Ook Amstelveen te sterk
voor schakers Philidor
Ylietwijk heeft smaak te pakke
sportuitslagen
ccidócsoimmt
RDC mist slag tegen Boskoop'
knvb zaterdag
knvbzondag
atletiek
badminton
basketbal
biljarten
boksen
bowlen
dammen
gewichtheffen
golf
snmsssïï&tss
handbal
hocket
Ijshockey
judo
karate
motorsport
paardesp0rt
MAANDAG 12 NOVEMBER 1990 PAjORl
LEIDEN Ook in de
derde ronde van de
KNSB-competitie heeft
Philidor 1 verloren. In
Amstelveen kwamen de
hoofdklasseschakers voor
lopig niet verder dan öVi-
3!/2. In de eerste klasse
verloor LSG 1 met 6-4
van het sterke HWP uit
Sas van Gent. In de twee
de klasse haalde LSG 2
fors uit tegen het Amster
damse Watergraafsmeer 2:
7-1. Philidor 2 gaat tegen
Purmerend in ieder geval
verliezen, waarschijnlijk
met 5-3. In de derde klas
se C lijkt DZP uit Lisse nu
echt op promotie af te ste
venen: Paul Keres 2 uit
Utrecht was met 5-3 het
derde slachtoffer. LSG 3
verloor met 3-5 van het
Amsterdamse Fischer Z.
In de derde klasse D ver
loor Voorschoten voor de
derde keer met 3-5, nu
van Overschie. Het team
deelt de laatste plaats met
LSG 4, dat met 2-6 ten on
der ging tegen Nieuwen-
dam.
Hoewel Philidor 1 de twee
sterkste ploegen, Volmac en
HSG, al gehad heeft, is een to
taal van nul matchpunten na 3
ronden niet erg hoopgevend.
Ook tegen Amstelveen heeft
het team weinig kans gehad.
Kuyf en Van Maaren kwamen
voor de eerste tijdcontrole tot
remise. De voor Stehouwer in
vallende Van Of wegen verloor
vervolgens. De stelling van
Bakker zag er gezond uit,
maar het eindspel bleek niet te
winnen. Oei verkeerde in gro
te moeilijkheden, maar wist in
de tijdnood van zijn tegenstan
der op slimme wijze het halfje
te redden. Heieen de Greef,
die volgende week in het Ne
derlands damesolympiadeteam
uit moet komen, is in goede
vorm en liep studentenkampi
oen Geselschap onder de voet,
wat de stand op 3-3 bracht. De
Graaf stond al gedrongen en
ging in tijdnood definitief in
de fout. De stelling van Gel-
pke bood hoop op winst, maar
uiteindelijk bleek hij er niet
doorheen te kunnen komen.
Van Halderen maakte in een
partij met wisselende kansen
de laatste fout. Hallebeek had
moeten verliezen, maar in de
afgebroken partij heeft hij nu
remisekansen, wat de eind
stand op 6-4 zou brengen.
LSG 1 speelde tegen het sterk
ste Zeeuwse team, waarin een
aantal Belgische topspelers
meespelen. Heemskerk had
vooruit remise gespeeld tegen
NATO-kampioen Deleyn. Cle
mens hield aan het eerste bord
internationaal meester Cardon
op remise. Aan het tweede
bord stond Konings al snel ge
wonnen. Ook aan de laagste
borden ging het goed: Van der
Steen won een remiseachtig
eindspel en invaller Landsber
gen „veegde" zijn tegenstander
in de aanval. De narigheid zat
bij LSG weer in de midden
moot. Van Moorsel en Ben
schop (teamgenote van Heieen
de Greef) hebben uit drie ron
den nu gezamenlijk een half
uit zes. Van Putten en invaller
Sikkel hadden weinig kans.
Geertsma verloor na lang be
ter gestaan te hebben.
Voor Philidor 2 won alleen
Van Loon, na een partij uit
een stuk. Smit en Fred en Ca
roline Slingerland hadden
nooit meer dan remise. De
Heer verloor een naar eigen
zeggen gewonnen stelling. Ook
Rommets en De Niet verloren
na beter gestaan te hebben. De
afgebroken partij van Vriend
staat minder.
Na twee kleine nederlagen
ging LSG 2 er eens ouderwets
tegenaan. Enig geluk was ech
ter wel nodig. Hockx stond
verloren en Duindam en Sib-
bing duidelijk minder. Westra
Hoekzema was in een remise
eindspel iets behendiger. Roos
endaal won echter snel en ook
op de overwinningen van Stel
ling en Bakker was niets aan
te merken. Het enige verlies-
punt kwam van Van Ketel.
DZP uit Lisse is aan een goed
seizoen bezig en staat alleen op
bordpunten nog iets achter op
koploper Fischer Z. Deze
teams ontmoeten elkaar in de
volgende ronde. Bakker, Lem
mers en Van der Aardweg
wonnen vrij eenvoudig, Van
der Poel enigszins onver
wacht. Daar staat tegenover
dat Van Dijk vanuit gewonnen
stelling niet verder kwam dan
remise. Godijn kwam tot het
zelfde resultaat. Bij LSG 3
brachten De Boer (voor de
derde keer invallend!) en
Manniën hun score op 3 uit 3.
Ook Lind won. Otten had ze
ker meer dan een nul ver
diend en een ongeconcentreer
de Thiele gaf een remisestel
ling uit handen.
Voor LSG 4 wonnen alleen de
twee jeugdspelers, Irwin en
Kouwenhoven. Vooraf werd
getwijfeld of dit jonge team
wel genoeg ervaring in huis
had, maar daar blijkt het toch
niet aan te liggen. Bij Voor
schoten gaven Fritschy (ver
lies) en Houweling (remise) de
wedstrijd uit handen. Bongers
en Huizer wonnen, Driessen
speelde een benauwde remise.
Geen succes tennisjeugd
LEIDEN De Leidse jeugdselectie is in het
tweede toernooi van het wintercircuit van
de tennisbond verstoken gebleven van suc
ces. Bij de twaalfjarigen verloor Carmen
Delsasso van de als derde geplaatste Renée
Stokla, terwijl Ruby Pennings zich gebles
seerd moest terugtrekken. Bij de groep tot
en met zestien jaar trof Renée Crama het
niet met een openingsronde tegèn haar als
eerste geplaatste opponente en moest Marie
ke Bethlehem in twee sets haar meerdere
erkennen in de winnares van het eerste
toernooi, Mireille Bink.
LEIDEN Het eerste tiental van de
Rijnsburgse Dam Club heeft door over
schatting een belangrijke slag tegen
Boskoop gemist. Pas na een forse ach
terstand van 2-10 konden de Rijnsbur
ger terugkomen naar een enigszins dra
gelijke nederlaag. Het begon allemaal
met een blunder van Cees van de Bosch
op bord twee, waarna ook Hans Creder
(1) en de vrijwel nooit verliezende Ton
van Noort (4) hun partij inleverden. Tot
overmaat van ramp ging invaller Cas
per Vroegop in een totaal
stand door de vlag heen en
twee i voordelige posities slechy
op. Cor van Dusseldorp, ditii
bord drie, en Jan Slingerlanj
kwamen na veel strijd tot eenf
overige partijen eindigden iif
Door deze nederlaag is RDC in|n
renzone terecht gekomen. In c
se, waarin drie teams deg
alleen Zaandam en RDG/DIOf
LEIDEN Het zoet der
overwinning schijnt de
badmintonners van Vliet-
wijk te smaken. Gisteren
werd in de eerste klasse
een nipte zege behaald bij
Heerhugowaard. De
'Leidse' tweedeklassers
waren niet succesvol.
Koploper Merenwiek en
de onderaan staande eer
ste teams van Lisse, Lei
den en Flair leden een
Na de enkelspelen tekende
zich voor Vlietwijk eerder
een nederlaag dan een over
winning af. Erik Bokhorst trof
een tegenstander met een spel
type dat hem niet ligt en ver
loor met 18-16, 11-15, 10-15.
Henk Westerbeek maakte met
twee maal 11 gelijk, maar Rick
Pielaat had zijn dag niet en
ook Allan Mens ging in drie
games ten onder. Sylvia Groe-
neveld kwam er niet aan te
pas, maar zus Sonja pakte in
de laatste twee punten de
winst, 10-12, 11-6, 11-9. Twee
uitstekende en gewonnen he-
rendubbels werden gevolgd
door een spannende maar ver
loren damesdubbel. De beide
mixen zorgden gladjes voor de
minimale 6-5 eindzege.
In de tweede klasse liep koplo
per Merenwiek tegen een eer
ste nederlaag aan. Zes partijen
werden in drie delen beslist,
maar alleen Marianne Veeren
en Edwin Both wonnen. ILse
Spierings en Danny Plug zorg
den in twee games voor het
derde punt. Lisse stond na vijf
partijen met 5-0 achter, waar
bij Christien van Santen
slechts één punt tekort kwam.
Het damesdubbel en de beide
mixen werden gewonnen.
Team 2 incasseerde een 1-7
nederlaag. Bij Flair moest Eli-
ne de Lijster haar mixed met
Cees-Jan van Vliet op de stand'
6-15 en 13-12 wegens een bles
sure opgeven. De tussenstand
was op dat», moment 4-3 voor 't
Gein. De Alphense punten
stonden op naam van Cees-
Jan van Vliet (met slechts één
punt tegen), Eline de Lijster
(twee maal 11-4) en het DD
van De Lijster met Paula Mo
raal. De BC Leiden ging met
7-1 ten onder tegen Eridos.
