Trio rode kaarten besluit kloppartij !eidóeSou/ta/itt Den Haag maakt reclame voor zichzelf iV moet zich schamen £etdóc(3outcmt 13 14 15 15 16 16 17 18 18 SPORT Blatter waarschuwt het Duitse voetbal Persoonlijk cadeau MAANDAG 12 NOVEMBER 1990 PAGINA 11 Zwabbervoet speelt Kemkers weer parten Kemkers ziet zijn toekomst toch met r9 in" EINDHOVEN Een week voor de strijd om de IJssel Cup, de tra ditionele opening van het schaats seizoen voor de allrounders, is Ge rard Kemkers somberder dan ooit over zijn schaatstoekomst. De Drent stapte zaterdag na dertig van de honderd ronden uit de marathon van Eindhoven. Volledig gedesillusioneerd. De rechtervoet zwabberde heviger dan ooit. „Het is verschrikkelijk", zei hij te- neergeslagen in de kleedkamer. „Er zit absoluut geen verbetering in. Het lijkt wel of het erger wordt. Ik word er gek van". Kemkers gaat zich beraden over zijn toekomst als schaatser. „Ik weet niet of er toekomst is. Op deze geval niet". De IJssel Cup laat de rijder van het gewest Drente schieten. „Daar heb ik niets te zoeken". Kemkers had na overleg met bonds coach Krook en ploegarts Nusse bewust gekozen voor de start in de marathon van Eindhoven. „Het leek een goede af leiding. Ik was te veel gefixeerd op die voet.'In het marathonpeloton heb je geen tijd er over na te denken. In principe zou ik de wedstrijd uitrijden". In de dertigste ronde kwam hij ten val. „Het was een ongelukje. Maar ik baalde al verschrik kelijk. Het leek nergens op met dat been. Het gleed constant schuin weg. Die val was de druppel. Ik ben er gelijk uitge-. stap". Monique Knol met eigen wielerploeg DEN HAAG Monique Knol begint een eigen wielerploeg. De voormalige wereldkampioene en winnares van Olympisch goud in Seoul verklaarde dat zaterdagmiddag bij het radiopro- gamma Tros Aktua Sport. De wielren- ster is tot deze stap gekomen omdat ze niet meer geselecteerd is voor de na tionale ploeg van bondscoach Piet Hoekstra. Ook Monique de Bruin werd door de Friese keuzeheer buiten de se lectie gelaten. Hoekstra koos in de na tionale ploeg drie nieuwelingen; Grim bergen, Overhage en Vink. De overige zeven gekozen vrouwen zijn: Van Dijk, Van Moorsel, Loohuis-Damveld, De Rooy, Westland, Cyntha Lutke Schipholt en Schop. Irakese suikeroom in Russisch voetbal MOSKOU De Irakese zakenman Hussam Al- Chalid probeert furore te maken in het Sovjetrus- sische voetbal. Hij betaalt de spelers van de club Asmaral als vorstjes en is vast van plan tot de hoogste klasse door te dringen. De Irakees laat zich niet ontmoedigen door de golfcrisis. De miljonair kocht enkele jaren geleden de bescheiden club Krasnaja Presnja, die gelijk Doornroosje met de eeuwige slaap bezig was. De Irakees kuste de vere niging uit Moskou wakker en werd afgelopen sei zoen kampioen van de derde klasse. Onder de naam Asmaral doet de vereniging momenteel een gooi naar de hoogste afdeling van het voetbal in de Sovjetunie. „En we willen er ook internationaal bijhoren", is hij van mening. De spelers van Asma ral komen niets te kort. De spelers verdienen 4.000 (12.00 gulden) roebel per maand, de beste zelfs 6.000 tot 8.000 roebel. invoeringsplan lion Senna ire» JANEIRO De poli- Rio de Janeiro heeft gewerkt plan ontdekt rton Senna, wereld en Formule I autora- ontvoeren. De ontvoe- plaatsvinden in Sao raar de coureur woont. 40$ het blad O Globo, dat 1,rauws meldde, heeft de '^middellijk maatrege- pmen om Senna te be- Verschillende be- e Brazilianen zijn de taanden ontvoerd door die grote sommen geld lor de vrijlating. Senna, -1 e weken geleden de orthï 1 titel heroverde die 88 ook al op zijn naam heeft naar verluidt in extra lijfwachten in enomen en een specia- en helikoper aange- m zich tegen een mo- jg®ontvoering te bescher- ïTpjesscentra Var )entr dan imago 4 jlRDAM Fitnesscen- Nederland zijn niet zo 'jls het imago doet ver- 40 Uit een onderzoek lat de centra redelijk jonele bedrijven zijn die iken over redelijk des- personeel. Naarmate r0njtrum grootser is opge- i kans groter dat het om rd- brofessioneel centrum !9°jp grond van