SC en VTL delen in rommelig duel llphia op schot gen Lugdunum dÊ Roodenburg stunt in Volendam [oofdprijs voor Zuiderkwartier Grasshoppers verliest kansloos van Luba RZ Scylla wisselvallig in degradatiepoule Forescate scoort op beide fronten ïINL DRT OeidtMOowiant MAANDAG 12 NOVEMBER 1990 PAGINA 17 de plek venhoven ;N Swiftren- in Kuyvenhoven oed presteren. De liefhebber greep 'jlg bij de veldrit Vücum net naast ;ge. Hij moest Nederlands jen Dick Ariesen laten gaan. On een makkelijk rs kon het twee- i vanaf de eerste [os maken van de an het renners- iüe sprint bracht lelijk de beslis- LEIDEN Scylla heeft in de degradatiepoule van de eredivisie tafel tennis één van de twee wedstrijden tegen NMS Bartok winnend afge sloten. Zaterdag werd de uitwedstrijd met 6-4 gewonnen. Gisteren dolf Scylla met dezelfde cijfers het onderspit. In de wedstrijd van zaterdag werden de beide dubbels door het Scylla duo Peter Paul de Vrindt en Miijam Homan-Kloppenburg in winst omgezet. Ook in de singels waren De Vrindt en Kloppenburg onge naakbaar. Vooral de overwinning van Peter Paul de Vrindt op Chen Yung was opmerkelijk. Mirjam Kloppenburg won gemakkelijk van Pyke Franssen. Martin van Rijn maakte de winst van Scylla compleet door een zege op Marcel ter Braak. NMS Bartok had lering getrokken uit de nederlaag van zaterdag en liet Pyke Franssen buiten het team. Het gevolg was dat beide dubbels nu gewonnen werden. Peter Paul de Vrindt en Mirjam Homan-Kloppen- burg herhaalden hun goede prestaties van zaterdag niet en verloren nu beiden hun single. Patrick Swier en Martin van Rijn zorgden voor de punten van Scylla. LEIDEN In de frisdrankcompetitie van de regionale jeugd viel een opmerke lijke uitslag te noteren. Het nog ongesla gen Volendam ging thuis ten onder tegen Roodenburg. Roodenburg-trainer Bob van Bohemen was met een punt in de uitwedstrijd te gen het sterke Volendam al tevrden ge weest. „Dit is ongelofelijk", sprak de Lei- derdorpse oefenmeester na de 1-2 winst. In de eerste helft creërden beide elftallen weinig kansen doordat de Leidenaren het accent op de verdediging legden. Nadat Erik van Manen in de tweede helft Rood enburg op 0-1 had gebracht, kwam de druk op de ketel. Er ontstonden er enke le goede countermogelijkheden, waaruit Peter Kruit een kwartier voor tijd 0-2 liet aantekenen. De leeggespeelde Rooden- burgers liepen de laatste minuten op het tandvlees. Keeper Rinus de Klerk hield zijn doel op één bal na schoon. UVS kwam thuis tegen DWV al snel met 0-1 door een achter. Daarna werd het zelfs 0- 2. Topscorer Twan Nuygen verkleinde de marge nog voor rust (1-2). Na rust was UVS de betere ploeg. Na 15 minuten scoorde Dickie van der Heide. Twan Nuygen maakte zijn negende treffer van dit seizoen. De voor Jacco van Wieringen ingevallen Robbie van Ulden bepaalde de eindstand op 4-2 in Leids voordeel. Quick Boys speelde een slechte wed strijd op sportpark Nieuw-Zuid tegen het Hoornse Hollandia. Jacco Heringa scoor de uit een vrije trap 1-0 voor de thuis club. Daarna was er teveel onrust in de ploeg. Hollandia was de gehele tweede helft in de aanval. De Katwijkers kwa men niet meer in het spel voor. De ver dediging hield met hangen en wurgen stand. Noordwijk speelde de beste wed strijd tot nu toe volgens trainer Ruud Bröring. Tegen het fysiek sterke ADO pakten de Noordwijkse elf een verdiend punt. Mark