Anita Kooyman en Annelies
Segijn redden de traditionele
eer. Team twee verloor een
klasse lager met 6-2 van DKC
5. De winst kwam hier van
Jan Slingerland en de mixed
van Thea Turk en Jan Slats.
In de vierde klasse brak Me
renwiek 2 de strijd om de eer
ste plaats in de afdeling tegen
TYBB op de stand 1-1 af. De
blessure, die Elsbeth Zwager
man in haar enkelspel opliep
was de aanleiding. Met de 6-2
zege op Vliegende Shuttle is
het in deze afdeling debute
rende Dynamo Sassem nog
maar twee punten van de kop
lopers verwijderd. Myrna van
Reisen en Bert Kemner won
nen de enkelspelen, Karin Els-
geest leed een eerste verlies.
Alle dubbels werden tot winst
gevoerd. Meren wiekL
ruim van Apollo uit^
arendsveen. Paul
Jan-Willem de Vreez{
dra van 't Hart scooij
de Merenwijkers,
Oyen zorgde voor
Veense punt. Spotvf"
Leiderdorp maakte k(
ten met het b<
Utrechtse USS, dat i
mixed wist te winneil
haalde met 7-1 fors
Saturnus, Flair 3 speeW
tegen Lotus. W M
Bij de wereldkampioj
pen voor jeugd tot
achttien jaar in DjakaMPE'
Brenda Conijn in degL
ronde door een gepla<Lnpn
nese opponente uitger" -i
In de eerste ronde haPer
tienjarige Lissese mfc pret
11-2 en 11-6 met eenchap,
tegenstander afgereLfgnsi
het dubbelspel met NL;Pc«
Hooren werd de ku^
bereikt. Hierin waren»3'
favorieten te machtigfg w
PETEBald
Eerste klasse A: Noordwijk-Go Ahead K. 1-
0, Urk-WOG 1-1, Bennekom-FC Lisse 1-5,
Usselmeefvogels-ARC 2-2, Sparta N.-Flevo
Boys 1-3, Katwijk-Rijnsburgse Boys 2-0,
DOSK-Quick Boys 2-1.
Usse)m.vog. 10-15 ARC 10- 9
I- 9 Bennekom 10- 5
B: Rozenburg-Altena 3-0, Ba-
rendrecht-Excelsior P. 3-1, Vitesse Delft-
Marken 2-2, ASWH-OSVP 2-0, Huizen-Heer-
jansdam 2-0, Spijkenisse-Excelslor M. 1-4,
NSW-Serooskerke 2-2.
Excelsior M 10-14 Heer|ansdam 10-10
Rozenburg 10-14 NSW 10- 8
Vitesse D 10-13 Serooskerke 10-8
Huizen 10-13 Altena 10- 8
Barendrecht 10-13 ExcesliorP. 10- 6
Marken 10-13 ASWH 10- 6
Spijkenisse 10-12 DSVP 10- 2
Eerste klasse C: SC Genemuiden-Be-
Quick'28 1-1, GVW-De Vallelvogels 2-0, SC
Elim-Spakenburg 0-5, DETO-Lunteren 2-2,
WHC-DOVO 3-0, Oranje Nassau-Drachtster
Boys 0-3, WVF-ACV1-4
GVW 10-18 ACV 10-11
Spakenburg 10-16 DETO 10-11
Valleivogels 10-12 Lunteren 10- 9
Genemuiden 10-11 BeQuick'28 10- 8
DOVO 10-11 Oranje N. 10- 5
Drachster B 10-11 WVF 10- 4
WHC 10-11 SCElim 10- 2
Tweede klasse A: HVO-RWH 5-4. Zwart
Wit'28-SSS 1-0, Hoek-KJoetlnge 0-0, Capei-
le-Strijen 5-1, Amemuiden-WHS 0-1, Beve-
landers-TOGR 2-2.
Zwart Wit'28 9-14 Kloetlnge 10-10
Cape! Ie 10-14 HVO 9- 8
Roek 9-13 TOGR 9- 8
RWH 9-10 SSS 9-5
Bevelanders 9-10 Arnemuiden 10- 5
WHS 9-10 Strijen 10- 5
Tweede klasee B: Herovina-Kozakken
Boys-Nieuw Lekkeriand-'s-Gravenzandse
SV 2-2, Roda Boys-Leiden 4-4, Heukelum-
Scheveningen 0-1, Oranje Wit-Veen 4-0, SC
Everstein-De Zwerver 2-2.
Koz-B 10-15 Veen 10-10
Everstein 10-15 OranjeWit 9- 8
Zwerver 10-13 Herovina 10- 7
RodaB 10-13 Nw.Lekk. 10-7
's-Gravenz. 10-11 Heukeium 10- 5
Scheveningen 9-10 Leiden 10- 4
Derde klasse A: BVCB-Zwaluwen VI. 0-2,
Sportlust'46-Monster 2-1, RCL-SV35 0-2,
RCL
SV35
10-12
's-Gravenz. 9- 7
Monster 10-11 Hazersw.B 9-6
BVCB 10-10 Spor1l.'46 10- 6
Derde klasee B: flijsoord-Piershil 1-2, SHO-
WGZ3-0, LRC-PPSC 3-3, HBSS-Spirit 1-1,
Xerxes-Lyra 1-1, Papendrecht-Smitshoek 2-
SHO
Vierde klasee A: SVPTT-DSO 0-0, Semper
Altius-ADO 0-0, Maasdijk-Honsetersdijk 1-1,
HPSV-Die Haghe 2-2, DEVJO-Naaldwijk 2-4,
ADO 9-12 Semper Alt. 10- 9
SVPTT 10-12 SEV 9- 8
DEVJO 10-12 Naaldwijk 9- 8
HPSV 9-10 JAC 10- 6
Honselersd. 9-10 DSO 10- 5
Vierde kleeee B: Ter Leede-De Jodan Boys
5-4, Linschoten-Soccer Boys 2-6, Oegst-
geest-Floreant 1-1, Zevenhoven-TAW 0-0,
Kagla-Be Fair 1-2, Oudewater/OVS-KRV 5
BeFair
Kagla
9-11 Unschoten 10- 2
Vierde klasee C: MW'27-Berkel 0-2, Bol-
nes-Heinenoord 3-3, DVO'32-Nootdorp 4-2,
Rhoon-Alexandria'66 1-1, De Zwervers-Del
ta Sport 2-2, Rijnm, Hoogvl. Sp.-ZW 3-5.
ZW 9-12 Berkel 8- 8
DVO'32 9-12 Rhoon 9- 8
Delta Sport 9-12 Helnenoord 8- 7
Zwervers 9-11 Nootdorp 9- 7
Hoogvl. 9-10 MW27 10- 7
Alexandr '66 9-10 Bolnes 10- 4
Den Bommel-Rl|swijkse Boys 2-2, Zlnk-
wegse Boys-NTW 1-1, Groote Unt-Groot
Ammers3-1.
Gr. Undt 10-13 NTW 10- 8
GDC 10-11 Zinkw.B 10-8
Herkingen 9-10 Den Bommel 9- 7
Gr.Ammers 10-10 Rijsw B 10-2
Res. 1e klasse: Noordwijk 2-RWH 2 1-1.
Rijnsburgse Boys 2-Oulck Boy3 2 3-5, Ro
zenburg 2-Katwljk 2 4-2, RCL 2-FC Lisse 2 5
0. Kozakken Boys 2-ARC 2 0-1ASWH 2-Ba-
rendrecht20-2.
Ree. 2e klasee A: Zwart Wit'28/2-NoordwlJk
31-1, Sportlust'46/2-Ter Leede 2 0-1, Vites
se Delft 2-Hoekse Boys 2 2-0, Capelle 2-
DSVP 2 4-0, HBSS 2-Zwaluwen VI, 2 0-V
Quick Boys 3Excelsior M. 2 4-0.
Ree. 2e klseee B: WGZ 2-Spljkenlsse 2 1-2,
Oranje Wit 2-ASWH 3 04), De Zwerver 2-De
Zwervers 2 44), Altena 2-SHO 2 3-2, NSW
2-Nleuw Lekkerland 2 54). Quick Boys 4-Ba-
2 0-2, Excelsior M. 5's-Gravenzandse SV
2-2, MW'27/2-Monster 3 1-1, DUNO 2-
Scheveningen 2 s.n.o., Loosduinen 2-Lyra 2
1-1, 's-Gravenzande 2-HVO 2 2-2.
Ree. 3e kleeee a Oegstgeest 2-De Jodan
Boys 2 1-3, Lyra 3-Quk* Boys 51-7, ARC 3
Be Fair 2 0-0, FC Lisse 3RCL 3 31, Spirit 3
Sportlust'46/3 2-2, Katwijk 3Rljnsburgse
Ree!3e klseee C: Spijkenisse 3Rijsoord 2 4-
1, Monster 2-'s-Gravenzandse SV 3 1-1,
DVO'32/2-NSW 3 S.n.o., WOR 2-Spirit 21-
2, SSS 2-M W27/31-1TOGR 2-Rozenburg
333.
Ree. 3e klasse D: RWH 3Excelsior P. 21-1,
Smitshoek 2-Ameide 21-2, Heerjansdam 2-
De Alblas 2 1-0, Pelikaan 2-Capelle 3 1-1,
Groote Undt 2-LRC 2 32, Papendrecht 2-
Rijnm.Hoogvl.Sp.230.