een repre- Le5ve steekproef bij 66 ——op een totaal van 700 in DmJmd komst drs. Leo Clij- gelj deze conclusies. Niet herilan drie centra worden Ha<cht" gekwalificeerd. De Pwam als „goed" of „zeer het onderzoek. Zes het oordeel „matig", waren „redelijk". °p7entra vielen overigens OokJ eigenaren wilden niet Iken. GRONINGEN FC Groningen en Feyenoord hebben zich gisteren op Zuidamerikaanse manier gepresenteerd. Echter niet met individuele hoogstandjes, maar door een ongekende vechtlust. Scheidsrechter Uilenberg moest twaalf minuten voor het einde drie rode kaarten tonen om de rust in het volgepakte Ooster park te herstellen. Keur en Taument van Feye noord en de Joegoslaaf Djurovski gebruikten voor de verandering hun handen om een menings verschil op te lossen. Het voetbalgevecht tussen de clubs bleef onbeslist: 1-1. De massale vechtpartij vorm de het slot van een pakkend duel, waarin beide ploegen elkaar niets ontliepen. Gro ningen steunt op wilskracht, Feyenoord moet het daar ook al jaren van hebben. De Rot terdammers, die nog steeds wachten op de eerste over winning buiten de Kuip, wa ren met het resultaat tevre den. Over de rode kaarten hadden ze een duidelijk an dere mening. FC Groningen beschouwde de puntendeling als een tegenvaller. De onge slagen serie van zeven wed strijden ten spijt. Afgaande op de vorm en de goede uit slagen van de laatste weken dachten, de Groningers in staat te zijn het in uitwed strijden matig presterende Feyenoord te kunnen klop pen. Maar de Rotterdammers bleken beter dan veronder steld. Trainingskamp Feyenoord, dat zich via een mini-trainingskamp in het Drentse dorp Gieten op de krachtmeting had voorbe reid, hulde zich weer eens in een andere gedaante. Presen teerden de Rotterdammers zich onlangs in de uitwed strijd tegen FC Twente met een super defensieve houding als een stelletje angsthazen, ditmaal predikte coach Ben- gtsson de aanval, met de weer in ere herstelde Keur en Kiprich in de punt van de aanval, aan de buitenklant geassisteerd door Taument. eyenoord wekte verbazing door onmiddellijk na de start massaal ten aanval te trek ken. De offensieve activiteiten vormden na de rust de inlei ding voor een chaotische pe riode. Na een pass van Sabau scoorde Kiprich via het li chaam van Lodewijks: 0-1. Van dat moment volgde een stormloop van FC Groningen op het Rotterdamse doel De pressie had succes. Na een combinatie tussen Djurovski en Meijer zorgde Roossien voor de gelijkmaker; 1-1. De spelers hadden daarna meer oog voor elkaar dan voor de bal. Nadat Roossien voor de ogen van Uilenberg Taument in al zijn geestdrift onderste boven had gelopen, volgde een massale kloppar tij. Uilenberg kwam handen tekort om de vechtende spe lers uit elkaar te houden, zijn ogen slaagden er niet in alle handtastelijkheden te regis treren. De Twent volstond Jos Roossien, die later betrokken is bij het veelbesproken, drie rode kaarten opleverende incident, is blij met zijn treffer en de gelijkmaker van FC Groningen. FOTO: ANP uiteindelijk met rood voor de Feyenoorders Taument en Keur, alsmede de Groninger Djurovski. Roossien kreeg geel voorgetoverd. Met een man minder kreeg Feye noord het nog even benauwd, maar uiteindelijk bleef de re mise intact. Scheidsrechter Uilenberg verklaarde dat mogelijk meer spelers de handjes on vriendelijk hadden gebruikt. „Maar ik heb alleen de drie bewuste spelers zien slaan en daarover zal ik rapport uit brengen. Het kan best zijn dat de tuchtcommissie op grond van het rapport van de waarnemer of na beelden op televisie meerdere spelers in staat van beschuldiging stelt". Cor Lems krijgt kippevel van toejuichingen 12 De Bie voorkomt blamage crossers Ook Amstelveen te sterkvoor schakers Philidor Gehavend UVS paktpunten op karakter SJZ overwint Meerburg in Zoeterwoudse derby Katwijk wijst Rijnsburgse Boys verder terug Quick Boys blijft (even) in de schaduw ASCenVTL delen in rommelig duel Heren Gemini/K weten weer wat verliezen is DIOK overklast Eemland AAG Met een zege op het sterk geachte t hebben de voetballers I