►perettevereniging Crescendo hittert met Ein Walzertraum Mk ©8 fl REGIO JOUR NAAL .tfc Vechtersbaas uit Rijpwetering toont berouw Bezwaren tegen komst koffieshop Veerstraat in Oude Wetering CDA-prominenten in Zevenhoven Twee jaar cel voor Leidenaar 3lDEN OMGEVING £«idóc(2ouomit VRIJDAG 9 NOVEMBER 1990 PAGINA 11 IEL LUCHTIG EN MUZIKAAL VERTIER IN STADSGEHOORZAAL Je vlottende vaart der ir;l- en operettegezel- ippen die ook in deze GFp zich opmaken om 017; gewaardeerde en be- rMjde achterban weer Trac jaarlijks dramatische 0 Siuzikale genoegen te zafchaffen, bevindt zich QENfaard ook het „Leids wolette en Instrumentaal tiourjekgezelschap Cres- GEN1°" zoals het offi- »i: zi helemaal heet. jveg is het de Leidse Ope- hereniging „Crescendo". 30. $e week stond in deze ru- 14.0(5 nog een voorbereidend illegal over de grootse uit- 16-tig die Mozaiek in Noord- ^ggfran plan is te gaan geven, za k stipte aan, dat de To- BAïoep Voorschoten dit y Ojens voornemens is te Beide met Frans getinte i en. „Crescendo", even- i637)jis de Duits-Oo6tenrijkse .30. i ingedoken en heeft de CINB ijzersterke produktie in .^Joperetterepertoire „Ein Walzertraum" onder handen genomen. Daarmee wordt op 23 en 24 november a.s. een vrijdag- en zaterdagavond feest gevierd in de Leidse Stadsgehoorzaal. Het belooft heel wat. Volgend jaar is het Leidse ge zelschap 40 jaar oud. Een com missie is al druk doende om er een echt „feestjaar" van te ma ken, „met een zeer bekende operette". Er worden door de plannenmakers nu al slapeloze nachten aan besteed, als we voorzitter C.Oskam mogen ge loven. Maar eerst wordt het seizoen 1990 onderhanden ge nomen. En dan volg ik nu maar een uiteenzetting zoals die vanwege het secretariaat der vereniging is gegeven. Eind deze maand staat „Cres cendo" weer op de planken in de Stadsgehoorzaal. Dit jaar is gekozen voor een operette van Oscar Straus nee, geen fa milie van Johann, want die heet Strauss. Ditmaal is het „Ein Walzertraum", een on vergankelijk zang- en speelge- beuren. „Deze operette is, zoals bijna alle operettes, een luchtig spel, waarin vorsten, prinsen, prinsessen, grootvorsten en andere Habsburgse grootheden en hoogmogenden in de meest vreemde situaties geraken, Uitvoerders en toeschouwers kunnen daar uitbundig van genieten, en het fijne is dat meestal de intriges tot volle te vredenheid van de betrokken partijen eindigen. De mensen die het verdienen worden ten slotte toch nog gelukkig en zo kan iedereen tevreden en op gelucht huiswaarts en naar bed gaan. Maar zo niet op za terdagavond 24 nov. Dat is de „grote avond" (vrijdags geeft Crescendo de voorstelling voor ouderen) met na afloop bal. De dansmuziek wordt dan ver zorgd door een orkest van 14 muzikanten. Spetter van formaat „Ein Walzertraum" belooft een spettervan formaat te worden. De vereniging steekt acteurs en actrices, zangers en zangeressen, in fantastische kostuums zoals die rond 1900 schering en inslag waren en die de herinnering aan de voormalige Donau-monarchie weer terugroepen. Verder „een prachtig decor en de be geleiding van een bijzonder goed orkest" waardoor het pu bliek zich getuige waant van een spontaan, nou ja, gebeuren dan maar weer. De muzikale leiding is weer in handen van dirigent Joop van Eek, de re gie wordt verzorgd door Ab Barmentlo en de choreografe is Joke van Polanen die ook met haar dansgroep optreedt. In een voorwoord in het uitge breide programmaboekje schrijft Maria Vos, een zuider- linge uit het Venlose en consu lent Cultuur van de Stichting Welzijn Leiden, dat zij veel muzikaal genot en ook kijk plezier verwacht. En omdat de wals de toon aangeeft neemt zij aan dat iedereen zal reage ren zoals zij: „Wie krijgt niet de kriebels in de benen als wals-muziek