Res. 4e klasse A: SVPTT 2-KMD2 32, Sem-
r Allius 2-SV35/2 0-3, Maasdijk 2-Honse-
12-Lelden 2 3-0, Be Fair 3Zeven-
hoven 2 1-1, DSVP 3Hazerswoudse Boys 2
4-1, Die Haghe 3RCL 4 4-2, SV Voorschoten
2-Maasdijk34-0.
Res. 4e klasee C: Excelsior P. 3-Unlcum 2 3
3, RWH 4-Spijkenlsse 4 2-2, Berkel 2-Rijnm.
Hoogvl. Sp. 3 34, HVO 3PPSC 2 4-6, DOTO
2-Zwart Wrt'28/3 4-1, TSB 2-Barendrecht 4
brugge 31, GWS - LSW 3-0, Abbenes -
Koudekerk 1-3.
GWS 11-18 LSW'70 9-10
Alphla 9-16 MVKV 13 7
Sleutels 1315 Woubrugge 11-6
Koudekerk 11-15 HVZ 13 5
Abbenes 1314 SVOW 11-5
Valken '68 11-11 Lugdunum 11-3
Hoofd klasee A: DCV-UVS 1-3, AD0'23Pa-
pendrecht 1-1, AaJsmeer-Blauw Wit 3-1,
DHC-Wilhelmus 0-0, Elinkwijk-WFC 31,
Hollandia-DWV 32, RCH-AFC 32
Aalsmeer 1313 DHC 10-10
Binkwljk 1312 Wilhelmus 13 9
oord 2-Stellendam 2 4-0.
Stedeco-Zwart Wrt'28 Sji.o., Oranje Wit-
Ritsoord 2-8, DSVP-SC Bollek 1-2, KJoetln-
ge-HBSS 1-2, Ter Leede-HOV 5-0, Excel-
siorlPj-Vlissingen 1-3.
312 OranjeWit 3 3
LANDELIJKE JEUGD
Den Haag
0-1, DWS-FC Utrecht 3-3, Emmen-Haariem
3-4, AZ-Feijenoord 2-1.
FC Den Haag 11-19 Telstar 13 9
Ajax 1318 DWS 13 9
Feijenoord 10-14 Excelsior 10- 4
AZ 10-14 FC Utrecht 11- 4
Haarlem 10-13 Emmen 11- 4
FC Groningen 311 Veendam 13 3
Sparta-FC Zwolle 34). SC Feyenoord-Bink-
wijk 2-1, Forluna S -Bndhoven 0-4, PSV-
Willem II 31, Go Ahead Eagles-VW 6-4,
NAC-FC Twente 0-4
PSV 316 Willem II 11- 9
Feyenoord 1315 Forluna S. 10- 8
Sparta 10-14 Binkwijk 11- 7
1313
-0, FC
Boys-Hollandia 14), ADO-Noordwijk 2-2
Ajax 2 1316 UVS 13iu
Volendam 10-14 Noordwijk 11-10
ADO 11-14 Quick B. 13 9
AFC 10-11 DWV 13 8
RVC 10-10 Hollandia 11- 6
Roodenburg 10-10 WOG 11- 6
Eerste klasee B:
RBC-TOP 32, RKC-Dordrecht '90 31, SW-
Xerxes 2-0, LONGA-PSV 2 1-3, Mlddelburg-
BW Den Bosch 30, UW-TSC 2-2
Dordrecht '90 11-17 RBC 11-11
SW 11-15 Mlddelb. 13 8
REGIONALE JEUGD
Spljkenlsse-De Musschen 3-0, Sparta-
RKAW 2-1, ARC-VCS1-3, DHC-Unltas 1-1,
Westlandia-Quick 4-1, DVC-Wtlhelmus 74)
DCV 312 Quick 310
VCS 311 ARC 3 9
Sparta 311
Spljkeni
7-10 DHC 3 7
310 Wilhelmus 3 2
Westlandla 310 Musschen 3 2
A-eerste klas A:
Spartaan '23Kozakken Boys 32, 's-Gra-
vendeei-Papendrecht 0-3, Barendrecht-Sllk-
kerveer 4-4, RWH-GSV 2-2, SC Feyen
oord 2-Over maas 32, Slledrecht-EBOH 4-2
Feyenoord 2 9-15 Slikkerveer 3 7
EBOH 315 Barendrecht 9- 7
Sliedrecht 313 Papendrecht 9- 5
Koz.Boys 9-13 GSV 9- 3
Overmaas 312 Spart. '20 3 2
RWH 312 's-Gravendeel 9- 0
A-eerste klas B:
Lelden-Alphense Boys 1-4, DSO-'s-Graven-
zandse SV 2-1, Rijnsburgse Boys-Katwijk 2-
0, FC Lisse-VIOS 32, Olympla-DWO 32,
WSB-WSE7-0
Olympia 7-12 Alph-B. 3 8
Rijnsb.Boys 312 Leiden 3 6
's-Grav.SV 311 WSB
Lisse 3 8 WSE
3 3
ADO-Sparta 1-4, Excelslor-Slledrecht 32,
Spljkenisse-Qulck Boys 2-3, Roodenburg-
RVC 0-1, VCS-UVS 2-0, SW-SC Feyen
oord 0-1
SW 316 Quick B. 3 7
Feyenoord 314 UVS 9- 6
Sparta 313 Roodenb.
VCS
3 5
's-Gravenzandse SV 2-0, DWO-DHC 2-3,
RWH-LENS 1-1, Westlandla-VUC 1-2,
RKAW-Alexandrla'661-8
Feyenoord 314 Alex. '66 3 9
/DHC 313 's-Grav.SV 9- 7
DWO 312 RWH 3 6
DSO 311 Westlandla 9- 5
LENS 311 VUC 3 4
Zwervers 310 RKAW 3 0
AiphensèlBoytsVLV 44), WSE-WSB 5-4,
ARC-Olympla 31, Unltas-SJC 24), Gouda-
Rljnsburgse Boys 0-3, Dordrecht '90-Noord-
wijkOO
Dordrecht'90 317 SVLV 3 6
Alph Boys 315 Noordwijk 9- 6
ARC 9-13 WSB 3 6
Rljnsb. B. 312 WSE 8- 5
Olympia 311 Gouda 9- 4
Unitas 3 6 SJC 3 3'
Afdeling zaterdag
Hollandia 1310 Blauw W 13 5
Hoofdklasse B: Babberich-AGOW 2-1. Ste-
vo-Rheden 2-1, Qulck'23De Zweef 1-1,
Achilles'29-Hoogeveen 4-0, SVBO-SC En-
BW 4-2, TSC-SV Meerssen 1-1, Baronle-
LONGA 0-2, Wilhelmlna-EHC 0-2, Halste-
ren-Volharding 5-3, DESK-Pannlngen 2-2
Eerste klasee A: Stormvogels-NFC 2-0,
OSV-Holland 32, RKAW-AFC'34 32, Hil-
versum-Zilvermeeuwen 32, Zeevogels-De
Sloterplas2-2
Stormvogel 1317 Hilversum 3 8
OSV 315 NFC 3 8
Sloterpl 1313 EDO 3 7
Zeevogel 1312 Zilvermeeu 10- 7
AFC 1310 Volendam 9- 5
Holland 3 8 RKAW 3 2
burg-Tonegido 2-1, EBOH-Nieuwenhoom 2-
1.Neptunus-HMSH 1-1.
Alphense B 9-15 Sparta 13
A: GDS-Oliveo 2-2, Quick-
ADO 2-2, OW-Spartaan'20 3-4, Gouda-
1-2, Rijswijk-VCS 2-1, Roodenburg-
Olympia 1-:
VELO 0-0.
314 0WP'a
1313 GDS
Tweede klasee B: Hermes DV3ASW 31,
TOGB-HOV 1-2, Alexandria'63Zwijndrecht
31, gest., Slikkerveer-Xerxes 1-3, De Mus-
schen-Forluna VI. 34), Oud-Beljeriand-'s-
Gravendeel 1-2
's-Gravend 9-15 Xerxes 9- 9
Oud-Beijeri 10-12 Alexandria 3 7
HOV 311 Fortuna 13 7
Zwijndrech
Her mes D
311 ASW
310 TOGB
3 9 Slikkerv
13 6
3 5
Derde klasse A: VEP-Woerden 2-1, SJC-
Nieuwkoop 31, Blauw Zwart-DOCOS 4-2,
DONK-WSE2-1, Lugdunum-Altior 1-2, Soc
cer Boys-WSB 2-1
Blauw Zw 1315 Soccer B 3 8
312 WSB 3 8
1311 WSE 3 7
10-11 Nieuwkoop 9- 7
1311 DONK 9- 6
1310 Altior 3 4
Lugdunum
Dooi
Wippolder 1-0, Vredenburch-Delfia 1-2,
Derde klasse C: DBGC-DHL 3-0, Hellevoet-
sluis-VOC 2-2, Leonidas-DRL 2-1, PFC-V0L
6-3, Overmaas-Zwervers 30
Leonldas 1314 Heilevoetsl 310
PFC 312 Zwervers 310
VDL 9-11 VOC 3 9
DBGC 310 SFC 7- 5
RCD-EDS 0-3, VFC-Dubbeldam 2-1, RFC-
LMO 1-1, Coal-Alblasserdam 1-1, CW-
DESV/Schiebroek 44)
Sliedrech 1315 Dubbeldam 3 7
CW 1314 EDS 9- 7
Coal 313 RCD 3 7
LMO 1313 DESV/Sch 9- 7
RFC
9- 8 VFC
9- 5
Vierde klasee A: Klckers'69-Foreholte 30,
Leldsche Boys-Alkmanla 0-0, LFC-ROAC'79
44), Meerburg-SJZ 32. FC Usse-Alphen 3
0, DOSR-UDWS1-1
316 LDWS
LFC
1313
9- 8
ROAC
Vierde kl
9-10 Leldsche
3 9 Kickers 3 6
SJZ 3 9 Alphen 9- 1
Vierde klasee B: HB3BTC1-3, SVLV-RAVA
44), HW-WIK 2-1, ODB-Cromvtlet 1-1, Cele-
ritas-SpoorwIjk 30, gest.. Quick Steps-
Randstad Sport 1-0
RAVA 314 BTC 3 9
Cromvtlet 312 HBS 3 9
Quick St 311 WIK 9- 7
SVLV 310 RandstadS 3 5
ODB 9-10 Celerita 3 4
HW 1310 Spoorwijk 3 3
C: GONA-Qulntus 32, Naald-
BEC 1-2, SV SchIplulden-TEDO 32,
Kranenburg-Den Hoorn 143, Paraat-Full
9- 9
BEC 312 Paraat 9- 9
Schlpl, 310 Full Sp. 9- 8
TEDO 9-10 Naaldwijk 3 8
Den Hoorn 3 9 Concordia
Qulntus 3 9 Kranenb.