Den Haag gisteren in Jen Zuiderpark-stadion lekende wijze reclame It voor zichzelf. Ruim Ézoekers zorgden voor Eoen-recordrecette van 1.000 gulden. FC Den laf hen meer dan vol- laanleiding om weer te maar de volgende Istrijd staat pas voor 9 december op het programma. Dan heeft FC Den Haag de uitduels tegen Feyenoord en Ajax alweer achter de rug en zou de nu verstevigde vierde plaats best eens uit handen ge geven kunnen zijn. In tegenstelling tot wat de laatste weken traditie leek te worden, scoorde nu eens niet FC Den Haag maar de tegen stander al in de eerste minu ten. Roda JC, dat met vijf ver dedigers toch weinig blijk gaf van de voorgenomen aanval lende taktiek, kwam via Pier re Blattler op 0-1 en hulde het Zuiderpark-stadion in een tij delijke stilte. De in zijn rol als zelfverzekerde succestrainer groeiende Co Adriaanse on derkende het gevaar en dic teerde s-its Heini Otto naar zijn ondersteunende rol op het middenveld, waar Cor Lems er tot dat moment verloren bijliep. De ingreep van Adriaanse, wiens noodkreet van vorige week („als er nu niet meer pu bliek komt, stap ik het vak uit") kennelijk voldoende aan trekkingskracht had uitgeoe- fend, leidde ertoe dat FC Den Haag van de zesde thuisbeurt alsnog een winstgevende STER-spot maakte. Heini Otto profiteerde koppend van een blunder van de Limburgse doelman Bolesta (1-1) en nadat Anton Vriesde de bal met kunst- en vliegwerk van de ei gen doellijn had geschoven, haalde aanwinst Marcel Valk hoogstpersoonlijk de duizen den van hun stoelen. Met een fraaie solo en een dito schui ver knalde hij zijn vijfde en FC Den Haags negentiende treffer in; ruststand 2-1. Met verdediger Edwin Purvis in de tweede helft in het cen trum als extra slot op de deur, doorstonden de Hagenaars een nieuw offensieve van Roda JC. Een schitterende pass Cor Lems stelde Danen in staat om voor 3-1 te zorgen, op een ma nier zoals alleen hij kan: stif tend. De Hagenaars zaten met die stand op rozen, temeer om dat arbiter Egbertzen een door Groenendijk geclaimde straf schop (overtreding Schellevis) wegwoof. „Er was meer pu bliek dan voorheen, maar ei genlijk zou het uitverkocht moeten zijn", temperde Adri aanse tenslotte de feestvreug- jERDAM Voor de e keer dit seizoen het geluk PSV in uip toe. De beker- solliciteerde gis- dag tegen het flink inde SVV nadruk- naar zijn tweede aag, maar kwam zij één helder mo- van invaller Erwin i met de schrik 0. Eerder in de titie kwam PSV te- yenoord (1-1) in de ltempel met de an arbiter Houben 1 weg. 'uHi dhovense club werd te- 'VUI Schiedammers, die ze- sisspelers misten, vor- Jeloond voor een wan- |Q e. De uitslag, die PSV e halve misstap van elfs de koppositie be- llipi spotte met het wed- linnl- ^VV toonde vecht- inspiratie, PSV speelde ,jna pig en plichtmatig. Een p jch gebrek aan scorend 9e djen werd de thuisploeg VOgjSVV miste drie opge- WOfcogelijkheden, PSV had lid halve kans genoeg, l0 formatie van trainer fat, die in De Kuip de 'gen status verspeelde, "echts de morele winst. ieh Bobby Robson had "1 op een plaats gewij- wel de positieve re- tegen Roda JC (3-1) 'fa (6-1) daartoe geen aanleiding hadden ge- IDe Brit stuurde Roma- rio het veld in en verwees Bosman, voor de eerste keer dit seizoen, naar de bank. De rentree van de Braziliaanse spits, die op 20 oktober tegen RKC aan zijn enkel gebles seerd was geraakt, werd geen succes. Tegen de stugge man dekker Vonk had de veel te statische Romario niets in te brengen. Na ruim een uur sukkelen mocht het probleem kind van PSV met middenvel der Linskens gaan douchen. Bosman en Koeman, samen goed voor ruim zes miljoen gulden aan transferwaarde, waren de vervangers. Te machtig De dubbele wissel van Robson besliste de wedstrijd. Het voor malige duo van KV Mechelen was amper één minuut in het veld, toen het doelpunt viel. Bosman won uit een vrije trap van Koeman zijn eerste kop duel, waarna de bal via enkele tussenstations opnieuw voor de voeten van Koeman be landde. Diens schot was doel man Hiele te machtig, 1-0. Een onverwachte meevaller voor PSV