klinkt?" Maria in elk geval. Verder schrijft zij: „In 1983 bracht Crescendo „Ein Walzertraum" voor de eerste keer. Als ik mij niet vergis wordt de reprise in een vrijwel nieuwe bezetting ge bracht. Dit geldt voor zowel de dirigent (hoewel de secretaris het heeft over „weer", T.P.) als de de instrumentale bege leiding, de solisten en gedeel telijk het koor. Ook de regie is in nieuwe handen. Dit is een goed teken", vindt Maria Vos: „een levende vereniging, ook al is zij alweer 39 jaar in touw, moet haar talent steeds weten te vernieuwen en op die ma nier haar kwaliteit bewaren. Juist omdat ik aan de Walzert raum uit 1983 nog een goede herinnering bewaar, kijk ik met spanning uit naar wat Crescendo er in 1990 van ge maakt heeft". Wij kunnen haar een eindweegs volgen. De nieuwsgierigheid kan hoog op lopen, immers niet elke veran dering hoeft an sich een ver betering te zijn. Maar mis schien bij Crescendo wel. Ove rigens lees ik in een adverten- tie-achtige mededeling in het programmablad: „Het decor dat u tijdens de voorstelling van Ein Walzertraum op het toneel ziet, is bij Crescendo te koop of te huur". Het werkzame bestand van de Leidse Operettevereniging Crescendo. Wat de inhoud van „Ein Wal zertraum" aangaat: ik wil nie mand het feest der verrassing benemen. In het kort komt het hier op neer, dat we meteen al bij het eerste bedrijf als voyeurs terechtkomen in de ontvangstzaal van het paleis van Vorst Joachim, die het fic tieve vorstendom Flausent- hurn bestiert. Er is sprake van een arme, doch knappe Ween- se luitenant omtrent de eeuwwisseling waren zowat al die luitenants van de Dubbel monarchie arm en knap Niki genaamd. Hij trouwde uit aanvankelijke verstandsover wegingen met prinses Helène, maar meteen al bleek dat hij liever zijn Weense vrijgezel- lenleventje had willen voort zetten. Men voelt dan al waar het naar toe gaat. Het echtpaar slaapt al snel gescheiden. Het is het bekende époque „des chambres sèparées", zal ik maar zeggen. Het gaat zo drie bedrijven door, met een pauze direct al na het eerste bedrijf. Om van de spanningen bij te komen. Het eindigt allemaal weer in de ontvangstzaal van Vorst Joachim. Het is nog steeds een kwestie van instelling en tem perament, maar er is inmid dels zo veel gebeurd dat je als toeschouwer wel even het hoofd erbij moet houden. Waar moet je dat niet? Maar alles wordt omspoeld door die probleemloze, zwierige, luchti ge muziek van Oscar Straus. „Ja. das war doch richtig ein Walzertraum, oder?". zult u en u gaat toch allemaal naar de uitvoering in de Stadsge hoorzaal zeker0 tenslotte kunnen beamen. Laat Wenen, met de lichtzinnige maar be minnelijke Niki. in elk geval nog eenmaal de hoofdstad van uw tot romantiek geneigde ziel zijn. „Crescendo" is u daarbij volgaarne terwille. Luistert u maar eens en kijk ontspannen toe bij wat er op die planken allemaal wordt neergezet. Het is een vereni ging die uw aandacht ten volle verdient en volgend jaar doen we het een keer dubbel over, bij het 40-jarig jubileum van het de lichte muze toegewijde Leidse gezelschap. Wie weet komt Maria Vos dan weer als een ambassadrice met een op wekkend woord, dat altijd met erkentelijkheid wordt ge hoord Ach, ik vergat het bij na: Niki en Helène „komen tenslotte nader tot elkaar". Maar na deze oplossing kunt u gaan dansen. Zoals dat een maal hoorde, in Wenen. orgel van de hervormde kerk in Koudekerk aan den Rijn. Op het program ma staan onder andere een meditatie over het Kyrie Eleison van Jan J. van den Berg en werken van Max Reger en Franck. Aanvang acht uur. Toegangsprijs 5,-. on p 500): I f'Ai. 131 Postzegels taredance 3 381Leiderdorpse squaredan- 'war\ub de Sjelter Squeezers 3. i3*/f morgen de jaarlijkse dn 4iTendance in de aula van christelijke Mavo de "at" grswetering aan de Mu- vollaan 155 in Leiderdorp wo. c twee uur 's middags tot ^dernacht. Er worden *\g\redansers uit binnen- en Hayjenland verwacht. Squa- jiit; lansen is een vorm van Neksdansen waarbij een zo- KJ^jpatnde „caller" de figu- 20|h aangeeft die de dansers Ava ven uitvoeren. Entree: Zaa50. De Squeezers dansen ook jre donderdag in de Sjel- 4^. aan de Heemraadlaan. 