h Dammer Johan Krajenbrink sterft soms duizend doden Husseini en het gehijg van zwaargewicht Israël Afscheid Kaharf extreem-rechts^: happening te rt Karpov en Kasparov strijdend naar Lyon BUITENLAND EeidoeGomo/rit DONDERDAG 8 NOVEMBER 1990 PAGBflf (Van onze speciale verslaggever Twan van den Brand) JERUZALEM Faisal Abdul Qadar Al-Husseini is een halve eeuw oud en van deftige afkomst. Zijn naam wordt in Oost-Jeru- zalem, de strook van Gaza en op de westelijke Jor- daanoever met respect uitgesproken. Hij is daar Mister met een kapitale M. En, het moet gezegd, ook vele joodse lieden spreken met ontzag over 'mijnheer Husseini'. Zijn tong kan scherp zijn, zijn ideeën zijn gematigd. „Er is veel bitterheid in mij", zegt hij. „Maar ik vecht en zorg dat het niet omslaat in wraak- of haatgevoelens". Husseini filo sofeert over een vrij Palestina, de goede buur Israël en een verenigd Midden-Oosten. „In de volgende eeuw is er geen plaats meer voor kleine lan den, zie de ontwikkelingen in West-Europa". Faisal Husseini is de onbetwis te leider van de Palestijnen in de bezette gebieden en lid van de PLO. Dat laatste geeft hij toe, over het eerste zwijgt hij bescheiden. En anderen bewe ren dat zijn invloed op Arafat, de commandant in het verre Tunis, groot is. Ook in dit ge val acht de aangesprokene een stilte gepast. Toch vecht Hus seini met woorden, waar zijn vader in het verleden naar de wapens greep en in april 1948 sneuvelde als commandant van een groep Arabische vechtjassen in de strijd tegen de joodse staat in oprichting. Junior hecht er aan te overle ven. En dat doet hij'tot nu toe, hoewel hij regelmatig boeien om zijn polsen voelt en het ge vang inmiddels goed kent. Zijn woorden kunnen pijn doen, zo demonstreert de Is raëlische regering herhaalde lijk. Laatst nog, na het bloed bad van 8 oktober op de Tem pelberg, is Husseini achter de tralies gezet. Hij wordt als het zo uitkomt gezien als een kwa de genius, op andere dagen als de man met wie te praten valt. De Palestijnse voorman is on dertussen weer vrij, na beta ling van een borgsom en inle vering van zijn paspoort. De komende drie maanden mag Husseini niet naar het buiten land omdat zijn proclamaties Israël wel eens kunnen scha den. Geweld Hij is voorzichtig geworden. „Bel me morgen om even voor vijf maar op. Dan noem ik de plaats van ontmoeting, stuur een auto om u te halen of ik kom naar u toe". Eigenlijk zou Husseini wel rust willen in deze roerige dagen. Maar hij kent zijn rol. „Ik ben iemand die het geluk heeft een heel klein beetje te begrijpen waar het om gaat in deze wereld en kan dat nog onder woorden brengen ook". Hij veroordeelt het Palestijnse geweld van de laatste weken, de aanvallen op Israëli's in de straten van Jeruzalem of waar dan ook. Maar hii begrijpt het en verwijst naar de Palestijnen die op 8 oktober bij de Al Aksa-moskee door het leger zijn neergeschoten. „Het do den op een heilige plaats, dit doden zonder onderscheid te maken tussen aanvallers en onschuldigen, het daaropvol gende verbod om te tjeuren en bidden in de eigen moskee, dat zette de mensen aan tot bitter heid. En dat zette individuen er toe aan te doen wat ze heb ben gedaan. Nee, de aanvallen van de laatste weken horen