en Koeman, die zes we ken met een blessure aan de kant was gebleven. „Koeman kan nog geen volle dige wedstrijd aan", verklaar de Robson. „Hetzelfde geldt - voor Romario. We wisten dat hij nog niet helemaal de oude is, maar we konden zijn terug keer in het team niet blijven uitstellen. Hij kan alleen door het spelen van wedstrijden weer in zijn ritme komen. Het duel met SVV leek me voor hem een goede gelegenheid, ook al omdat Bosman licht ge blesseerd was en de volgende competitiewedstrijd pas over twee weken is. Aan het sy steem met drie aanvallers heb ik verder niets veranderd". Pover In de povere eerste helft van het door 8505 toeschouwers bekeken duel, van wie slechts 4255 voor hun kaartje hadden betaald, speelde PSV met de handrem aangetrokken. Slechts topscorer Ellerman en De Jong toonden enig initia tief, de rest schikte zich in het lage tempo van SVV, dat voor zichtig aan het karwei begon. De machteloosheid van PSV inspireerde de Schiedamse ploeg tot meer actie. Tebben- hoff, na een slepende knie blessure voor de eerste keer dit seizoen in de basisopstel ling, kwam door een blunder van Valckx oog in oog met Van Breukelen, die met zijn been ternauwernood redding kon brengen. Vlak voor de rust kwam de onbesuisd en ondoordacht spelende Van Wattem eveneens in scorings- positie. Zijn kopbal miste de juiste richting. Ook in de tweede helft waren de beste kansen voor het moedige SVV. Jerry Simons treuzelde te lang en Trustfull schoot naast. Na de ingreep van Robson en het doelpunt van Koeman werd het doel van Van Breu kelen nauwelijks nog be dreigd. De dubbele wissel van Advocaat, die bij gebrek aan bruikbare wisselspelers zijn as- sistent.Van Velzen maar weer naar het front stuurde, sor teerde geen effect. De vorm- NURNBERG De internationale voetbalfederatie FIFA dreigt het Duitse voetbal met sancties als het geweld rond de velden in het land aanhoudt. In geval van verdere escalaties sluit FIFA- secretaris Josef Blatter uitsluiting van internationale evenemen ten niet uit. Vorig weekeinde, ook na een wedstrijd van Sachsen Leipzig, vonden eveneens ongeregeldheden plaats. De politie schoot toen een 18-jarige jongen dood. Afgelopen weekeinde was het weer flink raak in de de voorma lige Oostduitse steden Maagdenburg, Rostock en het Kaiserslau- tern. Er werden tientallen arrestaties verricht. Ook in Engeland, bij de wedstrijd tussen Millwall en West Ham in de tweede divi sie van het Engelse voetbal, kwam het tot vrij ernstige suppor- tersrellen. Meer dan 4000 fans bezondigden zich in Londen aan vechtpartijen en vernielingen. Een eigenaar van een restaurant in Zürich verwondde een voet balsupporter toen hij met een alarmpistool enkele waarschu wingsschoten loste. De man ging tot actie over op het moment dat fans van Luzern de ruiten van zijn etablissement vernielden. Deze originele Parker Rollerpen, waarin uw eigen naam wordt gegraveerd, krijgt u toegestuurd na het opgeven van een nieuwe abonnee. De nieuwe lezer wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande I Naam: Voorl: I Adres: Postcode/plaats: J Telefoon: (voor controle bezorging) I Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: j maand (automatisch betalen) f 24,85 I kwartaal via acceptgiro f 75,10 J Stuur als dank een Parker Rollerpen naar: 1 Naam: I l Adres: l Postcode/plaats: Op de pen moet komen te staan: IX Erwin Koeman loopt juichend weg, nadat hij als invaller de winnende treffer voor zijn rekening heeft genomen. Links Jerry de Jong. FOTO: ANP f crisis bij Bosman werd in de slotfase, die door de zwakke arbiter Schuurmans om ondui delijke reden acht minuten werd gerekt, nog pijnlijk zicht baar. De voormalige Oranje- spits slaagde erin de bal voor een leeg doel juim over de lat te schieten. I N 8 tnd*n daartoe ooniadng btitool. kon tffi f/oti om tm oöowwnl nordrn gtwtqed I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig naar I Leidse Courant, antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haag. I iimiiwm!

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11