Heren Gemini/K weten weer wat verliezen is Wim van Dijke' neemt revanchi DIOK overklast Eemlarr Heren Saturnus komen fysiek flink tekort AZC wint zonder inspiratie Hoopgevende nederlaag Forehol SPORT £cidóe<3ou4a/nt MAANDAG 12 NOVEMBER 1990 PAGi* LEIDEN De heren van Sa turnus ondergingen een stevi ge oorwassing tegen het Vlaar- dingse WIK. De Leidenaars verloren met 19-11. De dames van HVS waren na het verlo ren duel van vorige week, goed op dreef. Ze deklasseer den het Haagse Hellas met de cijfers 17-8. Saturnus begon goed aan de vooraf als moeilijk bestempel de uitwedstrijd. Het hield WIK met gedegen spel bij tot 3-3. Daarna maakten de Vlaar- dingers duidelijk waarom het gevreesd is. Het haalde enkele malen verwoestend uit en be reikte daarmee een 6-4 voor sprong. Saturnus verdedigde sterk en bracht de aansluiting, door eindelijk met scherp te schieten, tot stand. Door de treffer gesterkt gingen de Lei denaars echter te oppurtunis- tisch te werk. Door offensie- ver te dekken, bood het WIK teveel ruimte. De krachtige Vlaardingers benutten de ruimte optimaal en vergroot ten de marge vlak voor het rustsignaal tot 8-5. Na de helf twisseling poogde Saturnus te rug te komen maar bij 13-10 was de koek op. WIK ontweek de 4+2 dekking en dwong de Leidenaars, door Wim van Leeuwen uit te schakelen, tot vele persoonlijke duels. Door de minder fysieke krachten bij de Leidenaars raakte Saturnus gesloopt en waste WIK de Leidse oren. Het tekende met 19-11 aan voor de tweede ne derlaag en schoot daarmee de Leidse doelstelling van zes uit vier aan flarden. Na afgelopen donderdag de bekerwedstrijd met 19-14 te gen EMM gewonnen te heb ben veegde HVS gistermiddag het nog ongeslagen Haagse Hellas. De Haagsen gelukten het in het begin een 2-4 voor sprong te nemen maar daarna was het woord aan de Stomp- wijksen. Door de eerste zes doelpunten te scoren boog Irma van de Bosch de stand om naar 6-4. Kort voor rust benutte HVS twee strafwor- pen wat de marge vergrootte tot 8-5. In de tweede helft kreeg HVS meer ruimte door dat Irma van de Bosch per soonlijk gevolgd werd door een tegenstandster. HVS profi teerde hier gretig van en bouwde de voorsprong uit naar 11-7. Vervolgens stelden de Stompwijksen de overwin ning veilig door zes maal op rij het vijandelijke net te laten bollen. De dames van Olympia haal den met 21-7 vernietigend uit tegen het Rotterdamse De Treffers. De nog ongeslagen Rotterdamsen hadden gister middag niks in te brengen te gen het losgeslagen Olympia. Aanvallend liep het voortref felijk bij de Wassenaarsen en verdedigend legden ze de Rot terdamse aanval lam door hun beste speelster uit te schake len. Dit resulteerde al snel in een 5-0 voorsprong. Pas bij 7-1 kon De Treffers door middel van strafworpen wat terug doen (7-3). In de tweede helft ging het scoren tot 10-6 om beurten. Daarna walste Olym pia over haar tegenstanders heen. De heren van Rijnstreek deel den de punten met het Rotter damse Actief, de stand bleef op 18-18 steken. De wedstrijd ging tot aan 7-7 gelijk op. Daarna profiteerde de Alphen- se ploeg van haar snelheid en bouwde via breaks een 11-8 voorsprong op, die tot aan de rust behouden bleef (13-10). De aanvangsfase van de twee de helft was voor Actief. Ver volgens scoorden beide ploe gen weer ouderwets om beur ten. Bij een 17-18 achterstand zorgde Gerard Rijn in de laat ste minuut voor het evenwicht door uit een „omloopje" raak te schieten. LEIDEN AZC/Tarvo won zaterdag onder pro test van Nereus uit Zaan dam met 6-5. De