Vierde klasee D: Moordrecht-Stolwijk 32,
Leerdam Sport-Bodegraven 0-4, Groene-
weg-UNIO 1-2, GSV-ONA 1-0, Nicolaas
Boys-Nleuwerkerk 14), NSV46-Schoonho-
ven2-0.
NSV46 9-15 Groenew. 3 9
311 Nleuwerk
3 7
UNIO
Bodegr.
3 7
310 Schoonh.
3 9 ONA 3 5
Moordr. 3 9 Leerdam Sp. 9- 4
Vierde Klasee E: DSH-HION 44), Putters-
31, FCS-SMV 31, GLZ-
Wit-WCR 1-0, DHZ-Tedlro 4-2, SC
d-FIOS 32.
'd 1318 OHW 3 8
1313 Transv. 9- 8
312 WCR 13 7
3 9 Hekeling. 8- 6
i- 9 Ted
3 6
Swift Boys-HWD 2-1, Ai
313 HWD
312 Scheven.
312 Delft
OS3FLuks04>, SSW-Emma 35, FC Zuider-
SSW 1316 Fluks 13 9
Zuiderst. 1315 Raptim 3 7
Ree. 1e klasse: Tc
helmus 2-DHC 2
1-2, UVS 2-f
2-DCV 2 5-0.
see: Tonegido 2-LENS 2 4-1, V
)HC 21-1, Rijswijk 2-Westlandii
-Hermes-DVS 2 1-0, Papendrei
ÏÏÏÏBK
3 32, DFC 2-Neptunus 2
De Musschen 2 2-0, Zwijndrecht 2-SVW 21-
0, Sparta 2-Overmaas 2 4-0.
Ree. 3e klasse A: HBS 2-DOSR 2 30, WSB
2-UNIO 231, Blauw Zwart 2-FC Lisse 2 33.
UVS 30lympia 2 3-3, Soccer Boys 2-Nieu-
werkerk21-1.
Ree. 3e klasse B: Quick 3-Oliveo 21-4, ODB
2-GDA 2 32, Vredenburch 2-RKAW 2 2-1,
Laakkwartier 2-Full Speed 2 1-1, DHL 2-
2-CW 2 0-3, LMO 2-Coal 2 2-2,
DRL 2-WCR 2 14), Spartaan'20 3-Leerdam
/2-Kranenburg23
Hoorn 2 3-4, Quick
Res. 4e klasse B: GDS 2-Vt
VELO 3-RAVA 2 24), HW 2-K
0. Scheveningen 2-Den Hoorn 2
Steps 2-Blauw Zwart 331.
Ree. 4e klasse C: RKSVM 2-Concordia 2 1-
2, Rijswijk 3Delfia 2 4-0, VUC 3Verburch 2
Afdeling zondag
ASC - VTL 33, VNL - Teylingen 2-1, War-
munda - MMO 0-2, FC Rijnland - Bernar
ds 1-0, UDO - VNA 0-0.
Teylingen 313 Warmunda 9-8
Elburg, 10 ER: 1Klein Douwei (PEC Zwolle)
52.19, 2. De Vries (De Gemzen Heerde)
53.07, 3. Kortekaas (De Bataven Leiden)
53.19,4 Lazet (Hellas Utrecht) 53.42,5. Ue-
ters (AV '34 Apeldoorn) 54.32, 6. Mentink
(AV '34) 54.32. Vrouwen: 1. Vlieger (De Ge
mzen) 1.07.04, 2, De Voor (Spirit Lelystad)
1.07.31, 3. Van Doom (Athlos Harderwijk)
110.40.
Monster, Halve marathon: 1. Overboek
(VLTC Den Haag) 1,10.39, 2 Van Marrewijk
(Olympus '70 Naaldwijk) 1.10.54, 3. Lacrolx
(Fra) 1.11.32, 4. Teunlssen (Olympus '70)
1.11.50, 5 De Lange (Start '78 Sféenwijk)
1.14.27,6. Boudewljn (VLTC) 1.14.38. Vrou
wen: 1 Caveüer (Fra) 1.25.52, 2. Peursum
(SC Voome Brielle) 1.33.43, 3. Van der Pas
(Fortuna Vlaardingen) 1.33.55.
Valkenswaard, 20 km: 1. Goessens (Unitas
Sittard) 1.03.57,2. Van de Mortel (LGD Deur-
ne) 1.04.26, 3. Hamers (AVON Heerlen)
1.05.28,4. Klerkx (AV Weert) 1.06.01,5. Ka
merman (DAK Drunen) 1.06.12, 6. Van Oss
(AV Valkenswaard) 1.06.17. Vrouwen: 1.
Jansen (DES Eersel) 1.16.02, 2. Van Bilt
(Achilles Top Kerkrade) 1.16.28, 3. Knapen
(DES) 1.18.27.
Aalsmeer, 10 km. (Indoor): 1. Zethof (AAC
Amsterdam) 30.38,2. SmH (De Uemers Ze
venaar) 31.14, 3. Peetoom (AAC) 31.15, 4.
Timmermans (AV40 Delft) 31.34,5. Zuljder-
duin (AAC) 31.54, 6. Van Bergen (AAC)
31.54. Vrouwen: 1. Raap (Startbaan Amstel
veen) 35.54, 2. Vis (Olympus '70) 35.58, 3.
Van de Plas (NSL NoordwIJkerhoul) 38.50.
Halve marathon: 1. Buskermolen (AVA '64)
1.08.49, 2. Burger (AV '23 Amsterdam)
1.09.09,3. Van Diepen (AV Haarlem) 1.09.22,
Stoop (SuomiVelsen)'
(De Bi
Lelden) 1 38 52
Huizen, 10 km: 1. Lambregts (Unitas) 29.37,
2. Paumen (Bel) 30.26, 3. Kharrat (Mar)
30.54,4. Van de Veer (AV Holland) 30.59,5.
Nagelhout (GAC Hilversum) 31.04, 6. Baart
(Atos Amsterdam) 31.05, 7. Van Wegen
(Triathlon Amersfoort) 31.05, 8 Ruijgt (AV
st (NEA
Volharding Purmerend) 1.09.17, 2. Wljker
(Trias Hetloo) 1.09.37, 3 Baljet (Horror
Sneek) 1.09.39,4. Koomen (Trias) 1.09.48,5.
Van Zalinge (AV Edam) 1.09.53,6. Van Raam
(Atos) 1.11.59. Vrouwen: 1. WiHenburg
(Noordkop Den Helder) 1.19.25,2. Wamaar
(Hera Herhugowaard) 1.27.17,3. Konijn (Tri
as) 1.32.50.
Zoetermeer, 15 km: 1. Onland (llion Zoeter-
meer) 49.43, 2. Cammeraat (lllon) 50.33, 3.
Buhema (AAV '36 Alphen aan de Rijn) 51.44,
4. Simonls (lllon) 52.32,5.8riede(V.N. Hilver
sum) 53.12, 6. Alberts (PAC Rotterdam)
53.21Vrouwen: 1Kapteln (lllon) 1.01.49.
Wijk aan Zee, 10 km: 1 Aardenburg (DEM
Beverwijk) 33.30, 2. Kuys (AV Caslricum)
34.05,3^HMtwerf(DEM|34.13 Vrouwem L
Schiphol, 61 km: 1. Van Dijke (Olympia Hal
steren) 3.53.44, 2. Akkermans (P.H. Vught)
3.57.49, 3. Mayer (AVA'81 Almere) 3.59.07,
4 Kretschmer(Dui)4.03.14,5.Jansen(DEM)
4.05 12,6. Bronswijk (Olympus '70) 4.11.08.