van Kesteren opende de sco re. De Haagse thuisploeg werd sterker en maakte gelijk. In de tweede helft bracht een foutje van keeper Joost Bartels ADO op 2-1. Remco Martens tekende voor de gelijkmaker. Dezelfde Remco Martens trof daarna nog twee maal hout. IN De topper in scljjeling zondag heeft t". tvinnaar opgeleverd, elmbn VTL deelden de in een rommelig oploper Teylingen liet profiteren van (untverlies van de •enten. De Sassen- verloren verras- ht ijvan VNL. FC Rijn- laalde in de onderste len twee belangrijke punten tegen Bernardus. ASC - VTL 3-3 (1-1) Het duel tussen de nummer twee en drie van de ranglijst kende een pittig karakter. Bei de ploegen streden op de Kempenaerstraat met honderd procent inzet en daardoor ont stond een rommelig duel. In de eerste helft waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. VTL opende de score via René Schouten. Maar Benno Schoonwater schoot de Oegst- geestenaren langszij. Na rust werd de wedstrijd ontsierd door een ernstige blessure (ge broken scheenbeen) van VTL- speler Dolf Huisman. Ondanks deze tegenslag slaagde VTL er in om een riiime voorsprong te nemen. Martin de Jong en Remco van der Maat waren verantwoordelijk voor de doel punten. ASC kwam in de slot fase op gelijke hoogte via Ger- ben Gerbrandy en Bart Lau- rijssen. VNL - Teylingen 2-1 (1-0) Koploper Teylingen liep bij VNL tegen een onverwachte nederlaag aan. De overwin ning van de Vlietclub was ech ter volkomen terecht. In een aantrekkelijk duel opende Henny van den Hoogen ha tien minuten de score. Na rust bracht John van Leeuwen met een schitterend afstandschot Teylingen op gelijke hoogte. Sjoerd Mentink bezorgde VNL uit een vrije trap de verdiende overwinning. FC Rijnland - Bernardus 1-0 (04)) De Leidse fusieclub behaalde een belangrijke overwinning tegen Bernardus. De magere 1- 0 eindstand is een matige af spiegeling van het grote over wicht van de ploeg van Anton Marijt. Het benutten van de vele kansen is dit jaar echter het manco van de Leidenaars. In de eerste helft kon Bernar dus de thuisploeg nog aardig bijbenen. Na rust stonden de Rijndijkers constant onder druk. Drikus van der Linden bezorgde FC Rijnland uitein delijk de verdiende overwin ning. UDO - VNA 0-0 (0-0) UDO-trainer Hans Braat sprak na afloop over „eenrichtings verkeer". Maar ondanks dit overwicht slaagde de thuis ploeg er niet in om de VNA- defensie te passeren. In de eer ste helft was Gerard den Hol lander dichtbij een doelpunt. Na rust bleef UDO sterker maar het kostte VNA weinig moeite om overeind te blijven. De Leidse ploeg was dan ook tevreden met de einduit- Warmunda - MMO 0-2 (0-1) MMO heeft in deze wedstrijd optimaal geprofiteerd van het scoreverloop. In de eerste helft kwam MMO tegen de verhou ding in op voorsprong via Jac ques van Leyden. Warmunda bleef de betere ploeg maar was voor het doel van MMO. In de tweede rondgang besliste Ri chard van der Geest de wed strijd in het voordeel van de ploeg uit Hoogmade. riar, *wefcN De wedstrij- de afdeling zater- mp^verden weinig ver- Djgen op. Alphia be- e een ruime zege (9- lft; Lugdunum en blijft ?en&ee koploper GWS sem volgen. Volgende ateikan Alphia via een Wedstrijd op gelijke komen. Abbenes de aansluiting van Koudekerk te Sleutels blijft leelvolgen door een rui- atarerwinning op Wou- - MVKV 2-2 (0-2) .1 had in de eerste helft ^iatief. Peter Ouwehand "^oor een fout in de atej verdediging de bal op- or en het eerste doelpunt >pe( In de 25e minuut ver- rdii Martin Oudshoorn de •aaifoor de Katwijkers. ijkKOW-ers kwamen na de ig aphter met opgestroopte nd£n uh de kleedkamer. n j van Weegen maakte je"Del 1-2. Arno Snaterse schoot vervolgens de bal langs de keeper en trok zo de stand gelijk. Valken '68 - HVZ 4-0 (1-0) Valken speelde ondanks de doelpunten een matige wed strijd waarin HVZ op de bui-' tenspelval speelde. Terry Vonk maakte voor rust 1-0. In de tweede helft was het voor Valken zaak de buitenspelval te ontlopen. Dit lukte door een steek-pass op Willem de Wit die vervolgens 2-0 scoorde. Valken kreeg iets meer grip op het spel van HVZ en maak te 3-0 in de persoon van Vin cent Zandbergen. Terry Vonk maakte tenslotte, op aangeven van Kees van de Bos, 4-0. Alphia - Lugdunum 9-1 (4-1) Alphia zag in deze wedstrijd een goede gelegenheid om het doelsaldo op te vijzelen. Ro nald van Wieringen mocht vier maal aanleggen vanaf de elf-meterstip en benutte alle vier de mogelijkheden. Verder waren er doelpunten van Leen Baai (2-0 en 3-0), Bert Bakker (4-0 en 6-1), die twee penalties toegewezen kreeg, en Angelo Leverok (8-1). Voor Lugdu num scoorde in de eerste helft aanvoerder Kooimans. De Sleutels - Woubrugge 5-1 (3-1) Woubrugge begon aggresief aan de wedstrijd en scoorde 0- 1 via Fred van der Weiden. Na deze treffer werden De Sleu tels wakker. Leo Compeer scoorde de gelijkmaker. Voor de rust volgden doelpunten van Ronald Labordes en Ro nald Guldenmeester. Ook na de rust hield De Sleutels de druk op de ketel en speelde sterk aanvallend. Mart Pol man maakte 4-1 en Leo Com peer besloot de middag met 5- 1. Keeper Rob Groenendijk stopte een strafschop voor De Sleutels. GWS - LSVV'70 3-0 (1-0) De druk om te moeten preste ren resulteerde bij de koploper in zenuwachtig voetbal. Alleen Charles Hanny wist in de eer ste helft voor de Sassenhei- mers te scoren.In de tweede helft bleef het spel rommelig, maar Gijs Baars stond op scherp en scoorde twee maal, onder andere door een fraaie lob vanaf de eigen helft. Abbenes - Koudekerk 1-3 (0- 1) Een van de vele doelpogingen van De Sleutels in het treffen met Woubrugge. Het werd 5-1 voor de Leidse ploeg. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN Abbenes begon de wedstrijd Koudekerk de score opende, gens Bart Nieuwenburg en maakte nog 1-3. Maar de ploeg zeer aanvallend maar moest Na de rust sloeg Koudekerk Ron Paling, waardoor Abbe- van Wil Henskens gaf de toch toezien hoe in de 5e mi- andermaal toe; binnen vijf mi- nes tegen een 0-3 achterstand voorsprong niet meer uit han- nuut Mark Bakker voor de nuten scoorden achtereenvol- aankeek. Remco Sijseling den. •efd- N Zuiderkwartier e hoofdprijs bemachtigd negende zaalkorfbal- Ipi van Fides Pacta. Het I van Ko Paeper won in tegen overgangsklas- ïtura verrassend met 7-6. 