niet thuis binnen het raam werk van de intifada; het zijn idividuele daden". Succes Over een maand is het derde jaar van die intifada, de Pale stijnse opstand in de bezette gebieden, voorbij. Husseini noemt het gevecht tegen de Is raëlische bezetter een succes, zonder dat hij al te duidelijke argumenten kan noemen. Of het zou de opmerking moeten zijn, dat de wereld is wakker geschud, uit zijn slaap wordt gehouden en - zo is zijn me ning - niet de kans zal krijgen weer in te dommelen. „We zijn er in geslaagd antwoorden te geven, te verrassen. We zor gen er voor dat Israël niet ge wend raakt aan ons verzet en dat ook u in Holland heel soms aan ons zult denken voor u naar bed gaat. Dat is belang rijk. Want het buitenland kan zijn invloed aanwenden bij de Israëlische regering, druk uit oefenen". Husseini verhaalt over het duel tussen licht- en zwaarge wicht, lees: David en Goliath. „Wij Palestijnen gaan niet knock-out. Het gevecht is in de tiende ronde en het gehijg van de ander, van de zwaarge wicht, is nu het duidelijkst te horen. We durven de uitda ging aan, kunnen hem ook aan". Husseini, één van de lichtgewichten, voelt zich dus allerminst hulpeloos. „Slacht offer zijn, dat te accepteren, dat is vaak je eigen keus. Ik ben dat stadium voorbij. Na tuurlijk, ik lijd, maar ik vecht ook. Ik leg me er niet bij neer, wens de slachtofferrol niet te accepteren. Daar gaat het om". Tijg' er De 50-jarige Palestijn houdt van beeldspraak. Hij praat over boksers en over „de Is raëlische tijger die in de jungle aan het Palestijnse vlees knab belt". Maar er heeft zich con currentie aangediend. „Veel Palestijnen zijn blij met Sad dam Husayn. Niet omdat ze echt van hem houden, maar omdat er een andere tijger bij is gekomen. Een Arabische nog wel, die de Israëlische misschien tot de orde kan roe- Saillant detail is, dat Husseini (op 17 juli 1940) tér wereld kwam in Baghdad. „Ja, dat geeft me een speciaal gevoel in deze dagen. Ook al omdat ik nog wel eens terug ben ge weest en de mensen daar een beetje meen .te begrijpen". „En", gaat Husseini verder, „ik ken Saddam persoonlijk. Hij heeft zijn land opgebouwd, op een harde, ruwe manier, maar hij heeft het opgebouwd. Iedereen weet echter ook dat hij niet de grootste verdediger van democratie en mensen rechten is. Maar ja, er zijn meer leiders van dat slag, ook in de rangen die nu tegenover Saddam, zijn geformeerd". Hij verwijst naar de chemische wapens die de Iraakse leider in de oorlog tegen Iran en te gen de Kurden straffeloos heeft mogen gebruiken. „De FaisaHusseini is de onbewiste leideivan de Paleëjnen in de beette - gebiden en lid van g PLO. FOTOEPA Ameikanen zijn nu heus niet naar Saudi-Arabië gekomen om d democratie te bescher men. Sen vat olie is kennelijk waarevoller dan een mensen leven Is dat niet triest?" Husseni is Palestijn en dus voorsander van het Iraakse vooral Kuwayt te ontruimen als Isaël vertrekt uit de Gaza- strool Westoever en uit Oost- Jeruzlem. „Saddam mag geen centireter van Kuwayt prijs- gevenzonder dat wij een cen- timetc vrijheid verkrijgen". En hi gelooft serieus, dat de Golfcisis een oplossing voor het Piestijnse conflict zal ver- Nestijr snelle. „De intifada kan wel Westoever en in Oost-Jeruza