Vrouwen: 1. Saive (GVAC Veldhoven)
Legoe. Marathon: Mannen: 1Nteagere (Eti)
-2.14.30, 2 Mohammed (Nlg) 2.16.06,3. Wa-
ziri (Nig) 2.18.39. Vrouwen: 1. Ishiaku (Nig)
2.45.54
Berlijn. Eetafette-marathon(8700 m, 7800m,
10300 m, 5000 m en 10595 m): 1. Etiopië
1.57.54, 2. Marokko 2.00.19, 3, Kenya
2.00.25,4. Groot-Brittannlë 2.00.26,5. Mexi-
2.00.50,13 Nederland (Arls, 25.11
R henen, 9.000 m: 1. Gommer(Tartletos Wa-
geningen) 26.37,2. Nederhof (AV Nijmegen)
27.35, 3. Barth (Sliedrecht Sport) 27.43, 4.
Kooiman (Sliedrecht Sport) 27.54,5. Vissers
(De Uemers) 28.08,6. Van Venendaal (Phoe
nix Utrecht) 28.16.3.000 m: 1. S. Vroemen
(Tartletos) 8.26, 2. C. Vroemen (Tartletos)
8 35, 3 Delnoye (Tartletos) 8.46. Vrouwen:
3.000 m: 1Koens (Ciko '66 Arnhem) 9.53,2.
Guikema (Hellas) 9.58, 3. Witte (ADA Am
sterdam) 10.03
Vught, 9300 m: 1. Van Nunen (De Keien)
31.41, 2. Schooien (AV Valkenswaard)
31.56, 3. Vollenbergh (De Keien) 32.24, 4.
Van Eek (GAC Gemert) 32.40,5. Van de Heu
vel (GAC) 32.47,6. Van Elzen (Oss '78) 32.53.
2500 m: 1. Spoek(Oss'78) 7.59,2. Schuiten
(Oss '78) 8.03, 3 Verbeek (G.M. Best) 8.09.
Vrouwen, 3.000 m: 1. Van Umpl(P.H. Vught)
11.35.2 Hotmans (AV Venray) 12.00,3. Ver
beek (Attila Tilburg) 12.05
Roosendaal, 8^00 m: 1. Van de Wansum
(Phoenix) 2547, 2. Touw (Achilles Etten-
Leur) 26.24, 3. Jansen (Sprint Breda) 26.28,
4. Coray (Attila) 26.39, 5. Reuvers (Thor
Roosendaal) 26.43, 6. Kruithof (Energie Ba
rendrecht) 26.53 Vrouwen: 3300 m: 1
Sleeuwenhoek (Avantri Schoonhoven)
11.06, 2. Kamp (PAC) 11.13, 3. Weerman
Maastricht, 9400 m: 1 Jaspers (Unitas)
27.30,2. Smits (Kimbria Maastricht)28.01,3.
Swenen (Bel) 28,12,4. Boesman (Bel) 28.16,
5. Driessen (Kimbria) 28.21, 6. Schuurman
(Unitas) 28.33. Vrouwen: 1. Rusman (Unitas)
33.03,2. Hameleers (Swift Roermond) 33 41,
3. Ruyters (Unitas) 35.52.
Wieringerwerf, 10400 m: 1. Deen (SAV
Grootebroek) 36.38, 2. Noordeloos (SAV)
36.38.3 Dudink (SAV) 36.38,4. Pitstra (Hol
landia Hoorn) 36.58, 5. Langedi|k (Hera)
37.416. Sjerps (SAV) 37.44. Vrouwen, 5400
m: 1 Kramer (SAV) 21.03, 2. Souverein
(SAV) 22.06,3. Gryglickl (SAV) 22.59.
Lonneker, 9400 m: 1. Evers (Kronos En
schede) 32 19, 2. Vollenbroek (MPM Henge
lo) 32.48,3. Van de Welde (Atletlcs Nijverdal)
32.56. Vrouwen, 2450 m: 1. Paus (Slsu Al
melo) 8.38,2. Freriksen (AV Goor'75) 8.59,3.
Ter Hueme (LAAC Oldenzaal) 9.19.
50-59, Dakplan/Goba-Hurricanes 73-49
JONGENS
1e klat: DBV Rowic-Cady'73 S n.o., New
Stars-Leerdam 45-42, Binnenland-Wad-
1e klaa: Wijnand Shooter-The Dragons 93-
54,Waddinxveen^R.-OSG^ 43-U4Red
kinn 59-35, Hurricartes-MSV 63-75
Kimbria"-T^omotwMOMie, Early Bird -
Virtus 84-81, Rotterdam - BVG 95-67, Celeri-
tas-OSG 93-80.
eeretedhrieie:
Blue Herons - Uitsmijter 55-61, Arnhem
Eagles - Arriba 60-49, BS Weert 2 - Voorburg
2 89-96, WSC-Wilskracht 61-47.
New York,
competitie: Chicago Bulls-Boston 1
120-100, Indiana Pacers-Cleveland
tiers 122-107, Minnesota Timberwolves-
Charlotte Hornets 106-77, Milwaukee
Bucks-Washington Capitals 108-100, Dallas
Mavericks-Orlando Magic 111-99, Seattle
Supersonics-Denver Nuggets 135-129, Gol
den State Warriors-Atlanta Hawks 143-128,
Los Angeles Lakers-Sacramento Kings lOO-
Se, Portland Trail Blazers-Detroit Pistons
Dalm-Brown (Eng) 17-16 8-15 10-15. fi
nale: Edwin van Dlam-Brown 15-1815-515-
7 dubbelspel, kwart-finales: Van Daim/Van
Dlam (NedpBrown/Adams (Eng) 15-7 7-15
18-17. halve finales: Middlemlss/Hogg
(Eng)-Van DaJm/Van DaJm 15-10 15-8 fina
le: Mlddlemiss/Hogg-Travers/White (Eng)
15-8 18-14. vrouwen enkel, halve finales:
Verhoeff (Ned)-Martin (Scho) 10-12 3-11. fi
nale: Martin-Dlreen (Eng) 3-11 11-4 11-5.
Gozon/Heatly (Scho) 17-14 15-13. finale:
Direen/Abbott (Eng)-Verhoeff Alan Elven 15-
215-12.
Overgangsklasse A: Heerhug'69-Zljderv. 2
9-2, Zwolsche BC-BCH 2 6-5, Assen-Duin-
wijck 2 6-5, Arnhem 2-SIO 7-4.
Overgangsklasse B: Victoria-Nuenen 7-4, 't
Geln-BCO 56, Veto 2-Geldrop 7-4, Dulnw.
3-DropSh.255.
Eredivisie: Canadians B-Selex 77-73, BC
Eindhoven-Dakplan/Goba 91-94, Nashua/
Lasers-Computerij/M 109-92, KBS/Orca's-
Selex/BSW-KBS/Orca's 101-89, Bestmate/
Akride-Commodore/NK 80-65, Nashua/La-
""4, Dakplan/Goba-
Zuid 117-72, Synprodo/Wyba-Luba/BS Lei
den 84-80, Dekker Sport/Z-Racfng Bever
wijk 70-67, Universal/Klmbr-Lokomotief
107-96, Gunco Rotterdam-Byte/BVG 9567,
Celeritas'65-OSG 93-80, Early Bird-Wlrlus
H1A: Mess Press/Ton.-De Groene Uilen 62-
65, Blue Herons-Uitsmljters 55-61, Ymlr-
Windmills 59-83
H1B: Azimma-BV Usse 67-71, BV Odljk-BV
Leiderdorp 88-75, Selex/BSW 2-Festo/BW
289-96
DAMES
Eredivisie: Ollvetll/Grass-Luba/RZ 74-80,
BV Usse-Byte/BVG 6566, Amiga/Den Hei-
der-Canadians B-ball 76-39, Mess Press/
Rocheco/L.LJons-Luba/RZ 2 50-64, PSV/AI-
monte-Cheetah 60-53, KBS/Orca's-The
Dragons 6061
D1A: Cangeroes-Byle/BVG 2 71-40, Mess
Press/Ton.2-OSG 46-59, Goldfingers-BAS/
1e kiss: Jumpers-Punch 67-65, New Stars-
Deca Eagles 80-91, Blnnenland-Dunckers
71-75, BC Verkerk-Wi|nand Shooters 100-
69, Gunco Rotterdam 2-BV Thomson 103-
86, Waddlnxveen R.-Red Stars 92-71, Ar-
76ers 10468, Miami Heat-Indiana P
120-105, Boston Celtics-New Jersey Nets
10591, Chicago Bulls-Charlotte Hornets
105-86, San Antonio Spurs-Houston Roc
kets 111-110, Phoenix Suns-Denver Nug
gets 173-143, Atlanta Hawks-Los Angeles
Clippers 112-94, New York Knicks-Sacra-
mento Kings 9368, Golden State Warriors-
Seattle Supersonics 117-100.