Zijl/LGB had veel moeite met de gradatiekandidaat DZV/Koudijs 18-15. Vivax deed het erg goed in Nij- kerk tegen Flevo 6-8. AZC speelde zaterdag een zeer slechte wedstrijd. De Alphena- ren die blijkbaar met hun hoofd nog bij de Europa Cup waren, maakten geen moment indruk. Nereus uit Zaandam was echter niet in staat daar volledig van gebruik te ma ken. Met 5-5 gingen de ploegen de laatste minuut in. Met nog 51 seconden te gaan, kreeg AZC een man meer die niet benut werd, waardoor Nereus op nieuw een aanval kon opzet ten. Scheidsrechter van Erk vergat echter de uit het veld gestuurde speler terug te stu ren. AZC heroverde de bal die gelijk gespeeld werd op Gabor Gyori, die nog op de uitgeslo ten speler lag te wachten. Deze kwam echter door de scheids rechterlijke dwaling niet. De Hongaar benutte dit buiten kansje waardoor Alphen de overwinning (voorlopig) naar zich toetrok 6-5. Periodestan den (1-1, 2-2, 4-4, 6-5). Doelpuntenmakers; Remco Pielstroom 3, Gijsbert van der Leeden, Gabor Gyofi en Erik Noordegraaf allen 1. De Zijl/LGB speelde evenals vorige week een slechte wed strijd. Degradatiekandidaat DZV uit Delft bleef de eerste twee perioden makkelijk bij door de vele fouten in de Leidse verdediging 8-7. Aan het eind van de tweede perio de werd DZV speler Jan Bert Nienhuis voor de duur van de wedstrijd uitgesloten wegens schoppen, waardoor de Zijl de laatste twee parten een man meer in het water had liggen. Dit voordeel kon de Kooiclub, nog steeds zonder de gebles seerde keeper Martin Neder- lof, echter niet goed uitbuiten. Het vrijuit spelende DZV volgde De Zijl simpel, omdat de Leidenaars slecht omspron gen met de talrijke man meer situaties. Trainer Albert Spijker sprak na afloop over een normaal sportverschijnsel: ,,De ploeg met een man meer gaat meest al moeizaam en geforceerd spelen waardoor de tegenstan der toch nog kansen krijgt en er een rare wedstrijd kan ont staan. Ook hij ontkende echter niet dat zijn ploeg de man meer situaties slecht en zonder overtuiging speelde. Periodes tanden (4-3, 8-7, 13-11, 18-15). Doelpuntenmakers: Anton Heiden en George van Rijn 4, Alex van Belkum, Edwin Re- degeld en Jeroen Duvekot 2, Marc van Belkum, Robbie Dubbeldeman, Johan Kluivers en Marco Kerkvliet allen 1. LZ '86 verloor terecht van de Gouwe uit Waddinxveen met 11-6. Trainer Hans Parrel was absoluut niet tevreden over zijn spelers: „Eigen schuld, de jongens wilden gewoon niet winnen". De Gouwe deed ech ter wel haar best en vocht voor wat het waard was. Bij de Leidse spelers steeg al leen René van der Zeeuw bo ven het belabberde niveau uit. Periodestanden (3-2, 5-2, 7-4, 11-6). Doelpuntenmakers; Niels Zuidweg 2, Aijan Mey- rink, Rene van der Zeeuw, Frans Langerhorst en Jacco Baars allen 1. Vivax behaalde twee belang rijke punten bij Flevo in Nij- kerk waardoor de Oegstgeeste- naren, vorig seizoen gepromo veerd, in de top drie meedraai en. Een knappe prestatie van de ploeg van Frits Welling, die ondanks het fysieke geweld van de Nijkerkers met de smalle basis overeind bleef en via een gesloten verdediging de overwinning naar zich toe trok: 6-8. Periodestanden (1-3, 4-4, 6-6, 6-8). Doelpuntenma kers; Jack Frauenfelder en Dick van de Bosch 3, Ed Hoek 2. De dames van de Zijl/LGB verloren door ongeconcen treerd spel en slecht plaatsen onnodig van Merwede uit Dor drecht met 9-7. Periodestan- den (1-3, 4-3, 6-4, 9-7). Tops- coorster Marion Rijsbergen 3. LEIDEN Eerste-divi- sionist Leython verspeel de deze week een punt bij hekkesluiter