1 voorronde hadden de gelen gelijkgespeeld te- ^des Pacta (6-6) en ge- |n van Crescendo (2-5). Raniserende vereniging 'de in haar laatste wed- legen Crescendo wel de fgde overwinning, maar kreeg één doelpunt teveel te gen (5-3). Futura had op weg naar de finale geen enkel punt verspeeld tegen De Algemene (8-6) en De Danaïden (3-7) en was ook favoriet, omdat zij in de zaalcompetitie twee klassen hoger speelt dan Zuiderkwar tier. De Leidenaars kwamen via Theo van Leeuwen (2) en Erik van Lunteren echter rap op 3-0 en verdedigden deze voorsprong met verve, met name op 5-4. Genoemde spe lers scoorden toen nogmaals (7-4), waarna de fusieclub uit Den Haag nog tot 7-6 ophaal de. De overige goals van Zui derkwartier waren van op nieuw van Van Leeuwen en Dirk Jan de Kreek. Coach Ko Paeper vond de toernooiwinst een leuke opsteker voor de competitie, al had hij ook zijn bedenkingen: „Dit zijn goed beschouwd toch oefenwedstrij den en ik probeer liever in de competitie te pieken. Men is bij toernooien vaak gefocust op een goed resultaat en dan wordt er minder geleerd uit bepaalde spelsituaties". Fides Pacta eiste de derde plaats op ten koste van De Algemene (6- 4) en De Danaïden werd vijfde door Crescendo met 6-1 te ver slaan. De overige prijswin naars van het zaaltoernooi van Fides Pacta waren Futura 2, KNS 1, Die Haghe 5, KNS 2, De Algemene 4, Fides Pacta 8, Die Haghe Jl, Crescendo Jl, Fides Pacta Cl, Die Haghe Dl, Zuiderkwartier PI, De Alge mene Q1 en Die Haghe Ql. LEIDEN Het Katwijkse Grasshoppers verloor za terdag kansloos in eigen huis van het Rotterdamse Luba RZ (74-80). Het team van coach Han Wallaart komt door dit verlies op de laatste plaats in de da meseredivisie. Het degra datieduel tussen BVO en Leiderdorp verliep zoals verwacht zeer chaotisch. De Alphenaren wonnen verdiend met 88-73. Grasshoppers is niet meer de ploeg van vorig seizoen. Vorig jaar verwierf het team zich nog een plaats in de kam pioenspoule van de eredivisie. De publieke belangstelling in de thuishal van Grasshoppers, sporthal Cleyn Duin, symboli seert het verval van de Kat wijkse dames. Vorig seizoen was het vaak een heksenketel nu is het een sfeerloos decor met slechts wat familie, vrien den en kennisen die nog de moed op kunnen brengen om Grasshoppers moreel te steu nen. Een somber beeld waar Han Wallaart met de poetslap in de hand graag nog wat licht op laat vallen. „Ik denk dat de laatste plaats in de competitie een wat vertekend beeld geeft. We hebben nu één competitie ronde achter de rug waarin we zes uitwedstrijden en twee thuiswedstrijden speelden. Als ik naar de uitslagen kijk, zie ik voldoende mogelijkheden wat aan de stand te doen". Tegen Luba RZ lukte dat nog niet. Grasshoppers kende een zeer slechte start (0-11). „Dat zijn de naweëen van de serie verlieswedstrijden. We hebben gelukkig de mentale veer kracht op kunnen brengen om terug te komen 'in de wed strijd", aldus Wallaart. De thuisploeg had daar wel veel tijd voor nodig. De eerste helft konden de Katwijkse dames niets anders doen dan aan klampen. RZ behoefde zich daarom nauwelijks extra in te spannen om de voorsprong tot de rust intact te houden. Na rust slaagde Grasshoppers erin om voor wat spanning te zorgen. Malacko (26 punten) en Marie José Alers (20 pun ten) speelden aanvallend sterk en RZ kreeg wat meer moeite met de agressievere Katwijkse verdediging. Grasshoppers kwam terug in de wedstrijd en verkleinde de marge tot zes punten. De guardpositie was het echter het zwakke punt van de thuisploeg. Yvonne Plug en Simone van Meurs verspeelden op beslissende momenten de bal en RZ kreeg op die manier het passende antwoord op de Katwijkse da dendrang. Met simpele lay-ups en door het hoofd koel te hou den aan de vrije worplijn be paalde de Rotterdamse ploeg de eindstand op 74-80. Gezien de hoge notering van RZ op de ranglijst (derde