Utrecht, Biljart Arttibek, derde kwalifica
tietoernooi, achtste finale*: Schumann (Ca
pelle a/d Ussel)-Bessems (Cadier en Keer)
walk over, Holka (Heerlen)-Kul jt (Heemstede)
36 (66-49 396 0 47-42), Belderbos (Ult-
hoom)-De Jager (Den Haag) 3-1 (46-41 34-
41 100-9Q 5554), Groen (Amsterdam)-Rit-
man (Den Haag) 36 (33-11 39-13 41-33),
Scholtes (Den Haag)-Van Kampen (Rhoon)
36 (3527 3518 4526), De Vos (Amster-
dam)-Van der Wal (Hattem51 (3512 54-59
59-51 55-42), De Heus (Buren)-Laislna
(Landgraaf) 36 (24-10 3521 49-43), Brun-
nekreef (Goor)-Sackstoni (Amsterdam) 36
(37-18 50-38 5 526). Kwart-finale*: Schol-
tes-De Vos 51 (4525 4512 4553 47-24),
Brunnekreef-De Heus 52 (32-10 25-44 41-
20 28-49 5762), Belderbos-Groen 51 (35
42 57-5150-20 3965), Holka-Schumann 51
(31-43 4 525 60-57 57-28). Halve-finaleK
Belderbos-Holka 36 (51-38 51-46 4531),
Schottes-Brunnekreef 52 (37-56 30-48 55
33 3523 5563). finale: Belderbos-Scholtes
36 (56-47 47-33 65-47). Eindstand: 1. Bel
derbos, 2. Scholtes, 3, Brunnekreef en Hol
ka, 5. De Heus, De Vos, Groen en Schumann.
Geplaatst voor het Masters: 1Belderbos, 2.
Holka, 3. Scholtes, 4. Brunnekreef, 5. Schu
mann, 6. Thijssen, 7. De Jager, 8. Groen.
District Den Haag, Kader.BSV II 52. WMC
52, CBC 66, Zuiderkwartier 4-4, BSV146,
WBD 26. Bt Le Comedien 1510, Valken
nest 1510, Ogata 1513, RBC 14-7, DV012-
i 1518, Samonda 17-18, Look Oul 12-16,
De Beek 12-16, TOG01518, OKK 522 BV:
DK'80 159, DBO 1512, Valkennest 1512,
NW DK 14-14, 's GBC 7-14, Celslus 7-14,
TOGO 59. Cll: OKK 257. DVO 2512, Witte
Paard 22-13, WBD 21-7, BCCD 2515, EG BV
1519, Morgenstond 12-16, DSV 12-30, En-
1515, Conto 11-10, Morgenstond 11-17,
DVO 4-10 BIV: DK'80 24-4, De Beek 1510,
Spoorwegen 1512, Lton Dor 14-14, Mor
genstond 11-17, Look Out 11-17, Valken
nest 519, Nw DK 519. Ct CBC I1156, Het
Zuiden 1513, CBC 112-9, WBD 11-10, WMC
518. ent Spoorwegen 257, Morgenstond
1517, Entre Nous 17-10, CBC 1517, BIZA
10-17, De Valk 158, OKK 4-14. C4-1: Exclu
sief 306, Kroon'81 20-16, BW 2525,
Spoorwegen 1518, BV Zuid 17-19, WBD 15
14. DV012-15, TOGO 9-18, De Valk 513. C-
V: BW 14-13,0 en W 111-7, Morgenstond
11-7, BSV 96,0 en WII5-4, Exclusief 4-23.
C4-lk Westland 3512, SDU 2511, Zuider-
kwartler 24-12, RBC 2525, Nw Haven 1518,
Kroon '81 17-28, NRS 1538, OKK 1512,
HDV12-24.
Eerste ronde Grand Prix Fino: Jan Vergou
wen (Sprundel)—Martie Hermse Den Bosch
5548 in 63 beurten, 0.793 en 0.761. Ad
Broeders (Oosterhout)-Wil de Wit (Tilburg)
50-29 In 39 beurten, 1.282 en 0.743. Wllfried
van Beek (Bussum)-Ad Klljn (Dongen) 55
36 In 69 beurten, 0.724 en 0.521. Jean-Paul
de Bruyn (Hulst)—Ron Schumann (Capelle
a/d Ussel) 50-48 In 65 beurten, 0.769 en
0.738. Joop de Wilde (Delft)Riny Zwlers
(Oss) 5531 In 68 beurten, 0.735 en 0.455.
Raimond Burgman (Baam)—Henk Holtrop
(Utrecht) 5533 In 50 beurten, 1.000 en
0.660. Frans de Vries (Amsterdam)-6os
Kriekaard (Utrecht) 50-47 In 61 beurten,
0.819 en 0.770. Jan Roetofs (Beneden-Leeu
wen)—Henk Habraken (St. Oedenrode) 55
44 in 52 beurten, 0.961 en 0.846. Jan Ar-
nouts (Etten-Leur)—Wm van Cromvolrl
(Waalwijk) 5526 In 35 beurten, 1.428 en
0.742. Louis Havermans (Zunder1>-Louls
v.d.Ouwel and (O-W-MIddeibeers) 5528 In
I en 0.622.
gon-Blltzi
2» klas: E
klas: Exact 2-Hurricanes 91-56, Olivetti/
Grasb-Luba/BS Lelden 2 8965, Guards-
DBV Rowic 72-101, Springers-Rotterdam-
Zuid 212163, MSV-Oegst geest 82-78
Ja klas: Alexandria-Crackerjacks 7577,
Cangeroes-BC Utrecht 57-69,_C-10O0/BOB-
1a klas: Dunklnn-Jumpers 28-55, Red Stars-
BV Odijk 6557, Olivetll/Grash 2-Cady73 S.
Thomson-Argus 84-76, Gunco Rot-
Teletronika 2 86. Zutex-KII-Bavarla 26,
BC Hengeto-PDS 4-4. Rovano—Teletronl-
ka 26. Stand: Teletronika 7-14 (457), Iwan
Simonls 510 (359), Volmac 510 (3510), In-
17-4 (1537), Zutex 7-2 (14-42), Tel
nika 2 7-1 (561Eerst* divisie: Poule 2
slus 2—Paperclip 4-4, Groot
26, Expedar—WBT 52. BSV-De Maas
stad 26, Rovano-Onder Vrienden 86.
Stand: Paperclip 510(32-16), Ribas 59 (35
18), Rovano 57 (3518), Groot Weena 57
(2520), De Maasstad 56 (22-26), Expedar 5
6 (21-27), WBT 55 (2525), Celslus 55 (12-
26), Onder Vrienden 56 (1524), BSV 52
(1662). KNB8-bafcsr: Volmac-WBT 50,
WBT—Volmac 06, Volmac naar de volgen-
2* klaa: Rotterdam-Zuid 5Dakplan/Goba
5528, The Dragons 2-Lokomottef 67-60,
Jumpers 2-Rotterdam-Zuld 3 6543, Gunco
Rotterdam 2-Argon 56-46, Cady73 26V0
Praag: Tsjechoslowakl|e-Nederiand 1514.
Bantam (jun): Wnter (Ned) w.o.p (2-1) van
Brzokoupil (TsJ), vader Herts (Ned) w.o.p (2-
1) Ferenczi (Tsj), Hcht (jun): Lücker (Ned)
v.o.p(53) van KanayfTsj), licht (aan): Tabak
(Ned) verliest door opgeven In de eerste ron
de van Rafael (Tsj), Iteht-waltar W. Zwezerij-
wo.p (36) van R. Rusnak (Tsj), zwaar-wel-
ter Baart (Ned) v.o.p (06) van P. Rusnak
(Tsj), Delibas (Ned) w.o.p (36) van Stiffel
(Tsj), midden: L. Sedney (Ned) v o.p van Pla-
chetka (Tsj), halfrwaar P.Zwezerljnen (Ned)
w.o.p (36) van Macek (Tsj), E Sedney (Ned)
w.o.p (1-2) van Rückschloss (Tsj), zwaar:
Weijgerse (Ned) w.o.p (1-2) van Gavenciak
(Tsj).
Bombay, Wereldbeker, eerste dag, Super-
zwaargewicht Balado (Cub) w.o.p Haydeck
(Dul), Sangwan (Ind) w.o.p Onyango (Ken),
Schnieders (Dui) wint door k.o in de vijfde
ronde van Sarikas (Tur), Linklater (Can) wint
(Castricum), 2.
Cornwall (GBr), 3 Van Eycken (Bel), 4.
Thompson (Breda), 5, Kok (Haarlem). Vrou
wen-singles: 1. Van Beekhof (Rijswijk), 2.
Boelens (Eindhoven), 3. Gronert (Voorburg),
4. De Win (Breda), 5. Tomko (VSt). Trio's: 1.
De Lier 5527,2 Scheveningen 5448,3. Lely
stad 5429,4. Goes/Emmen 5338,5. België 3
Aalten (Ned) 52, Van der Wal (Nedj-Beyeart
(Fra) 26, Koeperman (VSt)-Vatoetln (Sov) 1-
1Specogna (lta)-Gantwarg (Sov) 0-2, Lepslc
(Joe)-Valneris (Sov) 52, Mamlna N'Diaye
(Mal)-Veltsman (VSt) 1-1, Tsjtzjov (Sov)-Ba
(Mal) 26. Vierde ronde: Stokket-Beyeart 1-
1, Van Aalten-Van der Wal 1-1, Macodou
N'Diaye-Autar 1-1, Tchlcaya-Traoré 52, Slj-
brands-Clerc 1-1, Vatoetin-Ba 1-1, Weyts-
man-Tsjizjov 1-1, Valneris-Mamlna N'Diaye
1-1, Gantwarg-Lepslc 1-1-, KoepermamSpe-
cogna 1-1Stand: 1Van der Wal en Valneris
6, 3. Sijbrands, Traoré, Van Aalten, Maco
dou N'Diaye, Stokkel, Gantwarg, Tsjizjov 5,
10. Koeperman, Ba, Mamina N'Diaye, Vatoe-
an 3,18. Autar, Lepslc 2,20. T>
512,
1-9, DES-Lunter-NOAD
Eerste klaas* B: Vriendenkr.-Purmerend 7-
13, Fortuin D-Hutzum 1510, Doetinchem-
Amstelland 511, ORÖA-Bennekom 11-9, H.