0 nM'jrmahe: Gerrie de Witt, d. W 00. 1071-412409. }d zat 3 00 f NGEpand Stomp speelt zon- asia; middag in dorpshuis De 2burcht in Roelof- fQPQpdsveen het stuk Geld za j. De voorstelling is ge- Stuikt voor kinderen vanaf de cjaar De aanvang is om NGEH c'rie 'n ^et ëe^ouw aan poordhoek. eac \sichtkaarten ye Kuip aan de Zeestraat OOP: in Noordwijk-Binnen 't zondag een ruilbeurs ansichtkaarten gehou- Organisator is de Prent- ":aartkring De Bollen- )0. 22ek. Belangstellenden en d«|nen van negen tot vijf terecht. Toegang kost J2. h tingen bij T. van Rhijn 119-16051) of J. Koppe- (01719-14639). organist van de Nieuwe |k in Delft. Jan van den Jp f, geeft morgenavond jaarlijkse concert op het De Ruimtevaart Filatelie Club Nederland en de ES- TEC Philatelic Club houden zondag een postzegelruildag. Plaats van handeling is sport- en recreatiecentrum Escape op het terrein van ESTEC aan de Keplerlaan in Noord wijk. Men kan van twaalf tot vijf uur terecht. Toegang is gratis. Postzegels (2) De Nederlandse Vereniging van Postzegelverzamelaars houdt maandagavond open huis voor degenen die be langstelling hebben voor het in verenigingsverband ver zamelen van postzegels. De bijeenkomst is in gebouw Laura aan het Lauraplein in Alphen aan den Rijn. Aanvang om acht uur, voor de jeugd is er clubavond tus sen half zeven en half acht. Inlichtingen: telefoon 01720- 32151. Expositie Bij de firma Kaldenbach aan de Hoofdstraat 243 in Sas- senheim is van maandag 12 tot en met zaterdag 17 no vember een handwerkexpo- sitie van de bekende ont werpster Thea Gouverneur te zien. Het zijn wandversie ringen met als onderwerpen- flora, fauna en folklore. Veen weiden P. Meiman, die betrokken is bij het Veenweideproject, houdt maandagavond voor de Kon.' Mij. Tuinbouw en Plantkunde een lezing over het onderwerp „Veenwei den, melkveehouderij, plan tengroei, slootkanten en weidevogels". Plaats van handeling is het diensten centrum Duivenvoorde aan de Zijdesingel in Leidschen- dam. Aanvang acht uur. -,_^uwe provmcie- vkooj is uit vooj AAG/REGIO Wie lende winter snel een Jtocht over poldervaar- Jl uitzetten of wie nog er ei*a wil zoeken of zijn niet ;eboi chool er nog staat, kan ,«eel precies antwoord V Een fietspad, een (Vre' een windmolen, a*" n jat vermeld in de van- PeL,yerschenen Grote Pro- 1 n jrste Patijn heeft gisteren »te exemplaar in ont- mogen nemen. De atlas verzameling stafkaarten i en schaal van 1:25.000, Kit zeggen dat een centi- 'op de kaart in werke- 0 §1P niet meer is dan 250 Dat garandeert een gro- iwkeurigheid. Het wkoo bsidij jwki meest precieze kaarten van de provincie wor- iaakt en ze vormen in basis van alle andere Wat is er te zien? (blokken, maar ook af- ijke huizen, bomenrij- .Ptjes met duikers, kerk- idingi hoogteverschillen zoals mj en dijken, de kassen in L(\Tvijkerhout en Alkema- rT. ™[Breestraat in Leiden en "jan in Sassenheim. Klei- ils hebben hun naam of ifisch teken. De kaarten n ïhoorlijk actueel: tussen alen. 1990 vernieuwd. zijn provincie-atlassen 1 van Groningen, Drenthe, Noord- Utrecht, Zeeland, •Brabant en Limburg. rstel. DEN HAAG/ROELOFA- RENDSVEEN Een 20- jarige inwoner van Rijp- wetering is gistermiddag door de Haagse rechtbank veroordeeld tot 360 dagen cel, waarvan 195 voor waardelijk. Omdat de man al vijf maanden in voorarrest zat, kwam hij gisteren