plaats) op zich nog niet zori slechte prestatie van Grasshoppers, maar er had duidelijk meer in gezeten. Voorlopig blijft Grasshoppers hierdoor met twee punten uit acht wedstrijden op de laatste Die positie dankt Grasshop pers mede aan het verlies van streekgenoot Lisse tegen Gro ningen (65-66). Lisse miste daarmee een uitgelezen moge lijkheid zich in de midden moot te vestigen. In de heren eerste divisie B vochten BVO en Leiderdorp hun tweede duel van het sei zoen uit. Plaats van handeling was ditmaal de Rijnstreekhal in Alphen. De eerste ontmoe ting was chaotisch en slecht en eindigde in een nipte Leider- dorpse overwinning. De wed strijd van zaterdag was niet veel beter. De spelers acteer den zeer nerveus en reageer den dit af op de scheidsrech ters. Vooral Leiderdorp maak te zich hieraan schuldig. Dit tot ergernis van BVO-coach Rudi van Eyck.„Wij liepen al snel tegen zeven fouten op te gen twee van Leiderdorp. Het is dan ook voor mij een raad sel waarom ze zo tegen de scheidsrechters tekeer gingen. De arbiters Hans Witvoet en Henk van Haasteren waren weinig tolerant en tracteerden Leiderdorp op vier technische fouten. BVO kwam in de eerste twin tig minuten maar moeilijk los van Leiderdorp (rust 39-34), maar na 39-38 liep de ploeg plotseling naar 67-42. In deze periode ging coach Campbell van zijn Leiderdorp in groeps therapie met als voornaamste discussiepunt de wedstrijdlei ding. BVO kende minder frus- taties en won daarom verdiend met 88-75. Topscorers BVO: Jack Ginjaar 27 punten, Oscar Taal 24 punten. Leiderdorp: Maarten Wals 22 punten. Coach Johan Koster van Lisse vroeg zaterdag tien minuten over half zeven aan de beheer der van de Amsterdamse Apollohal of Lisse daar wel moest spelen. Vijf minuten voor aanvang druppelden de spelers van tegenstander Azimma binnen. De Suri naamse vriendenploeg maakte het Lisse nog behoorlijk moei lijk maar de ploeg van Koster won uiteindelijk toch met 67- 71 (rust 37-39). In Wychen verloor Luba Lei den van het snelle Wyba. Lei den moest het vooral afleggen tegen uitstekende zóne press van de tegenstander. Via een ruststand van 38-39 werd het 84-80. Topscorers Leiden: Mar tin Hoogendoorn 22 punten, Ben de Jong 15 punten, Loet de Ruyter 13 punten. De dames van MSV Noord- wijk boekten vrijdagavond een knappe overwinning in Delft op DAS. MSV won met 72-78. Renate Sluys scoorde 28 pun ten. LEIDEN Zowel de heren- als de damesselec tie van Forescate sloot gis teren hun hockeywed strijd winnend af. Het Leidse LMHC speelde twee maal gelijk, terwijl ook Noordwijk kon spre ken van een redelijk weekeinde. Bij Alecto en Roomburg was het slechts kommer en kwel. Het Voorschotense Forescate zag de beide eerste teams met 2-0 winnen. De heren wissel den daarmee van plek met op ponent HDS en staan thans het dichtst bij het toch ruim op kop gaande Evergreen. Na ruim vijf minuten scoorde Maarten Gieteling op aange ven van de langs de achterlijn opkomende Paul de Jager het eerste doelpunt. Tot de rust werd niet meer gedoelpunt. In de tweede helft koos HDS voor de aanval en beperkte Forescate, dat spits Gert-Jan Egberink miste en laatste man Erik Kruismulder geblesseerd zag uitvallen, zich tot de coun ter. Invaller Robert Havik scoorde hieruit het tweede doelpunt. De Forescate-dames kozen tegen het onderaan- staande Haarlem voor de aan val. In de eerste helft werd niet