worden ver vangen. Verder moet de recre atieruimte worden uitgebreid en wil de club een vergader ruimte bouwen. SASSENHEIM Sassen- heim bindt de strijd aan tegen de vervuiling door hondepoep. Bij wijze van proef zijn gisteren bij de meest vervuilde groen stroken en plantsoenen in de wijk Postwijk honde vuilbakken geplaatst. Het is de bedoeling dat honde- bezitters de uitwerpselen van hun dier met behulp van een speciaal honde poepzakje oprapen en dit in de groene bak depone- De proef in Postwijk duurt een jaar, zodat alle seizoenen er in opgenomen zijn. De actie tegen de hondepoepvervuiling richt zich niet alleen op Post wijk. De gemeente heeft alle ruim negenhonderd hondebe- zitters in Sassenheim persoon lijk aangeschreven om infor matie over de actie te ver strekken en de hondebezitter op zijn verantwoordelijkheden te wijzen. Aan alle hondebezitters in Sas senheim stelt de gemeente te vens eenmalig twintig honde- poepzakjes beschikbaar. Niet- Postwijkers moeten de volle zakjes thuis in de vuilnisbak deponeren. De uitgifte van de fratis zakjes is gisteren gestart, 'olgens het personeel van de receptie van het gemeentehuis, waar de zakjes zijn af te halen, valt de belangstelling niet te gen. Halverwege de middag hadden ruim vijftig hondebe zitters een stapeltje opgehaald. De zakjes zijn in het vervolg te koop bij Albert Heijn, Digros en de dierenspeciaalzaken Slottje's en De Kluyver. Bij het Arbeidsbureau willen we graag zoveel mogelijk van je weten. Want alleen zó komen we erachter dat onze klanten écht willen. Natuurlijk willen de meeste mensen gewoon een vaste baan. En dat is iets wat nu niet direct voor het oprapen ligt. Voor ons is dat een reden temeer om ons eens goed te verdiepen in de wensen en voorkeuren van de werkzoekenden. Wanneer je bijvoorbeeld een computerfanaat bent, moeten we het misschien in die richting zoeken. Zo kan een vacature waar eerst niemand aan dacht ineens best iets voor jou blijken te zijn. Of wordt door een aanvullende opleiding je kans op een baan heel wat groter. De opleidingen verzorgen we in nauwe samenwerking met het Centrum Vakopleiding. In de ruim 40 Centra worden elk jaar zo'n 20.000 cursisten opgeleid. En omdat ze daar nauw samenwerken met de werkgevers heeft 85% binnen drie maanden een vaste baan gevonden. Als je wilt ontdekken wat je mogelijkheden zijn, loop dan eens bij ons binnen. Maar wees dan niet verbaasd als we vragen wat je hobby's zijn. Arbeidsbureau SASSENHEIM Omwonen den van het Koningspark in Sassenheim hebben gisteravond overleg gevoerd met de ge meente over de verdere gang van zaken rond de invulling van het terrein waar het nieu we gemeentehuis wordt ge bouwd. Een delegatie van acht bewoners, afkomstig uit zes verschillende straten, heeft ge sproken met wethouder A. Wa- gemakers-van Oursouw. De bijeenkomst of hoorzitting was aanvankelijk eerder gepland. De be woners verzochten destijds echter om uitstel omdat de bijeenkomst op de avond voorafgaande aan de Raad van State-zitting viel. De Sassenhei- mers wilden eerst het resultaat van deze zaak, die door hen tegen de ge meente was aangespannen en waar in om schorsing van de verleende bouwvergunning werd gevraagd, af wachten. Volgens een van de omwonenden, J. Donker uit de Constantijnlaan, was het gesprek van gisteravond zeker zinvol. „Gebleken is dat er wel dege lijk interesse bestaat bij de bewoners om met de gemeente van gedachten te wisselen over dit onderwerp. Als de communicatie maar goed is", al dus Donker, die eerder namens de omwonenden voor de Raad van Sta te de gemeente een gebrekkige com municatie richting burgers verweet. De omwonenden hebben in het overleg met Wagenmakers vooral tesproken over de bij de Raad van tate gedane toezegging dat de om geving van het nieuwe gemeente huis als park wordt ingericht. Don ker: „Tot tweemaal toe hebben we dat in de pleitnota van de gemeente