op vrije voeten. Met een vijfmaal dank je wel en de woorden „Ik wil je hier nooit meer zien" van rechtbankpresi dent Timmermans liep hij de rechtszaal uit. Tegen de Ripper was een kwartier eerder nog 15 maan den cel met aftrek, een proef tijd van twee jaar en een strik te begeleiding door het Con sultatiebureau voor Alcohol en Drugs (CAD) geëist. Van die eis handhaafde de rechtbank wel de proeftijd en de CAD- begeleiding. Van de Ripper eiste Timmer mans verder dat hij nooit meer een druppel alcohol zal drin ken. Een overmatig gebruik van alcohol en het optrekken met een grote groep vrienden was op 18 februari van dit jaar een Katwijks echtpaar nood lottig geworden. De man werd door het groepje heen en weer geslagen en de vrouw zou een nekslag hebben gekregen. Ad vocaat Lagraauw erkende dat zijn cliënt bij de vechtpartij betrokken was geweest, maar vroeg om clementie. De zaak zou pas uit de hand zijn gelo pen nadat de vrouw scheldend naar buiten was gekomen en de man de auto van de jongens een dreun had gegeven. Al de volgende dag zouden de jon gens een bloembak en excuses hebben uitgewisseld. Mishandeling Maar de Ripper werd vooral veroordeeld voor zijn aandeel in de zware mishandeling van een plaatsgenoot op 27 mei tij dens een voetbalfeest bij Alk- mania. Hij zou als hoofddader het slachtoffer vijf keer in de bosjes hebben geslagen en, toen die weerloos op de grond lag, tegen het hoofd hebben getrapt. „U paste uw beroep van koppensneller wat al te letterlijk toe", probeerde Tim mermans. Volgens zijn advocaat was de verdachte juist gestopt na de vijfde klap „omdat hij vreesde dat het anders slecht met de jongen zou aflopen". De jon gen zou na die klappen dan ook zijn weggelopen en dus niet door de Ripper „gammel zijn geslagen". De jongen zou door andere leden van het groepje zijn neergehaald en te gen het hoofd zijn getrapt. „En diegene die getrapt heeft is er vanaf gekomen met 150 uur dienstverlening", aldus La graauw. De Ripper zelf toonde gisteren volop berouw. „Vijf maanden cel hebben een diepe indruk op mij gemaakt. Ik drink geen druppel meer en als ik vrij kom meld ik me onmiddellijk bij het CAD", zo beloofde hij. De rechter bleek voor die woorden niet ongevoelig. „Maar alleen onder strikte be geleiding. Een groot doorzet tingsvermogen en goede wil zijn niet genoeg". Ook het ar gument dat de Ripper nu di rect terug kan naar zijn werk gever speelde voor Timmer- ZEVENHOVEN Het CDA regio Rijn- en Veenstreek houdt morgen een open huis in dorpshuis 't Trefpunt in Ze venhoven. Van tien tot twee uur zullen verschillende pro minente CDA'ers spreken over actuele zaken. Na de ope ning om tien uur spreekt het Tweede Kamerlid Johan de Leeuw als eerste over het the ma werk boven inkomen. Om kwart voor elf volgt Jean Pen- ders, fractievoorzitter van het CDA in het Europees parle ment. met een spreekbeurt over Europese aangelegenhe den, een half uur later gevolgd door Piet Bukman, minister van Landbouw. Vanaf twaalf uur spreekt Ton van der Stoep met de CDA- lijsttrekkers over hun pro gramma's voor de komende verkiezingen op 28 november. Bert de Vries, minister van so ciale zaken, spreekt om kwart voor een over de algemene po litiek, een half uur later ge volgd door Eerste Kamerlid Joris Schouten, die zich bezig houdt met de glastuinbouw. Als laatste in de rij volgt Piet Kruijk, lid van Provinciale Staten. Hij spreekt over mi lieu-aangelegenheden in de provincie. Naast deze sprekers zullen ook andere CDA-vertegenwoordi- gers aanwezig zijn, evenals vertegenwoordigers van CBTB, LTB, NCOB. NCRV.KRO, CNV, CDJA en het Vrouwenberaad. OUDE WETERING Dertien inwoners van Oude Wetering maken bezwaar tegen de komst van een koffieshop aan de Veerstraat 34 in hun