Nashu- a/VCG 2. De Leider- dorpse volleyballers wonnen met 2-3 in Gel- drop. NÖVO speelde een goede wedstrijd tegen het Apel- doornse PZ/Dynamo 2 en kreeg loon naar werken (3-2). De heren van Gemini/Kan- geroes weten eindelijk weer wat verliezen is. Na een reeks van vier overwinnin gen op rij (allen met 3-0) le den de Voorschotenaren een nipte 2-3 thuisnederlaag te gen DOS. Het damesteam van Gemini/Kangeroes won nen ondanks de smalle basis in een goede wedstrijd van Zovoc. Leython solliciteert naar een plaats in de derde divisie na de vijfde overwin ning op rij. Leython-coach John Groen kampte met een paar proble men. Rob Mudde liep deze week tijdens de training een zweepslag op. Bas Bloem en Leon Heyting ontbraken en Paul Jacques Verhoeven was ziek. In Geldrop startte Ley thon desondanks goed. Door een scherpe service werd de sterke aanval van Nashu- a/VCG 2 ontregeld. De Lei- derdorpse volleyballers speelden fel en namen al snel een 5-14 voorsprong. De Geldropse opponent kwam nog terug, maar de marge was te groot (11-15). Daarna verloren de zes van John Groen de scherpte; het spel werdrommeliger. Als los zand ging Leython ten onder met 15-7. De derde set was weer een regelmatige 8-15 winst. In de vierde set ging het weer mis tot 14-7. Aan het eind van set knokten de Leiderdorpers nog terug tot 14-13. Persoonlijke fouten de den Leython de das om (15- 13). De tie-break was onder aanvoering van de goed spe lende Frans Boerenfijn voor Leython (2-3). NOVO speel de een goede wedstrijd tegen het hooggeklasseerde PZ/Dy namo 2. In de eerste set lukte de Noordwijkers alles. Een perfect gespeelde set was met 15-5 voor de ploeg van Sjaak de Jong. Daarna ging de Noordwijkse equipe er te ge makkelijk over denken. De Apeldoorners maakten hier dankbaar gebruik van en pakten de tweede en derde set. In de vierde liepen de gasten uit naar 4-9 en leken op de winst af te stevenen. Karst Breman serveerde NOVO terug naar 9-9. In een spannende slotfase hadden de Noordwijkers het geluk aan de zijde (15-13). In de vijfde set knokte NOVO zich naar winst (3-2). Gemini/Kange- Menno Kielman (8) valt aan namens Gemini/Kangeroes. De Voorschotenaren leden het eerste verlies van dit seizoen tegen DOS Schoonhoven. FOTO: HENK SNATERSE roes verloor voor het eerst dit seizoen. De ploeg van coach Leon JungslSger begon goed. De eerste set gingen de Voorschotenaren naar een geconcentreerde 15-2 winst in de eerste set. Ook de twee de set was met 15-4 ruim voor Gemini. Daarna kwam de klad er volledig in. Gemi ni/Kangeroes dacht er te ge makkelijk over. Tegenstan der DOS kwam beter in het spel en won ondanks ver woede pogingen van de thuisclub vervolgens met 10- 15, 16-17 en 14-16 (2-3). Ley thon 2 gaat bergafwaarts. De Leiderdorpse reserves gingen ruim ten onder tegen het Haagse Inter Amicos. Alleen de eerste set boden de pupil len van Willem Spierdijk nog enige tegenstand van beteke nis. In de overige sets kwa men ze er niet meer aan te pas (0-3). In de promotieklas se moest RVV na vier over winningen de eerste neder laag slikken. Het gerouti neerde Radius 3 met öud-ere- en eerstedivisiespelers in de gelederen wees RVV op de tekortkomingen. De verdedi ging en pass van de Rijnsbur gers was minder die van de constant spelende Goudena ren. Alleen de eerste en vier de set was er winst voor de ploeg van coach Martin Broe- re; het eerste verlies was een feit (3-2). VCS speelde een slechte, rommelige wedstrijd in Scheveningen tegen Ka- linko, maar beschikte over de betere ploeg. In