gehoord: de rest van het Konings park krijgt de bestemming 'park'. We hebben nu hoopvolle verwach tingen dat dit inderdaad gebeurt. Dus geen pleinen, weekmarkten of anderszins. Verder heeft Wagema- kers toegezegd dat op korte termijn een ontwerper aan het werk gezet zal worden die een plan voor de in richting van de rest van het Ko ningspark zal maken". Vojgens Donker is het nodig dat snel duidelijk wordt hoe de directe omge ving van het nieuwe raadhuis er uit gaat zien. „Al was het alleen al om het feit dat aan de Willibrorduslaan enkele huizen te koop staan. En zo lang onduidelijk is wat er 'aan de overkant' gebeurt, valt het niet mee die woningen te verkopen". Verder hebben de bewoners de ge meente gisteravond opnieuw ver zocht iets te doen aan de sloot bij het Koningspark. Volgens de bewoners stinkt deze omdat hij aan een zijde is afgesloten, waardoor het water stil is komen te staan. Ook hebben de Sas- senheimers aangedrongen op de aan leg van een noodpad met verlichting door het park. „Vooral veel scholie ren maakten gebruik van het oude voetpad. Men loopt nu nog steeds over het terrein, maar met dit slech te weer is het een smerige, modderi ge toestand geworden". Volgens Donker heeft Wagemakers beloofd over zowel de sloot als het pad con tact op te nemen met de directeur gemeentewerken. Wagemakers zelf was vanmorgen niet voor commen taar bereikbaar. Deelnemers bloemencorso maken keuze uit praalwagenontwerpen LISSE „Spelen met bloemen". Zo luidt het thema van het bloemencor so dat zaterdag 27 april door de Bol lenstreek trekt. Dinsdag 27 novem ber wordt in hotel De Nachtegaal van Lisse door de deelnemers een keuze gemaakt uit de door Kees van Driel gemaakte ontwerpen van praalwagens. Het Bloemencorso voor de Bollenstreek rijdt eind april 1990 voor het 44ste achtereenvolgende jaar door de Bollenstreek. De stoet start 's morgens in Haarlem en beëindigt de tocht in Noordwijk, waar zoals gebruikelijk de wagens nog enkele dagen op de boulevard zijn te bewonderen. In tegenstelling tot wat de laatste ja ren gebruikelijk was trekt het corso volgend jaar niet door Noordwijker- hout. Het corsobestuur besloot deze gemeente uit het routeschema te schrappen vanwege de matige be langstelling. Vorig jaar trok het bloe- circa een miljoen kijkers. Politie Lisse laat verdachte inbraken vrij LISSE De 30-jarige Pool die afge lopen weekeinde in Lisse werd aan gehouden toen hij een bovenlicht van een woning aan de Heereweg probeerde te openen is weer vrij. Volgens de politie is de man niet be trokken geweest bij inbraken die in het weekeinde zijn gepleegd. Weekmarkt Voorschoten hoeft niet volledig kostendekkend te zijn VOORSCHOTEN De weekmarkt behoeft niet per definitie 100 procent kostendekkend te zijn. Wanneer 80 procent van de kosten gedekt wor den, is dat voldoende. Met dit advies haalde de commissie financiën in Voorschoten een streep door de eis van de vroegere gemeenteraad, die volledige kostendekkendheid na streefde. Wethouder F. ten Have (CDA) was het volledig eens met de commissie dat de markt tevens een sociaal aspect heeft en daar mag de gemeenschap geld voor over hebben. Per 1 januari gaat de vuilperscontai- ner van het marktterrein naar de parkeerplaats bij openbare werken. De markttarieven worden dan met tien procent verhoogd. Hiermee worden de extra kosten veroorzaakt voor de afvalverwerking wel volle dig gedekt. De commissie had veel goede woorden voor de nota Oude- reribeleid II. De nota richt zich voor al op de ouderen, die zo lang moge lijk hun zelfstandigheid willen be houden en daar zijn extra voorzie ningen voor nodig. Voor de PvdA blijft het een moeilijke zaak dat de Stichting Gecoördineerd Ouderen werk weer wordt uitgebreid. „Die stichting dient alleen te coördineren, het uitvoeren dient door de instan ties zelf te worden verricht."

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13