lem. Met naast zich een goede buur Israël, die zo vriendelijk is dat er sprake kan zijn van 'open grenzen'. Nee, het is „Zijn Fransen en Duitsers in het verleden altijd goede vrienden geweest? Wanneer de Israëli's ophouden zich te gedragen als vreemdelingen in het Midden-Oosten, zullen ze geaccepteerd worden. Dat ge loof ik zeker. Ja, ook door Sy rië of welk land dan ook. In de toekomst dienen we geza menlijk de problemen aan te pakken". Natuurlijk, beseft Husseini, de Palestijnen moeten zich flink in de handen spugen. „We hebben geen olie, geen goud". De landbouw en het toerisme moeten injecties krijgen, de technologie dient ontwikkeld te worden (met name o*m het watertekort te compenseren), de economie moet op orde ko men; een leger, dat is niet no dig. „Bescherming door garan ties van de internationale ge meenschap is voldoende. Pa lestijnen hebben ervaringen opgedaan met drie regimes, zonder er aan deel genomen te hebben. We hebben onze ogen de kost gegeven. Ervaringen met Libanon, waar vrijheid maar geen autoriteit is; met Jordanië, waar autoriteit maar geen democratie is; met Israël, waar democratie maar geen gelijkheid is. Wij moeten stre ven naar een democratisch Pa lestina, met vrijheid, gelijk heid en ook autoriteit". Aldus Faisal Husseini. 1 léte •n, (Van onze correspondent Twan van den Brand) Lj^ JERUZALEM De Is raëlische rabbijn Meir Ka- hane is gisteren in stijl ten grave gedragen. Zeker tienduizend van zijn ultra orthodoxe volgelingen scandeerden „Dood aan de Arabieren" tijdens hun twee uur durende voet tocht naar het kerkhof in een van de buitenwijken van Jeruzalem. De woedende joden zorgden voor een grimmige, naargees tige sfeer. Ze maakten van de rouwplechtigheid een ex- treem-rechtse happening die vijf uur lang voortduurde. Palestijnse bewoners van de hoofdstad die zich durfden vertonen, werden aangevallen. Kahanes aanhangers, verenigd in de Kach-partij, maakten hun onverwachte voettocht aan de vooravond van een ge voelige dag. Het is vandaag precies een maand geleden, dat de Israëlische politie acht tien Palestijnen doodde op de Tempelberg. Massaal Diezelfde politie was gisteren massaal op de been. De aan bidders van Kahane, die maandagnacht in New York door een Arabische man werd vermoord, hadden tevoren im mers gedreigd met wraakac ties. Het bleef gisteren nog bij de dreigende sfeer, reactionai re taal en het gooien van ste nen. Die keien gingen in de rich ting van zowel de politie als de verzamelde pers. Onderweg naar het kerhof hadden Kach- aanhangers het gebouw van de Israëlische televisie al .beko td- geld en gilden ze ook: „l516- aan de media". De orth(?ns joden beschuldigden de jek nalisten ervan Kahane it sj eerste keer vermoord te L ben. Kranten en televisie den er twee jaar geleden' hebben gezorgd, dat de Isj sche Kiesraad de Kach-j wegens racistische insla| toegang tot de Knesset' sperde. Windrichtingen De religieuze en poli vrienden van Kahane men gisteren uit alle richtingen naar het kerk] de wijk Givat Shaul. In doxe kledij - zwarte hoed - of in kolonistt tuum - met geweer ondt arm - stapten ze uit de bi uren voor de rouwstoet veerde, bevolkten inwj van dorpen, steden als Hg_ en Nablus en zelfs joden Cl Gaza-strook