Stand-ADG 511, Westerh 2-DIOS154.
SIkj:l Ivanov(Bul) 265(115+150). 2. Xili-
f"wiM3»nlNKo!zTO12™TO
SrMAB&iSMPf
Jiangmlng (Chi) 287,5(130+157.5)
Golem ba (Jap), Taiheiyo Masters, 1,7 mil
joen gulden, Eindstand: 1. Olazabal (Spa)
67), 4. Serizawa (Jap) 276 (67-71-7464), 5.
(67-756571).
Sittardia (Ned) 3517 (166). Topscorers Bar
celona- Vujovic 10, Portner 8, Sittardia: Ha-
braken 6, Schuurs 5, Goffln 3. Eerste wed
strijd: 4518. Barcelona naar derde ronde.
TSV Milbertshofen (Dul)-Hermes (Ned) 2511
(14-4). Topscorers Milbertshofen: Ochei 7,
Lüdtke 4. Hermes: Valk 5. Nugteren 4 Eerste
wedslrijd: 1515,Milbertshofen naar derde
ronde. IHF-beker Tachos (Ned)-Empor Ros
tock (Dul) 2521 (11-10). Topscorers Tachos:
Van Oostenbruggen 8, Kon'itz 5, Steyvers 3
Rostock: Feldbinder 6, Zagarov 5- Eerste
wedstrijd: 2515. Empor Roslock naar derde
Eredhrisle: PSV-NIloc 27-13, LUK/UVG-H/
Tachos 1513, F/Hellas-vdV/Qulntus 19-19,
ER/OSC-ADB/V en L 516, Aalsmeer-VZV
3511Zeem.V/SEW-N/Foreholte 17-15.
AHV/Swift 7-11, B/Heeten-Haka/E en O 17-
14, Herades-DSVD 1512, RSC6C/Vldo 5
19, V en K-Olympla H159.
1e divisie B: F/Westlandla-Animo 14-11Co-
pes/Hermes-Wings 19-16, BHC-NOAV 12-
11Loreal-DWS 1515, AC/laon6VM 1518,
Swift R-Sittazdia/DV017-7.
2e divisie C: Snelwlek-EMM 17-13, N/Fore-
hoHe-Actief 7-9, Internos-Hercules 1517,
HVS-F/Hellas2176, HVSV-Satumus'7215
12.
11-7, W
3e divisie G: Olympla'72-1
LUK/UVG 2 14-4, DSO-Copes/Hermes 2 5
6, vdV/Qulntus 2-Vires 513, DWS 2-Ver-
Atomlum-F/Westlandla 528,
F/Hellas-UVG 24-9, Unitas-Copes/Hermes
1514, Mountain Stars-HVC 86, DW5Velo
I/Hengelo 14-1
tum/BI. Wit-Haka/E en O 24-24, ER/OSV-
HVT 14-14, V en L-AaJsmeer 2518.
1e divisie A: Jahn ll-Dalfsen 24-17, Volen-
dam6meeing/BDC 2523, Griffioen-AAC
1899 21-18, HVN/Attlla-UDSV 2 22-14, Aals
meer 26parta'7517-14, V en K-Olympla H
1520.
1* divisie B: AHV/Swift-Swffl R 2526, VGZJ
Sittardia 2-EDH 22-22, vdV/Qulntus6atur-
nus 1519, BHC-NOAV 2519, Loreal-UDSV
2516, Plus X-Delta Sport 14-18.
2e divisie C: EDH 2-EMM17-23, WIK-Merc/
Saturnus 1511. Intemos-DES 72 2520, Anl-
mo-CT/Hellas 2 2515, DW5H/Tachos 215
3o divisie G: Snelwlek-Treffers 1515, BI
Rijnstreek-Actief 1518, EHC-VIres 17-15,
Veto-WIngs 17-17.
Jeugddhrtsie: EDH-F/Westlandla 1514,
WIK-Ancora 1520, Groene Ster-Hercules
29-14, vdV/Quintus-Vires 2512, DW5H/
Tachos 11-20.
ZAALHANDBAL
DS1: CWP1-VELO 2126, HW70 1-Hercu-
Ies2 9-10, Ondo 1-OASE 111-13, Northa 1-
Foto/Hellas359
DS2A: Rdes/Westl.2-Falrplay 1 176, Wings
2-DIOS 11515, Animo 2-ODIS 2 12-4, EDH
1-MSV114-15
4-AHC28
SOS/Kw.Sport 1-Warmunda 1512
DS3A: vdV/Quintus 5EHC 2 56, O
SOS/Kw.Spor12 514
P 2 56, Rdes/Westl.5
D: Ondo 3-GDS 2 236, GDCPH 1-Wings
e n-10
HS1: Olympia'72 1-Rdes/Westl 1 1461,
Animo 2-Hercules 110-14, HVV'70 1-MSV 1
2521, DIOS 1-HEC 11517, vdV/Quintus 2-
220-9
1-Center/Hetlas 3 2€
Kw.Sport31'
HS3C: Copes
2-DSO 1 12-24, Center/Hellas
31521
3-CWP 1 12-28,1
1-HEC:
11-18, ODIS 1-HEC 21510
•vdV/QL
5Hercules
3126
HS3D: Hercules 26tar1'85 2 22-20
HS4B: ODIS 2-AHC28 21516
Overgangsklasse A: Alkmaar-Rotterdam 1-
2, Hudlto-Gron.Studs 16, Tegenbosch-De-
venter 1-1, Push-MOP 16. Geel Zwart-Hat-
tem 1-7, Ede-Gooische 52
Overgangsklasse B: Alliance-Nijmegen 55,
EHV-MEP 26, Leiden-Breda 1-1, Concor-
dia-Den Bosch 52, Groningen-Leonldas 5
nebroek-Be Fair 2-1HIC-Alecto 46
Tweede ktasae A: Spirit-Carlouche 2-2,
VCL-Noordwijk 1-1, HD5Forescate 52, Al-
phen-Evergreen 2-2, Dople-Rijswijk 16
Tweede klasse D: Tempo'34-Dordrecht 2-1,
Oude Maas-AMHC'65 16, Vlijmen-Hopbel
1-1, Krimpen-De Dommel 16, Rosmalen-
Aeolus4-2
VROUWEN
Hoofdklasse: HDM-Gronlngen 16, Hltver-
sum-BI'daal 2-2, Den Bosch-MOP 1-1, U-
ren-Amsterdam 1-4, EMHC-Kampong 16.
Rotterdam-HGC 1-4
KI2wits52
Overgangsklasse B: Sch'weljde-HOD 1-2,
Were Di-Upward 06, DK5Ede 2-3, Hattem-
SCHC 1-2, Qui Vive-Venlo 1-2, Oranje Zw-
Alliance 2-1
Eerste klasse K Breda-Victoria 2-1, Klevi-
-Zwart Wit 51, Forward-Craeyenh 51,
Huizen-Amersfoort 2-1, Strawberr-Alecto 2-
Tweede klasse k Ommoord-Krimpen 46,
Rijswijk-GroenGeel 51, HDS-Hudlto 1-1, Te
Werve-Dople 51Spirit-Evergreen 51
Tweede klasse D: Olympia-Tempo 1-1, Vlis-
slng-Prinsenb 16, Asvion-Etten Leur 06,
Dordrecht-Liberty 36, Voome-Tempo'34 5
Eerste divisie: Groningen - Geleen 26 (2-1,
51,54). Scheidsrechter Bakker. Toeschou
wers- 350. Strafmlnuten: 66. Hartogs met
drie doelpunten topscorer
Amsterdam - Groningen 7-4 (1-1 26 46).
Scheidsrechter: Hoekstra. Toeschouwers:
300. Strafmlnuten: 12-12. Topscorers: Pohl-
man, Jans (belden Amsterdam) 2.
Rotterdam - Utrecht 55 (51 53 51).
Scheidsrechter: Stuiver. Toeschouwers:
1250. Strafminuten 1528. Collard (Utrecht)
10 minuten. Topscorers: Vos (Utrecht) en Lu-
bldc (Rotterdam) 2
Tilburg - Nijmegen 55 (50 1-2 16).
Scheidsrechter: Douwes. Toeschouwers:
700. Strafminuten: 26. Topscorer: Kruger
(Nijmegen) 2. Bij "~'J
Douwes floot zijn
Augim.:':!
1:29 - 20.1
20. Bilde 29 minuten van
een 25 minuten-straf voor Tim
mer wegens high sticks.
Geleen - Amsterdam 36 (51 51 51).
Scheidsrechter Stuiver, toeschouwers 700.
Strafminuten 14-14.
12-19 71-42
11-18 6526
12-15 62-57
Internationaal toernooi van JC Zuid land
Vrouwen -52 kg 1. Machteld Knult (Etten-
Leur), 2. Stephanie Mooch (Engeland), 3.
Mary Wayne (Engeland); -58 kg 1. Gooltske
Marsman (Amsterdam), 2. Sue Morgan (En
geland). 3. Nlcolette Mulder ('s Grevenzan-
de); 61 kg 1. Janice Turner (Engeland), 2
Mlranka van der Unde (Amsterdam), 3. Rila-
na Pil Ie (Zwarlewaal); 66 kg 1. Mireille Lam
mens (Etten-Leur), 2. Reglna van Gorzel
(Breskens), 3. Unda Hagendoorn (Rotter
dam); -72 kg 1. Josy Horton (Engeleland), 2.