gescoord vooral, omdat Haarlem nadrukkelijk op de nul speelde. In de tweede helft werden ook de flanken benut en leverde de daarmee ge creëerde ruimte de nodige kansen op. Uit een voorzet van Birgit Lempers trof Marije Wiegant voor de eerste maal het doel. Birgit Lempers stond ook aan de basis van het twee de doelpunt. Een strakke voorzet naar tweelingzus Anouk werd door deze naar Romee Zwaan getikt, die de keepster voorbij liep en scoor de. De start van LMHC in de overgangsklassewedstrijd te gen Breda was fel. Een speel stijl, die na tien minuten werd beloond met een doelpunt van Ronald Carpentier. Na twintig minuten luwde het offensief en kreeg het treffen een ge- lijkopgaand karakter, in de tweede helft gevolgd door een rommelig verloop. Beide teams kregen twee corners, maar al leen Breda hield er een doel punt aan over. Ook het inzet ten van Peter van der Meer voor Martijn Haks leidde niet tot de winnende treffer. Ook de Leidse dames konden het ruime veldoverwicht niet in een zege omzetten. Zandvoort nam een voorsprong, die door een strafcorner van Eugenie Dumoulin teniet werd gedaan. In de tweede helft zorgde Ca- thelijne Kranendonk voor 2-1. De score werd echter niet ver der uitgebouwd. Met een twee de doelpunt uit de drie straf- corners zorgde Zandvoort wel voor een wapenfeit. Noordwijk sloot het weekein de eveneens met een positief saldo af. De heren speelden bij VCL op gewoon gras, wat in een vroeg stadium resulteerde in een treffer voor de gasthe ren. Drie minuten later ramde Stephan Bottema een afgesla gen strafcorner hoog in de tou wen. In de vijfentwintigste minuut keurde de scheidsrech ter een loepzuiver doelpunt van Thomas Aten (strafcorner) af. Met 1-1 werd de rust be reikt. In de tweede helft be perkte het onderaanstaande VCL zich tot het steeds diep weg slaan van de bal uit het eigen doelgebied en was er voor Noordwijk geen doorko men meer aan. „Mooi hè", mompelde coach Frans van Egmond na de 2-1 zege van de dames op Bleiswijk. „Na twee veegwedstrijden weer een overwinning. Na de treffer van Bleiswijk werd ik nog voor tien minuten van het veld verwijderd ook. Maar zo wel de scheids als de ploeg werden toen beter." Frederi- que Lempers tekende voor de beide doelpunten, een strafcor ner en een strafpush. Bij Alecto was het een zondag vol kommer en kwel. De heren gingen tegen het Am- stelveense HIC met 4-0 kans loos ten onder. De zo fier op kop staande dames waren te gen de Velzense Strawberries wel veel sterker, maar ver zuimden dit in doelpunten uit te drukken. De 1-0 voorsprong door een strafcorner van Lili an Mentink werd in de tweede helft door een strafbal van Strawberries geëgaliseerd. Een doelpunt van Alecto werd af gekeurd, een strafpush van Eugenie Westerduin gemist. Twee minuten voor tijd viel de 1-2. Ook Roomburg kende dit weekeinde weinig plezier. De heren lieten tegen Kameleon een 2-0 voorsprong via doel punten van Max Ligtenberg glippen. Twee kadootjes lever den de 2-2 eindstand op. Bij de dames werd na de rust, die met een blanco stand inging niet juist geanticipeerd op de gewijzigde opstelling van Xe- nios. Drie verdedigingsfouten leverden vervolgens evenzo- vele tegentreffers op. Het da mesteam van Leiase Studs klopte Pijnacker met 2-1. In de eerste nelft scoorden Euge nie van Nipen en Ima Boevé.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 17