het plein v< begraafplaats. Ze voerdei hitte discussies, ook al de meningen niet zo vej een. „De Arabieren mijn land afpakken, ze mij verdrijven. Moet over mijn kant laten vroeg een jongeman. Hij gehuld in een geel T-shii daarop afgebeeld een gei vuist: het dreigende syn van de Kach-partij. De politie in Jeruzalem de komende dagen in van paraatheid, het legerl bezette gebieden waal Nog altijd bestaat de vrei de dood van Kahane g( ken zal worden door re joden. Bovendien zijn er fels of de dag van vandaq de doden van de Tempë worden herdacht, zonde weid zal passeren. ge syn ;er| aki reel— Piet Heyn redt zeiler in nocr' FALMOUTH Het Nederlandse fregat Piet Heyn heef8 teren een Fransman uit de Golf van Biskaje opgepikt v catamaran dreigde te zinken. De Piet Heyn pikte de m; J. twee uur nadat een vliegtuig van de Britse luchtmach'ë 1 reddingsvest en een reddingsboot in zee had afgeworpë de catamaran, waarvan de romp was beschadigd. De Ele man, die meedeed aan een zeilrace, had 's morgenfing noodsignaal uitgezonden. p,d SPORT fge 'jen ïha Groter budget om AMERSFOORT Deen derlandse short-track ei mag dit seizoen 70.00C ee den meer uitgeven dal rig jaar. Ter voorberé op de Olympische Wi J}a spelen in 1994 in AlberMa beschikt de nieuwe coach Jan' de Vrie a£ 1990/91 over een bis^ van 180.000 gulden. Du kernploeg waar 1 1 gen en wedstrijc is die van de z" nen. Vorig seizoen 208.229 gulden uitge# In totaal was de KNS?11 training en wedstrijdv1 voor de kernploegen 8}1" gulden kwijt. Nieuwe operatie voor Nannini ROME Alessandro Nan nini is opnieuw geopere- reerd. De ingreep aan de rechter-arm was noodza kelijk omdat complicaties waren opgetreden. De for mule 1-coureur moet ten minste veertien dagen in het ziekenhuis blijven. De Italiaan verloor op 12 ok tober bij een helicopteron- geluk een deel van zijn rechterarm. In een zieken huis werd het lichaams deel weer aangenaaid. Twee weken geleden mocht Nannini het zieken huis verlaten. NEW YORK Gari Kas parov en Anatoli Karpov hebben gisteravond al strijdend afscheid geno men van het Hudson-the ater in het New Yorkse hotel Macklowe. Hun twaalfde partij in de schaaktweekamp om de wereldtitel eindigde wel iswaar in remise, de strijd was er niet minder om. Gari Kasparov staat op het punt de twaalfde partij tegen Karpov te beginnen. FOTO: AP Het resultaat van de punten- delig in de 143ste partij die Kasarov en Karpov tegen el- kaai hebben gespeeld, bracht de tssenstand in de match op 6-6. Iet hele schaakcircus ver trek nu naar Europa. In de Zuitfranse stad Lyon wordt het weede gedeelte van de 24 parijen tellende tweekamp gespeld. Het programma geeft de t/ee spelers ruim twee we- kenrust. Op zaterdag 24 no- veroer staat in het Palais des Confres de dertiende partij op het irogramma. Uitdager Kar pov hanteert dan de witte stuken. De >pening van de twaalfde partij volgde gedurende elf zetten keurig het verloop van zowel de zesde als' de achtste partij: Spaans dus, de Ruy Lo pez opening en de Tsjigorin variant. Beiden gebruikten dan ook nauwelijks tijd, Kas parov 4 minuten, Karpov daarvan de helft. Het was echter, de laatste fase in de partij waarin de uitdager zich in het voordeel van denk tijd wist. Na de afwijking