Nicole Sklllback (Engeland), 3. Unda van
Ruljven ('s Gravenzande); +72 kg 1 Anne-
greeth Pieper (Delft), 2. Francolse Lyon
(Leeuwarden), 3. Corlnne Harkus (Zoeter
meer); kyugraadhouder* heren (tot en met
blauw* band-tweede kyu) 65 kg 1. Jean
Paul BRavenboer (Brielle), 2. Enrique Wes
terhof (Brielle), 3. Hugo Kabos (Mlddelhar-
nis); -71 kg 1. Ian Brown (Engeland), 2. Cock
Heydra (Zuldland), 3. Stephen Man (Brielle); -
86 kg 1. Darren Munn (Engeland), 2. Gary
Brown (Engeland), 3. Mark van Buren (Oost-
voome); +86 kg 1. Joop van Wegening (Mld-
delharnis), 2. S|aak van der Doel (Rotter
dam), 3. John de Jong (Middelharnis); dan-
g raad houders heren -60 kg 1 Graham
Hoptroff (Engeland), 2. John Poelslra (Leeu
warden), 3. Michiet Blokland (Hellevoetsluis);
65 kg 1. Dries Poelstra (Leeuwarden), 2. Co
lin Gibbons (Engeland), 3 Roger Weljters
(Berkel Enschot); -71 kg 1. Marcel Wisse
(Maassluis), 2. Delano Loswtjk (Den Haag) 3.
André Sparreboom (Schiedam); -78 kg 1.
Gilbert Plugge ('s Gravenzande), 2. Mlsha
van Herk (Maassluis), 3. Alex Fransen (Maas
sluis); 66 kg 1. Rik Bakker (Oostvoome), 2.
Silvain Bröckling (Zuldland), 3. Stephen Bla
ke (Engeland); -95 kg 1 BUI Sargent (Enge
land), 2. Armand Stuit (Den Haag), 3. Bob
Broumels (Etten Leur); +95 kg 1 Willem
Jaap Spaargaren (Kampen), 2. Barry Ouds-
hoom (Rijswijk), 3. Bram Vreugdenhil ('s-
kg: 1. Tamaru (Jap), 2. Francis (GBrj, 3. A
derson (GBr) en Talarico (Ita). tot 80 kg: 1.
Alstadather (Noo), 2 Egea (Spa), 3. Poköni
(Zwe) en Hernandez (Mex). boven 80 kg: 1.
Pyree (Fra), 2. Cole (GBr), 3. Ercln (Tur) en
Brachmann(Dui).
Phillip Island (Aus). WK Superbike, voor
laatste wedstrijd, Eerete manche: 1. God-
dard (Aus) Yamaha, 2. Plrovano (Ita) Yama
ha, 3. Beattie (Aus) Honda, 4. Dowson (Aus)
5. Campbell (Aus) Honda, 6. Ro-
Maastricht, Jumping Indoor Maastricht, fi
nale EG-trofee, tabel A, 1,60 m, na twee
A Becker (Dul) Richard 062,30,-
5. Beerbaum (Dui) Grand Plalslr 8-35,68; na
eerste barrage: 6. Marie Edgar (GBr) Mlnka
4-37,60,7. Raymakers (Ned) Olympic Zamlra
ZB 528,69, 8. Wauters (Bel) Bolando 5
38,92; na eerste omloop: 9. Van der Vleuten
(Ned) Expo Matchline 4-64,29,10. Vangeen-
berghe (Bel) Queen 464,69. Springcon
cours om Grote Prijs van Maastricht, tabel
in Whltaker (GBr) Milton
- d 061,09,4. Tops
Marie Edgar-MInka
060,12,3. B.
:k 466,93,8. Ourand
'8,9. Susan Anderson
468,43,10. Melliger-Quinta 7-
41,26. Springconcours, tabel A, 140 m, op
tijd: 1. Sloothaak (Dui) Falkan 0-44,76, 2.
John Whitaker-Fonda 546,18, 3. Willemsz
Geeroms (Ned) Winnetou S 0-46,61,4. Tops
(Ned) Dancing Giri 0-46,63, 5. Raymakers-
Goldfee ZB 0-46,94, 6. Vangeenberghe-
Avontuur 0-47,14,7. Bourdy (Fra) Querelleur
0-47,94,8. Marie Edgar6ure Thing 0-48,07,
9. Blaton-Conny 0-48,33, 10. Alvarez Cer-
ma (Spa) Let's Go 550,82. Knock out
springconcours, tabel C, 1,40 m: 1. Rayma-
kers-Goldfee ZB, 2. Marie Edgar-Unique, 3.
Bost (Fra) Oisif II en Melllger-Feuerball, 5
Hendrix (Ned) Decision, Knudsen (Den) Alla-
din, Voorn (Ned) Combi en Kenn (Lux) Larry.
Springconcours, tabel A, 1^0 m, na barra
ge: 1 John Whitaker-Grannush 0-33,91, 2.
Marie Edgar-Minka 0-34,84,3. Erikson (Zwe)
Ryinge Steinbeck 535,53, 4. Van der Vleu-
ten-Expo Matchline 065,93,5 Alvarez Cer-
vera (Spa) Baleno 0-40,60,6 Willemsz Geer-
oms-B Jonggor 0-42,89, 7. Bourdy (Fra)
Morgat 4-35,17, 8. Vangeenberghe-Avon-
tuur 466,10,9. Andrea Fuchs (Zwi) Montois
4-40,48, 10. Lansink-Elena 12-44,85.
1,40 m en tabel A, 1J0 m): 1. John Whltaker-
Fonda 529,49,2. Marie Edgar-Sure Thing 5
29,73, 3. Sanchez Aleman (Spa) Twist 0-
31,58, 4. Vangeenberghe-KId 062,27, 5.
Voorn-Combi 0-34,81, 6. Beerbaum-Stroke
of Luck 4-28,59, 7. Willemsz Geeroms-Win-
netou S 4-28,68, 8 Mac (GBr) Gringo 4-
28,92,9. E
producten), 1^40 m
drie tellen, p«
•S
land 0 strafpunten-114,52 seconden (Acord-
/Lanslnk 4-40,33, Richard/Beckef 067,64,
Prinz Charming/Sloothaak 0-38,97, Conny-
/Blaton 067,91), 2. Frankri|k 5116,79 (Quin-
ta/Melligef 067,76, Paplllon/Bost 0-41,67,
Prlvilege/Bourdy 067,36, Pin Pin du Valon-
/Durand 4-38,39); zonder barrage: 3. België
4,25209,35 (Fanny/Lenssens (Bel) 4-64,76,
Flinte/Philippaerts (Bel) 0-69,40, Fonda-
/John Whltaker 0,2575,19, Dandng Giri-
/Tops 467,69), 4. Nederland 12-199,11
(Olympic Wendela/Zoet 1267,74, Olympic
Zamlra ZB/Raymakers 464,75, Olympic
Baltazar/Van der Vleuten 467,64, Avontuur-
/Vangeenberghe 4-66,72), 5. Ierland 16,5
219,77 (Hasty Exit/Mac 12-73,33, Olster-
wtjk's/Voom 570,26, Countryman/Broome
4,576,18).
Toronto, CSIO, Landenwedstrijd: 1. Cana
da 20 (Miller/BIg Ben, Schoping/Notable
Four, Underhlll/Monopoly, Hayes/Zucarios),
2. Verenigde Staten 21 (Raposa/Seven Won
der, Schlom/Wula, Kappler/Concorde,
Goldstein/Salut) na barrage, 3. Groot-Brit-
tannlë 16 3/4 (Skelton/Grand Slam, Michael
Whitaker/Hanauer, Coupe/Invisible Lad, Tu-
rl/Wayslder). Eindstand HC5trof*e, na 21
wedstrijden: 1Frankrijk 36.2. Engeland 33.
3. Duitsland 29,5,8. NederlancM5.
DOssetdorl, CHI, Grote Prijs: 1. Markus
Fuchs (Zwi) Belle de Nuit 27,5, 2. Seeman
(Dui) Grazie 27,9, 3. Pollmaan (Dul) Gluletta
1. Speedy Lover (A. Mollema)
2.36,7-1.18,4,2. Ever Jade, 3. Carst Wlelln-
ga. Niet gestart: Earl Highland. Toto: win
nend 1,30, plaats 1,20 4,00, koppel 9,10, trio
32,20. Tweed* koers, 1300 m (ren): 1. Bel
fort Princess (M Wattow) 1.22,1,2. Stanho
pe, 3. Kentuckey. Niet gestart: Grasshopper.
Montana (M. Bouwhuis) 2.07,51.19,1,2.
Evito Ruimzicht, 3. Diego Harvester, 4. Ex
press Up. Niet gestart- Struttln on down.
Toto: winnend 14,90, plaats 2,90 2,20 1,40,
koppel 67,10, trio 517,20, kwartet 3662,70.
Vierde koers, 2800 m (ren): 1. Snowftake (F.
de Klerk) 3.18,4, 2. Shirley Day, 3. Moon
Child. Toto. winnend 21,10, plaats 10,50
2,40, koppel 51,30, trio 932,30. Vijfde koer»,
2000 m: 1. Elderstatesman (J. van Dooye-
weerd) 1.41,1-1.20,6, 2. Condor Guapa, 3.