de eerste en derde set namen de Sas- senheimer een 1-10 voor sprong, die ze vervolgens weer lieten lopen. De tweede set was een regelmatige winst. Via 16-17, 6-15 en 16- 17 voegde VCS drie punten aan het totaal toe (0-3). Ley thon 3 verloor weer. De Lei derdorpse hekkesluiter begon nerveus aan het treffen met Agon. De eerste set was met 6-15 voor de Boskoopse oppo nent. De tweede set werd na een 9-4 voorsprong door een reeks persoonlijke fouten toch weggegeven. De derde set was snel afgelopen (4-15). Gemini/Kangeroes 2 begon met twee spelverdelers tegen Netwerk. Dit bleek geen suc ces blijkens het 5-15 verlies. De tweede set ging met het 1- 5 systeem beter. Teveel per soonlijke fouten deden de Voorschotense ploeg de das om. De derde set ging gelij- kop; de Goudenaren kwamen ■echter als gelukkigste uit de bus (13-15). Graficon/Donar speelde een spannende, ge- lijkopgaande strijd tegen Spanning. De Bleiswijkse te genstander beschikte over een betere aanval, zodat het Merenwijkse blok zijn werk kon doen. De eerste en vier de set gingen verloren door een wat mindere pass. De tweede en derde set brachten winst. In een spannende vijf de set gaf het betere blok van de thuisploeg de doorslag (3- 2). De dames van Gemini/Kan geroes zijn dit seizoen on danks desmalle basis goed bezig. Met enkele invallers uit lagere teams bleek het tèam van coach Casper Brus- see de betere in de strijd met Zovoc. De eerste set was nipt voor Gemini (13-15). In de tweede set was de Zoeter- meerse thuisploeg gelukkiger aan het eind (16-14). In de derde set namen de Voor schotense dames via 14-16 een 1-2 setvoorsprong. Pas in de vierde set kwam het standsverschil tot uitdruk king (8-15). Leython vindt een seizoen promotieklasse blijkbaar voldoende De Lei derdorpse dames boekten te gen het tweede van Gemini- 7Kangeroes de vijfde over winning op rij. Dankzij een uitblinkende Co Pronk was de eerste set met 15-2 voor Leython. In de tweede set liet de Leiderdorpse midde- naanval het volledig afweten; Gemini kon de tweede set naar zich toe trekken met 8- 15. In een spannende derde set gaf de betere aanval van Leython uiteindelijk de door slag (16-14). De vierde set was met 15-7 gemakkelijk voor de Leiderdorpse dames. WW kreeg klop van het sterke Ridderveld. Na een 1- 10 achterstand krabbelde de Wassenaarse dames terug; het gat was echter te groot (13-15). De Alphense tegen stander beschikte over een betere service en aanval dan de Wassenaarse zes. WW ging zonder 'flair' uiteinde lijk met 0-3 ten onder. NOVO ging in Den Haag strijdend ten onder. Nadat de Noordwijkse vrouwen in de eerste set een 5-13 voor sprong namen. NOVO liet Oikos in het spel komen, via 13-15 was de eerste set nog wel voor de dames van Pie- ter van de Brink. De Haagse daems waren beter in het spel. NOVO knokte elke set voor de punten maar miste een aanvalster met power. Via 15-13, 16-14 en 15-12 won Oikos de westrijd met 3-1. Gemini/Kangeroes 3 had niets in te brengen tegen kampioenskandidaat Kalin- ko. De Scheveningse dames waren vorig seizoen gedegra deerd uit de derde divisie. Via 4-15, 9-15 en 11-15 gin gen de Voorschotense dames met 0-3 ten onder. Leython 2 kon alleen de eerste set tegen Spanning van zich doen spre ken. De tweede en derde set waren via twee maal 15-1 voor Spanning (3-0). LEIDEN De Schiphol- loop van 61 kilometer rond de Haarlemmermeer is bij de mannen gewon nen door Wim van Dijke en bij de vrouwen door Netty Saive. Voor Van Dijke betekende dat een revanche voor zijn tweede