van Kasparov op de twaalfde zet, Pbl-a3 in plaats van het eerder op het bord verschenen 12. axb5 en 12. Le3, duurde het elf minuten alvorens de uitda ger met zijn antwoord kwam: Met zijn 34ste zet Pf3-g5 haal de de wereldkampioen de laat ste dreiging uit de partij, een andere keuze zou zwart voor deel hebben gegeven waarin misschien zelfs winstkansen hadden kunnen zitten. Nu was daar geen sprake meer van. Ook de twaalfde partij eindig de in een deling van het punt, de tiende al in New York. De twaalfde partij tussen Kas parov (wit) en Karpov had het volgende verloop: 1. e2-e4 e7- e5, 2. Pgl-f3 Pb8-c6, 3. Lfl-b5 a7-a6, 4. Lb5-a4 Pg8-f6, 5. 0-0 Lf8-e7, 6. Tfl-el b7-b5, 7. La4- b3 d7-d6, 8. c2-c3 0-0, 9. h2-h3 Pf6-d7, 10. d2-d4 Le7-f6, 11. a2-a4 Lc8-b7, 12. Pbl-a3 e5xd4, 13. c3xd4 Pc6-a5, 14. Lb3-a2 b5-b4, 15. Pa3-c4 Pa5xc4, 16. La2xc4 Tf8-e8, 17. Ddl-b3 Te8xe4, 18. Lc4xf7+ Kg8-h8, 19. Lcl-e3 Te4-e7, 20. Lf7-d5 c7-c6, 21. Ld5-e6 Pd7-f8, 22. Le6-g4 a6-a5, 23. Tal-cl Pf8- g6, 24. Lg4-h5 Ta8-c8, 25. Lh5- g4 Tc8-b8, 26. Db3-c2 Te7-c7, 27. Dc2-f5 Pg6-e7, 28. Df5-d3 Pe7-d5, 29. Le3-d2 c6-c5, 30. Lg4-e6 Pd5-b6, 31. d4xc5 d6xc5, 32. Dd3xd8+ Tb8xd8, 33. Ld2-f4 Tc7-e7, 34. Pf3-g5 Lb7-d5, 35. Le6xd5 Td8xd5, 36. Telxe7 Lf6xe7, 37. Tcl-el re- ;r eeu u gulden. Du.al' aar het trr [strijden bfissi allround 'n •anc esm GRONINGEN Hij was de inzet van een heuse rel. Terwijl hij in Riga concur rent Valneris een aantal varianten probeerde te ontfutselen, rolden Ton Sijbrands en Anton Scho tanus, voorzitter van de dambond, bekvechtend over de straatklinkers. De dammer uit Voorst dreig de zelfs zijn WK-ticket in te leveren. Van dat gekrakeel wist Johan Krajenbrink niets, toen hij na een trip vol ontberingen opge lucht voet op Nederlandse bo dem zette. De secondant van Sijbrands voor het toernooi om wereldkampioenschap in Gro ningen dat vandaag begint en tot en met 30 november duurt, zakte door de landingsbaan van Schiphol toén hij de ver bale twist vernam. Het kwam .uiteindelijk op z'n pootjes te recht, maar het was de voor bode van een komende aan slag op de mentale weerbaar heid van Krajenbrink. Johan Krajenbrink bekent een haat-liefde-verhouding met de publiciteit te hebben. Hij vindt het interessant, maar neemt zich toch iedere keer weer voor om in de luwte te blijven. In die opzet slaagde de student uit Nijmegen tijdens zijn twee eerdere optredens als secon dant nimmer. Hij kan de span ning, het spel' van de informa tie-uitwisseling kennelijk niet missen. Krajenbrink (24) voert voortdurend een oorlog met zichzelf. „Soms denk ik wel eens: 'Oeps, ik geloof dat ik nu te veel heb prijsgegeven'. Maar Ton heeft me er nooit over aangesproken. Hij zal wel te vreden zijn". De damtrip naar de Sovjetu nie, die hij onlangs maakte, heeft toch meer van hem ge vergd dan hij aanvankelijk had berekend. De kilometers lange tocht van Leningrad naar Riga zal hem nog lang heugen. Op het vliegveld was zijn bagage er niet en tijdens de rit naar Riga vielen de lich ten van de huurauto in de mis tige nacht uit. Met een min achting voor de dood reed de damdelegatie met Hendrik van der Zee, Wieger Wesse- link en Johan Krajenbrink door de Russische nacht. De adrenaline spoot door de ade ren wanneer