woonplaats. In dit pand was tot voor kort de slage rij van Van der Pijl geves tigd. De nieuwe eigenaar J. van der Meer wil de be nedenverdieping gaan verbouwen tot koffieshop en de bovenverdieping tot een tweetal appartemen ten. De bezwaarden wonen aan de Veerstraat. de Weteringlaan, de Zuidschans en 't Hofje. Ook de apotheek, snackbar De Wigwam en de Rabobank pro testeren. Zij hebben daartoe gezamenlijk een advocaat in geschakeld. Hun bezwaren hebben onder meer te maken met de door het gemeentebe stuur gevolgde procedure voor een plaatselijke bestemmings planwijziging. Los daarvan hebben de omwonenden moei te met de plaatsing van een trap met balkon aan de buiten zijde, naar de twee apparte menten toe. Behalve dat ze het ontwerp niet mooi vinden, be perkt het bouwwerk de priva cy van de omwonenden, zo vinden zij. Minder moeite zou den de omwonenden hebben met een geheel dicht uitge voerde trap en een tot één me ter hoogte, dicht uitgevoerd balkon. Bezwaarschrift De belangrijkste protesten hebben echter betrekking op de komst van een koffieshop in de Veerstraat. Volgens de omwonenden heeft het ge meentebestuur nogal wat pro cedurele fouten gemaakt om aan de wensen van de koffie- shop-eigenaar Van der Meer tegemoet te komen. In het be zwaarschrift staat dat Van de Meer al in' juli is begonnen met het verbouwen van het betrokken pand tot koffieshop. Op dat moment had hij geen bouwvergunning. Bovendien verbiedt het geldende bestem mingsplan ter plaatse een ho- reca-vestiging. Nadat de om wonenden bij B en W hadden geprotesteerd, legden die een bouwstop op aan Van der Meer. Deze diende hierna de gewenste bouwaanvraag in en vroeg om een beperkte wijzi ging van het bestemmings plan. Het gemeentebestuur was hem hierbij ter wille. Vol gens de omwonenden werd daarbij op geen enkele wijze rekening gehouden met de be zwaren van de buurt. Oude dorpskern Dat zijn er overigens heel wat Zo vindt de buurt dat het aan brengen van glazen schuifdeu ren over praktisch de gehele voorpui van de begane grond een breuk betekent met hel aanzien van de oude dorps kern van Oude Wetering. Bo vendien vinden ze dat een gla zen voorpui die direct grenst aan een smal voetpad langs een drukke weg, het parkeren van fietsen en bromfietsen ter plaatse onmogelijk maakt. Op voorhand voorzien de omwo nenden dat parkeeroverlast van auto's, fietsen en brom fietsen afgewenteld gaat wor den op de buren. Dit geldt des te meer omdat de bewoners van de twee appartementen op de bovenverdieping al voor een toegenomen parkeerdruk zullen zorgen. De bewoners van de Veer straat en omgeving vrezen bo vendien voor „café-achtige toestanden" in hun woonom geving. Aan het nut van een koffieshop ter plaatse twijfelen zij, omdat vlakbij, aan de We teringlaan, al een cafetaria is gevestigd. Het verbaast de om wonenden dat het gemeente bestuur geen aandacht be steedt aan de te verwachten parkeeroverlast. De bezwaar den herinneren eraan dat zo wel de apotheek, als snackbar De Wigwam en de Rabobank door de gemeente wel werden verplicht tot het aanleggen van parkeerruimte. Zij vrezen dat de bezoekers van de kof fieshop straks voor deze par keerplaatsen zullen kiezen. Tussen de koffieshop en het woonhuis van de naaste buur man bevindt-zich een poort die eigendom is van de buren. De bezwaarden vrezen ook dat deze doorgang in de toekomst zal worden gebruikt voor het plaatsen van brommers en fietsen van bezoekers van de koffieshop. Het bezwaarschrift van de om wonenden van de toekomstige koffieshop wordt waarschijn lijk besproken tijdens de eerst komende vergadering van de raadscommissie openbare wer ken en ruimtelijke ordening. Stad en Landschap: meer monumenten in Woubrugge WOUBRUGGE Reeds jaar en dag is Woubrugge