plaats van vorig jaar, voor Saive was het een glorieu ze come back na haar on geluk in 1987. Het had er even de schijn van dat voor het eerst in de ge schiedenis van de Schiphol- loop een atleet voor de tweede keer op rij de strijd zou win nen. Na 25 kilometer maakte de winnaar van vorig jaar, Wim Westerholt, zich los van een kopgroepje om alleen door te gaan. Dit bleek echter te veel van het goede, want am per zes kilometer later, net na de helft van de wedstrijd stap te hij van het parkours. „Het ging niet zoals het moest en dan kan je wel doorrammen, maar daarmee sloop je jezelf alleen maar", was het berus tende commentaar. Wim van Dijke die op 20 kilo meter (1.14.48 uur) nog in het kopgroepje van vier (naast Westerholt ook Wim Akker mans die tweede zou worden en Daan Mayer die derde werd) zat, kwam op de mara thon (2.38.41 uur) al met een kleine voorsprong op zijn mede kopmannen door om uit eindelijk in 3.53.44 uur over de streep te gaan. Voor Netty Sai ve was de deelname aan de Schipholloop op zich al een overwinning. In 1987 werd zij in het zicht van de finish aan gereden door een auto en moest naar het ziekenhuis worden afgevoerd. Vorig jaar deelde ze de prijzen uit en dit jaar deed ze weer mee. Als eerste dame in iets meer dan vijf uur en vijf minuten nam de kleine Belgische fraai re vanche op zichzelf en het par kours. Voor haar finishte An- dré van der Zwan van Bata ven als eerste regionale atleet met een tijd van 4.40.50 uur. Van der Zwam die de afgelo pen maand al de mi- van Eindhoven (iets rcM drie ur) en die van Etta' (iets minder dan drie ui noteerde nu na 20 kil" 1.27.09 uur en op de J thon 3.06.04 uur. Mede sator Ad Ulijn kwam ]I over de streep omdfc voorspelling: „Ik ben 44 geworden en loop daL uur 44 over dit rondje? op de seconde uitkwaL danks ruim vijf uur haf] perste Cees van DenzL NSL er in de laatste een eindsprint uit waar? twee plaatsen opschoof? klassement. In de halve marathcL Aalsmeer werd BataaL Kerkvliet negende nit tijd van 1.12.20 uur, z<f( en een halve minuut! winnaar John Buske Clubgenoot Jan Bai kwam met een achtst en 1.13.06 uur ook go de dag, terwijl Martiei enboom het veteranei ment won met een t plaats en 1.13.46 uur. had in Erik van Eysd a)s in voorgaande ja beste man met 1.15.46 u wijl Rijnsoever Leen v als eerste over de gaan met 1.16.04 uur. D dame werd opnieuw eel ven lid: Tineke van won in 1.27.42 uur. In de tien kilometer die (uniek voor Nederl de bloemenveiling ge wordt en dus als „indo stempeld mag worden Aalsmeerder Jan Zetl eerste over de streep minuten terwijl Bataa cent van Rijn 32.52 i liet noteren. Ook Nico mag met zijn 34.21 min vreden zijn. Bij de dar Suze Groen in't Woud i ste regionale atlete minuten, op de hielen door Marja Hoogenbooi minyten). In Elburg heeft Jan Ko van Bataven een fraai plaats weggesleept op d selijke 10 Engelse mijlq door na 53.19 minuten streep te komen. r nc Jan Wieffering overleden^ LEIDEN In de nacht van zaterdag op zondag is in zijr*0 Oegstgeest Jan Wieffering overleden. In de Leidse atlJ meenschap kwam zijn overlijden, hoewel hij al langdurigfc- ziek was, als een schok. Wieffering, die lange tijd lid is |L van het bestuur van Holland, werd alom gewaardeerd gedreven „juryman". Ook op districtsniveau was Wieffe tief en werd hij gerespecteerd om zijn inzet en kennis, tiek verliest in Jan Wieffering, die een vrouw en achterlaat, een bescheiden, maar groot man. VOORHOUT Ondanks dat Foreholte in Wognum met 17-15 het onderspit dolf tegen SEW was het