ze weer door een legertruck in de berm werden gedrukt. Bovendien, en dat was nog het ergste, hing en zat Krajenbrink bijna voortdu rend boven en op de wc-pot. Hij vreesde zelfs een operatie aan de blindedarm en zag zijn rol in Groningen al in gevaar komen. „Ik voel me nu nog niet optimaal, zowel geestelijk als lichamelijk niet. Het pro gramma was te overladen". De rel rond zijn persoon droeg Stoelendans bij opening WK GRONINGEN Bijna hadden Geert vn Aalten en Iser Koe- perman op één stoel plaats moeten nemn bij het wereldkampi oenschap dammen, dat vandaag in Groingen begint. Voor de vervanging van de Costaricaan Wallen ^s de Nederlander aan gewezen door de organisatie en de Ameikaan door de Wereld- dambond. Tot geluk van beide organisaes behoefde de compe tentie-strijd niet tot op het bord te wordo uitgevochten. De Bel gische deelnemer Verpoest liet zich gistren bij de officiële ope ning niet zien, waardoor er een tweedeplaats vrijkwam. Voor de loting waren de spelers in twe groepen ingedeeld, zo dat de Nederlanders en de Sovjet-spelei elkaar pas in de twee de toernooihelft ontmoeten. natuurlijk ook niet bij aan zijn gemoedsrust. Terwijl Krajen brink in de Sovjetunie tegen zichzelf vocht en aan informa tie probeerde te komen, ont stond er over zijn hoofd een rel tussen de Nederlandse dambond en Ton Sijbrands. De dambond wilde Krajenbrink niet vrijstellen van twee tij dens het WK geplande compe titiewedstrijden. Sijbrands wil de op ieder moment over Kra jenbrink kunnen beschikken en „schoof zijn secondant als een dam" richting de dam bond. Na een aantal brieven heen en weer dreigde een her haling van zetten. Krajenbrink schrok enorm toen hij de patstelling op Schiphol vernam. Het greep herti behoorlijk aan. „Ik dacht van de hel in het paradijs te komen, van Rusland in Neder land. én verslaggever vertel de me/an de problemen. Toen zakte ik wel even door de grond ik zat in zak en as. Op een ggeven moment dacht ik dat ikiet WK wel kon verge ten. Tdens een wedstrijd wa ren eiveel telefoontjes. Toen dacht dus even dat Ton, hoe onvoostelbaar ook, niet meer zou medoen". Toch onden Sijbrands en de dambod een opening en kon Krajebrink doorgaan met z'n voorbreiding als secondant. In de4ederlandse damwereld overigns een niet erg popu lair gbruik. „Dat is meestal een \at heikel punt. Het is niet gbruikelijk, ik heb ook verbasde reacties gehad. Het is vocnamelijk een financiële reden Natuurlijk kun je zeg gen, dt je net zo goed of beter speelt:onder hulp. Ik vind het niet erg professioneel. Twee weten er meer dan één, het is prettig om samen te analyse ren, je kunt wanneer je verlo ren hebt eens lekker tegen ie mand schelden, het is ook leuk je enthousiasme over een goe de partij met iemand te delen". Derde maal In Groningen is hij al weer voor de derde maal de secon dant van Sijbrands. Eerder was hij dat tijdens de twee kampen in Deventer (Gant- warg) en Amersfoort (Tsjiz- jov). Mentaal een erg zware, belasting, leerde Krajenbrink. „De match tegen Tsjizjov duurde heel erg lang. Dat was voor mij erg inspannend. Ik ben tijdens de partij een aan spreekpunt voor een heleboel mensen. 