bezig met de inventarisa tie van beeldbepalende panden. De vereniging Stad en Landschap heeft daarbij een handje gehol pen. Het probleem deed zich voor welke panden wel en welke niet op de lijst moeten voorko men. Deze lijst zal in de toe komst worden gehanteerd bij het behoud van de woningen en eventuele subsidie uit de gemeentelijke fondsen. Woubrugge heeft zich bij haar keuze laten leiden door de des kundigheid van de welstands commissie van de vereniging van Stad en Landschap. De sa menstellers van de lijst zijn uitgegaan van de samenhang, die de panden vertonen met hun omgeveing en niet zo zeer van de bouwkundige eigen schappen. Na goed rondkijken in de kern Hoogmade kwamen naast de dertien rijksmonumenten een tweetal panden in aanmer king. In de kern Woubrugge ligt de zaak anders. Die kern kent slechts één rijksmonu ment. Stad en Landschap acht een zevental panden waarde vol om voor de toekomst te be waren. Geldboetes voor verboden wapenbezit DEN HAAG/LEIDEN De Haagse politierechter, P. van Overbeek, kreeg gisteren voor het eerst te maken met de resultaten van de nieuwe vuurwa- penwet. Deze geldt sinds begin oktober vorig jaar. Onder de verdachten die we gens illegaal wapenbezit voor Van Overbeek verschenen, za ten een 19-jarige Leiderdorper, een 21-jarige Katwijker en een 20-jarige Leidenaar. De Lei derdorper kreeg 500 gulden boete opgelegd voor het in be zit hebben van een alarmpis tool en zelfgemaakte ploerten doder. Daaraan verbond Van Overbeek een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee we ken met een proeftijd van twee jaar De Katwijker dienl een geldboete van 300 gulden te oetalen voor het in huis hebben van een gasrevolver me patronen. De Leidenaar kreeg een geldboete van 25C gulden. Hij had een imitatie- pistol, merk Colt. De straffen VDe „De nieuwe wet biedt het ofenbaar ministerie meer mo- gdijkheden voor vervolging ei illegaal wapenbezit kan be ur worden aangepakt. Vol- gns de oude wet was iemand net een speelgoedpistool al ben strafbaar als het op een ;peelgoedpistool onder een be paalde categorie valt en hoe gevaarlijk het kan zijn. Kan iemand er bijvoorbeeld een bankoverval mee plegen, vra gen we ons af. Ook spelen plaats en tijd nu een belangrij ke rol. Zo is iemand die een honkbalknuppel bij zich heeft bij een voetbalwedstrijd straf baar. Bij zo'n gelegenheid is een knuppel een gevaarlijk wapen", motiveerde De Waardt. iistool leek dat op een speciale ist voorkwam. Nu hoeven we uleen te bekijken of zo'n DEN BOSCH/LEIDEN Een 43-jarige Leidenaar is gisteren door de recht bank in Den Bosch ver oordeeld tot twee jaar ge vangenisstraf. De man maakte deel uit van een groep van zes personen die poogde een fabriek te starten voor de produktie van de harddrug xtc. Een 48-jarige man uit Oss was de leider van de verboden onderneming. Hij kreeg drie jaar cel. Hij had te vens geprobeerd honderd duizend tabletten ui Zwitserland in te voeren. Drie van de zes waren deales die de betrekkelijk nieuw harddrug zouden gaan verhai- delen. Een 24-jarige Ossenar kreeg tien maanden gevang- nisstraf. Hij verwierf in 197 internationale bekend hed door een bom op het veld e gooien tijdens de voetbalwd- strijd Nederland-Cyprus. De rechtbank verklaarde vo rig jaar oktober het Openbaar Ministerie in de xtc-zaak niet ontvankelijk, wegens onrecht matig verkregen bewijs en sprak de zes verdachten vrij. De rechtbank overwoog ook dat het bezit van de door de mannen aangeschafte chemi caliën op zichzelf niet straf baar is en dat xtc op het mo ment dat de mannen het wil den importeren en produceren nog niet strafbaar Het open baar ministerie was het oneens met die beslissing en ging in beroep.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11