vertoonde spel hoopge vend voor de toekomst. Trainer Jan Kecskemehty verhaalde na afloop opti mistisch: „Als mijn ploeg de komende vijf wedstrij den zo speelt halen wij tien punten". De reden voor deze euforische stemming was het goede spel tegen koploopster SEW, dat niet geheel ongelukkig was. De wedstrijd ging gelijk op, maar het lukte de Voorhout- sen niet op voorsprog te ko men. Zo was het bij 5-4 de in gekomen Anja van de Ploeg die vanaf de cirkel scoorde en daarmee de stand weer gelijk trok. Dit typeerde het beeld van de wedstrijd die voortkab belde naar 8-8. Kort voor rust profiteerde de Wognumse ploeg van balverlies Voorhoutse aanval en' 3 door een break op 9-8.1 In de tweede helft was b hetzelfde laken een pal" blinkster Elly van Lfl bracht de stand weer ir^ wicht, waarmee ze streepte voorgoed afsc| hebben genomen vai vormcrisis. Met behi een schijnbeweging di door de Wognumse om vervolgens de ni doelvrouwe, Laura Robtgi passeren. De omwentel het scenario kwam tienp ten voor het einde. Boriceneau haakte af gescheurde vinger aderlating betekende v| reholte. SEW maaktj handig gebruik van wedstrijd definitief n; toe door naar 17-14 ui| pen. Ellen Warmerdai te het verlies iets drai e' door kort voor het eif™ haar vertrouwde hoek, e( tegen de touwen te jag$a RUGBYERS BEHOUDEN HUN GOEDE VORM£r LEIDEN De Leidse Rugby Club DIOK won gisteren op overtuigende wijze de uitwedstrijd te gen het Amersfoortse Eemland: 4-67. Na de knappe zege tegen Den Haag, vorige week woens dag, bewezen de Leide naars dat ze hun goede vorm hadden behouden. DIOK had voor de wedstrijd de opdracht gekregen van aanvoerder Gideon van der Born om het spel kort langs de scrum te spelen en in de voorwaartsen te houden. Dit werd met het nodige succes gedaan, maar het werd al snel duidelijk dat de DIOK kracht gisteren aan de bui tenkant lag. De Leidse driek- wartlijn, met full-back Bert Wisse vaak in zeer goeden doen, was in bloedvorm jen speelde de opponenten hele maal zoek. Ook de Leidse derde-rij met Yves Kummer en Pieter Corver was goed op dreef. Corver zelfs dusda nig dat hij persoonlijk vier tries drukte waarvan drie in de eerste helft. Verder scoor den voor de Morschbewoners in deze helft nog Bert Wisse en Mare Michelsen en goed schopwerk van Gottfried Bos bracht een ruststand van 4- 29. In de tweede helft verander de het spelbeeld niet, maar het deel werd wel ontsierd door een grove overtreding van de Leidse international Marcel van Loon. Van Loon werd voor deze overtreding terecht door scheidsrechter Henk van Breukelen van het veld gestuurd. Van Loon zal ongetwijfeld gedurende lan ge tijd worden geschorst en zeker de belangrijke wed strijd van DIOK tegen aarts rivaal Castricum op 21 no vember missen. Ook zal de lange tweede-rijer zaterdag ontbreken voor de wedstrijd van het Nederlands team te- P gen Australië B. De acL Van Loon had voor Ir reverloop geen consL ties. Wervelende comf^ en uitstekend suppfrj leidde tot tries van H j Chaudron, Erik-Jan I sen. Peter Koenen, Bos, weer Wisse enT dron en een eindstandjrk, 67. The Bassets behaaldekei ren op eigen veld eenjlee overwinning (13-3) Rotterdamse Rugby Door sterk, gedurfd eifr sief spel stonden de heimers aan het eindjf" eerste helft met 13- door onder meer gi van Willem Heemski de tweede helft ve: Sassenheimse ploeg ei de Rotterdammers t men tot 13-12. Uiteer was de kracht van de heimse voorwaarl groot voor RRC en Bassets door tries v< Roor en weer Heel met 25-12. inl

Leidse Courant | 1990 | | pagina 18