'Hoe voelt-ie zich, hoe gaat het? Ik heb vrij veel jour nalisten gesproken. Ik speel dan zelf niet, maar ik voel me heel betrokken. Ik sterf dui zenden doden tijdens zo'n par tij. Voor de twintigste partij was ik erg voor een bepaalde opening. Die kwam uiteinde lijk ook op het bord en toen was ik als de dood dat er geen bal van zou kloppen". Krajenbrink vindt het lastig om met journalisten te praten. „Ik ben steeds bevreesd dat ik mijn mond voorbij praat. Ik praat heel veel over Ton. Het is altijd lastig om bepaalde vragen te beantwoorden, want je kunt een tegenstander na- Johan Krajen brink is secon dant van Ton Sijbrands in het vandaag begonnen WK dammen in Groningen. FOTO: DIJKSTRA tuurlijk in de kaart spelen. Je moet wakker blijven. Ik neem me steeds voor om zo weinig mogelijk prijs te geven. Maar het is iedere keer wanneer ik een stuk nalees toch weer spannend. Soms denk ik wel eens dat ik sommige dingen beter niet had kunnen vertel len". „Ik vind het aan de andere kant ook wel leuk. Ik heb een beetje een haat-liefde-verhou- ding met publiciteit. Inter views vind ik over het alge meen interessant en meestal kan ik ook niet weigeren. Ik heb na die rampzalige partij tegen Tsjizjov echter niet gere ageerd op een aantal aanvra gen. Dat kon ik niet opbren gen". Idool Sijbrands was voor de genera tie van Krajenbrink een idool. 1J- partijen beschouwde de student Nederlands als kunst. Hij kan in plaats van een schilderij een partij boven zijn bed hangen. „Ton is nu natuurlijk niet zo zeer een idool meer voor me. Ik bewon der hem nog steeds om wat-ie doet, maar we zijn meer gelijk waardig geworden. Soms krijg ik wel eens te horen wat ik nu bij Sijbrands heb te zoeken. 'Jij kunt toch niet zo goed dam men als Ton'. Ik sta natuurlijk in de schaduw, maar ben ze ker niet nutteloos. Ik zie het als een soort Michels-Gullit- verhouding. Michels kan ook niet voetballen, maar dat zegt nog niets over zijn begeleiden de capaciteiten. Zo moet je mijn rol ook een beetje zien De bescheidenheid siert de dammer, die plezier beleeft aan de schaduwrol op het po dium, waar hij zelf indruk had kunnen maken. BERNIE VAN UNEN Tete, 3. Ala Nevele (8-3-2). 2e koers: 1. Snowshoe Tho)[de Dash Of Scot, 3. Elfje Van Troltivi 5). Jewe 3e koers: 1. Merz Hanover, Lw De Bloomerd, 3. Ester Buitenf 3-11). pen 4e koers: 1 Transgressor. 21 te Norton, 3. Edino (2-9-8). 6e koers: 1. Fantail, 2. Jessy mos, 3. Excellent Champ (12-Prd 7e koers: 1. Famico Westlandmer mily Sunshine, 3. First Of Jolden. 8> idin 8e koers: 1. Arend, 2. Raise AT. Udo Windspiel (9-1-8). "ei 9e koers: 1. Chris Victory, 2. Pev; R, 3. Keystone Pompeii (10-6-pela 10e koers: 1. Commercie, 2. Dl transs R, 3. Elisa Tornado (5-^jj z Erevoorzitter gn'" kanobond dootfom »err DEN HAAG Jos Vel bt gen, erevoorzitter van (fat. derlandse Kano Bond (faal is deze week op 78-jarig^nst tijd overleden. Verwf ee: was lid van de bond siih dt oprichting in 1933. Tijdflum Olympische Spelen varfide in Helsinki was hij ploe£tec> van de kano-< Voetbaltoto ren DEN HAAG Een juist in/™3 kolom voor toto 44A ziet er j)We' uit: 2-2-2-3-3-3-3-1- feroi - 1. Ogei Werstduitse midlotto trekkinJonh 5 - 39 - 42 - 43 - 45. Reserve» Trekking B: 2 - 4 - 33 - 40 -(,. v< Reservegetal; 34. Spiel '77: 8 l! het

Leidse Courant | 1990 | | pagina 8